Pod wielorybim harpunem

Awatar użytkownika
Yamanaka Inoshi
Postać porzucona
Posty: 3434
Rejestracja: 12 lut 2018, o 22:35
Wiek postaci: 18
Ranga: Dōkō
Krótki wygląd: - Akcent Karmazynowych szczytów - Francuski
- Blond włosy długością do ramion
- Zielone oczy - w stylu Yamanaka
- Wzrost 161
- Łuskowaty kombinezon
- Widoczne bandaże na dłoniach.
Widoczny ekwipunek: Stalowe elementy pancerza, maska
Duży miecz na plecach
Plecak
Kabura z prawej strony na udzie.
GG/Discord: Tario#3987/64789656
Multikonta: Hoshigaki Maname
Aktualna postać: Jun
Lokalizacja: Soso

Re: Pod wielorybim harpunem

Post autor: Yamanaka Inoshi »

0 x
Awatar użytkownika
Rika Kari Matsubari
Postać porzucona
Posty: 1091
Rejestracja: 6 mar 2018, o 12:34
Wiek postaci: 19
Ranga: Sentoki

Re: Pod wielorybim harpunem

Post autor: Rika Kari Matsubari »

Zbliżała się do celu swojej pieszej wycieczki. Widziała już skrawek szyldu zapraszającego do „Pod wielorybim harpunem”. Czy ktoś byłby w stanie domyślić się, że to dostojna herbaciarnia dla ludzi z nieco grubszym portfelem, a nie przeciętna melina, ulubione miejsce spędzania czasu ludzi cuchnących rybą? Rikę myśl ta bawiła za każdym razem, gdy przechodziła obok. Właściwie ciekawa była, jak będzie tam w środku.
Gdy wraz z kolejnymi krokami budynek herbaciarni stawał się większy, Rika zauważyła idącą w kierunku drzwi starszą kobietę, której ubiór wydawał się jej znajomy. Wyostrzyła wzrok. Co mi szkodzi spróbować? – pomyślała i puściła się biegiem za kobietą. Szczęśliwie ta poruszała się spacerowym tempem.
-Proszę pani! Proszę poczekać! – wrzeszczała na całego, jak gdyby starsza Mei miała kłopoty ze słuchem. Zresztą kto wie, być może faktycznie miała.
Miała. Zdecydowanie. Rika biegła co sił, a Mei dalej poruszała się do przodu, nieznacznie unosząc stopy nad ziemię. Ani myślała się zatrzymać. Można było odnieść wrażenie, że jest przesiąknięta rutyną. Rutyną przychodzenia w to miejsce i spędzania w nim długich godzin. Ciekawe ile razy była już w tym miejscu. Ile razy pokonywała tę drogę. Ile razy nadepnęła na nierówność w chodniku? Wszystkie te liczby były bez znaczenia, ale mówiły co nieco o wspomnianej rutynie.
Mei złapała za klamkę i uchyliła drzwi. Już miała wchodzić do środka, gdy dosłyszała jakieś krzyki. Skierowała głowę w stronę biegnącej Riki, a ta widząc to, zaczęła machać rękami na znak, by na nią poczekano.
Dobiegła zziajana do Mei, a ta zdążyła w tym czasie zamknąć drzwi, by chłodne powietrze nie dostawało się do środka herbaciarni. Mała dziewczynka stanęła przed starszą kobietą, opierając się o kolana i próbując złapać oddech. Był to bieg godny prawdziwego sprintera! Mei poczekała w spokoju, aż dziewczynka wróci do siebie. Gdy ta nachylona była nad nią, widoczny stał się dobrze znany szal.
Kiedy Rika doszła do siebie i spojrzała w górę, zobaczyła wyczekującą twarz przyjaźnie nastawionej kobiety, której donikąd się nie śpieszyło. Jak to się mówi, szczęśliwi czasu nie liczą.
-Dziękuję, że pani poczekała – wydusiła z siebie, dalej łapczywie wciągając tlen do płuc – chciałam tylko oddać szal… pamięta pani? Kiedy przybyłam do Hyuo, nie sądziłam, że może być tak zimno… pani mnie zatrzymała i poratowała szalem. Obiecałam oddać, wiem że minęło już trochę czasu, ale…
-Nie szkodzi słonko. Najważniejsze, że nic ci nie jest. Widzisz? – pokazała na swoją szyję – ja mam takich cudeniek wiele. Ten uszyłam przed tygodniem – pochwaliła się.
-Jej, jest śliczny! – była autentycznie pod wrażeniem. W porównaniu z szarym, wysłużonym szalem pełnym farfocli, jaki dostała, ten był dziełem sztuki. Istniał duży rozrzut między starym szalem, a niemal codziennym odwiedzaniem wcale nietaniej herbaciarni. No, ale o tym drugim fakcie dowiedziała się dużo później od Asuki. Rika odwinęła szal i podała starszej pani – Jeszcze raz przepraszam za zwłokę. Ostatnio działo się wiele rzeczy i kompletnie nie miałam na to okazji.
-Oj, chyba wiem, co masz na myśli. – Rika zdziwiła się i głęboko zastanowiła, czy faktycznie ona może coś wiedzieć - zechcesz wejść do środka i się czegoś napić?
-Bardzo bym chciała, ale niestety nie mogę. Jutro wracam do Ryuzaku, a muszę się jeszcze spakować i pożegnać ze wszystkimi… - wtedy przyszło jej coś do głowy – ale wrócę tu niedługo. Może wtedy panią znajdę!
-Szukaj pod wielorybim harpunem – wskazała palcem na wiszący nad głową szyld.

z/t -> Mieszkanie Kihary
0 x
Awatar użytkownika
Tamaki Hyūga
Martwa postać
Posty: 1830
Rejestracja: 18 maja 2019, o 03:00
Wiek postaci: 19
Ranga: Wyrzutek C
Krótki wygląd: Niska, szczupła, długie, ciemnoniebieskie włosy, białe oczy klanu Hyuuga
Widoczny ekwipunek: Czarny płaszcz z kapturem, czarne rękawiczki
GG/Discord: MxPl#7094
Multikonta: Toshiki Oden
Lokalizacja: To tu, to tam

Re: Pod wielorybim harpunem

Post autor: Tamaki Hyūga »

Po wejściu do głównego pomieszczenia spotkałam się ze sporym zaskoczeniem, ponieważ lokal do którego weszłam wyglądał w środku o wiele przyjaźniej niż by się można było tego spodziewać biorąc pod uwagę to jak wyglądał on z zewnątrz. Po zdjęciu płaszcza usiadłam przy jednym ze stolików i zamówiłam zupę rybną i herbatę jaśminową, chcąc posilić się po poprzednim zadaniu. Po krótkiej rozmowie z jednym z kelnerów udało mi się również dogadać możliwość przenocowania się w oddzielnej części lokalu, na ogół niedostępnej dla większości klientów. Wielce zdumiewające ile to można było osiągnąć za pomocą zwykłego woreczka z brzęczącą zawartością. Następnego dnia po porannej toalecie przeszłam do głównej sali dziękując za możliwość spędzenia tutaj nocy i zamówiłam onigiri z wołowiną oraz herbatę wiśniową do picia aby przygotować się na następny dzień.
0 x
Obrazek Kuźnia | Ryo | KP | PH | WT
Harikotto
Martwa postać
Posty: 597
Rejestracja: 10 lis 2020, o 00:32
GG/Discord: Harry #6706
Multikonta: Harikido

Re: Pod wielorybim harpunem

Post autor: Harikotto »

0 x
Pięć linijek i do przodu, to moje nindo. Dobre nie?
Awatar użytkownika
Tamaki Hyūga
Martwa postać
Posty: 1830
Rejestracja: 18 maja 2019, o 03:00
Wiek postaci: 19
Ranga: Wyrzutek C
Krótki wygląd: Niska, szczupła, długie, ciemnoniebieskie włosy, białe oczy klanu Hyuuga
Widoczny ekwipunek: Czarny płaszcz z kapturem, czarne rękawiczki
GG/Discord: MxPl#7094
Multikonta: Toshiki Oden
Lokalizacja: To tu, to tam

Re: Pod wielorybim harpunem

Post autor: Tamaki Hyūga »

W trakcie jedzenia śniadania moje myśli błądziły w różnych kierunkach, bez żadnego bliżej określonego celu. Rozglądałam się od niechcenia po lokalu, kiedy moje oczy napotkały nikogo innego a tajemniczego okularnika, który siedział przy jednym ze stolików, tym razem, jednak to ja miałam przewagę, ponieważ najwyraźniej póki co nie był on świadomy mojej obecności. Dojadłam końcówkę kanapki ryżowej, popiłam to herbatą po czym wstałam od stolika i ruszyłam w kierunku agenta Cesarskiego.
- Proszę, proszę, gdyby nie fakt że cię tutaj teraz zaskoczyłam to bym zaczęła podejrzewać że mnie śledzicie. - rzuciłam rozbawionym tonem do okularnika. - Można się dosiąść? - zapytałam go wskazując na miejsce przy jego stoliku.
0 x
Obrazek Kuźnia | Ryo | KP | PH | WT
Harikotto
Martwa postać
Posty: 597
Rejestracja: 10 lis 2020, o 00:32
GG/Discord: Harry #6706
Multikonta: Harikido

Re: Pod wielorybim harpunem

Post autor: Harikotto »

0 x
Pięć linijek i do przodu, to moje nindo. Dobre nie?
Awatar użytkownika
Tamaki Hyūga
Martwa postać
Posty: 1830
Rejestracja: 18 maja 2019, o 03:00
Wiek postaci: 19
Ranga: Wyrzutek C
Krótki wygląd: Niska, szczupła, długie, ciemnoniebieskie włosy, białe oczy klanu Hyuuga
Widoczny ekwipunek: Czarny płaszcz z kapturem, czarne rękawiczki
GG/Discord: MxPl#7094
Multikonta: Toshiki Oden
Lokalizacja: To tu, to tam

Re: Pod wielorybim harpunem

Post autor: Tamaki Hyūga »

Jak się okazało wnioskując po bardzo przelotnym wyrazie zdumienia na twarzy okularnika, rzeczywiście udało mi się, przynajmniej w pewnym stopniu go zaskoczyć tym spotkaniem. Korzystając z zaproszenia usiadłam przy stoliku i obserwowałam mojego rozmówcę. Bardzo szybko przyznał on również że znajdzie się dla mnie kolejne zadanie co było mi zdecydowanie na rękę, zawsze jakiś sposób na nudę.
- Cóż, nie mam chyba co narzekać, jedynie te wasze pokrętne zwyczaje jeżeli dochodzi do płatności za wykonanie zadania... - odpowiedziałam na pytanie wzruszając jedynie ramionami. Z jednej strony niby było to trochę kłopotliwe ale miało w sobie też pewien urok. Może tym razem postaram się wymyślić w jaki sposób dostarczy on zapłatę?
0 x
Obrazek Kuźnia | Ryo | KP | PH | WT
Harikotto
Martwa postać
Posty: 597
Rejestracja: 10 lis 2020, o 00:32
GG/Discord: Harry #6706
Multikonta: Harikido

Re: Pod wielorybim harpunem

Post autor: Harikotto »

0 x
Pięć linijek i do przodu, to moje nindo. Dobre nie?
Awatar użytkownika
Tamaki Hyūga
Martwa postać
Posty: 1830
Rejestracja: 18 maja 2019, o 03:00
Wiek postaci: 19
Ranga: Wyrzutek C
Krótki wygląd: Niska, szczupła, długie, ciemnoniebieskie włosy, białe oczy klanu Hyuuga
Widoczny ekwipunek: Czarny płaszcz z kapturem, czarne rękawiczki
GG/Discord: MxPl#7094
Multikonta: Toshiki Oden
Lokalizacja: To tu, to tam

Re: Pod wielorybim harpunem

Post autor: Tamaki Hyūga »

Widząc że mężczyzna najwyraźniej nieco się już rozluźnił, na swój sposób oczywiście, sama również rozsiadłam się nieco wygodniej i obserwowałam mojego rozmówcę kiedy ten zdradzał mi nieco więcej na temat owego zadania jakie potrzebował aby ktoś wykonał.
- Miałeś moją ciekawość, teraz masz moją uwagę. Bardzo chętnie się tym zajmę, będzie to dobry sprawdzian dla moich umiejętności i tym razem będę mogła wykonać wszystko po swojemu. Co to za cel i dlaczego chcecie go tak bardzo martwego? No i oczywiście przydałoby się dostać nieco informacji odnośnie jego umiejętności, nie każdy potrafi tak o sobie znikać bez śladu kiedy po prostu uzna że coś się święci. A także jakieś informacje odnośnie tego przeczuwania, czy chodzi o jakieś umiejętności sensoryczne czy masz na myśli zwykłe rozpoznawanie znaków oraz sytuacji? - zadałam szereg pytań mężczyźnie, chcąc od razu przejść do sedna sprawy.
0 x
Obrazek Kuźnia | Ryo | KP | PH | WT
Harikotto
Martwa postać
Posty: 597
Rejestracja: 10 lis 2020, o 00:32
GG/Discord: Harry #6706
Multikonta: Harikido

Re: Pod wielorybim harpunem

Post autor: Harikotto »

0 x
Pięć linijek i do przodu, to moje nindo. Dobre nie?
Awatar użytkownika
Tamaki Hyūga
Martwa postać
Posty: 1830
Rejestracja: 18 maja 2019, o 03:00
Wiek postaci: 19
Ranga: Wyrzutek C
Krótki wygląd: Niska, szczupła, długie, ciemnoniebieskie włosy, białe oczy klanu Hyuuga
Widoczny ekwipunek: Czarny płaszcz z kapturem, czarne rękawiczki
GG/Discord: MxPl#7094
Multikonta: Toshiki Oden
Lokalizacja: To tu, to tam

Re: Pod wielorybim harpunem

Post autor: Tamaki Hyūga »

Kiedy tylko usłyszałam to co okularnik miał do powiedzenia, od razu zrozumiałam skąd wzięło się jego skrępowanie a także wiedziałam o jakim pomyśle on mówił. Westchnęłam głęboko i odchyliłam się w moim siedzisku. Pamiętałam jak pewien czas temu już musiałam przybrać rolę... Dość odmienną od mojego codziennego usposobienia, więc nie mogłam powiedzieć że będzie to dla mnie kompletna obczyzna. Skierowałam mój wzrok ponownie na agenta i przetrawiłam informacje.
- Już widzę w jakim kierunku to wszystko zmierza, jednak nie mówię nie. Pytanie tylko czy to że jestem w pewnym stopniu znana na świecie nie udaremni całego zadania? Masz pewność że ten Kagate Inerai nie był obecny podczas turnieju na Yinzin? Jeżeli jest to wtedy nici z tych wszystkich podchodów i od razu zwęszy podstęp. - powiedziałam do mężczyzny aby poznał moje drobne obiekcje odnośnie całego planu, który został narysowany.
0 x
Obrazek Kuźnia | Ryo | KP | PH | WT
Harikotto
Martwa postać
Posty: 597
Rejestracja: 10 lis 2020, o 00:32
GG/Discord: Harry #6706
Multikonta: Harikido

Re: Pod wielorybim harpunem

Post autor: Harikotto »

0 x
Pięć linijek i do przodu, to moje nindo. Dobre nie?
Awatar użytkownika
Tamaki Hyūga
Martwa postać
Posty: 1830
Rejestracja: 18 maja 2019, o 03:00
Wiek postaci: 19
Ranga: Wyrzutek C
Krótki wygląd: Niska, szczupła, długie, ciemnoniebieskie włosy, białe oczy klanu Hyuuga
Widoczny ekwipunek: Czarny płaszcz z kapturem, czarne rękawiczki
GG/Discord: MxPl#7094
Multikonta: Toshiki Oden
Lokalizacja: To tu, to tam

Re: Pod wielorybim harpunem

Post autor: Tamaki Hyūga »

Kiedy okularnik dokładniej wyjawił swoje plany, zrozumiałam rumienieć jakim się przed chwilą oblał. Wlepiłam w niego mój wzrok i skrzyżowałam ręce na piersiach po czym westchnęłam ciężko.
- Ehhhh, rzeczywiście, nieco w złą stronę pokierowałam mój tok myślenia, jednak teraz rozumiem jak to ma wyglądać... Cóż, wydaje mi się że w dalszym ciągu nic nie stoi na przeszkodzie abym wykonała to zadanie, jedyne co to cały ten plan sprawia że będzie to nieco trudniejsze do wykonania a jeżeli nie trudniejsze to na pewno o wiele bardziej upierdliwe. - powiedziałam w końcu po czym wstałam od stołu. - Cóż, nie ma więc czasu do stracenia i ruszę już na poszukiwania... Kompanek do tego zadania. - powiedziałam do zleceniodawcy zdeterminowanym tonem. Tak czy siak, jest to zlecone mi zadanie, które chciałam wykonać najlepiej jak to możliwe a także uwolnić świat od szumowiny jaką był Kagate.
0 x
Obrazek Kuźnia | Ryo | KP | PH | WT
Harikotto
Martwa postać
Posty: 597
Rejestracja: 10 lis 2020, o 00:32
GG/Discord: Harry #6706
Multikonta: Harikido

Re: Pod wielorybim harpunem

Post autor: Harikotto »

0 x
Pięć linijek i do przodu, to moje nindo. Dobre nie?
Awatar użytkownika
Tamaki Hyūga
Martwa postać
Posty: 1830
Rejestracja: 18 maja 2019, o 03:00
Wiek postaci: 19
Ranga: Wyrzutek C
Krótki wygląd: Niska, szczupła, długie, ciemnoniebieskie włosy, białe oczy klanu Hyuuga
Widoczny ekwipunek: Czarny płaszcz z kapturem, czarne rękawiczki
GG/Discord: MxPl#7094
Multikonta: Toshiki Oden
Lokalizacja: To tu, to tam

Re: Pod wielorybim harpunem

Post autor: Tamaki Hyūga »

Po pożegnaniu się z okularnikiem wyszłam z lokalu i zastanowiłam się chwilę nad sposobem aby znaleźć towarzyszki dzięki którym będę w stanie dotrzeć do posiadłości mojego celu tak aby ten nie czmychnął od razu. Nie wiedząc zbytnio jak się do tego zabrać szukam w mieście jakiegoś domu publicznego bądź innego tego typu miejsca. Jeżeli uda mi się odnaleźć takie miejsce to wchodzę niepewnie do środka i rozglądam się w poszukiwaniu kogoś z kim mogłabym omówić całą sprawę i może później uda się znaleźć jakieś sensowne rozwiązanie. Moje myśli cały czas krążyły wokół zadania, zastanawiałam się nad moim przyszłym przeciwnikiem, zastanawiałam się dlaczego był taki nieuchwytny, co umożliwiało mu uciekanie bez śladu na najmniejsze oznaki niebezpieczeństwa. Zastanawiałam się czy jego sława jako silnego wojownika nie była wyolbrzymiona i czy może okaże się godnym przeciwnikiem na którym będę mogła przetestować moje umiejętności.
0 x
Obrazek Kuźnia | Ryo | KP | PH | WT
ODPOWIEDZ

Wróć do „Fuyuhana (Osada Rodu Ranmaru)”

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość