Sklep z wyposażeniem

Awatar użytkownika
Defrevin
Założyciel Forum
Posty: 2109
Rejestracja: 11 lut 2015, o 22:31

Sklep z wyposażeniem

Post autor: Defrevin »

0 x
Jeśli masz ważną sprawę, pytanie lub potrzebujesz pomocy związanej z funkcjonowaniem forum, proszę wyślij do mnie prywatną wiadomość. Z chęcią zapoznam się ze sprawą i rozwieje wszelkie wątpliwości.
Hakai

Re: Sklep z wyposażeniem

Post autor: Hakai »

Szedłem w stronę szlaku transportowego by wyruszyć w podróż do Shigashi no Gibu. Jakieś tam szkolenie czy coś w tym stylu. Miałem przy sobie jakieś zaskórniaki które dzielnie odkładałem na czekającą mnie wyprawę. W pewnym momencie przechodziłem obok sklepu z bronią. Nigdy w nim nie byłem więc postanowiłem się przez chwilę rozejrzeć w końcu dużo ekwipunku przy sobie nie miałem a co jeśli ktoś mnie zaatakuje czy coś. Zawsze fajnie mieć jakieś gadżety w razie czego. Wszedłem przez drewniane drzwi a moim oczom ukazał się sklep. Był dosyć skromny najwyraźniej nie zbyt często odwiedzany. Rozglądając się zauważyłem parę błyskotek. Handlarz nawet nie skupił się na mojej obecności więc mocno chrząknąłem. Odwrócił się i spytał -W czym mogę pomóc Pokazałem palcem parę przedmiotów a on mi je zapakował. Tak obładowany mogłem ruszać! Wyszedłem z paroma nowymi fantami ze sklepu z jeszcze większym uśmiechem na twarzy. Dzień zapowiadał się wspaniale mimo lekkich wyrzutów sumienia spowodowanych tym ,że tak łatwo przyszło wydanie mi ciężko i długo zarabianych pieniędzy.

[Z/T]
Nazwa: Torba
Typ: Schowek
Objętość: Torbę należy umieścić na swoim ciele, najlepiej na pośladku
Pojemność: Kabura może pomieścić przedmioty o łącznej wartości 40 Punktów Objętości
Waga Fūin: 30
Opis: Rozbudowana wersja kabury na broń, którą każdy Ninja powinien posiadać. Można w niej zmieścić o wiele więcej przedmiotów, lecz wbrew pozorom wcale nie jest specjalnie droższa od swojej poprzedniczki. Torba znajduje się zwykle na pośladkach, aby łatwo można było dosięgnąć broni.
Cena: 100 Ryō


Nazwa: Zwój
Typ: Dodatek
Pojemność: Pojemność zwojów opisana jest w dziale z technikami pieczętującymi.
Objętość: 1(mały) | 5 (średni) | Duży zwój można nosić jedynie na plecach, maksymalnie 2 sztuki naraz.
Waga Fūin: 5 | 15 | 30
Opis: Jest to zwinięty w rolkę papier na którym możemy zamieścić co nam się tylko podoba. Potrzebny również do pieczętowania w nim np. broni różnego rodzaju. Wyróżniamy 3 rodzaje zwojów: mały, średni i duży
Cena: 25 Ryō za mały zwój X1

Nazwa: Wybuchowa Notka
Typ: Notka
Objętość: 0,5
Waga Fūin: 1
Ninpō: Ninjutsu
Opis: Jest to kartka z napisaną na niej pieczęcią. Aktywowana powoduje silny wybuch o zasięgu 5 metrów. Wykorzystywana często przy tworzeniu pułapek lub przyklejana do broni miotanej, na przykład kunaiów lub shurikenów.
Cena: 50 Ryō X7

Nazwa: Trójkunai
Typ: Ostrze krótkie, broń miotana
Objętość: 2
Waga Fūin: 4
Ninpō Shurikenjutsu
Opis: Broń o zastosowaniu bardziej penetrującym. Może nieźle poturbować wnętrzności innego shinobi. Można również do niego przykleić notki Hiraishin.
Cena: 10 Ryō za sztukę X2
Posiada gotówka: 500
Koszt zakupu: 495
Pozostała kwota: 5
0 x
Eiko

Re: Sklep z wyposażeniem

Post autor: Eiko »

Idąc przez deszcz prawie nie zwracałam na niego uwagi. W myślach nadal miałam tylko moją kwestię oraz starałam się rozgryźć problem transportu ładunku. Przecież nie mogłam go zmoczyć co w taką pogodę mogło być dosyć kłopotliwe. No trudno, będę się martwić na miejscu.- powiedziałam sama do siebie w myślach i wróciłam do powtarzania kwestii by zająć czymś myśli. Już w połowie drogi miałam wrażenie jakbym dopiero wyszła z wanny. Coraz bardziej mi się to wszystko nie podobało. Nie wiem jak schować przesyłkę by nie zmokła, ja sama jestem przemoczona do szpiku, a najgorsze, że czeka mnie jeszcze droga powrotna!- narzekałam sama sobie. Nagle jednak moje myśli odciągnął piorun który najwidoczniej uderzył w jakiś budynek. Było to dla mnie tak niespodziewane, że aż lekko podskoczyłam. Patrząc głową w kierunku z którego słyszałam huk unosił się czarny dym. Ktoś ma dzisiaj jeszcze większego pecha niż ja. Ta myśl mimo, że strasznie samolubna pocieszyła mnie i dała troszkę motywacji. Przyśpieszyłam więc kroku by jak najszybciej znaleźć się w sklepie. Gdy tylko ujrzałam do niego wejście wchodzę szybkim krokiem bez pukania i szybko zamykam za sobą drzwi.
-Dzień dobry.- mówią w sumie do nikogo bowiem dopiero rozglądam się po budynku.
0 x
Shinji

Re: Sklep z wyposażeniem

Post autor: Shinji »

0 x
Eiko

Re: Sklep z wyposażeniem

Post autor: Eiko »

W końcu dotarłam do sklepu. Nie spodziewałam się, że dach nad głową, aż tak mnie ucieszy. Ale nie przyszłam tu by odpoczywać lecz po paczkę. Kiedy jednak nie zobaczyłam nikogo za ladą zdziwiłam się. Czyżbym pomyliła sklepy? Mężczyzna wychodzący z zaplecza jednak szybko rozwiał moje wątpliwości. Mimo, że na sklepikarza nie wyglądał był tutaj jedyną żywą osobą poza mną. Dobra to musi być on. Podeszłam więc do lady.
-Ja chciałam prosić o zamówienie korzennego piwa z...- tutaj na chwilę urwał mi się głos.
Głupia ja, skąd było to piwo!?- skarciłam się w myślach i starałam sobie przypomnieć ową informację. Na szczęście dosyć szybko wpadła mi do głowy.
-Przepraszam zamyśliłam się. Piwa korzennego z Ryuzaku no Taki.- powiedziałam by nie wyjść na głupią po czym się uśmiechnęłam. Miałam nadzieję, że nie wyszłam na idiotkę.
0 x
Shinji

Re: Sklep z wyposażeniem

Post autor: Shinji »

0 x
Eiko

Re: Sklep z wyposażeniem

Post autor: Eiko »

Po twarzy sprzedawcy widziałam, że jest zażenowany moim przygotowaniem. Zrobiło mi się głupio i na mojej twarzy pojawiły się rumieńce. Wtedy zadał pytanie. Tym razem pamiętałam dokładnie odpowiedź więc można powiedzieć, że ją wyrecytowałam.
-W sumie dołóż tam jeszcze 2 kunai'e oraz wybuchową notkę.- w moim głosie można było wyczuć, że jestem z siebie lekko dumna. Oczywiście nie miało to żadnej podstawy w końcu było to tylko jedno zdanie. Starczyło jednak by nie czuć się już głupio po poprzedniej sytuacji. Oczekując na reakcję sprzedawcy słyszałam jak deszcz cichnie. Czyżby w końcu coś miało iść po mojej myśli? Miałam nadzieję, że w dźwięk spadającej wody całkowicie ucichnie i sprawi by transport paczki stał się dziecinnie prosty.
0 x
Shinji

Re: Sklep z wyposażeniem

Post autor: Shinji »

0 x
Kazori

Re: Sklep z wyposażeniem

Post autor: Kazori »

Czerwonowłosy Shinobi wparował do sklepu z prędkością fali uderzeniowej, gdy tylko drzwi z hukiem się otworzyły sprzedawca posłał młodemu Dohito grymas niezadowolenia, był to właściwie cud, że już go ze sklepu nie wyrzucił ale widocznie bardziej zależało mu na możliwym zarobku.
- Starcze! Chcę to! - rzucił z hukiem kładąc kartkę na blacie, wspomniany Jegomość westchnął głośno i zaczął wyjmować z półki to co jest wypisane na kartce, chwilę mu to zajęło. Jednak na blacie już leżało to co trzeba, Kazori uśmiechnął się grzebiąc w kieszeni w poszukiwaniu ryo.
- To będzie 200Ryo. - rzucił od niechcenia czekając na zapłatę, Dohito z niechęcią położył wspomnianą sumę na blacie i po sprawdzeniu, czy wszystko jest zapakowane wyszedł z budynku.
- Dobra, dzięki! - powiedział Kazori na odchodne.
Posiada gotówka: 435Ryo
Koszt zakupu: 200Ryo ---> 4kg Gliny
Pozostała kwota: 235
0 x
Heiji

Re: Sklep z wyposażeniem

Post autor: Heiji »

0 x
Kazori

Re: Sklep z wyposażeniem

Post autor: Kazori »

Kazori uwielbiał tak denerwować tego Jegomościa, mimo wszystko ten sprzedawca był na pozycji numer jeden wśród "Największych Ignorantów", w końcu nie doceniał sztuki ale kiedyś doceni... To jest pewne, kiedyś im wszystkim pokaże, czemu On tworzy najdoskonalszą. Dalsze rozmyślania przerwał jakiś człowiek, który stanął mu na drodze. Wyglądał... Na kogoś, kto mógłby wytrzeć nim podłogę. Czyżby staruch ze sklepu wynajął ochroniarza? Na szczęście nie, bo tak zwany Hyo ma do niego sprawę. Eskortę konkretniej. Ktoś docenił umiejętności młodego Dohito najwyraźniej
- Zgoda! Przyda mi się zastrzyk gotówki! - rzucił po tym, gdy jakaś dziewczyna obok przeszła, gdy się odsunęli. - To od razu gdzieś tam idziesz i mam cię eskortować, czy masz tu coś do zrobienia jeszcze? - dodał, mimo wszystko postąpił delikatnie mówiąc, lekkomyślnie akceptując bez dostania szczegółów, ale czego się nie robi dla pieniędzy?
- Tylko naprawdę, chcę usłyszeć te szczegóły w czasie drogi. - mruknął nieco podejrzliwym tonem, jakby Hyo miał zamiar go w łosia zrobić.
0 x
Heiji

Re: Sklep z wyposażeniem

Post autor: Heiji »

0 x
Jun

Re: Sklep z wyposażeniem

Post autor: Jun »

Po wykonanym zadaniu, młodzieniec wracał do swego domostwa, idąc przez ulicę, na której znajdował się sklep z wyposażeniem, właściwie to był on chyba najbardziej obleganym przez shinobi sklepem w tej wiosce, a przynajmniej tym najbardziej znanym. Jako że Suzaku nie śpieszył się z powrotem do domu, oraz zarobił ostatnio trochę pieniędzy, postanowił, iż zaopatrzy się w nowy sprzęt, zawsze lepiej mieć coś własnego, niż pożyczać rzeczy z rodzinnego dobytku. Niebieskowłosy otworzył drzwi, a jego oczom ukazały się wszelkiego rodzaju narzędzia mordu, na przykład miecze, broń miotana, ale także przedmioty o nieco innym zastosowaniu, jak chociażby notes. Yotsuki przywitał się ze sprzedawcą, którego zresztą zdążył już poznać. Rozejrzał się za tym, co mogło go zainteresować, a po wybraniu tejże rzeczy, sypnął monetami ze swej sakiewki i wyszedł, żegnając się uprzednio.
Tantō - 400 ryō.
z/t
0 x
Atsu

Re: Sklep z wyposażeniem

Post autor: Atsu »

- Mogłabyś powtórzyć co zrobiłaś z takim niewielkim zawiniątkiem, który leżał przy drzwiach?! - Warknął wkurzony Atsu na swoją rodzicielkę. - Jak to "myślałaś, że to były śmieci do wywalenia"? - Chłopak wyszedł z domu raptem na dwie godziny zostawiając przy drzwiach niewielki pakuneczek z gliną, który otrzymał od ojca. Pamiętał, że gdy go odkładał (i to nie przy samych drzwiach!) to nie było tam żadnego worka ze śmieciami czekającego na spacer do śmietnika. Nie będąc w stanie wkurzać się na swoją matkę, która nie utrudniła mu życia świadomie, ciężko westchnął i skierował się do sklepu. Nie miał ochoty grzebać w śmietniku, a tym bardziej lepić czegoś z zabrudzonej gliny. Szedł żwawym tempem pomimo lekkiego zmęczenia po treningu polegającym na rzucaniu shurikenami do tarcz. Chciał załatwić już wszystkie sprawy i zjeść w spokoju obiad (ależ piękne zapachy wydobywały się przez okno jego domu od strony kuchni!).
- Dzień dobry. - Powiedział chłopak wchodząc do sklepu. Jak zwykle zanim skierował się do kasy, pochodził chwilę po samym sklepie przyglądając się towarom. Nie miał w tym żadnego szczególnego powodu, można było wręcz rzec, że to był jego rytuał. Omiótł wzrokiem wszelakie shurikeny, katany i inne śmiercionośne narzędzia, po czym podszedł do lady korzystając z tego, że ostatni klient właśnie skończył robić zakupy.
- Poproszę kilogram gliny - powiedział i po chwili namysłu dodał - i torbę na nią. - przypomniał sobie, że jego poprzednia nie jest już w najlepszym stanie.
Gdy tylko otrzymał wskazane przedmioty zapłacił, podziękował i spokojnym krokiem ruszył w stronę domu z zakupami w ręce.
<Razem 150 Ryō>
0 x
Shiro

Re: Sklep z wyposażeniem

Post autor: Shiro »

0 x
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kōzan (Osada Rodów Haretsu i Dōhito)”

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości