Ulice w osadzie

Awatar użytkownika
Harisham
Martwa postać
Posty: 797
Rejestracja: 17 sty 2020, o 01:23
Multikonta: Harikido, Prosiaczek

Re: Ulice w osadzie

Post autor: Harisham »

0 x
5 linijek i do przodu. To moje nindo. Dobre, nie?

W związku z licznymi problemami:
Mianownik: Harisham
Dopełniacz: Harishama
Celownik: Harishamowi
Biernik: Harishama
Narzędnik: Harishamem
Miejscownik: o Harishamie
Wołacz: Harishamie
Awatar użytkownika
Yosuke
Martwa postać
Posty: 583
Rejestracja: 17 sty 2020, o 14:50
Wiek postaci: 13
Ranga: Dōkō
Multikonta: Daisuke

Re: Ulice w osadzie

Post autor: Yosuke »

Ostatnie dni zaowocowały wieloma nieoczekiwanymi wydarzeniami, a także bardzo istotną zmianą w życiu Yosuke. Ponownie został sam i nie bardzo potrafił sobie z tym poradzić. Sądził, że rzucenie się w wir treningów pozwoli mu nieco zapomnieć o tym, a przy okazji wyciszyć się wewnętrznie. Nic takiego jednak się nie stało, dalej buzowało w nim wiele emocji, których pozbyć się nie potrafił.

Mając mnóstwo wolnego czasu, często przechadzał się różnymi uliczkami, raczej starając się trzymać tych bardziej widocznych miejsc. O utratę sakiewki pewnie tutaj nie trudno, a i zarobienie kataną w plecy w ciemnym zaułku raczej nie należało do miłych rzeczy. Coś jednak wreszcie przykuło uwagę Rekinka. Drobne zamieszanie, możliwe, że normalnie nie zwróciłby uwagi, ale jednak taka mała grupka robiła wokół siebie mnóstwo zamieszania, a swoim zachowaniem bardzo wyróżniali się z tłumu. Hoshigaki postanowił dokładniej przyjrzeć się temu co robią, samemu trzymając bezpieczną odległość.
0 x
Awatar użytkownika
Harisham
Martwa postać
Posty: 797
Rejestracja: 17 sty 2020, o 01:23
Multikonta: Harikido, Prosiaczek

Re: Ulice w osadzie

Post autor: Harisham »

0 x
5 linijek i do przodu. To moje nindo. Dobre, nie?

W związku z licznymi problemami:
Mianownik: Harisham
Dopełniacz: Harishama
Celownik: Harishamowi
Biernik: Harishama
Narzędnik: Harishamem
Miejscownik: o Harishamie
Wołacz: Harishamie
Awatar użytkownika
Yosuke
Martwa postać
Posty: 583
Rejestracja: 17 sty 2020, o 14:50
Wiek postaci: 13
Ranga: Dōkō
Multikonta: Daisuke

Re: Ulice w osadzie

Post autor: Yosuke »

Pomimo tego, że tak bardzo nie lubił tego miejsca czuł jakby coś go tutaj jeszcze trzymało. Nie było żadnego sensownego powodu, dla którego wciąż miałby tutaj przebywać, a jednak zawrócił, gdy tylko został sam i ponownie zatrzymał się w Watarimono.

Rekinek nieco zwątpił w to co widział, do tej pory podchodził do wszystkiego co związanego z samurajami bardzo sceptycznie. Wszyscy pomimo pewnej dumnej postawy i kierowania się honorem, tak naprawdę byli zepsuci do szpiku kości. Zauważenie jednak kogoś kto wychwala Hachimana było pewnym światełkiem w tunelu. Chłopiec uśmiechnął się, bo bardzo szybko przypomniał sobie o Harishamie i jego modlitwach. Z całą pewnością chciałby, żeby Yosuke dołączył do modlących się ludzi. Zrobił mały krok w ich stronę, jednak nieco się wstydził tak po prostu samodzielnie do nich podejść. Nigdy się tak nei zachowywał, ale tym razem jednak postanowił jeszcze poobserwować co robią inni mieszkańcy oraz jak reagują na świętujących.
0 x
Awatar użytkownika
Harisham
Martwa postać
Posty: 797
Rejestracja: 17 sty 2020, o 01:23
Multikonta: Harikido, Prosiaczek

Re: Ulice w osadzie

Post autor: Harisham »

Pisz tutaj
0 x
5 linijek i do przodu. To moje nindo. Dobre, nie?

W związku z licznymi problemami:
Mianownik: Harisham
Dopełniacz: Harishama
Celownik: Harishamowi
Biernik: Harishama
Narzędnik: Harishamem
Miejscownik: o Harishamie
Wołacz: Harishamie
Awatar użytkownika
Ayumi
Postać porzucona
Posty: 36
Rejestracja: 11 lip 2021, o 17:46
Wiek postaci: 17
Ranga: Samuraj
Krótki wygląd: Niewysoka, dziewczyna o jasnobłękitnych, niemal białych włosach
Widoczny ekwipunek: Bokken z czarnego drewna
GG/Discord: MxPl#7094
Multikonta: Sasame

Re: Ulice w osadzie

Post autor: Ayumi »

Poranek był ciepły, nawet jak na lato, więc wyszłam na ulice aby się nieco poprzechadzać i ponapawać się przyjemną pogodą. Ulice również tętniły życiem co przywodziło uśmiech na moje usta. Cieszyłam się widząc jak ludzie krzątali się naokoło, czy to handlarze, którzy jechali z towarem aby rozstawić stragan na rynku, czy to zwykli obywatele, którzy ruszali do pracy bądź również na rynek aby zakupić mniej lub bardziej potrzebne do życia codziennego. Cała w skowronkach, więc szłam ulicami, zagadując to tu to tam różne osoby, czy może mogę im w czymś pomóc albo po prostu jak mijał im dzień. Słyszałam również wcześniej od ojca że będzie on miał dla mnie jakieś wyjątkowo ważne zadanie, jednak póki co jeszcze miałam trochę czasu dla siebie, więc chciałam go jak najlepiej spożytkować. Ciekawiło mnie również co takiego ojciec uznał za wyjątkowo ważne. Może będzie chciał w końcu nauczyć mnie kolejnych tajników kenjutsu? Jak narazie radziłam sobie o wiele lepiej z aspektami chakrowymi niż z fizycznym treningiem, jednak temu drugiemu poświęcałam na ten moment o wiele więcej uwagi, w końcu najbardziej powinniśmy skupiać się na tym co wychodzi nam najgorzej aby zniwelować swoje słabości.
0 x
Awatar użytkownika
Hayabusa Jin
Posty: 36
Rejestracja: 8 sie 2021, o 09:09
Wiek postaci: 15
Ranga: Dōkō
Krótki wygląd: Młody chłopak wysoki na około 165 cm wzrostu, o pogodnym wyrazie twarzy, w zasadzie czarnych oczach i grzywie srebrnych włosów.
Na sobie niebieskawe jinbei, na nogawkach owijki, natomiast waraji na stopach.
Widoczny ekwipunek: Opaska na czole, torba na prawym pośladku.
Multikonta: Kakita Asagi

Re: Ulice w osadzie

Post autor: Hayabusa Jin »

0 x
Mowa
Myśli
Punkty Histori|Bank
Awatar użytkownika
Ayumi
Postać porzucona
Posty: 36
Rejestracja: 11 lip 2021, o 17:46
Wiek postaci: 17
Ranga: Samuraj
Krótki wygląd: Niewysoka, dziewczyna o jasnobłękitnych, niemal białych włosach
Widoczny ekwipunek: Bokken z czarnego drewna
GG/Discord: MxPl#7094
Multikonta: Sasame

Re: Ulice w osadzie

Post autor: Ayumi »

Pomimo niedawnego odejścia Sasakiego Musashiego, życie toczyło się dalej i ludzie, nawet ci pogrążeni w żałobie musieli w dalszym ciągu pracować aby móc zapewniać swojej rodzinie. Niektórzy radzili sobie z tą smutną zmianą lepiej, inni gorzej, jednak spokojnie można było powiedzieć że każdego mieszkańca Lazurowych Wybrzeży, dotknęło to w nieprzyjemny sposób. W tym również mnie samą. Jednak z pewnością lider takiego dumnego ludu jakim byli mieszkańcy Yinzin oraz Teiz, nie chciał aby wszyscy stanęli w miejscu i opłakiwali go. Sasaki Musashi był silnym człowiekiem, zarówno fizycznie jak i mentalnie, a hart jego ducha był niezrównany. Był on ucieleśnieniem wartości jakie wyznawali samurajowie.
Byłam świadoma niektórych, niezbyt przychylnych spojrzeń jakie były w moim kierunku rzucane przez przechodniów, jednak wytrzymywałam je wszystkie, przyjmując je z dumnie uniesioną głową, tak jak uczył mnie tego ojciec. On również z początku był przeciwny mojej pasji związanej z drogą miecza, jednak widząc moje oddanie w końcu się ugiął i zgodził się pozwolić mi na kontynuowanie nauk, które przewyższały to czego na ogół się uczyło kobiety czy dziewczyny z rodów samurajskich. Nie pozwolę aby konserwatywność społeczeństwa doprowadziła do zrujnowania moich marzeń i planów. Nie pozwolę aby krzywe spojrzenia sprawiały że zwątpię w słuszność mojej decyzji. Będę uparcie trwała na mojej drodze i choćby miała iść całe życie pod prąd to nie pozwoli aby jej pasja została stłamszona.
Mój dalszy spacer, który póki co nie owocował w żadne większe "atrakcje" wreszcie nabrał nieco więcej wrażeń. Wyszłam zza zakrętu i idąc jedną z bocznych alejek, usłyszałam przeraźliwy ryk dochodzący z wnętrza pobliskiego zakładu płatnerskiego a chwilę później zawtórowały mu krzyki ludzi. Nie czekając ani chwili, od razu ruszyłam biegiem w kierunku wejścia do lokalu aby sprawdzić co się dzieje w środku. Czy to im się spodoba czy nie, Ayumi Samino wyrusza na ratunek!
0 x
Awatar użytkownika
Hayabusa Jin
Posty: 36
Rejestracja: 8 sie 2021, o 09:09
Wiek postaci: 15
Ranga: Dōkō
Krótki wygląd: Młody chłopak wysoki na około 165 cm wzrostu, o pogodnym wyrazie twarzy, w zasadzie czarnych oczach i grzywie srebrnych włosów.
Na sobie niebieskawe jinbei, na nogawkach owijki, natomiast waraji na stopach.
Widoczny ekwipunek: Opaska na czole, torba na prawym pośladku.
Multikonta: Kakita Asagi

Re: Ulice w osadzie

Post autor: Hayabusa Jin »

Lista NPC
Głos - asystent płatnerza, Shinichi
Głos - Masamune, starszy płatnerz.
0 x
Mowa
Myśli
Punkty Histori|Bank
Awatar użytkownika
Ayumi
Postać porzucona
Posty: 36
Rejestracja: 11 lip 2021, o 17:46
Wiek postaci: 17
Ranga: Samuraj
Krótki wygląd: Niewysoka, dziewczyna o jasnobłękitnych, niemal białych włosach
Widoczny ekwipunek: Bokken z czarnego drewna
GG/Discord: MxPl#7094
Multikonta: Sasame

Re: Ulice w osadzie

Post autor: Ayumi »

Wiedziona niepokojącym hałasem i krzykami dochodzącymi z wnętrza zakładu płatnerskiego, czym prędzej ruszyłam w tamtą stronę, odkładając przemyślenia nad problemami będącymi skutkiem nadmiernej konserwatywności które gnębiły społeczeństwo Lazurowych Wybrzeży na jakiś późniejszy termin, kiedy nic innego nie będzie zaprzątało mojej głowy. Stukając o ziemię moim obuwiem dobiegłam do lokalu i wdarłam się do środka przez główne wejście do części komercyjnej przybytku gdzie zobaczyłam całą masę przeróżnych, pierwszorzędnie wykonanych metalowych wyrobów o różnorakim przeznaczeniu bojowym, jednak nie miałam czasu aby się każdej sztuce dokładniej przyjrzeć, ponieważ krzyki dobiegały z głębszej części budynku, gdzie najpewniej znajdowała się pracownia gdzie bronie zostały najpewniej wykonane, w związku z tym, przeszłam szybko przez pomieszczenie, wgłąb zakładu.
Kiedy znalazłam się w kuźni, od razu zabrałam się za rozejrzenie się po wnętrzu aby zorientować się w panującej sytuacji i ocenić gdzie dokładnie i przy czym moja pomoc może okazać się najbardziej potrzebna. Kiedy już wiedziałam co się dzieje, zauważyłam że, szczęście w nieszczęściu, problem obejmował tylko jedną osobę poszkodowaną, więc z całą pewnością dam sobie radę. Leżący na ziemi płatnerz, który ściskał poparzoną dłoń, uparcie parł do przodu, nie chcąc zważać na swoje zdrowie i za wszelką cenę dokończyć rozpoczętą pracę. W tym samym czasie, czeladnik bądź pomocnik starszego mężczyzny, próbował powstrzymać swojego przełożonego i przemówić mu do rozsądku poprzez zwrócenie uwagi na jego stan zdrowia. Widząc że broń nie była jeszcze gotowa do dostarczenia, zdecydowałam że zgodnie z tokiem myślenia mojego rówieśnika, w pierwszej kolejności powinniśmy zająć się rannym płatnerzem.
- Jestem Ayumi Samino, przyszłam żeby pomóc. - powiedziałam podchodząc do obu mężczyzn i próbując pomóc w podniesieniu starszego z nich. - Będzie szybciej jeżeli weźmiemy go we dwójkę i zaprowadzimy do szpitala, tam od razu dostanie potrzebną pomoc. - powiedziałam, kierując moje słowa do siedemnastolatka po czym skierowałam moją uwagę na starszego z dwójki. - Spokojnie, kiedy tylko pańska ręka zostanie opatrzona, wrócimy tutaj i będę zobowiązana aby pomóc w dostarczeniu tego ostrza, teraz jednak musimy się zająć pańskimi ranami, inaczej nie będzie pan w stanie dokończyć pracy. - powiedziałam stanowczym głosem, licząc w duchu że uda mi się przemówić do rozsądku mężczyźnie i będzie on w stanie bardziej racjonalnie podejść do tego wszystkiego.
0 x
Awatar użytkownika
Hayabusa Jin
Posty: 36
Rejestracja: 8 sie 2021, o 09:09
Wiek postaci: 15
Ranga: Dōkō
Krótki wygląd: Młody chłopak wysoki na około 165 cm wzrostu, o pogodnym wyrazie twarzy, w zasadzie czarnych oczach i grzywie srebrnych włosów.
Na sobie niebieskawe jinbei, na nogawkach owijki, natomiast waraji na stopach.
Widoczny ekwipunek: Opaska na czole, torba na prawym pośladku.
Multikonta: Kakita Asagi

Re: Ulice w osadzie

Post autor: Hayabusa Jin »

Lista NPC
Głos - asystent płatnerza, Shinichi
Głos - Masamune, starszy płatnerz.
0 x
Mowa
Myśli
Punkty Histori|Bank
Awatar użytkownika
Haruzen
Posty: 595
Rejestracja: 19 cze 2021, o 23:31
Multikonta: Harikido

Re: Ulice w osadzie

Post autor: Haruzen »

Misja zakończona suckesem
0 x
Awatar użytkownika
Ayumi
Postać porzucona
Posty: 36
Rejestracja: 11 lip 2021, o 17:46
Wiek postaci: 17
Ranga: Samuraj
Krótki wygląd: Niewysoka, dziewczyna o jasnobłękitnych, niemal białych włosach
Widoczny ekwipunek: Bokken z czarnego drewna
GG/Discord: MxPl#7094
Multikonta: Sasame

Re: Ulice w osadzie

Post autor: Ayumi »

Po udanym dostarczeniu miecza do oczekującego klienta, mogłam z czystym sumieniem i dobrym uczynkiem na koncie powrócić do pracowni płatnerskiej gdzie krzątał się Shinichi. Niezwłocznie go poinformowałam o wykonaniu zadania i już miałam zamiar pożegnać się i ruszyć dalej w drogę, jednak chłopak zatrzymał mnie szybko i podbiegł aby wręczyć mi woreczek z brzęczącą zawartością. Z początku próbowałam odmówić przyjęcia zapłaty, mówiąc że przecież to była tylko drobnostka i chciałam dobrze dla wszystkich mieszkańców Lazurowych Wybrzeży, jednak czeladnik płatnerza zdecydowanie nalegał i zarzekał się że honor nie pozwala mu odpuścić wynagrodzenia w takiej sytuacji. Nie mogąc już dalej odpierać jego argumentów, ukłoniłam się lekko i wzięłam woreczek a następnie oddaliłam się od pracowni. Jeszcze przez chwilę włóczyłam się z grubsza bez celu po Watarimono, kiedy wreszcie znalazłam się w porcie.
0 x
ODPOWIEDZ

Wróć do „Watarimono (Osada Samurajów)”

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość