Uliczki i zakamarki miasta

Awatar użytkownika
Satoshi
Posty: 583
Rejestracja: 13 maja 2021, o 14:33
Wiek postaci: 21
Ranga: Akoraito
Krótki wygląd: Ciemne, brązowe włosy, jasno niebieskie oczy oraz pokiereszowana twarz.
Sylwetka raczej szczupła, z widocznym zarysem mięśni. Odziany w pomarańczową koszulę, białą kamizelkę i granatowe spodnie.
Widoczny ekwipunek: Odznaka Akoraito klanu Sabaku,
Kamizelka Shinobi (biała),
Kabura na broń (na prawym udzie),
Gurda,
Torba na prawym biodrze
GG/Discord: Satoshi#3881

Re: Uliczki i zakamarki miasta

Post autor: Satoshi »

Sabaku pobieżnie przejrzał rozłożone przez Hitoya'ego mapy, przyglądając się nieco dłużej znakom, których za cholerę nie potrafił rozczytać. Czyżby był to jakiś inny język? Może bardziej archaiczna forma zapisu dziś używanych liter? Z krótkiego rozmyślania wyrwał Satoshiego właściciel sklepu, bredząc coś o artefakcie Hotei'a. Shinobi nie był zbyt religijny, uważał, że nawet jeżeli bogowie istnieją, to raczej mają gdzieś to, co dzieje się na świecie, a żadne modlitwy, choćby nie wiadomo jak gorliwe, nie nakłonią ich do interwencji. Całą historyjkę o artefakcie też zapewne można było włożyć między bajki, ale nie wykluczone, że coś wartościowego uda się znaleźć.
-Rozumiem, że moje wynagrodzenie nie zależy od powodzenia... wyprawy? Wie pan, jeśli przykładowo ta jaskinia okaże się wcześniej splądrowana przez jakichś bandytów czy coś. - Satoshi wolał się upewnić, takim ekscentrykom różne dziwne pomysły mogły przecież przyjść do głowy. Dobrze, że Hitoya sam powiedział, że zapłatę wyda w normalnej walucie. Ostatnie, na co Sabaku miał dziś ochotę, to wykłócanie się o to, że nie chce otrzymać jej w formie miedzianego posążku kota.


Widząc, że antykwariusz jest w zasadzie gotowy do drogi, shinobi jedynie pokiwał głową, udając zafascynowanie co najmniej odpowiadające temu, co prezentował sobą kupiec/poszukiwacz przygód.
-No to nie ma na co czekać, skoro jest pan gotowy, to możemy ruszać. - dodał sztucznie entuzjastycznym głosem. Choć w zasadzie entuzjazm był szczery, tylko wywołany kompletnie inną pobudką. Satoshi liczył na godziwą zapłatę za swój czas. Ruszył więc raźno za antykwariuszem.
0 x
Obrazek
Where the post at?
Obrazek
Awatar użytkownika
Kaisa
Posty: 134
Rejestracja: 20 cze 2021, o 15:44
Wiek postaci: 19
Ranga: Dōkō
Krótki wygląd: Szczupła i wysoka. Czarne, związane włosy i blada cera. Pod różanymi oczami widać cienie, a w uszy powbijane są srebrne kolczyki. Nosi czarno-białe kimono ze znakiem klanu na plecach.
Widoczny ekwipunek: Odznaka ninja w kolczyku, kabura na broń, torba przypięta do pasa i bambusowy flet przymocowany za pas od kimona.
GG/Discord: ColdMint#1624

Re: Uliczki i zakamarki miasta

Post autor: Kaisa »

0 x
Awatar użytkownika
Tatsuo
Postać porzucona
Posty: 547
Rejestracja: 2 lut 2020, o 23:16
Wiek postaci: 29
Ranga: Doko
Krótki wygląd: Długie rude włosy opadające swobodnie na ramiona, blizny od oparzeń na prawej stronie twarzy.
Widoczny ekwipunek: Płaszczyk i przyczepiona do niego biwa.
GG/Discord: Kraze#5092
Multikonta: Don Patch | Fujiko

Re: Uliczki i zakamarki miasta

Post autor: Tatsuo »

Misja #2 [ C ]
5 / 30
Shinsu Douhito

Jak nie ma tego, co się chce, to trzeba wziąć to, co dają. A jedyne sensowne zlecenie, którym Shinsu mógłby się wsławić, nie będąc chłopcem na posyłki czy innym panem pracującym w polu (przynajmniej nie musiałby doić krów), polegało na pomocy dziewczynie w dotarciu do morza. Przynajmniej miał zapewnione, o ile wierzyć słowom wypisanym koślawo na papierze, wynagrodzenie za ten trud. Można było jednak podejrzewać, że w tym świecie nic nie jest łatwe, a proste słowa w praktyce okazać się mogą wręcz niemożliwym do spełnienia wyzwaniem. Nie może być przecież zbyt nudno, prawda? Kobieta coś tam odburknęła, co niektórzy mogliby przetłumaczyć jako "proszę", a jeszcze inni jako "idź sobie". Nie była specjalnie chętna do rozmowy, a i Shinsu wewnętrznie nie pałał żądzą podtrzymywania konwersacji, która dość naturalnie się zakończyła wraz z odejściem od tablicy ogłoszeń.

Jak zdążyła już zbierająca kartki i inne zwitki papieru kobieta zauważyć, adres prowadził do jednej z zewnętrznych uliczek Kinkotsu, skąd było wszędzie daleko, a i przez to ceny wynajmowanych na noc pokojów, jak i ich standardy, były stosunkowo niskie. To mogłoby budzić pewne podejrzenia na temat tego, ile faktycznie w sakiewce posiada kobieta. W końcu gdyby była w stanie zaproponować solidną nagrodę za przeprowadzenie jej do morza, to powinna być w stanie wynająć nieco lepszy lokal. Bo jak już mowa o lokalach, jakie tutaj widzimy, to nie należą one do wysokiej klasy. Domki co prawda nie rozlatywały się przy podmuchu wiatru, lecz były bardzo ciasne. Niektóre miały również dodatkowe pięterko z pojedynczym oknem, będącym jedynym źródłem światła dla znajdujących się tam gości. Z reguły mieszkali tutaj zwykli tragarze wiążący ledwo koniec z końcem. Przed jednym z nich, zapisanych na kartce jako czwarty od niewielkiego ogrodu, którego dosłownie sekundę temu minął Shinsu, siedziała kobieta

Bujne, dobrze wypielęgnowane czarne włosy opadały na pokryte białą tkaniną ciało. Pod nią miała na sobie zwykłą czarną koszulkę i tożsamego koloru krótkie spodnie. Starała się za wszelką cenę zapisać coś na kartce papieru. Ołówek, który dzierżyła w dłoni, strasznie się telepał. To w jedną, to w drugą stronę, a też piaszczyste podłoże, na którym ów zwitek trzymała, wcale nie pomagało w zapisaniu myśli. Adres się jednak zgadzał, a i sama kobieta nie wydawała się być w pełni zdrowa psychicznie.
[/quote]
0 x
Obrazek
Awatar użytkownika
Shinsu
Posty: 811
Rejestracja: 18 kwie 2021, o 10:40
Wiek postaci: 23
Widoczny ekwipunek: Dwie torby u pasa.
GG/Discord: Shins#7007

Re: Uliczki i zakamarki miasta

Post autor: Shinsu »

Poprzedni post: viewtopic.php?p=185226#p185226
  Ukryty tekst
0 x
Awatar użytkownika
Tatsuo
Postać porzucona
Posty: 547
Rejestracja: 2 lut 2020, o 23:16
Wiek postaci: 29
Ranga: Doko
Krótki wygląd: Długie rude włosy opadające swobodnie na ramiona, blizny od oparzeń na prawej stronie twarzy.
Widoczny ekwipunek: Płaszczyk i przyczepiona do niego biwa.
GG/Discord: Kraze#5092
Multikonta: Don Patch | Fujiko

Re: Uliczki i zakamarki miasta

Post autor: Tatsuo »

Misja #2 [ C ]
7 / 30
Shinsu Douhito

Skoro większość osób zlecających zadania były paniami, to może warto byłoby skorzystać z shigajskich kontaktów i udać się do pracy w sprawdzonej młodej ekipie, która prężnie się rozwija na rynku teatralnym? Ach, nie, to nie czas na dawanie takich reklam. Teraz jedynie wypadało się cieszyć, że nie jest to stara baba, mówiąca o swoich problemach z kręgosłupem i wiecznie rozbrykanymi dziećmi. Te obecnie siedziały na ryneczkach i innych straganach, gdzie biedne szukały umięśnionych, młodych mężczyzn gotowych im pomóc. Niestety większość osady nie paliła się do wsparcia babć. Może stąd wynikał fakt piękności zleceniodawczyń? W końcu gdy misja, jaką dajesz, jest ciekawa, to klienci raz-dwa się znajdują. Na nieszczęścia Shinsu'a zgodził się on, nie wiedząc nawet do końca, co będzie miał robic.

Gdy tylko kobieta usłyszała donośny głos skierowany w jej stronę, ołówek będący w jej prawej dłoni automatycznie wyleciał, wpadając w kłęby pustynnego piasku, zatapiając się niemal po sam czubek. Brunetka zerknęła do góry, starając się swym niepewnym wzrokiem objąć dokładnie sylwetkę osoby, która postanowiła się do niej odezwać. Rozejrzała się jeszcze w bok, czy to na pewno ona była adresatką tych słów, lecz nikogo tutaj więcej nie widziała. Pojedynczy ludzie, niemający z samego rana pracy nim jeszcze Słońce na dobre wzejdzie ponad horyzont, przechodzili tą ulicą, ale o empatii w zewnętrznych kręgach Kinkotsu można było zapomnieć. A właściwie to w każdym miejscu Atsui natrafić można było z łatwością na zamkniętych w sobie, nieufnych wobec innych mieszkańców. Takie już uroki Samotnych Wydm.

 Jj-j-j-a. – Wargi delikatnie zadrżały, podobnie jak jej dłoń, którą wystawiła w kierunku Shinsu'a, gdy ten już się przedstawił. Kiwnęła jedynie głową na potwierdzenie, a następnie chwyciła w dłoń kartkę papieru, lecz jej chwyt był lekko mówiąc nieprecyzyjny. Zamiast złapać ją opuszkami palców, tak, aby nie zniszczyć struktury papieru, ta zgięła ją w swej pięści, wyrzucając przed mężczyzną pogięty rulon. – Nnnapisz. – Kaszlnęła kilkukrotnie, dławiąc się przez chwilę własną śliną, którą przypadkiem połknęła, lecz po kilku uderzeniach o klatkę piersiową, uspokoiła się. A przynajmniej w pewnym stopniu. – Przepraszam. Musisz mi pomóc napisać list, moja ręka jest za słaba. Potrafisz pisać? – Teraz tworzenie zdań wychodziło jej o wiele płynniej. Odnalazła nawet zagubiony ołówek, który położyła na piasku obok zwiniętej kartki papieru. Pustynne podłoże to mimo wszystko nie było dobre miejsce do tego, aby redagować jakąkolwiek wiadomość.
0 x
Obrazek
Awatar użytkownika
Shinsu
Posty: 811
Rejestracja: 18 kwie 2021, o 10:40
Wiek postaci: 23
Widoczny ekwipunek: Dwie torby u pasa.
GG/Discord: Shins#7007

Re: Uliczki i zakamarki miasta

Post autor: Shinsu »

  Ukryty tekst
0 x
Awatar użytkownika
Tatsuo
Postać porzucona
Posty: 547
Rejestracja: 2 lut 2020, o 23:16
Wiek postaci: 29
Ranga: Doko
Krótki wygląd: Długie rude włosy opadające swobodnie na ramiona, blizny od oparzeń na prawej stronie twarzy.
Widoczny ekwipunek: Płaszczyk i przyczepiona do niego biwa.
GG/Discord: Kraze#5092
Multikonta: Don Patch | Fujiko

Re: Uliczki i zakamarki miasta

Post autor: Tatsuo »

Misja #2 [ C ]
9 / 30
Shinsu Douhito

Zawsze można było napomknąć kobiecie, że pisanie ołówkiem nie jest za dobrym rozwiązaniem, ale jak to mówią - klient nasz pan, a shinobi powinien jedynie wykonywać polecenia zleceniodawczyni. Po wzięciu kartki w dłonie Shinsu mógł zauważyć, że próba napisania wiadomości już się rozpoczęła. Kilka koślawo rozpisanych znaków, podobnych do tych, jakie widniały na ogłoszeniu, niestety nie scalały się w żadną całość. Wydawało się, że tu i ówdzie brakuje kreski czy nawet kolejność ich stawiania była zaburzona, przez co "u" zaczynało wyglądać jak "tsu", a niektóre mazidła w ogóle były z innej bajki. Dało się jednak zrozumieć po kilku dobrze rozpisanych słowach, że z pewnością jest to tekst pisany do jakiegoś mężczyzny, choć jego imię mogło oznaczać wiele. 

Brunetka ucieszona rzuciła jedynie krótkie dziękuję i ruszyła za Shinsem, który mógł spokojnie podejść do jednej ze stojących niedaleko donic, w których kwitły, a raczej dogorywały przed kompletnym wysuszeniem, jakieś kwiatki. Aż dziwne, że tyle przetrwały na tej gorącej pustyni. – Em... – Kobieta poprawiła swój strój, a następnie usiadła pod ścianą drugiego budynku, opierając plecy o piaskowiec, a na zgięte kolana narzucając dodatkową warstwę szat. Jej oczy, choć częściowo skupione na mężczyźnie, delikatnie podrygiwały, a sama mrugała o wiele intensywniej, niż zazwyczaj ludzie to robią. Tak samo jej oddech był nieco przyśpieszony, choć po twarzy nie było widać, aby miała jakieś większe problemy z oddychaniem. Shinsu jednak nie miał zaawansowanej wiedzy medycznej, aby poznać tak delikatny problem po samym spojrzeniu na nią. 

Chciałabym... Chciałabym. – Powtórzyła jeszcze kilka razy, próbując wydukać jakieś słowo. Kąciki jej oczu delikatnie się zaszkliły, a sama przejechała po nich brudnym od piasku rękawem, jeszcze bardziej potęgując sobie nie tylko płacz, ale i szczypanie. Chyba zapomniała, że wypada myć ręce. Na takie luksusy przyjezdni do Unii jednak nie zawsze mogli sobie pozwolić. – Kusagi. – Przełknęła ślinę, zbierając się na chwilę w sobie, nie chcąc wystraszyć Shinsa płaczem. Wspomnienia powracały, ale nie były na tyle mocne, aby całkowicie wytrącić ją z równowagi. – Tak się nazywał. Został w wiosce ratując innych. Mówił mi, że jeżeli kiedyś się nie... Ekhm, nie nie spotkamy to... To powinnam wysłać mu list. – A to pani będzie znała adres? Chyba że do tej wioski od razu byłby zaadresowany. Tak wiele pytań, a tak mało odpowiedzi. Zdaje się jednak, że widząc reakcję kobiety, nie przewiduje ona tego, aby kiedyś sama powróciła w to miejsce. – Co chciałby ode mnie usłyszeć? Co ty byś chciał usłyszeć, gdybyś uratował swoją żonę przed wojną? – Przekrwione, zaczerwienione oczy, jak i brudne poliki, spojrzały teraz na twarz Shinsu'a, szukając jakiejś odpowiedzi na to trudne pytanie. Najwyraźniej sam będzie musiał się domyślić, co wypada napisać w tym liście.
0 x
Obrazek
Awatar użytkownika
Shinsu
Posty: 811
Rejestracja: 18 kwie 2021, o 10:40
Wiek postaci: 23
Widoczny ekwipunek: Dwie torby u pasa.
GG/Discord: Shins#7007

Re: Uliczki i zakamarki miasta

Post autor: Shinsu »

  Ukryty tekst
0 x
Awatar użytkownika
Tatsuo
Postać porzucona
Posty: 547
Rejestracja: 2 lut 2020, o 23:16
Wiek postaci: 29
Ranga: Doko
Krótki wygląd: Długie rude włosy opadające swobodnie na ramiona, blizny od oparzeń na prawej stronie twarzy.
Widoczny ekwipunek: Płaszczyk i przyczepiona do niego biwa.
GG/Discord: Kraze#5092
Multikonta: Don Patch | Fujiko

Re: Uliczki i zakamarki miasta

Post autor: Tatsuo »

Misja #2 [ C ]
11 / 30
Shinsu Douhito

Kobieta słuchała, ale jakoś nie mogła do końca uwierzyć w to, co dochodzi do jej uszu. Z jednej strony takie proste pytania w obliczu wojny, przed którą uciekała, wydawały się być nie na miejscu, a z drugiej strony dawały namiastkę normalności. W końcu gdyby wszystko było po staremu, z pewnością dokładnie taki list napisałaby. – Tak, tak, pisz. – Nerwowo klepnęła kilkukrotnie w kartkę znajdującą się obecnie na donicy, a następnie powstała, rozglądając się dookoła. – Muszę... Zadanie, no jasne, no tak. – Przecież po to tutaj przybył Shinsu. Kobieta jednak nie odpowiedziała na żadne pytanie, pozostawiając mężczyznę samotnego z ołówkiem w ręku i białym papierem znajdującym się przed nim. Zleceniodawczyni pobiegł w stronę kolejnego, stojącego nieopodal domu, w którego wnętrzu na jakiś czas zniknęła, aby wyjść z wielkim koszem założonym na plecy z pomocą dwóch, cieniutkich kawałków liny. Od góry przykryty był czerwonym materiałem tak, aby zasłaniał on to, co znajduje się w środku. – Muszę dostarczyć ten list nad morze. Zapakować go do butelki i wysłać. Kusagi obiecał mi, że go przeczyta. Uda mu się to, prawda? – Pytanie było właściwie retoryczne, ale chciała naprawdę wierzyć, że to się spełni. Że jej mężczyzna, oddalony od niej o przynajmniej kilkaset kilometrów, nagle spostrzeże samotnie dryfującą butelkę pośród skał. To było dobre w baśniach dla dzieci, ale o ile wierzyć legendom, to i w prawdziwym życiu mogło się wydarzyć. Gdy czerwona nić zwiąże dwie dusze na stałe, to nic ich już nie rozłączy. Tak mówili, ale ile w tym prawdy... Cóż. – Potem będę musiała zanieść pakunek do mojej rodziny. Mieszkają za granicą Sogen. – Czyli wychodzi na to, że kobieta przeszła całą tę drogę tylko po to, aby i tak koniec końców wrócić? Z pewnością miała w tym jakiś swój powód, lecz obecnie jej cel był dość prosty. Potrzebowała dostać się nad morze wraz z wypełnionym listem.
0 x
Obrazek
Awatar użytkownika
Shinsu
Posty: 811
Rejestracja: 18 kwie 2021, o 10:40
Wiek postaci: 23
Widoczny ekwipunek: Dwie torby u pasa.
GG/Discord: Shins#7007

Re: Uliczki i zakamarki miasta

Post autor: Shinsu »

  Ukryty tekst
0 x
Awatar użytkownika
Tatsuo
Postać porzucona
Posty: 547
Rejestracja: 2 lut 2020, o 23:16
Wiek postaci: 29
Ranga: Doko
Krótki wygląd: Długie rude włosy opadające swobodnie na ramiona, blizny od oparzeń na prawej stronie twarzy.
Widoczny ekwipunek: Płaszczyk i przyczepiona do niego biwa.
GG/Discord: Kraze#5092
Multikonta: Don Patch | Fujiko

Re: Uliczki i zakamarki miasta

Post autor: Tatsuo »

Misja #2 [ C ]
13 / 30
Shinsu Douhito

Wariaci bywają najciekawsi. Z nimi nigdy nic nie jest pewne i jedynie można zgadywać, jaki krok będzie kolejny. Gorzej, jeżeli ktoś taki jest twoim szefem, a ty działasz dość zadaniowo. Nie mając żadnych wskazówek, nie jesteś w stanie poprawnie wykonać swojego zlecenia, które obecnie nawet nie miało żadnego celu. Choć nie. Był jeden, do którego zleceniodawczyni uparcie dążyła. Chciała dostać się do morza, a żeby to zrobić, musieli udać się traktem prowadzącym na północ, gdzie dostęp do Antai, miejsca, gdzie obecnie odbywają się walki, był o wiele łatwiejszy. 

Przez dobre kilka minut po tym, jak Shinsu zadał jej pytanie odnośnie tego, co w ogóle powinno znaleźć się w liście, brunetka dukała sobie coś cichutko pod nosem, nie mówiąc żadnych konkretów. Chciała żyć w swoim wyimaginowanym świecie, w którym ten list, o którego wysłanie tak uparcie dążyła, ma jakiekolwiek znaczenie i sens. Czasami jednak mózg odzywał się w jej głowie, dając znać, że "hej, kobieto, to nie ma najmniejszego sensu!", lecz ten głos został szybko zagłuszany przez dyktujące obecnie rytm wyprawy serce. Czy pisanie podczas wędrówki miało sens? Raczej minimalny. Trzeba byłoby się co chwila zatrzymywać, aby dorysowywać kolejne znaki. 

Em... co ma być napisane... Wiesz. Kusagi zawsze uwielbiał łowić! Mieszkaliśmy w osadzie w Sogen, przez którą płynęła największa rzeka regionu. Zawsze on... on zawsze przynosił mi piękne ryby. I-i... chciałabym. On... on zawsze mówił, że ryby co roku znajdują swojego partnera. Czy to nie piękne? – Najpewniej niezbyt piękne, bo ryby aż tak dobrej pamięci nie mają. Można się było przekonać jednak o tym, że nasza czarnowłosa jest dość naiwna, a po jej sposobie mówienia i pisania rzecz by nawet można było, że najzwyczajniej zachowuje się jak dziecko. Temat jednak już był - coś z rybami, coś z miłością. Z pewnością kobiecie zależało na tym, aby Kusagi pamiętał o niej, gdy już dostanie swój mityczny list. – A potem... potem gdy już wyślę list, chciałabym powrócić do mojej osady. Wiem, tak wiem... Kusagi mówił idź jak najdalej, nie wracaj. Dlatego też poszłam na pustynię. Miałam tam zostać, ale... ale ja tak nie mogłam. Zarobiłam, co mogłam i chcę wrócić. Oddać im to. Pokazać, że też mogę być warta czegoś. Wiesz? Każdy mi zawsze powtarzał, że jestem taka nieprzydatna... Jedynie Kusagi we mnie coś dostrzegł. A ja go zostawiłam... – Dziewczyna wyraźnie posmutniała, ale już nie zanosiła się płaczem. Pewnie nie miała siły po tak długim monologu.
0 x
Obrazek
Awatar użytkownika
Shinsu
Posty: 811
Rejestracja: 18 kwie 2021, o 10:40
Wiek postaci: 23
Widoczny ekwipunek: Dwie torby u pasa.
GG/Discord: Shins#7007

Re: Uliczki i zakamarki miasta

Post autor: Shinsu »

  Ukryty tekst
0 x
Awatar użytkownika
Tatsuo
Postać porzucona
Posty: 547
Rejestracja: 2 lut 2020, o 23:16
Wiek postaci: 29
Ranga: Doko
Krótki wygląd: Długie rude włosy opadające swobodnie na ramiona, blizny od oparzeń na prawej stronie twarzy.
Widoczny ekwipunek: Płaszczyk i przyczepiona do niego biwa.
GG/Discord: Kraze#5092
Multikonta: Don Patch | Fujiko

Re: Uliczki i zakamarki miasta

Post autor: Tatsuo »

Misja #2 [ C ]
- / 30
Shinsu Douhito
0 x
Obrazek
Awatar użytkownika
Tetsurō
Posty: 1186
Rejestracja: 8 maja 2022, o 18:25
Wiek postaci: 24
Ranga: Akoraito
Krótki wygląd: Wysoki, szczupły, zielone włosy, szmaragdowe oczy. Ubrany w białą, jedwabną kuszulę i piaskowe spodnie. Na szyi nosi jasnozieloną chustę.
Widoczny ekwipunek: Kabury na obu nogach na udzie
Złoty medalion Ayatsuri na szyi pod chustą
GG/Discord: Kubalus#9713
Multikonta: Zankoku

Re: Uliczki i zakamarki miasta

Post autor: Tetsurō »

0 x
Prowadzone Misje:
  1. Ichirou -"Pan na Włościach" - Wyprawa S
  2. Shiori - "W11 - Wydział Śledczy" - Misja C
Awatar użytkownika
Amida
Posty: 84
Rejestracja: 20 cze 2022, o 15:25
Wiek postaci: 22
Ranga: Dōkō
Multikonta: Manjiro
Aktualna postać: Baji

Re: Uliczki i zakamarki miasta

Post autor: Amida »

0 x
Odrodzić się by umrzeć dumnie
Obrazek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kinkotsu (Osada Rodu Sabaku i Maji)”

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości