Nuibari

Awatar użytkownika
Youmu Nanatsuki
Postać porzucona
Posty: 430
Rejestracja: 10 lis 2018, o 20:11
Wiek postaci: 21
Ranga: Akoraito
Krótki wygląd: W KP znajdziesz wszystko.
Widoczny ekwipunek: Po dużej, czarnej torbie nad pośladkami - nieco na boku, rozłożony fūma shuriken na plecach, katana o czarnym wykończeniu przytroczona do lewego boku
Multikonta: Airen Akamori

Nuibari

Post autor: Youmu Nanatsuki »

Nazwa
Nuibari (縫い針)
Typ
Ostrze długie
Objętość
Noszony przy pasie
Waga Fūin
60
Sztuka Ninpo
Kenjutsu/Seido
Właściciel
Brak
Cechy Specjalne Harigane Haritsuke - Nuibari jest przystosowany do przeszywania wszystkiego, co stanie mu na drodze. Dzięki tej zdolności każde pchnięcie wykonane mieczem liczone jest jako silniejsze o 30 punktów siły. Ta cecha specjalna liczona jest również przy rzucie bronią. W przypadku żyłki właściwość ta sprawia, że linka jest zdecydowanie ostrzejsza, zdolna przeciąć nie tylko ciało, ale także kość czy, przy odpowiedniej sile, skałę. Jest wyjątkowo wytrzymała i nie pęknie pod naciskiem.
Nuibari posiada również prosty mechanizm aktywowany nieznaczną ilością chakry. Nie posiada on bojowego zastosowania, a jedynie zwija żyłkę na szpulę. Jest zbyt słaby, by zrobić komukolwiek krzywdę.
Igłą można walczyć na dwa sposoby. Pierwszym z nich jest walka w zwarciu, która wykorzystuje styl kenjutsu. Należy pamiętać, że broń jest niezdolna do cięć, a jedynie pchnięć. Drugi z nich znacznie lepiej wykorzystuje właściwości miecza i polega na walce w dystansie. Nuibari jest wtedy rzucany, a jego lot kontrolowany za pomocą żyłką. W takim wypadku stylem przewodnim jest Seido.
Wymagania
Wyprawa rangi B
Opis Miecz, który tak naprawdę jest przerośniętą igłą. Nie posiada ostrza, ani płazu, a zwęża się ku niesamowicie ostremu czubkowi. Przed samym uchem igielnym jest część owinięta szarą, cienką skórą rekina, by stworzyć rękojeść. Dalej jest prostokątne ucho. Z górnej jego części wydostaje się metalowa żyłka. Szpula z żyłką znajduje się wewnątrz miecza, pozwalając rozwijać linkę na maksymalnie 100 metrów.
No to teraz chwilka wyjaśnień i rozważań. To mój pomysł na przedstawienie miecza Nuibari w realiach forum, aby nie było magiczej chakry, a wszystko jakoś tworzyło logiczną całość. Względnie logiczną.

Typ - Nuibari w rękach Kushibariego wyglądała na całkiem długą. Może mającą z metr długości, a więc zdecydowanie bardziej ostrze długie.
Waga Fuin - Kusanagi waży 80, ale to większy objętościowo miecz. Uznałam, że 60 pasuje.
Sztuka Ninpo - Największa zagwozdka. Jest to miecz, więc zdecydowanie Kenjutsu, bo można nim walczyć wyłącznie pchnięciami. Kushimaru jednak rzuca nim, steruje jakoś w locie, a to z Kenjutsu ma niewiele wspólnego. Bardziej mi pasuje tutaj Seido i porównanie z shurikenami, które kontroluje się linkami.
Cechy specjalne - Zagwozdka mniejsza, ale obszerniejsza. O co chodzi z +30 siły przy ataku? Chciałam jakoś mechanicznie wyjaśnić, że Nuibari jest świetny w przebijaniu rzeczy. Mogłabym napisać, że jest po prostu niesamowicie ostry, ale to nie ma żadnego przełożenia na mechanikę jak to jest w przypadku innych artefaktów. Stąd to 30. Jeżeli macie lepszy pomysł, który nie będzie pustymi słowami o wspaniałości miecza, to zapraszam do podzielenia się.
W mandze i anime nie ma nic o mechaniźmie w mieczu, ale jednak Kushimaru rozwija tę linkę coraz bardziej do jakichś absurdalnych ilości. Później znów jest krótsza i ogólnie zmienia swoją długość. Logicznym wyjaśnieniem wydaje mi się mechanizm ukryty w mieczu. Bardziej to logiczne, niż magiczna chakra, która wydłuża i skraca linkę.

Mam też drugi pomysł co do właściwości specjalnej, aby nie dawała nudnego bonusu do ataku. Każde pchnięcie Nuibari czy rzut liczony byłby jako chakra flow, a nie zwyczajny atak bronią. Czyli tak, jakby broń była pokryta Hien. Wtedy Nuibari i jest świetny w przebijaniu, i ma to uzasadnienie mechaniczne. Obie wersje wydają mi się ciekawe, chociaż sama nie do końca rozumiem wyższości chakra flow, więc pozostawiam Wam do wyboru. Lub podajcie coś innego, bo innych pomysłów nie mam. XD
Wymagania - Ranga B jest moim zdaniem trochę na wyrost. C+ byłoby bardziej odpowiednie, ale żadnen artefakt nie ma tak niskiej, zatem wpisałam B.
Opis - Opis jest na szybko, ale wiele nie ma do opisywania Nuibari. Te 100 metrów w szpuli wpisałam tak o, bo Kushimaru naprawdę wiele tej linki rozstawiał, ale ile ona metrów mogła mieć maksymalnie, to nie mam pojęcia. Jak ktoś ma lepsze, to zapraszam.

Odnośnie linki, mechanizmu i szpuli, to jeżeli komuś się nie podoba, to można uznać, że za pomocą chakry jest ona wydłużana i dać jakieś koszty, ale wydaje mi się, że to obniża i tak niską użyteczność Nuibari.

PS. Dla zastanawiających się modów dlaczego wrzuciłam Nuibari - wedle pomysłu Panów w Czerwieni z czaciku. Nie jest to artefakt wyłącznie dla mnie, a dodanie go do globalnych. Zwyczajnie postanowiłam zrobić opis, bo kiedyś chcę zdobyć Nuibari.
0 x
Obrazek
| Youmu Nanatsuki |
Embrace | the | Perfection
Ayatsuri Juranu

Re: Nuibari

Post autor: Ayatsuri Juranu »

Po pierwsze: Nie ma wymiarów, więc nie ma jakkolwiek mówić o objętości.

Po drugie: dziedzina Ninpo to nie Kenjutsu, a raczej Chanbara. Poza tym manipulowanie żyłką na taką skalę jak Nuibiri, to moim zdaniem już nawet Chen. Czyli to już by mogłoby podejść nawet pod Chanbara/Seido/Chen.

Po trzecie: regulamin kuźni wyklucza jakiekolwiek +XXX do statystyk w używaniu przedmiotów. To się dotyczy też +30 do siły przebicia.

Po czwarte: jeśli atak by działał jak uderzenie z nałożonym Hien, to podchodzimy pod punkcik o niewykonywaniu technik za użytkownika, szczególnie z dziedzin, których użytkownik nie ma. A co za tym idzie - nie możesz zrobić darmowego Hien. TYMBARDZIEJ, jeśli nie masz Fuutonu (chociaż i tak by się nie dało).

Po czwarte i pół: chakra flow to ostrość, która jest najsilniejszą możliwą do uzyskania ostrością. Przy długim natarciu mogłoby przebić się przez zbroję czy miecze. Na luzie przecina nici Ayatsuri.

Po piąte: sterowanie czymś takim oprócz własnych zdolności wymagałoby chyba kosztu chakry, jakkolwiek jak dla mnie to byłoby jak za technikę rangi D. Z tego co pamiętam to nie były zwykłe rzuty, a ostre szaleństwo. A przecież to nie jest lekkie i stabilne w locie jak shuriken.

Po szóste: 100 metrów żyłki to objętość 25. Nie jest to jakoś bardzo dużo, ale no właśnie -> wracamy do punktu 1. i braku wymiarów.

Więcej grzechów na razie nie widzę, może przez późną porę.
0 x
Awatar użytkownika
Youmu Nanatsuki
Postać porzucona
Posty: 430
Rejestracja: 10 lis 2018, o 20:11
Wiek postaci: 21
Ranga: Akoraito
Krótki wygląd: W KP znajdziesz wszystko.
Widoczny ekwipunek: Po dużej, czarnej torbie nad pośladkami - nieco na boku, rozłożony fūma shuriken na plecach, katana o czarnym wykończeniu przytroczona do lewego boku
Multikonta: Airen Akamori

Re: Nuibari

Post autor: Youmu Nanatsuki »

Nie musisz ukrywać swoich wypowiedzi. Chyba nieco nie zrozumiałeś konceptu. Zrobiłam Nuibari na wzór wszystkich innych artefaktów. Nie jak zwyczajny przedmiot, bo nie zamierzam go tworzyć. Żaden z artefaktów nie ma opisanych wymiarów. Jest to bardziej temat, jak do pomysłów, ale skierowany do modów kuźni i administracji, aby uniknąć przeciąganych dyskusji. Chodzi o to, aby to wszystko razem opracować, a nie wytknąć błędy i dać mi się głowić dalej. Ja tutaj zaprezentowałam swoją wersję i innych pomysłów nie mam. Chyba nie chcesz mi powiedzieć, że Nuibari w takim razie nie ma prawa istnieć na forum, bo nie wpisuje się w regulamin kuźni, prawda?

Jednakowoż Twoje uwagi są cenne, wytykają niektóre błędy w mojej wersji, jednak też negują ją zupełnie. Prosiłabym zatem o jakieś wskazówki lub Twoją (Wasze) wersje oraz pomysły na temat Nuibari. Chodzi o to, aby dodać kolejny z siedmiu mieczy 7MM na forum jako artefakt. Nie chodzi o to, że ja sobie wymyśliłam przedmiot.

I to tyle ode mnie na ten moment. XD
0 x
Obrazek
| Youmu Nanatsuki |
Embrace | the | Perfection
Awatar użytkownika
Akarui
Postać porzucona
Posty: 1567
Rejestracja: 8 cze 2017, o 01:03
Krótki wygląd: Jak na avku brązowy płaszcz z kożuszkiem - mamy zimę! ;)

Re: Nuibari

Post autor: Akarui »

Rozumiem, że pasowałoby tu systemowo dopasować Nuibari do czegoś, by można było nim rzucać, ale nie chciałbym uzależniać tej broni od jakiegoś dodatkowego stylu. Najchętniej bym ominął tą kwestię.

Jeśli chodzi o przebijalność, też zostawiłbym to czystemu opisowi, bez plusów do statystyk. To artefakt, niech będzie unikalny. Igła służy do przebijania, przez wszystko się przebije. Dałbym tylko ograniczenie do barier z chakry.
0 x
MOWA
Awatar użytkownika
Youmu Nanatsuki
Postać porzucona
Posty: 430
Rejestracja: 10 lis 2018, o 20:11
Wiek postaci: 21
Ranga: Akoraito
Krótki wygląd: W KP znajdziesz wszystko.
Widoczny ekwipunek: Po dużej, czarnej torbie nad pośladkami - nieco na boku, rozłożony fūma shuriken na plecach, katana o czarnym wykończeniu przytroczona do lewego boku
Multikonta: Airen Akamori

Re: Nuibari

Post autor: Youmu Nanatsuki »

Styl według mnie oznacza po prostu tyle, że im wyższy, tym lepiej rzucasz i kontrolujesz broń za pomocą żyłki. Bez niego też można korzystać z Nuibari w ten sposób, ale będzie to zdecydowanie bardziej ograniczone.
Hmm, zatem przebije stal, a nie przebije dotonowej ściany? Nie do końca rozumiem co masz na myśli "bariera z chakry". Czy techniki wykorzystujące chakrę do defensywy (dotonowe ściany, hyotonowe, mokutonowe i tak dalej), czy czystą chakrę (susanoo? powłoka jinchuurikiego?) w jakiś sposób?
0 x
Obrazek
| Youmu Nanatsuki |
Embrace | the | Perfection
Awatar użytkownika
Akarui
Postać porzucona
Posty: 1567
Rejestracja: 8 cze 2017, o 01:03
Krótki wygląd: Jak na avku brązowy płaszcz z kożuszkiem - mamy zimę! ;)

Re: Nuibari

Post autor: Akarui »

Mówię o czystej chakrze, susanoo, powłoki, bariery z chakry czy tarcze ayatsuri.
0 x
MOWA
Awatar użytkownika
Sans
Administrator
Posty: 5407
Rejestracja: 14 lut 2015, o 11:23
Wiek postaci: 8
Multikonta: Yuki Hoshi; Uchiha Hiromi; Papyrus

Re: Nuibari

Post autor: Sans »

No cóż, patrząc na przedmioty z kuźni jest inaczej, a patrząc na artefakty w bazie też jest inaczej. Mówię tutaj o tej sztuce ninpo, od czego chyba odeszliśmy po prostu, a zamiast tego wpisujemy po prostu styl. Biorąc pod uwagę jednak to, że artefakt taki czy siaki może być wykorzystywany w różnych stylach, to zostawmy może to kenjutsu, tak myślę. Co do Seido to się nie zgadzam i moim zdaniem powinno być Chen. Bronią rzucamy, to fakt, ale najczęściej służy to temu, aby rozwinąć i dostarczyć gdzieś żyłkę i to ona staje się wtedy głównym zagrożeniem, a manipulowanie żyłkami to chen bezsprzecznie.
Objętość i Waga Fuin zostały scalone w Objętość i to trzeba poprawić, mimo że w istniejących artefaktach jest po staremu. Jak nikt do 60 się nie przyczepi to może zostać w sumie.
Przechodząc do ciekawszych rzeczy, to nie dajemy żadnych super pchnięć z +30 siły, tym bardziej jakieś odbicie tej właściwości na zwiększenie ostrości żyłki to już kompletnie nie rozumiem. Piszemy po prostu że ze względu na specyficzną budowę miecz zyskał o wiele większą zdolność penetracji od innych mieczy, może wzbogacone o kilka przymiotników i tyle. Kubikirbocho też nie ma bonusu do siły tylko dlatego że jest duży i legendarny.
Ostatnie słowo w ostatnim zdaniu trzeba zmienić z Seido na Chen wg tego co pisałem wyżej.
100 metrów wydaje się spoko w sumie, ona i tak jest tania soł można by sobie było najwyżej dokupić i dowiązać jakby ktoś chciał to obejść. kappa
0 x
Obrazek
Awatar użytkownika
Youmu Nanatsuki
Postać porzucona
Posty: 430
Rejestracja: 10 lis 2018, o 20:11
Wiek postaci: 21
Ranga: Akoraito
Krótki wygląd: W KP znajdziesz wszystko.
Widoczny ekwipunek: Po dużej, czarnej torbie nad pośladkami - nieco na boku, rozłożony fūma shuriken na plecach, katana o czarnym wykończeniu przytroczona do lewego boku
Multikonta: Airen Akamori

Re: Nuibari

Post autor: Youmu Nanatsuki »

No dobrze, brzmi to logicznie. Tylko mam jedno "ale" co do Twojego pomysłu, TwoFace. Każdy miecz 7MM ma swoją specjalną właściwość, która jest mniej lub bardziej imponująca (gdzie tu porównywać Samehadę do, na przykład, Kabutowari) i Nuibari również ją posiadał. Anglojęzyczna wiki mówi coś takiego:
Zatem chciałam jakoś nanieść tę właściwość na mechanikę, bo mylnie myślisz, że chciałam nadać Nuibari niesamowite właściwości, bo jest legendarnym mieczem. Kubikiri nie przecina wspaniale, bo to nie jego umiejętność. Jego umiejętność to odbudowa ostrza, wykorzystując żelazo z krwi. Rozumiem, że płaskie +30 do ataku nie przejdzie, ale opisanie, że Nuibari wspaniale przebija, to tylko ładny opis i niczego nie wnosi. Jest to wtedy mało użyteczny miecz, bo nie może ciąć, a mechanicznie ma takie same zdolności przebijania, jak byle katana. Nie tylko nietypowy kształt na to wpływa, bo mowa o "ability", a więc jakiejś umiejętności/właściwości. Jeżeli jednak pozostaniemy przy suchym opisie, że no świetnie, niesamowicie, no wręcz przepięknie przebija, to właściwie ten miecz nie jest artefaktem, bo nie ma żadnej niezwykłej właściwości i równie dobrze mógłby zostać stworzony w kuźni jak zwyczajny przedmiot. I wtedy wyprawa czy to rangi B, czy C+, to absurd, bo komu potrzebna jest przerośnięta igła z żyłką, która jest gorsza od katany z przywiązaną żyłką? A wystarczy wydać trochę Ryo. I pewnie pojawią się głosy, że "w takim razie kup katanę i żyłkę" - zrobiłabym tak, gdyby nie właściwość Nuibari, na której mi zależy.

Opis poprawiony według poprzedniego posta TwoFace'a, ale dalej chcę dyskutować nad właściwością! XD
Nazwa
Nuibari (縫い針)
Typ
Ostrze długie
Objętość
60
Sztuka Ninpo
Kenjutsu/Chen
Właściciel
Brak
Cechy Specjalne Harigane Haritsuke - Nuibari jest przystosowany do przeszywania wszystkiego, co stanie mu na drodze. Broń bez problemu przebije się przez ciało, nie utraciwszy nawet nadanego pędu, a drzewa czy skały chociaż są przeszkodami, to niewiele bardziej wymagającymi. W kwestii penetracji defensywy Nuibari nie ma sobie równych i żadne zwyczajne ostrze nie jest w stanie mu dorównać. Żyłka, w którą wyposażony jest Nuibari, jest wyjątkowo wytrzymała i nie pęknie pod naciskiem, chociaż można ją przeciąć tak, jak normalną metalową linkę zakupioną w sklepie.
Nuibari posiada również prosty mechanizm aktywowany nieznaczną ilością chakry. Nie posiada on bojowego zastosowania, a jedynie zwija żyłkę na szpulę. Jest zbyt słaby, by zrobić komukolwiek krzywdę.
Igłą można walczyć na dwa sposoby. Pierwszym z nich jest walka w zwarciu, która wykorzystuje styl kenjutsu. Należy pamiętać, że broń jest niezdolna do cięć, a jedynie pchnięć. Drugi z nich znacznie lepiej wykorzystuje właściwości miecza i polega na walce w dystansie. Nuibari jest wtedy rzucany, a jego lot kontrolowany za pomocą żyłką. W takim wypadku stylem przewodnim jest Chen.
Wymagania
Wyprawa rangi B
Opis Miecz, który tak naprawdę jest przerośniętą igłą. Nie posiada ostrza, ani płazu, a zwęża się ku niesamowicie ostremu czubkowi. Przed samym uchem igielnym jest część owinięta szarą, cienką skórą rekina, by stworzyć rękojeść. Dalej jest prostokątne ucho. Z górnej jego części wydostaje się metalowa żyłka. Szpula z żyłką znajduje się wewnątrz miecza, pozwalając rozwijać linkę na maksymalnie 100 metrów.
EDIT: A co robimy z dwoma technikami, które posiadał Nuibari? Według mnie powinny się pojawić, ale jak je zawrzeć? Wpisać w umiejętności broni z dokładnym wytłumaczeniem?
0 x
Obrazek
| Youmu Nanatsuki |
Embrace | the | Perfection
Awatar użytkownika
Boyos
Moderator
Posty: 3870
Rejestracja: 11 lut 2018, o 11:20
Ranga: Starszy Kapral
GG/Discord: Boyos#3562
Multikonta: Ario

Re: Nuibari

Post autor: Boyos »

Zacznę od końca, czyli od pytania do technik. W momencie, kiedy Nuibari zostanie wprowadzony, należy się będzie skierować do brakujących technik i przez tamtejszy dział będzie się je robić. Jakiś czas temu w ten sposób wprowadziliśmy technikę do mieczy Kiba, która leży teraz w Raitonie na randze A, możesz sobie zerknąć i zobaczyć (:

Co do objętości, to przejrzałam sobie w Broniach wszystkie długie ostrza i wiele tutaj zależy od szerokości broni. Nuibari jest cieniutki, choć długi i prawdę mówiąc to zeszłabym tu nawet do 50 jak nie więcej (w sensie mniejsza cyferka na objętości). Na wzór Gunbaia, który ma odświeżoną tabelkę, można by i tutaj wpisać długość, szerokość i objętość. Wtedy nie będzie wątpliwości z czego to właściwie wynika (: [tak, kiedyś będzie trzeba to zrobić w reszcie artefaktów]

A jeżeli Nuibari posiadał taką właściwość do zszywania, to chyba warto byłoby ją opisać. Zobaczymy wtedy jak to będzie wyglądać. Zaś co do zdolności penetracyjnych – to żadna zwykła broń nie ma takich umiejętności w tak uniwersalnym zakresie. Nie wiem czy po prostu bym nie opisała, że przebija osłony do rangi A włącznie, ale nie wiem czy to by nie podniosło rangi wyprawy. Bo faktycznie suchy opis to niewiele wnosi. Ale to zobaczmy co na to reszta powie.
0 x
Obrazek
Awatar użytkownika
Jun'ichi
Martwa postać
Posty: 1910
Rejestracja: 31 maja 2018, o 12:41
Wiek postaci: 21
Ranga: Dōkō
Krótki wygląd: Przeciętnego wzrostu i wagi chłopiec, którego pokryte bliznami ciało skryte jest pod prostą, dwukolorową szatą. Twarz jako szczególnie szpetna jest całkowicie zakryta maską.
Multikonta: -
Lokalizacja: Warszawa

Re: Nuibari

Post autor: Jun'ichi »

Wszystko fajnie, nie mam zastrzeżeń ale pytanie - gdzie ta szpula na żyłkę? A może ona jest na rękojeści miecza? No i w sumie taka logiczna kwestia - możemy przebić tym nawet 10 osób ale żeby je zszyć w taką fajną kulkę to jednak ta żyłka musi mieć jakiś punkt zaczepiania, a za miecz trzeba szarpnąć. Albo w drugą stronę - miecz się wbija gdzieś tam w podłoże, ciągniemy za żyłkę i się zszywają wszyscy razem. Jakoś tak, prawda?

Właściwość że prawie nie spowalnia po przebijaniu kolejnych przeszkód brzmi całkiem spoko ale też miecz nie może przecież lecieć w nieskończoność. Powinien być jakiś zasięg zależny od siły użytkownika (dla Maji by to odpadało pewnie) po którym Igła zwyczajnie opadnie, wbije się w ziemię etc.

Techniki - do wrzucenia do Kenjutsu z dopiskiem, że wymagany jest ten konkretny przedmiot :)
0 x
Obrazek

I do not want the sun to rise if she will not be there
Awatar użytkownika
Youmu Nanatsuki
Postać porzucona
Posty: 430
Rejestracja: 10 lis 2018, o 20:11
Wiek postaci: 21
Ranga: Akoraito
Krótki wygląd: W KP znajdziesz wszystko.
Widoczny ekwipunek: Po dużej, czarnej torbie nad pośladkami - nieco na boku, rozłożony fūma shuriken na plecach, katana o czarnym wykończeniu przytroczona do lewego boku
Multikonta: Airen Akamori

Re: Nuibari

Post autor: Youmu Nanatsuki »

No to również zacznę od technik. Dodanie ich jako brakujące brzmi rozsądnie, chociaż pojawia się istotny problem - do jakiej dziedziny je zaliczyć? Jun'Ichi pisze o Kenjutsu, ale techniki Nuibari to właściwie, jak ustaliliśmy, kontrolowanie czegoś za pomocą żyłki, więc raczej Chen. Z drugiej strony - sam wymóg Nuibari jest moim zdaniem wystarczający i nie dodawałabym do technik wymogu konkretnego stylu i konkretnej jego rangi, bo Nuibari to niestety nie Kiba, aby te jutsu robiły coś niesamowitego. Właściwie można wykonać te techniki poprzez dobry opis, bo jedna polega na wielokrotnym przeszywaniu ludzi, by wisieli jak na krzyżu, a druga na ukryciu żyłki pod ziemią, by zacisnęła się po pociągnięciu. Zatem nie tylko potrzeba do tego Nuibari (a wystarczyłaby jakakolwiek broń dobra w przebijaniu i stalowa żyłka), ale także Chen/Kenjutsu i to w dodatku na jakiejś randze. Trochę spore wymagania jak na tak niewiele.

Yukirin, poprawię Nuibari na wzór Gunbaia, chociaż ciężko mi wyobrazić sobie jak szeroka jest igła. Wiadomo, że się zwęża, ale w najszerszym punkcie ile mogłaby mieć? Wpiszę na razie na oko. XD
Zszywanie było raczej efektownym dodatkiem, ale częścią właściwości Nuibari. Opis na wiki tłumaczy, że zdolnością Nuibari jest bez wysiłku przebijanie i zszywanie ciał w wiązki. Nie wiem jak zawrzeć to zszywanie, gdyż to jedynie opcjonalna sprawa, ale postaram się to umieścić w opisie.
W pełni zgadzam się, że opis niczego nie wnosi. O to mi właśnie chodziło z tym kombinowaniem z +30 i z chakra flow, by nie był to suchy opis. W takim wydaniu Nuibari prezentuje się jako fikuśna broń, która nie ma żadnej właściwości, bo nie ma przeniesienia na mechanikę. Kubikiri rekonstruuje ostrze z krwi, Samehada ma cały arsenał bajerów, Hiramekarei to chakra flow, a także wydłuża się i przybiera różne formy, Gunbai odbija ataki za drobne koszta chakry, a Nuibari... ma cztery epitety jak wspaniale przebija. XD
Przebijanie osłon do rangi A włącznie brzmi naprawdę mocno. Osobiście trochę bym to jakoś ograniczyła, bo mogłoby dojść do sytuacji, że postać z 1 siły przebija kryształową ścianę rangi A. Chodzi mi o to, aby dać możliwość Nuibari na przebijanie osłon do rangi A włącznie, ale uzależnić to od siły. Chociaż to powinno być akurat logiczne i myślę, że o to Ci chodziło, ale wolę się upewnić. :> Jakiś dopisek, że pełen potencjał przeszywania Nuibari jest osiągany przy X siły powinien wystarczyć.

Jun'ichi, szpula jest wewnątrz igły, bo chociaż jest ona cienka, to przy uchu nie aż tak, aby nie pomieścić wewnątrz po prostu długą szpulę z nawiniętą linką. Nie powinno to zajmować zbyt wiele miejsca, ale nie czepiałabym się akurat tego, bo chociaż brzmi to średnio realnie, to lepszego wytłumaczenia się nie znajdzie. A gdyby szpula była na rękojeści, to trzymanie Nuibari uniemożliwiałoby swobodne rozwijanie żyłki i byłoby całkiem niebezpieczne dla dłoni oraz palców. XD
Zszywanie ciał do kupy nie polega na tym samym, co cerowanie dziury w spodniach. Wiki na temat Nuibari mówi, że broń jest wbijana w ciała pod różnymi kątami, aby stworzyć węzeł, a następnie zszyć ciała w wiązkę. Czyli nie musi być supełka, który zahaczy i będzie stanowił jakiś opór. Wystarczy wbijać Nuibari w ciała pod różnym i, zapewne, z różnych stron. Zszyć można zatem, tak jak pisałeś, na dwa sposoby - albo poprzez szarpnięcie za linkę, by ją naciągnąć i zacisnąć węzeł, a zatem i wiązkę, albo poprzez szarpnięcie bronią, bo wiąże się to z szarpnięciem linką, która z niego wychodzi.
Ten brak spowalniania nie brałabym tak dosłownie, ale rozumiem dlaczego zwróciłeś na to uwagę - w końcu jestem Maji. XD Broń mimo wszystko swoje waży i grawitacja tak czy siak zatrzyma Nuibari niezależnie jak "opływowy" jest ten miecz. Chodzi bardziej o to, że gdy włożymy 50 siły w przebicie drzewa, to nie poczujemy właściwie oporu. Nuibari, dopóki pchamy, będzie wchodził jak w ciepłe masło, ale jak tylko przestaniemy nadawać mu pędu, to się zaraz zatrzyma. Zatem w przypadku władania Nuibari - trzeba cały czas pchać mimo wszystko. W przypadku rzutu - przeszkody na drodze igły nie stanowią problemu, ale wciąż broń po jakimś czasie spadnie - zależnie ile siły zostało wykorzystane do rzutu. Powiedzmy, że Nuibari nie wpływa na przebijanie powietrza, więc ten naturalny opór połączony z ciężarem broni zawsze ją zatrzyma. Taka kozacka włócznia z tego wychodzi. W przypadku kontroli Nuibari za pomocą chakry - dopóki kontrolujemy, dopóty broń przebija. Jest to jak w przypadku władania Nuibari, ale ze znacznie większą swobodą. Jak broń zostanie wystrzelona poza zasięg kontroli, to jest jak w przypadku rzutu.

Wersja 1
Nazwa
Nuibari (縫い針)
Typ
Ostrze długie
Objętość
60
Styl
Kenjutsu/Chen
Rozmiary
Właściciel
Brak
Cechy Specjalne Harigane Haritsuke - Nuibari jest przystosowany do przeszywania wszystkiego, co stanie mu na drodze. Broń bez problemu przebije się przez ciało, nie utraciwszy nawet nadanego pędu, a drzewa czy skały chociaż są przeszkodami, to niewiele bardziej wymagającymi. Umiejętne przeszywanie celów pod różnymi kątami sprawia, że metalowa linka na końcu broni tworzy węzły zdolne do zszywania oponentów w wiązki. W kwestii penetracji defensywy Nuibari nie ma sobie równych i żadne zwyczajne ostrze nie jest w stanie mu dorównać. Żyłka, w którą wyposażony jest Nuibari, jest wyjątkowo wytrzymała i nie pęknie pod naciskiem, chociaż można ją przeciąć tak, jak normalną metalową linkę zakupioną w sklepie.
Nuibari posiada również prosty mechanizm aktywowany nieznaczną ilością chakry. Nie posiada on bojowego zastosowania, a jedynie zwija żyłkę na szpulę. Jest zbyt słaby, by zrobić komukolwiek krzywdę.
Igłą można walczyć na dwa sposoby. Pierwszym z nich jest walka w zwarciu, która wykorzystuje styl kenjutsu. Należy pamiętać, że broń jest niezdolna do cięć, a jedynie pchnięć. Drugi z nich znacznie lepiej wykorzystuje właściwości miecza i polega na walce w dystansie. Nuibari jest wtedy rzucany, a jego lot kontrolowany za pomocą żyłką. W takim wypadku stylem przewodnim jest Chen.
Wymagania
Wyprawa rangi B
Opis Miecz, który tak naprawdę jest przerośniętą igłą. Nie posiada ostrza, ani płazu, a zwęża się ku niesamowicie ostremu czubkowi. Przed samym uchem igielnym jest część owinięta szarą, cienką skórą rekina, by stworzyć rękojeść. Dalej jest prostokątne ucho. Z górnej jego części wydostaje się metalowa żyłka. Szpula z żyłką znajduje się wewnątrz miecza, pozwalając rozwijać linkę na maksymalnie 100 metrów.
Eksperymentalna wersja 2
Nazwa
Nuibari (縫い針)
Typ
Ostrze długie
Objętość
60
Styl
Kenjutsu/Chen
Rozmiary
Właściciel
Brak
Cechy Specjalne Harigane Haritsuke - Nuibari jest przystosowany do przeszywania wszystkiego, co stanie mu na drodze. Broń bez problemu przebije się przez ciało, nie utraciwszy nawet nadanego pędu, a drzewa czy skały chociaż są przeszkodami, to niewiele bardziej wymagającymi. Umiejętne przeszywanie celów pod różnymi kątami sprawia, że metalowa linka na końcu broni tworzy węzły zdolne do zszywania oponentów w wiązki. W kwestii penetracji defensywy Nuibari ma możliwość pokonania nawet technik do rangi A włącznie, chociaż sama broń niewiele znaczy. Pełen potencjał przeszywania jest dopiero osiągany przy 30 siły. Żyłka, w którą wyposażony jest Nuibari, jest wyjątkowo wytrzymała i nie pęknie pod naciskiem, chociaż można ją przeciąć tak, jak normalną metalową linkę zakupioną w sklepie.
Nuibari posiada również prosty mechanizm aktywowany nieznaczną ilością chakry. Nie posiada on bojowego zastosowania, a jedynie zwija żyłkę na szpulę. Jest zbyt słaby, by zrobić komukolwiek krzywdę.
Igłą można walczyć na dwa sposoby. Pierwszym z nich jest walka w zwarciu, która wykorzystuje styl kenjutsu. Należy pamiętać, że broń jest niezdolna do cięć, a jedynie pchnięć. Drugi z nich znacznie lepiej wykorzystuje właściwości miecza i polega na walce w dystansie. Nuibari jest wtedy rzucany, a jego lot kontrolowany za pomocą żyłką. W takim wypadku stylem przewodnim jest Chen.
Wymagania
Wyprawa rangi B
Opis Miecz, który tak naprawdę jest przerośniętą igłą. Nie posiada ostrza, ani płazu, a zwęża się ku niesamowicie ostremu czubkowi. Przed samym uchem igielnym jest część owinięta szarą, cienką skórą rekina, by stworzyć rękojeść. Dalej jest prostokątne ucho. Z górnej jego części wydostaje się metalowa żyłka. Szpula z żyłką znajduje się wewnątrz miecza, pozwalając rozwijać linkę na maksymalnie 100 metrów.
Czemu 30 siły? Spojrzałam na poprawne wykorzystanie różnych broni i jakoś nie pasowało mi dać do Nuibari więcej. To drobna broń, chociaż długa. Stworzona do jednego celu - przeszywania, więc dajmy jej robić to, do czego powstała. :>
0 x
Obrazek
| Youmu Nanatsuki |
Embrace | the | Perfection
Awatar użytkownika
Sans
Administrator
Posty: 5407
Rejestracja: 14 lut 2015, o 11:23
Wiek postaci: 8
Multikonta: Yuki Hoshi; Uchiha Hiromi; Papyrus

Re: Nuibari

Post autor: Sans »

Pierwsza wersja bez kombinatoryki mechanicznej jest lepsza, ale jak to bywa z artefaktami opracowywanymi przez osoby które chcą je zdobyć, trzeba ją oczywiście trochę stonować. Nie zapominajmy o tym, że wciąż robimy z tego artek B.
1.
Tam w postach wyżej pisałaś, że nie chcesz żeby ktoś był w stanie przebijać wszystko z 1 siły, no ale a tego zapisu tak to wynika.

2.
No tutaj to nie ma sobie równych jest trochę na wyrost, ale rozumiem, że to w porównaniu do zwykłych mieczy sklepowych. Niech zostanie imo.

3.
A to to w ogóle se przeczy imo. To znaczy ja rozumiem że tu się nie przerwie, a tu się przetnie, no ale zróbmy może że albo w jedną albo w drugą. Imo to powinna być normalna sklepowa żyłka.

4. Ogólnie to ten cytaty z 1 punktu bym wywalił i zamiast tego sformułował to trochę inaczej. Celem jest to, że mając świadomość że Nuibari jest zaprojektowany i stworzony do penetracji różnych rzeczy, to przebije się przez to przez co zwykłe kuźniowe twory o podobnej budowie nie dadzą rady, nie tracąc przy tym na ostrości.
Tylko taką poprawkę bym dał w sumie do tej pierwszej wersji zamiast cytatu z 1 i git. Techniki do tego mieczyka damy do brakujących technik w WT i trafią zapewne do Chen z wymaganiem posiadania tego mieczyka i w opisie danej techniki będzie zawarte jego wykorzystanie.
0 x
Obrazek
Awatar użytkownika
Youmu Nanatsuki
Postać porzucona
Posty: 430
Rejestracja: 10 lis 2018, o 20:11
Wiek postaci: 21
Ranga: Akoraito
Krótki wygląd: W KP znajdziesz wszystko.
Widoczny ekwipunek: Po dużej, czarnej torbie nad pośladkami - nieco na boku, rozłożony fūma shuriken na plecach, katana o czarnym wykończeniu przytroczona do lewego boku
Multikonta: Airen Akamori

Re: Nuibari

Post autor: Youmu Nanatsuki »

1. Tak napisałam i nadal jestem tego zdania. Sęk w tym, że Twoja wersja, która zakłada tylko epitety odnośnie wspaniałości zdolności penetracyjnych Nuibari nie uwzględnia żadnej mechaniki. Zatem co mam napisać, aby Nuibari nie był po prostu twardą igłą, a prezentował swoje pokazane w mandze i anime właściwości do przebijania wszystkiego bez problemu? Nie mogę zawrzeć mechaniki, która jakoś uzasadni jego działanie, nie mogę dać w opisie, że przeszywa cele bez problemu. Wyprawa rangi B za przedmiot, który wcale nie jest unikatowy, a jego replika mogłaby zostać wykonana w kuźni jako zwyczajny, nie unikalny oręż, to trochę bzdura moim zdaniem.
2. To też tylko epitety, które wpisałam wedle Twojego pomysłu, aby dodać Nuibari wspaniałości poprzez określenia i nic więcej.
3. Rozumiem. Zgadzam się.
4. Wedle tego pomysłu Nuibari, który przeszywał wielu ludzi jak ciepłe masełko, a jego żyłka odcinała im nogi, przecinając kość, był po prostu twardy i niemożliwy do stępienia lub złamania. To nie jest właściwość tej broni. I nijak ma się to do zastąpienia jej. Wrzucam Nuibari, a nie tworzę własną broń w kuźni z tego powodu, że zależy mi na tej właściwości, a nie innej, która mi ma ją zastąpić.

Na razie odpuszczę poprawki. Chciałabym zobaczyć co inni myślą o Twoim pomyśle. Jeżeli będą za, to poprawię wszystko według niego i wrzucę. W końcu to nie mój przedmiot, więc jak go opracujemy inaczej, niż sobie to wyobrażałam, to zwyczajnie po niego nie pójdę i zostanie dla innych.

PS Ciekawi mnie jak wiele razy ktoś na forum zniszczył broń, bo próbował przeciąć/przebić coś zbyt twardego.
0 x
Obrazek
| Youmu Nanatsuki |
Embrace | the | Perfection
Ayatsuri Juranu

Re: Nuibari

Post autor: Ayatsuri Juranu »

Maksymalnie skrócę swoją wypowiedź:

Żyłka o parametrach sklepowych, techniki do braku technik, a ostrość penetracji możemy nadać legendarnego chakra flow. Jest to mechaniczne wzmocnienie, które wpisane w nawias obok epitetów wszystko wyjaśni.
0 x
Awatar użytkownika
Sans
Administrator
Posty: 5407
Rejestracja: 14 lut 2015, o 11:23
Wiek postaci: 8
Multikonta: Yuki Hoshi; Uchiha Hiromi; Papyrus

Re: Nuibari

Post autor: Sans »

Ja czerpię z tego, że ten miecz naprawdę nie miał moim zdaniem tych magicznych unikalnych właściwości. Jedyne czego się trzymasz to słowo "ability" w angielskim cytacie, które dla mnie równie dobrze może być tłumaczone podobnie do "I have the ability to read". No czyli potrafię czytać, mam umiejętność czytania, ale czy wynika to z moich magicznych mocy, czy po prostu naturalnego porządku rzeczy, to już z tego nie wyczytamy. Ja rozumiem Twój punkt widzenia, jeśli inni pójdą za tym żeby wpisać jakieś magiczne wzmocnienia jak Juranu to nie będę akurat tutaj stawał okoniem, ale chciałem wyjaśnić moją interpretację. Nie przypominam sobie po prostu żadnego wytłumaczenia konkretnego odnośnie tego, że właściwości penetracyjne Nuibari wynikają z czegoś innego niż jego nietypowej budowy.
0 x
Obrazek
Zablokowany

Wróć do „Brakujące przedmioty”

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość