Style walki Bukijutsu

Awatar użytkownika
Jawa
Administrator
Posty: 4095
Rejestracja: 10 mar 2015, o 23:33
Ranga: Admin Ogólny
GG/Discord: MxPl#7094
Multikonta: Sasame | Ruushi Fea

Style walki Bukijutsu

Post autor: Jawa »


Nazwa
Chanbara
Zasięg
Zależy od długości ostrza
Specjalizacja
Broń sieczna, w szczególności miecze
Opis Styl walki bazujący głównie na szybkości i sile. Chanbara polega na walce mieczami - niezależnie jakimi. Czy ostrze jest długie/średnie/krótkie, to należy kierować się tym stylem walki, by zwiększyć swoje zdolności szermierki. Większość użytkowników tej sztuki szkoli u siebie podstawowe zasady walki bronią białą, a także wykształca charakterystyczne cechy Chanbary - "Im bardziej posiekany jest przeciwnik, tym mniejsza szansa że wstanie".
Właściwości Chanbara daje nam bonus w postaci lepszego posługiwania się bronią białą, a także wzmacnia wszelakie Kenjutsu. Użytkownik tego stylu znacznie sprawniej posługuje się bronią, zaś techniki wykonywane ze znajomością tego stylu są płynniejsze i precyzyjniejsze. Dodatkowo shinobi zyskuje na fizycznej Sile i Szybkości.
Nazwa
Seido
Zasięg
Zależy od możliwości użytkownika
Specjalizacja
Broń miotana
Opis Styl walki bazujący na percepcji. Dzięki niemu użytkownik szkoli się w sztuce walki na daleki dystans. Adept ma do dyspozycji dużą gamę broni miotanych, począwszy na shurikenach i kunai, kończąc na ich większych odpowiednikach. Posługuje się nimi znacznie lepiej od zwykłego Shinobi, mogąc rzucać nimi znacznie dalej i z większą precyzją. Podejście do mistrza Seido na odległość miecza jest niezwykle problematyczne.
Właściwości Użytkownik tego stylu otrzymuje większe szanse na trafienie bronią miotaną oraz lepszą technikę rzutu pozwalającą zwiększyć odległość lotu pocisku na każdą Rangę.
  • Domyślny zasięg rzucanej broni wynosi 15 + 10% Siły użytkownika oraz zwiększa się z każdą posiadaną Rangą Seido o +5 m (już od rangi D).
  • Siła pocisku równa jest Sile użytkownika, zaś jego szybkość równa jest jego Percepcji.
Nazwa
Mokuzai
Zasięg
Zależy od długości broni
Specjalizacja
Broń drzewcowa
Opis Jeden z najbardziej wszechstronnych stylów walki - podobnie jak chanbara, mokuzai daje swoim użytkownikom olbrzymi wybór w kwestii broni, jaką będą się posługiwać. Każda z nich opiera się na drewnie, czasem złączonego z ostrzem. Zaczynając od kijów, przechodząc przez włócznie i naginaty na kosach kończąc. Osoba posługująca się mokuzai nie może więc narzekać na nudę i brak broni, bo nawet zwykła laska wspierająca wędrowca może okazać się zabójczym narzedziem. Oczywiście, każdym rodzajem walczy się inaczej - kije stawiają na szybkość i połamanie oponenta; włócznie pozwalają trzymać dystans i uderzać w czułe punkty; naginata bez problemu potnie przeciwnika nie dając zranić osoby nią walczącej, a kosy... Cóż, potężne i chaotyczne uderzenia pozwalają szybko zakończyć walkę. Ponadto użytkownicy tego stylu mogą atakować na średni dystans kontrolując swoją broń za pomocą linek.
Właściwości Mokuzai pozwala na lepsze posługiwanie się bronią drzewcową (za wyjątkiem tonf, nunchaku itp.), a ataki tego stylu opierają się głównie na Sile i Szybkości.
Nazwa
Chēn
Zasięg
Zależny od długości posiadanego łańcucha
Specjalizacja
Liny, łańcuchy, żyłki
Opis Jeden z najrzadziej wykorzystywanych stylów walki. Oparty jest on na sile i percepcji osoby władającej łańcuchami i wszelkiego rodzaju linami, żyłkami etc. Jego użytkownicy potrafią bez problemu unieruchomić przeciwnika gdy ten tylko znajdzie się w jego zasięgu. Można zaryzykować stwierdzenie, że łańcuch czy lina w dłoniach mistrza Chēn zachowuje się niczym tresowany wąż zdolny udusić przeciwnika. Szczególnie niebezpieczną bronią staje się łańcuch z kolcami - pochlastanie czy nawet dekapitacja przeciwnika za jednym pociągnięciem.
Właściwości Chēn pozwala na lepsze posługiwanie się łańcuchami, linami, biczami etc. a także wzmacnia wszelakie Kusarijutsu. Poziom manipulacji tego typu bronią jest znacznie wyższy niż w przypadku innych shinobi.
Nazwa
Takeda
Specjalizacja
Łuki/Kusze
Opis Takeda - styl walki bronią dystansową, konkretniej rzecz biorąc - strzelecką. Choć w świecie rządzonym przez ninja nie jest zbyt popularnym wyborem, Takeda to równie śmiercionośne narzędzie mordu, co każdy z pozostałych stylów walki. Shinobi lub kunoichi wykorzystują przewagę zasięgową, jaką daje im ich uzbrojenie, z reguły starając się zachować odpowiedni dystans od przeciwnika. Choć może wydawać się powolna - to tylko pozory. Przy odpowiednim wyszkoleniu dobry strzelec jest w stanie siać spustoszenie na polu walki.
Ranga Takedy
Właściwości

  • Siłę Pocisku określa się następującym wzorem:
  • Szybkość lecącego pocisku = Siła Pocisku
  • Siła Pocisku powyżej zasięgu efektywnego jest mniejsza o 1 za każdy 1 pokonany metr.
  • Maksymalny zasięg broni strzeleckiej jest dwukrotnością pełnego zasięgu efektywnego.
  • Zasięg efektywny jest zależny od używanej broni, rośnie wraz z rangą Takedy.
Następujący bbcode pozwala na zautomatyzowanie procesu liczenia:
Przykład dla użytkownika strzelającego z długiego łuku, z Takedą B, 65 Siły, 100 percepcji, będącego 40 metrów od celu:
Długi łuk
Nazwy broni to nazwy sklepowe (wielkość liter ma znaczenie).
Nazwa
Nanaken no Mai
Zasięg
Zależy od długości ostrzy
Specjalizacja
Użytkowanie wielu broni siecznych jednocześnie
Opis Odmiana Chanbary będąca bardzo dziwnym sposobem na posługiwanie się bronią białą. Użytkownik włada bowiem aż siedmioma mieczami jednocześnie. Są to ostrza krótsze od katany znajdujące się w podanych miejscach: w ustach, między łokciami i przedramionami, pod lewą pachą, przyciśnięty ramieniem do szyi, pod kolanem i przyciśnięty udem do brzucha. Chwyty broni są na tyle solidne, że można spokojnie władać bez obawy o wypadnięcie broni w trakcie walki. Z uwagi na to fakt, że użytkownik tego stylu przedkłada szybkość i percepcję ponad siłę cięć, walka przy pomocy Nanaken no Mai polega bardziej na wielu płytszych cięciach na ciele oponenta, atakując różne strefy jego ciała. Nie uświadczymy tutaj zatem technik kończących walkę jednym cięciem, które przecina każdą obronę. Ze względu na częsty brak możliwości wyprowadzenia solidnego zamachu do ataku, użytkownikowi tego stylu trudniej przebijać się przez zbroje i różnego rodzaju defensywy, jednak świetnie radzi sobie w walce z wieloma przeciwnikami naraz i omijaniem bloków postawionych przez wrogie bronie. Ważnym elementem stylu jest niemożność swobodnego i płynnego biegu z uwagi na miecz umieszczony w zgięciu nogi i w pasie. Użytkownik Nanaken no Mai porusza się za pomocą szybkich doskoków i płynnych akrobacji.
Właściwości Użytkownik tego stylu jest w stanie używać większej ilości broni siecznych jednocześnie, co przekłada się na jego zdolności bojowe - staje się bardziej nieprzewidywalny w walce bezpośredniej, a przez to niebezpieczniejszy. Sama walka mistrza Nanaken no Mai przypomina żonglerkę wszystkimi mieczami naraz, przez co przeciwnikowi trudno jest nadążyć za ostrzami wprawionymi jednocześnie w ruch i nacierającymi z różnych stron. Z kolei samo poruszanie się jest mniej płynne z uwagi na konieczność wykonywania doskoków i co za tym idzie łatwiejsze do przewidzenia.
Bonusy Z każdym kolejnym poziomem opanowania stylu, użytkownik może dołożyć do swojego arsenału jeden miecz (z wyjątkiem przeskoku z A na S). Zaczynając od dwóch na randze D, kończąc na siedmiu na randze S. D - 2; C - 3; B - 4; A - 5; S - 7 Użytkownicy Nanaken no Mai nie otrzymują bonusów podczas wykonywania technik danego stylu (mowa o możliwych do stworzenia Własnych Technikach). Zamiast tego, otrzymują oni pasywne bonusy do szybkości i percepcji gdy walczą przy użyciu danej ilości mieczy. W przeciwieństwie do innych Stylów Walki, dodatkowe atrybuty otrzymuje się w zależności nie tylko od poziomu opanowania Nanaken no Mai, lecz również używanej aktualnie ilości mieczy:
2 miecze: Szybkość +5, Percepcja +5
3 miecze: Szybkość +10, Percepcja +10
4 miecze: Szybkość +15, Percepcja +15
5 mieczy: Szybkość +20, Percepcja +20
7 mieczy: Szybkość +25, Percepcja +25
Bonusy na każdej randze nie sumują się. Aby otrzymać bonus płynący z ilości mieczy należy posiadać rangę stylu na poziomie, która umożliwia władanie daną ilością ostrzy.
Opis Uwaga! Ten styl walki mogą opanować jedynie wybrane osoby, posiadające zgodę Administracji.
0 x
ODPOWIEDZ

Wróć do „Bukijutsu”

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości