Wioska ukryta wśród drzew

Kolejna prowincja przynależąca do Prastarego Lasu o znacznej powierzchni. Midori zamieszkiwane jest przez Ród Nara i tak jak Shinrin oraz Kaigan, w głównej mierze pokryty jest gęstą puszczą, która słabo przepuszcza promienie słoneczne. Prowincja od wschodu graniczy z Ryuzaku no Taki, od południa z Kaigan, od zachodu z Shinrin oraz od północy z regionem Wietrznych Równin, co pozwala na rozwój handlu oraz żeglugi morskiej.
Masachi

Re: Wioska ukryta wśród drzew

Post autor: Masachi »

Masaru z buciorami całymi z błota władował się do miasta. Wielki miecz na plecach pobrzękiwał uderzając o metalowe ćwiekopodobne kulki przyszyte na rękawach. Wioska taka spokojna, można by rzec że nawet przez to miała swój urok, pełna ludzi spokojnie żyjących, prawie idealne miejsce do zestarzenia się. Ale prawie to słowo klucz. Pewnie tutaj jak wszędzie w rejonach prastarego lasu miejscowi czcili multum duchów i bóstw przedstawianych w postaci jakiś leśnych obszarpańców i brudasów mieszkających po drzewach. Tfu na takie zabobonny. I ta ich przesada chęć szanowania zieleninki, nieee nie ścinaj lasu, święte drzewka, zamiast powycinać to wszystko, pobudować miasta i rozwinąć rolnictwo to nie bo głupie futrzaki, kamyczki i kwiatuszki nie będą miały domu. Głupia kultura, głupi mieszkańcy, głupie wierzenia. Prawieczny las uczy pokory i szacunku do natury, która potrafi obłaskawić ludzi w plony, ale również odebrać to, co dała, jeśli zostanie rozgniewana. Zabawne. Dobre dla dzieci. Nawet ten niehigieniczny zwyczaj wpuszczania zwierząt do środka osady. Jakieś jelenie sobie biegają po drodze, zamiast to ustrzelić i zjeść to wszyscy pozwalają temu latać po wiosce wszędzie robiąc kupę. Fuj. Widać że gorsza kultura w porównaniu z terenami pustynnymi. Idąc ulicami wioski widział tylko jak ludzie uciekali w panice przed tak wielkim wojownikiem jak on, przyzwyczaił się już do tego. Mało kto gada z typem z bliznami i wielkim mieczem. Pewnie zaraz ktoś w mordę będzie mi próbował dać za sam fakt bycia innym i posiadania strasznego wyglądu. Norma, wtedy się ich pozabija, mieszczuchy się wkurza mając gdzieś że to samoobrona była i znowu będzie trzeba szukać nowej wsi. Patrząc przed siebie o mało nie potknął się o jakiegoś rozbrykanego dzieciaka któremu strach był obcy najwyraźniej. Po głębszej analizie jego wyglądu można stwierdzić że albo sierota, albo pochodzi z bardzo biednej rodzinie. Dzieciaczek wciska mu kwiatki, ale po co kwiatki wojownikowi? No ale eh, biedna dziewczynka. Masachi ukląkł na kolanie przed dzieckiem i przyjaźnie się uśmiechnął. Znaczy pewnie przyjazdy uśmiech wyglądał jak mina mówiąca coś w stylu ,,zaraz cię wypatroszę", no ale może dziecko się nie spłoszy. A chętnie odkupię od ciebie nawet wszystkie kwiatki. Muszę zrobić sobie ładny naszyjnik z bukietów i przyozdobić rękojeść mojego miecza. A w ogóle to jak masz na imię? No niby zbierał pieniądze na bardzo ważne zakupy, ale od kilku monet nie zbiednieje, a mała będzie miała na chleb.
0 x
Awatar użytkownika
Uzumaki Hibana
Gracz nieobecny
Posty: 1070
Rejestracja: 8 lip 2018, o 18:36
Wiek postaci: 26
Ranga: Wyrzutek C
Krótki wygląd: Wysoka, czerwonowłosa, złotooka kobieta, z dużą blizną na twarzy.
Ubranie czarne z czerwonymi elementami.
Widoczny ekwipunek: Kabura na prawym udzie. Torba przy pasie. Dwa miecze przy biodrach.
GG/Discord: 66265515

Re: Wioska ukryta wśród drzew

Post autor: Uzumaki Hibana »

0 x
Masachi

Re: Wioska ukryta wśród drzew

Post autor: Masachi »

Masachi z ciekawością patrzył na dziewczynkę. Z każdą chwilą sytuacja zdawała się stawać bardziej zagmatwna i niejednoznaczna. Mała była ewidentnie bardzo szczęśliwa że postanowił odkupić od niej kwiaty, tyle że to nie była radość dziecka które coś dostaje od dorosłego bo coś mu wyszło, a kogoś kto jest w sytuacji że sprzedanie bądź nie, kwiatów zaważy o życiu lub śmierci. Ponadto wspomniano coś o jakiejś mamusi, znaczy nie była sierotą, ale matka chyba również za bogata być nie mogła skoro pozwalała dziecku tak zarabiać. Chyba w tej durnej krainie mlekiem i miodem płynącej gdzie wszyscy składają kretyńskie ofiary bożkom lasu i nie dotykają chodzących po osadzie zwierząt, zapomina się o ludziach, tych biednych i najsłabszych. Ciekawe co by było gdyby te biedne osoby mogły oprawiać skórę z jeleni hopsających po ulicach. Pewnie by miały okazję na zarobek by żyć godniej. Ale po co, lepiej zachowywać jak obłąkani fanatycy religijni i nie pozwalać na to. Eh, chora kraina, no ale dywagacje o tym przełóżmy na później bo teraz Saya stała się bardzo gadatliwa i przedstawiła swoją propozycję żeby kupić również kwiatki od jej mamy. Co ciekawe mała była również dosyć dobrze wychowana, mimo że nie lubił formalności to jednak biedne dziecko które żyje we wsi w środku lasu okazuje grzeczność i szacunek starszym jest czymś dosyć imponującym i godnym zapamiętania. Do tego mało mu się tutaj nie popłakała, ale duma jej nie pozwoliła na to. Eh biedactwo nie dano mu dorosnąć w spokoju, tylko od razu rzucono w wir walki o przetrwanie w tym smutnym świecie. Ale straszna obłuda miejscowych, czcić bożki równocześnie wypinając swoje tłuste tyłki na dzieci w potrzebie. Masachi uśmiechnął się najprzyjaźniej jak umiał i rzekł A ja nazywam się Masachi Ayatsuri, ale mów mi po imieniu bez pan, dobrze? W takim razie prowadź do swojej mamy, chętnie skorzystam z twojej pomocy do przyozdobienia miecza. W końcu muszę dobrze wyglądać podróżując, prawda? Następnie udał się za dziewczynką.
0 x
Awatar użytkownika
Uzumaki Hibana
Gracz nieobecny
Posty: 1070
Rejestracja: 8 lip 2018, o 18:36
Wiek postaci: 26
Ranga: Wyrzutek C
Krótki wygląd: Wysoka, czerwonowłosa, złotooka kobieta, z dużą blizną na twarzy.
Ubranie czarne z czerwonymi elementami.
Widoczny ekwipunek: Kabura na prawym udzie. Torba przy pasie. Dwa miecze przy biodrach.
GG/Discord: 66265515

Re: Wioska ukryta wśród drzew

Post autor: Uzumaki Hibana »

0 x
Masachi

Re: Wioska ukryta wśród drzew

Post autor: Masachi »

Masachi krocząc za dzieckiem pod płaszczykiem zobojętniałej postawy, tak naprawdę dokładnie lustrował otoczenie z czystej ciekawości. Szedł za Sayą aż doszedł do jej matki, z miejsca zorientował się że to jakaś dawniej bogatsza rodzina która się wywróciła na drodze życia i popadła w biedę, zadziwiające było to że matka zareagowała dosyć ostro, jak tak odnosi się do każdego klienta to nie trudno zrozumieć dlaczego biedują. A tak całkiem na poważnie to wysłuchał w spokoju tego co chciała mu przekazać, cały czas nie zmieniając wyrazu twarzy która przedstawiała człowieka mało zainteresowanego tym co się dzieje. Gdy ta się wygadała drapiąc się od niechcenia po głowie, ostentacyjnie przelatując wzrokiem po okolicy, przemówił. Mała nic mi nie powiedziała na żaden temat. Wszedłem do miasta i jak zwykle wszyscy popatrzyli na faceta z wielkim mieczem jak na jakiegoś zbója, a tylko ona do mnie podeszła z życzliwością. Uznałem że to dobra okazja by obrzucić się kwiatkami, to może wtedy ludzie popatrzą na mnie przychylniej. To jak wyglądam to rzecz mało istotna, jestem Masachi z klanu kuglarzy z Sabishi, udałem się w pewnym celu w podróż do miasta kupieckiego i zahaczam o mieściny po drodze szukając zajęcia. Problemów finansowych nie mam. Za to jako człowiek z daleka bardzo chętnie w ramach odwdzięczenia się za dobroć twojej córki która nie potraktowała mnie jak stereotypowego rozbójnika, mogę pomóc ci rozwiązać twój problem. Powiedz co cię trapi, opowiedz o mężu i tym dlaczego musicie spłacać jakiś dług. Śmiem sądzić że umiem porozmawiać z tymi draniami o których mówisz, i to bez rozlewu krwi. W tym momencie podeszła roześmiana dziewczynka z wiankami dla bohatera. Masachi, cały się uśmiechnął i je założył na szyję, a resztą zaczął ozdabiać rękojeść wielkiego miecza z pleców. Śliczne kwiatuszki, dziękuję, teraz będę miał bardzo piękny miecz prawda? Jak ktoś mnie zapyta skąd mam takie ładne ozdoby to powiem że od ciebie. powiedział zwracając się do dziecka, cały czas się szeroko i szczerze uśmiechając.
0 x
Awatar użytkownika
Uzumaki Hibana
Gracz nieobecny
Posty: 1070
Rejestracja: 8 lip 2018, o 18:36
Wiek postaci: 26
Ranga: Wyrzutek C
Krótki wygląd: Wysoka, czerwonowłosa, złotooka kobieta, z dużą blizną na twarzy.
Ubranie czarne z czerwonymi elementami.
Widoczny ekwipunek: Kabura na prawym udzie. Torba przy pasie. Dwa miecze przy biodrach.
GG/Discord: 66265515

Re: Wioska ukryta wśród drzew

Post autor: Uzumaki Hibana »

Żeby zaoszczędzić na czasie: możesz w swoim następnym poście opisać, gdzie zaprowadziła Cię kobieta.
0 x
Masachi

Re: Wioska ukryta wśród drzew

Post autor: Masachi »

Masaki dał radę ku swojemu zadowoleniu przekonać kobietę do tego żeby dała sobie pomóc. Z jednej strony takich bezdomnych i bezrobotnych biedaczek i bez ojcowych dzieci jest multum w dzisiejszych czasach, a sam bohater tak właściwie przyszedł tutaj zarobić, to jednak odwracanie się od kobiet, nawet z tak paskudnego kręgu kulturowego i generalnie od osób słabszych które nie mogą za bardzo się samemu bronić nie było do końca w jego stylu. Cóż bowiem winne jest dziecko, że ma ojca debila? No matka że wzięła sobie takiego przygłupa do domu a potem nie potrafiła mu wyperswadować takich głupot to co innego, ale cóż. No wypada pomóc, skoro nic na tym nie traci. Ile to może potrwać, parę minut maksymalnie, więc nie ma strachu. Tak więc wysłuchał opowieści kobiety, widok dziecka tulącego wdowę był co najmniej słodki, znaczy się nie żeby Masakiego to jakoś specjalnie ruszało, ale nawet jemu zrobiło się troszkę cieplej na serduszku. A więc tak ma się sytuacja. Dobrze to wskażcie mi drogę do tego przyjaciela a ja z nim pogadam żeby przestał obciążać was kosztami za nieudaną wyprawę. Tak będzie najlepiej, najpierw załatwić sprawy w wiosce. To pozwoli wam ustabilizować swoją sytuację. Mówił to patrząc w oczy matce dziewczynki. Ale, nic nie stoi na przeszkodzie żebym po zajęciu się tą sprawą poszedł do lasu poszukać twojego taty. I tak przybyłem tutaj znaleźć jakąś przelotną pracę aby pokryć kilka z moich drobnych wydatków, więc prędzej czy później usłyszałbym o tym fascynującym niedźwiedziu, i i tak bym ruszył na niego zapolować. Jak po drodze trafią się zwyczajne, też mała strata bo jak ja tam wejdę to potem będę musiał skóry z nich sprzedać hurtowo bo tyle tego będzie. To już dodał uśmiechając się do Sayi, przy okazji puszczając do niej oczko. Tak więc kobieta potulnie zaprowadziła go do domu tego chyba cwaniaka. Nie wiedział czego się spodziewać, bo mógł to być na serio uczciwy człowiek który sam wydał multum forsy na sprzęt, który teraz jakiś idiota zgubił w lesie przy okazji umierając. Masaki podejrzewał że większość osób też by wymagała od reszty rodziny spłaty długu. No ale jakoś sprawę na pewno się załatwi prawda?
0 x
Awatar użytkownika
Uzumaki Hibana
Gracz nieobecny
Posty: 1070
Rejestracja: 8 lip 2018, o 18:36
Wiek postaci: 26
Ranga: Wyrzutek C
Krótki wygląd: Wysoka, czerwonowłosa, złotooka kobieta, z dużą blizną na twarzy.
Ubranie czarne z czerwonymi elementami.
Widoczny ekwipunek: Kabura na prawym udzie. Torba przy pasie. Dwa miecze przy biodrach.
GG/Discord: 66265515

Re: Wioska ukryta wśród drzew

Post autor: Uzumaki Hibana »

0 x
Awatar użytkownika
Takashi
Posty: 1015
Rejestracja: 2 mar 2019, o 14:02
Wiek postaci: 24
Ranga: Akoraito
Krótki wygląd: Wysoki na około 178cm | czarne włosy spięte w kucyk | srebrne kolczyki w uszach | często widziany z grymasem na twarzy | ubrany w ciemny kombinezon oraz kamizelkę shinobi
Widoczny ekwipunek: Kabura na prawym udzie | kabura na lewym udzie | torba nad prawym pośladkiem | torba nad lewym pośladkiem | kamizelka shinobi | ochraniarz "Zjednoczonych Sił Sogen" na lewym ramieniu
GG/Discord: Takaś#4124
Lokalizacja: Warszawa

Re: Wioska ukryta wśród drzew

Post autor: Takashi »

0 x
TakashiMinamotoRokubi
themekpgłosphbank

Obrazek
Masachi

Re: Wioska ukryta wśród drzew

Post autor: Masachi »

Masachi zgodził pomóc się kobietom w potrzebie. Myślał że trzeba będzie kilka osób oklepać i sprawa sama się zamknie. Idąc za matką dziewczynki dotarł do całkiem ładnego domu. Ale co warto wspomnieć zaniedbanego czyli brak tutaj kogoś w domostwie kto by dbało o takie rzeczy. Ostrzeżenie że odwiedzany jest niby jakiś straszny bohater zignorował. Był członkiem znamienitego klanu oraz posiadał szerokie zdolności bojowe, jako weteran wojenny. Głównym jego atutem była siła fizyczna którą emanował nosząc na plecach miecz którego wieśniak by nawet nie podniósł. Szedł jak cień za prowadzącą go próbując wszystko sobie w głowie ułożyć. Krótkie zdania które doszły do jego uszu ewidentnie sugerujące że chyba ten wypadek ojca rodziny to był też na rękę temu typowi żeby móc się dobrać do Sae'i będącej pod presją w postaci braku środków do życia. Ogarnęła go wściekłość ale zachowywał kamienną twarz. On również zignorował to co mówił jegomość, rzucił na niego tylko okiem. Taki sobie, nic specjalnego. Ruszył do przodu zaczynając obchodzić dom mrucząc pod nosem jakieś losowe cyfry a potem zaczął mamrotać ale tak żeby wszyscy słyszeli Tak tak, konfiskata majątku..... Troszkę jest to warte, ale straszenie zapuszczone. 5 tysięcy Ryto za to.... z 2 za tamto jak się znajdzie dobry kupiec.... A teraz popatrzył na gościa. A tak jeszcze ty..... Zabieraj swoje najpotrzebniejsze rzeczy, w imieniu władz jesteś zatrzymany pod zarzutem usiłowania morderstwa na członkach ekspedycji. Zostaniesz zabrany do stolicy gdzie zostaniesz sprawiedliwie osądzony w świetle Boga i prawa. Weź tylko te naprawdę najpotrzebniejsze które możesz unieś na plecach podczas pieszej wędrówki. Chociaż w sumie jak cię powieszą to mogą nie być zbyt użyteczne heh. A i każda próba oporu skończy się krwawą reakcją, więc lepiej zachowuj się jak człowiek. Chociaż nie wiem czy miano człowieka przysługuje potencjalnemu mordercy i komuś kto próbuje zyskiwać na krzywdzie innych.... No ruchy!!! Ostatnie zdanie wykrzyczał wściekle w kierunku lokatora. Ponadto ostentacyjnie złapał prawą ręką rękojeść wielkiego miecza.
0 x
Awatar użytkownika
Keizo
Gracz nieobecny
Posty: 709
Rejestracja: 16 gru 2017, o 21:39
Wiek postaci: 20
Ranga: Ogar
Widoczny ekwipunek: Mundur Shinsengumi, pod nim czarna zbroja; rękawiczki, torby przy pasie, guandao na plecach

Re: Wioska ukryta wśród drzew

Post autor: Keizo »

0 x
Obrazek
¯\_(ツ)_/¯
Awatar użytkownika
Takashi
Posty: 1015
Rejestracja: 2 mar 2019, o 14:02
Wiek postaci: 24
Ranga: Akoraito
Krótki wygląd: Wysoki na około 178cm | czarne włosy spięte w kucyk | srebrne kolczyki w uszach | często widziany z grymasem na twarzy | ubrany w ciemny kombinezon oraz kamizelkę shinobi
Widoczny ekwipunek: Kabura na prawym udzie | kabura na lewym udzie | torba nad prawym pośladkiem | torba nad lewym pośladkiem | kamizelka shinobi | ochraniarz "Zjednoczonych Sił Sogen" na lewym ramieniu
GG/Discord: Takaś#4124
Lokalizacja: Warszawa

Re: Wioska ukryta wśród drzew

Post autor: Takashi »

0 x
TakashiMinamotoRokubi
themekpgłosphbank

Obrazek
Awatar użytkownika
Keizo
Gracz nieobecny
Posty: 709
Rejestracja: 16 gru 2017, o 21:39
Wiek postaci: 20
Ranga: Ogar
Widoczny ekwipunek: Mundur Shinsengumi, pod nim czarna zbroja; rękawiczki, torby przy pasie, guandao na plecach

Re: Wioska ukryta wśród drzew

Post autor: Keizo »

0 x
Obrazek
¯\_(ツ)_/¯
Awatar użytkownika
Takashi
Posty: 1015
Rejestracja: 2 mar 2019, o 14:02
Wiek postaci: 24
Ranga: Akoraito
Krótki wygląd: Wysoki na około 178cm | czarne włosy spięte w kucyk | srebrne kolczyki w uszach | często widziany z grymasem na twarzy | ubrany w ciemny kombinezon oraz kamizelkę shinobi
Widoczny ekwipunek: Kabura na prawym udzie | kabura na lewym udzie | torba nad prawym pośladkiem | torba nad lewym pośladkiem | kamizelka shinobi | ochraniarz "Zjednoczonych Sił Sogen" na lewym ramieniu
GG/Discord: Takaś#4124
Lokalizacja: Warszawa

Re: Wioska ukryta wśród drzew

Post autor: Takashi »

0 x
TakashiMinamotoRokubi
themekpgłosphbank

Obrazek
Awatar użytkownika
Keizo
Gracz nieobecny
Posty: 709
Rejestracja: 16 gru 2017, o 21:39
Wiek postaci: 20
Ranga: Ogar
Widoczny ekwipunek: Mundur Shinsengumi, pod nim czarna zbroja; rękawiczki, torby przy pasie, guandao na plecach

Re: Wioska ukryta wśród drzew

Post autor: Keizo »

0 x
Obrazek
¯\_(ツ)_/¯
ODPOWIEDZ

Wróć do „Midori”

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość