Dodatki

Tutaj znajduje się aktualna lista przedmiotów dostępnych w sklepach na całym świecie. Wliczają się do tego stroje, broń i wyposażenie ogólne.
Awatar użytkownika
Jawa
Administrator
Posty: 4045
Rejestracja: 10 mar 2015, o 23:33
Ranga: Admin Ogólny
GG/Discord: MxPl#7094
Multikonta: Sasame | Ruushi Fea

Dodatki

Post autor: Jawa »

0 x
Awatar użytkownika
Jawa
Administrator
Posty: 4045
Rejestracja: 10 mar 2015, o 23:33
Ranga: Admin Ogólny
GG/Discord: MxPl#7094
Multikonta: Sasame | Ruushi Fea

Wszelkiej maści przybory codziennego użytku

Post autor: Jawa »

Nazwa
Dzwoneczek
Typ
Przedmiot podstawowy, instrument muzyczny
Objętość
0,25
Opis Mały, okrągły dzwoneczek, który łatwo można przymocować do linki lub kunaia i z powodzeniem wykorzystać w odpowiednich technikach. Alternatywę stanowi wykorzystane dzwoneczków do stworzenia prowizorycznego alarmu. Ich wysoki dźwięk może więc wcześniej nas ostrzec, lub odwrócić uwagę wroga.
Cena
10 Ryō za sztukę

Nazwa
Karteczki
Typ
Przedmiot podstawowy, artykuł piśmienniczy
Objętość
0,1 (za 1 karteczkę)
Opis Zestaw dziesięciu zwykłych, papierowych karteczek, na których można zanotować ważne informacje, o ile tylko posiadamy coś, czym można pisać. Karteczki nie są wodoodporne, ale gdy są suche mogą skutecznie posłużyć jako rozpałka. Oprócz standardowych zastosowań mogą okazać się cennym nabytkiem dla członków szczepu Kami, służąc im do zwiększenia arsenału bojowego. Ostatnim, już nieco mniej powszechnym zastosowaniem jest użycie takowej karteczki do techniki Bijū Chakra Fūin lub innych pieczęci, gdzie wymagana jest pusta notka.
Cena
10 Ryō za 10 karteczek

Nazwa
Ołówek
Typ
Przedmiot podstawowy, artykuł piśmienniczy
Objętość
1
Opis Zwykły ołówek, którym przede wszystkim można sporządzić notatkę na papierze. Napisy są dość trwałe, nie zamazują się od samego, nawet wielokrotnego kartkowania zeszytu. Jeżeli użytkownik zna pewne techniki albo posiada specjalne umiejętności może wykorzystać ten kawałek drewna nawet jako broń.
Cena
5 Ryō za sztukę

Nazwa
Notes
Typ
Przedmiot podstawowy, artykuł piśmienniczy
Objętość
7
Opis Notes, zeszyt, kajet, skoroszyt - po prostu zestaw kartek solidnie ze sobą połączonych i oprawionych cienką skórą, dzięki czemu wszystkie przelane na papier myśli pozostają w jednym miejscu, chronione również przed przemoczeniem. Posiada 50 karteczek. Dostępny w różnych wariantach kolorystycznych, który podajemy przy zakupie.
Cena
50 Ryō za sztukę

Nazwa
Glina
Typ
Dodatek
Objętość
15 dla 1 kg
Opis Biała glina używana do tworzenia misek, czarek czy nawet wytworów artystycznych. Należy przechowywać ją w torbach chroniących przed wyschnięciem oraz wilgocią. Do celów bojowych jako jedyni wykorzystują ją członkowie klanu Dōhito, wtłaczając w nią wybuchową chakrę podczas modelowania, dzięki czemu zwykły "dar" natury staje się śmiercionośną bronią umiejscowioną w odpowiednich rękach.
Cena
150 Ryō za 1 kg

Nazwa
Torba na glinę
Typ
Schowek
Objętość
110
Pojemność
Torba może pomieścić przedmioty do 35 cm długości. Wejdzie 90 objętości.
Opis Jest to specjalna torba stworzona z materiału, który chroni swoją zawartość przed działaniem wilgotnego powietrza, a także niesprzyjających warunków atmosferycznych. Można w niej pomieścić maksymalnie do 6 kg gliny. Została ona zaopatrzona w zamknięcie, dzięki czemu nawet przy dynamicznym przemieszczaniu się, naszemu ładunkowi nic nie grozi.
Cena
150 Ryō

Nazwa
Dmuchawka do baniek
Typ
Broń, dodatek
Objętość
Opis Przyrząd ten wykorzystuje głównie Szczep Shabondama. Jest to metalowa, "pogięta" rurka, pozwalająca na wykonywanie całkiem sporych baniek. Z racji materiału, z którego jest zbudowana, można nią zablokować nawet atak kunaiem. W zestawie znajduje się dodatkowo specjalny pojemnik na wodę zmieszaną z odrobiną mydła, która służy nam za "tworzywo" do technik. W rękach zwykłego człowieka nie będzie stanowić niczego innego, niż zabawkę dla dzieci potrafiącą umilić czas, wieczór przy zachodzie słońca lub po prostu pozwoli zabić nudę.
Cena
100 Ryō

Nazwa
Lusterko
Typ
Przedmiot podstawowy
Objętość
2
Opis Zwykłe, uniwersalne lusterko, które swoje zastosowanie znajdzie praktycznie wszędzie. Od pomocy przy poprawianiu wyglądu, po niektóre techniki szpiegowskie. Lusterko oprawione jest w ramkę w różnych wariantach kolorystycznych, które podajemy przy zakupie.
Cena
50 Ryō za sztukę

Nazwa
Gurda
Typ
Schowek
Objętość
270
Pojemność
Opis Pojemne, ceramiczne naczynie noszone zazwyczaj na plecach. Można ją napełnić wszystkim, od wody poprzez piasek i trucizny, a na owadach skończywszy. Wykonanie, pomimo użytego materiału, nie pozostawia nic przypadkowi. Charakteryzuje się dużą wytrzymałością, jednakże jak wszystkie tego typu przedmiotu, jest niestety podatna na uderzenia.
Wymagania
Dodatkowe W przypadku nieosiągnięcia pełnej sprawności, nasza szybkość spada o taką samą wartość, jaką brakuje nam w atrybucie wytrzymałości i siły (suma), oprócz tego szybciej się męczymy. Jeśli posiadamy statystyki wymagane do pełnej sprawności, przestajemy odczuwać jakiekolwiek ujemne modyfikatory, a sama gurda stanowi dla naszego ciała coś zupełnie "naturalnego", nie przeszkadzając absolutnie w niczym, a przy tym zapewniając ochronę.
Uwaga
W KP należy sprecyzować w jakim stopniu gruda jest wypełniona.
Cena
200 Ryō za sztukę

Nazwa
Pędzel
Typ
Przedmiot podstawowy, artykuł piśmienniczy
Objętość
1,5
Opis Najzwyklejszy pędzel, zrobiony z drewnianego patyka i kępki zwierzęcego włosia. Jeden z podstawowych środków piśmienniczych. Zamoczony w atramencie pozwala na umieszczanie trwałych symboli na zwoju. Poręczny i lekki.
Cena
25 Ryō za sztukę

Nazwa
Atrament
Typ
Przedmiot podstawowy, artykuł piśmienniczy
Objętość
5
Opis Substancja używana do piśmiennictwa, używana w parze z pędzelkiem. Sprzedawana w niewielkich szklanych ampułkach, przystosowanych do korzystania w warunkach polowych. Jedna ampułka starczyć może na wypełnienie dwóch małych zwojów bądź jednego średniego. Całkowite wypełnienie dużego wymaga zużycia aż czterech. Do jednorazowego użytku.
Cena
25 Ryō za ampułkę

Nazwa
Zwój
Typ
Dodatek
Objętość
Wysokość
Pojemność
Pojemność zwojów opisana jest w dziale z technikami pieczętującymi.
Opis Zwoje, to nic innego jak nawinięte na rolkę połacie materiału, których używa się w wielu dziedzinach życia. Występują w kilku rozmiarach, od małych do ogromnych. Ninja korzystają z nich do pieczętowania przedmiotów, poprzez umieszczenie odpowiednich symboli zgodnych ze sztuką Fuuinjutsu. Na zwojach da się też zapisywać informacje, tak samo jak w książkach, jednak w sposób bardziej trwały. Raz naniesione symbole pozostają na nim na zawsze, muszą być jednak naniesione atramentem. Zwoje są wodoodporne. Zwoje można zapieczętować w innym zwoju tylko wtedy, kiedy w nich samych nie ma nic zapieczętowanego.
Cena

Nazwa
Mapa prowincji
Typ
Przedmiot użytkowy, mapa
Objętość
10
Opis Składana harmonijkowo karta przedstawiająca teren jednej prowincji. Zaznaczone są na niej niej charakterystyczne szczegóły rzeźby terenu, lasy, rzeki i jeziora, a także ważniejsze trakty i osady. Bardziej szczegółowe informacje można nanosić na papier samodzielnie. Ułatwia podróż przez nieznane tereny oraz dzielenie się informacjami na temat lokacji.
Dodatkowe Osobna dla każdej prowincji. Do zakupu jedynie w osadzie prowincji, której dotyczy mapa.
Cena
250 Ryō

Nazwa
Namiot
Typ
Namiot
Objętość
600
Opis Składający się materiału i metalowych rurek przedmiot, w którym po rozłożeniu miło mieści się dwójka osób, co prawda, muszę się do siebie poprzytulać, ale przynajmniej jest ciepło. Namiot skutecznie chroni przed deszczem i wiatrem, a także częściowo przed temperaturą na zewnątrz. Zestaw zawiera również krótkie linki i tzw. śledzie służące do ustabilizowania czaszy. Po złożeniu, nosi się go na, lub pod plecakiem.
Dodatkowe W zestawie znajduję się ponad to cieplusi kocyk i zrolowana mata bambusowa x 2
Cena
750 Ryo

Nazwa
Ogniskowy zestaw do gotowania
Typ
Naczynia
Objętość
100
Opis Zestaw metalowych naczyń, bez którego nie uda się żadna wyprawa na biwak, składający się z następujących elementów: Metalowy rondelek, w którym z przy odrobienie umiejętności i fantazji można ugotować sobie smaczny posiłek, jednogarnkowy! Jest on kompatybilny ze wszystkimi rodzajami opału i o ile się o niego dba, potrafi służyć przez lata.
W zestawie znajdują się ponad to metalowa chochla, specjalne metalowe chwytaki (pręty), którymi można go zdjąć z ogniska oraz rozkładany metalowy czwórnóg, który ustawiamy nad ogniem, by podgrzać posiłek.
Kompletu dopełniają dwa metalowe głębokie talerze, gdyby przypadkiem zdarzyło się nam mieć towarzysza podróży z którym dzielić możemy się strawą.
Cena
175 Ryo

Nazwa
Manierka
Typ
Naczynie
Objętość
15
Opis Niezawodny kompan każdego wędrowca, pozwalający przechowywać świeżą wodę. Ma ona objętość około jednego litra, wyposażony jest w specjalny pasek który można sobie zarzucić przez ramię, a sam wykonany jest z metalu.
Dodatkowe Opcjonalnie
Cena
50 Ryō

Nazwa
Krzesiwo i hubka
Typ
Przybory traperskie
Objętość
7
Opis Niewątpliwie, jeden z najważniejszych elementów wyposażenia prawdziwego wędrowca – jeden by krzesać iskry (w zasadzie dwa, bowiem krzesiwo wymaga krzemienia) i drugi by ów iskry utrzymać (hubka). Nie zajmuje wiele miejsca, a pozwala rozpalić ogień w warunkach trudnej podróży.
Cena
100 Ryō
0 x
Awatar użytkownika
Jawa
Administrator
Posty: 4045
Rejestracja: 10 mar 2015, o 23:33
Ranga: Admin Ogólny
GG/Discord: MxPl#7094
Multikonta: Sasame | Ruushi Fea

Medykamenty

Post autor: Jawa »

Nazwa
Bojowa pigułka żywnościowa
Typ
Medykament
Objętość
1
Efekt
+40% chakry albo +40% energii; Odnowienie sił w przypadku zmęczenia
Opis Specjalny medykament będący wynalazkiem ostatnich lat. Ta mała pigułka wykorzystywana jest przez Ninja tylko w kryzysowych sytuacjach, gdyż poważnie nadwyręża i eksploatuje cały organizm. Zażycie jednej bojowej pigułki powoduje gwałtowne zregenerowanie chakry, a także niweluje zmęczenie i trudy walki, uzupełniając stracone przez użytkownika siły. Zażywanie bojowych pigułek żywnościowych obarczone jest jednak poważnym ryzykiem, gdyż druga porcja tego medykamentu w odstępie krótszym niż 24h, poważnie nadwyręża organizm, ogołacając go z cennych wartości odżywczych. Zdrowie zażywającego, w ciągu jednej tury od przyjęcia medykamentu, ulega poważnemu pogorszeniu (równowartość 2 ciężkich ran) - zażywający momentalnie traci przytomność i wymaga natychmiastowej pomocy medycznej właściwej zatruciu trucizną zaawansowaną (ranga B). W przeciwnym razie brak wartości odżywczych i nadwyrężenie organizmu doprowadzą do śmierci pacjenta. Wyjątek stanowi sytuacja, w której posiadamy ponad 160 punktów Wytrzymałości. Przy takiej sposobności organizm jest w stanie znieść zażycie dwóch takich pigułek. Nasz limit podnosi także umiejętność nabyta - Żelazny Organizm, która zwiększa odporność na skutki uboczne przy zażyciu dodatkowej pigułki. Sama pigułka jest intensywnie gorzka w smaku, a przyjęcie więcej niż jednej w ciagu 24h natychmiast powoduje u zażywającego odruch wymiotny - reakcja obronna organizmu na przyjęcie szkodliwej substancji.
Cena
500 Ryō za sztukę

Nazwa
Pigułka ze skrzepniętą krwią
Typ
Medykament
Objętość
1
Efekt Na 5 tur przywraca 20% statystyk utraconych przez rany (równowartość 1 średniej rany). Efekty kilku pigułek nie kumulują się
Opis Ninja każdego dnia ryzykują swoje życie, dlatego utrata krwi jest u nich chlebem powszednim. Dlatego pigułka ta używana jest, gdy wojownicy w wyniku ran, stracili jej zbyt dużo. Warto jednak wiedzieć, że lek ten nie hamuje rozwoju ran, ani upływu krwi. Może tylko trochę uzupełnić braki tej zbawiennej cieczy, przedłużając czas, który jesteśmy w stanie utrzymać się przy życiu, aż do przybycia pomocy medycznej. Jest stosowana dość powszechnie przez ninja każdej rangi, szczególnie podczas trudnych i wymagających sytuacji. W momentach, gdzie każda sekunda ma znaczenie, a wykrzesanie z siebie odrobiny siły może decydować o życiu bądź śmierci, ninja chwycą się każdej opcji zwiększającej szanse na przeżycie. Co jednak ważne, pigułka nie zasklepia ran, a poważne uszkodzenia ciała nadal będą znacznie wpływać na możliwości ninja.
Cena
300 Ryō za sztukę

Nazwa
Pojemnik z substancją konserwującą
Typ
Dodatek, medykament
Objętość
Opis Jest to słoik, wypełniony przezroczystą, dziwną substancją, która dzięki swym właściwościom bakteriobójczym stosowana jest do konserwacji i przechowywania preparatów biologicznych. Dzięki temu wiemy, iż dana część ciała nie zgnije po kilku dniach. Otworzenie jest bardzo proste, chociaż pochłania kilka sekund spędzonych na kręceniu pokrywką wykonaną z metalu, dlatego lepiej używać go, gdy już pozbyliśmy się oponenta i nie grozi nam żadne niebezpieczeństwo, chociażby w postaci wylania drogiej substancji. Wyróżnia się dwa typy - mały i duży. Mniejszy pozwala zmieścić parę oczu, może nawet dłoń, duży natomiast nawet połowę ręki. W substancji można przechowywać organy przez nieograniczony czas.
Cena

Nazwa
Zestaw medyczny
Typ
Dodatek, medykament
Objętość
20
Opis Jest to zestaw zawierający wszystkie narzędzia medyczne, które pozwalają nawet na bardzo poważne zabiegi. Choć narzędzia te są wielokrotnego użytku, należy je wymieniać co jakiś czas. Można przedłużyć także ich trwałość dbając o nie, lecz i tak po jakimś dłuższym czasie będą do wymiany. Spowodowane jest to ich stępieniem się przy długim uzytkowaniu oraz zagrożeniem zakażenia podczas jednego z kolejnych zabiegów/operacji. Warto pamiętać o tym, że przed zabiegiem, narzędzia powinny zostać odkażone, chociażby poprzez potraktowanie ich ogniem.
Cena
300 Ryō za sztukę

Nazwa
Strzykawka
Typ
Dodatek, medykament
Objętość
2
Opis Jest to specjalna strzykawka, w której mogą być przechowywane najróżniejsze płyny. Najczęściej są to medykamenty, gdyż aplikacja odbywa się poprzez energiczne uderzenie wbijające igłę. Miejscem owej aplikacji powinien być docelowo mięsień, który łatwo trafić, dzięki czemu dawka dobrze się rozprzestrzeni, a szkodliwość tego działania będzie bardzo niska. Co bardziej odważni mogą rzecz jasna eksperymentować, jednakże nie jest to zalecane. Z racji swojej budowy idealnie sprawuje się na polu walki, gdzie po prostu nie mamy czasu na skrupulatny i powolny proces użycia zwykłej strzykawki. Pomieści jedną dawkę substancji (50 ml).
Cena
50 Ryō za sztukę
0 x
Awatar użytkownika
Jawa
Administrator
Posty: 4045
Rejestracja: 10 mar 2015, o 23:33
Ranga: Admin Ogólny
GG/Discord: MxPl#7094
Multikonta: Sasame | Ruushi Fea

Alchemia

Post autor: Jawa »

Nazwa
Statyw alchemiczny
Typ
Dodatek
Ninpō
Dokotsukuru
Objętość
Opis Specjalna aparatura złożona z sieci szklanych naczyń, podkładek pod ogień, moździerzy i innych przyrządów niezbędnych do prawidłowego przyrządzania trucizn i leków. Przyrządy są stosunkowo delikatne, więc ich obsługa wymaga precyzji i dokładności. Zniszczenie sprzętu podczas nieuważnej pracy jest bardzo łatwe. Dostępne są trzy modele statywu, różniące się ilością sprzętu, jego skomplikowaniem, a także doświadczeniem potrzebnym do jego prawidłowej obsługi i poziomem trucizn możliwych do uwarzenia. Statyw podstawowy wymagany jest do tworzenia substancji Prostych i Umiarkowanych, statyw zaawansowany do substancji Zaawansowanych i Wybitnych, a statyw mistrzowski do substancji Mistrzowskich.
Cena

Nazwa
Zestaw ziół
Typ
Dodatek
Ninpō
Dokotsukuru
Objętość
12
Opis Zestaw ziół opracowany na potrzeby adeptów sztuki Dokotsukuru, na każdym poziomie zaawansowania. Składniki z każdego zestawu są idealnie dobrane w taki sposób, by z ich kombinacji móc uzyskać większość możliwych efektów. Zioła zachowują świeżość na długo, jednak przechowywane w nieodpowiednich warunkach tracą na jakości, co bezpośrednio przekłada się na produkty z nich stworzone. Poziom zestawu odpowiada poziomowi substancji, którą chcemy wykonać. Tak więc z Zestawu Ziół Wybitnego można zrobić wyłącznie Truciznę wybitną, bądź Lek wybitny.
Cena
Cena
Uwaga
Zestawy wybitny i mistrzowski dostępne są jedynie jako towary luksusowe

Nazwa
Zestaw nasion
Typ
Dodatek
Ninpō
Dokotsukuru
Objętość
6
Opis Specjalna paczka nasion przygotowana przez czołowych ekspertów w dziedzinie Dokotsukuru. Zasianie ich pozwala na zebranie plonów po upływie 6 miesięcy (rzeczywistych) w zaciszu swojego domowego ogródka, bądź w donicach do tego przystosowanych. Po wydaniu plonów i zebraniu ich, nasiona obrodzą raz jeszcze za kolejne pół roku, po czym obumrą. Określone zestawy wydadzą odpowiednie do swoich poziomów plony np. z zestawu nasion umiarkowanych uzyskamy zestaw ziół umiarkowanych, itd.
Cena
Cena
Uwaga
Zestawy wybitny i mistrzowski dostępne są jedynie jako towary luksusowe

Nazwa
Pusta bombka
Typ
Broń miotana
Ninpō
Seido
Objętość
Opis Przezroczysta kapsuła o różnych kształtach, stworzona z delikatnego tworzywa (najczęściej szkła). Na tyle wytrzymała, by nie rozpaść się w kieszeni, na tyle delikatna by przy mocniejszym uderzeniu rozpaść się na kawałeczki. Specjaliści od trucizn mogą wypełnić ją rozmaitymi toksynami, ze szczególnym uwzględnieniem tych zmieniających się w dym przy kontakcie z powietrzem, a następnie rzucić w niespodziewającego się niczego przeciwnika. Zabójcza broń w odpowiednich rękach. Wyróżnia się dwa typy: kulę oraz podłużną. Pierwsza posiada pojemność na 1 dawkę substancji (50 ml), druga na 3 dawki (150 ml).
Cena

Nazwa
Pojemnik na substancję
Typ
Dodatek
Objętość
Pojemność
Opis Szklany pojemnik w kształcie butelki, który pozwala przechowywać różne płynne substancje. Ze względu na korkowany dozownik, a także możliwość przewieszenia naczynia przez szyję, zarówno użytkowanie, jak i jego transport jest stosunkowo wygodny.
Cena
0 x
Awatar użytkownika
Papyrus
Administrator
Posty: 3598
Rejestracja: 8 gru 2015, o 15:36
Ranga: Fabular
GG/Discord: Enjintou1#8970
Multikonta: Yuki Hoshi

Przedmioty Specjalne

Post autor: Papyrus »

Nazwa
Odznaka ninja
Typ
Przedmiot specjalny
Objętość
0
Opis Mała odznaka o rozmiarze podobnym do monety. Wykonana ze specyficznego stopu metali i różnych barwników, służy jako identyfikator ninja. Po jednej stronie znajduje się symbol danego klanu i ranga posiadacza, a po drugiej - unikalny pięciocyfrowy numer, a także imię i nazwisko właściciela. Każdy klan stosuje takie oznaczenia, podobnie jak miasta kupieckie. Sposób produkcji i tożsamość rzemieślników objęta jest tajemnicą, a proces fałszerstwa, korzystania z czyjejś odznaki, albo jej kradzież, to sprawa gardłowa. Z tyłu znajduje się niewielkie kółeczko do przyczepienia rzemienia albo łańcuszka. Medal wydawany jest jedynie przy wstąpieniu do służby i wymieniany podczas awansów. Pełnoprawni klanowicze otrzymują medale ze złotym połyskiem, najemnicy i inni "dołączeni" do klanu - srebrne. Szczepy nie produkują odznak.
Cena Brak (przedmiot nie jest na sprzedaż; otrzymywany za darmo na start rozgrywki)

Nazwa
Karta Obywatela
Typ
Przedmiot specjalny
Objętość
0
Opis Niewielki skrawek zwiniętego papirusu, zawierający na sobie informacje odnośnie mieszkańca Unii Samotnych Wydm. Znajdują się na niej personalia właściciela, pieczęć Unii i podpis urzędnika, który kartę wydał. Każdy mieszkaniec Unii posiada swoją Kartę i to ona upoważnia do wielu przywilejów wyłacznie dla mieszkańców, takich jak darmowa pomoc medyczna czy prawdo do edukacji. Karty są aktualizowane w urzędach co 10 lat od wydania. Wielu mieszkańców trzyma je w swoich domach, ukryte w najlepszych miejscach przed niepożądanym spojrzeniem. Raz utracony dokument niezwykle ciężko jest odzyskać.
Cena Brak (przedmiot nie jest na sprzedaż; otrzymywany za darmo na start rozgrywki dla mieszkańców Unii Samotnych Wydm)
0 x
you best prepare for a hilariously bad time
ODPOWIEDZ

Wróć do „Wyposażenie”

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość