Łąka przecięta paroma ścieżkami.

Awatar użytkownika
Harisham
Martwa postać
Posty: 797
Rejestracja: 17 sty 2020, o 01:23
Multikonta: Harikido, Prosiaczek

Re: Łąka przecięta paroma ścieżkami.

Post autor: Harisham »

O proszę! Niestety mam przed oczami kolejny przykład jak powoli Hachiman opuszcza nasz świat i przestaje go wspomagać, coraz częściej za to go karząc. Zagubiony chłopiec, który z pewnością mógłby zmienić świat na lepsze, ale brakuje mu przewodnictwa. Smutne, bo coraz więcej ludzi jest podobnie zagubionych i przez to coraz częściej skręcają na mroczną ścieżkę zła, zamiast dumnie kroczyć w świetle Hachimana. Całe szczęście ten biedny Rekinek trafił na mnie. Jako wierny sługa Boga Ośmiu Chorągwi czuję się zobowiązany do świecenia tego chłopca. Wierzę, że razem z nim będziemy mogli skuteczniej sławić naszego Pana.
- W takim razie miło mi poznać kolegę podróżnika. Również wyruszyłem w świat jakiś czas temu, aby móc lepiej naprawiać zło tego świata i nauczać ludzi o dobrze. Z chęcią nauczę cię tej drogi życia, jeśli tylko zechcesz.
0 x
5 linijek i do przodu. To moje nindo. Dobre, nie?

W związku z licznymi problemami:
Mianownik: Harisham
Dopełniacz: Harishama
Celownik: Harishamowi
Biernik: Harishama
Narzędnik: Harishamem
Miejscownik: o Harishamie
Wołacz: Harishamie
Awatar użytkownika
Yosuke
Martwa postać
Posty: 583
Rejestracja: 17 sty 2020, o 14:50
Wiek postaci: 13
Ranga: Dōkō
Multikonta: Daisuke

Re: Łąka przecięta paroma ścieżkami.

Post autor: Yosuke »

Spotkanie od samego początku przebiegało spokojnie. Najwyraźniej cechy wspólne były na tyle wyraźne, że pozwoliły tej dwójce na polubienie siebie. Harisham wyglądał na bardzo porządnego kolegę, więc nic dziwnego, że młodszy od niego Yosuke bardzo szybko uznał go za godnego zaufania. Jakby tego było mało, zaproponował, że z chęcią nauczy go. Trochę dziwnie brzmiało to mówienie o naprawianiu zła i nauczaniu o dobrze.

- Podobno świetnie potraficie kontrolować wodę - Wspomniał niebieskowłosy, powołując się na przekazane mu niegdyś informacje o umiejętnościach rodu Hozuki. Oprócz tego, że wielu z nich posługiwało się Suitonem, to sami potrafili zamienić swoje ciało w wodę. Dokładnie takiej osoby potrzebował aby go szkoliła.

- Dużo podróżowałeś? Bo ja chciałbym kiedyś zwiedzić cały kontynent - Postanowił podpytać go również o to jakich przygód można się spodziewać. Yosuke był bardzo zafascynowany wszelkiego rodzaju opowieściami, tak bardzo, że każdą możliwą okazję do usłyszenia kolejnej próbował wykorzystać.
0 x
Awatar użytkownika
Harisham
Martwa postać
Posty: 797
Rejestracja: 17 sty 2020, o 01:23
Multikonta: Harikido, Prosiaczek

Re: Łąka przecięta paroma ścieżkami.

Post autor: Harisham »

Ach, ta piękna dziecięca niewinność i głowa pełna marzeń. Cóż za cudowny widok. Czuje się wręcz teraz niczym rzeźbiarz ciosający właśnie swoje dzieło. W tak młodym wieku można pójść jeszcze w każdą stronę, w którą tylko się zechce. Muszę dopilnować, aby owa stroną była stroną pobożności i Hachimana. Ten Rekinek jako shinobi jest w stanie dokonać znacznie więcej, niż zwykły człowiek, dlatego bardzo ważne jest, aby uważniej się nad nim skupić. Nie zwykłem jednak ignorować takich sposobności do dobrych uczynków i zmienienia świata na lepsze.
- To samo mówią o Hishigaki. Większość shinobich Cesarstwa specjalizuje się w wodzie. Być może ma to coś wspólnego z tym, że żyjemy na wyspach... Z pewnością wszyscy zostaliśmy obdarzeni przez Hachimana podobnym darem. - odpowiadam młodemu Hoshigaki - Nie zwiedziłem zbyt wiele. Znam dosyć dobrze tereny Cesarstwa, jednak nigdy go nie opuściłem. Marzę za to o wyruszeniu do Yinzin, ojczyzny samurajów. Podobno ludzie tam są bardzo honorowi i pobożni. Chciałbym to kiedyś zobaczyć.
0 x
5 linijek i do przodu. To moje nindo. Dobre, nie?

W związku z licznymi problemami:
Mianownik: Harisham
Dopełniacz: Harishama
Celownik: Harishamowi
Biernik: Harishama
Narzędnik: Harishamem
Miejscownik: o Harishamie
Wołacz: Harishamie
Awatar użytkownika
Yosuke
Martwa postać
Posty: 583
Rejestracja: 17 sty 2020, o 14:50
Wiek postaci: 13
Ranga: Dōkō
Multikonta: Daisuke

Re: Łąka przecięta paroma ścieżkami.

Post autor: Yosuke »

-Hachimana?- Zapytał, przekrzywiając lekko głowę, a na jego twarzy wypisane było zdziwienie. Nie zrozumiał kto miałby być autorem daru, który sprawiał, że większość Shinobi z tych rejonów posługiwała się tym konkretnym żywiołem. To właśnie w tym momencie zacznie się kolejny rozdział nauk, pobierany przez Yosuke. Kolejny krok na długiej i ciężkiej drodze, które w przyszłości uformuje z niego pełnoprawnego wojownika. Do tego czasu musi jednak przyswoić sporo informacji, najlepiej więc zacząć jak najszybciej.

-Ja ledwo znam okolice Kirisame, do tej pory raczej nie oddalałem się zbytnio od rodzinnych stron- Przyznał się, że choć plany ma ambitne, to jednak do tej pory nie zrobił właściwie nic, żeby zrealizować swoje marzenia. Czuł się na tyle dorosły, że powinien poradzić sobie w świecie, a jednak ta jego dziecięca naiwność i skrywany wewnętrzny lęk, do którego się nie przyzna, sprawiały, że wystawienie nosa poza bezpieczną okolicę póki co były problematyczne.

-Co byś powiedział na wspólną podróż?- Zapytał, po chwili ciszy, próbując się przełamać. Wreszcie jednak postanowił rzucić taką propozycją, po czym dodał -W takiej podróży moglibyśmy się sporo nauczyć-. Miał nadzieję, że Hozuki przystanie na jego propozycję, to jednak wcale nie było takie oczywiste. Yosuke mógł być przecież dla niego jedynie problemem, o którym będzie musiał ciągle myśleć i który może mu więcej przeszkadzać niż to w ogóle jest warte. Nie można też było nadwyrężać czyjegoś zaufania i wykorzystywać dobroci, ale w innym razie Hoshigaki chyba nigdy nie zdecyduje się na opuszczenie Cesarstwa.
0 x
Awatar użytkownika
Harisham
Martwa postać
Posty: 797
Rejestracja: 17 sty 2020, o 01:23
Multikonta: Harikido, Prosiaczek

Re: Łąka przecięta paroma ścieżkami.

Post autor: Harisham »

Na każdą po kolei z Ośmiu Chorągwi Hachimana! Ten dzieciak musiał się wychować w jakiejś dziczy, skoro nie zna nawet imienia Pana. Koniecznie będę musiał to naprawić. Przecież nie znając Hachimana z łatwością może postępować wbrew jego woli i pośrednio zniszczyć ten świat. Całe szczęście, że jest jeszcze dzieckiem. Dzięki temu nie zdążył nagrzeszyć zbyt mocno oraz łatwo będzie go nawrócić na właściwą ścieżkę. Mam bowiem nadzieję, że nie jest jeszcze na to za późno.
- Hachiman, Bóg Ośmiu Chorągwi, to potężne bóstwo. Potrafi srogo karać grzeszników, którzy sprzeciwiają się jego woli. Docenia za to ludzi silnych, honorowych i męskich. Boli mnie serce na myśl, że możesz nie wiedzieć o jego istnieniu. Jeśli jednak tak jest, to nie mam innego wyboru. Udamy się razem w podróż, a ja po drodze spróbuję przekazać ci jak najwięcej o tym, jak dobrze wysławiać Hachimana.
0 x
5 linijek i do przodu. To moje nindo. Dobre, nie?

W związku z licznymi problemami:
Mianownik: Harisham
Dopełniacz: Harishama
Celownik: Harishamowi
Biernik: Harishama
Narzędnik: Harishamem
Miejscownik: o Harishamie
Wołacz: Harishamie
Awatar użytkownika
Tamaki Hyūga
Martwa postać
Posty: 1830
Rejestracja: 18 maja 2019, o 03:00
Wiek postaci: 19
Ranga: Wyrzutek C
Krótki wygląd: Niska, szczupła, długie, ciemnoniebieskie włosy, białe oczy klanu Hyuuga
Widoczny ekwipunek: Czarny płaszcz z kapturem, czarne rękawiczki
GG/Discord: MxPl#7094
Multikonta: Toshiki Oden
Lokalizacja: To tu, to tam

Re: Łąka przecięta paroma ścieżkami.

Post autor: Tamaki Hyūga »

0 x
Obrazek Kuźnia | Ryo | KP | PH | WT
Awatar użytkownika
Yosuke
Martwa postać
Posty: 583
Rejestracja: 17 sty 2020, o 14:50
Wiek postaci: 13
Ranga: Dōkō
Multikonta: Daisuke

Re: Łąka przecięta paroma ścieżkami.

Post autor: Yosuke »

Opowieść o Hachimanie był interesująca, ale Yosuke uznał to raczej za pewnego rodzaju ciekawostkę. Sprawy religijne, z tego, co kojarzył, były często źródłem mądrości i motywem przewodnim wielu ludzi na tym świecie. Często jednak podobnie jak w wielu dziedzinach, dochodziło do patologii, co skutkowało konfliktami oraz ofiarami w ludziach. Nie wszyscy ludzie są źli, a nie wszyscy fanatycy pragną śmierci drugiej strony, dlatego sam fakt, że Harisham był osoba wierzącą, niewiele zmieniał.

- Coś czuję, że to będzie świetna przygoda - Odpowiedział chłopiec, do swojego starszego kolegi, uśmiechając się. Nawet jeśli w niebieskowłosym do tej pory nikt nie zaszczepił żadnej idei religijnej, to przecież wciąż jest szansa, że z takich nauk można się wiele nauczyć. Motywy, na których bazują różne wyznania, często moralnie wzbogacają danych wyznawców.

Rozmowa ta została jednak przerwana, gdy po okolicy zaczął rozchodzić się czyjś krzyk. Zanim zdążyli określić, co jest jego przyczyną i z której strony przychodzi, to źródło samo przyszło do nich. Mały chłopak najwyraźniej szukał kogoś, a zapał, z jakim to robił, wskazywał, że ten drugi raczej się z gubił. Jak przystało na dobrego obywatela, Yosuke bez zastanowienia zechciał mu pomóc.

- Potrzebujesz pomocy? - Zapytał, podchodząc w stronę chłopaka, wcześniej gestem głową pokazując wyznawcy Hachimana, żeby poszedł z nim. Oczywiście opcja, że ktoś się zgubił, była najbardziej prawdopodobna, a więc wypadałoby najpierw zapytać, czy rzeczywiście ewentualna pomoc dodatkowej osoby jest potrzeba. Wciąż jest szansa, że równie dobrze może chodzić o coś innego, a ingerowanie w tę sytuację jest całkowicie bezsensowne.
0 x
Awatar użytkownika
Harisham
Martwa postać
Posty: 797
Rejestracja: 17 sty 2020, o 01:23
Multikonta: Harikido, Prosiaczek

Re: Łąka przecięta paroma ścieżkami.

Post autor: Harisham »

Mu ty gadu gadu, przyjemnie rozmawiamy o bogu i planach na przyszłość, przyjemnie czas mija, a tu okazuje się, że Hachiman ma dla nas inne plany. Rozmowa rozmową, zawsze jest miło nauczać innych o tym jak ważna jest wiara. Bóg Ośmiu Chorągwi ma dla nas inne zadanie. Czas przekuć nauki w czyny i udowodnić, że nie rzucam słów na wiatr. Prawdą jest bowiem, że Hachimana najbardziej cieszą uczynki i prawdziwa aktywność, a nie tylko czcze dyskusje. Oczywiście rozmawianie i nauczanie wiary jest ważnym elementem życia pobożnych ludzi, jednak dużo ważniejsze jest postępowanie zgodnie z wolą Hachimana.
Spokojnie i w ciszy idę za Yosuke. Nie wtrącam się widząc, że Rekinek świetnie sobie radzi.
0 x
5 linijek i do przodu. To moje nindo. Dobre, nie?

W związku z licznymi problemami:
Mianownik: Harisham
Dopełniacz: Harishama
Celownik: Harishamowi
Biernik: Harishama
Narzędnik: Harishamem
Miejscownik: o Harishamie
Wołacz: Harishamie
Awatar użytkownika
Tamaki Hyūga
Martwa postać
Posty: 1830
Rejestracja: 18 maja 2019, o 03:00
Wiek postaci: 19
Ranga: Wyrzutek C
Krótki wygląd: Niska, szczupła, długie, ciemnoniebieskie włosy, białe oczy klanu Hyuuga
Widoczny ekwipunek: Czarny płaszcz z kapturem, czarne rękawiczki
GG/Discord: MxPl#7094
Multikonta: Toshiki Oden
Lokalizacja: To tu, to tam

Re: Łąka przecięta paroma ścieżkami.

Post autor: Tamaki Hyūga »

0 x
Obrazek Kuźnia | Ryo | KP | PH | WT
Awatar użytkownika
Yosuke
Martwa postać
Posty: 583
Rejestracja: 17 sty 2020, o 14:50
Wiek postaci: 13
Ranga: Dōkō
Multikonta: Daisuke

Re: Łąka przecięta paroma ścieżkami.

Post autor: Yosuke »

Poszukujący zguby chłopiec był tak pochłonięty wykrzykiwaniem imienia, że dopiero odezwanie się bezpośrednio do niego pozwoliło przykuć jego uwagę. Nieco się wystraszył tego niespodziewanego pytanie, dlatego Yosuke uśmiechnął się delikatnie, żeby podkreślić swoje dobre zamiary. Przejęty zaczął opowiadać jak to zwykle wybierał się na spacery z Yoshim, a tym razem gdzieś nagle zniknął. Było widać, że jest on bardzo niepewny dwóch starszych od siebie. Jakby tego było mało, ich wygląd mógł wielu zmylić, rekinie oczy u jednego, rekinie zęby u drugiego. Można się było poczuć nieswojo w towarzystwie przedstawicieli tych dwóch klanów, zwłaszcza jeśli ktoś nie słyszał o nich za dużo.

- Jakiś pomysł? Rozdzielamy się czy szukamy razem? - Zwrócił się w stronę najstarszego z całej trójki. Jako osoba z największym doświadczeniem życiowym powinien lepiej móc oceniać sytuację, dlatego pozwolił sobie spytać Harishama o zdanie. Rozglądał się również po okolicy, próbując dostrzec może jakieś nietypowe ślady. Jeśli na początku szli we dwójkę, to możliwe jest odnalezienie śladów ich marszu.
0 x
Awatar użytkownika
Harisham
Martwa postać
Posty: 797
Rejestracja: 17 sty 2020, o 01:23
Multikonta: Harikido, Prosiaczek

Re: Łąka przecięta paroma ścieżkami.

Post autor: Harisham »

Zagubiony chłopiec... Cóż szukamy więc czegoś niewielkiego, na dosyć sporym obszarze. Niedobrze. Równie dobrze moglibyśmy szukać dorsza w wielkim oceanie. Trzeba zebrać więcej informacji. Inaczej nasze szanse na powodzenie zdecydowanie maleją. Szkoda, że Rekinek na to nie wpadł. Naprawdę liczyłem na to, że poprowadzi tę sytuację do pozytywnego rozwiązania. Tymczasem okazuje się, że chyba jestem zmuszony przejąć stery.
- Powinieneś uważniej pilnować swoich podopiecznych chłopcze. Nie czas jednak teraz na to. Powiedz nam jak wygląda i jak ubrany był Yoshi. Czy wspominał coś o tym, że gdzieś się wybiera? Gdzie ostatni raz go widziałeś. Skup się i postaraj odpowiedzieć jak najdokładniej, wtedy będzie nam łatwiej go szukać.
0 x
5 linijek i do przodu. To moje nindo. Dobre, nie?

W związku z licznymi problemami:
Mianownik: Harisham
Dopełniacz: Harishama
Celownik: Harishamowi
Biernik: Harishama
Narzędnik: Harishamem
Miejscownik: o Harishamie
Wołacz: Harishamie
Awatar użytkownika
Tamaki Hyūga
Martwa postać
Posty: 1830
Rejestracja: 18 maja 2019, o 03:00
Wiek postaci: 19
Ranga: Wyrzutek C
Krótki wygląd: Niska, szczupła, długie, ciemnoniebieskie włosy, białe oczy klanu Hyuuga
Widoczny ekwipunek: Czarny płaszcz z kapturem, czarne rękawiczki
GG/Discord: MxPl#7094
Multikonta: Toshiki Oden
Lokalizacja: To tu, to tam

Re: Łąka przecięta paroma ścieżkami.

Post autor: Tamaki Hyūga »

0 x
Obrazek Kuźnia | Ryo | KP | PH | WT
Awatar użytkownika
Yosuke
Martwa postać
Posty: 583
Rejestracja: 17 sty 2020, o 14:50
Wiek postaci: 13
Ranga: Dōkō
Multikonta: Daisuke

Re: Łąka przecięta paroma ścieżkami.

Post autor: Yosuke »

Hozuki jako podstawę swojego planu obrał zebranie dokłądnych informacji o poszukiwanym. Miało to sens, chodzenie po całej okolicy i wykrzykiwanie imienia mogło nie być zbyt efektywne. Co zresztą widać po próbach tego niezdarnego chłopca. To co jednak im odpowiedział, całkowicie zaskoczyło niebieskowłosego. Gdyby w tym momencie mógł zobaczyć swoją minę, zapewne nie przestawał by się śmiać do końca dnia. Zaśmiał się pod nosem z tego, że to przecież on sam błędnie założył, że chodzi o poszukiwania młodszego brata. Yoshi okazał się kotem, co tylko utrudnia całą sprawę.

- Z której strony przyszedłeś z Yoshim i w któym momencie zorientowałeś się, że zniknął? - Postanowił nieco włączyć się w dopytywanie o szczegóły. Gdy uzyskają dodatkowe informacje, będzie im prościej zabrać się za poszukiwania. Zawężony obszar będzie łatwiejszy do przeczesania, niż cała okolica. Koty potrafią być zwinne, więc jeśli planował sobie pochodzić po okolicy, równie dobrze może być już daleko stąd.
0 x
Awatar użytkownika
Harisham
Martwa postać
Posty: 797
Rejestracja: 17 sty 2020, o 01:23
Multikonta: Harikido, Prosiaczek

Re: Łąka przecięta paroma ścieżkami.

Post autor: Harisham »

Zbyt mocno chyba ostatnio skupiam się na ludziach. Cały czas dążę do pomagania innym i szerzenia wiary w Hachimana i przez to chyba zapominam, że poza ludźmi istnieją jeszcze inne gatunki, zwierzęta rośliny... Oczywiście mniej zwracają one uwagi Hachimana, jednak wciąż nie można ich ignorować. Wywierają one wielki wpływ na ludzi i w tym właśnie jest ich wartość. W końcu bardzo często to właśnie dzięki swoim zwierzętom ludzie stają się lepsi i robią więcej dobrych uczynków. Walcząc o dobro ludzkie, rzeczywiście nie możemy zapominać również o zwierzętach.
- Kot? No cóż, to nieco wyjaśnia. Wciąż jednak powinieneś go lepiej pilnować. Wtedy pewnie byś go nie zgubił. Wciąż tez nie odpowiedziałeś na moje pytania. Jak wygląda Yoshi, gdzie go ostatni raz widziałeś?
0 x
5 linijek i do przodu. To moje nindo. Dobre, nie?

W związku z licznymi problemami:
Mianownik: Harisham
Dopełniacz: Harishama
Celownik: Harishamowi
Biernik: Harishama
Narzędnik: Harishamem
Miejscownik: o Harishamie
Wołacz: Harishamie
Awatar użytkownika
Tamaki Hyūga
Martwa postać
Posty: 1830
Rejestracja: 18 maja 2019, o 03:00
Wiek postaci: 19
Ranga: Wyrzutek C
Krótki wygląd: Niska, szczupła, długie, ciemnoniebieskie włosy, białe oczy klanu Hyuuga
Widoczny ekwipunek: Czarny płaszcz z kapturem, czarne rękawiczki
GG/Discord: MxPl#7094
Multikonta: Toshiki Oden
Lokalizacja: To tu, to tam

Re: Łąka przecięta paroma ścieżkami.

Post autor: Tamaki Hyūga »

0 x
Obrazek Kuźnia | Ryo | KP | PH | WT
ODPOWIEDZ

Wróć do „Nami-shin (Osada Rodu Hōzuki)”

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości