Wioska Dogakure

Shigashi no Kibu jest krajem kupieckim na północ od Samotnych Wydm. Południowa granica kraju styka się z Sabishi i Atsui, zaś północna - z Soso i Kyuzo. Na zachodzie graniczy z Głębokimi Odnogami, a na wschodzie z krainą Yusetsu. Choć krajem w teorii zarządza gildia kupiecka, tak naprawdę główną władzę w Shigashi no Kibu stanowią trzy rodziny Yakuzy. A co najciekawsze, pomimo sporów zarządzają państwem w bardzo sprawny i względnie sprawiedliwy sposób, dzięki czemu Shigashi mogło się bardzo sprawnie rozwinąć.
Uchiha Izanagi

Wioska Dogakure

Post autor: Uchiha Izanagi »


0 x
Harran

Re: Wioska Dogakure

Post autor: Harran »

Ładna kotlinka i nawet ładne miasteczko, muszę przyznać. Wciąż jednak nie mogę się przyzwyczaić do tej całej zieleni i tak gęsto pobudowanych osad. W domu gdziekolwiek człowiek nie spojrzał był pach, czyli biel i żółć, a jak człowiek widział inne kolory, to znaczy, ze zaczynał majaczyć od nadmiaru promieni słonecznych. Tutaj natomiast wesoło płynie sobie rzeczka, trawka się zieleni i co chwila można spotkać jakiegoś człowieka, jak na przykład ten tłumek, tak pięknie hałasujący. Ciekawe co im się stało, że tak się zebrali i pokrzykują? Ech, podejdę i sprawdzę, w końcu i tak nie mam za bardzo nic do roboty, a po opuszczeniu tego Maiko Senju jakoś tak nudnawo się zrobiło i nad wyraz przewidywalnie.
Podchodzę spokojnym krokiem do tłumu i przyglądam się co się stało.
0 x
Uchiha Izanagi

Re: Wioska Dogakure

Post autor: Uchiha Izanagi »

0 x
Harran

Re: Wioska Dogakure

Post autor: Harran »

Wygląda na to, że trafiłem w sam środek jakiejś wielkiej draki. Sądząc po bandażach i ogólnej nerwowości wygląda, jakby w tym tunelu siedział jakiś brzydki potwór i nie pozwalał pięknym, niego niewartym górnikom na kradzież z ziemi jakże cennych minerałów. W gruncie rzeczy jednak niewiele mnie ten konflikt obchodzi. Nie jestem, tak zżyty z naturą, jak ten dziwak Maiko i jeśli ktoś chce całe życie w ciemności z kilofem szukać drogich kamieni, to jego sprawa. W tym swoim żałosnym, zwyczajnym żywocie są jednak cudownie uroczy i śmieszni. Aż nie mogę się powstrzymać, aby z nich nie zakpić.
- Świetnie nie omieszkam mu powiedzieć, jak tylko go spotkam. Musisz mi jednak najpierw powiedzieć kim jest ten cały Asahita? Haha.- odpowiadam śmiejąc się ze swojego żartu.
0 x
Uchiha Izanagi

Re: Wioska Dogakure

Post autor: Uchiha Izanagi »

0 x
Harran

Re: Wioska Dogakure

Post autor: Harran »

Uwielbiam patrzeć jak wielkie mięśniaki się denerwują. Zawsze tworzy to niesamowicie przyjemny komiczny wydźwięk. Tym bardziej, że zwykle takie kolosy bardzo łatwo pokonać. Wielkoludy jedyne co zwykle potrafią to straszyć swoim rozmiarem, ale jak przychodzi co do czego, to tylko bardziej ich boli gdy upadają na ziemię. Z tym Seto Gouzaburou chyba jednak bić się nie będę musiał. Widać koleś zna się na żartach, jakkolwiek wygląda jakby miał włożony w tyłek niesamowicie długi kij i nie wyciągał go od bardzo dawna. No cóż, ja mu w takich operacjach nie zamierzam pomagać.
- Jestem Harran, shinobi z klanu Haretsu. Okażcie więc trochę szacunku jeśli łaska. Jestem natomiast w trakcie podróży, która ma mnie nauczyć życia i na której mam wydorośleć i zmężnieć. Uważam, że to wszystko już się stało, ale póki mogę zażywam swobody beztroskiego życia.
0 x
Uchiha Izanagi

Re: Wioska Dogakure

Post autor: Uchiha Izanagi »

0 x
Harran

Re: Wioska Dogakure

Post autor: Harran »

A to się cwaniaczek znalazł. Że niby na szacunek trzeba zasłużyć? Przecież naturalnie świat jest tak ułożony, że zwykli ludzie służą shinobim i ich szanują, w związku z czym nie muszę sobie na nic zasługiwać. Problem wygląda jednak na dosyć poważny dla tych górników. Ich problem to jednak dla mnie wybitna okazja. W końcu po porażce w starciu ze strażnikami potrzebuję, aby się jakoś wykazać. Heroiczny ratunek górnikom mógłby znacząco podreperować moją pozycję i opinię. Nie mam jednak zamiaru jak zwykły robol walić kilofem w ścianę i mieć nadzieję, że coś to da.
- Tak, twój tata z pewnością umarł. - rzucam do dzieciaka nieco rozzłoszczony komentarzem Gouzaborou o szacunku, po czym zwracam się już bezpośrednio do niego - Nie znam się za bardzo na machaniu kilofem, ale myślę, że mogę wam pomóc. O ile nie boicie się pokonywać wybuchu gazu osobnym wybuchem. - mówię szelmowsko się uśmiechając i pstrykając palcami jednocześnie tworząc między nimi malutki wybuch za pomocą mojej umiejętności klanowej.
0 x
Uchiha Izanagi

Re: Wioska Dogakure

Post autor: Uchiha Izanagi »

0 x
Harran

Re: Wioska Dogakure

Post autor: Harran »

Musze przyznać, ze dzieciak jest twardy. Spodziewałem się, że po tym jak oberwie ode mnie okrutną prawdą prosto w twarz, to rozpłacze się i rozwrzeszczy wniebogłosy. Ten jednak dziarsko się trzyma i chyba wciąż ma nadzieje, że jego tatuś żyje. No cóż, nie wiem jak reszta tych ludzi, ale ja pomagając im spodziewam się znaleźć same trupy. Widać jednak, że moja pomoc zostanie bardzo chętnie przyjęta. Ot, zwykła prościutka sztuczka, którą praktycznie każdy u mnie w domu potrafi wykonać, a tutaj wszyscy patrzą na mnie jak na raroga.
- Wiadomo, że się przydam. Mówiłem, że należy mi się nieco szacunku. Co do moich wybuchów, to prezentuje się to mniej więcej tak. - mówię, po czym podchodzę do jakiegoś głazu, kładę na nim dłoń i próbuję go wysadzić.
Nazwa
Bakuton no Jutsu: Reberu Di
Początkowy poziom Bakutonu. To tutaj użytkownik odkrywa, jak tworzy się jego żywioł, bazując na dwóch innych. Chociaż aktualnie Bakuton nie jest najsilniejszy, to z pewnością jego możliwości są już zadowalające. Wybuchy prawie dorównują tym tworzonym przez notki, przez co są bardzo niebezpieczne. W rękach wprawnego shinobiego jest w stanie nawet zranić, i to dość poważnie - jeżeli uda się odpowiednio trafić, co jest trudne w przypadku szybszych od nas celów. Podczas wybuchu użytkownik czuje lekki ból, jednak nie przeszkadza on zbytnio w efektywnym korzystaniu ze swoich umiejętności. Jesteśmy w stanie tworzyć wybuch na jednej, konkretnej części ciała - ręka, szyja, głowa, stopa, itd.
Zasięg Wybuchu
Dotykowy
Siła Wybuchu
Słabsza od notki wybuchowej.
Koszt Chakry E: 6% | D: 5% | C: 4% | B: 3% | A: 2% | S: 1% | S+: niezauważalne (na turę)
0 x
Uchiha Izanagi

Re: Wioska Dogakure

Post autor: Uchiha Izanagi »

0 x
Harran

Re: Wioska Dogakure

Post autor: Harran »

No tak, okrzyki zdumienia to naturalna reakcja na umiejętności prawdziwego shinobi. Te kmiotki jedyne co mogą zrobić to przyglądać się jak panowie tego świata zabawiają się, a sami mogą tylko wzdychać z podziwu i zazdrości. No cóż nie każdy ma szczęście urodzić się w elitarnym klanie. Ci, którzy tego szczęścia nie mieli w oczywisty sposób muszą się podporządkować. Niektórzy jednak najwidoczniej mają z tym problem i muszą topić swoje życiowe rozczarowania w alkoholu. Cóż za miałcy ludzie. Przez chwilę być może było mi nawet ich szkoda, ale te miernoty nawet porządnie pić nie potrafią, tylko wypiją jakąś małą ociupinkę sake i już bełkoczą i się zataczają.
- Nie ma problemu, mogę chwile was pozadziwiać i potrenować. Wskażcie mi tylko konkretne skały, których chcecie się pozbyć i nie martwcie się o nic więcej. - odpowiadam starszemu kopalni, jedynie chłodnym spojrzeniem zaszczycając zataczającego się kmiotka. Ich wewnętrzne problemy w końcu wcale mnie nie obchodzą.
0 x
Uchiha Izanagi

Re: Wioska Dogakure

Post autor: Uchiha Izanagi »

0 x
Harran

Re: Wioska Dogakure

Post autor: Harran »

Echh, zwykli ludzie i te ich niewiele warte przepychanki i wojenki. Poburczą, powrzeszczą, a i tak do niczego sensownego nie dojdą. Dobrze chociaż, że nie próbują mnie w te swoje wojenki wciągać. Nie mam najmniejszej ochoty bić się za sprawę jakiegoś nieudacznika z jednej strony, albo pijaczyny z drugiej. Ja tutaj jestem aby dokonać czynów wielkich, spektakularnych i heroicznych, aby wszyscy wiedzieli, że może i wygnano mnie z Shigashi no Kibu, ale pod maistem jestem żywą legendą, która za niewielką opłatę ratuje biedne i nic nie warte żywoty zwykłych wieśniaków. Wątpię, aby taka opinia zagwarantowała mi prawo wstępu do miasta, ale nigdy nie zaszkodzi stać się sławnym.
- Na rozpierdalaniu rzeczy to ja się znam, ha ha! - odpowiadam pijanemu Akirze - Pokażcie no tylko co chcecie mieć zmienione w pył. Minie chwilka i już tego nie będzie.
0 x
Uchiha Izanagi

Re: Wioska Dogakure

Post autor: Uchiha Izanagi »

0 x
ODPOWIEDZ

Wróć do „Shigashi no Kibu”

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości