Tablica Ogłoszeń

Awatar użytkownika
Ichirou
Posty: 3911
Rejestracja: 18 kwie 2015, o 18:25
Wiek postaci: 35
Ranga: Seinin
Krótki wygląd: Chodzące piękno.
Widoczny ekwipunek: Hiramekarei, gurda, fūma shuriken, torba, dwie kabury
Lokalizacja: Atsui

Re: Tablica Ogłoszeń

Post autor: Ichirou »

0 x
Obrazek
KP PH bank głos koty dziennik
Awatar użytkownika
Hiden
Posty: 21
Rejestracja: 8 maja 2023, o 08:26
Wiek postaci: 16
Ranga: Doko

Re: Tablica Ogłoszeń

Post autor: Hiden »

Gdy dotarł so Sogen od razu mógł zaobserwować poruszenie. Niekórzy pakowali się i wyjeżdzali, inni fortyfikowali swoje domostwa. Cóż to miało nadejść, że aż tak wszyscy się dziwnie zachowują. Zanim wyruszył dowiedział się tylko pokrótce co się stało. Wiedział, że mur upadł, jednak nic więcej. Musiał odnaleźć tablicę informacyjną lub kogoś, kto będzie w stanie go poinformować o powadze wydarzeń. Chciał pomóc jak tylko najlepiej potrafił ale nie wiedział do kogo tak naprawdę się zgłosić. Szedł marszowym krokiem do centrum osady, bo tam domyślał się, że znajdzie odpowiednie osoby by oddelegować go do zadań.
Nie ma opcji, że przepuści tą akcje. Omineła go wojna, jednak teraz jest już wystarczajaco dorosły by zaangażować się w walki czy też pomoc. Cokolwiek to będzie, jest gotów.
0 x
Obrazek
Awatar użytkownika
Shiori
Posty: 210
Rejestracja: 15 maja 2023, o 10:53
Wiek postaci: 16
Ranga: Dōkō
Krótki wygląd: Średniego wzrostu dziewczyna o niebieskich włosach i błękitnych oczach. Wyjątkowo blada i drobna. Na dłoniach ma blizny od poparzeń. Ubrana w elegancką sukienkę albo - na misjach - w wygodną spódniczkę i bluzkę. Nosi długi płaszcz i szal.
Widoczny ekwipunek: odznaka ninja przypięta do ubrania, torba na prawym i lewym pośladku, karambit przy pasku
GG/Discord: jaqu_elle
Multikonta: Ayaka, Mayumi

Re: Tablica Ogłoszeń

Post autor: Shiori »

0 x
PH/$ Prowadzone misje:
Rida - misja rangi D
Awatar użytkownika
Hiden
Posty: 21
Rejestracja: 8 maja 2023, o 08:26
Wiek postaci: 16
Ranga: Doko

Re: Tablica Ogłoszeń

Post autor: Hiden »

Szedł pewnym krokiem przez osadę co chwilę patrząc na krzątających się ludzi. Wszyscy bardzo przejęci, nie zwracali zbytnio uwagi na młodzieńca o bladej cerze i białych włosach krzątającego się w centrum. A przynajmniej takie odniósł wrażenie gdy maszerował by dowiedzieć się więcej. Był głodny wiedzy, ale od przejścia granicy nie dowiedział się nic więcej niż przed wyruszeniem w wyprawę.
Dotarł do tablicy z ogłoszeniami i zaczął szukać strzępków informacji. Wiedział tylko to co mu przekazał goniec, jednak nic konkretnego. Chciał pomóc jak tylko może, znaleźć się w centrum wydarzeń by zauważono jego postępy i może ktoś będzie w stanie zlecić mu coś poważniejszego. Jego oczy szybko znalazły interesującą go informację. Prośba o pomoc w przenoszeniu żywności to z pewnością coś czego mógłby się podjąć. Dodatkowo ogłoszenie zapowiadało, że dowie się więcej, gdy podejdzie do siedziby władzy. Ruszył więc pewnym krokiem w tamtym kierunku, by zaczać swoją pierwszą oficjalną misję.
0 x
Obrazek
Awatar użytkownika
Shiori
Posty: 210
Rejestracja: 15 maja 2023, o 10:53
Wiek postaci: 16
Ranga: Dōkō
Krótki wygląd: Średniego wzrostu dziewczyna o niebieskich włosach i błękitnych oczach. Wyjątkowo blada i drobna. Na dłoniach ma blizny od poparzeń. Ubrana w elegancką sukienkę albo - na misjach - w wygodną spódniczkę i bluzkę. Nosi długi płaszcz i szal.
Widoczny ekwipunek: odznaka ninja przypięta do ubrania, torba na prawym i lewym pośladku, karambit przy pasku
GG/Discord: jaqu_elle
Multikonta: Ayaka, Mayumi

Re: Tablica Ogłoszeń

Post autor: Shiori »

0 x
PH/$ Prowadzone misje:
Rida - misja rangi D
Awatar użytkownika
Keion
Posty: 460
Rejestracja: 3 kwie 2018, o 10:38
Wiek postaci: 28
Ranga: Dōkō
Krótki wygląd: Szare włosy, szczupły w miarę wysoki, ma wcięcia koloru czerwonego na twarzy
Widoczny ekwipunek: Kabura z prawej strony na udzie i torba na lewym pośladku.
GG/Discord: Keion#4512

Re: Tablica Ogłoszeń

Post autor: Keion »

Po opuszczeniu szlaku postanowiłem udać się wprost do osady Ucicha. Nigdy nie lubiłem wielko klanowych shinobi, gdyż moim zdaniem zawsze toczyli bezsensowne spory w których ginęły setki ludzi. No ale cóż widocznie już tak ich natura i inaczej potrafią, tylko muszą się wzajemnie przepychać, ale tym razem wszystko wskazywało na to że gra ma toczyć się o coś więcej niż tylko między klanowe przepychanki.
Chcąc dowiedziecie się więcej postanowiłem poszukać Tablicy Ogłoszeń licząc że tam będzie coś na ten temat napisane. Do tej pory niemalże każda odwiedzona przeze mnie osada posiadała takową, więc niemiałem wątpliwości że i ta taką posiada. Straciłem trochę czasu nim udało mi się ją znaleźć i zapoznać się z wszystkimi wiadomościami na niej zawartymi, ale gdy w końcu znalazłem informacje, które mnie interesowały stanąłem ja wryty.
-Mur zniszczony... Najeźdźcy z za mury, których są tysiące i zmierzają wprost do Kotei. -Powtórzyłem w myślach próbując ogarnąć skalę tego o czym właśnie przeczytałem. Co prawda nie widziałem nigdy na oczy muru, ale słyszałem o nim co nieco i wydawało mi się że zniszczenie czegoś takiego jest niemalże niemożliwe, a jednak im to się jakoś udało. Siła za tym stojąca musiała być niewyobrażalna, a teraz na barkach tych wszystkich ludzi leżał obowiązek powstrzymania jej. Po mimo mej niechęci do mieszania się w konflikty dużych klanów nie mogłem tak po prostu stąd odejść i zostawić ich z tym wszystkim samych. Widząc ogłoszenie zachęcające do pomocy w przygotowaniach do obrony postanowiłem na nie odpowiedzieć i wziąć w tym udział. Poszedłem więc poszukać kogoś organizującego prace i wydającego rozkazy z zaoferowaniem własnego wsparcia.
0 x
Awatar użytkownika
Hisashi
Posty: 51
Rejestracja: 9 cze 2023, o 18:01
Wiek postaci: 13
Ranga: Dōkō
Krótki wygląd: czarne włosy upięte w dwa koki u góry, czarna bluza z herbem Kami na plecach, krótkie czarne spodenki
Widoczny ekwipunek: kabura na broń na prawym udzie, wakizashi przypięte przy lewym biodrze

Re: Tablica Ogłoszeń

Post autor: Hisashi »

0 x
Obrazek
Awatar użytkownika
Keion
Posty: 460
Rejestracja: 3 kwie 2018, o 10:38
Wiek postaci: 28
Ranga: Dōkō
Krótki wygląd: Szare włosy, szczupły w miarę wysoki, ma wcięcia koloru czerwonego na twarzy
Widoczny ekwipunek: Kabura z prawej strony na udzie i torba na lewym pośladku.
GG/Discord: Keion#4512

Re: Tablica Ogłoszeń

Post autor: Keion »

Znalezienie tablicy ogłoszeń zajęło mi znacznie więcej czasu niż się spodziewałem, a kiedy mi się to udało musiałem jeszcze jakoś się do niej dopchać. Przybytek był otoczony przez sporą grupę ludzi, liczniejszą niż mógłbym przypuszczać, ale i z tym sobie poradziłem. Gdy już zacząłem czytać nie potrwało to długo nim ktoś mi przerwał.
-Co jest? Jaki znowu Sho?-Pomyślałem nieco poirytowany, ale nie opierałem się za bardzo co by nie robić niepotrzebnie awantury. Chciałem zrozumieć nieco lepiej sytuację, a jegomość wydawał się na tutejszego i lepiej poinformowanego niż ja.
-Nie jestem Sho, ale mimk to chętnie Ci pomogę.-Powiedziałem głośno i wyraźnie gdy już wyszliśmy z tłumu, po czym złapałem go za rękę, jakbym chciał ją z siebie zdjąć co by dać znać żeby Jego ucisk zelżał. - Jestem Keion Hayakawa i sam mogę pójść za Tobą, nie musisz mnie ciągnąć.-Dodałem idąc za nieznajomym.
0 x
Awatar użytkownika
Hisashi
Posty: 51
Rejestracja: 9 cze 2023, o 18:01
Wiek postaci: 13
Ranga: Dōkō
Krótki wygląd: czarne włosy upięte w dwa koki u góry, czarna bluza z herbem Kami na plecach, krótkie czarne spodenki
Widoczny ekwipunek: kabura na broń na prawym udzie, wakizashi przypięte przy lewym biodrze

Re: Tablica Ogłoszeń

Post autor: Hisashi »

0 x
Obrazek
Awatar użytkownika
Keion
Posty: 460
Rejestracja: 3 kwie 2018, o 10:38
Wiek postaci: 28
Ranga: Dōkō
Krótki wygląd: Szare włosy, szczupły w miarę wysoki, ma wcięcia koloru czerwonego na twarzy
Widoczny ekwipunek: Kabura z prawej strony na udzie i torba na lewym pośladku.
GG/Discord: Keion#4512

Re: Tablica Ogłoszeń

Post autor: Keion »

Po przejściu paru metrów udało mi się zdjąć ciężką dłoń nieznajomego z mojego barku co widocznie bardzo go poruszyło. Widząc jego twarz przez chwilę spodziewałem się kłopotów, a przyglądając się Jego muskulaturze od razu stwierdziłem że nie chciałbym być tym na którym wyładuje swoją złość. Całe szczęście jegomość szybko zorientował się że wcale nie jestem tym kogo szukam i Jego wyraz twarzy spochmurniał nieznacznie, ale wystarczająco bym nie czuł się zagrożony.
-Nie chciałbym być w skórze tego całego Sho, gdy już go znajdzie.-początkowa reakcja staruszka nie była do końca jasna, ale po chwili zacząłem się zastanawiać czy, aby właśnie mi się nie poszczęściło i nie znalazłem zajęcia, którego szukałem.
-Nic się nie stało.-Odparłem krótko bez zbędnych uprzejmości. -Z tego co zdążyłem wyczytać nadciągają spore kłopoty i sytuacja wyraźnie jest napięta. Tego typu sytuację chyba w szczególności odbijają się na młodych ludziach i nie jest dla mnie szczególnym zaskoczeniem że młody pomocnik dał nogę w takiej sytuacji. Jedni chcą się wsławić w boju i zdobywać zaszczyty, a inni wolą spuścić głowę i ratować się ucieczką.-Z samego ogłoszenia za wiele nie zdążyłem wyczytać, więcej usłyszałem przypadkiem na szlaku od przechodniów i przypadkowych ludzi. Jednakże tego typu informacje miały to do siebie że nigdy nie można było być pewnym ile i czy cokolwiek z nich jest pewne. Tutaj natomiast miałem kogoś kto wydawał się źródłem niemalże pewnych informacji i spodziewałem się że kowal został dobrze poinformowany po co oraz ile broni trzeba przygotować, a także do kiedy.
-Niestety nie, mój ojciec zmarł lata temu i nie starczyło mu czasu by nauczyć mnie wielu rzeczy, ale nie należę też do najsłabszych, więc może w jakiś inny sposób Ci się przydam. Mogę rozładowywać dostawy stali, albo wykonywać inne podobne zadania, nigdy nie bałem się pracy fizycznej i na pewno na coś się przydam.-Choć mój ojciec umarł lata temu i już prawie go nie pamiętałem nie chciałem specjalnie rozwijać tematu. Ta rana dawno się zasklepiła, ale nie było sensu się jej teraz przyglądać i zastanawiać czy aby wspominana nie zacznie znowu boleć. Tym bardziej że kowal narzucał bardzo szybkie tempo chodu, zdecydowanie szybsze niżeli bym się spodziewał po kimś w Jego wieku. -Zwykle ludzie jego postury przez masę ciała narzekają na dolegliwe bóle kolan, a tu proszę wielkolud w średnim wieku pomykający z taką prędkością bez cienia grymasu na twarzy. -
0 x
Awatar użytkownika
Hisashi
Posty: 51
Rejestracja: 9 cze 2023, o 18:01
Wiek postaci: 13
Ranga: Dōkō
Krótki wygląd: czarne włosy upięte w dwa koki u góry, czarna bluza z herbem Kami na plecach, krótkie czarne spodenki
Widoczny ekwipunek: kabura na broń na prawym udzie, wakizashi przypięte przy lewym biodrze

Re: Tablica Ogłoszeń

Post autor: Hisashi »

0 x
Obrazek
Awatar użytkownika
Shigemi
Posty: 163
Rejestracja: 22 sie 2022, o 01:48
Wiek postaci: 19
Ranga: Doko
Krótki wygląd: Avek
Widoczny ekwipunek: Torba medyczna i plecak,

Re: Tablica Ogłoszeń

Post autor: Shigemi »

0 x
Obrazek
Awatar użytkownika
Hibana
Posty: 89
Rejestracja: 5 mar 2022, o 18:55
Multikonta: Shugo

Re: Tablica Ogłoszeń

Post autor: Hibana »

Kotei niosło dla Hibany w większości przykre wspomnienia ale skłamałaby twierdząc, że miasto nie ma swojego uroku. Szczególnie o tej porze roku było tu wyjątkowo pięknie. Przechadzając się uliczkami, wśród których przyszło jej dorastać, czuła nostalgię pomieszaną z niepokojem. Nie było wśród mieszkańców osoby, która nie kładłaby się codziennie z niepewnością, czy dzisiejszym dzień nie będzie ostatnim, kiedy nadal mają dom. Horda ludzi zza muru z każdym dniem nieubłaganie zbliżała się do Sogen.
Hibana nie miała zamiaru uciekać, jak zrobiła to już część zarówno cywili, jak i shinobi. Choć po cichu liczyła na pokojowe rozwiązanie zaistniałej sytuacji, zdawała sobie sprawę, że są na to niewielkie szanse. Dotarła do niej wieść o specjalnych zleceniach, wydawanych przez władze, mających na celu wzmocnienie lokalnych fortyfikacji i obronności miasta ogółem. Kiedy szła właśnie, by jedno z takowych zleceń odebrać, wśród tłumu natknęła się na leżący na ziemi zwój. Podniosła go z ziemi i otrzepała porządnie z kurzu. Miała wątpliwości, że jest to coś istotnego. W końcu nie słyszała po drodze, ani nie widziała, żeby ktoś tego bezpańskiego zwoju szukał. Niemniej jednak, postanowiła wziąć go ze sobą i odnieść go po prostu do jakiegoś punktu, gdzie ktoś mógłby szukać swojej zguby. By ułatwić szukanie właściciela, rozwinęła najpierw ową rolkę. Być może zawartość ułatwi jej poszukiwania.
0 x
Awatar użytkownika
Shigemi
Posty: 163
Rejestracja: 22 sie 2022, o 01:48
Wiek postaci: 19
Ranga: Doko
Krótki wygląd: Avek
Widoczny ekwipunek: Torba medyczna i plecak,

Re: Tablica Ogłoszeń

Post autor: Shigemi »

Zwoje z misjami były niegdyś dziełami sztuki, które kiedyś emanowało pięknem i duchem tradycji, teraz jednak ucierpiało z powodu lekkomyślności i braku szacunku. Na powierzchni zwoju można było dostrzec wiele śladów zniszczenia. Papier, z którego był wykonany, był pomarszczony i poszarpany. Kolorowe ilustracje, które kiedyś zdobiły zwoje, były porozrywane i wymazane. Wiele z nich przestało być rozpoznawalne, a ich piękno uległo zniekształceniu. Tekst, który był na zwoju, był w większości nieczytelny. Litery były wytarte, a tusz wymieszany z błotem i kurzem. Gładkie linie kaligrafii, które kiedyś oddawały harmonię i precyzję, zostały zamazane i zdeformowane. Większość informacji, które były zapisane na tym zwoju, teraz przepadły, a ich znaczenie stało się nieodczytywalne. Zwój był również przybrudzony. Na jego powierzchni można było dostrzec ślady butów i ziemi, które zostały na nim odciśnięte. Miejscowi nie zdawali sobie sprawy z tego, że poprzez swoje nieodpowiedzialne zachowanie profanują dziedzictwo swojego narodu i kulturę, którą otrzymali po swoich przodkach. Zwoje te niegdyś były przechowywane z należytą starannością, chronione przed zniszczeniem i starzeniem się. Ten leżał na ziemi, odsłonięty na łasce i niełasce pogody. Wilgoć pomogła zmazać tusz, a słońce blakło kolorowy papier. To, co jeszcze z godzinę temu było bardzo ważnym dokumentem, stało się jedynie świadectwem ludzkiej beztroski i nieodpowiedzialności. Wokół zwoju unosił się smutek. To, co zostało tak bezmyślnie zniszczone, było nie tylko materialną wartością, ale również duchowym przekazem. To było połączenie z przeszłością, ożywione słowami i obrazami. Teraz te słowa i obrazy ucierpiały i milczą, a ich duch został naruszony. Jednak co nieco udało się z niego odzyskać, brakował szczegółów. *** DO WIADOMOŚCI UCHI...
STAWIĆ SIĘ W STARYM MAGAZYNIE
PRZEPROWADZIĆ INWENTARYZACJĘ
BRAKI ZAMÓ... ŹNI
PODPISANO
.... *** Zwój był podarty na końcu i brakowało kilku kawałków papieru tu i ówdzie, najgorsze było to, że brakowało imienia osoby, która miała wykonać zadanie jak i osoby zlecającej to zadanie, ale chociaż było miejsce. Zawsze można było się na czymś oprzeć. Pozostało teraz tylko podjąć decyzję, czy Hanabi ruszy do starego magazynu poszukać kwatermistrza i spytać, czy wie komu zostało to zlecone, a może sama wykona to zadanie i uratuje skórę co najmniej dwóm osobom? Wszak zarówno kurier jak i adresat konsekwencje niewykonania misji otrzymają.
Centrum tętniło życiem i energią, wypełniając przestrzeń dzikim gwarem i rozmaitymi dźwiękami. Już na pierwszy rzut oka można było dostrzec mieszankę barwnych straganów, ludzi w natłoku, odgłosy targowych wołań i rozmowy handlarzy. To był miejsce, w którym wszystkie zmysły były pobudzane. Głosy sprzedawców przeplatały się w powietrzu, tworząc kakofonię dźwięków. Handlarze chwytali okazje, krzycząc z entuzjazmem, aby przyciągnąć uwagę potencjalnych klientów. Ich huki, przekomarzania i obietnice taniej ceny wypełniały przestrzeń, tworząc niepowtarzalną symfonię targowego handlu. Dodatkowo dołączały się dźwięki ruchu i zamieszania. Cały ten gwar był wzmocniony przez zapachy, które unosząc się w powietrzu, dodawały kolejnego wymiaru do tej eksplozji zmysłów. Woń świeżych owoców, smażonych przysmaków, przypraw i kwiatów mieszała się w unikalną kompozycję aromatów, które przyciągały przechodniów. a targu panował chaos, ale był to chaos pełen życia i możliwości. Był to wir energii, w którym ludzie handlowali, toczyli rozmowy, delektowali się jedzeniem, cieszyli się muzyką i odkrywali nowe rzeczy. Ale Hanabi nie miała na to czasu, jeśli miała na to ochotę mogła skierować się w stronę starego magazynu.
0 x
Obrazek
Awatar użytkownika
Hibana
Posty: 89
Rejestracja: 5 mar 2022, o 18:55
Multikonta: Shugo

Re: Tablica Ogłoszeń

Post autor: Hibana »

Złotowłosa rozczarowała się lekko zawartością zwoju. Obejrzała go ponownie z przodu i z tyłu, wywróciła go nawet do góry nogami ale nadal zawierał tylko ten krótki tekst. Być może na urwanej części, nie wiadomo jak długiej, zapisane było coś ciekawszego. Nadal nie wiedziała kto jest odbiorcą, ani adresatem tego wezwania, jednak wiedziała gdzie mogą wiedzieć. Zastanawiało ją tylko jak długo owy zwój leżał tu na placu, zanim ona zdecydowała się go podnieść. Być może owy Uchiha już zdążył go odczytać i udał się na inwentaryzację, a papier wyrzucił po prostu na ziemię bez większej troski. Niemniej jednak, nie było sensu ryzykować. Może to w jej rękach było teraz mieć albo nie mieć pracę jednego z członków jej klanu. Ta wizja skłaniała ją akurat w mniej moralnie poprawnym kierunku ale tym razem chodziło przecież o losy całego Sogen. Inwentaryzacja miała pewnie coś wspólnego z przygotowaniami do obrony. Mając to na uwadze, nie miała zamiaru zwlekać ani chwili dłużej i pobiegła w stronę starego magazynu, by spróbować rozwiązać sprawę zagubionej wiadomości.
0 x
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kōtei (Osada Rodu Uchiha)”

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości