Bateimura

Największa prowincja Wietrznych Równin zamieszkana przez Ród Inuzuka. Pomimo swoich rozmiarów, prowincja jest zręcznie zarządzana przez Ród, a to dzięki niezwykle efektywnemu przemieszczaniu się członków rodu na swoich psach. Yusetsu od północy sąsiaduje z morzem, od północnego zachodu z prowincjami Karmazynowych Szczytów, od południowego zachodu z prowincjami Samotnych Wydm a z kolei od zachodu z Shigashi no Kibu. Takie umiejscowienie pozwala na rozwój w prowincji zarówno handlu morskiego jak i lądowego. Niektóre osady zamieszkują członkowie podzielonego wewnętrznie Szczepu Terumi.
Awatar użytkownika
Misaki
Posty: 80
Rejestracja: 21 lip 2022, o 10:05
Wiek postaci: 16
Ranga: Ginkara
Krótki wygląd: Chodząca perfekcja
Multikonta: Misae

Re: Bateimura

Post autor: Misaki »

0 x
Awatar użytkownika
Yachiru
Posty: 104
Rejestracja: 16 lip 2022, o 12:08
Wiek postaci: 15
Ranga: Kasshokara
Krótki wygląd: Jak każda inna. Pusta w środku.
Multikonta: Arii

Re: Bateimura

Post autor: Yachiru »

MisjaWiosna 394r.
Nic. Nic nie znalazłam dodatkowego. Czyżby ślady, które wypatrzyłyśmy, ale także to co sądziła Misaki było błędne. Więc dlaczego tutaj przybiegłam? Cała przemoczona, spojrzałam się na martwego mężczyznę i uderzyłam go płaską dłonią w twarz. Raz i dwa. Aż były to uderzenia z pieści, żeby jeszcze bardziej pokiereszować jego ciało. Powarkiwałam, sapała, aż na koniec krzyknęłam. Darłam się w niebogłosy, tak że sam zmarły mógłby teraz powstać i dać się jeszcze raz zabić. Nie wierzyłam, że posłuchałam się Misaki, ale jej trop był dobry. Nie mogłam tego ukryć. A z głodu, zimna i przemoczenia całego kimona nie miałam innego wyjścia, jak tego nie sprawdzić. Nie byka to wina różowowłosej. Nie moja. Więc była to wina ZANA!
Kiedy Misaki przyszła po mnie i powiedziała o znalezieniu ostrza założyłam swoją najsłodszą twarzyczkę, jaką potrafiłam. Weszłam w rolę. -Misaki-chan, to nie ty nas wyprowadziłaś w deszcz i zabrałaś na ohydną kolację. Choć, wracajmy do domu.- powiedziałam i wzięłam ją i Magu pod rękę. Nie mogłam jej oskarżać o coś takiego. Ale gdy Zan już był gotowy jechać w tym deszczu… -Jeżeli będziemy przez Ciebie chore to twoja wina, że jedziemy w deszczu.- oj Ruushi się zirytuje. Oj ona sobie nie odpuści za nasz katar i gorączkę… Ten czteroręki imbecyl zapłaci za całą złość jaką teraz miałam w swoich piersiach. Dlaczego? Dla zasady!
0 x
Awatar użytkownika
Azugimoto
Posty: 82
Rejestracja: 21 lip 2022, o 18:12
Wiek postaci: 19
Ranga: Kasshokara
Krótki wygląd: Czarne włosy, blada skóra, dość wysoki, prosty strój, fioletowe oczy.
Widoczny ekwipunek: Torba, bandaż 5m, biały płaszcz z kanji "牛" oznaczającym bawoła.
GG/Discord: DaddyCool#7244

Re: Bateimura

Post autor: Azugimoto »


z/t dla wszystkich
0 x
Awatar użytkownika
Hayami Akodo
Posty: 1267
Rejestracja: 20 sie 2017, o 15:45
Wiek postaci: 26
Ranga: Samuraj
Krótki wygląd: https://imgur.com/a/9wDbR
- po lewej stronie aktualne ubranie Hayamiego,
plus kremowy płaszcz i czarne rękawiczki bez palców
- długa blizna na piersi po pojedynku z Megumi Ishidą
- blizna na prawej nodze po walce pod Murem
Widoczny ekwipunek: - włócznia yari
- katana
- plecak
Multikonta: brak
Aktualna postać: Hayami Akodo

Re: Bateimura

Post autor: Hayami Akodo »

0 x
Obrazek though my body may decay on the isle of Ezo
my spirit guards my lord in the east


voice |PH| theme | bank | vibe 1|vibe 2
Awatar użytkownika
Yasuo
Posty: 1460
Rejestracja: 20 lip 2017, o 20:57
Wiek postaci: 28
Ranga: Samuraj
Widoczny ekwipunek: ---
- Wakizashi ze Stali Kantańskiej (imię tego miecza to Nikushi ( ニキシー ) co oznacza "Rusałkę".) (znajdujące się w pochwie przy pasie po lewej stronie)
- Torba #1 (przypięta do pasa, w okolicach lewego pośladka).
- Worek Mikołaja (przewieszony przez ramię, znajdujący się na plecach).
- Zbroja (ubrana) - opis w KP. Wizualizacja Zbroi: https://i.pinimg.com/564x/5c/f8/84/5cf8 ... cb17a6.jpg
- Opaska na głowę z różkami jelonka, działa jak ochraniacz na czoło (na czole)
- Namiot (na plecach, pod Workiem Mikołaja)
GG/Discord: .iwaru
Multikonta: Tenshi

Re: Bateimura

Post autor: Yasuo »

Okazało się, że kowal nie był zbyt rozmowny. Zbył milczeniem to co mu powiedziałem na temat dziewczynek. Zbył też moją prośbę o wynajęcie konia. To jednak nie był problem i po jakimś czasie dotarłem do miejsca, które nazywało się "Bateimura", chociaż lepszym określeniem byłaby "Batei Dziura". Widziałem domy, chociaż miałem wrażenie, że mój namiot lepiej nadaje się do spania niż te budynki. Przynajmniej nie musiałem obawiać się tego, że mi jakaś deska na twarz spadnie, gdy będę spał. Były budynki gospodarcze. Było coś, co przypominało karczmę. Było karczmą kiedyś albo miało być w przyszłości. Nie potrafiłem tego stwierdzić. Dwie opcje były możliwe: albo przybytek ten prosperował dobrze i popadł w ruinę, albo zaczęto budowę, ale jej nie dokończono i także uległ okrutnemu upływowi czasu. Widziałem coś na wzór kapliczki. Nie myślałem o bóstwach. Ostatnio moje przemyślenia filozoficzne o istotach pozaziemskich doprowadziły do konfliktu na tle religijnym. Jedno było pewne. Raczej nikt tutaj religii nie praktykował. Albo praktykowali, jednak nikomu nie przyszło do głowy, żeby kapliczkę odnowić. Albo przyszło, ale nie miał na to pieniędzy.
Ktoś mądry kiedyś powiedział, że "jak niewiadomo o co chodzi, to chodzi o pieniądze". I to była święta prawda. Pieniądz rządził światem czy to się komuś podobało czy nie. Albo przynajmniej współrządził. To pogoń za pieniądzem przywiodła Państwa Hitsugekich do tego miejsca. I paradoksalnie pieniądz mógł to miejsce uratować. Nie potrzeba było żadnego boga ani innej mocy nadprzyrodzonej. Potrzeba było człowieka z wizją. Człowieka, który dostrzeże jakąkolwiek wartość w tej małej osadzie i jej mieszkańcach i da temu miejscu szansę. Szansę w postaci góry złota i drugie życie. Widziałem ogrody, albo coś co miało nimi być. Oka bowiem nie cieszyły. Widziałem rzeczkę... a w niej ryby. Rzeczka ta była "pełna ikry". Dosłownie i w przenośni.
Nie spodziewałem się, że ludzie tutaj będą skorzy do rozmowy i pomocy w odnalezieniu zaginionych - a może i nie zaginionych - kupców. Miejsca takie jak to miały to do siebie, że każdy pilnował własnego podwórka i nie wtykał nosa w nie swoje sprawy. Bo zawsze mógł mu ktoś ten nos połamać. Gdybym był przestępcą, to pewnie byłby to dla mnie raj. Mógłbym bezkarnie terroryzować okolicę, nie przejmując się, że zmęczeni życiem mieszkańcy jakkolwiek zaprotestują. Jedynie dochody z takiego procederu byłyby poniżej przeciętnej. Może moje wrażenie było mylne, ale gdyby ktoś kiedyś powiedział: "największe ognisko przestępczości" albo "miejsce, z którego rozprzestrzeniła się zaraza zbrodni", to w moich myślach pojawiłaby się właśnie Bateimura. Byłem gotowy w każdej chwili dobyć miecza. Chociaż atak nie nadchodził. Póki co. Robiłem swoje, rozpytując o Państwa Hitsugekich. Nawet jeśli nikt nie udzielił mi odpowiedzi, nawet jeśli zbywali mnie słowami: "a idź pan w chuj, nie mam czasu", to był to mój obowiązek w stosunku do dwóch dziewczynek. Hina i Sayaka z pewnością chciałyby wrócić do rodziców. Przez jakiś czas nie dowiedziałem się niczego więcej jak tylko "no byli tutaj, sprzedawali, a my biedni nie wiemy jak żyć" lub "panie, zatrudnimy przywódcę, zapewniamy darmowe mieszkanie w rozlatującej się szopce i konkurencyjne wynagrodzenie: 3 niezgniłe buraki miesięcznie" ((z tym ostatnim to taki żarcik, ale oferta kusząca). Byli tutaj. To było pewne. Chociaż... w sumie to nie wiedziałem czy tak było na prawdę. Kupców na świecie było tysiące. Prawie każdy żyjący człowiek coś kiedyś przynajmniej raz sprzedał. Więc skąd mogłem mieć pewność, że akurat kupcami, którzy odwiedzili to miejsce byli Hitsugeki? Nie spodziewałem się, że mieszkańcy "Batei Dziury" będą znali imiona i nazwiska każdego kupca, który zawita do ich osady. Z drugiej strony z pewnością takich nie było dużo, więc może i znali.
W końcu spotkałem osobę, która mogła mi powiedzieć coś więcej. Młoda kobieta. Ciekawiło mnie dlaczego postanowiła tutaj zostać. Młodych ludzi praktycznie tutaj nie widziałem. Nie było to moim celem, ale bardzo bym chciał poznać powody. Napoiła i nakarmiła mojego konia, za co byłem jej niezmiernie wdzięczny i podzieliła się informacjami. Żona miejscowego rolnika. Nie była aż tak biedna, skoro stać ją było na błyskotki, nawet jakieś wyjątkowo tanie i płaszcz. No i mieli też konia, a to już mogło zakrawać o luksus. Dowiedziałem się, że kobieta była w ciąży i o tym, że radziła się Mayi odnośnie dzieci. Takie tematy niezbyt mnie interesowały, o ile słowa "będziesz ojcem" nie były zaadresowane do mnie. Gdybym jednak miał dać kobiecie jakąś radę, to byłaby ona prosta: "nie zostawiaj dzieci z niestabilnym emocjonalnie wujkiem, który posiada w swoim domu śmiertelnie niebezpieczny łuk".
- Gratuluję ciąży. - Ukłoniłem się z szacunku. - I dziękuję za karmę i wodę dla konia. I za wszystkie informacje, których mi Pani udzieliła.

Udałem się we wskazane przez kobietę miejsce. Zamiast wypytywać ludzi mogłem od razu po przybyciu do wioski tam zajrzeć. Znaczy nigdy bym nie przypuszczał, że ktoś z własnej nieprzymuszonej woli zechce spędzić noc w takiej karczmie i jeszcze za to zapłacić, albo że ta karczma w ogóle funkcjonuje i ma dochody. Gdyby Państwo Hitsugeki mieli kłopoty, to czas, który spędziłem na wypytywaniu o nich mógłby się przyczynić do ich zguby. Nie warto było płakać nad rozlanym mlekiem. Teraz miałem do odnalezienia trzy osoby. Hitsugekich i męża tamtej dziewczyny, który podobno też jeszcze nie wrócił. Nie było rady i innego wyjścia. Położyłem rękę na rękojeści mojego miecza i wkroczyłem do wspomnianej karczmy, zachowując czujność.
0 x
- Mowa
"Myśli"
Prowadzone Misje: -

Wzór Misji:
Wzór Nowej Lokacji:
[/list][/fieldset]
Plotki i Ciekawostki
  • Brak - brak
[/quote][/code]
ODPOWIEDZ

Wróć do „Yusetsu”

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość