Wioska na granicy z regionem Kyuzo

Shigashi no Kibu jest krajem kupieckim na północ od Samotnych Wydm. Południowa granica kraju styka się z Sabishi i Atsui, zaś północna - z Soso i Kyuzo. Na zachodzie graniczy z Głębokimi Odnogami, a na wschodzie z krainą Yusetsu. Choć krajem w teorii zarządza gildia kupiecka, tak naprawdę główną władzę w Shigashi no Kibu stanowią trzy rodziny Yakuzy. A co najciekawsze, pomimo sporów zarządzają państwem w bardzo sprawny i względnie sprawiedliwy sposób, dzięki czemu Shigashi mogło się bardzo sprawnie rozwinąć.
Tamaki Hyūga

Re: Wioska na granicy z regionem Kyuzo

Post autor: Tamaki Hyūga »

- Hmmm... - zamyśliła się Tamaki - No to jako że jesteś w stanie sama uczyć się walki wręcz to spędzimy ten czas na nauce o chakrze i ninjutsu. - powiedziała Hyūga po czym szybko przypomniała sobie nauki, które dostawała w domu.
- Zaczniemy od odrobiny teorii aby rozjaśnić Twoje pojęcie o chakrze. No więc czym jest chakra? Chakra jest energią wewnątrz ciała, której pochodzenie nie jest dokładnie znane. Opowiadają o tym liczne legendy zwłaszcza te, ocierające się o Mędrca Sześciu Ścieżek. Jaka jest prawda - tego nie wie nikt. Najważniejszym jest jednak podzielenie chakry na dwa elementy składowe: energia duchowa i fizyczna. Energia fizyczna to nic innego jak nasza sprawność. To właśnie ona pozwala na przekroczenie ludzkich limitów czy to pod względem siły czy szybkości. Energia duchowa to w głównej mierze hartowanie naszego wnętrza. To właśnie ich połączenie sprawia, że możemy używać ninjutsu, w tym także technik żywiołowych.

Kiedy Tamaki skończyła swój wywód spojrzała na Aiko i zapytała się: To od czego chcesz zacząć? Iluzje, przemiany? A może chodzenie po ścianach albo po wodzie? - po czym się do niej uśmiechnęła.
0 x
Kaori

Re: Wioska na granicy z regionem Kyuzo

Post autor: Kaori »


Początek
- Tamaki Hyūga -
- 9/15 [D] -

Zarówno Kōji jak i Aiko wpatrywali się w młodą kunoichi jak w obrazek, gdy ta tłumaczyła jak działa chakra i jak się jej używa. Widać, że była to dla nich nowość, no bo skąd mogli wiedzieć o takich - wydawałoby się - abstrakcyjnych rzeczach? Brunetka pewnie nasłuchała się jakichś bzdur i próbowała się uczyć technik przez zwyczajną vipassanę bądź coś podobnego, a mimo wszystko działało to zgoła inaczej.
Oczy dziewczyny prawie dosłownie zaświeciły się, gdy usłyszała pytanie Tamaki. Pewnie nawet do głowy jej nie przyszło, że z pomocą chakry można chodzić po drzewach czy wodzie.
- Chodzenie po ścianach! - wykrzyknęła od razu, bez zastanowienia. - Wolałabym chodzenie po wodzie, ale nie ma żadnego jeziora ani niczego podobnego w pobliżu, a strumyk o którym mówił Kōji jest za mały. - Wspomniany malec zaś siedział tylko, naciągając dolną wargę i przenosił spojrzenie to na siostrę, to na Hyūgę.
0 x
Tamaki Hyūga

Re: Wioska na granicy z regionem Kyuzo

Post autor: Tamaki Hyūga »

Widząc zainteresowanie swoich rozmówców Tamaki bardzo się cieszyła i czuła się doceniana jako jeden z pierwszych razów w swoim życiu, więc starała się jakoś powstrzymać rumieńce spływające jej na twarz.
- Dobrze, więc chodźcie najpierw pokażę Wam chodzenie po ścianie... Czy może raczej po drzewie a potem pójdziemy nad strumyczek i zobaczymy co uda się zrobić, zgoda? - zapytała z promiennym uśmiechem młoda Hyūga po czym podeszła do najbliższego, większego drzewa jakie były dookoła polanki i odwróciła się do Aiko oraz Kōjiego i powiedziała:
- Teraz muszę skumulować chakrę w stopach... - zaczęła Tamaki i w tym samym czasie zrobiła to co powiedziała i weszła powoli na drzewo. - No i mając moją chakrę skumulowaną w stopach jestem w stanie bez problemu poruszać się po każdej powierzchni. - dodała dziewczyna po czym weszła wyżej na drzewo dochodząc do jakiejś większej gałęzi i wejść na nią aby zwisnąć do góry nogami.
0 x
Kaori

Re: Wioska na granicy z regionem Kyuzo

Post autor: Kaori »


Początek
- Tamaki Hyūga -
- 11/15 [D] -

Dla rodzeństwa taki widok był czymś całkowicie niespodziewanym. Fakt, nawet w najmniejszych wioskach słyszano o shinobi, ale nikt nie spodziewał się, że mogą oni chodzić po ścianach, tym bardziej taką łatwością! Oboje - chłopiec i dziewczyna - rozdziawili szeroko usta, gdy Tamaki bez większych problemów wspięła się na drzewo, a potem zawisnęła głową w dół.
Aiko, niepewnie i z ekscytacją wymalowaną na twarzy, podeszła do drzewa obok, i przymknęła oczy. Starała się skupić i wyciszyć, biorąc pod uwagę poprzednie słowa Hyūgi na temat chakry. Tężyznę fizyczną już miała, teraz musiała tylko połączyć ją z energią duchową. Gdy poczuła charakterystyczne mrowienie w stopach śmiało postawiła jedną z nich na drzewie, a potem drugą. O dziwo udało się, ale pod wpływem euforii niemal od razu spadła, śmiejąc się uroczo.
- Brak mi skupienia. - Aiko wstała, otrzepała się i zwróciła w stronę Tamaki. - Ale nigdy nie spodziewałam się, że choć częściowo uda mi się zbliżyć do bycia shinobi - dodała i zaczęła próbować. Raz, drugi, trzeci, dziesiąty.
Już po kilkunastu minutach była w stanie wejść dość wysoko, a na dodatek nauczyła się bezpiecznie upadać, żeby zbytnio się nie uszkodzić. Wydawałoby się, jakby to miała we krwi, wszystko robiła instynktownie i poprawnie. Zmarnowany talent? Kto wie.
0 x
Tamaki Hyūga

Re: Wioska na granicy z regionem Kyuzo

Post autor: Tamaki Hyūga »

Tamaki wisiała jeszcze przez chwilę na gałęzi po czym zgrabnie zeskoczyła na ziemię i z szerokim uśmiechem przypatrywała się Aiko kiedy ta próbowała wejść na drzewo.
- Świenie Ci idzie! - powiedziała rozradowana Tamaki widząc szybkie postępy dziewczyny. - Jak tak dalej pójdzie to za chwilę będziesz mogła próbować nauczyć się jakichś technik.
Kiedy Aiko już w miarę opanowała wspinanie się na drzewo Tamaki podeszła do Kōjiego.
- Spójrz jaką masz utalentowaną siostrę. Uważaj żeby jej nie podpaść to później ona będzie mogła Ciebie uczyć. - powiedziała Hyūga i uśmiechnęła się do malca. - To może pokażcie mi gdzie jest ten strumyczek to zobaczę co uda się z nim zrobić. - zaproponowała Tamaki
0 x
Kaori

Re: Wioska na granicy z regionem Kyuzo

Post autor: Kaori »


Początek
- Tamaki Hyūga -
- 13/15 [D] -

Dziewczyna po kolejnych kilkunastu minutach była w stanie już wejść na sam czubek mniejszych drzew, a każdy sukces kwitowany był jej śmiechem i klaskaniem brata. Ten zaś wpatrywał się w Tamaki swoimi wielkimi oczyskami, gdy ta tłumaczyła mu, by był miły dla siostry. Nic nie odpowiedział, ale pokiwał energicznie głową i wrócił do obserwacji Aiko.
Gdy niebieskowłosa zaproponowała przechadzkę nad strumyk, brunetka właśnie leżała pod drzewem i dyszała ciężko. No tak, dla wykwalifikowanych shinobi chodzenie po drzewach było niczym, ale dla aspirującej dziewczyny, która pierwszy raz miała do czynienia z jakimkolwiek ninjutsu, był to nie lada wysiłek. Podniosła się z trudem i przeciągnęła mocno.
- Muszę odpocząć. Nie wiedziałam, że to takie męczące. - Mimo to, na jej twarzy widniał szeroki uśmiech. - Może następnym razem, a nawet jeśli nie, to chyba sobie sama poradzę. Nie wiedziałam, że są dwa rodzaje energii i pewnie przez to nie radziłam sobie z technikami. - Aiko ruszyła wolnym krokiem z powrotem w stronę wioski.
- Chodź ze mną, dam ci jakiś prowiant na drogę. Bardzo mi pomogłaś - powiedziała z uśmiechem, biorąc Kōjiego za rękę.
0 x
Tamaki Hyūga

Re: Wioska na granicy z regionem Kyuzo

Post autor: Tamaki Hyūga »

- Hahah, no dobrze, pamiętaj że trening czyni mistrza, więc z biegiem czasu chodzenie po drzewach nie będzie już ani trochę męczące. Jeżeli chodzi o chodzenie po wodzie to jest to mniej więcej to samo co z chodzeniem po drzewach tylko musisz tak kontrolować chakrę aby była przystosowana do niesolidnej powierzchni jaką jest woda. Jeżeli będziesz w stanie to byłoby dobrze jakbyś się dowiedziała jakiej natury jest Twoja chakra to będziesz mogła się kształcić w tej dziedzinie. A poza tym to cóż mogę powiedzieć... To była przyjemność spędzić z Wami czas i mam nadzieję że się jeszcze kiedyś spotkamy. - powiedziała Tamaki idąc za rodzeństwem z powrotem w stronę wioski.
0 x
Kaori

Re: Wioska na granicy z regionem Kyuzo

Post autor: Kaori »


Początek
- Tamaki Hyūga -
- 15/15 [D] -

- To ja tobie dziękuję - odpowiedziała dziewczyna, raz jeszcze radząc rozmówczynię promiennym uśmiechem. - Może się wydawać, że to niewiele, ale naprawdę wiele to dla mnie znaczy, a jeszcze więcej dla Kōjiego. - Aiko poczochrała malca, z wolna zbliżając się do wioski.
Reszta drogi minęła na przyjemnej pogawędce. Gdy cała trójka dotarła do mieszkania, brunetka wskazała ręką, by Tamaki na nią poczekała i podreptała do środka. Wróciła po kilku minutach z suchym prowiantem, wodą i drobną sakiewką.
- To niewiele, ale... dziękuję - powiedziała ze łzami w oczach i wcisnęła wszystko niebieskowłosej w dłoń, nie pozwalając jej, by nie przyjęła zapłaty.
- Spokojnej drogi. Uważaj na siebie. - Dziewczyna uściskała jeszcze Hyūgę spontanicznie i obróciła się w stronę domu, ciągnąc brata za rękę.
- Dziękujemy - powiedział tylko ten na odchodne, ale jego głos przepełniony był wdzięcznością i radością. Pewnie sam miał nadzieję, że kiedyś uda mu się zostać shinobi.

Misja zakończona powodzeniem.
0 x
Tamaki Hyūga

Re: Wioska na granicy z regionem Kyuzo

Post autor: Tamaki Hyūga »

Widząc determinację dziewczyny przy wręczaniu mi zapłaty tylko się uśmiechnęłam i podziękowałam a następnie odwzajemniłam uścisk, którym obdarzyła mnie Aiko.
- Nie ma za co, to była przyjemność. - odpowiedziałam i pomachałam im na pożegnanie.

Ciesząc się z pierwszej misji, jeżeli można było to tak nazwać, którą sama wykonałam przeszłam energicznym krokiem przez wioskę i kierując się głębiej w region Shigashi no Kibu w poszukiwaniu jakiegoś większego miasta. Mam nadzieję że znajdę tam jakieś misje czy może nawet jakąś interesująca grupę ludzi z którymi będę mogła podróżować... Kto wie.
0 x
ODPOWIEDZ

Wróć do „Shigashi no Kibu”

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości