Leśny trakt

Najdalej wysunięta na północ prowincja Prastarego Lasu. Obszar ten jest zamieszkiwany oraz kontrolowany przez Ród Senju. Prowincja w ogromnej części pokryta jest lasem, który jest schronieniem zarówno dla zwierząt jak i ludzi w nim żyjących. Shinrin od zachodu graniczy także z „niezbadanymi terenami” co może w przyszłości zaowocować potyczkami zbrojnymi. W prowincji rozwinięte jest głównie zbieractwo oraz łowiectwo.
Awatar użytkownika
Ario
Posty: 2138
Rejestracja: 18 maja 2020, o 10:21
Wiek postaci: 19
Ranga: Sentoki
Krótki wygląd: Pomarańczowo-włosy chłopak, noszący na plecach płaszcz z znakiem Kropli.
Widoczny ekwipunek: Na plecach ma duży, dziwny plecak, a na jego barku spoczywa czarna salamandra w zółte kropki.
GG/Discord: Boyos#3562

Re: Leśny trakt

Post autor: Ario »

0 x
Awatar użytkownika
Kisuke
Martwa postać
Posty: 2186
Rejestracja: 26 wrz 2020, o 15:40
Wiek postaci: 22
Ranga: Sentoki
Widoczny ekwipunek: ~ Zbroja
~ Gurda przy lewym boku
~ Kabura na prawej i lewej nodze
~ Torba z tyłu na pasie
~ Duży zwój na plecach
Multikonta: Daisuke

Re: Leśny trakt

Post autor: Kisuke »

Nie było powodu aby sądzić, że Ci ludzie nie są strażnikami. Co prawda Kisuke nie pochodził z Shinrin, ale wielokrotnie słyszał opowieści o tych rejonach, od swoich rodziców, którzy wychowali się w tej okolicy. Pasowali do opisów stróżów prawa, a do tego ich podejście oraz wyposażenie wydawało się odpowiednie. Z tych powodów młody shinobi nie próbował sprawiać żadnych problemów, niemalże zastygł w miejscu, wiedząc, że wystarczy jeden nagły ruch i może dojść do rozlewu krwi. Powoli uniósł ręce na wysokość swojej głowy, zgodnie z poleceniem szefa straży.

-Podróżowałem po okolicy od jakiegoś czasu, niedaleko stąd trafiłem na porzucony wóz. Wyglądał jakby ktoś tam został zaatakowany, ale nie zdążyłem się przyjrzeć. Usłyszałem jakieś dźwięki dochodzące z tej polany, więc postanowiłem to sprawdzić- Zaczął, niemalże bez chwili zastanowienia opowiadać całą historię. Każda chwila zwłoki w odpowiadaniu na pytania mogła zostać potraktowana jako próba wymyślenia zgrabnej wymówki i oszustwa.

-Tutaj na miejscu trafiłem na mężczyznę, który bił jednego chłopaka, drugi ukrywał się gdzieś tam...- Powiedział, delikatnie zginając palec i kilkukrotnie wskazując okolicę tego, gdzie chwilę wcześniej krył się chłopak, po czym kontynuował -Zanim jednak coś więcej zdążyłem zrobić zadziało się naprawdę dużo. Najpierw z lasu wyskoczyli bandyci, którzy tego mężczyznę po prostu podziurawili strzałami, a jeden ze zbójów zabrał jakiś dokument. Nie mogłem ich gonić, bo w tym samym momencie na polanę wbiegł niedźwiedź, nieco oszalały, bo gonił go osy. Nie patrzył gdzie biegnie i poturbował jednego z chłopaków, który nieszczęśliwie upadł. Próbowałem zwrócić na siebie uwagę zwierza, ale zrobiłem to za późno. Później pojawiliście się wy-.
0 x
Awatar użytkownika
Ario
Posty: 2138
Rejestracja: 18 maja 2020, o 10:21
Wiek postaci: 19
Ranga: Sentoki
Krótki wygląd: Pomarańczowo-włosy chłopak, noszący na plecach płaszcz z znakiem Kropli.
Widoczny ekwipunek: Na plecach ma duży, dziwny plecak, a na jego barku spoczywa czarna salamandra w zółte kropki.
GG/Discord: Boyos#3562

Re: Leśny trakt

Post autor: Ario »

0 x
Awatar użytkownika
Kisuke
Martwa postać
Posty: 2186
Rejestracja: 26 wrz 2020, o 15:40
Wiek postaci: 22
Ranga: Sentoki
Widoczny ekwipunek: ~ Zbroja
~ Gurda przy lewym boku
~ Kabura na prawej i lewej nodze
~ Torba z tyłu na pasie
~ Duży zwój na plecach
Multikonta: Daisuke

Re: Leśny trakt

Post autor: Kisuke »

Kapitan, choć bardzo spięty całą sytuacją, bardzo panował zarówno nad swoimi emocjami, jak i nad swoimi ludźmi, a także był w stanie skupić się w słuchanie opowieści pewnego czarnowłosego młodzieńca. Zbierając do kupy zeznania oraz raporty swoich ludzi, szef strażników zdawał się mieć już swoje wyobrażenie o tym co tutaj zaszło, przy okazji słusznie sądził, że Kisuke był tutaj jedynie osobą całkowicie postronną. Pozwolił sobie opuścić włócznie, dlatego też i młodzieniec nieco opuścił dłonie, nadal trzymając je na widoku, ale tym razem na wysokości bioder.

-Hmmm...- Tym razem potrzebował chwili na zastanowienie się. Każda, nawet najmniejsza, informacja mogła być tutaj cenna, dlatego wymagana była rozwaga przy doborze słów.
-Był bardzo zdenerwowany, wyklinał coś o osiemnastce, niestety nie usłyszałem żadnych konkretów- Skarcił sam siebie w myślach, że wpadł na polanę bez żadnego zastanowienia. Gdyby usłyszał coś więcej, może byłby w stanie pomóc wymiarowi sprawiedliwości. Niestety, albo i stety, prowadzony chęcią niesienia pomocy, czym prędzej próbował uratować niewinnego chłopaka.

-M...Mogę jakoś pomóc?- Nieco nieśmiało, ale zaproponował własną pomoc. Pod przewodnictwem kogoś, kto ma duże doświadczenie i sporą wiedzę ma większe szanse na to, że coś w tej sprawie odkryje. A przy okazji liczył, że nauczy się czegoś od Kapitana. Już same informacje o handlu dziećmi, poszlakach prowadzących do cesarza i grupie skrytobójców były bardzo ciekawe a nawet niepokojące. Możliwe, że i Nara są w to wszystko zamieszani, oni zawsze lubią takie ciemne interesy.
0 x
Awatar użytkownika
Ario
Posty: 2138
Rejestracja: 18 maja 2020, o 10:21
Wiek postaci: 19
Ranga: Sentoki
Krótki wygląd: Pomarańczowo-włosy chłopak, noszący na plecach płaszcz z znakiem Kropli.
Widoczny ekwipunek: Na plecach ma duży, dziwny plecak, a na jego barku spoczywa czarna salamandra w zółte kropki.
GG/Discord: Boyos#3562

Re: Leśny trakt

Post autor: Ario »

0 x
Awatar użytkownika
Kisuke
Martwa postać
Posty: 2186
Rejestracja: 26 wrz 2020, o 15:40
Wiek postaci: 22
Ranga: Sentoki
Widoczny ekwipunek: ~ Zbroja
~ Gurda przy lewym boku
~ Kabura na prawej i lewej nodze
~ Torba z tyłu na pasie
~ Duży zwój na plecach
Multikonta: Daisuke

Re: Leśny trakt

Post autor: Kisuke »

Dalsza współpraca miała się zacieśnić. Kapitan zamiast odesłać młodego Doko, aby ten dalej nie przeszkadzał w rozwiązaniu tej sprawy, postanowił skorzystać z jego pomocy, dzieląc się przy tym swoimi spostrzeżeniami. Informacja o tym, że ta cała Zgraja po prostu uciekła zostawiając tak właściwie dwóch cennych świadków oraz jednego postronnego, w postaci Kisuke, zachowała się co najmniej dziwnie. Co prawda zwierz połowę roboty za nich odwalił, ale wygląda na to, że była to iście niedźwiedzia przysługa, gdyż po prostu ich przepłoszył.

Sytuacja znowu postanowiła stanąć na głowę. Ułamki sekund i na polanę ponownie spadł deszcz strzał, uśmiercając kilku, a jedynie dobry refleks uratował następnych. Zbóje wrócili i chcieli dokończyć dzieła, na co straż zareagowała natychmiast. Kapitan zajął się chłopakiem i próbował go uratować, uciekając razem z nim, reszta rzuciła się do mocno nierównej walki. Gdyby chodziło o pokonanie tej grupy, Kisuke postanowiłby pomóc im w walce, jednak ponownie dla niego ważniejsze było niewinne życie, które trzeba ocalić. Co prawda nie miał konia, aby dogonić lidera strażników, ale po chwili uformowała się pod nim mała czarna chmurka, który wyniosła go w górę, a z której pomocą miał większą szansę pomóc kapitanowi. Podobnych kilka chmur uformowała się wokół niego, na coś w rodzaju tarczy. Miał za zadanie bronić i tego zamierzał dopilnować, próbując nie dopuścić aby jakaś zbłąkana strzała trafiła chłopaka oraz samego shinobiego.

  Ukryty tekst
0 x
Awatar użytkownika
Ario
Posty: 2138
Rejestracja: 18 maja 2020, o 10:21
Wiek postaci: 19
Ranga: Sentoki
Krótki wygląd: Pomarańczowo-włosy chłopak, noszący na plecach płaszcz z znakiem Kropli.
Widoczny ekwipunek: Na plecach ma duży, dziwny plecak, a na jego barku spoczywa czarna salamandra w zółte kropki.
GG/Discord: Boyos#3562

Re: Leśny trakt

Post autor: Ario »

0 x
Awatar użytkownika
Kisuke
Martwa postać
Posty: 2186
Rejestracja: 26 wrz 2020, o 15:40
Wiek postaci: 22
Ranga: Sentoki
Widoczny ekwipunek: ~ Zbroja
~ Gurda przy lewym boku
~ Kabura na prawej i lewej nodze
~ Torba z tyłu na pasie
~ Duży zwój na plecach
Multikonta: Daisuke

Re: Leśny trakt

Post autor: Kisuke »

Szybkie dogonienie i osłanianie kapitana było bardzo dobrym pomysłem. Po pierwsze dlatego, że uciekanie z kimś na grzebiecie konia było bardzo trudne, a po drugie dlatego, że jakiekolwiek próby wejścia w zwarcie z napastnikami skończyłoby się natychmiastowym zakończeniem ucieczki. Na całe szczęście Kisuke w porę dogonił nieco spowolnionego strażnika, bo chwilę po otrzymaniu informacji, że do końca lasu jeszcze sporo trasy, pojawił się pościg. 4 bandytów, którzy szyli z łuku w uciekających. Przechwycenie strzał i skierowanie ich lotu na bok pozwoliło nadal ochraniać chłopca. To jednak nie było wystarczające, gdyż przeciwnicy zbliżali się i trzeba było reagować.

-Nie obracaj się, tylko pędź!- Krzyknął chłopak do kapitana. Chmurki wokół Kisuke momentalnie wystrzeliły w stronę tamtej czwórki. W pierwszym momencie całą chmara zebrała się w jedną i utworzyła coś w rodzaju ściany. Miało to nieco zasłonić widok, a także spowodować, żeby bandyci sami w to wpadli, jeśli nadal planują kontynuować pościg. Gdy tylko spróbują oni przebić się przez zasłonę, ta momentalnie na nich opada, rozdzielając się równo pomiędzy nich. Sporo z robaczków usiadł im na dłoniach, aby utrudnić dalsze celne strzelanie, na twarzy i oczach aby całkowicie odciąć im możliwość widzenia oraz spowodować spory dyskomfort wchodzącymi przez różne otwory robakami.

  Ukryty tekst
0 x
Awatar użytkownika
Ario
Posty: 2138
Rejestracja: 18 maja 2020, o 10:21
Wiek postaci: 19
Ranga: Sentoki
Krótki wygląd: Pomarańczowo-włosy chłopak, noszący na plecach płaszcz z znakiem Kropli.
Widoczny ekwipunek: Na plecach ma duży, dziwny plecak, a na jego barku spoczywa czarna salamandra w zółte kropki.
GG/Discord: Boyos#3562

Re: Leśny trakt

Post autor: Ario »

0 x
Awatar użytkownika
Kisuke
Martwa postać
Posty: 2186
Rejestracja: 26 wrz 2020, o 15:40
Wiek postaci: 22
Ranga: Sentoki
Widoczny ekwipunek: ~ Zbroja
~ Gurda przy lewym boku
~ Kabura na prawej i lewej nodze
~ Torba z tyłu na pasie
~ Duży zwój na plecach
Multikonta: Daisuke

Re: Leśny trakt

Post autor: Kisuke »

Stworzenie ciemnej kurtyny, które w momencie dotknięcia zaczyna opadać i przyczepiać się do każdego z przeciwników było widokiem bardzo satysfakcjonującym. Najwięksi twardziele pękali, gdy przed oczami zaczynało latać im coś o bardzo dziwnym wyglądzie oraz bardzo niepokojącym dźwięku. Gdy do tego dołożyć jeszcze efekt dotyku, w momencie, którym obsiądą takiego delikwenta, sporo osób po prostu się poddawało. Teraz wywołana paniką stłuczka była niemalże natychmiastowo. Bzyczenie małych skrzydełek na chwile zostało zagłuszone rżeniem koni, dźwiękami stęków i jęków bandytów oraz ostatnich tchnień jednego z padłych zwierząt. Pozostali, którzy mogli ich gonić, momentalnie odpuścili.

-Przestali, ale nie wygląda na to, żeby to byłą moja zasługa- Powiedział, nieco będąc niepewnym jaki był powód nagłego wstrzymania pościgu. Kisuke ponownie przywołał do siebie chmary, zostawiając jedynie drobne ilości w okolicach oczu i twarzy dwóch żyjących. Lepiej by nie mogli oni dalej kontynuować pościgu. Większość ponownie skryła się w długich rękawach i pod ubraniem młodego shinobiego, jedynie część zostawiając jako latającą wokół niego chmurkę. Co prawda byli już na bardziej odkrytym terenie, a więc ciężej będzie ich z zaskoczenia zaatakować, ale warto nadal mieć się na baczności.
  Ukryty tekst
0 x
Awatar użytkownika
Ario
Posty: 2138
Rejestracja: 18 maja 2020, o 10:21
Wiek postaci: 19
Ranga: Sentoki
Krótki wygląd: Pomarańczowo-włosy chłopak, noszący na plecach płaszcz z znakiem Kropli.
Widoczny ekwipunek: Na plecach ma duży, dziwny plecak, a na jego barku spoczywa czarna salamandra w zółte kropki.
GG/Discord: Boyos#3562

Re: Leśny trakt

Post autor: Ario »

0 x
Awatar użytkownika
Kyohei
Gracz nieobecny
Posty: 342
Rejestracja: 12 paź 2020, o 17:11
Wiek postaci: 23
Ranga: Dōkō
Krótki wygląd: Bardzo wysoki (195) o przeciętnej sylwetce (90kg). Krótkie włosy, ciemnobrązowe. Zielonobrązowe oczy. Broda oraz wąsy. Wygląda na 25-28 lat. Przeważnie uśmiechnięty. Nosi khaki koszulę i zielone spodnie. Ubranie ma czyste, ale połatane.
Widoczny ekwipunek: Kołczan ze strzałami, Łuk, Kamizelka

Re: Leśny trakt

Post autor: Kyohei »

Kyohei mimochodem spojrzał do notatnika dziewczyny. Rysunki, które tam zobaczył były przepiękne i niesamowicie realistyczne. Był pod wrażeniem zdolności artystycznych Rin, ale nie zamierzał dzielić się swoją opinią. Na prośbę dziewczyny, aby z nią się udać skinął jedynie głową i wyruszył wraz z nią do lasu. Razem wyglądali niemal jak ojciec z córką, patrząc na różnice w wzroście i wyglądzie. Nie przeszkadzało to jednak Kyoheiowi, który nie zwracał na wygląd ludzi szczególnej uwagi. Zdziwił go natomiast mocno fakt, że dziewczynka nie spotkała się z analfabetyzmem. Musiała więc pochodzić z arystokracji. Kyohei sam nie czytał zbyt dobrze, więc wytyk lekko go dotknął. Tak, jakby to była prosta umiejętność! No ale cóż, może to różniło człowieka lasu od cywilizowanej pani z wyższych sfer. A może to tylko domysły młodego shinobi?
0 x
myśli - Mowa
Chętnie poprowadzę twoją misję rangi D, napisz do mnie na discordzie! Jestem w stanie pisać niezliczoną ilość postów dziennie, dopóki jestem na bezrobociu.
Prowadzone misje (1/4):
1: Ooji: Wizyta w szpitalu
2: Ayatsuri Yuu: Potrzebne Zapasy!
3: Yamado Kai: Niestabilny skalpel
4: wolne
Awatar użytkownika
Ōkami
Postać porzucona
Posty: 429
Rejestracja: 23 sie 2020, o 19:18
GG/Discord: Mef#2020

Re: Leśny trakt

Post autor: Ōkami »

0 x
Awatar użytkownika
Kyohei
Gracz nieobecny
Posty: 342
Rejestracja: 12 paź 2020, o 17:11
Wiek postaci: 23
Ranga: Dōkō
Krótki wygląd: Bardzo wysoki (195) o przeciętnej sylwetce (90kg). Krótkie włosy, ciemnobrązowe. Zielonobrązowe oczy. Broda oraz wąsy. Wygląda na 25-28 lat. Przeważnie uśmiechnięty. Nosi khaki koszulę i zielone spodnie. Ubranie ma czyste, ale połatane.
Widoczny ekwipunek: Kołczan ze strzałami, Łuk, Kamizelka

Re: Leśny trakt

Post autor: Kyohei »

Para krążyła już trochę po lesie, rozglądając się za... no właśnie. Na pewno za rośliną, Kyohei nie wiedział jednak jaką. Był jednak pewien, że gdy Rin zobaczy takową, natychmiast go poinformuje. Zapytany o siebie, lekko się zakłopotał, nie spodziewał się prywatnych pytań. Przedstawił się dziewczynie innym imieniem, sam do końca nie wiedząc dlaczego.

- Co mam o sobie powiedzieć. Jestem prostym człowiekiem, tak uważam. Jestem myśliwym i hodowcą. Mieszkam całe życie w jednym domu na polanie w lesie. Hoduje tam dziki. Kiedyś na mięso i skórę, teraz bardziej z przyzwyczajenia, nostalgii. Trochę z tęsknoty do ojca. Raczej nie jestem ciekawym człowiekiem. Za to jestem dobrym słuchaczem, toteż chętnie usłyszę coś o Tobie.

Następnie spojrzał w notatnik dziewczyny, aby móc przyjrzeć się roślinie. Krzak, może paproć, coś takiego. Niebieskie końcówki listków. Teraz pozostało tylko uważnie rozglądać się za takimi. Kyohei postanowił rozejrzeć się bardziej w głębi lasu, ponieważ na samym trakcie raczej ciężko było znaleźć takową roślinę.
0 x
myśli - Mowa
Chętnie poprowadzę twoją misję rangi D, napisz do mnie na discordzie! Jestem w stanie pisać niezliczoną ilość postów dziennie, dopóki jestem na bezrobociu.
Prowadzone misje (1/4):
1: Ooji: Wizyta w szpitalu
2: Ayatsuri Yuu: Potrzebne Zapasy!
3: Yamado Kai: Niestabilny skalpel
4: wolne
Awatar użytkownika
Ōkami
Postać porzucona
Posty: 429
Rejestracja: 23 sie 2020, o 19:18
GG/Discord: Mef#2020

Re: Leśny trakt

Post autor: Ōkami »

0 x
ODPOWIEDZ

Wróć do „Shinrin”

Użytkownicy przeglądający to forum: Papyrus i 5 gości