Karczma "Klejnot Pustyni"

Awatar użytkownika
Shinsu
Posty: 811
Rejestracja: 18 kwie 2021, o 10:40
Wiek postaci: 23
Widoczny ekwipunek: Dwie torby u pasa.
GG/Discord: Shins#7007

Re: Karczma "Klejnot Pustyni"

Post autor: Shinsu »

  Ukryty tekst
0 x
Awatar użytkownika
Fujiko
Postać porzucona
Posty: 60
Rejestracja: 1 sie 2021, o 23:54
Multikonta: Tatsuo | Don Patch

Re: Karczma "Klejnot Pustyni"

Post autor: Fujiko »

Ale co się tutaj wyprawia? Kolejne picie za moje pieniądze? Miałam postawić jedno piwo, a nie dwa, a na pewno już nie trzy. Ojczulek zawsze mi powtarzał, że czasami warto rozpić warstwę niższą. Można się z nich wtedy pośmiać, widząc, jak tracą powoli język w gębie, którego zresztą i tak za wiele nie mieli, a dodatkowo zawsze jakieś ciekawe bijatyki się z tego wytworzą. Z drugiej strony wierzyłam zawsze w pracę u podstaw (podstaw własnych najpewniej), a pogłębianie dołu, w jaki zdołała wpaść klasa niższa, nie jest czymś, na co mogłabym sobie pozwolić. A jednak. – Mówiłeś, że nie jesteś alkoholikiem. – Nie wiedziałam, co jest w tym czwartym kuflu. Było bardziej kolorowe od tego, co do tej pory zdarzyło się nam pić, ale na pewno wino to nie było. Moje wprawione w alkoholu oko na pewno rozpoznałoby je, gdyby takowe się tutaj pojawiło. Nie zamierzałam się pytać, bo jeszcze mi wmówi jakąś historyjkę, a ja głupia nie jestem. Wiem, że należy się szanować. – Ano, nie widziałam, bo nie gapiłam się na Wasz piasek. Nie zrozum mnie źle... a właściwie to sobie rozum, jak już tam chcesz. Jednak pustynia nie leży w moich zainteresowaniach. Właściwie to mało co leży w moich zainteresowaniach. – Taka prawda. Traktuję większość rzeczy i ludzi jak typowe zabawki. Pobawię się chwilę, a potem odstawię, bo mnie już powoli zaczęły nudzić. Dlatego też dość trudno usiedzieć mi w Shigashi i starałam się odeprzeć ten psi obowiązek na jak najdłużej mogę. Jednak posiadanie pieniędzy jest dość ważnym elementem mojego życia. Właściwie najważniejszym. 

Uśmiechnęłam się aż, słysząc jego odpowiedź. Tę o porządnym człowieku, bo wypasanie to mnie mało co interesuje. – Brzmisz jakbyś wiedział, co się tam dzieje. – Przez chwilę aż pomyślałam, że Shinsu może być kimś z wyższych sfer, a przynajmniej tych nie najbiedniejszych. No, trzeba przyznać, że wysławiać się potrafia, a i nawet coś odpowie, gdy się mu dowali. Miałam tutaj przyjść po wygraną, a zaraz się okażę, że stchórzę i tyle z tego będzie. Może po prostu powinnam dać większą szansę tym, z którymi się do tej pory nie spotykałam? W końcu pluję na ludzi bardziej majętnych, to może odnajdę się wśród biedoty. Ygh. Aż mnie dreszcz przeszedł po całym ciele. – W teatrze też za dużo porządnych ludzi nie znajdziesz. Kreują się na takich, ale potem wychodzi jakimi zwierzętami są. A nawet gorzej niż prawdziwe zwierzęta. – Podniosłam lekko brew, słysząc o jakichś żonach. Że... co? Z początku nie rozumiałam, ale im dłużej nad tym myślałam, tym jeszcze bardziej nie wiedziałam, co miał mi zamiar przekazać. Najwyraźniej kolejne kufle wchodziły bardzo łatwo w jego osłabione ciało. – Nie wiem, kto byłby na tyle odważny, aby odważyc się roznieść mój teatr na trzy wiatry. Jeżeli kiedyś będziesz w Shigashi, to chętnie Ci go pokażę. – Bo lubię się chwalić. Nie szukaj jakiegoś innego powodu. 

Dokończyłam kufel, bo skoro już go kupiłam, to mam do niego pełne prawo, a następnie odłożyłam go z hukiem na stół, powstając wreszcie z krzesła. – Myślałam, że będziesz zabawniejszy. A okazałeś się być całkiem zwyczajnym człowiekiem. To aż dziwne. – Ktoś okazał się być człowiekiem. Tak, to pewne zaskoczenie. Wyjęłam z sakiewki ze dwie monety. Nie można karmić pijaków więcej. Hah, dobra, przecież Shinsu nie jest alkoholikiem, prawda? – Przyda Ci się na dobre jedzenie. I nie, nie uważam, abyś nie był w stanie sobie na to zapracować. Uznaj, że to moja praca charytatywna na rzecz pustyni. Wiesz, charytatywna - taka... – Już miałam zacząć tłumaczyć, ale jedynie roześmiałam się cicho. Wystarczy mu już mojego mentorowania. Teraz muszę poznać więcej takich osób jak on. Może nie będzie tak źle, jak sobie zakładałam? Rzucając ostatnie spojrzenie, opatuliłam się mocniej swą szatą, zawiązując ją raz jeszcze, a następnie wychodząc bez większego pożegnania w stronę swojej karocy. A nie, moment, to po prostu zwykły drewniany wóz, bo w Ryuzaku oczywiście nie mieli nic lepszego na stanie. Takie życie.

z/t
0 x
Awatar użytkownika
Shinsu
Posty: 811
Rejestracja: 18 kwie 2021, o 10:40
Wiek postaci: 23
Widoczny ekwipunek: Dwie torby u pasa.
GG/Discord: Shins#7007

Re: Karczma "Klejnot Pustyni"

Post autor: Shinsu »

z/t - następny temat: viewtopic.php?p=184336#p184336
0 x
Awatar użytkownika
Ayumi
Postać porzucona
Posty: 36
Rejestracja: 11 lip 2021, o 17:46
Wiek postaci: 17
Ranga: Samuraj
Krótki wygląd: Niewysoka, dziewczyna o jasnobłękitnych, niemal białych włosach
Widoczny ekwipunek: Bokken z czarnego drewna
GG/Discord: MxPl#7094
Multikonta: Sasame

Re: Karczma "Klejnot Pustyni"

Post autor: Ayumi »

- Cóż... Zawsze coś, prawda? - powiedziałam nieco rozbawiona, jednak w głębi serca nieco zawiedziona że nie dowiem się niczego więcej o tej silnej wojowniczce, jednak nie było tego złego co by na dobre nie wyszło. Chwilę jeszcze rozmawiałam z Akihiko a później każde z nas ułożyło się do snu.
Następnego dnia obudziliśmy się razem z resztą karawany i skoro świt wyruszyliśmy z oazy aby wykorzystać czas kiedy Słońce jeszcze nie prażyło ze swoją całą siłą. Cała przeprawa minęła szybko z nowym towarzyszem podróży i nim się obejrzałam, nasza karawana już wjeżdżała do osady, której nazwę poznałam niedługo później, Kinkotsu. Kiedy pożegnaliśmy się z wędrownymi kupcami, razem z Akihiko udaliśmy się do najbliższego lokalu gdzie moglibyśmy zjeść jakiś porządny posiłek a owym lokalem okazała się karczma o nazwie "Klejnot Pustyni".
0 x
Awatar użytkownika
Akihiko Maji
Posty: 309
Rejestracja: 8 lut 2021, o 19:07
Wiek postaci: 21
Ranga: Doko
Krótki wygląd: -blond włosy
-ciemnoszare oczy
-biała koszulka z krótkimi rękawami i spodnie w tym samym kolorze
Widoczny ekwipunek: -gurda na plecach
-kamizelka shinobi
-fuma shuriken
GG/Discord: Destro#0111
Multikonta: Jūgo Misaki

Re: Karczma "Klejnot Pustyni"

Post autor: Akihiko Maji »

Podróż szczęśliwie przebiegła im spokojnie, bez żadnych nieprzyjemnych wypadków po drodze. Akihiko miał pewne doświadczenie w podróżowaniu razem z karawanami i podczas całej drogi do rodzinnej wioski nie tracił czujności. Co prawda ta prowincja była jego domem, jednak zdawał sobie sprawę z niebezpieczeństw jakie skrywały nieprzebrane piaski pustyni. Dotarli jednak do Kinkotsu, gdzie pożegnali się z kupcami i skierowali się w swoją stronę. Akihiko chciał jak najszybciej pojawić się w rodzinnym domu, jednakże nie mógł przecież zostawić swojej nowej znajomej samej. Dlatego też udał się wraz z nią do jednej z karczm by odpocząć po podróży. Chłopak wszedł do środka i zajął jedno z miejsc przy wolnym stole.
-Jaki mamy plan? Wolisz pozwiedzać czy od razu rozejrzeć się za zadaniem?
Zapytał blondyn, zastanawiając się nad tym co powinni zrobić dalej. On sam potrzebował dodatkowych funduszy na dalszą rozbudowę arsenału ale nie zamierzał wchodzić z tym na głowę samurajce, która mogła mieć inne pomysły.
0 x
Awatar użytkownika
Ayumi
Postać porzucona
Posty: 36
Rejestracja: 11 lip 2021, o 17:46
Wiek postaci: 17
Ranga: Samuraj
Krótki wygląd: Niewysoka, dziewczyna o jasnobłękitnych, niemal białych włosach
Widoczny ekwipunek: Bokken z czarnego drewna
GG/Discord: MxPl#7094
Multikonta: Sasame

Re: Karczma "Klejnot Pustyni"

Post autor: Ayumi »

Po przejściu ostatniego odcinka pustyni, wreszcie udało nam się dotrzeć do jednej z osad pośród piaskowych pagórków, wreszcie czułam ulgę, warunki atmosferyczne jakie panowały w tej części świata były dla mnie absolutną katorgą, jednak spożywanie ogromnych ilości wody i niemal ciągłe trzymanie się cienia pomogło mi jakoś relatywnie dobrze znieść najtrudniejszą część. Kiedy przybyliśmy do Kinkotsu, bo tak nazywała się osada, mogliśmy wreszcie udać się do Karczmy gdzie czekał na nas porządny posiłek i cywilizowane warunki noclegowe. Bardzo mi się podobało podróżowanie, jednak na dłuższą metę musiałam przyznać że nie byłam przyzwyczajona do takich ciężkich warunków i potrzebowałam wyspać się w łóżku. Nim jednak będzie na to czas, udaliśmy się wraz z Akihiko do głównej sali i usiedliśmy przy jednym ze stolików.
- Oh, przede wszystkim to muszę wreszcie zjeść jakiś porządny posiłek, kąpiel i chociaż na chwilę położyć się na jakimś łóżku. Zdecydowanie mnie wykończyła ta podróż przez pustynię. Ale później możemy trochę pozwiedzać, właściwie. - powiedziałam do chłopaka i przywołałam do nas gestem jednego z pracowników karczmy. Kiedy ten już do nas podszedł, zamówiłam sporą ilość jedzenia oraz dzbanek herbaty.
0 x
Awatar użytkownika
Akihiko Maji
Posty: 309
Rejestracja: 8 lut 2021, o 19:07
Wiek postaci: 21
Ranga: Doko
Krótki wygląd: -blond włosy
-ciemnoszare oczy
-biała koszulka z krótkimi rękawami i spodnie w tym samym kolorze
Widoczny ekwipunek: -gurda na plecach
-kamizelka shinobi
-fuma shuriken
GG/Discord: Destro#0111
Multikonta: Jūgo Misaki

Re: Karczma "Klejnot Pustyni"

Post autor: Akihiko Maji »

Chłopak był już niejako przyzwyczajony do trudów podróżowania i życia na pustyni. Oczywiście, nie było to dla niego ani łatwe ani przyjemne, jednak radził sobie całkiem nieźle. Zapewne dlatego zapomniał, że to co jemu przychodziło z mniejszym wysiłkiem, mogło sprawiać problemy osobom, które nie były przyzwyczajone do trudów życia w tej części świata. Gdy jednak się zorientował, miał ochotę strzelić się w czoło, jednak powstrzymał się z powodu tego iż nie był sam.
-Przepraszam. Tak mi się spieszyło do powrotu do służby, że zapomniałem iż jesteś zmęczona po podróży. W takim razie wrócimy do tego jutro.
Odezwał się i spojrzał zaskoczony na swoją towarzyszką, gdy tylko usłyszał ile jedzenia zamówiła. To była cecha każdego samuraja, czy po prostu ona była na tyle bogata, lub na tyle głodna? Tylko czy to oznaczało, że przez całą podróż nic nie jadła? Przy pierwszym spotkaniu nie wyglądała na wygłodzoną.. Niezależnie od powodu postanowił powstrzymać się od komentarza, samemu zamawiając skromny posiłek, przypominający raczej kolację oraz zimną wodę, najwspanialszy trunek na pustyni.
0 x
Awatar użytkownika
Arii
Posty: 1071
Rejestracja: 3 cze 2022, o 11:19
Wiek postaci: 18
Ranga: Dōkō
Krótki wygląd: *czarne, lekko pofalowane włosy
*jasna cera
*zazwyczaj czarny ubiór(kimono/sweter plus spodnie( + sandałki i skiety
Widoczny ekwipunek: *Duża Torba
*Plecak
*Manierka
Multikonta: Yachiru

Re: Karczma "Klejnot Pustyni"

Post autor: Arii »


0 x
Obrazek Prowadzone misje:
1. Kamiyo Ori - Cesarscy Brutale II - Zlecenie Specjalne Rewolucjonistów B (25/17+)
2. Kyoushi -Wyspy Samurajów - Kult Wiecznego Płomienia - Finał - Misja S (20/21)
3. Rezerwacja Ren&Mayu - Bogactwo Pustyni - Misja ?
4. Shiori - Chłopiec, który się skrapla... - Misja D (5/7+)
PH
Bank
WT
KP
Awatar użytkownika
Amida
Posty: 78
Rejestracja: 20 cze 2022, o 15:25
Wiek postaci: 22
Ranga: Dōkō
Multikonta: Manjiro
Aktualna postać: Baji

Re: Karczma "Klejnot Pustyni"

Post autor: Amida »

0 x
Odrodzić się by umrzeć dumnie
Obrazek
Awatar użytkownika
Arii
Posty: 1071
Rejestracja: 3 cze 2022, o 11:19
Wiek postaci: 18
Ranga: Dōkō
Krótki wygląd: *czarne, lekko pofalowane włosy
*jasna cera
*zazwyczaj czarny ubiór(kimono/sweter plus spodnie( + sandałki i skiety
Widoczny ekwipunek: *Duża Torba
*Plecak
*Manierka
Multikonta: Yachiru

Re: Karczma "Klejnot Pustyni"

Post autor: Arii »

2/7

0 x
Obrazek Prowadzone misje:
1. Kamiyo Ori - Cesarscy Brutale II - Zlecenie Specjalne Rewolucjonistów B (25/17+)
2. Kyoushi -Wyspy Samurajów - Kult Wiecznego Płomienia - Finał - Misja S (20/21)
3. Rezerwacja Ren&Mayu - Bogactwo Pustyni - Misja ?
4. Shiori - Chłopiec, który się skrapla... - Misja D (5/7+)
PH
Bank
WT
KP
Awatar użytkownika
Amida
Posty: 78
Rejestracja: 20 cze 2022, o 15:25
Wiek postaci: 22
Ranga: Dōkō
Multikonta: Manjiro
Aktualna postać: Baji

Re: Karczma "Klejnot Pustyni"

Post autor: Amida »

0 x
Odrodzić się by umrzeć dumnie
Obrazek
Awatar użytkownika
Arii
Posty: 1071
Rejestracja: 3 cze 2022, o 11:19
Wiek postaci: 18
Ranga: Dōkō
Krótki wygląd: *czarne, lekko pofalowane włosy
*jasna cera
*zazwyczaj czarny ubiór(kimono/sweter plus spodnie( + sandałki i skiety
Widoczny ekwipunek: *Duża Torba
*Plecak
*Manierka
Multikonta: Yachiru

Re: Karczma "Klejnot Pustyni"

Post autor: Arii »

3/7

0 x
Obrazek Prowadzone misje:
1. Kamiyo Ori - Cesarscy Brutale II - Zlecenie Specjalne Rewolucjonistów B (25/17+)
2. Kyoushi -Wyspy Samurajów - Kult Wiecznego Płomienia - Finał - Misja S (20/21)
3. Rezerwacja Ren&Mayu - Bogactwo Pustyni - Misja ?
4. Shiori - Chłopiec, który się skrapla... - Misja D (5/7+)
PH
Bank
WT
KP
Awatar użytkownika
Amida
Posty: 78
Rejestracja: 20 cze 2022, o 15:25
Wiek postaci: 22
Ranga: Dōkō
Multikonta: Manjiro
Aktualna postać: Baji

Re: Karczma "Klejnot Pustyni"

Post autor: Amida »

0 x
Odrodzić się by umrzeć dumnie
Obrazek
Awatar użytkownika
Arii
Posty: 1071
Rejestracja: 3 cze 2022, o 11:19
Wiek postaci: 18
Ranga: Dōkō
Krótki wygląd: *czarne, lekko pofalowane włosy
*jasna cera
*zazwyczaj czarny ubiór(kimono/sweter plus spodnie( + sandałki i skiety
Widoczny ekwipunek: *Duża Torba
*Plecak
*Manierka
Multikonta: Yachiru

Re: Karczma "Klejnot Pustyni"

Post autor: Arii »

4/7

0 x
Obrazek Prowadzone misje:
1. Kamiyo Ori - Cesarscy Brutale II - Zlecenie Specjalne Rewolucjonistów B (25/17+)
2. Kyoushi -Wyspy Samurajów - Kult Wiecznego Płomienia - Finał - Misja S (20/21)
3. Rezerwacja Ren&Mayu - Bogactwo Pustyni - Misja ?
4. Shiori - Chłopiec, który się skrapla... - Misja D (5/7+)
PH
Bank
WT
KP
Awatar użytkownika
Amida
Posty: 78
Rejestracja: 20 cze 2022, o 15:25
Wiek postaci: 22
Ranga: Dōkō
Multikonta: Manjiro
Aktualna postać: Baji

Re: Karczma "Klejnot Pustyni"

Post autor: Amida »

0 x
Odrodzić się by umrzeć dumnie
Obrazek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kinkotsu (Osada Rodu Sabaku i Maji)”

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości