Ulice w osadzie

Okami

Ulice w osadzie

Post autor: Okami »

Jak wiadomo jakoś po osadzie poruszać się trzeba, a czymże lepiej niż drogą, ulice w osadzie wyłożone są kamieniem, po obu stronach drogi przez większość czasu stoją budynki, czasem rzadziej, a czasem gęściej rozsiane. W ciągu dnia ulice tętnią zwykle życiem, nie tylko w poszczególnych punktach, takich jak okolice sklepów. Nocą jednak sytuacja staje się wręcz odwrotna ulice stają się puste, i tylko w okolicach karczm lub innych okolic miasto wciąż pulsuje życiem. Chociaż osada jest dobrze chroniona czasem jedna czy dwie grupy pijaczków, czy też innych rzezimieszków znajdują swoje miejsce w ciemnych alejach osady.
0 x
Okami

Re: Ulice w osadzie

Post autor: Okami »

Życie prywatne
Misja dla Hayato
[9/15]
Nasi bohaterowie wyszli na ulice opuszczając gmach ogromnego budynku, ulice były już ciemne a nocne niebo rozświetlał tylko blask gwiazd i księżyca.-Zapytał z ciekawości, nie miałam jakiegoś konkretnego celu, po prostu różne osoby przemieszczają się przez ten budynek.- dziewczyna rozejrzała się dookoła -Chodźmy- powiedziała, a uśmiech na jej twarzy nieco zmalał choć jej nie opuścił. Dziewczyna ruszyła przed siebie szybszym krokiem, raz po raz rozglądając się we wszystkie strony, tak jakby czegoś się bała. Szła bez słowa widocznie zestresowana, chociaż noc trwała w najlepsze raz po raz mogliście napotkać spieszących się gdzieś przechodniów.
0 x
Kaguya Hayato

Re: Ulice w osadzie

Post autor: Kaguya Hayato »

10/15 W końcu opuściliśmy mury siedziby władz, co za katorga pomyślałem sobie, jak bardzo można kogoś nienawidzić, żeby zbudować tyle korytarzy w tak istotnym jak ten budynku. Nie każdy przecież przychodzi tutaj codziennie i nie każdy jest w stanie znaleźć drogę, niby wszystko jasno opisane jak dotrzeć z punktu A do punktu B, ale co z tego jak i tak za każdym razem się tam gubiłem, pewnie nie tylko ja. Po słowach dziewczyny zamyśliłem się na pewien czas i dopiero po upływie kilku minut jej odpowiedziałem: - Myślałem, że masz jakiś konkretny cel w tym, że pytasz się mnie o to. - Zaśmiałem się, gdy zauważyłem, że dziewczyna przyśpieszyła kroku nieco się zdziwiłem, nagle rozległa się cisza. Pomimo iż na twarzy dziewczyny nie można było zauważyć lęku to tempo jakie narzuciła mogło na ta wskazywać. Powiedziałem wtedy: - Spokojnie nigdzie mi się nie śpieszy, nie musimy się śpieszyć. - Uśmiechnąłem się serdecznie w kierunku dziewczyny.
0 x
Okami

Re: Ulice w osadzie

Post autor: Okami »

Życie prywatne
Misja dla Hayato
[11/15]
Nasi bohaterowie wciąż mknęli ulicami miasta, chociaż mknęli to nieco zbyt pochopne określenie, chłopak nieco zdziwił się, gdy dowiedział się, iż pytanie dziewczyny nie miało, żadnego konkretnego celu. Uspokoił ją również słowa mi, iż nigdzie mu się nie spieszy, widząc jak mimowolnie, bez żadnego widocznego powodu.-Tak, po prostu naszło mnie takie pytanie, cieszę się, że nigdzie ci się nie spieszy, po prostu mam jakieś złe przeczucia, wiesz... kobieca intuicja, moglibyśmy troszkę przyspieszyć?- powiedziała, tym razem nie przyspieszyła lecz czekała, aż młody samuraj wyrazi swoją opinię. Ulica była cicha, nasi bohaterowie nie mijali już, żadnych zbłądzonych przechodniów, blask księżyca nieco oświetlał ulicę, lecz i tak w większości kryły się one w nieprzyjemnym półcieniu.
0 x
Kaguya Hayato

Re: Ulice w osadzie

Post autor: Kaguya Hayato »

Z wielkim uśmiechem na twarzy przemierzaliśmy spokojne ciemne uliczki tego pięknego małego miasta. Lekki powiew wiatru i blask księżyca sprawiał, że spacer był bardzo przyjemny, co nie było niczym wątpliwym. Błądziłem swoimi oczami po okolicy, co jakiś czas spoglądając na dziewczynę, w pewnym momencie dziewczyna oznajmiła o zamiarze przyśpieszenia, po jej wcześniejszym zachowaniu nie zdziwiło mnie to wcale. Widocznie musiało coś ją do tego skłonić. Nie byłem pewny co, możliwe, że kiedyś nie było tu tak spokojnie jak dzisiaj bądź dziewczyna w duchy? Nieee na pewno nie, kto wierzy w duchy. Tak bardzo się zamyśliłem, że zapomniałem odpowiedzieć, dlatego postanowiłem nie mówić nic tylko po prostu przyśpieszyć tępa by było jej raźniej. W międzyczasie postanowiłem delikatnie wypytać o powód jej tępa: - Od zawsze tutaj tak spokojnie - odrzekłem w kierunku dziewczyny oczekując jej reakcji.
0 x
Okami

Re: Ulice w osadzie

Post autor: Okami »

Życie prywatne
Misja dla Hayato
[13/15]
Nasi bohaterowie spacerowali w najlepsze, jednak coś widocznie nie dawało spokoju młodemu samurajowi, słysząc pytanie nieco zastanowił się nad powodem dla którego dziewczyna chce przyspieszyć, znając okolice Hayato wydawało się, że okolica ta należy do bezpiecznych, chłopak brał jednak pod uwagę czynnik inny niż te czysto społeczne, przez myśl przeszło mu, iż dziewczyna może wierzyć w zjawiska paranormalne, jednak jaka jest szansa na istnienie duchów? Większość osób powiedziała by, że żadna jednak ten świat należał do shinobich, chakra, czy energia duchowa wypełnia świat, istnieją techniki zdolne animować zwłoki, a nawet przywracać im życie, podporządkowując sobie moc umarłych, o tworzeniu kukiełek ze zwłok wśród niektórych lepiej już nie wspominać, jednak nie o to chodziło. Samuraj chcąc dowiedzieć się dlaczego dziewczyna nalegała na tempo chodu, nie zapytał wprost jednak dał jej w swoisty sposób znać, iż chciał by poznać prawdę na temat podróży.-Widzisz, mimo , iż okolica należy do spokojnych, to zdarzają się ludzie którzy tacy nie są, ludzie z którymi zadzierać nie warto, a zadrzeć można nawet spojrzeniem... przepraszam, że nie odpowiadam wprost, po prostu mam złe przeczucia.- w okolicy zamajaczył dom znajdujący się nieco na uboczu, dziewczyna uśmiechnęła się szerzej dając ci znać, iż jesteście prawie na miejscu.
0 x
Kaguya Hayato

Re: Ulice w osadzie

Post autor: Kaguya Hayato »

[14/15] Po słowach dziewczyny stanąłem na chwilę w miejscu bez ruchu, popatrzyłem się na nią dość przenikliwym wzrokiem. Podniosłem głowę w górę spoglądając na gwieździste niebo oraz księżyc cały czas milcząc. Po chwili złapałem się za tył głowy i powiedziałem na głos: - Wyglądam aż na tak słabego, że musimy pędzić na złamanie karku? - Uśmiechnąłem się dalej patrząc na gwiazdy po czym opuściłem wzrok z powrotem na dziewczynę. Popatrzyłem się na nią i zacząłem się śmiać. Gdy mój śmiech ustał zacząłem ponownie iść, jednakże zwolniłem tempo i powiedziałem: - Nie ma sensu już tak pędzić, to twój dom tak? - Wypowiadając te słowa skinąłem głową w kierunku jednego z domów. - Jeszcze kiedyś o mnie usłyszysz, a możliwe też, że jeszcze się spotkamy, a wtedy będę o wiele silniejszy. - Gdy wypowiadałem te słowa lekko spoważniałem lecz mimo to na mojej twarzy dalej widniał uśmiech.
0 x
Awatar użytkownika
Ichirou
Posty: 3911
Rejestracja: 18 kwie 2015, o 18:25
Wiek postaci: 35
Ranga: Seinin
Krótki wygląd: Chodzące piękno.
Widoczny ekwipunek: Hiramekarei, gurda, fūma shuriken, torba, dwie kabury
Lokalizacja: Atsui

Re: Ulice w osadzie

Post autor: Ichirou »

Misja się jeszcze nie skończyła, potrwa jeszcze odrobinkę. Poproszę w poście informacje na temat tego, jak Hayato zamierza się zachować wobec sytuacji, która nadejdzie lada moment.
0 x
Obrazek
KP PH bank głos koty dziennik
Kaguya Hayato

Re: Ulice w osadzie

Post autor: Kaguya Hayato »

Kontynuowaliśmy marsz, nic specjalnego się nie działo, co jakiś czas można było zobaczyć przechodniów. Nie przywiązywałem do nich jakiejś specjalnej uwagi i nie przejmowałem się nimi w ogóle. Jedynym upierdliwym dla mnie faktem była częsta zmiana tempa chodu z jakim przemieszczaliśmy się dalej, co rusz dziewczyna przyśpieszała, a ja musiałem namawiać ją do zwolnienia i delektowania się spacerem. W pewnym momencie dziewczynę coś tak wzruszyło, że złapała mnie za ramię i to wcale nie lekko. Zdziwiło mnie to i trochę zdezorientowałem się. Nie wiedziałem o co tym razem jej chodzi, dopiero po chwili zauważyłem, że w naszym kierunku ktoś zmierza, a odgłos kroków na które wcześniej nie zwracałem w ogóle uwagi stawał się coraz donośniejszy. Pomyślałem, że jak tak dalej pójdzie to nie dojdziemy do jej domu, bo przez tą jej strachliwość zaraz będę musiał szukać szpitala, bo jeszcze trochę i by tam zawału dostała. Postanowiłem podnieść ją na duchu, dlatego lewą rękę położyłem na jej plecach, a prawą na katanie. Niecierpliwie wyczekiwałem momentu aż nadchodząca postać się pojawi by dziewczyna przekonała się na własne oczy, że nic nam nie grozi, a nadchodząca osoba to nikt inny jak zwykły przechodzień wracający do domu.
0 x
Awatar użytkownika
Ichirou
Posty: 3911
Rejestracja: 18 kwie 2015, o 18:25
Wiek postaci: 35
Ranga: Seinin
Krótki wygląd: Chodzące piękno.
Widoczny ekwipunek: Hiramekarei, gurda, fūma shuriken, torba, dwie kabury
Lokalizacja: Atsui

Re: Ulice w osadzie

Post autor: Ichirou »

Misja zakończona powodzeniem, wynagrodzenie standardwoe
0 x
Obrazek
KP PH bank głos koty dziennik
Satori

Re: Ulice w osadzie

Post autor: Satori »

Dzień jeszcze nie spowiła mroczna strona planety. Gdzieś w nieokreślonym do końca miejscu, szedłem po drogach nieco pustych jak na tą porę. Nie przejmowałem się tym zbytnio. Czułem że tak jest dobrze. W ciszy i spokoju, mogłem sięgać oddechem po lekkie wiosenne powietrze. Ciesząc się każdym spadającym promykiem już zachodzącego słońca. Mogłem uczestniczyć, w niepowtarzalnej świeżości kończącego się dnia. Jeszcze nie wiedziałem co dokładnie zamierzałem zrobić. Choć już jakiś czas podążałem swoją ścieżką, to w chwili obecnej nie mogłem nawet pomyśleć, że zostałem spełniony. Wiem, to było pewne. Raczej nie byłem typem samuraja, który na chwilę obecną ma wielką siłę. To co otaczał świat to nie historia samurajów, a shinobi którzy sięgają coraz wyżej przez swe serce do walki i techniki które niezachwianie idą coraz bardziej w górę, zostawiając po sobie słaby błysk miecza. Byłem przekonany, że zostanę potężnym wojownikiem, w służbie mego pana. A własnie... Jeżeli o to miało chodzić. Niezadowolenie łapało mnie z każdym kolejnym krokiem, jakim byłem wojownikiem, jeżeli nie mogłem spełniać rozkazu.
0 x
Irie

Re: Ulice w osadzie

Post autor: Irie »

0 x
Satori

Re: Ulice w osadzie

Post autor: Satori »

Byłem ciekawy jak dalej potoczy się mój dzień, moja wędrówka się skończyła, a i pieniędzy nie miałem tyle by przetrwać więcej niż dwa dni. Zastanawiałem się nad pracą, przecież pomoc w gospodarstwie nie jest hańba. A jednak, nie mogłem się zdecydować. Może pomoc w jakimś lokalu lub możliwość ochrony. Z drugiej strony, nie byłem pewien czy jestem gotowy na walkę. Naglę ktoś zwrócił moją uwagę,była to młoda panienka. Może była w moim wieku, albo młodsza, raczej nie zaprzątało to jego głowy. Szedłem dalej, jak gdyby nigdy nic. Nagle zaczepiła mnie, zatrzymałem się, co mnie zdziwiło to jej wygląd. Nie był on dziwny, w końcu ubierała się jak na panienkę przystało. Zaciekawiło mnie to co miała na głowie. Wyglądało to przezabawnie. Nie mogłem się powstrzymać, parsknąłem śmiechem delikatnie, gdy ta zaczęła mówić. Gdy skończyła, natychmiast musiałem ją przeprosić.
0 x
Irie

Re: Ulice w osadzie

Post autor: Irie »

PS.
Na forum wymagane jest minimum 5 linijkowe posty
0 x
Satori

Re: Ulice w osadzie

Post autor: Satori »

-Przepraszam.- Powiedziałem, już bez żadnego gestu śmiechu. Stałem się spokojny, musiałem być wyrozumiały. Ta kobieta czegoś potrzebowała, widocznie ogarniający nas wszechświat chciał bym ja spotkał. Zresztą... Akurat potrzebowałem jakiegoś zajęcia. Nie mogłem włóczyć się bez celu przez następne godziny. Tak więc, nie rozpraszając się już niczym przeszedłem do konkretów.- Proszę, powiedz mi co cię gnębi. Wyglądasz na przerażoną.- Nie wiedziałem jak zacząć taką rozmowę, a co dopiero ją skończyć. Zawsze byłem cichy, nigdy nie lubiłem dużo gadać. Miałem nadzieję, że sprostam tej panience w jej problemach. Była by to zasłużona rekompensata, za to ze się śmiałem. -Ja i mój miecz jesteśmy do twojej dyspozycji. -Dodałem na sam koniec oczekując wszystkich wyjaśnień.
0 x
ODPOWIEDZ

Wróć do „Watarimono (Osada Samurajów)”

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości