Tartak rodziny Yoshimura

Awatar użytkownika
Izuro
Posty: 109
Rejestracja: 22 wrz 2023, o 20:50
Wiek postaci: 29
Ranga: Dōkō
GG/Discord: izuro94

Re: Tartak rodziny Yoshimura

Post autor: Izuro »

Misja D
Kōseki Sōta
"Gdzie drwa rąbią"
_____________________________
Posty:
MG: 3
Gracz: 2
Wiedziałeś już o sroce, o zielonej wstążeczce. Chciałeś jednak nieco głębiej dopytać, o historię tejże wstążeczki. Siwy spojrzał na Ciebie po czym podrapał się trójką swych palców po czuprynie. Lekko zmieszany zaczął opowiadać.
- Nie wiele wiem. Słyszałem, że ta sroka pojawiła się parę lat temu. Na początku nie uprzykrzała życia nikomu, a nawet była dość ciekawska. Lubiła popatrzeć na pracowników, czasem też dać się po dziubku podrapać! Niestety któregoś dnia to się zmieniło. Ciężko powiedzieć kiedy to było, ale wiem kto napewno będzie wiedział. Szef Yoshimura Shigeru, jest bardziej siwy ode mnie, ma mniej włosów i jest nieco starszy. Ma koło pięćdziesiątki. Powinien być nad rzeką, kontroluje spływ drewna z lasów Daishi. Jest to nie daleko! - wskazał palcem miejsce w którym powinieneś się udać. Było to w zupełnie innym miejscu niż największy dąb na którym znajdowała się sroka. Dookoła słyszałeś odgłosy cięcia drewna, wszędzie unosił się ten charakterystyczny zapach. Ludzie byli zajęci swoją pracą, a Ty mogłeś każdemu przeszkodzić by czegoś się dopytać. Miałeś parę możliwości, co wybierzesz?
Wiał lekki wiaterek, było ciepło i słonecznie, na niebie znajdowało się parę chmurek, nie zasłaniały one jednak słońca. Nie zanosiło się na deszcz. Drzewo znajdowało się kilkaset metrów dalej w stronę zachodniej, a by znaleźć się przy rzece musiałeś udać się kilometr w stronę wschodnim. Czy wiedza o historii tego ptaka mogła ci się przydać, czy może lepiej wystarczyło się go pozbyć?
0 x
PH BANK

Prowadzone misje:
Awatar użytkownika
Sōta
Posty: 35
Rejestracja: 5 cze 2023, o 16:26
Wiek postaci: 16
Ranga: Dōkō
Krótki wygląd: Średniej długości czarne włosy z grzywką, blada cera, delikatnie rysy twarzy, fioletowo-purpurowe oczy, średni wzrost i waga. Ciemnofioletowa koszula keikogi, szerokie ciemnoszare spodnie, sandały shinobi.
Widoczny ekwipunek: Jedna kabura na prawym udzie, druga na lewym
GG/Discord: Meatato#0660

Re: Tartak rodziny Yoshimura

Post autor: Sōta »

0 x
Awatar użytkownika
Izuro
Posty: 109
Rejestracja: 22 wrz 2023, o 20:50
Wiek postaci: 29
Ranga: Dōkō
GG/Discord: izuro94

Re: Tartak rodziny Yoshimura

Post autor: Izuro »

Misja D
Kōseki Sōta
"Gdzie drwa rąbią"
_____________________________
Posty:
MG: 4
Gracz: 3
Historia ptaka spowodowała, że widziałeś w tym jakiś dziwny przypadek. Myślałeś, że stoi za tym wszystkim ktoś. Tego jednak nie wiedziałeś. Postanowiłeś udać się w kierunku rzeki gdzie ogromne drzewa spływały wraz z nurtem rzeki. Tak było w końcu łatwiej transportować tak wielkie bele. Droga nie zajęła ci długo gdyż nie był to wielki odcinek. Dostrzegłeś pięcioro wielkich jak dąb mężczyzn, dwójka blondynów podobnych do siebie. Najwidoczniej byli to bracia odbierali oni bele na ląd, jeden siwy starszy człowiek stojący nieco z dalszej odległości. Przyglądał się temu wszystkiemu i dwójka brunetów znajdujących się w wodzie przytrzymujących belki tak by nie zablokowały się gdzieś. Było dość ciepło, a więc taka robota nie należała do najgorszych. Najbliżej Ciebie był staruszek, bracia sto metrów dalej, a tamta dwójka w rzece o dwieście metrów. Nikt cię nie zauważył, miałeś więc przewagę nad nimi. Mogłeś ich zaskoczyć, stać w miejscu, bądź też zrobić coś tylko co? Znajdowałeś się na polance otoczonej paroma drzewami, wiatr lekko smyrał po plecach, a cel Twojej misji był oddalony od Ciebie, co tu tak naprawdę chciałeś osiągnąć?
Wtem staruszek krzyknął w stronę braci.
- Jun, Ken odbierzcie te belki czas na przerwę... - to mówiąc rozłożył na ziemi jakąś tkaninę. Wyciągnął z torby jedzenie i usiadł. Dostał również wodę i delektował się przyjemną chwilą. Był z tej czwórki najstarszy. Czy to jednak był Yoshimura Shigeru? Dwójka po chwili szarpania się wyciągnęła dwie kłody z wody tak, że można było spokojnie przystąpić do jedzenia. Ruszyli w stronę staruszka, a dwójka w wodzie zawróciła i udała się by odebrać kolejną partię drewna. Nikt nie zwracał na Ciebie uwagi, odbierali cię jak kogoś który po prostu przyszedł popatrzeć.
0 x
PH BANK

Prowadzone misje:
Awatar użytkownika
Sōta
Posty: 35
Rejestracja: 5 cze 2023, o 16:26
Wiek postaci: 16
Ranga: Dōkō
Krótki wygląd: Średniej długości czarne włosy z grzywką, blada cera, delikatnie rysy twarzy, fioletowo-purpurowe oczy, średni wzrost i waga. Ciemnofioletowa koszula keikogi, szerokie ciemnoszare spodnie, sandały shinobi.
Widoczny ekwipunek: Jedna kabura na prawym udzie, druga na lewym
GG/Discord: Meatato#0660

Re: Tartak rodziny Yoshimura

Post autor: Sōta »

0 x
Awatar użytkownika
Izuro
Posty: 109
Rejestracja: 22 wrz 2023, o 20:50
Wiek postaci: 29
Ranga: Dōkō
GG/Discord: izuro94

Re: Tartak rodziny Yoshimura

Post autor: Izuro »

Misja D
Kōseki Sōta
"Gdzie drwa rąbią"
_____________________________
Posty:
MG: 5
Gracz: 4

Pierwszy który na Ciebie zwrócił uwagę był jeden z synów, uderzył lekko drugiego pokazując Ciebie. Nie obawiali się, ale widać było, że są jednak skoncentrowani na Twojej osobie, moment później staruszek zrobił to samo. Ty zdążyłeś podejść i zadać parę pytań które jak się okazało nie należały do szczególnie przyjemnych. Yoshimura zdziwił się kiedy to wymieniłeś jego imię i nazwisko.
- Tak, to właśnie ja. W czym pomóc...? - - skoncentrował się na tym o co pytałeś, chciał ci jakoś pomóc. Cały czas widać, że był zamyślony. Próbował sobie przypomnieć o co dokładnie chodzi w końcu to w jego tartaku działy się te sprawy, ale jednak można było dostrzec, że o wszystkim nie wie. Przed szereg wyszedł jego starszy syn który przerwał każdemu tu zgromadzonemu.
- Ta sroka niegdyś należała do mojej ukochanej. Miała złamane skrzydło, a ona... zadbała o nią, przywiązała jej wstążeczkę i sprawiła, że ptak był bardziej przyjazny. Doszedł w końcu do siebie, ale nie przestawał być dobrym aż do chwili. Była to późna jesień. Pokłóciliśmy się z Miyą, ona uciekła, wyjechała z osady. Z tego co się dowiedziałem mieszka w wiosce Akatori. Nie zabrała jednak sroki ze sobą, a my.... no cóż rozstaliśmy się z mojej winy. Ona nigdy mi nie wybaczyła, a ptak najwidoczniej się mści na mojej rodzinie za to co jej zrobiłem. - widać było, że bardzo to przeżywał. W ułamku nawet mogłeś dostrzec łzę, ale zaraz ją przetarł. Było to naprawdę dziwne, ale kontynuował.
- Ona nigdy więcej do mnie nie wróciła, ani do swojej sroki. Nie zamierzała tu wracać, może gdyby ona wróciła, bądź oddać to zwierzę jej to by się coś zmieniło? Sam już nie wiem, jest to dla mnie naprawdę przykre. Ja chciałbym by ona wróciła do mnie, bardzo żałuję i od kiedy się rozstaliśmy cały czas o niej myślę, ale niestety ona nie wraca... - wiedziałeś już chyba wszystko odnośnie tej historii, czy coś jeszcze chciałeś wiedzieć, może gdzieś się udać? Co zrobić? Teraz ruch należał do Ciebie.
0 x
PH BANK

Prowadzone misje:
Awatar użytkownika
Sōta
Posty: 35
Rejestracja: 5 cze 2023, o 16:26
Wiek postaci: 16
Ranga: Dōkō
Krótki wygląd: Średniej długości czarne włosy z grzywką, blada cera, delikatnie rysy twarzy, fioletowo-purpurowe oczy, średni wzrost i waga. Ciemnofioletowa koszula keikogi, szerokie ciemnoszare spodnie, sandały shinobi.
Widoczny ekwipunek: Jedna kabura na prawym udzie, druga na lewym
GG/Discord: Meatato#0660

Re: Tartak rodziny Yoshimura

Post autor: Sōta »

0 x
Awatar użytkownika
Izuro
Posty: 109
Rejestracja: 22 wrz 2023, o 20:50
Wiek postaci: 29
Ranga: Dōkō
GG/Discord: izuro94

Re: Tartak rodziny Yoshimura

Post autor: Izuro »

Misja D
Kōseki Sōta
"Gdzie drwa rąbią"
_____________________________
Posty:
MG: 6
Gracz: 5
Nie byłeś zadowolony postawą starszego z synów, ale cóż mogłeś na to począć. Były cięższe przecież przypadki niż to co słyszałeś obecnie. Staruszek nie odzywał się nic, a synowie nie mieli już nic więcej do dodania. Rozpoczęli swoją przerwę, pracownicy zniknęli.
Nie zamierzałeś jednak dać sroce to czego mogła chcieć, czyli swojej ukochanej duszy. Nie miałeś pewności czy to coś zmieni stąd też udałeś się w miejsce gdzie znajdował się wielki dąb przy tartaku. Było to całkiem ciekawe miejsce gdyż drzewa tutaj były o wysokości do dziesięciu metrów, ale ów dąb był chyba jednym z najstarszych tutaj i był na wysokość trzydziestu metrów! Nie było to dużo jak na ten gatunek drzewa, ale mimo wszystko, że w takim miejscu uchowało się coś takiego wielkiego. Zwłaszcza, że tartak ciął często takie drzewa, ale to chyba było bardzo ważne dla tutejszych. Tego jednak nie mogłeś wiedzieć, ani też nie miałeś pewności. Mogłeś się jednak tego choć trochę domyślać. Na praktycznie samym szczycie dostrzegłeś gniazdo sroki. Nie było jej jednak tam, najwidoczniej gdzieś latała, mogłeś się więc zaczaić. Jej lokum było na gałęzi znajdującej się na dwudziestym trzecim metrze. Praktycznie co chwilę znajdowały się gałęzie, aby tam dostać musiałeś się jednak wspiąć. Czy zniszczysz gniazdko, poczekasz na zwierzątko? Jaki jest Twój plan. Lekko wiało w tym momencie, ale nie powinno to na tyle utrudnić wspinaczki. Doświadczony wspinacz powinien bez problemu sobie dać radę, a co dopiero shinobi. Usłyszałeś w oddali, że sroka w tym utrudnia życie jakiemuś pracownikowi i zapewne coś mu skradła. Zapewne zaraz się zjawi na miejscu. Jaki więc był Twój plan? Jak miałeś zamiar zabić tego ptaszka. Dookoła nikogo nie było, lasek był całkowicie pusty, bez choćby najmniejszej duszy.
0 x
PH BANK

Prowadzone misje:
Awatar użytkownika
Sōta
Posty: 35
Rejestracja: 5 cze 2023, o 16:26
Wiek postaci: 16
Ranga: Dōkō
Krótki wygląd: Średniej długości czarne włosy z grzywką, blada cera, delikatnie rysy twarzy, fioletowo-purpurowe oczy, średni wzrost i waga. Ciemnofioletowa koszula keikogi, szerokie ciemnoszare spodnie, sandały shinobi.
Widoczny ekwipunek: Jedna kabura na prawym udzie, druga na lewym
GG/Discord: Meatato#0660

Re: Tartak rodziny Yoshimura

Post autor: Sōta »

0 x
Awatar użytkownika
Izuro
Posty: 109
Rejestracja: 22 wrz 2023, o 20:50
Wiek postaci: 29
Ranga: Dōkō
GG/Discord: izuro94

Re: Tartak rodziny Yoshimura

Post autor: Izuro »

Misja D
Kōseki Sōta
"Gdzie drwa rąbią"
_____________________________
Posty:
MG: 7
Gracz: 6

Wpierw postanowiłeś dobrze przygotować się do swojego zadania które mimo, iż byłeś shinobi do najłatwiejszych nie należało. Owszem taki wojownik jak ty z prostymi czynnościami sobie poradzi, ale już bardziej umyślne strategie raczej nie wchodziły w grę. Chociaż kto wie? Nie zamierzałeś jednak utrudniać sobie pracy, postanowiłeś przy użyciu techniki wejść na drzewo i wpierw sprawdzić gniazdo. Bez większych problemów pomimo krótkiej chwili udało ci się dostać na gałąź na której znajdowało się gniazdo. Nie było tam za bardzo nic wartościowego, od zwykłe nakrętki, parę gwoździ i kawałek sreberka. Sroki nie zbierały za bardzo srebrnych rzeczy, ale ten widocznie chciał innym utrudnić życie. Po co jednak to wszystko składował? Może lubił zbieractwo. To nie było jednak ważne. Dostrzegłeś w oddali, że Twój cel zaczyna się zbliżać. Okrążyłeś drzewo i znalazłeś się na nieco wyższej gałęzi będąc lekko schowanym za pniem. Samo drzewo będąc najwyższe w okolicy sprawiało, że przy większym pędzie powietrza trochę się ruszało toteż manewry były dość utrudnione. Chociaż dla shinobi nie robiły one chyba zbyt wielkiego problemu. Ptak nie zauważył cię, wylądował w gnieździe. Nie miał nic ze sobą, wyłożył się w swym domu i rozglądał się w dół. Z tego miejsca rozpościerał się naprawdę wspaniały widok. Ty miałeś do niego obejście pnia i dwa metry różnicy. Jak planowałeś to rozwiązać? Złapiesz go? Zabijesz? Możliwości było sporo, ale którą czynność Ty wybierzesz. Powodzenie misji zależało właśnie od tej czynności. Wiał wciąż lekki wiatr, zaczynało robić się co raz ciemniej, w oddali mogłeś dostrzec parę chmur. Nikt Wam nie przeszkadzał, ptak nie był skupiony na Tobie toteż robota wydawała się dość prosta, ale czy na pewno? To się okaże.
0 x
PH BANK

Prowadzone misje:
Awatar użytkownika
Sōta
Posty: 35
Rejestracja: 5 cze 2023, o 16:26
Wiek postaci: 16
Ranga: Dōkō
Krótki wygląd: Średniej długości czarne włosy z grzywką, blada cera, delikatnie rysy twarzy, fioletowo-purpurowe oczy, średni wzrost i waga. Ciemnofioletowa koszula keikogi, szerokie ciemnoszare spodnie, sandały shinobi.
Widoczny ekwipunek: Jedna kabura na prawym udzie, druga na lewym
GG/Discord: Meatato#0660

Re: Tartak rodziny Yoshimura

Post autor: Sōta »

0 x
Awatar użytkownika
Izuro
Posty: 109
Rejestracja: 22 wrz 2023, o 20:50
Wiek postaci: 29
Ranga: Dōkō
GG/Discord: izuro94

Re: Tartak rodziny Yoshimura

Post autor: Izuro »

Misja D
Kōseki Sōta
"Gdzie drwa rąbią"
_____________________________
Posty:
MG: 8
Gracz: 7
Manewr który przyszedł ci do głowy miał pewien szkopuł. Prócz zeskoczenia w dół musiałeś obejść drzewo, akurat ledwo powiewał wiatr, a Twoja przyczepność w nogach pomogła w tym nie lada wyzwaniu. Twoja percepcja sprawiła, że gdy tylko byłeś już blisko to wtedy dopiero ptak dostrzegł cię. Widząc, że coś się szykuje próbował odfrunąć, ale zanim się wzbił w powietrze ty już rękami łapałeś ów zwierzątko. Był jednak problem, ręce miałeś przez chwilę zajęte a pikowałeś głową w dół. Uderzyłeś lekko w pobliską gałąź, syknąłeś lekko z bólu, omal nie wypuściłeś ptaka z rąk. Udało ci się jakimś cudem zaczepić nogami o pobliską mniejszą gałąź. Na szczęście! Upadek z tej wysokości nie skończyłby się dla Ciebie za dobrze. Nawet bardziej doświadczeni shinobii mieli by z tą akrobatyką nie lada wyzwanie, nie mając jeszcze obu rąk które były skupione na ptaszku. Gdybyś nie zaryzykował to zapewne sroka by odfrunęła, a tak lekko poobijany trzymałeś swą zdobycz w garści. Zszedłeś z drzewa, ptak próbował się wyrwać, ale czując Twój silny uścisk nie na wiele to się zdało. Spojrzałeś mu prosto w oczy, nie był zadowolony z tego wszystkiego, ale raczej to ci nie przeszkadzało. Udałeś się do chłopaka który był synem szefa. Zadanie zostało wykonane jak należy, a nawet dużo bardziej niż należy. Prace przy rzece wciąż trwały, gdy tylko chłopak dostrzegł, że się zbliżasz ze zwierzęciem ruszył w Twoim kierunku. Spojrzał na ojca który chyba nie był za bardzo zadowolony, ale to chłopaka nie interesowało. Odebrał od Ciebie "podarek" i z uśmiechem na twarzy zaczął mówić.
- Dziękuję ci, że nie zabiłeś sroki. Może uda mi się ją oddać niezwłocznie do właściwej osoby. Może... uda się ją odzyskać, a może jest już za późno. Nie ważne, za długo zwlekałem.... - to mówiąc ukłonił się i zostawił swą pracę. Ruszył pędem w nieznaną ci drogę. Na pięcie odwrócił się szef, spojrzał na Ciebie i rzekł.
- Dobrze się spisałeś, co prawda mój syn teraz zwolnił miejsce pracy, ale damy sobie radę. Na szczęście moi pracownicy będą mieli z tym przeklętym ptaszyskiem spokój. Proszę o to zapłata... - podał ci pieniądze, twoja misja dobiegła końca... Teraz tylko trzeba było się pożegnać i ruszyć dalej w świat...

_____________
Syn
Szef
0 x
PH BANK

Prowadzone misje:
Awatar użytkownika
Sōta
Posty: 35
Rejestracja: 5 cze 2023, o 16:26
Wiek postaci: 16
Ranga: Dōkō
Krótki wygląd: Średniej długości czarne włosy z grzywką, blada cera, delikatnie rysy twarzy, fioletowo-purpurowe oczy, średni wzrost i waga. Ciemnofioletowa koszula keikogi, szerokie ciemnoszare spodnie, sandały shinobi.
Widoczny ekwipunek: Jedna kabura na prawym udzie, druga na lewym
GG/Discord: Meatato#0660

Re: Tartak rodziny Yoshimura

Post autor: Sōta »

0 x
ODPOWIEDZ

Wróć do „Seiyama (Osada Rodu Kōseki)”

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 9 gości