Bar pod Gruszą

Awatar użytkownika
Yari
Postać porzucona
Posty: 197
Rejestracja: 4 maja 2020, o 09:07
Wiek postaci: 27
Ranga: Dōkō
Krótki wygląd: Prosty strój, długie czarne włosy, szczupły, 185cm. Na lewym policzku posiada bliznę
Widoczny ekwipunek: Torba z tłu po lewej stronie, tanto przymocowane pionowo do pleców
GG/Discord: 5835828

Re: Bar pod Gruszą

Post autor: Yari »

Szedłem drogą za strażnikiem przebrany w szaty, które mi dał jednocześnie w myślach już obmyślając plan, który zakończy się tym, że ujmę zleceniodawcę odpowiedzialnego za próby kradzieży pamiętnika. Był jednak jeden minus każdego planu - nie wiedziałem kto ani w jaki sposób zlecił dotychczasowe próby kradzieży więc nie mogłem obmyślić początkowego etapu planu. A wiadomo, że kiedy zacznie się akcja wszystko może potoczyć się w nieprzewidzianym kierunku. Jak się tak nad tym dobrze zastanowić to w zasadzie mogłem sobie darować jakiekolwiek planowanie, gdyż i tak wszystko najprawdopodobniej dopiero wyjdzie w praniu.
Właśnie takie myśli zaprzątały moją głowę kiedy to strażnik prowadził mnie w kierunku karczmy. Nagle zatrzymaliśmy się niespodziewanie tak, że o mało nie wpadłem na mojego przewodnika. Ten wytłumaczył mi jak mam dalej iść do karczmy i został na miejscu. To dobrze - lepiej żeby nikt z baru nie widział mnie w towarzystwie strażnika. Ruszyłem według wskazówek udzielonych mi na odchodne przez mężczyznę i trafiłem do opisywanego przez niego miejsca. Po wejściu ruszyłem w stronę baru i usiadłem przy nim.
-Poproszę piwo - powiedziałem do barmana.
Wiedziałem, że na samym wstępie raczej nie uzyskam potrzebnych mi informacji więc złożyłem zamówienie. Może barman zrobi się dzięki temu nieco bardziej rozmowny i pomoże mi jak najszybciej dotrzeć do mojego celu. W myślach układałem szczegóły pytania, które nie zdradzą moich zamiarów ale jednocześnie pozwolą mi zidentyfikować właściwego człowieka.
0 x
Awatar użytkownika
Uzumaki Hibana
Gracz nieobecny
Posty: 1070
Rejestracja: 8 lip 2018, o 18:36
Wiek postaci: 26
Ranga: Wyrzutek C
Krótki wygląd: Wysoka, czerwonowłosa, złotooka kobieta, z dużą blizną na twarzy.
Ubranie czarne z czerwonymi elementami.
Widoczny ekwipunek: Kabura na prawym udzie. Torba przy pasie. Dwa miecze przy biodrach.
GG/Discord: 66265515

Re: Bar pod Gruszą

Post autor: Uzumaki Hibana »

strażnik
barman
//Chyba nie mamy piwa w tym świecie...
0 x
Awatar użytkownika
Yari
Postać porzucona
Posty: 197
Rejestracja: 4 maja 2020, o 09:07
Wiek postaci: 27
Ranga: Dōkō
Krótki wygląd: Prosty strój, długie czarne włosy, szczupły, 185cm. Na lewym policzku posiada bliznę
Widoczny ekwipunek: Torba z tłu po lewej stronie, tanto przymocowane pionowo do pleców
GG/Discord: 5835828

Re: Bar pod Gruszą

Post autor: Yari »

Okazało się, że w barze nie dysponują zagranicznym napitkiem jakim było piwo. Posiadają jednak sake więc udając zrezygnowaną minę kiwnąłem głową. Barman najwidoczniej dał się złapać na moją mimikę, gdyż sam do mnie zagadał. Pochyliłem głowę całkiem w dół żeby ukryć błysk triumfu w oczach, który mógł się w nich pojawić. Mruknąłem coś niewyraźnie po czym podniosłem głowę i duszkiem wypiłem alkohol. Nie piłem alkoholu zbyt często więc postanowiłem żebym nie pił w szybkim tempie ale skinąłem głową barmanowi żeby nalał kolejny kieliszek. Kiedy właściciel baru napełnił naczynie wziąłem je do ręki i przyglądając się jego zawartości uraczyłem go historią, którą udało mi się na poczekaniu wymyślić. Miałem tylko nadzieję, że w nią uwierzy.
-Cholernie ciężki. Wiesz mam dziewczynę. Jest piękna, mądra i miła. Jestem prawdziwym szczęściarzem, że ją posiadam. Problem polega na tym, że jutro ma urodziny. Obiecałem, że dostanie na nie przepiękne kimono, które widziała w jednym ze sklepów. Problem w tym, że jest ono bardzo drogie. Odkładałem na nie pieniądze przez dłuższy czas w specjalnej szkatułce, którą trzymałem w pokoju. Jednak kiedy wróciłem dzisiaj po nocnej zmianie okazało się, że jakiś drań ograbił mój dom! I co ja teraz zrobię? Ona tak się cieszyła na ten prezent! Musiałbym się wydarzyć cud żebym zarobił taką kasę w jeden dzień. Gotów bym był nawet walczyć z demonami Tengu żeby tylko móc spełnić jej marzenie ale taka sytuacja jest beznadziejna...
0 x
Awatar użytkownika
Uzumaki Hibana
Gracz nieobecny
Posty: 1070
Rejestracja: 8 lip 2018, o 18:36
Wiek postaci: 26
Ranga: Wyrzutek C
Krótki wygląd: Wysoka, czerwonowłosa, złotooka kobieta, z dużą blizną na twarzy.
Ubranie czarne z czerwonymi elementami.
Widoczny ekwipunek: Kabura na prawym udzie. Torba przy pasie. Dwa miecze przy biodrach.
GG/Discord: 66265515

Re: Bar pod Gruszą

Post autor: Uzumaki Hibana »

strażnik
barman
0 x
Awatar użytkownika
Yari
Postać porzucona
Posty: 197
Rejestracja: 4 maja 2020, o 09:07
Wiek postaci: 27
Ranga: Dōkō
Krótki wygląd: Prosty strój, długie czarne włosy, szczupły, 185cm. Na lewym policzku posiada bliznę
Widoczny ekwipunek: Torba z tłu po lewej stronie, tanto przymocowane pionowo do pleców
GG/Discord: 5835828

Re: Bar pod Gruszą

Post autor: Yari »

Kiedy barman odpowiedział, że nie wie jak może mi pomóc to przez chwilę straciłem nadzieję. Być może będę musiał wrócić jeszcze kilka razy i za każdym razem brnąć dalej w kłamstwa aż wypatrzy mnie ta osoba, na której spotkaniu mi zależało. Jednak kiedy siedziałem taki zrezygnowany to nagle barman poślizgnął się i by nie wyrżnąć o podłogę złapał się mnie. Z trudem powstrzymałem się od okazania niechęci tak bliskiej obecności nieznanej mi osoby jednak w następnej chwili mężczyzna wyszeptał mi do ucha informacje, po którą tutaj przyszedłem. A więc jednak miałem rację!
-Dzięki - wyszeptałem do ucha mężczyzny zanim się podniósł.
Jednak co innego wiedzieć co zrobić, a co innego wykonać czynność, którą powinien zabronić mi barman, by nadal dobrze odgrywał swoją rolę przed resztą gości lokalu. W końcu nie każdy może wchodzić na zaplecze prawda? Jednak mężczyzna jakby czytając w moich myślach obrócił się plecami do mnie umożliwiając mi podjęcie działania. Nie wypijając napełnionego kieliszka sake szybko podniosłem się z miejsca i starając się jak najmniej rzucać w oczy udałem się na zaplecze baru. Tutaj było o wiele ciszej, gdyż ściany osłabiały głosy mężczyzn przebywających w głównej sali. Ja natomiast szukałem wzrokiem drzwi z napisem "magazyn". Kiedy w końcu udało mi się je zlokalizować podszedłem do nich i przełknąłem nieco nerwowo ślinę. A co jeśli w środku będzie jakiś gościu w otoczeniu ochrony i mnie zdemaskują? Co prawda strażnik obiecał mi pomóc ale jeśli nie będę w stanie go wezwać to nawet nie będzie wiedział, że go potrzebuję. Zapukałem umówione dwa razy.
-Przysyła mnie Shu - powiedziałem
0 x
Awatar użytkownika
Uzumaki Hibana
Gracz nieobecny
Posty: 1070
Rejestracja: 8 lip 2018, o 18:36
Wiek postaci: 26
Ranga: Wyrzutek C
Krótki wygląd: Wysoka, czerwonowłosa, złotooka kobieta, z dużą blizną na twarzy.
Ubranie czarne z czerwonymi elementami.
Widoczny ekwipunek: Kabura na prawym udzie. Torba przy pasie. Dwa miecze przy biodrach.
GG/Discord: 66265515

Re: Bar pod Gruszą

Post autor: Uzumaki Hibana »

strażnik
barman
mężczyzna
0 x
Awatar użytkownika
Yari
Postać porzucona
Posty: 197
Rejestracja: 4 maja 2020, o 09:07
Wiek postaci: 27
Ranga: Dōkō
Krótki wygląd: Prosty strój, długie czarne włosy, szczupły, 185cm. Na lewym policzku posiada bliznę
Widoczny ekwipunek: Torba z tłu po lewej stronie, tanto przymocowane pionowo do pleców
GG/Discord: 5835828

Re: Bar pod Gruszą

Post autor: Yari »

Kiedy wszedłem do środka od razu uświadomiłem sobie, że sam nie dam sobie rady z taką ilością przeciwników jaka czaiła się w środku. Już sam mężczyzna, który otworzył drzwi stanowiłby najprawdopodobniej wyzwanie dla młodego shinobi a nikt przecież nie zagwarantuje, że mężczyzna siedzący przy parawanie i pełniący rolę "głosu" zleceniodawcy sam nie dysponuje umiejętnościami shinobi i to znacznie przewyższającymi mnie. Chociaż z drugiej strony gdyby którykolwiek z nich posiadał umiejętności niezbędne do wykonania tego zadania to nie wynajmowaliby innych ludzi tylko sami ukradli pamiętnik. A może po prostu nie chcieli być kojarzeni z tą sprawą? No i kto mi zagwarantuje, że jak zrobię tutaj zamieszanie to zleceniodawca nie czmychnie tajnym wyjściem zanim zdążę pokonać jego obstawę? Albo, że kelner nie wezwie pomocy? Za dużo niewiadomych żebym mógł podjąć się schwytania zleceniodawcy. Najlepiej jeśli wyjdę stąd i informacje, które udało mi się uzyskać przekażę straży. Oni już będą wiedzieli jakie kroki podjąć.
Wcześniej jednak musiałem odpowiedzieć na pytania zleceniodawcy:
-Znam grobowiec nie najgorzej. Byłem tam kilka razy i dobrze pamiętam jak wygląda.
Wtedy padło wyczekiwane przeze mnie pytanie, które ostatecznie potwierdziło, że mam do czynienia z tą osobą, którą chciałem spotkać. Gdybym miał lepiej rozwinięty mój limit krwi pokusiłbym się o złapanie ich wszystkich jednak podejrzewałem, że ten kark przy drzwiach może pokonać moje drewno więc byłem zmuszony grać dalej:
-Oczywiście. Jeśli tylko dzięki temu dostanę od ręki dobrą kasę to jak najbardziej. Kiedy to zrobić?
0 x
Awatar użytkownika
Uzumaki Hibana
Gracz nieobecny
Posty: 1070
Rejestracja: 8 lip 2018, o 18:36
Wiek postaci: 26
Ranga: Wyrzutek C
Krótki wygląd: Wysoka, czerwonowłosa, złotooka kobieta, z dużą blizną na twarzy.
Ubranie czarne z czerwonymi elementami.
Widoczny ekwipunek: Kabura na prawym udzie. Torba przy pasie. Dwa miecze przy biodrach.
GG/Discord: 66265515

Re: Bar pod Gruszą

Post autor: Uzumaki Hibana »

strażnik
barman
mężczyzna
0 x
Awatar użytkownika
Yari
Postać porzucona
Posty: 197
Rejestracja: 4 maja 2020, o 09:07
Wiek postaci: 27
Ranga: Dōkō
Krótki wygląd: Prosty strój, długie czarne włosy, szczupły, 185cm. Na lewym policzku posiada bliznę
Widoczny ekwipunek: Torba z tłu po lewej stronie, tanto przymocowane pionowo do pleców
GG/Discord: 5835828

Re: Bar pod Gruszą

Post autor: Yari »

Słuchałem co ma mi do powiedzenia gościu a w rzeczywistości podejmowałem ostatnie decyzje dotyczące tego czy ich wszystkich zaatakować czy też odpuścić i jedynie przekazać informacje straży. Ostatecznie zwyciężył rozsądek. Już pomijając sam fakt czy rzeczywiście byłbym w stanie ich pokonać czy też nie, jak już wcześniej wspomniałem nie znałem budynku i istniała duża szansa, że sam zleceniodawca, na którym najbardziej mi zależało mógł się wymknąć tajnym wyjściem. A wtedy szukaj wiatru w polu. Jeśli przekażę wiadomości do straży to przynajmniej istnieje szansa, że obstawią oni budynek i złapią człowieka siedzącego za parawanem tym samym pozbawiając małą szajkę przywódcy. Teraz jedyne co musiałem zrobić to zakończyć tę rozmowę tak żeby nie nabrali podejrzenia. Dlatego też wcześniej zapytałem kiedy mam to wykonać a teraz zamierzałem skończyć całą rozmowę.
-W porządku. Zrobię to dzisiaj w nocy a paczkę dostarczę z samego rana. I nie próbujcie mnie wykiwać - lepiej już teraz naszykujcie pieniądze.
Miałem nadzieję, że moje słowa zadźwięczały dostatecznie butnie - jak na złodzieja przystało. Po nich wstałem i wyszedłem za drzwi, które otworzył dla mnie wielkolud. Po wyjściu z baru udałem się do młodego strażnika i krótko zrelacjonowałem mu całe zajście jednocześnie pytając jakie mamy dalsze plany:
-I co robimy dalej? Te dane wystarczą do okrążenia gospody i ujęcia sprawcy czy organizujemy następną zasadzkę?

//Jak nie masz nic przeciwko to możemy zrobić D albo C związane z dalszym ciągiem pamiętnika
0 x
Awatar użytkownika
Uzumaki Hibana
Gracz nieobecny
Posty: 1070
Rejestracja: 8 lip 2018, o 18:36
Wiek postaci: 26
Ranga: Wyrzutek C
Krótki wygląd: Wysoka, czerwonowłosa, złotooka kobieta, z dużą blizną na twarzy.
Ubranie czarne z czerwonymi elementami.
Widoczny ekwipunek: Kabura na prawym udzie. Torba przy pasie. Dwa miecze przy biodrach.
GG/Discord: 66265515

Re: Bar pod Gruszą

Post autor: Uzumaki Hibana »

strażnik
barman
mężczyzna
  Ukryty tekst
z/t -> Strażnica południowa
0 x
Awatar użytkownika
Yari
Postać porzucona
Posty: 197
Rejestracja: 4 maja 2020, o 09:07
Wiek postaci: 27
Ranga: Dōkō
Krótki wygląd: Prosty strój, długie czarne włosy, szczupły, 185cm. Na lewym policzku posiada bliznę
Widoczny ekwipunek: Torba z tłu po lewej stronie, tanto przymocowane pionowo do pleców
GG/Discord: 5835828

Re: Bar pod Gruszą

Post autor: Yari »

No cóż - udało się. Co prawda nie dałem rady złapać teraz zleceniodawcę kradzieży ale przynajmniej nie musiałem polegać dalej tylko na straży ale mogłem wziąć sprawy we własne ręce. W końcu dostałem zlecenie kradzieży pamiętnika i instrukcje co dalej robić kiedy już mi się to uda. Jednak nie miałem wątpliwości - to zadanie było znacznie trudniejsze niż jakiekolwiek inne z dotychczasowych. Tutaj raczej bez walki się nie obędzie. Westchnąłem ciężko i spojrzałem w górę na niebo. Nie przepadałem za przemocą ale czasami było to jedyne dostępne rozwiązanie. Klan Senju powinien stać na straży ludzkiego życia a nie ganiać za drobnymi złodziejaszkami ale ponieważ uderzało to osobiście w mój klan czułem się w obowiązku rozwiązać sprawę do końca.
Kiedy dotarłem do strażnika streściłem mu moją rozmowę ze zleceniodawcą. Ten pokiwał głową i zaproponował udać się do kapitana i opowiedzieć mu o wszystkim. Zgodziłem się bo co innego miałem robić? Żeby popchnąć sprawy dalej będziemy potrzebować więcej władzy niż posiada szeregowy członek straży.

z/t
0 x
Awatar użytkownika
Kyohei
Gracz nieobecny
Posty: 342
Rejestracja: 12 paź 2020, o 17:11
Wiek postaci: 23
Ranga: Dōkō
Krótki wygląd: Bardzo wysoki (195) o przeciętnej sylwetce (90kg). Krótkie włosy, ciemnobrązowe. Zielonobrązowe oczy. Broda oraz wąsy. Wygląda na 25-28 lat. Przeważnie uśmiechnięty. Nosi khaki koszulę i zielone spodnie. Ubranie ma czyste, ale połatane.
Widoczny ekwipunek: Kołczan ze strzałami, Łuk, Kamizelka

Re: Bar pod Gruszą

Post autor: Kyohei »

Po udanym dniu pełnym wrażeń Kyohei udał się do Baru w pobliskiej osadzie. Miał za co jeść i za co pić. Natomiast był nadal najedzony po dzisiejszej przygodzie. Usiadł więc przy stole zaledwie na chwile, aby po przeciągnięciu się ruszyć w stronę barmana. Czego szukał? Rozmowy, pogawędki, rozluźnienia. Był duszą towarzystwa, a właśnie tego mu właśnie brakowało. Barman nie zwracał jednak do niego uwagi, stał odwrócony plecami. Upuszczę coś na ziemię, pomyślał sobie Kyohei, a następnie sam skarcił się za ten głupi pomysł. Nie był przecież już dzieckiem. Postanowił poczekać, aż zostanie zagadany. Chwile jednak mijały, a osoba za barem polerowała szkło w najlepsze. Młody shinobi wyciągnął więc sobie kunaia z kieszeni i zaczął nim sobie kręcić na palcu. Nie miał zamiaru jednak nikomu robić krzywdy, kręcił sobie pod blatem z wyraźną uwagą na twarzy. Nie chciał bowiem nic zniszczyć. Był tutejszy, więc od zapłaty by się nie wymigał. W końcu, znużony czekaniem, sam zagaił:

- Panie, nie ma może jakiejś roboty? Nie potrzeba tu nikomu pomocy?

Wszak dnia jeszcze było sporo, a wracać do domu nie było po co. Nadal nie posiadał łuku, nadal się na takowy nie dorobił. Pieniądze uzyskane od osadników z Shinrin nie dawały mu komfortu ekonomicznego. Zamierzał więc potułać się chwilę tu i ówdzie po Tajemniczym Lesie, szukając sposobu na zarobek. Teraz padło na ten bar.
0 x
myśli - Mowa
Chętnie poprowadzę twoją misję rangi D, napisz do mnie na discordzie! Jestem w stanie pisać niezliczoną ilość postów dziennie, dopóki jestem na bezrobociu.
Prowadzone misje (1/4):
1: Ooji: Wizyta w szpitalu
2: Ayatsuri Yuu: Potrzebne Zapasy!
3: Yamado Kai: Niestabilny skalpel
4: wolne
Awatar użytkownika
Takashi
Posty: 1029
Rejestracja: 2 mar 2019, o 14:02
Wiek postaci: 24
Ranga: Akoraito
Krótki wygląd: Wysoki na około 178cm | czarne włosy spięte w kucyk | srebrne kolczyki w uszach | często widziany z grymasem na twarzy | ubrany w ciemny kombinezon oraz kamizelkę shinobi
Widoczny ekwipunek: Kabura na prawym udzie | kabura na lewym udzie | torba nad prawym pośladkiem | torba nad lewym pośladkiem | kamizelka shinobi | ochraniarz "Zjednoczonych Sił Sogen" na lewym ramieniu
GG/Discord: Takaś#4124
Lokalizacja: Warszawa

Re: Bar pod Gruszą

Post autor: Takashi »

0 x
TakashiMinamotoRokubi
themekpgłosphbankbrudnopis

Obrazek
Awatar użytkownika
Kyohei
Gracz nieobecny
Posty: 342
Rejestracja: 12 paź 2020, o 17:11
Wiek postaci: 23
Ranga: Dōkō
Krótki wygląd: Bardzo wysoki (195) o przeciętnej sylwetce (90kg). Krótkie włosy, ciemnobrązowe. Zielonobrązowe oczy. Broda oraz wąsy. Wygląda na 25-28 lat. Przeważnie uśmiechnięty. Nosi khaki koszulę i zielone spodnie. Ubranie ma czyste, ale połatane.
Widoczny ekwipunek: Kołczan ze strzałami, Łuk, Kamizelka

Re: Bar pod Gruszą

Post autor: Kyohei »

Pojawienie się nowej postaci w barze zwiastowało jedną z dwóch rzeczy: kłopoty albo dobrą zabawę. Co prawda na to drugie się nie zapowiadało, mając na uwadze sposób otwarcia drzwi przez bogatego jegomościa, ale kto wie? Kyohei był zszokowany brakiem manier mężczyzny, ale głupio mu było wytknąć mu to w twarz przy dwójce ochroniarzy. Może i nie był najbardziej inteligentny, ale rozumiał, że nie warto wpakowywać się w awantury, w której druga strona ma przewagę. Dwukrotną. Trzykrotną, jeśli liczyć ich szefa. Siedział więc i obserwował poczynania alkoholowe tej trójki. Najbardziej było mu żal barmana. Ani barman, ani Kyohei nie byli zadowoleni z potraktowania pracującego tu mężczyzny jak śmiecia.

Gdy nowoprzybyli goście usiedli, Kyohei zwrócił się do barmana półszeptem:

- W razie poważnych kłopotów, możesz na mnie liczyć. Nalej mu jakiegoś gówna, koleś nie zasługuje na nic lepszego.

Rzekł próbując zgrywać kozaka. Był jednak nieco przestraszony potencjalnej pijatyki. Pies wie, ile panowie wypili przed zjawieniem się w Baru pod Gruszą. Może byli wystarczająco znieczuleni i agresywni, żeby rzucić się na Kyoheia za sam fakt przebywania w barze. Ryzykować nie było warto. Kyohei co chwila odwracał głowę, obserwując bohaterów harmideru. Był przekonany, że jest jedyną osobą w tym barze, która nie wie, kim są ów mężczyźni. Widać to było po poniekąd przerażonych twarzach ludzi.
0 x
myśli - Mowa
Chętnie poprowadzę twoją misję rangi D, napisz do mnie na discordzie! Jestem w stanie pisać niezliczoną ilość postów dziennie, dopóki jestem na bezrobociu.
Prowadzone misje (1/4):
1: Ooji: Wizyta w szpitalu
2: Ayatsuri Yuu: Potrzebne Zapasy!
3: Yamado Kai: Niestabilny skalpel
4: wolne
Awatar użytkownika
Takashi
Posty: 1029
Rejestracja: 2 mar 2019, o 14:02
Wiek postaci: 24
Ranga: Akoraito
Krótki wygląd: Wysoki na około 178cm | czarne włosy spięte w kucyk | srebrne kolczyki w uszach | często widziany z grymasem na twarzy | ubrany w ciemny kombinezon oraz kamizelkę shinobi
Widoczny ekwipunek: Kabura na prawym udzie | kabura na lewym udzie | torba nad prawym pośladkiem | torba nad lewym pośladkiem | kamizelka shinobi | ochraniarz "Zjednoczonych Sił Sogen" na lewym ramieniu
GG/Discord: Takaś#4124
Lokalizacja: Warszawa

Re: Bar pod Gruszą

Post autor: Takashi »

0 x
TakashiMinamotoRokubi
themekpgłosphbankbrudnopis

Obrazek
Zablokowany

Wróć do „Lokacje”

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 13 gości