Zachodnia Brama

Awatar użytkownika
Tetsurō
Posty: 1147
Rejestracja: 8 maja 2022, o 18:25
Wiek postaci: 24
Ranga: Akoraito
Krótki wygląd: Wysoki, szczupły, zielone włosy, szmaragdowe oczy. Ubrany w białą, jedwabną kuszulę i piaskowe spodnie. Na szyi nosi jasnozieloną chustę.
Widoczny ekwipunek: Kabury na obu nogach na udzie
Złoty medalion Ayatsuri na szyi pod chustą
GG/Discord: Kubalus#9713
Multikonta: Zankoku

Zachodnia Brama

Post autor: Tetsurō »

0 x
Prowadzone Misje:
  1. Ichirou -"Pan na Włościach" - Wyprawa S
  2. Shiori - "W11 - Wydział Śledczy" - Misja C
Awatar użytkownika
Tetsurō
Posty: 1147
Rejestracja: 8 maja 2022, o 18:25
Wiek postaci: 24
Ranga: Akoraito
Krótki wygląd: Wysoki, szczupły, zielone włosy, szmaragdowe oczy. Ubrany w białą, jedwabną kuszulę i piaskowe spodnie. Na szyi nosi jasnozieloną chustę.
Widoczny ekwipunek: Kabury na obu nogach na udzie
Złoty medalion Ayatsuri na szyi pod chustą
GG/Discord: Kubalus#9713
Multikonta: Zankoku

Re: Zachodnia Brama

Post autor: Tetsurō »

0 x
Prowadzone Misje:
  1. Ichirou -"Pan na Włościach" - Wyprawa S
  2. Shiori - "W11 - Wydział Śledczy" - Misja C
Awatar użytkownika
Yari
Postać porzucona
Posty: 197
Rejestracja: 4 maja 2020, o 09:07
Wiek postaci: 27
Ranga: Dōkō
Krótki wygląd: Prosty strój, długie czarne włosy, szczupły, 185cm. Na lewym policzku posiada bliznę
Widoczny ekwipunek: Torba z tłu po lewej stronie, tanto przymocowane pionowo do pleców
GG/Discord: 5835828

Re: Zachodnia Brama

Post autor: Yari »

Jak się okazało moim szczęściem było udanie się pod bramę sposobem shinobi. Nie marnowałem czasu przepychaniem się pomiędzy mieszkańcami i kupcami, nie byłem narażony na kradzieże kieszonkowe ani na natrętne przekupki oferujące swoje towary. Niemniej to co zastałem na miejscu kiedy dotarłem do celu nie nastrajało wcale optymistycznie. Okazało się, że całe przejście jest zatarasowane zbieraniną kupców, ochrony i straży, która usiłowała nad tym wszystkim zapanować. Żeby jeszcze chociaż grzecznie czekali to pół biedy... Ale nie - każdy przepychał się jeden przed drugiego.
Czekanie w takiej sytuacji odpadało - za łatwo można było coś przeoczyć. Szukanie kupca również nie wchodziło w grę jako, że nie znałem jego wizerunku. Zastanawiałem się przez chwilę po czym wpadłem na genialny pomysł - trzeba poradzić się strażników. Podczas moich poprzednich misji miałem okazję poznać masę stróży prawa i przy okazji nawet jednego kapitana. Ponadto kiedy jeden raz wyszedłem z płonącej piwnicy zbryzgany od stóp do głów krwią dawał mi pewność, że tak łatwo mnie nie zapomnieli.
Rozejrzałem się za znajomymi twarzami. Jeśli odnalazłem jakiegoś ze znajomych stróży prawa podszedłem do niego i wypytałem o kupca, w przeciwnym razie podszedłem do samego kapitana i przedłożyłem mu całą sprawę, która mnie tutaj sprowadzała.
0 x
Awatar użytkownika
Tetsurō
Posty: 1147
Rejestracja: 8 maja 2022, o 18:25
Wiek postaci: 24
Ranga: Akoraito
Krótki wygląd: Wysoki, szczupły, zielone włosy, szmaragdowe oczy. Ubrany w białą, jedwabną kuszulę i piaskowe spodnie. Na szyi nosi jasnozieloną chustę.
Widoczny ekwipunek: Kabury na obu nogach na udzie
Złoty medalion Ayatsuri na szyi pod chustą
GG/Discord: Kubalus#9713
Multikonta: Zankoku

Re: Zachodnia Brama

Post autor: Tetsurō »

0 x
Prowadzone Misje:
  1. Ichirou -"Pan na Włościach" - Wyprawa S
  2. Shiori - "W11 - Wydział Śledczy" - Misja C
Awatar użytkownika
Yari
Postać porzucona
Posty: 197
Rejestracja: 4 maja 2020, o 09:07
Wiek postaci: 27
Ranga: Dōkō
Krótki wygląd: Prosty strój, długie czarne włosy, szczupły, 185cm. Na lewym policzku posiada bliznę
Widoczny ekwipunek: Torba z tłu po lewej stronie, tanto przymocowane pionowo do pleców
GG/Discord: 5835828

Re: Zachodnia Brama

Post autor: Yari »

Dzięki znajomemu strażnikowi szybko udało mi się dotrzeć na miejsce, w którym znajdował się kupiec. Co prawda nie udało mi się uniknąć przeciskania się pomiędzy ludźmi i towarami jednak na to nic nie mogłem poradzić ani ja ani on. Handel rządził się własnymi prawami i dopóki nikt nie łamał jawnie prawa to założę się, że strażnicy mieli przykazane, by traktować kupców miło, tak by wracali oni do osady. W końcu im więcej kupców tym bogatsza osada.
Mój kupiec, którego miałem ochraniać nie zwrócił nawet najmniejszej uwagi na mnie najwidoczniej zajęty swoimi sprawami. Musiałem więc go od nich oderwać i powiedzieć z czym przychodzę. Poprawiłem moje ubrania, które zapewne było co nieco wymiętoszone poprzez przeciskanie się przez zatłoczony plac po czym odezwałem się spokojnym tonem ale dosyć głośno żeby usłyszał mnie poprzez gwar panujący dookoła.
-Kupiec Urakara Takeru? - powiedziałem i poczekałem aż mężczyzna się odwróci - Nazywam się Yari i pochodzę z klanu Senju. Zostałem wyznaczony jako ochrona dla pana. Widzę, że jest jakiś kłopot z wyjazdem. Istnieje może jakiś sposób żeby przyspieszyć wyjazd?
Już pierwszy rzut oka na kupca wystarczył żeby stwierdzić, że największym problemem dla niego obecnie jest brak możliwości wyjazdu. Może więc jeśli mu w tym pomogę do zapunktuję u niego zanim nasza podróż w ogóle się zacznie?
0 x
Awatar użytkownika
Tetsurō
Posty: 1147
Rejestracja: 8 maja 2022, o 18:25
Wiek postaci: 24
Ranga: Akoraito
Krótki wygląd: Wysoki, szczupły, zielone włosy, szmaragdowe oczy. Ubrany w białą, jedwabną kuszulę i piaskowe spodnie. Na szyi nosi jasnozieloną chustę.
Widoczny ekwipunek: Kabury na obu nogach na udzie
Złoty medalion Ayatsuri na szyi pod chustą
GG/Discord: Kubalus#9713
Multikonta: Zankoku

Re: Zachodnia Brama

Post autor: Tetsurō »

0 x
Prowadzone Misje:
  1. Ichirou -"Pan na Włościach" - Wyprawa S
  2. Shiori - "W11 - Wydział Śledczy" - Misja C
Awatar użytkownika
Yari
Postać porzucona
Posty: 197
Rejestracja: 4 maja 2020, o 09:07
Wiek postaci: 27
Ranga: Dōkō
Krótki wygląd: Prosty strój, długie czarne włosy, szczupły, 185cm. Na lewym policzku posiada bliznę
Widoczny ekwipunek: Torba z tłu po lewej stronie, tanto przymocowane pionowo do pleców
GG/Discord: 5835828

Re: Zachodnia Brama

Post autor: Yari »

Słowa kupca nieco mnie rozczarowały. Może i były one sprowokowane dzisiejszą sytuacją a może po prostu nie pomyślał, że skąd shinobi może wiedzieć jak przyspieszyć jego wyjazd? Przecież ninja nie zajmują się sprawami handlowymi tylko walką i ochroną. Westchnąłem w myślach i wskoczyłem na najbliższy dach, by stamtąd się rozejrzeć i zebrać myśli z dala od zgiełku. Patrząc na niemrawo poruszającą się kolejkę starałem się znaleźć punkty, które odpowiadają za jej funkcjonowanie oraz przyspieszenie naszego wyjazdu.
Pierwsze co przyszło mi do głowy to dywersja. Jednak już po krótkiej chwili zrezygnowałem z pomysłu. Nie dosyć, że nie chciałem odciągać straży od wykonywania obowiązków we własnym mieście to jeśli chwilowo opuściliby posterunek wszyscy kupcy rzuciliby się na hura do bramy i prawdopodobnie zamiast rozwiązania problemu mielibyśmy wypadek i brama zostałaby zatarasowana na jeszcze dłużej.
Następnym pomysłem było wpłynięcie na strażników. Jednak to również odrzuciłem - miałem zbyt niską rangę, by mieć u nich posłuch a nie chciałem się fałszywie powoływać na władze wioski. Gdyby się o tym dowiedzieli to dopiero miałbym przerąbane na całej linii. Zostało tylko jedno rozwiązanie.
Zeskoczyłem z dachu i ruszyłem wzdłuż kolejki rozglądając się po wozach kupców oraz po ich twarzach. Starałem się znaleźć kupca stojącego ze spokojną miną oraz z towarem, który nie podlega szybkiemu zepsuciu, by zaproponować mu zamianę na miejsca, wynegocjować jak najlepszą cenę i wrócić do mojego kupca z propozycją.
0 x
Awatar użytkownika
Tetsurō
Posty: 1147
Rejestracja: 8 maja 2022, o 18:25
Wiek postaci: 24
Ranga: Akoraito
Krótki wygląd: Wysoki, szczupły, zielone włosy, szmaragdowe oczy. Ubrany w białą, jedwabną kuszulę i piaskowe spodnie. Na szyi nosi jasnozieloną chustę.
Widoczny ekwipunek: Kabury na obu nogach na udzie
Złoty medalion Ayatsuri na szyi pod chustą
GG/Discord: Kubalus#9713
Multikonta: Zankoku

Re: Zachodnia Brama

Post autor: Tetsurō »

0 x
Prowadzone Misje:
  1. Ichirou -"Pan na Włościach" - Wyprawa S
  2. Shiori - "W11 - Wydział Śledczy" - Misja C
Awatar użytkownika
Yari
Postać porzucona
Posty: 197
Rejestracja: 4 maja 2020, o 09:07
Wiek postaci: 27
Ranga: Dōkō
Krótki wygląd: Prosty strój, długie czarne włosy, szczupły, 185cm. Na lewym policzku posiada bliznę
Widoczny ekwipunek: Torba z tłu po lewej stronie, tanto przymocowane pionowo do pleców
GG/Discord: 5835828

Re: Zachodnia Brama

Post autor: Yari »

Mimo, że szansa znalezienia osoby, która zechce się zamienić na miejsca w tym wypadku była wysoka odczułem ulgę kiedy wreszcie mi się to udało. Podszedłem do kupca i wyłożyłem mu moją sprawę. Na szczęście nie spotkałem się z odmową – kupiec gotów był zamienić się na miejsca. Problemem okazała się forma zapłaty. Okazało się, że ma on kasy pod dostatkiem i nie zależy mu na pieniądzach. Zauważyłem natomiast, że wyraźnie ubóstwiał on swojego wnuka. Może by więc celować w ten deseń? Jednak na czym może zależeć takiemu dziecku? Sam nie miałem dzieci, a z wieku chłopięcego wyrosłem ładny szmat czasu temu.
Kiedy tak się zastanawiałem nad rozwiązaniem zauważyłem, że wzrok chłopca łapczywie prześlizguje się po moich narzędziach pracy shinobiego. Może ofiaruję mu jakieś z nich? Tanto nie mogłem mu dać – raz, że był to zbyt drogi prezent (w końcu misjami zarabiałem na życie a nie robiłem tego charytatywnie), a dwa, że było ono zbyt niebezpieczne jak dla takiego dziecka. Ale już na przykład kunai…
-Widzę, że chłopcu podoba się moja praca. Może w zamian za ustąpienie nam miejsca ofiaruję mu jeden z kunai, które towarzyszyły mi podczas treningów i w czasach misji – to mówiąc dobyłem narzędzie i przezornie podałem je dziadkowi chłopca zamiast dziecku bezpośrednio. W końcu mógł mieć jakieś obiekcje, ponadto przedmiot był ostry. O właśnie - trzeba to jeszcze rozbroić!
-Co prawda jest on ostry ale czekając na wypuszczenie z miasta można spokojnie udać się do kowala, który stępi narzędzie a chłopiec będzie miał pamiątkę od prawdziwego ninja zamiast narzędzia bez duszy, które można kupić w sklepie.
0 x
Awatar użytkownika
Tetsurō
Posty: 1147
Rejestracja: 8 maja 2022, o 18:25
Wiek postaci: 24
Ranga: Akoraito
Krótki wygląd: Wysoki, szczupły, zielone włosy, szmaragdowe oczy. Ubrany w białą, jedwabną kuszulę i piaskowe spodnie. Na szyi nosi jasnozieloną chustę.
Widoczny ekwipunek: Kabury na obu nogach na udzie
Złoty medalion Ayatsuri na szyi pod chustą
GG/Discord: Kubalus#9713
Multikonta: Zankoku

Re: Zachodnia Brama

Post autor: Tetsurō »

0 x
Prowadzone Misje:
  1. Ichirou -"Pan na Włościach" - Wyprawa S
  2. Shiori - "W11 - Wydział Śledczy" - Misja C
Awatar użytkownika
Yari
Postać porzucona
Posty: 197
Rejestracja: 4 maja 2020, o 09:07
Wiek postaci: 27
Ranga: Dōkō
Krótki wygląd: Prosty strój, długie czarne włosy, szczupły, 185cm. Na lewym policzku posiada bliznę
Widoczny ekwipunek: Torba z tłu po lewej stronie, tanto przymocowane pionowo do pleców
GG/Discord: 5835828

Re: Zachodnia Brama

Post autor: Yari »

W duchu westchnąłem zniechęcony na propozycję staruszka, który starał się mi wepchnąć gówniarza na trening. Spojrzałem na dziecko, które nadal ciekawie taksowało mnie wzrokiem. Widać było, że szczerze zainteresowane jest zawodem shinobi. Mogłem też ewentualnie oszukać chłopca i jego dziadka i obiecać im trening a potem nie stawić się w umówionym miejscu ale to zdecydowanie uwłaczałoby mojej godności, a co gorsza godności klanu Senju, który miałem zaszczyt reprezentować. Niemniej kolejka znowu się nieco przesunęła i musiałem szybko podjąć decyzję. Jeśli chciałem żeby mój pracodawca był ze mnie zadowolony musiałem jakoś znieść tę niedogodność. Co najwyżej zrobię jakiś delikatny trening - pompki, brzuszki, rzucę kilka prostych jutsu i będzie po sprawie.
-Dobra niech będzie. Sklep "Pajęczyna". Przyjdę tam kiedy wrócę ze swojej misji. Jeśli wrócę... - ostatnie zdanie dodałem półgłosem tak by chłopiec mnie nie słyszał.
Mimo zainteresowania zawodem młody nie musiał jeszcze wiedzieć, że shinobi czasami giną na misjach. Co prawda na misjach rangi C zdarza się to dosyć rzadko ale nadal się zdarza. Musiałem jednak o tym przypomnieć mężczyźnie - nie chciałem, by moja ewentualna śmierć rzutowała na wizerunek klanu Senju. Podałem mężczyźnie rękę na zgodę a następnie ruszyłem w stronę "mojego" kupca, by poinformować go o pozytywnym rozwiązaniu problemu.
0 x
Awatar użytkownika
Tetsurō
Posty: 1147
Rejestracja: 8 maja 2022, o 18:25
Wiek postaci: 24
Ranga: Akoraito
Krótki wygląd: Wysoki, szczupły, zielone włosy, szmaragdowe oczy. Ubrany w białą, jedwabną kuszulę i piaskowe spodnie. Na szyi nosi jasnozieloną chustę.
Widoczny ekwipunek: Kabury na obu nogach na udzie
Złoty medalion Ayatsuri na szyi pod chustą
GG/Discord: Kubalus#9713
Multikonta: Zankoku

Re: Zachodnia Brama

Post autor: Tetsurō »

0 x
Prowadzone Misje:
  1. Ichirou -"Pan na Włościach" - Wyprawa S
  2. Shiori - "W11 - Wydział Śledczy" - Misja C
Awatar użytkownika
Yari
Postać porzucona
Posty: 197
Rejestracja: 4 maja 2020, o 09:07
Wiek postaci: 27
Ranga: Dōkō
Krótki wygląd: Prosty strój, długie czarne włosy, szczupły, 185cm. Na lewym policzku posiada bliznę
Widoczny ekwipunek: Torba z tłu po lewej stronie, tanto przymocowane pionowo do pleców
GG/Discord: 5835828

Re: Zachodnia Brama

Post autor: Yari »

Jak się okazało kupiec był wielce zadowolony z mojej pomocy oraz z tego, że udało mi się uzyskać dla niego wcześniejszy wyjazd. Z narzekającego dziadka okazał się całkiem miłym facetem, z którym spędzenie czasu na podróży może się okazać całkiem miłe. Ponieważ bez skrępowania walił do mnie na "ty" ja również przyjąłem jego ton i nie bawiłem się w zbędne moim zdaniem konwenanse. Ruszyliśmy przed siebie przy czym od czasu do czasu uważnie rozglądałem się na boki, chociaż byliśmy jeszcze zbyt blisko miasta, by ktoś odważył się tutaj na nas napaść.
-Tak. Na pustyni znacznie trudniej jest kogoś napaść. Chyba, że napastnikiem jest shinobi. Potrafimy użyć bardzo różnorodnych technik żeby zbliżyć się do celu naszej misji niezależnie od tego czy jesteśmy w środku gęstego lasu czy też na środku oceanu piasku.
Z przyjemnością wciągnąłem do nozdrzy zapach wiśni, który doleciał z fajki mojego rozmówcy. Lubiłem zapach wiśni natomiast za zapachem tytoniu nie przepadałem dlatego z zadowoleniem powitałem fakt, że kupiec, którego przyszło mi eskortować pali aromatyzowane ziele. Zastanowiłem się przez chwilę nad jego pytaniem.
-Jestem z klanu Senju. Żyjemy blisko natury. Nie wiem czy będę miał wiele kupieckich tematów - rozłożyłem bezradnie ręce. -Jednak jeśli chciałbyś porozmawiać na tematy związane ze zwierzętami, roślinami czy pracą shinobi z radością służę swoim towarzystwem.
0 x
Awatar użytkownika
Tetsurō
Posty: 1147
Rejestracja: 8 maja 2022, o 18:25
Wiek postaci: 24
Ranga: Akoraito
Krótki wygląd: Wysoki, szczupły, zielone włosy, szmaragdowe oczy. Ubrany w białą, jedwabną kuszulę i piaskowe spodnie. Na szyi nosi jasnozieloną chustę.
Widoczny ekwipunek: Kabury na obu nogach na udzie
Złoty medalion Ayatsuri na szyi pod chustą
GG/Discord: Kubalus#9713
Multikonta: Zankoku

Re: Zachodnia Brama

Post autor: Tetsurō »

0 x
Prowadzone Misje:
  1. Ichirou -"Pan na Włościach" - Wyprawa S
  2. Shiori - "W11 - Wydział Śledczy" - Misja C
Awatar użytkownika
Yari
Postać porzucona
Posty: 197
Rejestracja: 4 maja 2020, o 09:07
Wiek postaci: 27
Ranga: Dōkō
Krótki wygląd: Prosty strój, długie czarne włosy, szczupły, 185cm. Na lewym policzku posiada bliznę
Widoczny ekwipunek: Torba z tłu po lewej stronie, tanto przymocowane pionowo do pleców
GG/Discord: 5835828

Re: Zachodnia Brama

Post autor: Yari »

Nie byłem zbyt zadowolony z tego, że muszę pić czegoś czego składu nie znałem ale kupiec niemal mnie do tego zmusił. Chociaż tyle, że sam również to wypił więc nie była to trucizna. Jeszcze mniej byłem zadowolony z faktu, że kupiec nie zatrzymał się na noc na odpoczynek a już całkowicie z tego faktu, że kupiec gnał jak głupi na złamanie karku. Musiałem go jakoś powstrzymać przed takim galopem, gdyż w tych egipskim ciemnościach prędzej czy później wy*ebiemy się na najbliższej przeszkodzie, która znajdzie się na drodze. Niemniej jednak musiałem zrobić to w taki sposób, by facet się nie obraził. Muszę wspiąć się na wyżyny mojej elokwencji, a nie byłem zbyt lotny. Odchrząknąłem.
-Musimy trochę zwolnić. Nie wątpię, że znasz drogę na pamięć ale w takim wypadku jeśli gdzieś na drodze jest zastawiona pułapka - na przykład zwalony pień - stracimy tam nie tylko towary ale również wóz, a kto wie czy i nie życie. Ponadto mogę nam pomóc - znam jutsu oświetlające drogę ale żeby dobrze zadziałało musimy zwolnić. - powiedziałem.
Następnie złożyłem wymagane do jutsu pieczęcie i na mojej dłoni pojawiło się niewielkie światełko, które jednak dawało światło oświetlające łagodnym blaskiem wszystko w promieni kilku metrów.

[uhide=Tetsurō]
Nazwa
Hikari no gijutsu-kyu
Ranga
D
Pieczęci
Brak
Zasięg Max.
5 m
Koszt
E: 7% | D: 5% | C: 4% | B: 3% | A: 2% | S: 1% | S+: Niezauważalny (1/2 na turę)
Dodatkowe
Brak
Opis Jest to jedna z technik, które są najprostsze, a do tego bardzo przydatne. Polega ona na tym, że użytkownik gromadzi chakrę w postaci skoncentrowanej kuli światła, która unosi się nad jego dłonią, oświetlając otoczenie. Siłą tego światła przypomina typową latarkę, więc nie jest w stanie nikogo oślepić, a jedynie oświetlić nam drogę.
Chakra: 105%-7%=98%[/uhide]
0 x
ODPOWIEDZ

Wróć do „Hayashimura (Osada Rodu Senju)”

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości