Koszty Fuuinów

Awatar użytkownika
Ayatsuri Yuu
Posty: 578
Rejestracja: 25 wrz 2020, o 14:23
Wiek postaci: 22
Ranga: Ogar
Krótki wygląd: szczupły, delikatnie umięśniony, czarnowłosy, zielonooki
Widoczny ekwipunek: odznaka ninja, duża torba, bandaże na rękach, dwie kabury na broń, duży pojemnik na substancję na ramieniu (pełen piasku), Yakei, płaszcz

Koszty Fuuinów

Post autor: Ayatsuri Yuu »

PROBLEM
Otóż Fuinjutsu są niesamowicie drogie. I nie chodzi mi o jakieś pieczętowanie Bijuu czy inne techniki rang A-S, których możliwości naturalnie są ogromne, a o te najprostsze techniki rang E-C, które polegają tylko na chowaniu przedmiotów do zwoi.
Kwestia z życia wzięta - w czasie swojej ostatniej misji na samo schowanie lalek po walce wydałem mniej więcej 2 razy tyle chakry co w trakcie samej walki. No nie wiem, chyba coś tu jest nie tak.

ROZWIĄZANIE
Radykalne zmniejszenie kosztów pieczętowania przedmiotów. Chodzi mi konkretnie o techniki Kugutsu no Fuin u Ayatsuri i z czystego Fuinjutsu technik Fuin no jutsu i Kuchiyose: Raiko Kenka. Możnaby też ewentualnie zastanowić się nad Mizu no Fuin, ale to zostawiam mądrzejszym. Jak zmniejszyć? Moja propozycja to obniżenie kosztów każdej z technik jakby była rangi o jedną niżej (koszta Kugutsu no Fuin np odpowiadałyby kosztom technik rangi D, a nie C) - w przypadku zaś techniki Fuin no jutsu, która jest rangi E możnaby przesunąć koszta o jedno oczko (przy KC na B płaciłoby się tyle jak poprzednio przy KC A). Oczywiście to tylko moja propozycja, może wpadniecie na lepsze rozwiązanie.

DODATKOWE UWAGI
Brak
0 x
Awatar użytkownika
Tamaki Hyūga
Martwa postać
Posty: 1830
Rejestracja: 18 maja 2019, o 03:00
Wiek postaci: 19
Ranga: Wyrzutek C
Krótki wygląd: Niska, szczupła, długie, ciemnoniebieskie włosy, białe oczy klanu Hyuuga
Widoczny ekwipunek: Czarny płaszcz z kapturem, czarne rękawiczki
GG/Discord: MxPl#7094
Multikonta: Toshiki Oden
Lokalizacja: To tu, to tam

Re: Koszty Fuuinów

Post autor: Tamaki Hyūga »

Koszty technik są takie same dla wszystkich ogólnodostępnych dziedzin, to że wydałeś więcej na pieczętowanie lalek niż na walkę nimi to zasługa tego że technika kontroli lalek przez Ayatsuri jest bardzo tania
0 x
Obrazek Kuźnia | Ryo | KP | PH | WT
Awatar użytkownika
Ayatsuri Yuu
Posty: 578
Rejestracja: 25 wrz 2020, o 14:23
Wiek postaci: 22
Ranga: Ogar
Krótki wygląd: szczupły, delikatnie umięśniony, czarnowłosy, zielonooki
Widoczny ekwipunek: odznaka ninja, duża torba, bandaże na rękach, dwie kabury na broń, duży pojemnik na substancję na ramieniu (pełen piasku), Yakei, płaszcz

Re: Koszty Fuuinów

Post autor: Ayatsuri Yuu »

Tak, zdaję sobie z tego sprawę i uważam, że jest to zbytnie uproszczenie, analizując koszta chakry tych technik to akurat Ayatsuri jeszcze nie ma wiele do narzekania, bo lalek ma raczej kilka, nie więcej, ale jak ktoś korzysta z bardziej popularnych kunai/shuriken i innych takich broni, których można mieć na pęczki jak Tenten to koszta wychodzą ogromne. Może niepotrzebnie dodałem wzmiankę o mojej sytuacji, tak czy siak takie procenty na samo schowanie ekwipunku to uważam, strasznie dużo.
0 x
Awatar użytkownika
Kyohei
Gracz nieobecny
Posty: 342
Rejestracja: 12 paź 2020, o 17:11
Wiek postaci: 23
Ranga: Dōkō
Krótki wygląd: Bardzo wysoki (195) o przeciętnej sylwetce (90kg). Krótkie włosy, ciemnobrązowe. Zielonobrązowe oczy. Broda oraz wąsy. Wygląda na 25-28 lat. Przeważnie uśmiechnięty. Nosi khaki koszulę i zielone spodnie. Ubranie ma czyste, ale połatane.
Widoczny ekwipunek: Kołczan ze strzałami, Łuk, Kamizelka

Re: Koszty Fuuinów

Post autor: Kyohei »

W tej sytuacji, tak jak opisujesz, walki z fuinami jak TenTen, uważam, że te koszta mogą być problematyczne. Dajmy na to, taka osoba rozgromiła przeciwnika bez poważnych obrażeń, ale wykorzystując chakrę... i nagle nie może wszystkiego schować. Wiem, że to sytuacja hipotetyczna i jeszcze nie było takiego problemu, ale przecież może zaistnieć. Rozwiązaniem gracza pewnie byłby odpoczynek fabularny / medytacja, aż do odnowy chakry, aby tylko spakować manatki co jest... głupie? Ale zgaduje, że mechanicznie tak właśnie to musiało by zostać rozwiązane, bo na ten moment innego sposobu nie widze.
0 x
myśli - Mowa
Chętnie poprowadzę twoją misję rangi D, napisz do mnie na discordzie! Jestem w stanie pisać niezliczoną ilość postów dziennie, dopóki jestem na bezrobociu.
Prowadzone misje (1/4):
1: Ooji: Wizyta w szpitalu
2: Ayatsuri Yuu: Potrzebne Zapasy!
3: Yamado Kai: Niestabilny skalpel
4: wolne
Awatar użytkownika
Maname
Postać porzucona
Posty: 466
Rejestracja: 12 sty 2019, o 12:42
Wiek postaci: 17
Ranga: Akoraito
Krótki wygląd: - Ma na oko około 1.55 wzrostu
- Duże niebieskie oczy
- Jak się uśmiecha widać ostre zęby
- Granatowe włosy
- Strój w granatowych barwach
Widoczny ekwipunek: Torba, plecak, wyrzutnia shuriken, kabura na nóż.
GG/Discord: Tario#3987/64789656
Multikonta: Kabuki | Kayo
Lokalizacja: Hanamura

Re: Koszty Fuuinów

Post autor: Maname »

Ale zdajesz sobie sprawę z tego, że fuin zwykle płaci się poza sytuacjami walki? [gdzie to akurat ma znaczenie] Więc tak jakby jest prawie darmowy :D

Inna rzecz, że koszty zwykłego fuina to nie dużo, trzeba tylko kc rozwijać.
Kugutsu fuin pozwala ci na sporo więcej niż zwykły FUIN, LECZ zgadzam się, że należałoby doprecyzować nieco tę technikę, bo nie przeszła zmian po przeróbkach fuin
0 x
Support nr 6
Support
Posty: 2059
Rejestracja: 9 cze 2015, o 22:55

Re: Koszty Fuuinów

Post autor: Support nr 6 »

0 x
Awatar użytkownika
Akarui
Postać porzucona
Posty: 1567
Rejestracja: 8 cze 2017, o 01:03
Krótki wygląd: Jak na avku brązowy płaszcz z kożuszkiem - mamy zimę! ;)

Re: Koszty Fuuinów

Post autor: Akarui »

A może by tak po prostu przerzucić technikę na rangę D? Zawsze to będzie trochę tańsze...
0 x
MOWA
Awatar użytkownika
Support nr 5
Support
Posty: 294
Rejestracja: 14 sty 2021, o 16:46
GG/Discord: Mashi#6385

Re: Koszty Fuuinów

Post autor: Support nr 5 »

0 x
Zablokowany

Wróć do „Wprowadzone”

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości