Strażnica południowa

Awatar użytkownika
Tsuyoshi
Gracz nieobecny
Posty: 459
Rejestracja: 25 maja 2020, o 13:18
Wiek postaci: 16
Ranga: Dōkō
Krótki wygląd: Blond włosy, złote oczy; czarne bufiaste spodnie, czarna koszulina, wszystko związane czarnym pasem na wysokości bioder, czarne trzewiki z miękką podeszwą.
Widoczny ekwipunek: •Kabura na prawym udzie,
•Duża torba nad lędźwiami,
•Miecz obosieczny pod dużą torbą,
•Rękawiczki z blaszkami na dłoniach,
•Manierka obok torby,
•Odznaka ninja przyczepiona do koszuli.
GG/Discord: cichuteńko#0324
Multikonta: -

Re: Strażnica południowa

Post autor: Tsuyoshi »

0 x
Obrazek

|| THEME ||
Awatar użytkownika
Uchiha Masako
Martwa postać
Posty: 638
Rejestracja: 11 kwie 2019, o 20:07
Wiek postaci: 20
Ranga: Dōkō
Krótki wygląd: Niska, w miarę szczupła dziewczyna o bladej cerze i ciemnych, krótkich włosach do ramion. Ubrana w lekkie, bure kimono oraz narzuconą na nie kamizelkę. Na głowie nosi słomkowy kapelusz, a w ustach niemal zawsze ma fajkę.
Multikonta: Hoshigaki Toshiko, Hanuman

Re: Strażnica południowa

Post autor: Uchiha Masako »

0 x
Głos

Prowadzone misje:
  1. Ślad popiołu - Rozdział 3 - (C) Katakuri
Awatar użytkownika
Uzumaki Hibana
Gracz nieobecny
Posty: 1070
Rejestracja: 8 lip 2018, o 18:36
Wiek postaci: 26
Ranga: Wyrzutek C
Krótki wygląd: Wysoka, czerwonowłosa, złotooka kobieta, z dużą blizną na twarzy.
Ubranie czarne z czerwonymi elementami.
Widoczny ekwipunek: Kabura na prawym udzie. Torba przy pasie. Dwa miecze przy biodrach.
GG/Discord: 66265515

Re: Strażnica południowa

Post autor: Uzumaki Hibana »

//Kiedy siedziba władzy jest zajęta i trzeba szukać innego tematu... : (
0 x
Awatar użytkownika
Yari
Postać porzucona
Posty: 197
Rejestracja: 4 maja 2020, o 09:07
Wiek postaci: 27
Ranga: Dōkō
Krótki wygląd: Prosty strój, długie czarne włosy, szczupły, 185cm. Na lewym policzku posiada bliznę
Widoczny ekwipunek: Torba z tłu po lewej stronie, tanto przymocowane pionowo do pleców
GG/Discord: 5835828

Re: Strażnica południowa

Post autor: Yari »

Kiedy doszedłem na miejsce za kobietą prowadzoną przez straż zawahałem się i nie wszedłem. Chciałem dać jej trochę czasu na ochłonięcie - możliwe, że kilka dni spędzonych za kratami nieco ją zmiękczy i może będzie bardziej skora do rozmowy niż w grobowcu. Właśnie teraz stałem prze strażnicą i spoglądałem na to miejsce. Ciekawe czy kobieta nadal tu jest? Najprawdopodobniej tak, gdyż gdzie indziej miałaby być? Wszedłem do środka i natknąłem się na sierżanta, który poprzednio aresztował kobietę. No cóż... Kiedy powiedziałem mu po co przyszedłem nie czekało mnie miłe powitanie. Miałem wręcz wrażenie, że żołnierz ma ochotę chwycić mnie za kark, wystawić za drzwi i z całej siły kopnąć w tyłek na rozpęd. Na szczęście nie wykonał tego planu, gdyż jako shinobi nie przypatrywałbym się biernie temu jak strażnik mnie wyrzuca.
Kiedy właśnie zastanawiałem się co zrobić dalej po tym jak dowódca straży już sobie poszedł i zniknął z pola widzenia usłyszałem cicgy szept, który najwidoczniej wołał mnie. Młody funkcjonariusz zaprowadził mnie w spokojne miejsce z dala od ciekawskich spojrzeń i wyjaśnił, że kapitan jest szczególnie uczulony na ten temat. Następnie zaoferował, że powie mi czego się dowiedzieli kiedy ja podam mu moją wersję wydarzeń. Wydało mi się to trochę dziwne, że pyta mnie o takie rzeczy - w końcu był ze straży i już na pewno wiedzieli co się tam wydarzyło inaczej dostałbym oficjalne wezwanie na przesłuchanie. Z drugiej strony nie miałem żadnych powodów, by mu nie ufać więc postanowiłem pójść na kompromis - opowiedziałem mu o wszystkim jednak nie wdając się zbytnio w szczegóły wydarzeń. Nakreśliłem tylko ogólny zarys sytuacji. Teraz nadeszła moja kolej na pytania.
-Co się od niej dowiedzieliście? Kto zlecił kradzież pamiętnika? I czemu jakiś zwykły pamiętnik jest dla kogoś cenny? Co takiego się w nim znajduje?
0 x
Awatar użytkownika
Uzumaki Hibana
Gracz nieobecny
Posty: 1070
Rejestracja: 8 lip 2018, o 18:36
Wiek postaci: 26
Ranga: Wyrzutek C
Krótki wygląd: Wysoka, czerwonowłosa, złotooka kobieta, z dużą blizną na twarzy.
Ubranie czarne z czerwonymi elementami.
Widoczny ekwipunek: Kabura na prawym udzie. Torba przy pasie. Dwa miecze przy biodrach.
GG/Discord: 66265515

Re: Strażnica południowa

Post autor: Uzumaki Hibana »

0 x
Awatar użytkownika
Yari
Postać porzucona
Posty: 197
Rejestracja: 4 maja 2020, o 09:07
Wiek postaci: 27
Ranga: Dōkō
Krótki wygląd: Prosty strój, długie czarne włosy, szczupły, 185cm. Na lewym policzku posiada bliznę
Widoczny ekwipunek: Torba z tłu po lewej stronie, tanto przymocowane pionowo do pleców
GG/Discord: 5835828

Re: Strażnica południowa

Post autor: Yari »

Wysłuchałem uważnie to co miał do powiedzenia młody stróż porządku. A rzucił on światło na bardzo ważne fakty. Otóż miałem rację podejrzewając, że będą podejmowane kolejne próby kradzieży. Na szczęście okazało się, że straż była na tyle kompetentna, że udaremniła je. Jednak ile jeszcze razy możemy liczyć na szczęście albo po prostu najzwyczajniej w świecie obstawiać grobowiec? Zresztą była to sprawa rodu Senju i to ja musiałem się nią zająć. Nie pozwolę, by miejsce spoczynku mojego krewnego było bezczeszczone raz za razem!
Kolejne fakty ujawnione przez strażnika również były ciekawe. Udało im się odkryć gdzie przebywał zleceniodawca, w jaki sposób kontaktował się ze złodziejami a nawet przeprowadzili prowokację (chociaż to ostatnie to akurat im nie wyszło ale plus za dobre chęci). Dzięki tym danym mogłem bez większych trudności opracować swój własny plan. Zresztą młody strażnik chyba właśnie mi to sugerował.
-Nic dziwnego, że nie dali się skusić na waszą prowokację. Jeśli persona zlecająca kradzież pamiętnika jest ważna pewnie zna z widzenia każdego strażnika i stara się ich uniknąć. Jednak mnie nie powinna znać. Pójdę do tego baru jednak potrzebuję przebrania. Wyglądam zbyt porządnie na złodzieja. Daj mi jakieś ubrania na akcje jeśli takie macie i pokaż mi bar. Aha! I muszę zdjąć to - po tych słowach odpiąłem swoją odznakę shinobi i schowałem ją do kieszeni.
0 x
Awatar użytkownika
Uzumaki Hibana
Gracz nieobecny
Posty: 1070
Rejestracja: 8 lip 2018, o 18:36
Wiek postaci: 26
Ranga: Wyrzutek C
Krótki wygląd: Wysoka, czerwonowłosa, złotooka kobieta, z dużą blizną na twarzy.
Ubranie czarne z czerwonymi elementami.
Widoczny ekwipunek: Kabura na prawym udzie. Torba przy pasie. Dwa miecze przy biodrach.
GG/Discord: 66265515

Re: Strażnica południowa

Post autor: Uzumaki Hibana »

z/t -> Bar Pod Gruszą
0 x
Awatar użytkownika
Uzumaki Hibana
Gracz nieobecny
Posty: 1070
Rejestracja: 8 lip 2018, o 18:36
Wiek postaci: 26
Ranga: Wyrzutek C
Krótki wygląd: Wysoka, czerwonowłosa, złotooka kobieta, z dużą blizną na twarzy.
Ubranie czarne z czerwonymi elementami.
Widoczny ekwipunek: Kabura na prawym udzie. Torba przy pasie. Dwa miecze przy biodrach.
GG/Discord: 66265515

Re: Strażnica południowa

Post autor: Uzumaki Hibana »

kapitan
Tori
0 x
Awatar użytkownika
Yari
Postać porzucona
Posty: 197
Rejestracja: 4 maja 2020, o 09:07
Wiek postaci: 27
Ranga: Dōkō
Krótki wygląd: Prosty strój, długie czarne włosy, szczupły, 185cm. Na lewym policzku posiada bliznę
Widoczny ekwipunek: Torba z tłu po lewej stronie, tanto przymocowane pionowo do pleców
GG/Discord: 5835828

Re: Strażnica południowa

Post autor: Yari »

Kiedy wróciliśmy do strażnicy i opowiedzieliśmy już o wszystkim kapitanowi to nie wyglądał on w moich oczach na szczególnie uradowanego. I jak się okazało miałem rację - zamiast ucieszyć się, że sprawa posunęła się do przodu i pochwalić swojego człowieka za wykazanie się pomysłowością i inicjatywą ten zaczął się na niego wydzierać. Musiałem przyjść mu z pomocą i opowiedzieć całą sytuację, jednak kiedy kapitanek zaczął się teraz wydzierać również na mnie straciłem cierpliwość. Nie byłem jego podwładnym i mogłem wykrzyczeć mu prosto w twarz co myślę o takim zachowaniu bez żadnych konsekwencji. Tym bardziej, że byłem z klanu Senju i mimo swojej niskiej rangi samo to nazwisko wiele w tej wiosce znaczyło.
-Skoro nie wiesz co teraz powinieneś zrobić to może nie zasługujesz na stanowisko kapitana! Przestań się na nas wydzierać i wreszcie nas wysłuchaj do końca to może dowiesz się czegoś ciekawego! - wziąłem głęboki oddech po czym kontynuowałem już na spokojnie. - Myślałem trochę nad rozwiązaniem tej sprawy w drodze z baru. Przede wszystkim musisz wysłać kogoś kto podmieni pamiętnik na fałszywkę. Mamy jeszcze ładnych parę godzin więc sprawny fałszerz da radę podrobić pamiętnik. A takich na pewno macie tu w więzieniu i w zamian za złagodzenie wyroku powinni się zgodzić na taką przysługę, tym bardziej jeśli powie się im, że jest to na jakieś przedstawienie a nie w celu ujęcia innego przestępcy. Wtedy w ich mniemaniu nie będą współpracować ze strażą tylko pomogą państwu.
Po drugie w nocy napadnę na grobowiec i ukradnę podłożoną tam fałszywkę. Musimy to zrobić na wypadek gdyby gościu wysłał kogoś ze swoich ludzi do obserwacji czy rzeczywiście pojawię się tam na szabrowanie. Nie dam sobie rady z kilkoma strażnikami dlatego muszą wiedzieć o sytuacji i się podłożyć.
Po trzecie - zaniosę podrobiony pamiętnik na wskazane miejsce i postaram się ująć sprawcę. W tym miejscu załącza się pełna improwizacja. Możemy mieć tylko nadzieję, że nam się uda ale nawet jeśli nie to przynajmniej niczego nie stracimy.
0 x
Awatar użytkownika
Uzumaki Hibana
Gracz nieobecny
Posty: 1070
Rejestracja: 8 lip 2018, o 18:36
Wiek postaci: 26
Ranga: Wyrzutek C
Krótki wygląd: Wysoka, czerwonowłosa, złotooka kobieta, z dużą blizną na twarzy.
Ubranie czarne z czerwonymi elementami.
Widoczny ekwipunek: Kabura na prawym udzie. Torba przy pasie. Dwa miecze przy biodrach.
GG/Discord: 66265515

Re: Strażnica południowa

Post autor: Uzumaki Hibana »

kapitan
Tori
0 x
Awatar użytkownika
Yari
Postać porzucona
Posty: 197
Rejestracja: 4 maja 2020, o 09:07
Wiek postaci: 27
Ranga: Dōkō
Krótki wygląd: Prosty strój, długie czarne włosy, szczupły, 185cm. Na lewym policzku posiada bliznę
Widoczny ekwipunek: Torba z tłu po lewej stronie, tanto przymocowane pionowo do pleców
GG/Discord: 5835828

Re: Strażnica południowa

Post autor: Yari »

Zostałem zaproszony do gabinetu kapitana straży co mogłem uznać za początkowy sukces. Najwidoczniej mój plan wcale nie był taki bezsensowny jak można by się tego spodziewać po osobie, która nigdy w życiu nikogo nie łapała. Sprawa z pamiętnikiem co prawda przeciągała się już od dłuższego czasu ale byłem zadowolony z tego, że mogę doprowadzić ją do końca a tym samym przysłużyć się nie tylko wiosce ale również swojemu rodowi co sprawi, że być może w przyszłości otworzy to mi drogę do awansu na wyższy stopień w hierarchii shinobi. Póki co jednak udałem się posłusznie za kapitanem w miejsce, które mi wskazał.
Kiedy zamknęły się za nami drzwi kapitan najpierw zbeształ mnie za to, że podważyłem jego autorytet wśród podwładnych ale następnie przeszedł do szczegółowego omówienia planu. Nie pozostało mi więc nic innego jak dalej zagłębić się w knucie intrygi mającej na celu pojmanie sprawców odpowiedzialnych za bezczeszczenie grobu mojego przodka.
-Nie jestem twoim podwładnym kapitanie dlatego ilekroć na mnie naskoczysz nie będę się wahał odpowiedzieć tym samym niezależnie od tego kto jest w pobliżu. Jednak nie kłóćmy się więcej tylko przejdźmy do problemu, który nęka nas oboje i który mam nadzieję, że wspólnie uda nam się rozwiązać. Kradzież pamiętnika nie powinna być trudna. Jako, że współpracowalibyśmy nie musiałbym się martwić złapaniem przez straż. Tym bardziej, że przypominam, że i tak któryś ze strażników już wcześniej będzie musiał być wtajemniczony w plan i podmienić prawdziwy pamiętnik na fałszywkę, gdyż później może nie być na to czasu. A biorąc pod uwagę, że ludzie współpracują ze sobą to gdy dowie się o tym jeden to będą wiedzieć wszyscy. Wkradłbym się do grobowca frontowym wejściem w nocy. Straż zatrzymałaby mnie podczas wychodzenia z grobowca, jednak tak naprawdę byłoby to tylko przedstawienie dla potencjalnego obserwatora. W rzeczywistości, po krótkiej walce by się podłożyli a ja bym ich "pokonał". W ten sposób ani ja ani oni nie ucierpią oraz będę mógł dalej realizować plan. Co do pojmania sprawców to nie mam pojęcia - nie wiem ilu ich będzie ani jak będą silni. Poza tym transport więźniów na znaczne odległości może być kłopotliwy. Dlatego poprosiłbym o jakąś linę którą będę mógł ich związać. Sam niestety jeszcze się w nic takiego nie zaopatrzyłem ale po misji zamierzam nadrobić moje braki w lokalnym sklepiku. Dobrze by było gdyby w pewnej odległości za mną po moich śladach poruszał się mały oddział strażników-tropicieli, którego zadaniem będzie transport więźniów po ich pojmaniu. To chyba tyle.
0 x
Awatar użytkownika
Uzumaki Hibana
Gracz nieobecny
Posty: 1070
Rejestracja: 8 lip 2018, o 18:36
Wiek postaci: 26
Ranga: Wyrzutek C
Krótki wygląd: Wysoka, czerwonowłosa, złotooka kobieta, z dużą blizną na twarzy.
Ubranie czarne z czerwonymi elementami.
Widoczny ekwipunek: Kabura na prawym udzie. Torba przy pasie. Dwa miecze przy biodrach.
GG/Discord: 66265515

Re: Strażnica południowa

Post autor: Uzumaki Hibana »

kapitan
Tori
Fałszerz
0 x
Awatar użytkownika
Yari
Postać porzucona
Posty: 197
Rejestracja: 4 maja 2020, o 09:07
Wiek postaci: 27
Ranga: Dōkō
Krótki wygląd: Prosty strój, długie czarne włosy, szczupły, 185cm. Na lewym policzku posiada bliznę
Widoczny ekwipunek: Torba z tłu po lewej stronie, tanto przymocowane pionowo do pleców
GG/Discord: 5835828

Re: Strażnica południowa

Post autor: Yari »

Kiedy właśnie dopracowywaliśmy szczegóły swojego planu a dokładniej mojego planu za drzwiami usłyszeliśmy kroki i drzwi się otworzyły. Stanął w nich Tori oraz nieco szczurowaty mężczyzna, który zapewne był fałszerzem. Chudy, w okularach, pewny siebie i z chytrym uśmieszkiem na ustach - urodzony kłamca. No cóż przynajmniej sprawiał wrażenie jakby nadawał się do tego zadania jak ulał. A i to Tori na pewno chciał się wykazać przed swoim kapitanem więc wybrał do tego zadania najlepszego człowieka jakiego mieli pod ręką. Kiedy fałszerz wszedł ja postanowiłem usiąść. Dawało mi to psychologiczna przewagę - zwykle kiedy jedna osoba siedzi a druga stoi to ta siedząca ma dominującą pozycję z rozmowie. Rozsiadłem się więc wygodnie i przyjrzałem się krytycznie fałszerzowi. Następnie obróciłem mój wzrok na kapitana, którego wtajemniczyłem w mój plan w jaki sposób pragnę namówić przestępcę do współpracy. Specjalnie zignorowałem fałszerza, żeby stracił swoją pewność siebie.
-No nie wiem kapitanie. Człowiek, którego potrzebuję musi być naprawdę dobry w swoim fachu. Przedstawienie oraz rekwizyty muszą być najwyższego sortu. Wynająłem najlepszych aktorów, najlepszych specjalistów od kostiumów i rekwizytów. Wyłożyłem w to naprawdę kupę kasy i gdyby nie ten nieszczęśliwy wypadek przy pracy oni sami poradziliby sobie w wykonaniem kopii pamiętnika. Z kolei ten człowiek... Czy on w ogóle kiedykolwiek widział pamiętnik Senju Ishoshiego? A nawet jeśli to sądząc po jego wyglądzie nie byłby w stanie wykonać jego kopii. Potrzebuję fałszerza, który zna się na swojej robocie a nie zwykłego amatora.
Pozostawało mi jedynie mieć nadzieję, że kapitan podejmie moją grę a sam fałszerz da sobie wjechać na ambicję moimi słowami i podejmie się współpracy.
0 x
Awatar użytkownika
Uzumaki Hibana
Gracz nieobecny
Posty: 1070
Rejestracja: 8 lip 2018, o 18:36
Wiek postaci: 26
Ranga: Wyrzutek C
Krótki wygląd: Wysoka, czerwonowłosa, złotooka kobieta, z dużą blizną na twarzy.
Ubranie czarne z czerwonymi elementami.
Widoczny ekwipunek: Kabura na prawym udzie. Torba przy pasie. Dwa miecze przy biodrach.
GG/Discord: 66265515

Re: Strażnica południowa

Post autor: Uzumaki Hibana »

kapitan
Tori
Fałszerz
z/t -> Cmentarz i Grobowiec Senju Isoshiego
0 x
Awatar użytkownika
Yari
Postać porzucona
Posty: 197
Rejestracja: 4 maja 2020, o 09:07
Wiek postaci: 27
Ranga: Dōkō
Krótki wygląd: Prosty strój, długie czarne włosy, szczupły, 185cm. Na lewym policzku posiada bliznę
Widoczny ekwipunek: Torba z tłu po lewej stronie, tanto przymocowane pionowo do pleców
GG/Discord: 5835828

Re: Strażnica południowa

Post autor: Yari »

Mój plan udał się w stu procentach. Kapitan nawet nie musiał mi pomagać, gdyż fałszerz po wysłuchaniu moich słów mało sam nie wybuchł ze złości. Kiedy Tori wyszedł razem w mężczyzną wstałem i uśmiechnąłem się porozumiewawczo do kapitana. Kiedy kroki mężczyzn ucichły powiedziałem:
-Przepraszam za to przedstawienie ale było niezbędne żeby zgodził się nam pomóc. Niemniej najlepiej będzie go przez kilka dni izolować od innych więźniów. Nie wiadomo ile potrwa śledztwo a znając pomysłowość więźniów w przekazywaniu informacji na zewnątrz można założyć, że i tutaj znajduje się co najmniej jedna taka osoba. Jeśli informacja na temat fałszywego pamiętnika wyjdzie na zewnątrz zanim pojmam sprawców narazi to całą akcję a być może i moje życie.
Niebawem Tori wrócił do pokoju i przekazał wiadomości od fałszerza, a następnie zakończyliśmy spotkanie. Wyszedłem na korytarz, by odebrać linę a następnie trochę pokręcić się po mieście bez celu i odpocząć przed misją. W końcu dzisiaj w nocy najprawdopodobniej nie zaznam snu więc nie mogę marnotrawić sił na byle co. Co prawda moja wytrzymałość była na przyzwoitym poziomie jak na shinobi swojej rangi ale nadal nie było to coś szczególnie imponującego.
0 x
ODPOWIEDZ

Wróć do „Hayashimura (Osada Rodu Senju)”

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość