"Konsekwencje" podsumowanie eventu i zapowiedź wojny

Awatar użytkownika
Papyrus
Administrator
Posty: 3685
Rejestracja: 8 gru 2015, o 15:36
Ranga: Fabular
GG/Discord: Enjintou1#8970
Multikonta: Yuki Hoshi; Uchiha Hiromi; Sans

"Konsekwencje" podsumowanie eventu i zapowiedź wojny

Post autor: Papyrus »



0 x
you best prepare for a hilariously bad time
Awatar użytkownika
Shabondama Haruki
Posty: 322
Rejestracja: 11 lip 2021, o 19:57
Wiek postaci: 19
Ranga: Dōkō
Krótki wygląd: Białe włosy, błękitne oczy, błękitna Yukata w bańki i fale. Dmuchawka za pasem.
Widoczny ekwipunek: Dmuchawka za pasem.
GG/Discord: Silens#9436
Multikonta: Panda

Re: "Konsekwencje" podsumowanie eventu i zapowiedź wojny

Post autor: Shabondama Haruki »

Odbieram swoje PH, bo widzę, że nikt się nie kwapi napisać czegoś na temat eventu.

Cóż, dysproporcja sił, albo raczej liczebności obu stron była zbyt duża by wyszedł z tego ciekawy event. Gracze mogli troche się poczuć jakby w ogóle nie brali udziału w głównym wątku jakim miało być obalenie protektora. Sporo zapewne też się pokićkało przez wybryki graczy, w tym też moje <catuwu>, no i wydaje mi się, że grupa która walczyła w siedzibie protektora, miała strasznie wydłużoną walkę, w porównaniu z wątkami reszty eventu.


Niemniej dziękuję za wspólną zabawę, użeranie się z nami no i całkiem sprawny event.

P.S wprowadźcie maksymalną ilośc spóźnień na tych eventach, bo 90% postów po czasie(u niektórych) to nieśmieszny żart :(
0 x
Polecam używać mojego ID do ukrywanej treści. Obrazek

Wszystkie moje grafiky są autostrwa najlepszego forumowego grafika. Kaisy. Polecam użytkowniczkę.
Awatar użytkownika
Anzou
Posty: 951
Rejestracja: 14 sty 2019, o 19:58
Wiek postaci: 16
Ranga: Akoraito
Widoczny ekwipunek: - odznaka Ninja, zawieszona na szyi
- Kabura na lewym i prawym udzie
- plecak
- blaszane rękawiczki
- opaski na dwóch przedramionach
- kamizelka Shinobi pod płaszczem

Re: "Konsekwencje" podsumowanie eventu i zapowiedź wojny

Post autor: Anzou »

Również odbieram.
Co do samego Eventu - pomysł był według mnie ciekawy, jednak chyba potem wszystko się nieco rozjechało, miałem wrażenie, że utrudnienia są czasami na siłę.
Do dziś nie pojmuję dlaczego moja wiązka nie sieknęła nikogo, ale trudno :P
0 x
Obrazek
Awatar użytkownika
Kisuke
Martwa postać
Posty: 2188
Rejestracja: 26 wrz 2020, o 15:40
Wiek postaci: 22
Ranga: Sentoki
Widoczny ekwipunek: ~ Zbroja
~ Gurda przy lewym boku
~ Kabura na prawej i lewej nodze
~ Torba z tyłu na pasie
~ Duży zwój na plecach
Multikonta: Daisuke

Re: "Konsekwencje" podsumowanie eventu i zapowiedź wojny

Post autor: Kisuke »

Odbieram swoje wynagrodzenie z uczestnictwo.

Plan był niezwykle ambitny, założenia bardzo ciekawe. Tym bardziej szkoda, że potoczyło się to trochę w ten sposób. Ostatecznie okazało się, że grupa Uchiha nie miała żadnego wpływu na przebieg wydarzeń (przynajmniej jeśli chodzi o główną część eventu, bo Isei narozrabiał <catgiggle> ). Główna część fabularna całego wydarzenia także rozegrała się całkowicie za zamkniętymi drzwiami, a najważniejszej walki nikt nawet nie mógł przeczytać. Szkoda, bo pewnie każdy był ciekawy co zaprezentuje większość Sokołów i sam Protektor.
0 x
Awatar użytkownika
Toshiro
Posty: 1357
Rejestracja: 25 lis 2018, o 23:42
Wiek postaci: 24
Ranga: Akoraito | San
Krótki wygląd: Ubiór: https://i.imgur.com/4b7w2iP.png
Maska: https://i.imgur.com/NQByJxc.png
Widoczny ekwipunek: 2 wakizashi przy lewym boku, duża torba na dole pleców
GG/Discord: Harikken#4936

Re: "Konsekwencje" podsumowanie eventu i zapowiedź wojny

Post autor: Toshiro »

Zamysł eventu - super. Na tym się jednak kończą pochwały. Plany niespójne, główna fabuła przeprowadzona zupełnie z boku. Gracze mieli znikomy(jeśli w ogóle jakiś) wpływ na przebieg i losy eventu. Nagród nie było zupełnie żadnych, a od czego chyba są eventy, prawda? Bait na biju - fatalny(nie wspominając o tym, że taki sensor to chyba widzi różnicę pomiędzy wieloma małymi źródłami, a jednym monstrualnym, wykraczającym poza wszelkie pojęcie), bait na zwój - tragiczny, bo przedłużył bez większego sensu trwanie eventu. Można było to od razu dać w poście podsumowującym. Sposób prowadzenia walk też był mało spójny, szczególnie patrząc po innych grupach. Niestety ogólnie wyszło słabo.

W każdym razie dzięki, odbieram ph i hajs.
0 x
Awatar użytkownika
Misae
Posty: 1532
Rejestracja: 17 gru 2017, o 10:38
Wiek postaci: 28
Ranga: Akoraito
Krótki wygląd: Białowłosa, o dwukolorowych tęczówkach - lewa srebrzysto-biała, a prawa fiołkowa, ubrana w płaszcz, rękawiczki ze stalowym ochraniaczem. Na szyi kwiatowa kolia, powyżej, po prawej stronie pozioma blizna; różowe kanzashi we włosach
Widoczny ekwipunek: Torba na lewym i prawym biodrze;plecak
GG/Discord: Misae#1695

Re: "Konsekwencje" podsumowanie eventu i zapowiedź wojny

Post autor: Misae »

Odbieram PH i od razu w tym poście Ryo

Nie zostaje mi wiele więcej niż podpisać się pod tym co powiedzieli panowie powyżej co do pomysłu i potem bezpośredniego przebiegu. Głównie szkoda tego, że potem powychodziły kwasy. Plus od siebie szkoda też takich pustych kolejek, które niczego nie wnosiły, trochę blokowały i spowalniały bez wyraźnego powodu.
0 x
Obrazek
Awatar użytkownika
Ario
Posty: 2146
Rejestracja: 18 maja 2020, o 10:21
Wiek postaci: 19
Ranga: Sentoki
Krótki wygląd: Pomarańczowo-włosy chłopak, noszący na plecach płaszcz z znakiem Kropli.
Widoczny ekwipunek: Na plecach ma duży, dziwny plecak, a na jego barku spoczywa czarna salamandra w zółte kropki.
GG/Discord: Boyos#3562

Re: "Konsekwencje" podsumowanie eventu i zapowiedź wojny

Post autor: Ario »

Odbieram.

Feedback w punktach.

1. Nie podoba mi sie fabularny brak udziału Unii. Najpierw wycofuje dostawy (traci gospodarczo), by potem jako najsilniejsza fabularna frakcja nie starać się odzyskać jakoś wkładów i zysków? Nie tak to działa politycznie. Na moje powinna stanowczo wesprzeć którąś ze stron, by nawet jeśli nie chcieć zyskać wpływów politycznie na którąś ze stron, to odzyskać straty finansowe.
2. Podział grup po PH - po co więc cała ta szopka z informowaniem kto chce gdzie iść? W naszym teamie brakowało osoby walczącej w zwarciu (poza NPCkiem, który zniknął na 10 tur?) więc działy się dantejskie sceny w niektórych momentach, gdy jako Ayatsuri musiałem pełnić tę rolę.
3. Zamysł drużyny bojowej - moim zdaniem miało to jakąś logikę, ale nie oszukując się - przy założeniu, że ta operacja miała być na taką skalę, a przede wszystkim miało to być tajne - wysyłanie grupy złożonej z najemników w tak kluczowe miejsce? Po 5 minutowym briefie? Przecież to się aż prosiło o sabotaż ze strony muru.
4. Zamysł całego eventu - bardzo fajny. To mi się akurat podobało. Konflikt protektora z shirei kan z tego samego klanu, różne wizje - to na plus. Dodatkowo gdyby nie wycofanie się paru osób, naprawdę mogłoby być PVP.
5. Nagrody - ja nie narzekam, ale myślę, że dla większości graczy brak nagród oprócz 2k ryo za parę miesięcy eventu to troszkę słabo. Pamiętajcie, że nie trzeba dawać tylko wspomagaczy. Są ciekawe techniki, a także inne możliwości uhonorowania gracza jak np. jakieś profity z klanu (np. Aburame).

Na koniec najsmaczniejsze - walka :) Zacznę od minusów, aby skończyć na plusach.

Niedopuszczalne jest moim zdaniem sędziowanie walk na evencie w sposób taki, że nie patrzy się na hajdy graczy. Jak można ustalić kolejność ruchów podczas walki, gdy nie patrzy się, co ile ma szybkości? Oczywiście - parafrazując "Nikt nie mówi, że nie możesz nie otwierać hajdów. Możesz, ale musisz znać na pamięć wszystkie statystyki. Na tym polega odpowiedzialność.". To mnie jakoś dotknęło najmocniej, zaraz po tym, jak wyglądał przebieg całej walki. Frustracja naszej drużyny osiągnęła szczyt, gdy przeciwnicy robili po jedną czy dwie deklaracje na post, podczas gdy w naszej grupie zdarzały się sytuacje, że wchodziło od 0 do niepełnej 1 deklaracji na turę. To sprawiało, że byliśmy w jakiejś dziwnej czasoprzestrzeni, gdzie moje marionetki 220 szybkości nie dawały rady dolecieć do przeciwnika, który był 3 metry przed nią. Pomijam już kwestie powidoków, wymaganej percepcji itp.

Tutaj muszę jednak trochę obronić Exodie, bo mimo wszystko, że uczucie bezsilności było bardzo niefajne, tak ciężko było inaczej w naszej grupie rozplanować walkę. Gdyby Exodia chciał sprawić nam większe problemy, skalując przeciwników do progów Ayatsuri na randze S, musiałby zrobić (przed reworkiem który wczoraj wleciał, mówimy ciągle o mechanice podczas eventu) przeciwnków z rangami S, co sprawiłoby, że walka byłaby zdecydowanie szybsza, aczkolwiek reszta zespołu (w tym ja) miałoby inny poziom trudności samego encountera. Tam już by nie było Ario 180 szybkości na nici i 5 save'ów w 5 rund. Tak więc trochę nie było jak inaczej w zaproponowanej formie fabularnej na rozwiązanie tego, niż w ten sposób. Z tego co mi przychodzi do głowy, to zrobienie encounteru grupą bojową na bossa i tyle. 1 przeciwnik 4k ph vs nasza 4.

Podsumowywując event: zamysł ciekawy, plany i fabuła interesujące, samo rozegranie mechaniczne takie sobie. Sam jednak jako gracz średnio się bawiłem. Na obecnym poziomie waham się nad pójściem na następny event (to był mój pierwszy) i po prostu w takiej formie jakiej był, trochę mi się nie opłaca...

...nie mniej, szacunek dla Exodii i Koali za prowadzenie. To nie było takie proste.
0 x
Awatar użytkownika
Ao
Postać porzucona
Posty: 297
Rejestracja: 22 kwie 2021, o 23:19
Wiek postaci: 16
Ranga: Samuraj
Krótki wygląd: Wysoki, szczupły, dobrze zbudowany, przystojny brunet o niebieskich oczach, ubrany w ciemnogranatowe kimono.
Widoczny ekwipunek: Wakizashi przy pasie.
GG/Discord: Aka#1339
Multikonta: Akio Maji, Doge

Re: "Konsekwencje" podsumowanie eventu i zapowiedź wojny

Post autor: Ao »

Myślę, że większość rzeczy została powiedziana. Od siebie dodam tylko, że nagród powinno być mimo wszystko więcej. Następny event będzie dla wszystkich/dla koksów od jakiegoś progu PH - i tam pewnie będą normalne nagrody, w większej ilości. Myślę, że warto wziąć pod uwagę to, że gracze z Muru mieli tak małą nagrodę.

Dziękuję za poświęcony czas i odbieram nagrodę. Wiem co to znaczy prowadzić eventy i jakie to niewdzięczne. Także szacun za podjęcie się wyzwania i jeszcze raz dzięki <catlove> <catlove>
0 x
Obrazek
Awatar użytkownika
Haruzen
Posty: 598
Rejestracja: 19 cze 2021, o 23:31
Multikonta: Harikido

Re: "Konsekwencje" podsumowanie eventu i zapowiedź wojny

Post autor: Haruzen »

Odbieram ph.

Co do eventu, to już gdzieś pisałem, fajny taki nie za uczciwy. Podstawy fabularne miałkie, nie pogłębione i z daleka było widać, która strona jest faworyzowana przez autorów eventu. Na plus mogę wymienić chyba tylko bait z bijuu, który faktycznie mi się podobał.
0 x
Awatar użytkownika
Nana
Posty: 810
Rejestracja: 13 paź 2020, o 18:05
Wiek postaci: 23
Ranga: Akoraito
Krótki wygląd: Ciemne włosy, ciemne oczy, blada cera, Sharingan - typowa Uchiha. Szczupła, średniowysoka.
Widoczny ekwipunek: Ładne, czarne kimono. Torba przy pasie i zawieszona maska Kitsune. Katana na plecach.
GG/Discord: nanusia_

Re: "Konsekwencje" podsumowanie eventu i zapowiedź wojny

Post autor: Nana »

Odbieram PH i Ryo. Bardzo dziękuję Exodi i Koali za poświęcony czas : ).

Nie mam doświadczenia na eventach jak większość osób i nie umiem z niczym tego porównać. Mnie się podobał fakt, że moja drużyna była fajnie dobrana. Mogliśmy na spokojnie wziąć udział i walczyć na swoim poziomie. Oczywiście nic za bardzo nie wnieśliśmy, ale przynajmniej mieliśmy sprawiedliwe szanse przeżycia : ). Cieszę się, że wzięliście nas w tym pod uwagę.
Momentami trochę się dłużyło. Szkoda, że tak wyszło z biju. Podobał mi się wątek z zombie i bardzo polubiłam naszego wroga - npcta :3

Tak czy tak gratulacje i podziękowania. : D czekamy na następny!
0 x
Awatar użytkownika
Toshizō
Postać porzucona
Posty: 19
Rejestracja: 7 lip 2021, o 12:20
Wiek postaci: 19
Krótki wygląd: Duży Pan

Re: "Konsekwencje" podsumowanie eventu i zapowiedź wojny

Post autor: Toshizō »

Odbieram co swoje, a event jak event. Bawiłem się fajnie pomimo, że zostałem zabity przez ooc Isiea kappa
0 x
Awatar użytkownika
Rei Uta
Posty: 549
Rejestracja: 5 maja 2021, o 14:27
Wiek postaci: 16
Ranga: Akoraito
Krótki wygląd: - Różowe włosy.
- Czarne Haori przewiązane jedwabnym obi, tego samego koloru luźne spodnie oraz wysokie buty za kostkę.
- Patrz avatar.
- Po resztę zapraszam do kp.
Widoczny ekwipunek: - Torba biodrowa.
- Duży zwój na plecach.
Aktualna postać: Rei
Lokalizacja: Cały świat.

Re: "Konsekwencje" podsumowanie eventu i zapowiedź wojny

Post autor: Rei Uta »

Odbieram co swoje...

A teraz mniej miłe rzeczy... Jak to dostałem tak mało ph?!
Przecież przetrwałem, walczyłem, umarłem, znowu żyłem, znowu prawie umarłem... Ludzie, kto się może pochwalić takim poziomem?!

A Teraz tak na serio, to bawiłem się przednio... Chociaż moim zdaniem, w pewnym momencie coś się sypnęło.
W sumie rozmawiając ze swoimi Homies czasami nie bardzo potrafiliśmy stwierdzić jak i co się dzieje... No ale przy takiej ilości graczy trudno żeby wszystko szło po scenariuszu. Jestem wdzięczny że żyje, że po evencie okazało się że Maji są superaśni...
Przepraszam ze swojej strony za spóźnienia kategoryczne, które Koalka wykorzystała do swoich celów!
<Pamiętaj że ja pamiętam>
0 x
Awatar użytkownika
Sasame
Posty: 879
Rejestracja: 21 cze 2021, o 23:40
Wiek postaci: 23
Ranga: Sentoki
Krótki wygląd: ~
- Średniego wzrostu
- Szczupła lecz dobrze zbudowana
- Burza czerwonych włosów
- Błękitne oczy
Ubiór: ~
- Czarna sukienka-kimono w czerwone chmurki
- Wysokie czarne sandały shinobi
Widoczny ekwipunek: ~
- Kabura na lewym udzie
- Kabura na prawym udzie
- Czarna torba przy pasie z tyłu na środku
- Tanto zamocowane poniżej torby
- Czarny płaszcz w czerwony chmurki
- Duży zwój
GG/Discord: MxPl#7094
Multikonta: Ruushi Fea
Lokalizacja: Nawabari (Daishi)

Re: "Konsekwencje" podsumowanie eventu i zapowiedź wojny

Post autor: Sasame »

Odbieram PH na postać pośmiertną.

Co do samego eventu... Szkoda że wykruszyło się tyle osób w przedbiegach i niestety chyba balans sił się drastycznie zmienił a drużyny nie były ani trochę wyrównane i nie dało się zrobić z tego eventu PvP jak to (chyba) było w zamyśle. Wielka szkoda również że podział na na grupki po stronie Uchiha nie odbył się w taki sposób że zostaliśmy na sztywno podzieleni pod względem (chyba??) PH a nie jakoś bardziej pod względem jakiegoś dobrania pod względem umiejętności czy tego że niektóre postacie już współpracowały wcześniej.
No i smuteg że mi się umarło :v
0 x
Obrazek | Kuźnia | Ryo | KP | PH | WT |
Awatar użytkownika
Renkuro
Posty: 564
Rejestracja: 4 kwie 2021, o 16:06
Wiek postaci: 22
Ranga: Dōkō / Łuska
Krótki wygląd: Średniej długości białe włosy sięgające do połowy karku, bardzo dziecięca i dziewczyńska uroda.
Widoczny ekwipunek: Duża torba
Duży zwój
Multikonta: -

Re: "Konsekwencje" podsumowanie eventu i zapowiedź wojny

Post autor: Renkuro »

Odbieram

Dziękuję za event, ja się bawiłem świetnie <catcookie> A jak była jakaś niejasność to Exodia sprawnie odpowiadał na pv więc organizacja tez była spoczko
0 x
Obrazek
Awatar użytkownika
Kutaro
Posty: 885
Rejestracja: 25 lip 2020, o 21:35
Wiek postaci: 23
Ranga: Dōkō
Krótki wygląd: Wysoki, młody mężczyzna. Czarne ścięte przy czaszce włosy, ciemne okrągłe okulary, kwadratowa szczęka. Popielaty płaszcz do kolan, bez rękawów, ciemne spodnie.
Widoczny ekwipunek: Duży kunai przy pasie, czerwony karwasz na lewej ręce
GG/Discord: Templar#5431
Multikonta: Templar

Re: "Konsekwencje" podsumowanie eventu i zapowiedź wojny

Post autor: Kutaro »

Dziękuję za event!

Osobiście po evencie stałem się sceptyczny do konceptu eventu PvP gdzie celem jest mordowanie się. Wydaje mi się, że większość tych problemów było efektem prób zbalansowania takiego wydarzenia. Patrząc z perspektywy mojej grupy (bo pozostałe śledziłem z umiarkowanym skupieniem) jestem fabularnie zadowolony. Nagród rzeczywiście mogło być więcej, tym bardziej, że niemało osób miało odpowiednie rangi. Co wam powiem to wam powiem, ale osobiście się mi nie podobał ruch z bijuu.
Tak czy siak bawiłem się dobrze.

Odbieram nagrody <catcoffe>
0 x
"ale odkąd doszedł Templar, stał się wyrocznią na wszystko,
samemu wkładając w cokolwiek minimum pracy i effortu"

Obrazek
Zablokowany

Wróć do „Wydarzenia”

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości