Wsparcie Potrzebne

Awatar użytkownika
Yami
Posty: 2835
Rejestracja: 25 paź 2017, o 20:14
Wiek postaci: 25
Multikonta: Reigen

Wsparcie Potrzebne

Post autor: Yami »

Jak pewnie niektórzy wiedzą wpadłem na wspaniały pomysł, który okazuje się być powoli moją klątwą. Mam narysowane z 90% mapy Tenkyu ale potrzebuję jeszcze czegoś w centralnej części wyspy, a wstawianie kolejnych lasów mi się nie widzi.
Jak dojdzie co do czego wstawię niewielką wioskę pośród lasów i tyle. Chyba, że wy macie pomysły jak jeszcze zagospodarować tę przestrzeń.


https://i.imgur.com/ubQHm0k.jpg
0 x
Awatar użytkownika
Jawa
Administrator
Posty: 4109
Rejestracja: 10 mar 2015, o 23:33
Ranga: Admin Ogólny
GG/Discord: MxPl#7094
Multikonta: Sasame | Ruushi Fea

Re: Wsparcie Potrzebne

Post autor: Jawa »

A może jakąś posiadłość i tereny bogatego lorda feudalnego? Dunno, wioska też brzmi całkiem dobrze.

Ewentualnie fabrykę Fiata
0 x
Awatar użytkownika
Akarui
Postać porzucona
Posty: 1567
Rejestracja: 8 cze 2017, o 01:03
Krótki wygląd: Jak na avku brązowy płaszcz z kożuszkiem - mamy zimę! ;)

Re: Wsparcie Potrzebne

Post autor: Akarui »

Mnie najbardziej zadziwiło dokładne umiejscowienie kryjówki na mapie xD

Po pierwsze primo, zwiększ powierzchnię jeziora Lorcia, tak dwukrotnie. Niech sięga do tej drogi na wschód od niego. Pola uprawne na zachód od jeziora możesz spokojnie dopchnąć aż do rzeki.

Powiększ koryto tej rzeki na tym odcinku, też ze dwa razy co najmniej. Mógłbyś też poprowadzić ten trakt północ-południe bliżej koryta rzeki, będzie bardziej malowniczo ;)

Ta tajemnicza struktura mnie zaciekawiła. Może udałoby Ci się postawić jeszcze ze dwie? Najlepiej na przykład na rogach trójkąta równobocznego. Jedna może stać nad zajazdem w szczerym polu a druga nad jeziorem/stawem na tym polu.

Możesz spokojnie powiększyć las na północny wschód od Zajazdu aż do drogi. Mimo, że zdaje się tak zielono, to jednak nie są duże, nieprzerwane obszary borów, w porównaniu do miasta. Na pewno nie zaszkodzi.

Pusty teren między zajazdem a spływem poświęciłbym na trzecie pola. Trzech władców gospodarstw walczących o wpływy na wyspie ;)

Jest jeszcze jedna rzecz, ale to już chyba by była za duża ingerencja w pracę, jaką już wykonałeś. Rzeka powinna chyba mieć kolejne ujście w przystani, powinna przepływać przez miasteczko.

Na mapie naszego uniwersum nie widzę takiej nazwy. Jedyne Tenkyu jakie mi wyskoczyło w necie to japońska restauracja albo gierka na iphony xD Do czego ten projekt? ;P
0 x
MOWA
Awatar użytkownika
Yasuo
Posty: 1481
Rejestracja: 20 lip 2017, o 20:57
Wiek postaci: 28
Ranga: Samuraj
Widoczny ekwipunek: ---
- Wakizashi ze Stali Kantańskiej (imię tego miecza to Nikushi ( ニキシー ) co oznacza "Rusałkę".) (znajdujące się w pochwie przy pasie po lewej stronie)
- Torba #1 (przypięta do pasa, w okolicach lewego pośladka).
- Worek Mikołaja (przewieszony przez ramię, znajdujący się na plecach).
- Zbroja (ubrana) - opis w KP. Wizualizacja Zbroi: https://i.pinimg.com/564x/5c/f8/84/5cf8 ... cb17a6.jpg
- Opaska na głowę z różkami jelonka, działa jak ochraniacz na czoło (na czole)
- Namiot (na plecach, pod Workiem Mikołaja)
- Płaszcz (ubrany)
- Rękawiczki z blaszkami (na dłoniach)
GG/Discord: .iwaru
Multikonta: Tenshi

Re: Wsparcie Potrzebne

Post autor: Yasuo »

Na właśnie ja też się zastanawiam do czego to jest potrzebne. Bo cała mapa wydaje mi się mega fajna i można by ją jakoś wprowadzić na tego PBF'a :P. Myślę, że byłoby to do zrobienia.

I cóż. Może warto by było pomyśleć coś o tych górach? W sensie, że za górami jest dość sporo jeszcze pustej przestrzeni. Można by tam było coś wsadzić. To samo pomiędzy Grotą Haka, Samotną Przystanią i wycinką drzew/Tajemniczą Strukturą. Rozumiem, że tam jest jakaś woda, tak? No to może jakaś wyspa? Lub półwysep?

Nawiasem mówiąc, moim zdaniem ta mapa pasuje do klimatów forum. Nazwy własne są po japońsku (i to nie jest Jezioro Lorcia, ale Loreia, jeśli się nie mylę - w jap. nie ma L, więc powinno się pisać Roreia i by pasowało, ale myślę, że Loreia też byłoby dopuszczalne). No oprócz takich nazw jak np. Wodzący Las, Grota Haka czy Samotna Przystań (i paru innych). Ale widzę analogię np. do "The White City" z "Władcy Pierścieni". "The White City" to inna nazwa Minas Thirit, a po polsku po prostu "Białe Miasto". Czyli reasumując, są to nazwy po polsku, ale takie nazwy, które bez problemów można by przetłumaczyć na język japoński i setki innych języków świata, więc to nie jest to samo co typowo polska nazwa powiedzmy "Czchów" (takie jedno miasteczko w Małopolsce, jeśli dobrze pamiętam), której w żaden sposób nie da się przetłumaczyć.
0 x
- Mowa
"Myśli"
Prowadzone Misje: -

Wzór Misji:
Wzór Nowej Lokacji:
[/list][/fieldset]
Plotki i Ciekawostki
  • Brak - brak
[/quote][/code]
Awatar użytkownika
Yami
Posty: 2835
Rejestracja: 25 paź 2017, o 20:14
Wiek postaci: 25
Multikonta: Reigen

Re: Wsparcie Potrzebne

Post autor: Yami »

Kiedy masz wszystko poprawione czarnym tuszem więc wszyscy mówią jak można zmienić to co już nim poprawiłeś. Obrazek
Rui, twoja restauracja -> http://shinobiwar.pl/viewforum.php?f=169
0 x
Awatar użytkownika
Yasuo
Posty: 1481
Rejestracja: 20 lip 2017, o 20:57
Wiek postaci: 28
Ranga: Samuraj
Widoczny ekwipunek: ---
- Wakizashi ze Stali Kantańskiej (imię tego miecza to Nikushi ( ニキシー ) co oznacza "Rusałkę".) (znajdujące się w pochwie przy pasie po lewej stronie)
- Torba #1 (przypięta do pasa, w okolicach lewego pośladka).
- Worek Mikołaja (przewieszony przez ramię, znajdujący się na plecach).
- Zbroja (ubrana) - opis w KP. Wizualizacja Zbroi: https://i.pinimg.com/564x/5c/f8/84/5cf8 ... cb17a6.jpg
- Opaska na głowę z różkami jelonka, działa jak ochraniacz na czoło (na czole)
- Namiot (na plecach, pod Workiem Mikołaja)
- Płaszcz (ubrany)
- Rękawiczki z blaszkami (na dłoniach)
GG/Discord: .iwaru
Multikonta: Tenshi

Re: Wsparcie Potrzebne

Post autor: Yasuo »

Oh... god, Yami XD.
Zrobiłeś mapę, do tego lokację w tamtym temacie XD. Mówił Ci już ktoś, że jesteś zajebisty? :D
0 x
- Mowa
"Myśli"
Prowadzone Misje: -

Wzór Misji:
Wzór Nowej Lokacji:
[/list][/fieldset]
Plotki i Ciekawostki
  • Brak - brak
[/quote][/code]
Awatar użytkownika
Akarui
Postać porzucona
Posty: 1567
Rejestracja: 8 cze 2017, o 01:03
Krótki wygląd: Jak na avku brązowy płaszcz z kożuszkiem - mamy zimę! ;)

Re: Wsparcie Potrzebne

Post autor: Akarui »

Przeglądałem temat z mapkami zamiast szukać nazwy własnej na forum, haha xD

Sorry za to wszystko, po prostu mi wpadło do głowy jak zobaczyłem mapkę.

Sprawa z polami uprawnymi jest do zrobienia. I z powiększeniem jednego do jeziora i z powstaniem drugiego. Na wschód od Zajazdu pod lasem zrób małe osiedle, 5-6 domków.

Na północ od zajazdu mamy pustą przestrzeń, na którą mam dwa pomysły. Albo zrobisz przy lasie kolejną rzekę spływającą z gór z północy i zapełnisz teren po drugiej stronie rzeki lasem, albo jeszcze jedna myśl: zrób tam wielki "dół". Okrągły i głęboki. Taka pozostałość po jakiejś batalii. Krater tak głęboki w ziemi, że słońce do niego niezbyt dociera, choć widać cały teren. Miejsce nie nadające się pod pole uprawne, z twardą, mocno zbitą ziemią i z trzema-czterema małymi stawami na dnie. Ale mówię o takim na serio głębokim dole. Tak powiedzmy 300m od powierzchni ziemi co najmniej.

PS. I masz nauczkę! Nic się nie robi na czysto jak całość nie jest skończona :P
0 x
MOWA
Awatar użytkownika
Yami
Posty: 2835
Rejestracja: 25 paź 2017, o 20:14
Wiek postaci: 25
Multikonta: Reigen

Re: Wsparcie Potrzebne

Post autor: Yami »

Dobra mam to i owo dodane
Zostawiłem trochę miejsca na wszystkich płaczków, którzy jeśli będą chcieli zrobić kiedyś coś na wyspie, na którą nikt nie zaglądał od 3 lat, znajdą miejsce.

https://i.imgur.com/S8EAwYo.jpg
0 x
Awatar użytkownika
Akarui
Postać porzucona
Posty: 1567
Rejestracja: 8 cze 2017, o 01:03
Krótki wygląd: Jak na avku brązowy płaszcz z kożuszkiem - mamy zimę! ;)

Re: Wsparcie Potrzebne

Post autor: Akarui »

Świetna sprawa z tym całym zalewem, mi pasi. Super robota! Będziesz tak działał z innymi miejscami? :P
0 x
MOWA
ODPOWIEDZ

Wróć do „Ogłoszenia graczy”

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 13 gości