Moje oświadczenie ;)

Tradycyjny offtop - można tutaj swobodnie rozmawiać na temat forum, rozgrywki, tematyki, albo nawet o tematach zupełnie z innej beczki. Ogólnie - piszta, co chceta!
Awatar użytkownika
Aka
Martwa postać
Posty: 244
Rejestracja: 4 lip 2019, o 21:04
Wiek postaci: 23
Ranga: Szczur
Krótki wygląd: Wysoki i drobny brunet o niebieskich oczach, zazwyczaj chodzący w stonowanych kolorach. Widoczna blizna po podcięciu gardła.
Widoczny ekwipunek: Katana, torba.
GG/Discord: Aka#1339

Moje oświadczenie ;)

Post autor: Aka »

Zostałem niejako wywołany do tablicy tym postem, w którym zarzuca mi się kombinowanie, łamanie regulaminu i jeszcze inne rzeczy, więc wypada się wypowiedzieć.

Po pierwsze:
Super powód, zabić kogoś, bo Cię zostawił. No tak. Jak rozumiem mordowaliście swoje byłe dziewczyny/chłopaków za to, że sobie poszły. PO CZTERECH LATACH? XD Ale no tak. Każdy argument jest dobry, jak ma się postać psychopatę, który wszystko traktuje wybiórczo. Tak bardzo go nienawidzi, ale weźmie jego sobie oczy - XD. Ale dobra, niech będzie - taki jest. Taki charakter.

Po drugie:
Ujawnianie prywatnej korespondencji na forum publicznym - żałosne. Mogliście to sobie darować :) Ale skoro się tak bawimy, to przypadkiem po tej mojej wiadomości, Angel wysłała jeszcze jedną:
Obrazek
Sądziłem, że temat jest zakończony. I nie sądziłem, że to zrobi. Prośbę o zabicie mojej postaci według chronologii złożyła po tym, jak sobie poszedłem. Proszę mnie nie oczerniać, że wiedziałem co się dzieje - nie wiedziałem. Nie sądziłem, że osobą z którą siedziałem prawie codziennie na discordzie zrobi mi taką rzecz. Dzień przed moimi urodzinami :)

Po trzxecie:
Kłamstwo. Pisałem, że możecie sobie wziąć te oczka, ale nie każcie mi czekać 5 dni aż Koala łaskawie skończy swoją fabułę. Po wszystkim rozmawiałem z Asaką i Yamim. Dostałem informację, że jak usunę postać to dostanę 30% PH z Akiego - nie wiedziałem o tym.

Po czwarte:
Wszystko rozbija się o oczy i jestem po prostu zażenowany tym, co piszecie. Naprawdę. Wow. Cała argumentacja wasza to taka, że chciałem uciec od dania oczek. To jest jawne kłamstwo. Prosiłem was, żebyście nie kazali mi czekać tyle dni, aż ktoś sobie załatwi fabułę, bo mnie to męczy, irytuje i najzwyczajniej w świecie rani.
Dlatego chciałem usunąć postać. Dostałem info, że i tak zostanę zoneshotowany, więc poza znęcaniem się nade mną nie miało to ABSOLUTNIE ŻADNEGO SENSU. A działałem pod wpływem emocji i dobrze o tym wiecie. Dodatkowo ten tekst:
Przecież ustaliliśmy z Yukirin na priv, a potem ona z wami na konwersacji, że usuwam post w siedzibie i normalnie zakładam nową KP, a teraz nagle zmieniacie zdanie i mam być karany? No co do cholery? :o

Po piąte:
Połowa administracji jest związana z tą sprawą bezpośrednio lub pośrednio. Nikomu nic nie zarzucam, ale to jest jasne chyba, jaki będzie werdykt większości.

Po szóste:
Murai nie nakazał mi niczego. "Bo jest sprawa i jakbys mógł na razie na tym trakcie zostać" - w tym momemcnie nie wiedziałem o co chodzi. Zapytałem Muraia o co mu chodzi dwie minuty po jego wiadomości. Przez następne 2.5h nie dostałem odpowiedzi xD

Po siódme:
Nie widzicie pewnego wybiórczego traktowania regulaminu? Ja mam czekać 5 dni na post Shikaruia, no co do cholery jasnej? Mój post na szlaku był 19 listopada, Koali post dzisiaj - 24 listopada.
Ale przecież to nie jest walka. Tylko zoneshotowanie. Więc mogę czekać i 10 dni na kogoś posta? Może miesiąc? Bo napisze w prośbach? Meh.

Po ósme: Ranny, bez nerki, wcześniej idąc na pogadankę dogania mnie <kek>

Tyle z mojej strony.
0 x
Obrazek
I'd rather watch my kingdom fall
I want it all or not at all
Awatar użytkownika
Mikoto
Postać porzucona
Posty: 341
Rejestracja: 10 paź 2020, o 15:37
Wiek postaci: 24
Ranga: Wyrzutek A
Krótki wygląd: - Niska i drobna
- Białe włosy
- Niebieskie oczy
Widoczny ekwipunek: - Wielki wachlarz na plecach
- Duża torba przy pasie
Multikonta: Rida

Re: Moje oświadczenie ;)

Post autor: Mikoto »

Mając światło na całą sprawę i patrząc na oba oświadczenia, nadal podtrzymuję swoje zdanie, że Administracja przestała być kompetentną jednostką na tym forum. To, co się wydarzyło, nie jest nawet śmieszne, jest godne pożałowania. Za to wszystko akcja z zabójstwem powinna zostać cofnięta, a Aka powinien móc odejść wolno. Porzucić konto i dostać 80% PH, tak jak mu się należało, zanim zaczęto go szantażować. Tak, miał prawo porzucić konto, do czego się przygotowywał jeszcze na długo przed zakończeniem eventu, robiąc rework Inuzuka i niech mi nikt nie wpiera, że chciał uciec przed wyrokiem, bo to jest śmieszne!
Jeśli do tego nie dojdzie, wnoszę o to, aby Exodia, Yukirin i Koala usunęli się ze swoich stanowisk i przestali mieć decydujący głos na ważne sprawy tego forum. Doskonale wiem, o układzie tej trójki na przeszczepy, jak również o tym, ze zesrali się o Shara Aki, bo mogli go stracić jego posunięciem. Kolesiostwo pełną gębą. Mam dość tego. Niech w końcu ludzie przejrzą na oczy, jakich wspaniałych rządzących mamy i jakie piękne akcje uchodzą administracji na sucho. Jest mi po prostu wstyd. Gram na tym forum ponad pięć lat, widziałam kilka zalążków faworyzowania, ale to przelało czarę goryczy.
0 x
Awatar użytkownika
Kaiko
Postać porzucona
Posty: 185
Rejestracja: 29 gru 2019, o 15:02
Wiek postaci: 18
Ranga: Wyrzutek D
Krótki wygląd: Białe włosy nieumiejętnie przystrzyżone, oczy o barwie jasnego złota, rekinie zęby. Niewysoki, drobny, ubrany w proste, mało krzykliwe ubrania
Widoczny ekwipunek: Dwa Shuang Gou przytroczone do pasa po jednym na bok, czarna, duża torba na lewym pośladku, podłużne coś zawinięte w materiał i szczelnie związane - noszone na plecach, niczym plecak
GG/Discord: 1032197 / Ray#8794
Multikonta: -

Re: Moje oświadczenie ;)

Post autor: Kaiko »

Bez obrzucania się gównem - ostatnio nic mnie bardziej nie brzydzi, niż określenie "fabularnie uzasadnione", bo jest to wydmuszką, którą każdy dostosowuje do swoich potrzeb wedle interpretacji. Straciło to jakiekolwiek znaczenie. Znacznie łatwiej teraz oceniać akcje poprzez "jak bardzo śmierdzą", a ta jest porównywalna do kwasu masłowego. Krzywa akcja jak cholera i nawet jeżeli wszystkie argumenty administracji są prawdziwe, to są okropnie naciągane i mało konkretne. Pozdrawiam grzeczniutko.
0 x
#FFCC66
Popieram kasację Henge i Kawarimi, a nawet Genjutsu.
Obrazek
"Never to retreat
Mystery and wonder
Messy hearts made of thunder"
Mangetsu
Postać porzucona
Posty: 93
Rejestracja: 23 paź 2020, o 19:00
Multikonta: Ryuujin

Re: Moje oświadczenie ;)

Post autor: Mangetsu »

0 x
***** *** Voice ***** *** Theme ***** ***
WT
Awatar użytkownika
Mujin
Postać porzucona
Posty: 1143
Rejestracja: 1 paź 2019, o 22:14
Wiek postaci: 34
Ranga: Wyrzutek
Krótki wygląd: Wysoki (197cm). Kobieca uroda i długie włosy ukryte pod czapką. Wątłej, niepozornej budowy. Maska na twarzy. Bandaże na rękach. Kurta, workowate spodnie, czapka z niewielkim daszkiem. Wszystko w ciemnozielonym kolorze. Lekkie buty ninja.
Widoczny ekwipunek: Duża torba przy prawym boku, duży zwój na plecach, po bukłaku przy pasie, ręce obwinięte bandażami
GG/Discord: Wolfig#2761

Re: Moje oświadczenie ;)

Post autor: Mujin »

Wypowiem się tutaj nie jako Admin, ale jako gracz z uprawnieniami administratorskimi. Moje zdanie nie jest zdaniem administracji całej, jest moim prywatnym.

1) Tak. Związanie emocjonalne z postacią -> zniknięcie na 4 lata z perspektywy Shikaruia całkowicie bez powodu. Powraca Aka do jego życia kiedy ten już ma stabilny związek, mówi że go kocha co też fajną zagrywką nie było. Niektórzy są emocjonalni, ludzie w prawdziwym życiu potrafią zabić za zdradę. Powody fabularne do zabicia ciebie są wystarczające.

2) Tak, kiedy korespondencja prywatna ma znaczenie do wyjaśnienia kontekstu sytuacji, to jest potrzebne jej przedstawienie. Na same słowa i miłe oczka nikt nie uwierzy, dlatego ten fragment screena służył jako dowód.

Nadal to że spędziłeś z nią dużo czasu prywatnie nie ma znaczenia do tego, co dzieje się między waszymi postaciami. Rozumiem że ci przykro, ale nadal wasze prywatne relacje nie mają wpływu.

3) Jeśli uważasz że to było podyktowane twoim rage jak już deklarowałeś na sb, a nie czystą chęcią niedawania oczek, to spoko. Rozumiem i zwracam honor. Z naszej perspektywy wyglądało to jak gdybyś celowo usunął postać. Ale jasne, przepraszam jeśli tak nie było.

4) Tak, wszystko opierało się na założeniu że robisz to specjalnie, żeby Sandały nie dostały swoich oczek. I nie, nie poniesiesz konsekwencji. Spokojnie. I nie, admini nie znęcają się nad tobą. Niestety podchodzisz do sprawy zbyt emocjonalnie i niektóre nasze decyzje odbierasz zbyt prywatnie. Tak samo zresztą jak zabicie Aki.

5) Połowa tzn Ja, Yukirin i Koalka? Kolaka i Yukirin nie miały prawa głosu w tej sprawie jak już powiedziałem na chacie. Modzi też głosowali, Sanders, Harriken, Hanuman. Ostatecznie głosować mogli WSZYSCY admini i modzi poza Yukirin i Koalką. Opinia była prawie jednogłośna.

6) Niestety nie zawsze jestem dyspozycyjny. Gdybym był, to bym odpowiedział. Możesz to uznać za mój błąd jako admina.

7) Biorąc pod uwagę że walka jeszcze się nie zaczęła to tak, mogła poczekać nieco dłużej. Rozumiem że musiało być to dla ciebie problematyczne, czekanie w cholerę czasu w miejscu. Ale fakt, powinny napisać tak szybko jak tylko to możliwe. To że tego nie zrobiły wynikało bezpośrednio z braku chęci pisania pod wpływem sytuacji. Czyli burzliwej dyskusji na kanale dla administracji i ogólnych nastrojów na Koalkę i Yukirin. Czy to wyjaśnienie na brak aktywności? Nie mi oceniać.

8) Oprócz tego że jej nerka jest uszkodzona a nie nie ma jej całkowicie, to stan Shikaruia został opisany przez Natsu. Z wyrokiem eventowym nie mieliśmy nic wspólnego.


Ogólnie to sporo wyjaśniło się podczas rozmowy na chacie z Aką. Generalnie więc cieszę się że doszło do jakiejkolwiek wymiany argumentów.

I bardzo chciałbym tym zakończyć dyskusję i potoki jadu płynące w stronę administratorów na chacie. Jeśli chcecie - ten temat jest dla was. Ale nie psujmy atmosfery na forum wszystkim graczom przez nasze opinie. Proszę jako gracz i jako administrator. Wszyscy staramy się żeby forum było przyjemnym miejscem, prawda?
0 x
Awatar użytkownika
Kisuke
Martwa postać
Posty: 2188
Rejestracja: 26 wrz 2020, o 15:40
Wiek postaci: 22
Ranga: Sentoki
Widoczny ekwipunek: ~ Zbroja
~ Gurda przy lewym boku
~ Kabura na prawej i lewej nodze
~ Torba z tyłu na pasie
~ Duży zwój na plecach
Multikonta: Daisuke

Re: Moje oświadczenie ;)

Post autor: Kisuke »

  • 1. Postać niestabilna emocjonalnie, świetny argument żeby potem z minimalnym wysiłkiem móc zabijać odpowiednie osoby. Tak samo przecież każdy uwielbia zabijać dawnych kochanków, aby potem zabierać ich oczy.
    Zabijasz, żeby pozbyć się kogoś ze swojego życia na zawsze, ale zabierasz coś tak cennego jak oczy, żeby przypominały Ci o tym przez całą wieczność. Brzmi sensownie? No niezbyt...
  • 2. Punkt drugi to nie tylko oskarżenia o prywatną korespondencję(chociaż wypadłoby przynajmniej zapytać), ale także o to, że prośba o zabicie pojawiła się już po tym jak Aka zrobił zt. Ponownie pomijanie dość istotnego fragmentu
  • 3.
  • 4. Teraz spokojnie, nie poniesie żadnych konsekwencji, a w pierwszym ogłoszeniu jak byk napisane "Aka poniesie konsekwencje". Dobrze, że kontynuowanie tematu pozwoliło chociaż w takim aspekcie zmienić podejście administracji. Inaczej różnie by to się mogło skończyć
  • 5. Jednogłośność w tak kontrowersyjnej sprawie stawia pod znakiem zapytania wiarygodność takiego głosowania. Nie chce mi się wierzyć, że nie pojawiły się wątpliwości, aby tej sprawy tak nie kończyć.
  • 6. Przecież to była wiadomość jedna po drugiej. Argument za zatrzymaniem gracza powinien być podany natychmiast. Zasłanianie się "brakiem czasu" jest słabe.
  • 7. Najpierw silisz się na jakieś argumenty, żeby uzasadnić przedłużanie, po czym podajesz, że nie tobie oceniać, czy to wyjaśnia brak aktywności. Jako administracja moglibyście podjąć przecież kolejną jednogłośną decyzję w kolejnej sprawie.
  • 8. Co ma do tego kto opisał wcześniejsze rany? Całkowicie brak jest ustosunkowania się administracji do tego aspektu polowania i zrzucanie odpowiedzialności na "to prowadzący event". Oczywiście w swoim oświadczeniu pominęliście takie szczegóły, licząc na to, że nikt tego nie wychwyci, bo chcieliście podać całą sprawę bardzo jednostronnie. Teraz niestety musi się to zemścić i warto, żeby i do tego aspektu ustosunkowała się cała administracja.

Podsumowując:
Bardzo nie podoba mi się jak ta sprawa została "zakończona" oraz to w jaki sposób administracja podchodzi do graczy. Nie chciałbym tego przyrównywać do obecnej sytuacji "w prawdziwości", ale bierzecie naprawdę złe przykłady jako wzorce. To się prędzej czy później zemści i robienie sobie z forum takiego folwarku, gdzie admini we własnym gronie robią takie kolejne krzywe akcje doprowadzi do upadku. Liczyłbym na to, że głos zwyczajnych graczy, zwłaszcza tych, których administracja nie darzy żadnym szacunkiem, został usłyszany.

Niestety tak jak było to wspomniane, spodziewam się, że brak tu będzie jakiejkolwiek refleksji, sprawa zostanie klepnięta. Ludzie będą musieli zagryzać zęby i z tym żyć. Do kolejnej takiej akcji i kolejnej, i kolejnej. Aż wreszcie coś przeleje czarę.
0 x
Awatar użytkownika
Aka
Martwa postać
Posty: 244
Rejestracja: 4 lip 2019, o 21:04
Wiek postaci: 23
Ranga: Szczur
Krótki wygląd: Wysoki i drobny brunet o niebieskich oczach, zazwyczaj chodzący w stonowanych kolorach. Widoczna blizna po podcięciu gardła.
Widoczny ekwipunek: Katana, torba.
GG/Discord: Aka#1339

Re: Moje oświadczenie ;)

Post autor: Aka »

@Mujin

1) Tak. Powiedziałem, że spoko. Bawi mnie to, ale to jest logiczne - o ile można tak mówić o zachowaniu psychola. Niestety, ale tak jak napisal Kisuke - to bardzo wygodna wymówka na WSZYSTKO co robi postać. Niech będzie - nie jest to zabronione przez regulamin.

2) i 3) Spoko, ok, ale to było odniesienie do tego, że nie wiedziałem, że to zrobi. I do tego, że temat miał byc zamknięty, a wydaliście te nieszczęsne oświadczenie. Poza tym odniosłem się też do złożenia prośby już po fakcie opuszczenia przeze mnie tematu.

4) Nie uważam, żeby to było dziwne, niecodziennie ci umiera postać przez innego gracza. I tak jak mówię, w ogłoszeniu było napisane coś innego.

5) Nie wiem co mam tutaj powiedzieć. Naprawdę. Nie znam argumentów. Nie znam niczego. Ale podjęta decyzja była przez was w momencie, gdy ja nawet nie miałem prawa do obrony. To takie... słabe? I nie chodzi mi o staty, tylko o wszystkie rzeczy wokół.

6) Rozumiem, że coś Ci wypadło - zdarza się. Jednak to nie jest moja wina. Ja wiem, że jak się zna sprawę to "wszystko jest takie oczywiste", ale dla mnie wtedy nie było. Dopiero po czasie ogarnąłem, co tam się dzieje. I moim zdaniem postępowałem zgodnie z regulaminem forum, który pozwala na opuszczenie tematu na szlaku po 2h (czasie podróży).

7) To również nie mój problem. Nie pisze się takich próśb, jak ma się coś jeszcze do załatwienia, no na litość boską. Dlaczego ja mam być hamowany? Powtórzę - to nie powinien być w żadnym wypadku mój problem.

8) Zgadzam się z Kisuke. W ogóle pominęliście takie fakty jak to, że raczej bym nie spał na drodze, tylko w karczmie. Że wystarczyłaby godzina-dwie czasu, żeby Koala zgubiła mój trop (bo tylko oczami co jakiś czas patrzyła Tsujką), a jako ranna szczególnie powinna być zmęczona i wymagać więcej snu.
I jasne, że nie opisywałem takich rzeczy, jak to, że idę spać w karczmie - ale na litość boską, kto to robi? Pewnie znajdą się takie osoby, ale to jest tak samo oczywiste, jak to, że jesz śniadanie, a nie chodzisz głodny postacią dopóki czegoś nie zjesz. Są pewne rzeczy, które się robi w domyśle.
0 x
Obrazek
I'd rather watch my kingdom fall
I want it all or not at all
Awatar użytkownika
Ren
Posty: 370
Rejestracja: 6 kwie 2020, o 14:25
Wiek postaci: 21
Ranga: Akoraito
Krótki wygląd: Bardzo wysoka, muskularna, o ciemnej skórze. Ma krótkie i ciemne włosy. Na czole wytatuowane czerwone kropki. Głowa owinięta chustą - tak, by ukryć klanowy tatuaż. Od stóp do głów okryta jasnym płótnem, zniekształcającym sylwetkę.
Widoczny ekwipunek: Duża torba u dołu pleców.
GG/Discord: rahsim
Lokalizacja: Sabishi

Re: Moje oświadczenie ;)

Post autor: Ren »

sike*





sprawa rozwiązana została w sposób który jest bardzo poprawny + nie chcę się brudzić używaniem jako argumentu pewnych osób
0 x
Awatar użytkownika
Jun
Postać porzucona
Posty: 1735
Rejestracja: 31 maja 2020, o 01:14
Wiek postaci: 22
Ranga: Kenshi | Akoraito
Krótki wygląd: Kapelusz
Widoczny ekwipunek: Zbroja
Duża torba
Miecz i śpiwór
Manierka
GG/Discord: Tario#3987/64789656
Multikonta: Maname | Kabuki
Aktualna postać: Kayo
Lokalizacja: Shigashi no Kibu

Re: Moje oświadczenie ;)

Post autor: Jun »

0 x
" RP/PBF to nie zabawa już "
Awatar użytkownika
Tsukune
Posty: 2725
Rejestracja: 24 maja 2015, o 23:14
Wiek postaci: 30
Krótki wygląd: Czarne lub szarawe włosy, brudnoczerwony kolor oczu. "Szeroki" uśmiech. Wystające dwa kiełki. Na szyi materiałowa opaska z krzyżem i trumną. Zabandażowane lewe przedramię, pod którym znajduje się tatuaż 2 głowego węża
Widoczny ekwipunek: Futerał na plecach, wachlarz w pokrowcu przyczepiony do paska, rękawica łańcuchowa na lewej ręce, dziwna rękawica na prawej ręce, pasek z biczem, laska

Re: Moje oświadczenie ;)

Post autor: Tsukune »

Ja tutaj jedynie odniosę się do stwierdzenia o postaci "psychola". Sam tworzyłem takową postać co jest zawarte co nieco w Historii i rozwijałem to na fabule, aż w końcu ten "psychol" się uaktywnił w jednej z misji jaką prowadził mi Yasuo...czy bycie psycholem oznacza od razu mordowanie wszystko i wszystkich? Moim zdaniem nie...albo to moje myślenie o psycholach jest złe. Moja postać ma alter ego które ma ochotę mordować, torturować itp itd. Jednak czy to robię? Nie (głownie dlatego że mi się nie chce bo bardziej wolę "straszyć" w ten sposób) ale gdybym mógł na misji z wielką przyjemnością potraktowałbym jakąś osobę w bardzo brutalny i wyrachowany sposób. Jednak bardziej w mej postaci Psychoza jest związana ze swoistym grożeniem i ewentualnie ranieniem co też było w misji oraz paroma zabójstwami również w serii misji od Yasuo jak i jednej wyprawie.

No i podobno "prawo nie działa wstecz" więc skoro Aka już według regulaminu opuścił temat zgodnie z zasadami nie powinno być to cofnięte bo ewidentnie stwierdzenie "prawo nie działa wstecz" istnieje tylko do momentu kiedy jest to aktualnie przydatne czy to administracji, modom czy również samym graczom. Lecz takiego naginania można się spodziewać po graczach [sam bym mógł spokojnie dzięki "naginaniu" zasady zdobyć Chidori bo kiedyś przy reworku została usunięta wzmianka o wymogu wyprawy ale zamiast tego zapytałem się moda bądź kogoś z administracji czy to przypadkiem nie błąd czy coś]. Jednak takiego "naginania" raczej nie chce się ani nie powinno się widzieć od graczy którzy pełnią rolę również administracji.

I nie wiem czemu ale mam przeczucie [dobre lub nie] że osoby które się w owym temacie wypowiedziały będą miały za to "przypadkowe" problemy bądź utrudnienia...no ale to tylko moje zdanie i czarnowidztwo
0 x
Awatar użytkownika
Kagutsuchi
Martwa postać
Posty: 157
Rejestracja: 15 paź 2020, o 21:28
Wiek postaci: 23
Ranga: Wilk
Krótki wygląd: Czarnowłosy młody mężczyzna będący w świetnej kondycji fizycznej. Blizna na lewym oku wyróżnia go z tłumu.
Widoczny ekwipunek: Czarny mundur Shinsengumi połączony ze zbroją, na której przy prawym barku była przymocowana odznaka w kształcie głowy Wilka. Saya była przymocowana na wysokości odcinka lędźwiowego do pancerza.
Multikonta: Arata,

Re: Moje oświadczenie ;)

Post autor: Kagutsuchi »

Napisze tutaj tylko i wyłącznie dlatego, że liczę na „problemy”, o których wspomniał Tsukune. Nawet jeśli to jego czarnowidztwo to jednak warto spróbować. Nie ma sensu się rozpisywać. Jedyne co chciałbym napisać to, to że administracja tylko potwierdziła swoje kolesiostwo tym postem niby wyjaśniającym. Bawcie się ładnie w swoim własnym gronie.
0 x
Awatar użytkownika
Kakita Asagi
Gracz nieobecny
Posty: 1834
Rejestracja: 15 gru 2017, o 17:45
Wiek postaci: 28
Ranga: Samuraj (Hatamoto)
Krótki wygląd: Mężczyzna o ciemnych włosach i niebieskich oczach, wzrostu około 170 cm. Ubrany w kremowe kosode, z brązową hakama oraz granatowym haori z rodowym symbolem. Na głowie wysłużony, ale nadal w dobrym stanie kapelusz.
Widoczny ekwipunek: - Zbroja
- Tachi + Wakizashi
- Długi łuk + Kołczan
GG/Discord: 9017321
Multikonta: Hayabusa Jin
Lokalizacja: Wrocław

Re: Moje oświadczenie ;)

Post autor: Kakita Asagi »

Powyższe zdanie powinno być preambułą do regulaminu - od tego zacznę swoją wypowiedź dotyczącą wiadomej sprawy. Zwykle nie biorą udziału w "awanturach" tego typu, jednakże tym razem nie zostanę obojętny, ponieważ podobnie jak Ren zaczynam dostrzegą pewien "wzór", który nie podoba mi się. Zwłaszcza, że nie tak dawno temu dowiedziałem się, że podobna sytuacja przytrafić by się mogła Kakitkowi, gdybym pewne inne decyzje podjął...

Zabijanie postaci innego gracza zawsze niesie z sobą emocje - zwykle większe. Dlatego właśnie sprawy tego typu należy rozwiązywać z zachowaniem nie tylko nuty prawa (regulaminu), ale również dobrego smaku i kultury (w szerszym aspekcie dotyczy to również całego forumowego życia). Jest to szczególnie istotne w sytuacji, w której biorą udział postacie tzw. Ekipy forum.
Administracja zawsze jest pod szczególną uwagą Graczy - z jednej strony są to osoby które poświęcają swój czas by inni się bawili, są to też osoby od których wiele się wymaga (wyceń fabułę, sprawdź KP, gdzie sława?), ale również darzy pewnym zaufaniem. Zaufaniem, że na tyle na ile to możliwe, potrafią oddzielić swoje bycie Graczem, od bycia Administratorem - Adminitrator nie może budzić wątpliwości co do decyzji, które podejmuje. Jeśli bowiem pojawiają się podejrzenia, że istnieje "jakaś tajemnicza Klika" która "trzyma władze", forum zaczyna się psuć. A to potem sprawia, że ludzie odchodzą - nie bez powodu rzuciłem w diabły SnM.


Sytuacja, jakie miała miejsce rodzi ogromne wątpliwości. Zwłaszcza, że podkreślano że:


Jednakże, na SB przedstawiciel Administracji stwierdził że:
Obrazek


Dostrzegam tutaj pewną sprzeczność.


Zobaczmy zatem, jak wygląda sytuacja, na jaką rzekomo zgodził się cała administracja jednogłośnie, albo prawie jednogłośnie - dodajmy, sytuacja, którą przeprowadziła osoba na stanowisku Moderatora Fabularnego.

  • Dowiadujemy się, że za pomocą Tsujiteigana można sobie wybiórczo sprawdzać gdzie obecnie jest cel - jest to w mojej opinii ogromne nadużycie, o którym już pisał Jun. Wątpliwości? Próbujcie iść za ptakiem z lornetką, co chwilę ją tylko wyjmujcie - spoglądajcie sobie na ptaszora, gdzie poleciał, a potem idźcie w tym kierunku z nadzieja, że do kolejnego spojrzenia będzie. Dodajmy, z 4 kilometrów, które płynnie przejdą w 12 km, w których postać Koali ma pewność, że nikogo nie ma. Licząc na szybko, to obszar o powierzchni ponad 452 km^2 - to prawie o 130 km^2 więcej niż powierzchnia Wrocławia (292,8). W terenie który nie jest regularny równiną - poniżej opis:
    Obrazek
  • Następnie Shikarui podchodzi na... dowolnie wybrany przez siebie dystans. Nie wiemy, z jakiej odległości pada strzał, pod jakim jest kątem - założenie jest, że jest czysty i tyle. Z jakiej odległości mógłby to zrobić na szlaku Shiki? Cóż, zakładamy, że Aka jako postać (czy też NPC) nie obozuje na środku traktu, a więc raczej gdzieś między drzewami, jednakże... na SB padła pewna konkretna wartość:
    Obrazek


    I jeśli tak, to uważam to za wysoko nieśmieszny żart. Nie da w lesie zdjąć kogoś łukiem z 350 metrów. I nie przekona mnie nawet 300 percepcji - musiałby być niezwykle szczęśliwy układ drzew, by przez tak długi obszar nie było żadnego drzewa i dało się puścić czysty strzał.

    Tak więc, pytanie - czy Administracja, czyli osoby odpowiedzialne za fabułę i mechanikę forum godzą się na takie akcje? A jeśli tak, to czy każdy będzie mógł tak zrobić? Czy może nie wiedzieli jak to się potoczy, tudzież jak istotnie wyglądała sytuacja, alb w ogóle się tym już nie przejmowano? Niezależnie od tego, jaka jest odpowiedź - to jest niedopuszczalne i wzbudza wątpliwości.



W sprawie tej przewinęło się również to nieszczęsne "Oświadczenie", które wskazywało Ake jako osobę na która spada cała wina za tą niesympatyczną sytuację oraz że za wykorzystywanie luk w regulaminie czekają kary - proszę więc Administrację o odpowiedź, jak za wykorzystywanie luk i niedomówień odpowiedzą Osoby odpowiedzialni za ten bajzel. Dla mnie to powinno się skończyć konsekwencjami personalnymi i to takimi, by nikomu więcej nie przyszło do głowy robić powtórki. Za pół roku sprawa pewnikiem ucichnie, nikt nie będzie pamiętał o co poszło, ale posty zostaną - posty które pokażą co można zrobić. Tak być nie może - dla kogoś kto to zobaczy (np., nowy gracz) będzie to wyglądało tak "Admin może wszystko".

Prawda jest bowiem taka - cała sprawa wygląda jak zrobiona w myśl "możemy i zrobimy". Akcję którą można i należało przeprowadzić porządnie - "zmarnować" czas na tropienie, zrobić walkę, a jeśli by wyszło, że Aka kasuje postać by uciec z walki, to wtedy z całą stanowczością wyciągać odpowiednie konsekwnencję.
Akcja została zrobiona jednak byle jak i byle szybciej i teraz, pora na konsekwencje. Jak pisałem - nie można sobie pozwolić na powtórkę. Bo wczoraj to Shiga, dzisiaj to Aka, a jutro... ktoś będzie miał pecha, a przecież:

Pozdrawiam.
0 x
Obrazek

Poza tym, uważam, że należy skasować Henge i Kawarimi.


Heroic battle Theme|Asagi-sensei Theme|Bank|Punkty historii|Własne techniki| Przedmioty z Kuźni | Inne ujęcie | Pieczątka
Lista samurajek, które były na forum, ale nie zostały moimi uczennicami i na pewno przez to nie grają.
  • Mokoto (walczyła na Murze)
  • Mitsuyo (nigdy nie opuściła Yinzin)
  • Inari (była uczennicą Seinara)
  • Sakiko (byłą roninką, obierała ziemniaki na misji D)
Awatar użytkownika
Shikarui
Postać porzucona
Posty: 2078
Rejestracja: 6 lut 2018, o 17:25
Wiek postaci: 24
Ranga: Sentoki | Lotka
Krótki wygląd: - Czarne, długie włosy; w jednym paśmie opadającym na prawą pierś ma wplecione kolorowe, drewniane koraliki
- Lewe oko w kolorze lawendy
- Na prawym oku nosi opaskę
- Średniego wzrostu
Widoczny ekwipunek: Łuk, kołczan ze strzałami, zbroja, płaszcz, torba na tyłku, kabura na prawym udzie, wakizashi przy lewym boku i za plecami na poziomie pasa, średni zwój, mały zwój przy kaburze,
GG/Discord: Angel Sanada#9776
Multikonta: Koala

Re: Moje oświadczenie ;)

Post autor: Shikarui »

Odpowiadając na post Kakity: akcja wygląda tak na prośbę Akiego, który chciał zrobić szybką akcje, zostało to więc dogadane na poziomie graczy. Aka nie chciał już pisać postacią i chciał, żeby to zrobione zostało jak najszybciej i jak najsprawniej, bo chciał tworzyć swoją postać. Dlatego zresztą dostał możliwość założenia nowego konta mimo istnienia starego i robienie już KP. I chcieliśmy już to zrobić szybko, żeby gracze nie mieli swojej pożywki na dramki, no ale wiadomo, jacy są gracze : D
Ja zaś specjalnie skonstruowałam posta tak a nie inaczej, podkreślając, że czas, jaki zajmie akcja, jest w zasadzie obojętny (: ale i tak ma się odbyć sesja z GM ze względu ogólnego poruszenia. I ja nigdy nie miałam nic przeciwko temu - jak pisałam, miało to być na rękę Akiemu (:
W przypadku Shigi GM poszedł graczowi bardzo na rękę i zostało to rozsądzone na moją niekorzyść, niezgodnie zresztą z mechaniką - nie sądzę, żeby miało to cokolwiek wspólnego ze sprawą.
0 x
Obrazek

Fine.
Let me be Your villain.
Awatar użytkownika
Kakita Asagi
Gracz nieobecny
Posty: 1834
Rejestracja: 15 gru 2017, o 17:45
Wiek postaci: 28
Ranga: Samuraj (Hatamoto)
Krótki wygląd: Mężczyzna o ciemnych włosach i niebieskich oczach, wzrostu około 170 cm. Ubrany w kremowe kosode, z brązową hakama oraz granatowym haori z rodowym symbolem. Na głowie wysłużony, ale nadal w dobrym stanie kapelusz.
Widoczny ekwipunek: - Zbroja
- Tachi + Wakizashi
- Długi łuk + Kołczan
GG/Discord: 9017321
Multikonta: Hayabusa Jin
Lokalizacja: Wrocław

Re: Moje oświadczenie ;)

Post autor: Kakita Asagi »

W odpowiedzi na post Shikarui: W takim układzie, to powinna być wyraźna adnotacja w poście - najlepiej na wstępie i oddzielną czcionką, by nikt nie miał wątpliwości.
0 x
Obrazek

Poza tym, uważam, że należy skasować Henge i Kawarimi.


Heroic battle Theme|Asagi-sensei Theme|Bank|Punkty historii|Własne techniki| Przedmioty z Kuźni | Inne ujęcie | Pieczątka
Lista samurajek, które były na forum, ale nie zostały moimi uczennicami i na pewno przez to nie grają.
  • Mokoto (walczyła na Murze)
  • Mitsuyo (nigdy nie opuściła Yinzin)
  • Inari (była uczennicą Seinara)
  • Sakiko (byłą roninką, obierała ziemniaki na misji D)
Awatar użytkownika
Aka
Martwa postać
Posty: 244
Rejestracja: 4 lip 2019, o 21:04
Wiek postaci: 23
Ranga: Szczur
Krótki wygląd: Wysoki i drobny brunet o niebieskich oczach, zazwyczaj chodzący w stonowanych kolorach. Widoczna blizna po podcięciu gardła.
Widoczny ekwipunek: Katana, torba.
GG/Discord: Aka#1339

Re: Moje oświadczenie ;)

Post autor: Aka »

To co pisze Koala (Shikarui) to prawda. Ale warto też dodać, że zostałem postawiony przed faktem dokonanym - mam mieć oneshota i takie tam. Nie sądziłem, że ta akcja w ogóle przebije się do szerszego echa. Myślałem, że zostanie zamieciona pod dywan. Cieszy mnie duży odzew graczy. Nie wiedziałem, że różne podobne akcje działy się na forum (chociażby z Numą), nie byłem też w stanie spojrzeć trzeźwo na sytuację - że tutaj coś mogło być nie tak.

I teraz po przemyśleniach, po argumentach, które dali mi sami gracze uważam, że akcja powinna być całkowicie anulowana.
0 x
Obrazek
I'd rather watch my kingdom fall
I want it all or not at all
ODPOWIEDZ

Wróć do „Piszemy o wszystkim!”

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 16 gości