Cmentarz i Grobowiec Senju Isoshiego (千手伊孑志の墓)

Awatar użytkownika
Uzumaki Hibana
Gracz nieobecny
Posty: 1070
Rejestracja: 8 lip 2018, o 18:36
Wiek postaci: 26
Ranga: Wyrzutek C
Krótki wygląd: Wysoka, czerwonowłosa, złotooka kobieta, z dużą blizną na twarzy.
Ubranie czarne z czerwonymi elementami.
Widoczny ekwipunek: Kabura na prawym udzie. Torba przy pasie. Dwa miecze przy biodrach.
GG/Discord: 66265515

Re: Cmentarz i Grobowiec Senju Isoshiego (千手伊孑志の墓)

Post autor: Uzumaki Hibana »

Wygląd i głosy:
Pierwsza kobieta
Pierwszy mężczyzna
Stary weteran
Parka:
  • Dziewczyna
  • Chłopak
Kobieta z dziećmi:
  • Matka
  • Syn
  • Córka
0 x
Awatar użytkownika
Yari
Postać porzucona
Posty: 197
Rejestracja: 4 maja 2020, o 09:07
Wiek postaci: 27
Ranga: Dōkō
Krótki wygląd: Prosty strój, długie czarne włosy, szczupły, 185cm. Na lewym policzku posiada bliznę
Widoczny ekwipunek: Torba z tłu po lewej stronie, tanto przymocowane pionowo do pleców
GG/Discord: 5835828

Re: Cmentarz i Grobowiec Senju Isoshiego (千手伊孑志の墓)

Post autor: Yari »

Mój plan podziałał. I to nawet lepiej niż podejrzewałem. Wydawało mi się, że kobieta będzie kurczowo trzymała dzieciaka więc podczas zapadania się jej pod ziemie dziecko uderzy w podłoże i może trochę się potłucze ale przynajmniej przeżyje a to było celem nadrzędnym na chwilę obecną. Jednak kobieta w kimonie spanikowała i puściła dziecko, które zaczęło pełznąć w stronę matki. Ta z kolei wyrwała się młodej dziewczynie i również ruszyła biegiem w stronę swojej pociechy. Co dodatkowo mnie zdziwiło chłopak, który przyszedł do grobowca razem z dziewczyną uspokajającą kobietę sam zaofiarował się, że pobiegnie po straż i zanim zdążyłem zareagować poleciał przed siebie. Co prawda nie miałem pewności czy nie współpracował on (bądź ktokolwiek inny z obecnych tu osób) z kobietą w kimonie ale patrząc na jego szybko oddalające się plecy stwierdziłem, że i tak nie miałbym większych szans na dogonienie go a prawdopodobieństwo współpracy jest raczej niskie, co wykazał test z wodą.
Powróciłem myślą do kobiety, która obecnie siedziała zakopana aż po głowę w ziemi i czekała (bo i nie miała innego wyjścia) na przybycie straży. Usiadłem dwa metry od niej na ziemi dla bezpieczeństwa trzymając kunai w ręku. Co prawda nie wydawała się być shinobi ale diabli tam ją wiedzą. Poza tym kto wie czy nie nauczyła się od jakiegoś swojego znajomego kilku sztuczek, które mogą mi skutecznie utrudnić życie. Tak więc by się zabezpieczyć wolałem mieć kunai w gotowości. Kiwnąłem do niej głową.
-No i co? Warto było tak ryzykować? Powiedz mi bo chciałbym wiedzieć z czystej ciekawości - co jest takiego wartościowego w tym pamiętniku, że za wszelką cenę chciałaś go ukraść?
0 x
Awatar użytkownika
Uzumaki Hibana
Gracz nieobecny
Posty: 1070
Rejestracja: 8 lip 2018, o 18:36
Wiek postaci: 26
Ranga: Wyrzutek C
Krótki wygląd: Wysoka, czerwonowłosa, złotooka kobieta, z dużą blizną na twarzy.
Ubranie czarne z czerwonymi elementami.
Widoczny ekwipunek: Kabura na prawym udzie. Torba przy pasie. Dwa miecze przy biodrach.
GG/Discord: 66265515

Re: Cmentarz i Grobowiec Senju Isoshiego (千手伊孑志の墓)

Post autor: Uzumaki Hibana »

Wygląd i głosy:
Pierwsza kobieta
Pierwszy mężczyzna
Stary weteran
Parka:
  • Dziewczyna
  • Chłopak
Kobieta z dziećmi:
  • Matka
  • Syn
  • Córka
  Ukryty tekst
0 x
Awatar użytkownika
Yari
Postać porzucona
Posty: 197
Rejestracja: 4 maja 2020, o 09:07
Wiek postaci: 27
Ranga: Dōkō
Krótki wygląd: Prosty strój, długie czarne włosy, szczupły, 185cm. Na lewym policzku posiada bliznę
Widoczny ekwipunek: Torba z tłu po lewej stronie, tanto przymocowane pionowo do pleców
GG/Discord: 5835828

Re: Cmentarz i Grobowiec Senju Isoshiego (千手伊孑志の墓)

Post autor: Yari »

Przez chwile miałem zamiar pognać za policją, która zabrała złodziejkę pamiętnika i przesłuchać ją. To nic, że pamiętnik został zwrócony na miejsce. To znaczy... to było bardzo ważne i uczucie dobrze spełnionego obowiązku oraz obrony pamiątki należącej do mojego rodu napełniało mnie dumą ale nie byłem głupi i wiedziałem, że póki zleceniodawca kobiety jest na wolności to może powtórzyć się próba wykradzenia pamiętnika po raz kolejny. Jedyną metodą na powstrzymanie przed kolejną próba "kradziejstwa" było albo obstawienie grobowca całodobową strażą albo znalezienie zleceniodawcy. A do tego było niezbędne przesłuchanie kobiety.
Po chwili otoczył mnie jednak mały tłumek ludzi, którzy za wszelką ceną chcieli mi podziękować. Ja jednak nie czułem, że doprowadziłem całą sprawę do końca. Był to zaledwie początek tej całej historii i musiałem ją kontynuować a ci ludzie i ich zachowanie tylko pomogło mi w ostatecznym podjęciu decyzji. Burza już przeszła i słońce oświetlało nasze twarze a ja ruszyłem za prowadzącymi kobietę strażnikami, by podążyć w samo serce koszmaru i rozwikłać sprawę hien cmentarnych polujących na pozostałości po moim przodku.

z/t
0 x
Awatar użytkownika
Uzumaki Hibana
Gracz nieobecny
Posty: 1070
Rejestracja: 8 lip 2018, o 18:36
Wiek postaci: 26
Ranga: Wyrzutek C
Krótki wygląd: Wysoka, czerwonowłosa, złotooka kobieta, z dużą blizną na twarzy.
Ubranie czarne z czerwonymi elementami.
Widoczny ekwipunek: Kabura na prawym udzie. Torba przy pasie. Dwa miecze przy biodrach.
GG/Discord: 66265515

Re: Cmentarz i Grobowiec Senju Isoshiego (千手伊孑志の墓)

Post autor: Uzumaki Hibana »

kapitan
Tori
Fałszerz
Chłopak

*1:00-3:00 w nocy
0 x
Awatar użytkownika
Yari
Postać porzucona
Posty: 197
Rejestracja: 4 maja 2020, o 09:07
Wiek postaci: 27
Ranga: Dōkō
Krótki wygląd: Prosty strój, długie czarne włosy, szczupły, 185cm. Na lewym policzku posiada bliznę
Widoczny ekwipunek: Torba z tłu po lewej stronie, tanto przymocowane pionowo do pleców
GG/Discord: 5835828

Re: Cmentarz i Grobowiec Senju Isoshiego (千手伊孑志の墓)

Post autor: Yari »

Wszystko przebiegło zgodnie z planem i już szykowałem się do opuszczenia miejsca, kiedy nagle przyciągnął mnie głos dobiegający z krzaków. Okazało się, że czai się tam jeszcze jeden wynajęty złodziej, który tylko czekał aż mi powinie się noga, by samemu zająć się kradzieżą pamiętnika. Trzeba przyznać, że całkiem nieźle to sobie wykombinował bowiem po pojmaniu mnie kilku strażników musiałoby odejść, by odprowadzić mnie do więzienia a reszta straciłaby zwykłą czujność. Na jego nieszczęście wszystko było ukartowane. Strażnicy nawet nie zostali przeze mnie ogłuszeni ale jedynie lekko poobijani a teraz udawali nieprzytomnych.
Miałem już odejść nie zaszczyciwszy go nawet słowem ale ten powiedział coś o zabiciu strażników. Co prawda wątpiłem żeby był w stanie tego dokonać, gdyż jak już wspomniałem nie ogłuszyłem ich i byli w pełni przytomni a mężczyzna nie był zbytnio imponującej budowy fizycznej. Zresztą sama profesja złodzieja raczej nie szczyciła się tym żeby mieli w swoich kręgach uzdolnionych wojowników. Z drugiej strony wiedziałem, że pozory mogą mylić. No i mimo wszystko zamierzałem stażnikom oszczędzić tej walki.
-To prawda widzieli mnie. Jednak dostali po łbach na tyle solidnie żeby nie pamiętali z tej nocy nic. Mam taki cios opracowany do perfekcji. Nie lubię zabijać bez potrzeby a w przypadku strażników taka nie zachodzi. Pojawia się natomiast inny problem - wyciągnąłem kunai i spojrzałem na niego wymownie. - Pojawiła się jeszcze jedna osoba, która mnie widziała i może na mnie donieść władzom wioski. A ja nie mogę do tego w żadnym wypadku dopuścić.
0 x
Awatar użytkownika
Uzumaki Hibana
Gracz nieobecny
Posty: 1070
Rejestracja: 8 lip 2018, o 18:36
Wiek postaci: 26
Ranga: Wyrzutek C
Krótki wygląd: Wysoka, czerwonowłosa, złotooka kobieta, z dużą blizną na twarzy.
Ubranie czarne z czerwonymi elementami.
Widoczny ekwipunek: Kabura na prawym udzie. Torba przy pasie. Dwa miecze przy biodrach.
GG/Discord: 66265515

Re: Cmentarz i Grobowiec Senju Isoshiego (千手伊孑志の墓)

Post autor: Uzumaki Hibana »

kapitan
Tori
Fałszerz
Chłopak
0 x
Awatar użytkownika
Yari
Postać porzucona
Posty: 197
Rejestracja: 4 maja 2020, o 09:07
Wiek postaci: 27
Ranga: Dōkō
Krótki wygląd: Prosty strój, długie czarne włosy, szczupły, 185cm. Na lewym policzku posiada bliznę
Widoczny ekwipunek: Torba z tłu po lewej stronie, tanto przymocowane pionowo do pleców
GG/Discord: 5835828

Re: Cmentarz i Grobowiec Senju Isoshiego (千手伊孑志の墓)

Post autor: Yari »

Mój konkurent najwidoczniej nie miał zbyt wielkiej ochoty na walkę i całkiem dobrze. Zaczął zamiast tego swoją przemowę, która najprawdopodobniej miała mnie przekonać do tego żeby skorzystać z jego pomocy po czym podzielić się z nim nagrodą. "Ta Złodziejski Srodeks a nie Kodeks" - pomyślałem kiedy powoływał się na jakieś niepisane zasady, które najpewniej naprędce wymyślił. Następnie wsłuchałem się w to jak wyrażał się o moim zleceniodawcy, który polecił mi kradzież pamiętnika. Nie powiem - bardzo zaciekawiły mnie te informacje ale... Coś tu było nie tak. Dlaczego ten facet za wszelką cenę usiłował mi pomóc? Czyżby aż tak zależało mu na kasie? Jeśli był złodziejem to najprawdopodobniej szybko znajdzie robotę, która przyniesie mu nowe źródło dochodu. Ponadto gdyby rzeczywiście wiedział, że zleceniodawca stara się zabić ludzi, którzy wykonują dla niego zadanie zaraz po tym jak dostarczą mu wymagany przedmiot to po co podejmowałby się tego zlecenia? A może... a może była to podstawiona przez zleceniodawcę osoba, która miała dopilnować, że sam nie zwieję z ukradzionym pamiętnikiem starając się go upłynnić na własną rękę? Lepiej nie ryzykować. Schowałem kunai ale nadal patrzyłem spode łba na "życzliwego" złodzieja. Starałem się żeby mój głos zabrzmiał ponuro i żeby kryła się w nim groźba.
-Ani mi się śni dzielić się nagrodą z kimś kto krył się po krzakach zamiast pomóc mi w walce ze strażnikami. Idź i znajdź sobie własne zlecenie. I nie staraj się iść za mną - jeśli zobaczę to zabiję.
Po tych słowach wycofałem się tyłem póki złodziej był w zasięgu wzroku a następnie odwróciłem się i ruszyłem w stronę baru z pełną prędkością, by dostać od barmana instrukcje co do miejsca gdzie mam dostarczyć przesyłkę.
0 x
Awatar użytkownika
Uzumaki Hibana
Gracz nieobecny
Posty: 1070
Rejestracja: 8 lip 2018, o 18:36
Wiek postaci: 26
Ranga: Wyrzutek C
Krótki wygląd: Wysoka, czerwonowłosa, złotooka kobieta, z dużą blizną na twarzy.
Ubranie czarne z czerwonymi elementami.
Widoczny ekwipunek: Kabura na prawym udzie. Torba przy pasie. Dwa miecze przy biodrach.
GG/Discord: 66265515

Re: Cmentarz i Grobowiec Senju Isoshiego (千手伊孑志の墓)

Post autor: Uzumaki Hibana »

kapitan
Tori
Fałszerz
Chłopak

z/t ->Barek
0 x
Awatar użytkownika
Kan Senju
Posty: 450
Rejestracja: 6 gru 2020, o 22:30
Wiek postaci: 20
Ranga: Akoraito
GG/Discord: Hikari#5885

Re: Cmentarz i Grobowiec Senju Isoshiego (千手伊孑志の墓)

Post autor: Kan Senju »

Robiąc sobie dzisiaj dzień wolny od nauki Kan przyszedł do grobowca jednego z najbardziej szanowanych liderów w historii Senju. Bywał już tutaj kilkukrotnie, bowiem posiadał dość spory sentyment do Isoshiego. Spotkali się gdy miał pięć lat, co jest może bardziej zamglonym wspomnieniem to jest mu wdzięczny za okazaną wtedy pomoc. To dzięki niemu znalazł nowych dobrych rodziców chcących dokonać adopcji gdyż któreś z nich choruje na bezpłodność. Nigdy się nie dopytywał czy to ojczym, a może macocha, bo szczerze go to nie obchodziło. Cieszył się z otrzymanej szansy chcącym stać się jak najlepszym członkiem klanu aby swoimi uczynkami odpłacić im za udzieloną mu dobroć przez tyle lat. Poza tym było to miejsce dość majestatyczne, samo spoglądanie na wejście pomiędzy dwoma wodospadami przynosiło mu spokój, a zarazem smutek na duszy. Spokój ponieważ mógł podziwiać naturę w pełnej okazałości, a smutek gdyż tak niesamowita osobistość już nie kroczy po tej ziemi, a jest w niej zakopana. Mając wiele przeróżnych myśli wszedł do środka udając się wpierw do centralnej części w postaci okrągłego pomieszczenia z pięknym kamiennym grobowcem w kształcie człowieka, lwa i lisa. Czy cokolwiek to oznaczało? Szczerze młodzieniec nie miał najmniejszego pojęcia, ale jakaś symbolika w tym musiała być. Był jej dość ciekawy, ale poznanie zawsze zostawiał sobie na później, zupełnie jakby był chory na prokrastynację. Tylko w tym jednym przypadku, bo jak kiedyś próbował to mu nie wyszło znaleźć na ten temat informacji więc się najzwyczajniej w świecie poddał obiecując sobie iż kiedyś rozgryzie tajemnicę.
0 x
Awatar użytkownika
Jun
Postać porzucona
Posty: 1735
Rejestracja: 31 maja 2020, o 01:14
Wiek postaci: 22
Ranga: Kenshi | Akoraito
Krótki wygląd: Kapelusz
Widoczny ekwipunek: Zbroja
Duża torba
Miecz i śpiwór
Manierka
GG/Discord: Tario#3987/64789656
Multikonta: Maname | Kabuki
Aktualna postać: Kayo
Lokalizacja: Shigashi no Kibu

Re: Cmentarz i Grobowiec Senju Isoshiego (千手伊孑志の墓)

Post autor: Jun »

0 x
" RP/PBF to nie zabawa już "
Awatar użytkownika
Kan Senju
Posty: 450
Rejestracja: 6 gru 2020, o 22:30
Wiek postaci: 20
Ranga: Akoraito
GG/Discord: Hikari#5885

Re: Cmentarz i Grobowiec Senju Isoshiego (千手伊孑志の墓)

Post autor: Kan Senju »

Grobowiec wielkiego bohatera jakim był za życia Isoshi wprawiał Kana w dziwny melancholijny nastrój pogłębiający się z czasem przebywania, coraz bardziej zastępujący spokój. Miał okazji go poznać podczas swojego żywota tylko jednorazowo czego żałował, później najwyżej słyszał o nim wiele historii. Lider był wielkim człowiekiem, który panował, a także opiekował się rodem do samej śmierci podczas wojny z Uchiha. Czy nienawidził wrogów z wietrznych równin przez których tak wiele stracili? Szczerze nie za bardzo. Był wtedy młodym chłopcem, którego konflikt ominął szerokim łukiem. Jak dobrze pamięta przybrani rodzice byli poddenerwowani, ale nie uczestniczyli w wojnie, wszyscy bliscy jego sercu pozostali żywi. W takim przypadku pragnienie zemsty było sprzeczne z jego naturą. Konflikty przeszłości należało zostawić w przeszłości jeżeli chciało się mieć nadzieję na jaśniejszą przyszłość.
Siedemnastolatek wycofał się na cztery minutki. Zrobił szybki obchód po wszystkich korytarzach, które pamiętał prawie na pamięć. Rzucił okiem na ciemnozielony pancerz, wszelakie bronie, narzędzia, a także notatki bez zagłębiania się tym razem w lekturę. Na samym końcu przechadzki zawitał do okrągłego pomieszczenia z kamiennym grobowcem pod którym znajdowało się ciało jednego z najpotężniejszych Senju. Był praktycznie przekonany o byciu jedynym w pomieszczeniu, gdy kątem bursztynowego oka wypatrzył jeszcze jednego mężczyznę pogrążonego w zadumie. Dostrzegając na ramieniu odznakę klanową zaczął wertować swój umysł chcąc poznać jego stopień z czystej ciekawości. Był to doko, akoraito, sentoki, a może kogo? Nie aby to miało wielkie znaczenie, przecież w mauzoleum nie dojdzie pomiędzy nimi do żadnego konfliktu. Każdy tubylec unikałby rozlewu krwi w tym praktycznie świętym miejscu. Zaspokajając swoją duszę wiedzą przeszedł do pozycji klęczącej, złożył przed sobą dwie wyprostowane dłonie i pochylił głowę delikatnie poruszając swoimi ustami bez wydawania jakiegokolwiek dźwięku. Całą przemowę prowadził w swojej głowie. To był już dla niego mały rytuał aby przed wyjściem na chwilę się odezwać do spoczywającego tutaj mężczyzny.
- Przepraszam za nawiedzenie po raz kolejny, zapewne wolisz odpoczywać zamiast przyjmować ciągle gości. Chciałem tylko przekazać, że niebo jest wciąż niebieskie, wojna omija naszą ziemię. Ostatnimi czasami dużo trenowałem, aby godnie reprezentować swoje nazwisko, już nauczyłem się biegle posługiwać naszą chlubą mokutonem więc... Będę w stanie dopomóc swoich pobratymców w razie zagrożenia. Podczas swojej pierwszej podróży opuszczając granicę poznałem historię Donkihōte Houtarou, którego również nazywał opiekun świątyni bohaterem. Młode pokolenia starają się pielęgnować wywalczony dla nas spokój więc możesz spać spokojnie. Niech ziemia będzie dla ciebie łaskawa, a drzewo stanowiące obecny dom zawsze pełne energii.
Po tych słowach w umyśle postanowił wstać, a następnie zwrócić się do wyjścia celem opuszczenia imponującego grobowca. Była to dość kiepska przemowa, ale nie można mu odmówić dobrych chęci oraz starań prawda?
0 x
Awatar użytkownika
Jun
Postać porzucona
Posty: 1735
Rejestracja: 31 maja 2020, o 01:14
Wiek postaci: 22
Ranga: Kenshi | Akoraito
Krótki wygląd: Kapelusz
Widoczny ekwipunek: Zbroja
Duża torba
Miecz i śpiwór
Manierka
GG/Discord: Tario#3987/64789656
Multikonta: Maname | Kabuki
Aktualna postać: Kayo
Lokalizacja: Shigashi no Kibu

Re: Cmentarz i Grobowiec Senju Isoshiego (千手伊孑志の墓)

Post autor: Jun »

0 x
" RP/PBF to nie zabawa już "
Awatar użytkownika
Kan Senju
Posty: 450
Rejestracja: 6 gru 2020, o 22:30
Wiek postaci: 20
Ranga: Akoraito
GG/Discord: Hikari#5885

Re: Cmentarz i Grobowiec Senju Isoshiego (千手伊孑志の墓)

Post autor: Kan Senju »

Spoglądając na odznakę przy ramieniu tajemniczego mężczyzny dostrzegł wzór odpowiadający komuś z honorem sentokiego. Kan ledwie został akoraito, więc dzieliła ich tylko jedna ranga. Mogło się to zdawać niewiele, ale wszystko zależy od perspektywy. Z miejsca gdzie stał otrzymanie awansu wydawało się mu odległe, ale możliwe do spełnienia wraz z czasem i chęciami. Musiał się postarać, bo jego cel mierzył dużo dalej. Miał zamiar służyć swojemu rodowi, więc prędzej czy później będzie dążył do zostania nawet seininem. Wysokie aspiracje, które przy dopisującym szczęściu uda mu się spełnić. Najważniejsze realizować to kroczek po kroczku, nie być zazdrosnym wobec innych, skupiać się na własnych osiągnięciach, rozwoju. To były podstawy umożliwiające sukces w przyszłości, droga którą zamierzał obecnie kroczyć. Jak bardzo się ona zakrzywi razem z przygodami? Ciężko przewidzieć, jest zbyt wiele możliwych zmiennych. Jedna z nich może być nawet na wyciągnięcie ręki, gdy skończył oddawać honory wobec Isoshiego, wstał na równe nogi, Kan został zaczepiony przez staruszka. Wszystko zaczynało się bardzo niewinnie, a skończyło na dość podchwytliwym pytaniu. Przez chwilę wpadł w zadumę, sięgając prawą dłonią do brody.
- Jeżeli chodzi o niebo pod którym mieszkamy można powiedzieć, że stało się czyste. W Shinrin zapanował pokój, nie pamiętam wojny u nas od czasu śmierci wielkiego Isoshiego, ale...
Zaczął sprawnie, ale z każdym kolejnym słowem mówił coraz wolniej zastanawiając się czy jest to prawidłowa odpowiedź. Niby miał przedstawić swoje myśli, ale wyczuwał w tym możliwy podstęp. Z drugiej strony jaki byłby w tym cel? Czy ktokolwiek mógł przewidzieć jego tutejszą obecność? Niemożliwe, ich spotkanie musi być przypadkiem więc nie było żadnego powodu do krępowania się.
- Gdyby patrzeć na świat niebo stało się niewyobrażalnie czerwone pełne krwi. Pomagając ojczymowi w prowadzeniu biznesu słyszałem o kilku wojnach, Kami no Hikage upadło, a wraz z nim rada. Ostatnio nawet rody w prastarym lesie prowadziły walkę między sobą. W związku z tymi wydarzeniami obawiam się, że nasze niebo również przestanie być niebieskie w pewnym momencie.
Przedstawił swoją wizję spoglądając na twarz zaczepiającego go sentokiego chcąc odczytać jego reakcję na ów śmiałe słowa.
0 x
Awatar użytkownika
Jun
Postać porzucona
Posty: 1735
Rejestracja: 31 maja 2020, o 01:14
Wiek postaci: 22
Ranga: Kenshi | Akoraito
Krótki wygląd: Kapelusz
Widoczny ekwipunek: Zbroja
Duża torba
Miecz i śpiwór
Manierka
GG/Discord: Tario#3987/64789656
Multikonta: Maname | Kabuki
Aktualna postać: Kayo
Lokalizacja: Shigashi no Kibu

Re: Cmentarz i Grobowiec Senju Isoshiego (千手伊孑志の墓)

Post autor: Jun »

0 x
" RP/PBF to nie zabawa już "
ODPOWIEDZ

Wróć do „Hayashimura (Osada Rodu Senju)”

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość