Rynek

W osadzie można odnaleźć wszystkie jednostki organizacyjne konieczne do normalnego trybu życia. Można tu odnaleźć szpital, restauracje, sklepy z różnymi towarami, a także gorące źródła bądź arenę.
Kaori

Re: Rynek

Post autor: Kaori »

Z każdą chwilą cała ta sytuacja coraz bardziej śmierdziała. To, że staruszka nie od razu zrozumiała pytanie było jej pierwszym potknięciem, ale za to dość istotnym. Białowłosa była już niemal pewna, że coś jest na rzeczy, ale nie zamierzała się wycofywać. Nawet jeśli handlarka była jakoś związana z tajemniczymi bandytami (co de facto było najmniej prawdopodobną opcją), to Kaori była pewna swoich umiejętności i wiedziała, że byle zasadzka jej nie zagrozi, przynajmniej w teorii.
Powieka niezauważalnie drgnęła, gdy zobaczyła uśmieszek i z trudem powstrzymała się przed zwrotnym grymasem. Gdzie się podziała kulturalna, ostrożna kobieta? Nie było czasu się nad tym zastanawiać. Trzeba było wytężyć słuch, by ewentualnie wyłapać kolejne wskazówki.
Wzrok i dłoń kunoichi odruchowo powędrowały w stronę zawiniątka. Chwyciła je, zlustrowała pospiesznie, odnotowała w umyśle dziwne symbole i przeniosła oczy z powrotem na staruszkę, zajętą konsumpcją jabłka. Uniosła pytająco brwi, gdyż wciąż nie wiedziała gdzie i kogo ma szukać, ale odpowiedź nadeszła prędko. Zapowiadało się na powrót do Yusetsu, co niespecjalnie jej przeszkadzało, choć i wzbudzało podejrzenia. No bo dlaczego ktokolwiek w tym wieku miałby handlować w Shigashi no Kibu, zamiast pozostać w rodzinnej prowincji? Kolejna niewiadoma, kolejna potencjalna pułapka. Można by stwierdzić, że Kaori była nieco przewrażliwiona, ale jej obawy były jak najbardziej uzasadnione. Kilkanaście minut, które przewidziała na wykonanie zadania, zmieniło się w kilka godzin, może kilkanaście godzin. No ale mimo wszystko przyznała w duchu, że chętnie wyniesie się z tej wioski chociaż na chwilę. Może to przez godziny szczytu, ale ilość ludzi, szczególnie tych bezużytecznych dla jej sprawy, zaczynała działać na nerwy.
Wysłuchała ostatnich wskazówek babuszki, wsunęła figurkę do torby i skłoniła się lekko, raz jeszcze błyszcząc kulturą.
- Do widzenia, Nagano-san. - Kaori odwzajemniła uśmiech, bynajmniej tak tajemniczy jak jej rozmówczyni. - Postaram się wrócić jak najszybciej. - Po tym obróciła się na pięcie i podreptała w stronę pana Murakai, profilaktycznie sprawdzając czy cały ekwipunek jest na swoim miejscu.
Dotarłszy do wspomnianego mężczyzny i uzyskawszy jego uwagę, znów skłoniła się delikatnie.
- Dzień dobry, nazywam się Kaori Nakamura - przedstawiła się, wracając do pionu. - Nie chcę być natrętna, ale doszły mnie słuchy, że wyrusza pan dzisiaj do Yusetsu. Tak się składa, że potrzebuję transportu w tym kierunku. Mogę posłużyć jako ochrona - wyjaśniła bez owijania w bawełnę, po czym szturchnęła wymownie dłonią torbę na pośladku.
0 x
Rindou Arashi

Re: Rynek

Post autor: Rindou Arashi »

0 x
Harran

Re: Rynek

Post autor: Harran »

Cała ta sytuacja przypomina mi nieco zabawę w kotka i myszkę. Strażnicy za wszelką cenę chcą mnie złapać, ale robią to na tyle przewidywalne i opieszale, że nie stanowią żadnego problemu. Po za tym bądźmy szczerzy. Nie bez powodu to shinobi rządzą tym światem i go kontrolują. Shinobi, nawet ci początkujący są zdecydowanie silniejsi od jakiegokolwiek innego człowieka, w związku z czym nawet spora grupa takich strażników będzie stanowiła marne zagrożenie dla członka tak elitarnego klanu Haretsu, jakim jestem ja. Trzeba im jednak przyznać. Są dosyć uparci, ale przez to zabawa z nimi jest tylko tym bardziej przyjemniejsza.
Używam Henge no Jutsu, aby zmienić się w jakiegoś shinobi, którego poznałem w dzieciństwie, po czym wiedząc, że jestem nie do rozpoznania dla zwykłego człowieka, wyskakuję na powierzchnię i szybkim krokiem oddalam się od wytworzonego przed chwilą tunelu.
Nie opisałeś w swoim poście, że używam Henge no Jutsu, więc ja opisuję to ponownie. Jeśli jednak wcześniej już zmieniłem postać, to teraz naturalnie tego nie robię.
0 x
Awatar użytkownika
Misae
Posty: 1538
Rejestracja: 17 gru 2017, o 10:38
Wiek postaci: 28
Ranga: Akoraito
Krótki wygląd: Białowłosa, o dwukolorowych tęczówkach - lewa srebrzysto-biała, a prawa fiołkowa, ubrana w płaszcz, rękawiczki ze stalowym ochraniaczem. Na szyi kwiatowa kolia, powyżej, po prawej stronie pozioma blizna; różowe kanzashi we włosach
Widoczny ekwipunek: Torba na lewym i prawym biodrze;plecak
GG/Discord: Misae#1695

Re: Rynek

Post autor: Misae »

0 x
Obrazek
Kaori

Re: Rynek

Post autor: Kaori »

Kaori postanowiła nie zastanawiać się zbyt dużo. Miała już wystarczająco dużo zmartwień na głowie, paranoidalne myśli na pewno by nie pomogły. Fakt, mogła się postarać, by rozszyfrować kobietę i jej dziwaczne wahania nastroju, ale po co? Już i tak zobowiązała się pomóc i nawet ruszyła prosto do wskazanego mężczyzny.
Śmiech skwitowała tylko delikatnym uśmiechem. Można by się pokusić o stwierdzenie, że była dość spięta tego dnia, ale po prostu jej się spieszyło. No i na dodatek okazało się, że pan Murakai nie może wyruszyć od zaraz i że on również potrzebuje pomocy. Cóż, w tym wypadku bycie kunoichi było dość wygodne. Jak na standardy swojej profesji nie była zbyt silna, ale na pewno silniejsza od zwyczajnych ludzi, tym bardziej tych w kwiecie wieku.
- Dobrze, pomogę panu - odpowiedziała krótko, tłumiąc niecierpliwość po części wyuczoną, po części wymuszoną uprzejmością. - Które towary, który wóz? - zapytała jeszcze, rzuciwszy okiem na całą gamę różnych pudeł i straganów kotłujących się za mężczyzną. Rynek po raz kolejny okazał się nieprzyjemnie tłoczny.
Otrzymawszy informacje wychwyciła ten karton, który wydawał się najcięższy i zaniosła do wozu, najpewniej zaskakując tymczasowego "pracodawcę". Powtarzała proces, co jakiś czas strzepując kropelkę potu nieuchronnie wstępującą na czoło. Jeśli jakieś pudło miało okazać się zbyt ciężkie dla pojedynczej osoby, pomagała je wnieść panu Murakai. Słowem - praca mozolna, ale konieczna. Miała nadzieję jak najszybciej się z tym wszystkim uwinąć.
Siła: 20
0 x
Rindou Arashi

Re: Rynek

Post autor: Rindou Arashi »

0 x
Awatar użytkownika
Misae
Posty: 1538
Rejestracja: 17 gru 2017, o 10:38
Wiek postaci: 28
Ranga: Akoraito
Krótki wygląd: Białowłosa, o dwukolorowych tęczówkach - lewa srebrzysto-biała, a prawa fiołkowa, ubrana w płaszcz, rękawiczki ze stalowym ochraniaczem. Na szyi kwiatowa kolia, powyżej, po prawej stronie pozioma blizna; różowe kanzashi we włosach
Widoczny ekwipunek: Torba na lewym i prawym biodrze;plecak
GG/Discord: Misae#1695

Re: Rynek

Post autor: Misae »

0 x
Obrazek
Harran

Re: Rynek

Post autor: Harran »

Jak widzę strażników, pomimo pogoni i niebezpiecznej akcji trzyma się poczuci humoru. Poddać się? Przecież to najprzedniejszy żart, jaki kiedykolwiek słyszałem. W dodatku ponoć jeszcze mam wyjść na tym lepiej. Bzdura. Poddając się udowodniłbym tym patałachom, że są ode mnie lepsi, a przecież to oczywista bzdura. Gdyby nie to, że zabijając tutaj tych wszystkich strażników z pewnością czułbym ich pogoń w każdym momencie swojego życia, to już dawno bym ich uśmiercił i to bez żadnego problemu. W dodatku jestem pewien, że te słowa o tym, że nic mi się nie stanie w przypadku poddania oznaczają, że stracę wszystkie swoje pieniądze i najprawdopodobniej trafię do lochu. Nie chcę trafiać do żadnego lochu.
Ignorując strażników momentalnie wbiegam do budynku, który wcześniej stanął mi na drodze.
0 x
Rindou Arashi

Re: Rynek

Post autor: Rindou Arashi »

0 x
Harran

Re: Rynek

Post autor: Harran »

Pieprzone, cholerne, zawszone drzwi. Oby temu frajerowi, co je zamknął kość w gardle podczas obiadu stanęła, oby mu w dzień stawał, a w nocy leżał, niech mu się sufit na głowę zawali i niech spotkają go wszelkie inne nieszczęścia. Człowiek potrzebuje tutaj minimalnej pomocy w ucieczce, a okazuje się, ze na swojej drodze napotka jedynie przeszkody. Nie ma jednak czasu na rzucanie klątw i obelg, ani na biadolenie jaki to przykry spotkał mnie los. Biorę udział w ciekawej walce i powinienem się z tego cieszyć. Nieczęsto zdarza się spotkać na swojej drodze kilku strażników tak silnych i tak zgranych, jak ci tutaj. Trzeba się więc cieszyć nowym wyzwaniem i z jeszcze większą przyjemnością je przezwyciężyć.
Jak najszybciej składam pieczęcie, aby użyć Kawarimi no Jutsu i podmienić się z jakimś przedmiotem leżącym na ulicy, lub ostatecznie łukiem strażnika, który postrzelił mnie w rękę. Jeśli dzięki tej technice będę wystarczająco blisko strzelającego strażnika, to powalam go za pomocą Konoha Reppū, po czym natychmiast składam pieczęcie aby za pomocą Doton: Doryūsō przebić kolcami pozostałych strażników z katanami.
Jeśli po użyciu Kawarimi no Jutsu bdę zbyt daleko, aby móc zaatakować strażnika, wbiegam po ścianie na budynek i uciekam po dachach chroniąc się przed strzałami i wszelkimi lecącymi w moją stronę przedmiotami za pomocą Bakuton: Bakuhatsu.
Nazwa
Kawarimi no Jutsu
Pieczęci
Tygrys › Świnia › Wół › Pies › Wąż
Zasięg Max.
30 metrów
Koszt
E: 7% | D: 5% | C: 4% | B: 3% | A: 2% | S: 1% | S+: Niezauważalny
Dodatkowe
W pobliżu musi się znajdować przedmiot możliwy do podmienienia
Opis Kolejna pomocna technika, która niejednokrotnie może uratować życie. Otóż jest to technika podmiany która pozwala w momencie ataku podmienić nasze ciało z zawczasu przygotowaną podmianą z beczką, kłodą bądź innym przedmiotem który znajduje się luźno na powierzchni oraz rozmiarami jak i wagą nie przekracza 1 naszego ciała. Kolejnym ograniczeniem techniki jest świadomość nadchodzącego ciosu. Użytkownik może podmienić się tylko w momencie gdy widzi nadchodzący atak. Wtedy tuż przed zadaniem ciosu następuje podmiana i nasze ciało zajmuje przedmiot wcześniej przez nas wybrany do podmiany.
Nazwa
Konoha Reppū
Pieczęci
Brak
Zasięg
Bezpośredni
Koszt
Brak
Dodatkowe
Podczas wykonywania techniki: +10 Szybkości.
Opis Proste uderzenie, zwalające przeciwnika z nóg. Gdy ktoś się zbliży na odległość nogi, użytkownik obraca się, uginając jedną nogę, zaś drugą wyprowadzając low kick na stopy przeciwnika. Poprawnie wykonana sprawia, że oponent ląduje na ziemi, wystawiony na dalsze uderzenia. Technika jest prosta do opanowania, wymaga ona jednak trochę doświadczenia, by móc wybrać idealny moment na jej wyprowadzenie.
Nazwa
Doton: Doryūsō
Pieczęci
Ptak
Zasięg Max.
10 metrów
Koszt
E: 14% | D: 12% | C: 10% | B: 8% | A: 6% | S: 4% | S+: 2% (za 2 kolce)
Dodatkowe
Brak dodatkowych wymagań
Opis Ofensywna technika Dotonu niskiej rangi. Polega ona na wytworzeniu włóczni/kolców z ziemi, które wbijają się w ciało przeciwnika. Choć techniki można stosować ofensywnie, można też czasem się nią bronić. Dużym plusem tego Jutsu jest to, że kolce mogą wyrastać ze ścian, ziemi, skał. W zasadzie ze wszystkiego, wystarczy, żeby miało to kontakt z ziemią. Wystarczy jednak uderzenie o sile 40 bądź Jutsu D i z naszych kolców zostanie tylko proch...
Nazwa
Bakuton: Bakuhatsu
Pieczęci
Brak
Zasięg
20cm
Koszt
E: 12% | D: 10% | C: 6% | B: 3% | A: 2% | S: 2% | S+: 2%
Dodatkowe
Brak dodatkowych wymagań
Opis Technika polega na utworzeniu niedużej eksplozji w swojej dłoni. Odpowiednio ukierunkowana siła wybuchu pozwala na przykładowe odbicie rzuconej w nas broni na przeciwnika. Technikę można również wykorzystać do choćby przecięcia czegoś co nie cechuje się większą wytrzymałością (tkaniny, zwoje), a także do podpalania łatwopalnych obiektów. Trafienie nią przeciwnika nie zadaje wielkich obrażeń, chyba że bezpośrednio przyłoży się dłoń do ciała celu.
Nazwa
Kinobori no Waza
Pieczęci
Brak
Zasięg
Na ciało
Koszt
Minimalny, nieodczuwalny
Dodatkowe
Brak dodatkowych wymagań
Opis <span style="display: block; margin: 0; padding: 0; text-align: justify;">Kolejna z podstawowych jutsu, które potrafią wykorzystać nawet największe świeżaki spomiędzy ninja. Technika ta pozwala na odpowiednią kontrolę i kumulację chakry w z góry określonym miejscu - tu są to stopy. Dzięki temu shinobi jest w stanie poruszać się po powierzchniach pionowych, a nawet poziomych (tylko w sprzeczności z grawitacją), czyli prościej - po ścianach i sufitach, drzewach, gałęziach, i po czym tylko nam przyjdzie ochota - nie wliczając wody.
Uwaga: Odpowiednio skumulowana chakra w stopach nie wyklucza korzystania z innych technik w trakcie jej używania.</span>
Wytrzymałość, tak jak wcześniej pisałem: 15

Czakra (w przypadku ataku na strażników): 67%-5% (Kawarimi no Jutsu) - 12% (Doton: Doryūsō) = 50%
Czakra (w przypadku ucieczki) 67% - 5% (Kawarimi no Jutsu) - 10% (Bakuton: Bakuhatsu) = 52%
0 x
Rindou Arashi

Re: Rynek

Post autor: Rindou Arashi »

0 x
Harran

Re: Rynek

Post autor: Harran »

Cholerni, pieprzeni strażnicy. Myślą pewnie, że są tacy super silni i fajni, a prawda jest taka, że żyją tylko dlatego, że nie chciałem ich zabijać. Zabijając ich tylko mógłbym zwiększyć pościg za sobą. Teraz jednak to przestaje mieć znaczenie. Skoro i tak mnie próbują aresztować, to bez żadnego powstrzymywania się mogę ich po prostu najzwyczajniej w świecie pozabijać. Trzeba im przyznać, wygrali wyścig, jednak na pewno nie dam im wygrać walki. Niech sobie nikt nie wyobraża, że jakiś zwykły człowiek, zwykły zjadacz chleba, jest w stanie pokonać pełnoprawnego shinobi, z tak wielkiego klanu jak Haretsu.
Używam Doton no Jutsu, żeby wskoczyć do ziemi i zaskoczyć strażników, po czym używam Doton: Doryūsō (4 kolce), aby przebić strażników.
Nazwa
Doton no Jutsu
Pieczęci
Brak
Zasięg
Dowolny
Koszt
E: 14% | D: 12% | C: 10% | B: 8% | A: 6% | S: 4% | S+: 2% (1/2 na turę)
Dodatkowe
Brak dodatkowych wymagań
Opis Jedna z prostych technik Dotonu. Polega ona na wytworzeniu dziury w ziemi, do której szybko wskakujemy, a następnie przemieszczamy się pod ziemią. W ten sposób można uniknąć ataku i zarazem zaatakować niespodziewanie przeciwnika. Dzięki temu można zadać ostateczny cios, albo oszałamiający na tyle, że dalsza walka będzie problemem dla ofiary.
Nazwa
Doton: Doryūsō
Pieczęci
Ptak
Zasięg Max.
10 metrów
Koszt
E: 14% | D: 12% | C: 10% | B: 8% | A: 6% | S: 4% | S+: 2% (za 2 kolce)
Dodatkowe
Brak dodatkowych wymagań
Opis Ofensywna technika Dotonu niskiej rangi. Polega ona na wytworzeniu włóczni/kolców z ziemi, które wbijają się w ciało przeciwnika. Choć techniki można stosować ofensywnie, można też czasem się nią bronić. Dużym plusem tego Jutsu jest to, że kolce mogą wyrastać ze ścian, ziemi, skał. W zasadzie ze wszystkiego, wystarczy, żeby miało to kontakt z ziemią. Wystarczy jednak uderzenie o sile 40 bądź Jutsu D i z naszych kolców zostanie tylko proch...
Chakra: 67% - 12% (Doton no Jutsu) - 24% (Doton: Doryūsō) = 31%
0 x
Awatar użytkownika
Misae
Posty: 1538
Rejestracja: 17 gru 2017, o 10:38
Wiek postaci: 28
Ranga: Akoraito
Krótki wygląd: Białowłosa, o dwukolorowych tęczówkach - lewa srebrzysto-biała, a prawa fiołkowa, ubrana w płaszcz, rękawiczki ze stalowym ochraniaczem. Na szyi kwiatowa kolia, powyżej, po prawej stronie pozioma blizna; różowe kanzashi we włosach
Widoczny ekwipunek: Torba na lewym i prawym biodrze;plecak
GG/Discord: Misae#1695

Re: Rynek

Post autor: Misae »

0 x
Obrazek
Rindou Arashi

Re: Rynek

Post autor: Rindou Arashi »

0 x
Harran

Re: Rynek

Post autor: Harran »

Teraz pewnie już te patałachy przekonały się, że żywcem mnie nie wezmą. Prędzej zginę, zabierając ich marne żywoty razem ze sobą niż pozwolę na to, aby okazało się, że zwykli śmiertelnicy mogą pokonać shinobi. W najlepszym wypadku ci strażnicy mogą liczyć na przegrany dla nich remis, gdy ja ich pozabijam, ale nie uda mi się stąd uciec, przez te pieprzone rany, które zadał mi jeden z nich. Teraz nie ma jednak czasu na myślenie o takich rzeczach. Teraz trzeba myśleć o śmierci i zabijaniu, bo zanim stracę przytomność to będą właśnie rzeczy, które mam zamiar zrobić. Niech każdy później wie, że walczyłem do końca o honor wszystkich shinobich i klanu Haretsu.
Wyskakuję jak najszybciej z dziury w ziemi i rzucam się na pozostałych strażników tak, żeby wysadzić i podpalić im ubrania za pomocą Bakutonu.
Nazwa
Bakuton no Jutsu: Reberu Di
Początkowy poziom Bakutonu. To tutaj użytkownik odkrywa, jak tworzy się jego żywioł, bazując na dwóch innych. Chociaż aktualnie Bakuton nie jest najsilniejszy, to z pewnością jego możliwości są już zadowalające. Wybuchy prawie dorównują tym tworzonym przez notki, przez co są bardzo niebezpieczne. W rękach wprawnego shinobiego jest w stanie nawet zranić, i to dość poważnie - jeżeli uda się odpowiednio trafić, co jest trudne w przypadku szybszych od nas celów. Podczas wybuchu użytkownik czuje lekki ból, jednak nie przeszkadza on zbytnio w efektywnym korzystaniu ze swoich umiejętności. Jesteśmy w stanie tworzyć wybuch na jednej, konkretnej części ciała - ręka, szyja, głowa, stopa, itd.
Zasięg Wybuchu
Dotykowy
Siła Wybuchu
Słabsza od notki wybuchowej.
Koszt Chakry E: 6% | D: 5% | C: 4% | B: 3% | A: 2% | S: 1% | S+: niezauważalne (na turę)
Chakra: 31% - 5% = 26%
0 x
ODPOWIEDZ

Wróć do „Osada Shigashi no Kibu”

Użytkownicy przeglądający to forum: BeeBee-Hachi i 13 gości