Wioska przy rzece Asahi

Przypuszczalnie najbardziej nieprzyjazna ze wszystkich sektorów Samotnych Wydm, prowincja Atsui zamieszkana jest przez Ród Sabaku i Ród Maji. Sąsiaduje ona od północy z Wietrznymi Równinami i Shigashi no Kibu, zaś od wschodu - z niezbadanymi terytoriami. Tak jak w innych prowincjach tego regionu, większość krajobrazu to oceany piasku - z tą różnicą, że na Atsui temperatury są znacznie wyższe, zaś oazy są niezwykle rzadkie. Jedyne zwierzęta zapuszczające się tu to gady oraz sępy, polujące na umierających podróżników.
Awatar użytkownika
Shugo
Postać porzucona
Posty: 44
Rejestracja: 24 kwie 2021, o 03:17
Wiek postaci: 17
Ranga: Dōkō

Re: Wioska przy rzece Asahi

Post autor: Shugo »

- Fakt, przepraszam, po prostu musiałam się upewnić - odpowiedziała nieco zakłopotana. Straszna gafa, długa podróż chyba wdawała jej się we znaki. Szczęśliwie, Kasumi nie miała jej tego za złe. Była bardzo spokojna jak na kogoś, komu wiele dni temu zaginęła babcia. To pewnie nie była pierwsza tego typu sytuacja.
- Muszę jeszcze wiedzieć jak wygląda twoja babcia. Ile mniej więcej ma wzrostu, jak wyglądają jej włosy, czy ma jakieś wyjątkowe cechy wyglądu. Pamiętasz może w co dokładnie była ubrana kiedy ją zgubiłaś? - zapytąła Shugo, a drewnianą rzeźbę schowała do torby przy udzie. Po chwili namysłu dodała jeszcze - Muszę też wiedzieć, w którą stronę jest stragan. Popytam ludzi, którzy ostatnio ją tam widzieli. Tak, mam nadzieję, krok po kroku uda mi się dotrzeć do twojej babci.
Po otrzymaniu niezbędnej, i jak miała nadzieję, ostatniej informacji, Shugo, nie chcąc dłużej zwlekać, udała się w stronę straganu.
0 x
Awatar użytkownika
Mei
Posty: 454
Rejestracja: 3 cze 2019, o 11:33
Wiek postaci: 30
Ranga: Dōkō
Krótki wygląd: Niewysoki wzrost, niebieskie do pasa włosy oraz oczy z heterochromią. Lewe szkarłatne, zaś prawe koloru lodowego sopla. Budowa ciała szczupła, skóra śnieżnobiała o niskiej temperaturze. Strój miko. W skrócie młody wygląd jak na 29 lat.
Widoczny ekwipunek: Jedną z bardziej widocznych rzeczy jest wachlarz noszony przez kobietę na plecach. Zaraz po nim uplasowała się duża torba znajdująca się pod nim. Poza nimi ma jeszcze dwie kabury, każda przypada na jedno udo (od czasu do czasu są widoczne spod ubrania). Do kompletu dochodzą rękawiczki z ochraniaczami, a także sznureczek obwiązany na ręce z kluczykiem zawieszonym na nim.
GG/Discord: Mei#0402
Multikonta: Yona

Re: Wioska przy rzece Asahi

Post autor: Mei »

0 x
Obrazek Kolor wypowiedzi || Głos Mei Przydział misji D-B
Awatar użytkownika
Shugo
Postać porzucona
Posty: 44
Rejestracja: 24 kwie 2021, o 03:17
Wiek postaci: 17
Ranga: Dōkō

Re: Wioska przy rzece Asahi

Post autor: Shugo »

Po zdobyciu reszty informacji i figurki, Shugo nie potrzebowała już niczego więcej by móc rozpocząć poszukiwania, a przynajmniej tak jej się zdawała. Pożegnała się z Kasumi i jej matką, odmachała i ruszyła w kierunku straganu. Na miejscu zastanawiała się od kogo ma rozpocząć dochodzenie. Wybrała jedno ze stanowisk, przy którym było najmniej ludzi, by nie czekać zbyt długo w kolejkach. Kiedy nadeszła jej kolej, by rozmawiać z handlarzem, zaczęła wypytywać o staruszkę
- Dzień dobry, czy nie widział/a tu Pan/i ostatnio starszej Pani z ogłoszenia? Ma mniej więcej tyle wzrostu - powiedziała, pokazując ręką na swoim przykładzie - krótkie, jasnofioletowe włosy i szkarłatne oczy. Ubrana była w yukatę ze złotymi chmurkami. Zaginęła cztery dni temu ale nadal może przebywać na terenie wioski. Każda informacja jest na wagę złota.
0 x
Awatar użytkownika
Mei
Posty: 454
Rejestracja: 3 cze 2019, o 11:33
Wiek postaci: 30
Ranga: Dōkō
Krótki wygląd: Niewysoki wzrost, niebieskie do pasa włosy oraz oczy z heterochromią. Lewe szkarłatne, zaś prawe koloru lodowego sopla. Budowa ciała szczupła, skóra śnieżnobiała o niskiej temperaturze. Strój miko. W skrócie młody wygląd jak na 29 lat.
Widoczny ekwipunek: Jedną z bardziej widocznych rzeczy jest wachlarz noszony przez kobietę na plecach. Zaraz po nim uplasowała się duża torba znajdująca się pod nim. Poza nimi ma jeszcze dwie kabury, każda przypada na jedno udo (od czasu do czasu są widoczne spod ubrania). Do kompletu dochodzą rękawiczki z ochraniaczami, a także sznureczek obwiązany na ręce z kluczykiem zawieszonym na nim.
GG/Discord: Mei#0402
Multikonta: Yona

Re: Wioska przy rzece Asahi

Post autor: Mei »

0 x
Obrazek Kolor wypowiedzi || Głos Mei Przydział misji D-B
Awatar użytkownika
Shugo
Postać porzucona
Posty: 44
Rejestracja: 24 kwie 2021, o 03:17
Wiek postaci: 17
Ranga: Dōkō

Re: Wioska przy rzece Asahi

Post autor: Shugo »

- Dziękuję za udzieloną pomoc! - ukłoniła się lekko handlarzowi i odeszła od stoiska, by nie przeszkadzać mu w interesach. Ta informacja to więcej niż oczekiwała od kogoś, kto codziennie widuje tu pewnie dziesiątki ludzi. Dziwiło ją, że skoro była widziana w wiosce, to nikt nie raczył zgłosić tego Kasumi. Zastanawiała się co z uzyskaną informacją ma zrobić dalej. Mogła pomęczyć innych handlarzy ale Ci pewnie będą równie niechętni, by poświęcić jej chwilę, a ponadto musiałaby czekać w kolejkach. Co więcej, owy Kimizuka musiał być jakimś miejskim tematem tabu, skoro sprzedawca nie chciał, by ktoś inny usłyszał, że o nim rozmawiają. Mogła też wrócić do Kasumi i zapytać o Junpeia ale nie chciała jej już więcej zawracać głowy. Postanowiła postawić na mężczyzn pod lepianką, którzy wyglądali jej na osiedlowy monitoring. Skoro stoją i nic nie robią w środku dnia, to może tak po prostu wygląda każdy ich dzień i przypadkiem widzieli tu ostatnio staruszkę lub mężczyznę. Shugo podeszła do trójki i zagadnęła.
- Przepraszam Panów/Panie/Państwo, szukam staruszki z ogłoszenia i dowiedziałam się, że może przebywać z niejakim Kimizuke Junpeiem. Czy wiecie gdzie mogę go odnaleźć? - Zapytała, życzliwie się uśmiechając.
0 x
Awatar użytkownika
Mei
Posty: 454
Rejestracja: 3 cze 2019, o 11:33
Wiek postaci: 30
Ranga: Dōkō
Krótki wygląd: Niewysoki wzrost, niebieskie do pasa włosy oraz oczy z heterochromią. Lewe szkarłatne, zaś prawe koloru lodowego sopla. Budowa ciała szczupła, skóra śnieżnobiała o niskiej temperaturze. Strój miko. W skrócie młody wygląd jak na 29 lat.
Widoczny ekwipunek: Jedną z bardziej widocznych rzeczy jest wachlarz noszony przez kobietę na plecach. Zaraz po nim uplasowała się duża torba znajdująca się pod nim. Poza nimi ma jeszcze dwie kabury, każda przypada na jedno udo (od czasu do czasu są widoczne spod ubrania). Do kompletu dochodzą rękawiczki z ochraniaczami, a także sznureczek obwiązany na ręce z kluczykiem zawieszonym na nim.
GG/Discord: Mei#0402
Multikonta: Yona

Re: Wioska przy rzece Asahi

Post autor: Mei »

0 x
Obrazek Kolor wypowiedzi || Głos Mei Przydział misji D-B
Awatar użytkownika
Shugo
Postać porzucona
Posty: 44
Rejestracja: 24 kwie 2021, o 03:17
Wiek postaci: 17
Ranga: Dōkō

Re: Wioska przy rzece Asahi

Post autor: Shugo »

Poszukiwania szybko nabierały tempa. Po kilku dniach nudy, coś wreszcie zaczynało się dziać. Niestety, uliczni obserwatorzy nie poratowali jej żadną nową informacją. Szczęśliwie, nowe informacje przyszły prosto do niej. Kiedy usłyszała, że stojąca wcześniej przy straganie kobieta jest siostrą Kimizuki, była lekko zaskoczona takim obrotem spraw. Jedyną jej reakcją było delikatne uniesienie brwi w zdziwieniu. Kiedy usłyszała resztę wypowiedzi, potwierdzającą poniekąd sytuację staruszki, jej oczy otworzyły się szeroko. Nie dowierzała, że ktoś może mieć tak ogromny tupet, by powiedzieć jej w twarz coś takiego. Shugo uśmiechnęła się lekko, mając teraz na twarzy lekki grymas politowania. Skrzyżowała ręce na piersiach i odpowiedziała.
- Głupio, to jest od czterech dni widzieć ogłoszenia o zaginięciu staruszki i nie ruszyć dupy do sklepu matki Kasumi, żeby oddać babcię. Tak się składa, że właśnie jej szukam. Tej, która pewnie nawet nie zdaje sobie sprawy z tego gdzie jest, a którą twój braciszek ciąga po wiosce. Nie ma kolegów w swoim wieku do zabawy? A może jest jakiś konkretny powód, dla którego trzyma się ze starszą panią?
0 x
Awatar użytkownika
Mei
Posty: 454
Rejestracja: 3 cze 2019, o 11:33
Wiek postaci: 30
Ranga: Dōkō
Krótki wygląd: Niewysoki wzrost, niebieskie do pasa włosy oraz oczy z heterochromią. Lewe szkarłatne, zaś prawe koloru lodowego sopla. Budowa ciała szczupła, skóra śnieżnobiała o niskiej temperaturze. Strój miko. W skrócie młody wygląd jak na 29 lat.
Widoczny ekwipunek: Jedną z bardziej widocznych rzeczy jest wachlarz noszony przez kobietę na plecach. Zaraz po nim uplasowała się duża torba znajdująca się pod nim. Poza nimi ma jeszcze dwie kabury, każda przypada na jedno udo (od czasu do czasu są widoczne spod ubrania). Do kompletu dochodzą rękawiczki z ochraniaczami, a także sznureczek obwiązany na ręce z kluczykiem zawieszonym na nim.
GG/Discord: Mei#0402
Multikonta: Yona

Re: Wioska przy rzece Asahi

Post autor: Mei »

0 x
Obrazek Kolor wypowiedzi || Głos Mei Przydział misji D-B
Awatar użytkownika
Shugo
Postać porzucona
Posty: 44
Rejestracja: 24 kwie 2021, o 03:17
Wiek postaci: 17
Ranga: Dōkō

Re: Wioska przy rzece Asahi

Post autor: Shugo »

Siostrze Kimizuke wyraźnie nie spodobała się agresywna odpowiedź Shugo, ale mówiąc szczerze, nie mogło jej mniej obchodzić, co ktoś taki sobie o niej myśli. Czuła ogromną pogardę do rodzeństwa i wszystkich innych zamieszanych w to osób, które przyklaskiwały takim zachowaniom. Współczuła mieszkańcom wioski, wśród których najwyraźniej rodzinka sieje popłoch. Nie wiedziała jeszcze jaki los sobie zgotowała, choć nie czuła zbytniego strachu sytuacją, w której się znalazła. Była gotowa stanąć w obronie wolności staruszki, jeśli zaszłaby taka potrzeba. Nie zostało jej nic innego jak czekać do jutra. Dziewczyna udała się z powrotem do sklepu matki Kasumi. Miała nadzieję znaleźć tam matkę i córkę, by móc im przedstawić jak mają się rzeczy.
- Mam dobrą i złą wiadomość. Dobra jest taka, że wiem już z kim jest babcia, a zła jest taka, że z niejakim Kimizuke Junpei, kimkolwiek on jest. Na targu spotkałam jego siostrę, a ta kazała mi jutro wrócić na targ, gdzie mam znaleźć Kohaku. Nie wiem kim jest ta rodzina, ale nie mogę przejść obok tego, co robią. Jeśli będzie trzeba, stanę z nimi do walki.
Shugo była stanowcza w swoich przekonaniach. Szkoliła się przez lata, by w obliczu sytuacji takich jak ta, móc zrobić coś więcej, niż tylko biernie obserwować zapędy rodziny Junpei.
- Czy jest jakieś miejsce, w którym mogłabym trochę odpocząć i przeczekać do jutra? Nawet kawałek podłogi będzie odpowiedni.
0 x
Awatar użytkownika
Mei
Posty: 454
Rejestracja: 3 cze 2019, o 11:33
Wiek postaci: 30
Ranga: Dōkō
Krótki wygląd: Niewysoki wzrost, niebieskie do pasa włosy oraz oczy z heterochromią. Lewe szkarłatne, zaś prawe koloru lodowego sopla. Budowa ciała szczupła, skóra śnieżnobiała o niskiej temperaturze. Strój miko. W skrócie młody wygląd jak na 29 lat.
Widoczny ekwipunek: Jedną z bardziej widocznych rzeczy jest wachlarz noszony przez kobietę na plecach. Zaraz po nim uplasowała się duża torba znajdująca się pod nim. Poza nimi ma jeszcze dwie kabury, każda przypada na jedno udo (od czasu do czasu są widoczne spod ubrania). Do kompletu dochodzą rękawiczki z ochraniaczami, a także sznureczek obwiązany na ręce z kluczykiem zawieszonym na nim.
GG/Discord: Mei#0402
Multikonta: Yona

Re: Wioska przy rzece Asahi

Post autor: Mei »

0 x
Obrazek Kolor wypowiedzi || Głos Mei Przydział misji D-B
Awatar użytkownika
Satoshi
Posty: 583
Rejestracja: 13 maja 2021, o 14:33
Wiek postaci: 21
Ranga: Akoraito
Krótki wygląd: Ciemne, brązowe włosy, jasno niebieskie oczy oraz pokiereszowana twarz.
Sylwetka raczej szczupła, z widocznym zarysem mięśni. Odziany w pomarańczową koszulę, białą kamizelkę i granatowe spodnie.
Widoczny ekwipunek: Odznaka Akoraito klanu Sabaku,
Kamizelka Shinobi (biała),
Kabura na broń (na prawym udzie),
Gurda,
Torba na prawym biodrze
GG/Discord: Satoshi#3881

Re: Wioska przy rzece Asahi

Post autor: Satoshi »

Kilkugodzinna podróż wydawała się chłopakowi mgnieniem oka, wciąż bowiem w pamięci miał niemal miesięczną podróż przez wiele prowincji, gdy postanowił wybrać się do Ryuuzaku, zapragnąwszy zobaczyć morze. Tyle samo zresztą trwała droga powrotna, zakończona nieco ponad tydzień temu. Nie wiadomo, czy to los nie chciał, by Satoshi usiedział na miejscu choć trochę dłużej, czy może on sam podświadomie chwytał się każdego możliwego zajęcia, byle tylko się nie zanudzić, o co w tej pustynnej scenerii nie było ciężko. Teraz też starał się nie myśleć o trudach wędrówki pod czujnym okiem Amaterasu.

Gdy dotarł do osady, zaczęło się już ściemniać. Szkoda, że podróż zajmowała tak długo i była tak wyczerpująca, tym bardziej że dzisiejszej nocy mogło dojść do kolejnego podpalenia, skoro według raportu incydenty zawsze wtedy miały miejsce. Niebieskooki miał tylko nadzieję, że jego potrzeba odespania poprzedniej misji nie niosła ze sobą kolejnych strat z powodu ognia. Jednakże nie przebyłby w takim stanie tej cholernej pustyni. Z jednej strony kochał te piaski, jednak spędziwszy dłuższy czas w mieście portowym, uświadomił sobie, jak bardzo utrudniała ona życie. Do tej pory nie znał innego życia, nie miał więc żadnego porównania.

Nie chcąc tracić czasu, chłopak ruszył prosto do znajomego gospodarza. Od niego najszybciej dowie się wszystkiego, także najświeższych wiadomości. Idąc drogą, zastanawiał się, od czego tak w zasadzie zacząć śledztwo. Najprościej byłoby przyłapać piromana bądź piromanów na gorącym uczynku, jednak narażałoby to kolejnych ludzi na straty. Był oczywiście jeszcze jeden powód, dla którego Satoshi nie chciał szwendać się po osadzie. Im mniej osób wie o jego obecności tutaj, tym lepiej. Jeśli przestępcą jest tutejszy mieszkaniec, plotki o shinobim, który przybył rozwiązać palący problem wioski, mogłyby skutecznie go wystraszyć, co oznacza, że ciężej byłoby go wytropić.
0 x
Obrazek
Where the post at?
Obrazek
Awatar użytkownika
Shabondama Haruki
Posty: 322
Rejestracja: 11 lip 2021, o 19:57
Wiek postaci: 19
Ranga: Dōkō
Krótki wygląd: Białe włosy, błękitne oczy, błękitna Yukata w bańki i fale. Dmuchawka za pasem.
Widoczny ekwipunek: Dmuchawka za pasem.
GG/Discord: Silens#9436
Multikonta: Panda

Re: Wioska przy rzece Asahi

Post autor: Shabondama Haruki »

0 x
Polecam używać mojego ID do ukrywanej treści. Obrazek

Wszystkie moje grafiky są autostrwa najlepszego forumowego grafika. Kaisy. Polecam użytkowniczkę.
Awatar użytkownika
Satoshi
Posty: 583
Rejestracja: 13 maja 2021, o 14:33
Wiek postaci: 21
Ranga: Akoraito
Krótki wygląd: Ciemne, brązowe włosy, jasno niebieskie oczy oraz pokiereszowana twarz.
Sylwetka raczej szczupła, z widocznym zarysem mięśni. Odziany w pomarańczową koszulę, białą kamizelkę i granatowe spodnie.
Widoczny ekwipunek: Odznaka Akoraito klanu Sabaku,
Kamizelka Shinobi (biała),
Kabura na broń (na prawym udzie),
Gurda,
Torba na prawym biodrze
GG/Discord: Satoshi#3881

Re: Wioska przy rzece Asahi

Post autor: Satoshi »

Na widok znajomych i życzliwych twarzy oblicze Satoshiego rozjaśnił lekki uśmiech. Niby gościł tu bardzo krótko, ale spotkał się z naprawdę dobrym przyjęciem i dobrze wspominał pracę na tym gospodarstwie. Toteż teraz, widząc, że żniwa zakończone, zapytał na powitanie
-Was również dobrze widzieć, jak tam zbiory? Mam nadzieję, że obfite! Co tam u was?- rzecz jasna nie pogardził też zaproszeniem na kolację, w manierce wody zostało już zaledwie na kilka łyków, trudno też było nazwać wcinanie suchego prowiantu smacznym posiłkiem. - A z miłą chęcią! Nie wiem, czy fart, ale złapali mnie akurat, gdy wróciłem po misji do Stolicy. Przybyłbym już rano, ale naprawdę musiałem odespać... - Sabaku chciał przejść od razu do rzeczy, jednak nie można było tego uczynić na ganku. Niestety ściany mają uszy, tak samo ulice. Wiatr niesie słowa zawsze w kierunku tych, których nadawca chciałby utrzymać w niewiedzy.

Gdy tylko nadarzyła się sposobna okazja, Satoshi przeszedł więc niezwłocznie do rzeczy: - Mam nadzieję, że moja zwłoka nie kosztowała nikogo majątku? Widziałem suche dane, jak jednak wygląda to z waszej perspektywy? - Dwie rzeczy, których chciał koniecznie wiedzieć przed kolacją. W końcu podczas posiłku będzie miał chwilę, by w spokoju pomyśleć nad tym, co powinien zrobić, jak przeprowadzić śledztwo. Uzyskawszy odpowiedzi, będzie miał już jakiś punkt zaczepienia. Swoją drogą, miał okazję przywitać się z Haku, gdzie natomiast podział się Ryuu? Z miłą chęcią przywitałby się i z byłym shinobim. Oczywiście, zauważył przygaszone nastroje całej trójki. Czyżby i ich gospodarstwo zostało narażone na spore straty? Całe szczęście Unia dbała o rolników. Istniał przecież specjalny fundusz na wypadek utraty majątku od pożarów.
0 x
Obrazek
Where the post at?
Obrazek
Awatar użytkownika
Shugo
Postać porzucona
Posty: 44
Rejestracja: 24 kwie 2021, o 03:17
Wiek postaci: 17
Ranga: Dōkō

Re: Wioska przy rzece Asahi

Post autor: Shugo »

Shugo z bólem obserwowała emocje malujące się na twrzy Kasumi, kiedy ta opowiadała jej historię śmierci swojego ojca. Nie mogła uwierzyć, że takie szumowiny mogły terroryzować wioskę i nikt nie zrobił z nimi jeszcze porządku. Być może dziewczyna zadarła z niewłaściwą rodziną. Teraz było już niestety za późno, by cokolwiek zmienić. Nie mogłaby uciec i zostawić fioletowowłosej i jej matki w takiej sytuacji. Musiała ponieść konsekwencje swoich czynów i doprowadzić to do końca.
Kruczowłosa podziękowała rówieśniczce i jej matce za gościnę. Wzięła długą kąpiel, w czasie której starała się zebrać i uporządkować myśli. Zastanawiała się, kim tak właściwie są członkowie rodziny Junpei. Skoro terroryzowali całą wioskę, musieli albo być silni, albo dysponować dość dużymi środkami, by móc kupić sobie siłę. Jeśli do brudnej roboty wynajmować muszą bandytów, może sami nie władają chakrą, a ludzie, którzy dla nich pracują, to zwykli przestępcy. Tak długo, jak ktoś nie zionie w nią ogniem, czuła się na siłach, by móc bronić siebie i innych. Miała jednak nadzieję uniknąć konfliktu. Na wszelki wypadek, jeszcze przed opuszczeniem łazienki, odpieczętowała kilka przedmiotów ze zwoju. Pięć kunai, dwa shurikeny, dwadzieścia senbonów i dziesięć metrów stalowej linki. Całość zapakowała do torby, by w nagłym wypadku móc szybko dobyć broni.
Następnego ranka, całą trójką ruszyły na targ. Zebrany tam tłum zwiastował kłopoty. Wśród ludzi znalazły okaleczoną babcię. Szczęście w nieszczęściu, matka Kasumi znała się na opatrywaniu ran jak pewnie nikt w tej wiosce. Shugo przyjęła polecenie, lecz zanim wyruszyła w drogę, złapała Kasumi za rękę i wyszeptała jej do ucha.
- Jeśli będzie CI groziło niebezpieczeństwo, wykrzycz moje imię tak głośno jak możesz, a ja zaraz się przy Tobie zjawię.
Pobiegła w stronę studni. Jedną rękę trzymała przy torbie, by w razie niebezpieczeństwa móc szybko dobyć broni. Skoro Junpeiowie są zdolni do pobicia i zabójstwa, Shugo musiała być bardzo ostrożna, by nie nadziać się na kolejnych najemników. Skupiona na swoim otoczeniu, starała się jak najszybciej wykonać powierzone jej zadanie i wrócić do medyczki.
0 x
Awatar użytkownika
Shabondama Haruki
Posty: 322
Rejestracja: 11 lip 2021, o 19:57
Wiek postaci: 19
Ranga: Dōkō
Krótki wygląd: Białe włosy, błękitne oczy, błękitna Yukata w bańki i fale. Dmuchawka za pasem.
Widoczny ekwipunek: Dmuchawka za pasem.
GG/Discord: Silens#9436
Multikonta: Panda

Re: Wioska przy rzece Asahi

Post autor: Shabondama Haruki »

0 x
Polecam używać mojego ID do ukrywanej treści. Obrazek

Wszystkie moje grafiky są autostrwa najlepszego forumowego grafika. Kaisy. Polecam użytkowniczkę.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Atsui”

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości