Wioska Kamo

Kraj kupiecki położony na wschód od Prastarego Lasu. Graniczy z prowincjami Midori, Sogen i Kaigan. Ryuzaku no Taki jest znane ze swojego bogactwa i szeroko zakreślonych wpływów - związane jest to z dobrym położeniem i łatwym dostępem do morza, czym nie może się pochwalić Shigashi no Kibu. Kraj ten ma bardzo żyzne gleby i przyjazny klimat, co korzystnie wpływa na jego stan. Na terytoriach tej prowincji, wśród nielicznych pagórków, można też znaleźć główną świątynię Wyznawców Jashina.
Awatar użytkownika
Ario
Posty: 2138
Rejestracja: 18 maja 2020, o 10:21
Wiek postaci: 19
Ranga: Sentoki
Krótki wygląd: Pomarańczowo-włosy chłopak, noszący na plecach płaszcz z znakiem Kropli.
Widoczny ekwipunek: Na plecach ma duży, dziwny plecak, a na jego barku spoczywa czarna salamandra w zółte kropki.
GG/Discord: Boyos#3562

Re: Wioska Kamo

Post autor: Ario »

0 x
Harikotto
Martwa postać
Posty: 597
Rejestracja: 10 lis 2020, o 00:32
GG/Discord: Harry #6706
Multikonta: Harikido

Re: Wioska Kamo

Post autor: Harikotto »

0 x
Pięć linijek i do przodu, to moje nindo. Dobre nie?
Awatar użytkownika
Kisuke
Martwa postać
Posty: 2186
Rejestracja: 26 wrz 2020, o 15:40
Wiek postaci: 22
Ranga: Sentoki
Widoczny ekwipunek: ~ Zbroja
~ Gurda przy lewym boku
~ Kabura na prawej i lewej nodze
~ Torba z tyłu na pasie
~ Duży zwój na plecach
Multikonta: Daisuke

Re: Wioska Kamo

Post autor: Kisuke »

Ten mały tłum, który się tutaj zebrał, nie wyglądał specjalnie okazale. Kisuke patrzył na nich, głodnych, przerażonych, przyciskających dzieci do piersi. Bandycie wprowadzili się na ich ziemie, oblegając wioskę regularnie. Wściekli i wygłodniali, ale wciąż gryźli i kąsali. Ludzie Kamo stali nad przepaścią. Ich strażnicy zawiedli, więc zwracają się do shinobich. Czy dadzą radę powrócić na drogę prawości? Czy znajdą siłę, by wygnać bandytów z tych ziem? Bliski jest czas katany i shurikena. Tej bitwy nikt za nich nie wygra. Bliski jest czas szaleństwa i czas pogardy.

-Co kilka miesięcy?- Zapytał, ale było to pytanie skierowane bardziej do siebie samego. Zdziwiło go, że ataki był regularne i występowały od dłuższego czasu. Spodziewał się jednorazowego ataku, który następuje w tym momencie. To że czeka ich jeszcze kilka dni przygotowań było zaskoczeniem. Nawet całkiem miłym. Są szanse wszystkich uratować. Tylko muszą się dobrze przygotować.

-Dobrze, musimy być gotowi na ich przyjście. Zawsze przychodzili z tej samej strony? Czy ludzie mają gdzie się bezpiecznie schronić, gdy bandyci przybędą? Ario, masz pomysł na jakieś pułapki, żeby ich zaskoczyć?- Pytania same cisnęły się na usta, ale dobrze byłoby zaraz zacząć coś robić. Odstęp kilku miesięcy to bardzo szeroki czas, dlatego dokładniejsze trafienie dnia ataku było mało możliwe. Jeśli bandyci byli bardziej przyciśnięci zimą, zaatakują szybciej. Trzeba być gotowym w każdym chwili, a najważniejszym będzie zapewnić bezpieczeństwo wszystkim mieszkańcom.
0 x
Awatar użytkownika
Ario
Posty: 2138
Rejestracja: 18 maja 2020, o 10:21
Wiek postaci: 19
Ranga: Sentoki
Krótki wygląd: Pomarańczowo-włosy chłopak, noszący na plecach płaszcz z znakiem Kropli.
Widoczny ekwipunek: Na plecach ma duży, dziwny plecak, a na jego barku spoczywa czarna salamandra w zółte kropki.
GG/Discord: Boyos#3562

Re: Wioska Kamo

Post autor: Ario »

0 x
Awatar użytkownika
Tamaki Hyūga
Martwa postać
Posty: 1830
Rejestracja: 18 maja 2019, o 03:00
Wiek postaci: 19
Ranga: Wyrzutek C
Krótki wygląd: Niska, szczupła, długie, ciemnoniebieskie włosy, białe oczy klanu Hyuuga
Widoczny ekwipunek: Czarny płaszcz z kapturem, czarne rękawiczki
GG/Discord: MxPl#7094
Multikonta: Toshiki Oden
Lokalizacja: To tu, to tam

Re: Wioska Kamo

Post autor: Tamaki Hyūga »

Nim rozmowa na dobrze się rozkręciła, wciął się w nią jeden z wojowników, którzy byli w wiosce przed nami. Jak szybko się dowiedzieliśmy, był on samurajem i pochodził z Teiz na co się nieco skrzywiłam, mając w głowie wspomnienie spotkania z niejakim samurajem o imieniu Yasuo, jednak starałam się nie okazywać swoją postawą negatywnych emocji względem tego wojownika, ponieważ wiedziałam że tamten pacan był zdecydowanie niegodny reprezentowania wszystkich samurajów o czym miałam szansę się przekonać pod dowództwem Kakity Asagiego podczas wyprawy do Oniniwy. Wysłuchałam jego słów a następnie również tego co mieli do powiedzenia Kisuke oraz Ario.
- Mimo iż rozumiem chęć mieszkańców wioski do obrony przed bandytami to zgadzam się z Kisuke, powinni oni się schować na czas walki, tak aby możliwie najmniej cywilów ucierpiało. - poparłam Aburame, nie komentując jednak nic poza tym.
0 x
Obrazek Kuźnia | Ryo | KP | PH | WT
Harikotto
Martwa postać
Posty: 597
Rejestracja: 10 lis 2020, o 00:32
GG/Discord: Harry #6706
Multikonta: Harikido

Re: Wioska Kamo

Post autor: Harikotto »

  Ukryty tekst
Kono Jąkała
Sołtys Oba
Samuraj Wakimo
Mizunobu Terumi
Kiga Gazo
Norada Rinameki
0 x
Pięć linijek i do przodu, to moje nindo. Dobre nie?
Awatar użytkownika
Ario
Posty: 2138
Rejestracja: 18 maja 2020, o 10:21
Wiek postaci: 19
Ranga: Sentoki
Krótki wygląd: Pomarańczowo-włosy chłopak, noszący na plecach płaszcz z znakiem Kropli.
Widoczny ekwipunek: Na plecach ma duży, dziwny plecak, a na jego barku spoczywa czarna salamandra w zółte kropki.
GG/Discord: Boyos#3562

Re: Wioska Kamo

Post autor: Ario »

0 x
Awatar użytkownika
Kisuke
Martwa postać
Posty: 2186
Rejestracja: 26 wrz 2020, o 15:40
Wiek postaci: 22
Ranga: Sentoki
Widoczny ekwipunek: ~ Zbroja
~ Gurda przy lewym boku
~ Kabura na prawej i lewej nodze
~ Torba z tyłu na pasie
~ Duży zwój na plecach
Multikonta: Daisuke

Re: Wioska Kamo

Post autor: Kisuke »

Zapytanie zwyczajnych wieśniaków, czy chcą bronić swoich terenów było, zdaniem Kisuke, bezcelowe. Ci, którzy będą chcieli bronić, pewnie i tak będą się stawiać, żeby wziąć widły w dłonie. Ci którzy poczują się w obowiązku, również. Niestety był to spory problem, bo nie byli oni wprawionymi żołnierzami, nie posiadali żadnego szkolenia a w starciu z bandytami wielu z nich mogło po prostu zginąć lub odnieść rany. Dużo lepiej dla wszystkich by było, gdyby całą sprawę zostawili na głowie shinobich i pozwolili się ochronić, podczas gdy sami wieśniacy bezpiecznie przeczekają wszystko.

-Trzy strony ataku. Niedobrze... W takim razie musimy się podzielić. Jest nas siódemka. Wezmę dowodzenia nad jednym z punktów. Potrzebowałbym kogoś dobrego w walce na bliski dystans albo solidną defensywą. Tamaki, jeśli możesz, zajmiesz się drugim wejściem. Jej przydałby się ktoś do pomocy z umiejętnościami dystansowymi. Ario, jako osoba bez pary będzie kontrolował sytuację w centrum wioski i dosyłał pomoc tam gdzie najbardziej będzie potrzebna. Pozostała dwójka zajmie się trzecią bramą- Taktyka scentralizowanego dowodzenia czasami potrafiła się sprawdzać, jednak w przypadku tak niezorganizowanej grupy, nie miało to kompletnie żadnego sensu. O ile ich trio trochę czasu razem spędzili, o tyle lepiej było podzielić się i samemu zadbać o każdy z możliwych wariantów ataku. Kisuke wierzył w umiejętności swoich znajomych, nieco mniej w tą zgraję najemników. Dlatego wybrał siebie i Tamaki na dowodzenia dwoma miejscami, zaś Ario jako wsparcie dla wszystkich, choć jasnym dla niego było, że powinien on głównie skupić się na tym trzecim przejściu.
0 x
Awatar użytkownika
Tamaki Hyūga
Martwa postać
Posty: 1830
Rejestracja: 18 maja 2019, o 03:00
Wiek postaci: 19
Ranga: Wyrzutek C
Krótki wygląd: Niska, szczupła, długie, ciemnoniebieskie włosy, białe oczy klanu Hyuuga
Widoczny ekwipunek: Czarny płaszcz z kapturem, czarne rękawiczki
GG/Discord: MxPl#7094
Multikonta: Toshiki Oden
Lokalizacja: To tu, to tam

Re: Wioska Kamo

Post autor: Tamaki Hyūga »

- W razie czego ja dzięki moim oczom będę na długo przed atakiem wiedziała z której strony ilu przeciwników przyjdzie więc ewentualnie będziemy mieli jeszcze czas żeby jakoś dostosować się do taktyki przeciwników zanim dotrą do wioski. Poza tym jestem nastawiona na walkę wręcz, więc tak jak powiedział Kisuke, przydałby mi się ktoś kto będzie w stanie walczyć na dystans abyśmy uzupełniali się nawzajem. - poinformowałam wszystkich zebranych aby byli świadomi tej przewagi jaką oferuje mój wzrok. Poza tym również rozglądałam się po wiosce aby lepiej poznać jej rozkład. Rozumiałam również tok myślenia Kisuke, który najwyraźniej bardziej wierzył w umiejętności Ario i moje niż obecnych wcześniej najemników z czym się z resztą w pełni zgadzałam. Ciekawa kto zdecyduje się bronić wejścia u mojego boku, czekałam na odpowiedź najemników.
0 x
Obrazek Kuźnia | Ryo | KP | PH | WT
Harikotto
Martwa postać
Posty: 597
Rejestracja: 10 lis 2020, o 00:32
GG/Discord: Harry #6706
Multikonta: Harikido

Re: Wioska Kamo

Post autor: Harikotto »

  Ukryty tekst
Kono Jąkała
Sołtys Oba
Samuraj Wakimo
Mizunobu Terumi
Kiga Gazo
Norada Rinameki
0 x
Pięć linijek i do przodu, to moje nindo. Dobre nie?
Awatar użytkownika
Kisuke
Martwa postać
Posty: 2186
Rejestracja: 26 wrz 2020, o 15:40
Wiek postaci: 22
Ranga: Sentoki
Widoczny ekwipunek: ~ Zbroja
~ Gurda przy lewym boku
~ Kabura na prawej i lewej nodze
~ Torba z tyłu na pasie
~ Duży zwój na plecach
Multikonta: Daisuke

Re: Wioska Kamo

Post autor: Kisuke »

Możliwe, że ta czwórka posiada podobne możliwości. Istnieje nawet pewne prawdopodobieństwo, że mogą okazać się znacznie lepsi. Problem w tym, że w obecnej sytuacji Kisuke mógł jedynie przypuszczać na jakim są poziomie. Co prawda przy przedstawieniu się, zachwalali swoje dokonania w przeszłości, jednak Aburame nigdy specjalnie daleko nie podróżował, dlatego nie znał za bardzo osobistości znanych w świecie. Pozostanie przy bazowaniu na umiejętnościach Tamaki, Ario i swoich własnych, było więc dla niego priorytetem.

-Świetnie, czyli to mamy ustalone. Ario, jeśli będziesz w stanie znaleźć inne, dobre miejsce to kolumna nie będzie Ci potrzebna. Jest tutaj jakiś wyższy budynek? Jakaś świątynia, wieża obserwacyjna? Cokolwiek? Jeśli nie ma, po prostu dołącz do Wakimo i Mizonobu- Brak użytkownika Dotonu był małą przeszkodą, dlatego trzeba było rozejrzeć się za innym, występującym tutaj wysokim miejscem do obserwacji. Sołtys powinien lepiej się znać, dlatego to pytanie o wysokie budowle, było skierowane do niego. Kisuke kiwnął także głową do Norady, która zaoferowała się, a także zwróciła uwagę na w połowie zakrytą przez bandaże twarz Kisuke. Aluzja co do braku dobrego wychowania i nie przedstawienia się była oczywista, ale Hiroe był zbyt pochłonięty innymi rzeczami żeby coś takiego dostrzec.

-Mieszkańcy, którzy chcą walczyć mogą się przydać. Niektórzy z bandytów mogą próbować przedostać się w innych miejscach. Powinniście się tak rozstawić po obszarze wioski, żeby móc obserwować jak największą powierzchnię. Najlepiej tak, aby każdy z mieszkańców widział przynajmniej dwóch innych, to pozwoli szybko zareagować, w razie zagrożenia- Pojedynczych wieśniaków wprawny zabójca bardzo łatwo by eliminował, dlatego trzeba dobrze zadbać o to, aby wzajemnie mogli się oni bronić. Wysyłanie ich w większych grupach byłoby bezpieczniejsze, ale jako mały tłum ,bardzo szybko rzuciliby się do niepotrzebnej walki. Ponownie próba ochronienia ich, poprzez dawanie złudnego poczucia pomocy, wydawała się najlepszą opcją. Całkowicie jednak pomijała aspekt waleczności niektórych i ich chęci walki o honor oraz bezpieczeństwo wioski.
0 x
Awatar użytkownika
Ario
Posty: 2138
Rejestracja: 18 maja 2020, o 10:21
Wiek postaci: 19
Ranga: Sentoki
Krótki wygląd: Pomarańczowo-włosy chłopak, noszący na plecach płaszcz z znakiem Kropli.
Widoczny ekwipunek: Na plecach ma duży, dziwny plecak, a na jego barku spoczywa czarna salamandra w zółte kropki.
GG/Discord: Boyos#3562

Re: Wioska Kamo

Post autor: Ario »

0 x
Awatar użytkownika
Tamaki Hyūga
Martwa postać
Posty: 1830
Rejestracja: 18 maja 2019, o 03:00
Wiek postaci: 19
Ranga: Wyrzutek C
Krótki wygląd: Niska, szczupła, długie, ciemnoniebieskie włosy, białe oczy klanu Hyuuga
Widoczny ekwipunek: Czarny płaszcz z kapturem, czarne rękawiczki
GG/Discord: MxPl#7094
Multikonta: Toshiki Oden
Lokalizacja: To tu, to tam

Re: Wioska Kamo

Post autor: Tamaki Hyūga »

Wysłuchałam całej rozmowy i skinęłam głową do Kigi Gazo, dziękując jej za wykonanie mojej prośby o wsparcie kogoś walczącego na dystans. Również uśmiechnęłam się pod nosem słysząc komentarz dziewczyny odnoszący się do "jakiejś Hyuugi" co zajęła drugie miejsce na turnieju. Jak widać wiedza ta co raz bardziej rozprzestrzeniała po półświatku shinobi, jednak na szczęście Kigo nie była osobiście na turnieju, więc nie była w stanie rozpoznać mnie jako owej Hyuugi z turnieju. Korzystając z okazji, podeszłam bliżej dziewczyny z uśmiechem na ustach.
- Oczekuję owocnej współpracy i mam nadzieję że będę w stanie sprostać twoim oczekiwaniom odnośnie moich umiejętności. Jakbyś tylko mogła mi mniej więcej przytoczyć umiejętności swojego klanu, ponieważ nigdy nie miałam z nimi styczności a nie chciałabym aby zaskoczenie miało wpływ na moje działania w walce. - powiedziałam przyjaznym tonem do dziewczyny.
0 x
Obrazek Kuźnia | Ryo | KP | PH | WT
Harikotto
Martwa postać
Posty: 597
Rejestracja: 10 lis 2020, o 00:32
GG/Discord: Harry #6706
Multikonta: Harikido

Re: Wioska Kamo

Post autor: Harikotto »

  Ukryty tekst
Kono Jąkała
Sołtys Oba
Samuraj Wakimo
Mizunobu Terumi
Kiga Gazo
Norada Rinameki
0 x
Pięć linijek i do przodu, to moje nindo. Dobre nie?
Awatar użytkownika
Kisuke
Martwa postać
Posty: 2186
Rejestracja: 26 wrz 2020, o 15:40
Wiek postaci: 22
Ranga: Sentoki
Widoczny ekwipunek: ~ Zbroja
~ Gurda przy lewym boku
~ Kabura na prawej i lewej nodze
~ Torba z tyłu na pasie
~ Duży zwój na plecach
Multikonta: Daisuke

Re: Wioska Kamo

Post autor: Kisuke »

Kisuke od początku wysunął się na małego lidera tego całego zamieszania. Nikt nie dał mu takiego przyzwolenia i raczej nie był traktowany jako ostateczna wyrocznia, ale jego pomysły był wielokrotnie akceptowane przez prawie wszystkich. Niestety nie miał takiego pogłosu, aby przekonywać wszystkich do swojej wizji tego jak obrona będzie miała wyglądać. Sołtys słusznie zauważył, że chłopi mogą mieć problemy z bandytami w samotnych pojedynkach. Nic dziwnego, że chcieli stać prawie w samym środku akcji, aby móc udowodnić swoją przydatność i męskość, a jednocześnie nadal mieć protekcję ze strony użytkowników chakry.

-Dobrze, sołtysie, tak zrobimy. W takim razie zabierzmy się do przygotowań- Klasnał w dłonie, próbując tym zachęcić wszystkich aby ich górnolotne obietnice i plany wreszcie wcielić w życie. Przygotowania mogą trochę zająć, a bandyci mogą pojawić się w każdej chwili. Na takie niespodzianki Kisuke wolał być zawsze przygotowany, więc nie chciał zostawiać tego na później. Na odpoczynek przyjdzie czas, gdy zagrożenie zostanie zażegnane.
0 x
ODPOWIEDZ

Wróć do „Ryuzaku no Taki”

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość