Mała oaza przy trakcie handlowym

Prowincja w regionie Samotnych Wydm, wysunięta najdalej w kierunku zachodnim. Zamieszkana jest głównie przez Ród Ayatsuri i Ród Kaguya, starające się strzec granic tych terenów - niestety, jest to trudne zadanie ze względu na wielkość Sabishi oraz sąsiadujące z prowincją nieznane tereny. Krajobraz okolicy jest dosyć monotonny - gdziekolwiek nie spojrzeć, wszędzie ogromne połacie pustyni, z niewielkimi wyjątkami w postaci oaz. W trakcie podróży można się czasem natknąć na gliniane budynki, doskonale zamaskowane przed wzrokiem postronnych.
Awatar użytkownika
Shins
Martwa postać
Posty: 1682
Rejestracja: 7 kwie 2018, o 16:44
Wiek postaci: 22
Ranga: Dōkō, Pazur
Krótki wygląd: Nijaki. Zazwyczaj skryty w czarnym stroju ninja - do misji się przebiera. Brak cech szczególnych poza ustami na rękach i piersi.
Widoczny ekwipunek: Torba na glinę u pasa, dwie torby z tyłu. Maska na twarzy, rękawiczki na dłoniach. Miecz zawieszony na plecach. Płaszcz.

Re: Mała oaza przy trakcie handlowym

Post autor: Shins »

  Ukryty tekst
0 x
Karta Postaci <> Mechanika technik rodu Dōhito <> WT <> Kuźnia <> Dziennik młodego zabójcy Twarda spacja:
Awatar użytkownika
Shins
Martwa postać
Posty: 1682
Rejestracja: 7 kwie 2018, o 16:44
Wiek postaci: 22
Ranga: Dōkō, Pazur
Krótki wygląd: Nijaki. Zazwyczaj skryty w czarnym stroju ninja - do misji się przebiera. Brak cech szczególnych poza ustami na rękach i piersi.
Widoczny ekwipunek: Torba na glinę u pasa, dwie torby z tyłu. Maska na twarzy, rękawiczki na dłoniach. Miecz zawieszony na plecach. Płaszcz.

Re: Mała oaza przy trakcie handlowym

Post autor: Shins »

  Ukryty tekst
0 x
Karta Postaci <> Mechanika technik rodu Dōhito <> WT <> Kuźnia <> Dziennik młodego zabójcy Twarda spacja:
Awatar użytkownika
Shi
Postać porzucona
Posty: 375
Rejestracja: 25 mar 2020, o 09:43

Re: Mała oaza przy trakcie handlowym

Post autor: Shi »

0 x
Awatar użytkownika
Ario
Posty: 2138
Rejestracja: 18 maja 2020, o 10:21
Wiek postaci: 19
Ranga: Sentoki
Krótki wygląd: Pomarańczowo-włosy chłopak, noszący na plecach płaszcz z znakiem Kropli.
Widoczny ekwipunek: Na plecach ma duży, dziwny plecak, a na jego barku spoczywa czarna salamandra w zółte kropki.
GG/Discord: Boyos#3562

Re: Mała oaza przy trakcie handlowym

Post autor: Ario »

Gdy chłopak dotarł do oazy, zrobił duże oczy i rozejrzał się bezpardonowo. Miał iść zrobić zakupy, a zamyślił się jak najlepiej mógłby wykorzystać to, czego dziś dokonał: jak mógłby skonstruować coś zdecydowanie lepszego, tańszego i bardziej...bardzo nie chciał używać słowa "śmiercionośny", także zatrzymał się na lepszym i tańszym. Tak się zamyślił, że przeszedł kupę drogi, ale że słońce pustyni było mu przyjazne i chciał sobie zrobić jeden dzień wolnego od ratowania ludzi w prostych czynnościach w wiosce, to stwierdził, że w sumie spacer mu się przyda. Też nie pamietał, kiedy zapuszczał się poza wioskę. Nie chciał osiąść jak matka, która...ah...mateczka...nie chciał o niej myśleć.

Ario stanął na środku oazy i rozejrzał się.
- Ale...ale się tu zmienia wszystko. - chłopak popatrzył na zebrane daktyle pod drzewem. Przynajmniej ludzie dbają ciągle o to, żeby zostawiać po sobie porządek. I bardzo dobrze - jeżeli każdy by zaniedbywał takie rzeczy, wiele podróży stałoby się trudniejszych.

Młody Kunisaku podszedł więc do źródła wody. Zsunął z ramion część kamizelki, odkrywając dość chude i kościste barki, po czym wział wody do dłoni i zmoczył sobie kark i trochę klatki piersiowej.
- Dawno nie robiłem sobie wolnego. - powiedział cicho zadowolony. Dopiero gdy wstawał, kątem oka coś dostrzegł. Raczej kogoś. Ktoś siedział i go obserwował. Chłopak nie dostrzegł kto to, lecz szybko zaczął się ubierac.
- No...no...no no przepraszam, nie wiedziałem, że ktoś tu jest.
0 x
Awatar użytkownika
Shi
Postać porzucona
Posty: 375
Rejestracja: 25 mar 2020, o 09:43

Re: Mała oaza przy trakcie handlowym

Post autor: Shi »

0 x
Awatar użytkownika
Ario
Posty: 2138
Rejestracja: 18 maja 2020, o 10:21
Wiek postaci: 19
Ranga: Sentoki
Krótki wygląd: Pomarańczowo-włosy chłopak, noszący na plecach płaszcz z znakiem Kropli.
Widoczny ekwipunek: Na plecach ma duży, dziwny plecak, a na jego barku spoczywa czarna salamandra w zółte kropki.
GG/Discord: Boyos#3562

Re: Mała oaza przy trakcie handlowym

Post autor: Ario »

Ario był zaskoczony tym, że osobę, którą zauważył, była...dziewczyna. Jego poprzednie doświadczenia z kobietami, opierały się głównie na babciach, które chciały, by chłopak pomógł im w pracach najczęściej ogródkowo-roślinnych (chyba, że mowa o babci, która kazała mu się wspinać po skale, co niemal przypłacił życiem), lub matce, która już dawno zatraciła jakieś człowieczeństwo i skupiła się na swojej wierze do zbawienia w lalko-statuetkę, której oddawała hołd.

Tymczasem, przed nim stała w pełnej osobliwości dziewczyna i to jeszcze w jego wieku. Trochę podświadomie wyparł nawet tą informację, że na świecie żyją dziewczyny w jego lub zbliżonym wieku. Chłopak otworzył usta w literę o, i stał tak przez chwilę, gdy ta się przedstawiła. Kropla potu spłynęła mu po twarzy. Prawdopodobnie stanął przed największym wyzwaniem w swoim życiu ninja. Musiał nawiązać kontakt...z rówieśniczką!
- NO NO NO NO NO NO NO JA...JESTEM ARIO. - chłopak w swoim stylu zaczął się jąkać, po czym ukłonił się dziewczynie, na znak powitania.

Był w takiej pozycji przez chwilę, gdy zdał sobie sprawe, jak się zachowuje i że zaraz dziewczyna weźmie go za jakiegoś cudaka. Trochę tak, jak on uważał matkę.
- B...bardzo miło mi Cię poznać. - dodał, wyprostowywując się.

Ario się delikatnie uśmiechnął, po czym wystrzelił rękę w jej stronę z palcem wskazującym.
- Ale masz gurdę! Ale fajna! - oczy chłopaka się wytrzeszczyły, a on sam jednym susem, znalazł się blisko niej. Jakby zupełnie zapomniał o tym, że się denerwował, bo zobaczył coś, co go zainteresowało. Mogło to przypominać pokazanie łakocia dziecku.
- Guarda! Na piach? Na wodę?...hmm...na piach! Ty jesteś z tego rodu Shinobi! Od piachu! Nosicie piach w gurdach, prawda? - dziewczyna jeszcze nie wiedziała, że Ario bardzo często lubi...
- Strasznie musi być ciężka. Nie lepiej zrobić 4 małe gurdy, na ramiona i nogi, w formie ochraniaczy? Wtedy będziesz mogła używać gurdy jako tarczy...albo jeszcze lepiej! ...zrobić zbroję! - ...ulepszać rzeczy, które wydadzą mu się ciekawe.
0 x
Awatar użytkownika
Shi
Postać porzucona
Posty: 375
Rejestracja: 25 mar 2020, o 09:43

Re: Mała oaza przy trakcie handlowym

Post autor: Shi »

0 x
Awatar użytkownika
Ario
Posty: 2138
Rejestracja: 18 maja 2020, o 10:21
Wiek postaci: 19
Ranga: Sentoki
Krótki wygląd: Pomarańczowo-włosy chłopak, noszący na plecach płaszcz z znakiem Kropli.
Widoczny ekwipunek: Na plecach ma duży, dziwny plecak, a na jego barku spoczywa czarna salamandra w zółte kropki.
GG/Discord: Boyos#3562

Re: Mała oaza przy trakcie handlowym

Post autor: Ario »

Dziewczyna odpowiadała na pytania, którymi zasypywał ją Ario. Sam chłopak wpadł po drodze, na kilka pomysłów ulepszeń, jednak gdy Shi zadała pytanie klucz, chłopak na chwilę się zatrzymał w swoich pytaniach.
- Czym ja się zajmuję? - powtórzył zdziwiony.
W sumie...nie miał na to dobrej odpowiedzi. Co prawda na codzień zajmował się pomocą w wiosce, pilnowaniem obu gospodarstw, o ile jego lepianką można takowe nazwać, wspierał matkę i...
- To znaczy no...ja się zajmuję generalnie ulepszaniem rzeczy. Buduje różne konstrukcje...o!...na przykład, ostatnio dokończyłem swój dom...o ile to można domem nazwać. Zwykła lepianka, ale doprowadziłem wodę w podziemiach, no i mój warsztat jest pod ziemią, więc jak jest za gorąco to tam można się ukryć...chociaż ja lubię, jak jest gorąco. - odparł i ruszył za dziewczyną, ale jeszcze nie siadał. Spojrzał na niebo po czym podrapał się po głowie.
- Wiesz...teoretycznie to nie moja sprawa...ale skąd się tu wzięłaś? Dawno nie widziałem żadnego użytkownika piasku. Coś się stało? A może to z powodu Unii tu jesteś? - powiedział, po czym usiadł obok niej.
Chłopak wyciągnął rękę w stronę daktyli, po czym z jego palca wystrzeliła niebieska linka chakry, złączając się z pożywnym owocem. Ario pociągnął dłoń do siebie, a złączony nicią daktyl wystrzelił w jego stronę tak, że młody Kunisaku złapał go w locie i następnie zjadł, czekając na odpowiedź Shi.
  Ukryty tekst
0 x
Awatar użytkownika
Shi
Postać porzucona
Posty: 375
Rejestracja: 25 mar 2020, o 09:43

Re: Mała oaza przy trakcie handlowym

Post autor: Shi »

0 x
Awatar użytkownika
Ario
Posty: 2138
Rejestracja: 18 maja 2020, o 10:21
Wiek postaci: 19
Ranga: Sentoki
Krótki wygląd: Pomarańczowo-włosy chłopak, noszący na plecach płaszcz z znakiem Kropli.
Widoczny ekwipunek: Na plecach ma duży, dziwny plecak, a na jego barku spoczywa czarna salamandra w zółte kropki.
GG/Discord: Boyos#3562

Re: Mała oaza przy trakcie handlowym

Post autor: Ario »

Aria opędzlował daktyla, po czym słysząc pytanie Shi, na chwilę odleciał. Plusem tej całej sytuacji było to, że jakoś przestał się przejmować obecnością dziewczyny i nie stresował się tak, jak wyglądało to na początku. Na początku zastanowiło Ario, czemu dziewczyna znalazła się w tym miejscu. Jest szpiegiem z Unii? Ario miał na ten temat swoją teorię, ale o polityce starał się zbytnio nie rozmawiać.
- Ah...o to chodzi. No...ym...tak, ale nie nazwałbym tego jakąś wielką...zdolnością. Ot sztuczka, której nauczyła mnie matka, abym mógł się bronić, jak przyjdzie potrzeba... - powiedział dużo ciszej. - ...albo bronić to co dla mnie cenne. - dodał trochę pewniej.
Ciekaw był, co dziewczyna przeszła w swoim życiu, ale nie chciał jej bombardować pytaniami na samym początku. Zdecydował, że da jej czas - sobie również, na powolne poznanie, by nikt nie czuł się skrępowany.
- A więc...na długo przyszłaś do naszej osady? To znaczy, oazy...ale pewnie zmierzasz do osady?
Jeżeli tak, to może będzie miał okazję pokazać jej osadę, swoją lepiankę, chociaż wątpił, że zrobi to na kimkolwiek wrażenie, jednak jak tak się zastanowić...chłopak całe życie był sam i nie nawiązał żadnej relacji w swoim życiu. Pogrążony i porzucony przez brata, zajmował się tylko jedną osoba, z którą relacja już była raczej formalnością. Gdyby tylko jego brat tu był, napewno wszystko byłoby łatwiejsze...
0 x
Awatar użytkownika
Shi
Postać porzucona
Posty: 375
Rejestracja: 25 mar 2020, o 09:43

Re: Mała oaza przy trakcie handlowym

Post autor: Shi »

0 x
Awatar użytkownika
Ario
Posty: 2138
Rejestracja: 18 maja 2020, o 10:21
Wiek postaci: 19
Ranga: Sentoki
Krótki wygląd: Pomarańczowo-włosy chłopak, noszący na plecach płaszcz z znakiem Kropli.
Widoczny ekwipunek: Na plecach ma duży, dziwny plecak, a na jego barku spoczywa czarna salamandra w zółte kropki.
GG/Discord: Boyos#3562

Re: Mała oaza przy trakcie handlowym

Post autor: Ario »

Ario odchylił się i oparł na rękach. Spojrzał głęboko w stronę nieba, mrużąc przy tym oczy.
- Mieszkam tu od zawsze. Mój brat z ojcem wybrali inną drogę, oni poszli odkrywać świat i handlować, ja zaś zostałem, bo byłem za młody...zostałem i opiekuję się matką...o ile można to tak nazwać.

Młody shinobi gdy usłyszał pytanie, jak to mieszkać całe życie w jednym miejscu, trochę się zmieszał. Równie dobrze mógłby zapytać, jak to jest podróżować, odkrywać nowe rzeczy...lecz czy to jest lepsze, niż miejsce, do którego można wrócić?
- Wiesz...nigdy się nie zastanawiałem, jak to jest. Po prostu żyję, a dni lecą...chociaż pewnego dnia, zamierzam ruszyć w świat i zobaczyć...o, nawet gdzies miałem zapisane, ale nie mam kartki przy sobie. - powiedział, szukając dłonią po kieszeniach. - Napewno chcę zobaczyć deszcz...to musi być fantastyczne, jak woda leci z nieba! No i chciałem zobaczyć morze, albo ocean...no i zimne góry, gdzie podobno, na górze są pokryte lodem. - na jego ustach pojawił się skromny uśmiech. - Ty napewno już wszystko widziałaś...opowiesz mi, jak wygląda morze? Naprawdę jest wszędzie woda? I nie widać horyzontu?

Ario trochę się rozruszał na te temat. Stał się trochę bardziej energiczny, czekając na odpowiedź dziewczyny.
- No i jak już ruszę, to muszę odszukać brata z ojcem...o ile jeszcze żyją...mamy sobie do pogadania. - dodał, trochę poważniej. - A właśnie, jakie interesy masz do ubicia? W sumie ja też muszę iść do sklepu później, to Ci mogę pokazać drogę.
0 x
Awatar użytkownika
Shi
Postać porzucona
Posty: 375
Rejestracja: 25 mar 2020, o 09:43

Re: Mała oaza przy trakcie handlowym

Post autor: Shi »

0 x
Awatar użytkownika
Ario
Posty: 2138
Rejestracja: 18 maja 2020, o 10:21
Wiek postaci: 19
Ranga: Sentoki
Krótki wygląd: Pomarańczowo-włosy chłopak, noszący na plecach płaszcz z znakiem Kropli.
Widoczny ekwipunek: Na plecach ma duży, dziwny plecak, a na jego barku spoczywa czarna salamandra w zółte kropki.
GG/Discord: Boyos#3562

Re: Mała oaza przy trakcie handlowym

Post autor: Ario »

Ario wyobraził sobie, bujanie miską na boki i rozbijanie fal...ależ to musiał być widok. Co więcej, Shi opowiedziała mu o tym, że można się było kąpać i że to również fantastyczne przeżycie. Chłopak nie mógł w to uwierzyć, że takie cuda istnieją na świecie. Dowiedział się o tym głównie z opowieści ojca, jak ten wracał z wypraw, albo gdy usłyszał coś od kupców, przejeżdzających przez lokalne osady.
- Łooo...to musi być...fantastyczne. - odparł jej, trochę rozmarzony. Trochę nieobecny sięgnął i podał jej miskę z daktylami, tak, by mogła sobie sama wybrać, którego chce dziabnąć. - Kupcy dbają, by zawsze w oazach było pożywienie. Działa to w obie strony, bo jak kiedyś się rusza w daleką trasę, to może Cię dopaść nagły głód i wtedy... - zaczął tłumaczyć Shi, o zasadach, które panują na pustyni, jak ona sama była z klanu, który z pustynią jest chyba najbardziej związany. - Nie wiem czemu Ci to opowiadam...przecież Ty masz dużo większe doświadczenie w podróżach niż ja... - zauważył chłopak i ucichł.

Przez chwilę zastanawiał się, co powiedzieć.
- Jesteś może głodna? Bo jak tak, to mogę przygotować coś do zjedzenia, albo pokazać Ci wioskę, to jak wolisz. Może po drodze udałoby nam się znaleźć jakieś zlecenie, ale to musiałbym się trochę przygotować, bo powiem szczerze, że wyszedłem troszkę spontanicznie...
0 x
Awatar użytkownika
Shi
Postać porzucona
Posty: 375
Rejestracja: 25 mar 2020, o 09:43

Re: Mała oaza przy trakcie handlowym

Post autor: Shi »

0 x
ODPOWIEDZ

Wróć do „Sabishi”

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości