"Gospoda pod Dużym Garem"

Awatar użytkownika
Senju Ryutaro
Postać porzucona
Posty: 36
Rejestracja: 18 wrz 2021, o 23:14
Multikonta: Nie mam

Re: "Gospoda pod Dużym Garem"

Post autor: Senju Ryutaro »

"W krainie smakoszy"
Misja D dla Matsu
3/15


Gdy tylko rozchylił drzwi, jego oczom ukazała się poczciwa twarz grubaska, właściciela przybytku, który wczoraj podjął go ciepłym posiłkiem i sprzedał nocleg. Jego usposobienie nadwyraz pozytywne, bo uśmiechnięty był od ucha do ucha, sporzjał na białowłosego i zmierzył go wzrokiem od stóp do głów.

- Witaj, mam nadzieję, ze nie obudziłem?- zaczął rozmowę.- Pamiętasz wczoraj męczyłeś mnie o ten przepis na naszą specjalność zakładu? No to mam dla Ciebie propozycję drogi chłopcze.- powiedział i zakasał rękawy, jak gdyby miał mu tutaj na sucho pokazywać co i jak się po kolei robi.
- Jeden z moich pomocników kuchennych się rozchorował i potrzebuje pary sprawnych rąk do pomocy na porannej zmianie. W zamian za to dostaniesz ode mnie pełną dniówkę, oraz przepis na naszego wieprz-burgera. Co ty na to?- powiedział, a uśmiech nadal nie schodził mu z twarzy. Zrobił dziwny gest oczami, jak gdyby chciał jeszcze bardziej zachęcić naszego bohatera do podjęcia wyzwania. Musiał być lekko zdesperowany, skoro poprosił o pomoc właśnie swojego gościa. Lecz sprytu również nie można mu odmówić, gdyż połączył fakty i wiedział, że Matsu był napalony na jego przepisy.

Oferta prosta, kilka godzin pracy, dobra zapłata i w dodatku miłośnik kuchni zarobi do swojej książki kucharskiej dodatkowe wpisy. I tak zapowiadało się na deszcz, bo chmury coraz gęstniejsze majaczyły nad osadą, a świat za oknem wydawał się bardziej ponury. Więc nie zostaje nic innego, tylko podjąć się pracy.
0 x
Obrazek
Awatar użytkownika
Matsu
Gracz nieobecny
Posty: 215
Rejestracja: 24 kwie 2020, o 13:42
Wiek postaci: 15
Ranga: Doko
GG/Discord: 706675

Re: "Gospoda pod Dużym Garem"

Post autor: Matsu »

0 x
Obrazek Myśli / Mowa
Awatar użytkownika
Senju Ryutaro
Postać porzucona
Posty: 36
Rejestracja: 18 wrz 2021, o 23:14
Multikonta: Nie mam

Re: "Gospoda pod Dużym Garem"

Post autor: Senju Ryutaro »

"W krainie smakoszy"
Misja D dla Matsu
5/15

Taka oferta z rana, lepsza niż śmietana! Matsu nie trzeba było powtarzać dwa razy. W jednej sekundzie zgodził się na propozycję właściciela, który wydawał się zadowolony wcześniej, jednak teraz jego twarz przepełniła już totalna euforia. Wybuchł totalnie ekslpozją pozytywnej energii:

- Haha, ale mi się trafiło. Co za wspaniały gość!- zaczał- Nie dość, że pomoże to jeszcze z takim zapałem do pracy. Miło Cię poznać Matsu, ja jestem Chomuro i znajdujemy się w gospodzie mojej rodziny. Kim są Akimichi to chyba wiesz?- powiedział i zadarł lekko brew próbując przeniknąć do duszy młodego shinobi. Co mogło być trudne, bo zamaskowany ninja był ciężki w odgadnięciu. Na pewno jeśli by mu bardzo zależało dał by radę ukazac wszystkie emocje nim targające, jednak w większości przypadków maska stanowiła u niego pewnego rodzaju tarczę przed innymi członkami społeczeństwa. Chomuro musiał się upewnić, czy aby na pewno słyszał o jego wspaniałym rodzie.

Słyszeć, słyszał. Na pewno musiał mieć już jakieś domysły, że pulchny pan o życzliwym nastawieniu pochodzi właśnie z tego klanu. Byli oni zawsze przy kości i w dobrych humorach, a na dodatek podchodzili uprzejmie do wszystkich gości. Na pewno tutaj jeden i drugi będą mogli się zrozumieć, bo bądź co bądź Matsu wyznawał podobną ideologię, jeśli chodzi o swoich gości.

Dwoje mężczyzn szli schodami w dół na parter. Po znalezieniu się już na samym dole właściciel wskazał wielki pokój zaraz za schodami. - Tutaj może poczekać twój kompan. Jest tu też wyjście na dwór, więc sobie pobiega ile będzie mu tylko w duszy grało. Jeśli będzie padało, a na pewno dzisiaj lunie, to wskoczy sobie tutaj i po problemie- powiedział, a ręką wskazał wejście do kuchni, gdzie miał dzisiaj pracować białowłosy.
- Wejdź i odszukaj jakiś fartuch, umyj ręce a ja zaraz do Ciebie zajdę, tylko wezmę zamówienia z przed drzwi. Dzisiaj powinno być sporo dostaw.- powiedział i udał się w kierunku drzwi. Tak, czas zacząć pracę!
0 x
Obrazek
Awatar użytkownika
Matsu
Gracz nieobecny
Posty: 215
Rejestracja: 24 kwie 2020, o 13:42
Wiek postaci: 15
Ranga: Doko
GG/Discord: 706675

Re: "Gospoda pod Dużym Garem"

Post autor: Matsu »

0 x
Obrazek Myśli / Mowa
Awatar użytkownika
Senju Ryutaro
Postać porzucona
Posty: 36
Rejestracja: 18 wrz 2021, o 23:14
Multikonta: Nie mam

Re: "Gospoda pod Dużym Garem"

Post autor: Senju Ryutaro »

"W krainie smakoszy"
Misja D dla Matsu
7/15

Na całym ciele młodego shinobi dało się czuć podekscytowanie. Z jego twarzy nie schodził uśmiech, jego ciało aż całe chodziło na myśl, że za chwilę odkryje tajemnice kuchni rodu Akimichi. Rodu znanego z tego, że lubią sobie pojeść. Skoro tak uwielbiają jedzonko, to pewnie nie jedzą byle czego. Moża było spodziewać się iście egzotycznych smaków.

Matsu przygotwał się do pracy, umył ręcę i wdział fartuszek w kolorze bieli, a gdy rozejrzał się po kuchni oniemiał. Wypełniona ona była po brzegi wszelkiej maści przyrządami, przyprawami i produktami tak cennymi dla jego oczu. Łapał wszystko swoim wzrokiem i badał każdy kąt, zachwyacając się po kolei każdym elementem.
Po chwili do pokoju wszedł właściciel przybytku i zaczął od razu:

- Matsu, widzę Twój zapał do pracy i podekscytowanie. I jest ono jak najbardziej uzasadnione. Niewielu obcych ma zaszczyt i przyjemność poznać tajniki kuchni naszego klanu. Zacznijmy więc od tego, co dzisiaj będziemy przygotowywać. Jak już pewnie wczoraj zdążyłeś się przekonać, jesteśmy mistrzami w obróbce mięsa. Wszelkiego rodzaju. Czy to świnia, krowa czy barany, grillujemy je wszystkie i robimy to z naszą specjalną mieszanką ziół i przypraw. Weź pierwsze mielone mięso, zrobimy kotlety. Bierzesz tutaj tak, potem tak- właściciel skrupulatnie zaczął dobierać przyprawy z opisanych dobrze słoików i półek i dodawał je do zmielonej pyszności. Później uformował to na kształt krążków i odłożył na rozpalony grill.

- I to są właśnie nasze burgery. Mieszanka wieprzowiny i wołowiny z super przyprawami. Teraz dwie i pół minutki z każdej strony. W tym czasie przygotuj bułeczkę i warzywa. Smarujesz obie strony różnymi sosami, zazwyczaj każdy ma swoją preferencję.- powiedział i zabrał się za składanie. - I tak właśnie prezentuje się efekt końcowy. Teraz jedz, żebyś mi tu nie zasłabł- powiedział do Matsu wręczając mu bułeczkę ociekającą pysznymi sosami. Sam zjadł dwa kolejne, które przygotował. - Także, przygotujesz teraz dziesieęć takich i włącz dodatkowo ziemniaczki, o tutaj, żeby doszły do czasu jak zmontujesz. Ja idę zająć się obróbką mięsa na później. Jak skończysz to zawołaj mnie proszę, pokaże Ci kolejne danie.- skończył i oddalił się od młodego shinobi, zostawiając go samego. Przed nim nie lada wyzwanie, ale to nic dla naszego dzielnego białowłosego kuchmistrza. Teraz tylko podwinąć mankiety i ogień!
0 x
Obrazek
Awatar użytkownika
Matsu
Gracz nieobecny
Posty: 215
Rejestracja: 24 kwie 2020, o 13:42
Wiek postaci: 15
Ranga: Doko
GG/Discord: 706675

Re: "Gospoda pod Dużym Garem"

Post autor: Matsu »

0 x
Obrazek Myśli / Mowa
Awatar użytkownika
Senju Ryutaro
Postać porzucona
Posty: 36
Rejestracja: 18 wrz 2021, o 23:14
Multikonta: Nie mam

Re: "Gospoda pod Dużym Garem"

Post autor: Senju Ryutaro »

"W krainie smakoszy"
Misja D dla Matsu
9/15

Matsu pracował jak natchniony. Nie dość, że był w swoim żywiole, to jeszcze najedzony i z dobrym nastawieniem zabrał się za klejenie przysmaków Sakai. Pracował dokładnie, dopieszczał każdy szczegół i to zaowocowało efektami, gdy przed jego oczami ukazały się gotowe produkty. Był podekscytowany możliwością zarobku w podróży, a do tego ucieszony tym, że będzie mógł potem serwować te wspaniałości swoim gościom, gdy już wróci do swojej osady. Jakże będzie on popularny wśród swoich sąsiadów i ludzi z osady. Nie mógł wytrzymać napięcia, a to dopiero początek zmiany.

Chomuro pospiesznie, na tyle ile tylko mógł podreptał do niego i spojrzał na dzieło młodego adepta:

- Wspaniale, absolutna perfekcja! Jakbyś nie był shinobi to zatrudniłbym Cię na stałe, haha- zaśmiał się grubasek po czym zapakował wszystkie burgery do odpowiednich paczek, a nastepnie zawołał jednego ze swoich podopiecznych. - Chonduma zamówienia do dostarczenia!- zawołał, a w kolejnej chwili w kuchni pojawiła się młodsza wersja właściciela. Był to zapewne jeden z jego synów, który odebrał paczki, przywitał się krótko i zniknął w drzwiach tak szybko jak się pojawił.

- Świetnie, skoro to mamy z głowy, zabierzmy się za coś bardziej skomplikowanego. Mianowicie żeberka!- to musiała być prawdziwa gratka dla młodego shinobi. Kolejne danie, którego nauczy się robić.
- Bierzemy stąd, zobacz jaka klasa mięsa! Teraz mieszanka przypraw, smarujemy tutaj oliwą i glazurą i wrzucamy na grill. Do tego pójdą łódeczki ziemniaczane. Już ci wszystko pokazuje. - powiedział i pokazał dokładne obieranie ziemniaków, krojenie je w idealne łódeczki, przyprawy i sposób pieczenia.

- Wszystko zrozumiałe? Jeśli tak to zabieraj się za pracę a ja przygotuje kolejne zamówienie- powiedział i znów oddalił się trochę w głąb pomieszczenia. Od zapachów panujących w kuchni można było zemdleć. Pyszne aromaty wypełniały pomieszczenie i kucharze mogli kąpać się w chwale swojej pracy.
0 x
Obrazek
Awatar użytkownika
Matsu
Gracz nieobecny
Posty: 215
Rejestracja: 24 kwie 2020, o 13:42
Wiek postaci: 15
Ranga: Doko
GG/Discord: 706675

Re: "Gospoda pod Dużym Garem"

Post autor: Matsu »

0 x
Obrazek Myśli / Mowa
Awatar użytkownika
Senju Ryutaro
Postać porzucona
Posty: 36
Rejestracja: 18 wrz 2021, o 23:14
Multikonta: Nie mam

Re: "Gospoda pod Dużym Garem"

Post autor: Senju Ryutaro »

"W krainie smakoszy"
Misja D dla Matsu
11/15

Matsu pracował nieustannie, a jego kolejne zadanie to były żeberka. Pieczołowicie je dopieszczał, dbając o każdy możliwy szczegół by nie przynieść wstydu swojemu nowemu szefowi. On od czas do czasu spoglądał w stronę nowego podopiecznego i chyba podobało mu się to co widział. Ale nie chciał przerywać mu pracy do momentu jak skończył. Kiedy dał sygnał wielkolud podszedł do niego i powiedział następujące słowa:
- Wygląda tak apetycznie, że sam chętnie zatopiłbym w nim ząbki. Świetna robota chłopcze.- po czym klepnął go po plecach, nie zwarzając za bardzo na siłę, z jaką wykonywał ów manewr. Prawie odbił płuca Matsu, który mógł mieć problemy z utrzymaniem się na nogach.

- Glazura to nic innego jak mieszanka octu, chili, miodu soli i pieprzu. Czasami dodajemy też musztardę, ale to bardziej ekstrawagancki rarytas, więc zazwyczaj trzymamy się wersji podstawowej. Dobrze, przejdźmy dalej. Teraz wtajemniczę Cię w naszą najlepszą potrawę, a mianowicie ostre skrzydełka z kurczaka Akmichi!- powiedział prawie wykrzykując nazwę samej potrawy.

Wziął ponownie z lodówki paczkę dobrze zapakowanych skrzydełek i zaczął je układać. Do miski nasypał mąki, rozbił kilka jajek i wrzucił do kolejnej miski. Do pierwszej nasypał masy różnych przypraw i zaczął przygotowywać.
- Klucz w tym daniu, to podwójne obtaczanie. Raz do mąki, do jajek, potem znowu do mąki i znowu do jajek. Później i tu na prawdę uważaj, wrzucamy na głęboki gorący tłuszcz.- Pokazał dokładnie cały proces łącznie z wyciąganiem ich przy pomocy metalowej łopatki.

- Teraz tutaj do mixu jeszcze pikantnego do miseczki i w ten sposób obracamy, żeby pokryło wszystko idealnie- powiedział po czym zaczął trząść miseczką, w której znajdowały się kurczaczki. - No to teraz Ty spróbuj. Potrzebujemy trzy takie porcje- po czym odszedł, by robić swoje rzeczy.
0 x
Obrazek
Awatar użytkownika
Matsu
Gracz nieobecny
Posty: 215
Rejestracja: 24 kwie 2020, o 13:42
Wiek postaci: 15
Ranga: Doko
GG/Discord: 706675

Re: "Gospoda pod Dużym Garem"

Post autor: Matsu »

0 x
Obrazek Myśli / Mowa
Awatar użytkownika
Senju Ryutaro
Postać porzucona
Posty: 36
Rejestracja: 18 wrz 2021, o 23:14
Multikonta: Nie mam

Re: "Gospoda pod Dużym Garem"

Post autor: Senju Ryutaro »

"W krainie smakoszy"
Misja D dla Matsu
13/15

Kolejne zadanie skończone, kuchnia pełna aromatycznych zapachów. Godziny mijały bardzo szybko, bo za niecałą godzinkę był już koniec jego zmiany. Chomuro podbiegł szybciutko do swojego podopiecznego na ten dzień. Spojrzał na kurczaki, które w barwie złocisto- brązowej oddawały do nosa fantastyczną woń. Właściciel gospody otworzył szeroko oczy i uśmiechnął się znowu szeroko.

- No, ohoho, tak! Właśnie tak wyobrażam sobie mój idealny lunch.- powiedział i wziął jednego pod usta, powąchał dokładnie, aż ślinka pociekła mu dolną wargą, po czym w sekundę pozbawił go mięska aż po same kości. Czy to czasem nie było zamówienie dla klienta?

- Nie martw się, spokojnie. Potrzebujemy tylko dwóch porcji. Ta ostatnia jest dla Ciebie i oczywiście Twojego pieska. Zanieś coś swojemu czworonogowi, na pewno się ucieszy Robota fest dobra. A jak skończysz mam dla Ciebie ostatnie zadanie. Myślę, że najmniej wymagające. Musisz przygotować cztery porcje tonkotsu Ramen. Coś co mam nadzieję wiesz, ale jakbyś miał jakieś pytania to uderzaj do mnie. Wywar gotuje się tam, w tym ogromnym garze. Zacząłem go wczoraj wieczorem i powinien być już idealny żeby nalewać. Mięsko jest w piekarniku, a reszte składników dobierz sobie z półek i zagotuj makaron. Jajeczka marynowane w słoiku za Tobą- wskazał i udał sie z powrotem do swojej stacji.

- Co za pomoc, złoty chłopak- wykrzyknął na głos jak był już odwrócony do niego plecami. Mogło to na pewno podnieść morale chłopaka. Poznał trzy nowe przepisy, udało mu się zaimponować nowemu szefowi i dodatkowo zjadł za darmo. Co można chcieć więcej?
0 x
Obrazek
Awatar użytkownika
Matsu
Gracz nieobecny
Posty: 215
Rejestracja: 24 kwie 2020, o 13:42
Wiek postaci: 15
Ranga: Doko
GG/Discord: 706675

Re: "Gospoda pod Dużym Garem"

Post autor: Matsu »

0 x
Obrazek Myśli / Mowa
Awatar użytkownika
Senju Ryutaro
Postać porzucona
Posty: 36
Rejestracja: 18 wrz 2021, o 23:14
Multikonta: Nie mam

Re: "Gospoda pod Dużym Garem"

Post autor: Senju Ryutaro »

"W krainie smakoszy"
Misja D dla Matsu
15/15

Chomuro już nie musiał się martwić o chłopaka. Wiedział, że z ramenem poradzi sobie doskonale i tak w rzeczywistości było. Idealnie wymierzone składniki, prezentowały się na talerzu perfekcyjnie. Właściciel pokiwał głową i zaniósł miski pełne smaku prosto na salę biesiadną, w której goście czekali na swój lunch. Kiedy wrócił, trzymał w ręku pieniądze, które wręczył młodemu ninja z Shinrin i pogratulował dobrej roboty, rozklejając się przy tym troszkę. Szlochając lekko powiedział:

- Wspaniały z Ciebie kucharz. Aż żałuję, że nie mogę Cię zatrzymać na dłużej.- powiedział wielkolud.- Bardzo Ci dziękuje za pomoc kiedy byłem w potrzebie. Zawsze kiedy będziesz tu wracał odwiedź nas, a na pewno znajdzie się dla Ciebie pokój i strawa. My Akimichi nie zostawiamy ludzi w głodzie. I jasne oczywiście, możesz zostać nawet kolejną noc, nie przejmuj się w cale. Złoty chłopak z Ciebie i jeszcze lepszy majster w kuchni. Takich to ze świecą szukać. Mój syn mógłby się wiele nauczyć... Ehhh... - westchnął i otarł krople łez, które spłynęły mu podczas tej wypowiedzi.

Widać ciężka praca popłaca, a coś co sprawia przyjemność nie powinno się pracą nazywać. Matsu zainkasował 250 ryo i mógł przeznaczyć je na cokolwiek tylko chciał. Na pewno przydadzą mu się w dalszej podróży, którą planował po skończeniu dnia pracy. Tylko jeszcze najpierw zakupy i można ruszać w drogę. Tylko który kierunek przyjmie nasz bohater. Czy uda się prosto na wojnę, czy odpocznie od tego całego zamieszania, oleje temat i pójdzie wygrzewać schaby na lazurowe wybrzeża? To już tylko wie on sam, jego przyszłe losy opisze już ktoś inny...

Miszyn Komplit
0 x
Obrazek
Awatar użytkownika
Matsu
Gracz nieobecny
Posty: 215
Rejestracja: 24 kwie 2020, o 13:42
Wiek postaci: 15
Ranga: Doko
GG/Discord: 706675

Re: "Gospoda pod Dużym Garem"

Post autor: Matsu »

Z/t
0 x
Obrazek Myśli / Mowa
ODPOWIEDZ

Wróć do „Yakiniku (Osada Rodu Akimichi)”

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości