Sklep z wyposażeniem

W osadzie można odnaleźć wszystkie jednostki organizacyjne konieczne do normalnego trybu życia. Można tu odnaleźć szpital, restauracje, sklepy z różnymi towarami, a także gorące źródła bądź arenę.
Awatar użytkownika
Isane
Postać porzucona
Posty: 374
Rejestracja: 15 kwie 2021, o 18:12
Wiek postaci: 22
Ranga: Dōkō
Multikonta: Nana

Re: Sklep z wyposażeniem

Post autor: Isane »

Chociaż nie miała specjalnie ochoty nigdzie się zatrzymywać, zakupy były na jej liście rzeczy do zrobienia. Bez odpowiednich rodzajów ziół nie mogła stworzyć specyfiku, który sobie wymyśliła. Jej lekarstwa na c z a s, który tak bardzo ich gonił. Zawsze zaprzątał jej myśli. Zebrała z ogródka kilka kwiatów lawendy, które miały za zadanie dodanie przyjemnego, lekkiego zapachu, jednak prawdziwe zioła nie rosły w pobliżu domku przy brzegu rzeki. Musiała to zmienić. Zasądzi swój własny ogródek. Nie mogła przecież żerować za każdym razem na tym w pobliżu kliniki, który zasadził Mujin. A może mogła? Tak czy tak zatrzymała się w sklepie z wyposażeniem. Weszła do środka, przywitała się ze sprzedawcą i zabrała za zakupy. Nie zaglądała tu za często, więc odszukanie wszystkiego co potrzebowała zajęło jej sporo czasu. Niestety sprzedawca nie był obeznany w zielarstwie, dlatego musiała radzić sobie sama. Kiedy już wybrała wszystkie potrzebne przedmioty podeszła do lady i zakupiła to co sobie wybrała. Podziękowała, schowała rzeczy i wyszła ze sklepu kierując się w stronę kliniki.
Nie biegła, jednak szła szybkim krokiem. Czas ja naglił. Im później, tym większe prawdopodobieństwo, że Mujin będzie w domu. Rzadko kiedy szlajał się nocami po wiosce, chociaż kto go tam wie? Dawno się nie widzieli, może się zmienił? Może jego podróż go zmieniła. Wiadomość od Yue zrobiła na niej spore wrażenie. Mujin nie odzywał się od dawna i chociaż od czasu do czasu zaglądała do kliniki - chociaż obiecała sobie, że tego nie zrobi - nigdy nie zauważyła jego obecności. Miała przeokropną ochotę podpytać Yue skąd go znał i co robił w klinice. Był chory? Zaczynała się o niego martwić i ta myśl nie dawała jej spokoju. Zdecydowała się na zrobienie dwóch rzeczy po drodze. Po pierwsze podpytała kogoś po drodze o kawałek papieru i coś, czym mogła napisać. Naskrobała krótką wiadomość. Znalazła kilka dzieciaków, szwendających się ulicą Ryuzaku i za parę Ryo obiecali dostarczyć wiadomość do białowłosego aniołka o niebieskich oczach. Czy do niego dotrze? Niestety nie wiedziała. Upewniła się jednak, że gdyby nie poradzili sobie z zadaniem mięli przekazać jej wiadomość jednemu z kurierów, którzy specjalizowali się w tych sprawach.
Nie znała go dobrze, więc dlaczego czuła się za niego trochę odpowiedzialna? Przez te piękne niebieskie oczy? Przez to, że był częścią życia Hiroyukiego? Czy dlatego, że był może kimś ważnym lub mniej ważnym w życiu nieprzystępnego Akiego? Nie potrafiła stwierdzić. Skoro wiedział Mujina, to o czym rozmawiali? Mętlik w głowie coraz bardziej się nasilał, aż bolały ją skronie. Zaczynała się coraz bardziej irytować i denerwować. Nic dobrego z tego nie wyjdzie, niestety. Im dłużej przebywała bez Hiro tym łatwiej pobadała w swoje nieprzyjemne stany. Była drażliwa i łatwo się denerwowała. Co teraz porabiał jej księżyc? Musiała sobie jakoś poradzić, w końcu nie mogła oczekiwać, że już na zawsze będzie ją niańczyć. Jakoś przetrwała bez niego, więc teraz również musiała dać radę. Oczywiście nie było to takie łatwe. Bardzo łatwo popadała w przyzwyczajenia, zwłaszcza tak słodkie jak Hiroyuki.
  Ukryty tekst
0 x
Volatile Arrogant Passionate Selfish Confident Inventive
Charming Ruthless Manipulative Insincere Intense Mercurial
Awatar użytkownika
Isane
Postać porzucona
Posty: 374
Rejestracja: 15 kwie 2021, o 18:12
Wiek postaci: 22
Ranga: Dōkō
Multikonta: Nana

Re: Sklep z wyposażeniem

Post autor: Isane »

  Ukryty tekst
Po wszystkim w końcu udała się tam gdzie nie chciała.

zt
0 x
Volatile Arrogant Passionate Selfish Confident Inventive
Charming Ruthless Manipulative Insincere Intense Mercurial
Awatar użytkownika
Mujin
Postać porzucona
Posty: 1143
Rejestracja: 1 paź 2019, o 22:14
Wiek postaci: 34
Ranga: Wyrzutek
Krótki wygląd: Wysoki (197cm). Kobieca uroda i długie włosy ukryte pod czapką. Wątłej, niepozornej budowy. Maska na twarzy. Bandaże na rękach. Kurta, workowate spodnie, czapka z niewielkim daszkiem. Wszystko w ciemnozielonym kolorze. Lekkie buty ninja.
Widoczny ekwipunek: Duża torba przy prawym boku, duży zwój na plecach, po bukłaku przy pasie, ręce obwinięte bandażami
GG/Discord: Wolfig#2761

Re: Sklep z wyposażeniem

Post autor: Mujin »

Ostatnim przystankiem przed podróżą był sklep z wyposażeniem. Oczywiście potrzebował nieco więcej strzykawek, kilka dodatkowych pojemników na płyny, bombki, może dodatkowe zestawy ziół? Na pewno musiał rozdysponować towar na fiolki i strzykawki, samo to powinno go nieco kosztować. Żeby koszty się zwróciły i żeby zarobił na tym będzie musiał odpowiednio wycenić swój produkt. Musiał brać pod uwagę całkiem sporo czynników podczas kupowania rzeczy, ale on i sprzedawca pewnie byli przyzwyczajeni do dużych, nietypowych zamówień. Raz na jakiś czas trzeba było uzupełnić zniszczony sprzęt laboratoryjny, uzupełnić probówki i inne ważne elementy pracowni. Złożył więc całkiem spore zamówienie. Dużo strzykawek, kilka bombek do własnego użytku, nieco senbon, i probówki. Głównie przybory do przenoszenia płynów. Po wszystkim zapłacił i odszedł. Nie było potrzeby zwlekać i przeciągać nieuniknionego, a sama podróż też trochę mu zajmie.
  Ukryty tekst
z/t
0 x
Awatar użytkownika
Ashitaka
Postać porzucona
Posty: 93
Rejestracja: 27 lip 2021, o 23:25
Wiek postaci: 16
Ranga: Wyrzutek D
Krótki wygląd: Blondwłosy młodzieniec nosi stargane i wielokrotnie łatane spodnie oraz prostą koszulę. Jego lewe oko zakrywa czarna opaska i długa grzywka. Twarz chłopaka szpeci paskudna blizna, ciągnąca się od środka czoła, po lewą kość policzkową.
Widoczny ekwipunek: Krótki łuk i kołczan.
Aktualna postać: (url=https://shinobiwar.pl/memberlist.php?mode=viewprofile&u=3150)Satō(/url)

Re: Sklep z wyposażeniem

Post autor: Ashitaka »

Sklep Ryuzaku właściwie reprezentował skalę największej osady kupieckiej kontynentu. Podobno najlepsze perełki można było dostać w pobliskiej kuźni, jednak nawet standardowe wyposażenie zadowalało jakością wykonania. Półki niemalże uginały się od nowego sprzętu, najwyraźniej dopiero przyniesionego z magazynu. Przeglądając asortyment, minąłem kilkoro klientów, zgarniających jakieś drobnostki. Żaden z nich nie targował się ze sprzedawcą. Czyżby nigdy nie słyszeli o tym zwyczaju? Nieeee, niemożliwe. Mewa wielokrotnie zabijała do portu osady, gdzie chciwe kupczyki zbijały ceny, jak gdyby od tego zależało ich życie. - Panie! Co ty tu pan sprzedajesz w tym sklepie! - Podniosłem jedną ze sterczących w beczce strzał, machając nią przed nosem handlarza. - Przecież to proste nie jest! A te lotki? Człowieku, z kur żeście to powyrywali? - Wyraźnie skonsternowany mężczyzna obdarzył mnie podejrzliwym spojrzeniem, biorąc do ręki wspomniany przedmiot.
- Zapewniam Pana, nasz sklep oferuje towary najwyższej jakości. Pierze, zastosowane w lotkach pochodzi ze specjalnie hodowanego ptactwa, nie dziwię się, że mógł Pan nie poznać. - Ha! Spryciarz znał się na robocie. Ma jednak tego pecha, że trafił na mnie. - A drewno? Nie powiesz mi pan, że to też z jakiejś odosobnionej szkółki. Przecież to sosna zwykła. Raz się w co wbije i pęknie jak nie przy trafieniu, to podczas wyciągania. 15 Ryo za wybrakowany towar! Ździerstwo! Ździerstwo i rozbój! - Mina oponenta zrzedła. Ewidentnie zdał sobie sprawę, że przegrywa. - Zapewniam PANA, nasze produkty SĄ wytwarzane z NAJLEPSZYCH materiałów, przez WYBITNYCH fachowców. Co więcej, ceny NIE PODLEGAJĄ negocjacjom! - Cedził przez zęby, drżącym paluchem wskazując wiszącą na ścianie tabliczkę. To by wiele wyjaśniało. - Dobra, dobra. Nie denerwuj się pan. Jak wezmę Kunai i 14 strzał, dorzucisz mi pan, chociaż ze dwie do kompletu? - Wyraźnie wytrącony z równowagi człowieczek wyrwał pieniądze z mojej dłoni, wciskając mi w nią zamówione przedmioty i w geście niemej furii pokazał drzwi. Beznadziejna obsługa klienta. Opuściłem sklep z prawie pełny kołczanem i drobnymi w kieszeni. Nie wiem jakie bóstwa sprzyjają mi podczas podróży, ale najwyraźniej żadne z nich nie należy do domeny bogactwa.
Posiadana gotówka: 250 Ryo
Koszt zakupu: Kunai 25 Ryo + Strzały 14*15 Ryo = 210 // 25+210 = 235
Pozostała kwota: 15 Ryo
z/t
0 x
Awatar użytkownika
Tsukune
Posty: 2722
Rejestracja: 24 maja 2015, o 23:14
Wiek postaci: 30
Krótki wygląd: Czarne lub szarawe włosy, brudnoczerwony kolor oczu. "Szeroki" uśmiech. Wystające dwa kiełki. Na szyi materiałowa opaska z krzyżem i trumną. Zabandażowane lewe przedramię, pod którym znajduje się tatuaż 2 głowego węża
Widoczny ekwipunek: Futerał na plecach, wachlarz w pokrowcu przyczepiony do paska, rękawica łańcuchowa na lewej ręce, dziwna rękawica na prawej ręce, pasek z biczem, laska

Re: Sklep z wyposażeniem

Post autor: Tsukune »

No i w taki sposób chcąc nie chcąc moje kroki powędrowały w stronę ulicy różnorakich sklepów. Od bardzo dawna chodził za mną jeden zakup. Zacząłem o nim myśleć już na misji jaką zlecił mi Kijin. Ech. Było to dosyć nietypowe i wnerwiające jak upierdliwy latający komar z trąbką w dupie lub coś w tym stylu. Ale musiałem sam przed sobą przyznać iż jakieś doświadczenie w ten sposób załapałem. Iż stare kobiety lubią plotkować na różne tematy i nie mają dość ględzenia. Taaa to jedna z tych nieprzydatnych rzeczy. No ale co począć. Nikt nie powiedział iż to czego się uczymy będzie w jaki kolwiek sposób zawsze użyteczne. Tak też wszedłem do jednego sklepu w którym jakiś czas temu zamówiłem pewną rzecz...a raczej zrobiłem to dawno temu w innym miejscu z prośbą aby to dostarczyć tutaj.
  Ukryty tekst
Po dokonaniu jednego zakupu udałem się do kolejnego sklepu z już bardziej hmm...normalnymi przedmiotami do zakupu? A raczej bardziej podstawowymi jeżeli mógłbym być szczery. Po wejściu do tego sklepu zacząłem wybierać rzeczy do zakupu.
  Ukryty tekst
Podczas zakupu wspomniałem od tak o pewnym duchu starego kowala. Zostałem mówiąc kolokwialnie opieprzony z jakiegoś nieznanego mi powodu i wyrzucony ze sklepu z moimi zakupami...za które zapłaciłem mniej niż powinienem
-Nie zamierzam wracać i płacić reszty tej zapyziałej łajzie pomyślałem chowając swoje zakupy i idąc w sobie znanym kierunku
  Ukryty tekst
[z/t]
0 x
Awatar użytkownika
Rika Kari Matsubari
Postać porzucona
Posty: 1091
Rejestracja: 6 mar 2018, o 12:34
Wiek postaci: 19
Ranga: Sentoki

Re: Sklep z wyposażeniem

Post autor: Rika Kari Matsubari »

Rika weszła do sklepu z wyposażeniem jak do siebie. Sprzedawca od razu ucieszył się na jej widok.
-Kto to mnie odwiedza! Chyba zostanę dzisiaj po godzinach i będę liczył te wszystkie ryo...
-Już nie kupuję tyle co kiedyś...
-Jak wtedy, co zgarniałaś wszystko z półek prosto do koszyka?
-Tylko doko potrzebują tyle sprzetu. Najlepsi w ogóle nie potrzebuj...
Oczy zaszkliły jej się na widok wybuchowych notek. Notki jak notki, ale z jakiegoś powodu te wydały się dziewczynie wyjątkowo pięknie. Sięgnęła po trzy i natychmiast położyła na ladę. Mężczyzna za kasą nie krępował się z głośnym śmiechem.
-Jeszcze nie skończyłam.
-Wiem.
-Stalowa żyłka, dwadzieścia metrów. Daj mi trzy notki świetlne, bo nie mogę znaleźć. Co by tu jeszcze... Płaszcz! Potrzebuję płaszcz, bo ostatni poszedł na przebranko dla Hoochiego... Tak, to chyba wszystko. Dużo płacę?
-Dużo, ale mniej niż zwykle.
-Najlepsi wojownicy posługują się chakrą, a nie jakimiś rupieciami
-Taaak...
Rika zrobiła jeszcze jedną rundę wokół sklepowych półek, upewniając się, że na pewno niczego nie zapomniała. O dziwo, nie. I jeszcze większy dziw, że nie skusiła się mimochodem na coś jeszcze. Wróciła do kasy i wyciągnęła z torebki dużo tłustych ryo.
-Dobrze, że znów tu jesteś.
-Tak, bo zostawiem u ciebie dużo ryo.
-Nie tylko dlatego.

z/t -> Ulice miasta
  Ukryty tekst
0 x
Awatar użytkownika
Minoru
Posty: 820
Rejestracja: 3 kwie 2019, o 17:58
Wiek postaci: 30
Ranga: Akoraito
Krótki wygląd: Dorosły już mężczyzna o krótko przystrzyżonej brodzie i włosach dość niechlujnie związanych w kucyk.
Widoczny ekwipunek: - 2 x Torby umieszczone na plecach, przy pasie
- 2 x Katana wisząca u lewego boku
- Kamizelka shinobi

Re: Sklep z wyposażeniem

Post autor: Minoru »

  Ukryty tekst
0 x
Prowadzone misje:
  • Tetsu Maji - D Przekleństwo pustyni (Wolna)
  • Tsukune - Wyprawa B Zdradzicecki Korikami (Przejęta)
  • Arii - Zadanie specjalne C Kress
Awatar użytkownika
Uchiha Tsuyoshi
Posty: 368
Rejestracja: 23 sty 2023, o 21:03
Wiek postaci: 18
Ranga: Dōkō
Krótki wygląd: Czarne włosy, często związane w kucyk, czarne oczy, średniego wzrostu, szczupły -> po resztę zapraszam do KP
Widoczny ekwipunek: Torba przy boku
Multikonta: Sashiko

Re: Sklep z wyposażeniem

Post autor: Uchiha Tsuyoshi »

Ulice Osady Ryuzaku no Taki zdecydowanie różniły się od Kotei - przynajmniej zgodnie z wrażeniem, jakie odniósł Tsuyoshi. Znacznie więcej kupców, gwar i daleko bardziej rozbudowane i obszerne dzielnice kupieckie były tym, co wyróżniało to miejsce spośród wielu innych. Położone na wzgórzu miejsce, w którym przecinają się szlaki handlowe żyło zupełnie innym życiem niż tereny wiejskie czy nawet mniejsze osady.
Shinobi spędził resztę dnia na przemierzaniu ulic tej niezwykłej osady. Pod wieczór zaszedł do jednej z karczm w centrum, zjadł tam obiadokolację i wynajął pokój na nocleg. Rano wstał dość wcześnie (jak zawsze zresztą), zjadł śniadanie i znowu ruszył na obchód. Na ulicach było już tłoczno - wszyscy spieszyli się do swoich interesów, a przecież tylko lenie i ludzie nieodpowiedzialni wylegują się w łóżkach do południa.
Jego uwagę przyciągnął sklep z wyposażeniem, do którego też bez większego wahania wstąpił. Jego asortyment nie różnił się zbytnio od tego, do czego przyzwyczaiły go inne sklepy, niemniej jednak znalazł tutaj rzeczy, które mogły mu się przydać.
  Ukryty tekst
Kiedy już otrzymał wszystko, zapłacił należność i wyszedł ze sklepu. Stwierdził, że dłuższy pobyt tutaj mógłby być ciekawy, ale nie chciał opuszczać Sogen na dłużej w tych niepewnych czasach. Dlatego właśnie skierował się ku głównemu traktowi prowadzącemu do swojej rodzimej prowincji.
  Ukryty tekst

  Ukryty tekst
ZT
0 x
Awatar użytkownika
Baji
Postać porzucona
Posty: 590
Rejestracja: 11 paź 2021, o 09:49
Wiek postaci: 19
Ranga: Akoraito
Krótki wygląd: Siwe włosy, blizna, szczupły i wysoki shinobi o jasnozielonych oczach
Widoczny ekwipunek: Łuk refleksyjny, kołczan, strzały, Zbroja [Ciemnoszare płyty i czarne łączenia]
Multikonta: Amida, Manjiro
Aktualna postać: Baji

Re: Sklep z wyposażeniem

Post autor: Baji »

0 x
Obrazek
Dziennik
"Pazerność,
gdy raz już zawładnie człowiekiem,
nie zna granic."

~Henning Mankell, Piramida
Awatar użytkownika
Minoru
Posty: 820
Rejestracja: 3 kwie 2019, o 17:58
Wiek postaci: 30
Ranga: Akoraito
Krótki wygląd: Dorosły już mężczyzna o krótko przystrzyżonej brodzie i włosach dość niechlujnie związanych w kucyk.
Widoczny ekwipunek: - 2 x Torby umieszczone na plecach, przy pasie
- 2 x Katana wisząca u lewego boku
- Kamizelka shinobi

Re: Sklep z wyposażeniem

Post autor: Minoru »

  Ukryty tekst
0 x
Prowadzone misje:
  • Tetsu Maji - D Przekleństwo pustyni (Wolna)
  • Tsukune - Wyprawa B Zdradzicecki Korikami (Przejęta)
  • Arii - Zadanie specjalne C Kress
Awatar użytkownika
Kamiyo Ori
Posty: 1054
Rejestracja: 27 sty 2020, o 22:25
Wiek postaci: 18
Ranga: Wyrzutek B
Krótki wygląd: Drobnej budowy , nawet jak na jego wiek. Na głowie ma czupryne czarnych włosów, dość matowych i nie świecących się zbytnio, spiętych w kucyk rzemieniem.
Widoczny ekwipunek: Duża torba na pośladkach przyczepiona paskiem.
GG/Discord: deviler_
Multikonta: Rokudo Gaika

Re: Sklep z wyposażeniem

Post autor: Kamiyo Ori »

  Ukryty tekst
0 x
PH | Ryō | KP | Notes
Awatar użytkownika
Arii
Posty: 1071
Rejestracja: 3 cze 2022, o 11:19
Wiek postaci: 18
Ranga: Dōkō
Krótki wygląd: *czarne, lekko pofalowane włosy
*jasna cera
*zazwyczaj czarny ubiór(kimono/sweter plus spodnie( + sandałki i skiety
Widoczny ekwipunek: *Duża Torba
*Plecak
*Manierka
Multikonta: Yachiru

Re: Sklep z wyposażeniem

Post autor: Arii »

~ 7/17 ~Zlecenie Specjalne B - Cesarscy brutale
0 x
Obrazek Prowadzone misje:
1. Kamiyo Ori - Cesarscy Brutale II - Zlecenie Specjalne Rewolucjonistów B (25/17+)
2. Kyoushi -Wyspy Samurajów - Kult Wiecznego Płomienia - Finał - Misja S (20/21)
3. Rezerwacja Ren&Mayu - Bogactwo Pustyni - Misja ?
4. Shiori - Chłopiec, który się skrapla... - Misja D (5/7+)
PH
Bank
WT
KP
Awatar użytkownika
Kamiyo Ori
Posty: 1054
Rejestracja: 27 sty 2020, o 22:25
Wiek postaci: 18
Ranga: Wyrzutek B
Krótki wygląd: Drobnej budowy , nawet jak na jego wiek. Na głowie ma czupryne czarnych włosów, dość matowych i nie świecących się zbytnio, spiętych w kucyk rzemieniem.
Widoczny ekwipunek: Duża torba na pośladkach przyczepiona paskiem.
GG/Discord: deviler_
Multikonta: Rokudo Gaika

Re: Sklep z wyposażeniem

Post autor: Kamiyo Ori »

0 x
PH | Ryō | KP | Notes
Awatar użytkownika
Arii
Posty: 1071
Rejestracja: 3 cze 2022, o 11:19
Wiek postaci: 18
Ranga: Dōkō
Krótki wygląd: *czarne, lekko pofalowane włosy
*jasna cera
*zazwyczaj czarny ubiór(kimono/sweter plus spodnie( + sandałki i skiety
Widoczny ekwipunek: *Duża Torba
*Plecak
*Manierka
Multikonta: Yachiru

Re: Sklep z wyposażeniem

Post autor: Arii »

~ 8/17 ~Zlecenie Specjalne B - Cesarscy brutale
0 x
Obrazek Prowadzone misje:
1. Kamiyo Ori - Cesarscy Brutale II - Zlecenie Specjalne Rewolucjonistów B (25/17+)
2. Kyoushi -Wyspy Samurajów - Kult Wiecznego Płomienia - Finał - Misja S (20/21)
3. Rezerwacja Ren&Mayu - Bogactwo Pustyni - Misja ?
4. Shiori - Chłopiec, który się skrapla... - Misja D (5/7+)
PH
Bank
WT
KP
Awatar użytkownika
Kamiyo Ori
Posty: 1054
Rejestracja: 27 sty 2020, o 22:25
Wiek postaci: 18
Ranga: Wyrzutek B
Krótki wygląd: Drobnej budowy , nawet jak na jego wiek. Na głowie ma czupryne czarnych włosów, dość matowych i nie świecących się zbytnio, spiętych w kucyk rzemieniem.
Widoczny ekwipunek: Duża torba na pośladkach przyczepiona paskiem.
GG/Discord: deviler_
Multikonta: Rokudo Gaika

Re: Sklep z wyposażeniem

Post autor: Kamiyo Ori »

0 x
PH | Ryō | KP | Notes
ODPOWIEDZ

Wróć do „Osada Ryuzaku no Taki”

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości