Przelicznik fabuły

Tradycyjny offtop - można tutaj swobodnie rozmawiać na temat forum, rozgrywki, tematyki, albo nawet o tematach zupełnie z innej beczki. Ogólnie - piszta, co chceta!

Jawny przelicznik do fabuły?

Yay
12
92%
Nay
1
8%
 
Liczba głosów: 13

Awatar użytkownika
Sugiyama Orochi
Posty: 243
Rejestracja: 19 cze 2021, o 23:33
Wiek postaci: 26
Ranga: Doko
Multikonta: Hoshigaki Toshiko

Re: Przelicznik fabuły

Post autor: Sugiyama Orochi »

No i po rewolucji. ; )
0 x
Avki podrasowane przez Nanę. <3
Awatar użytkownika
Jun
Postać porzucona
Posty: 1735
Rejestracja: 31 maja 2020, o 01:14
Wiek postaci: 22
Ranga: Kenshi | Akoraito
Krótki wygląd: Kapelusz
Widoczny ekwipunek: Zbroja
Duża torba
Miecz i śpiwór
Manierka
GG/Discord: Tario#3987/64789656
Multikonta: Maname | Kabuki
Aktualna postać: Kayo
Lokalizacja: Shigashi no Kibu

Re: Przelicznik fabuły

Post autor: Jun »

Oczywiście ja również uważam, że przeliczniki powinny być jawne - moim zdaniem kwestie wyliczania punktów poszczególnych graczy to margines, mało komu będzie chciało się tak stalkować - ale niezaprzeczalny jest fakt, że wtedy jest to możliwe z olbrzymią dokładnością i to jest niepokojące - zwłaszcza że na forum chcemy zachować kwestie tajnych kart postaci i rozliczeń. - bez zmiany tej kwestii, trudno mówić o ujawnianiu "ostatniego bastionu tajemniczości" Dodatkowo - patrząc na mase starych forumowych mechanik, nietykanych przez lata, trudno oprzeć się wrażeniu, że ich zerojedynkowość, doprowadziłaby do nie jednej tragedii poprzez poznanie tych statystyk poprzez ich wyliczenie (oczywiście to jedynie ślepy traf z mojej strony, bo może nic się nigdy nie stać, pewnie nawet nigdy się nie dowiemy)

Na pewno nieco jaśniejsze określenie co robić, by otrzymywać dobre rozliczenia, nie zaszkodzi i powinny ułatwić sprawę.

To rozwiązanie jest swojego rodzaju pogodzeniem dwóch tematów - najważniejsze jednak by zawrzeć to tak, by każdy zrozumiał i miał jakąś jasność wedle tego jak powinny te fabuły wyglądać.

Natomiast nie widzę sensu dalszego rozwodzenia się nad tym tematem, bo Yuki przemówiła i tak jak powiedziała, przeliczniki zostały zmienione i na pewno są teraz znacznie bardziej sprawiedliwe dla graczy - miałem tutaj jednak napisać, to piszę <catlove>
0 x
" RP/PBF to nie zabawa już "
Awatar użytkownika
Toshiro
Posty: 1357
Rejestracja: 25 lis 2018, o 23:42
Wiek postaci: 24
Ranga: Akoraito | San
Krótki wygląd: Ubiór: https://i.imgur.com/4b7w2iP.png
Maska: https://i.imgur.com/NQByJxc.png
Widoczny ekwipunek: 2 wakizashi przy lewym boku, duża torba na dole pleców
GG/Discord: Harikken#4936

Re: Przelicznik fabuły

Post autor: Toshiro »

Pozwólcie, że odniosę się głównie do posta Yuki, bo tylko on jest nastawiony przeciwko pomysłowi. Wszystkim tym, którzy zdecydowali się nie tylko zagłosować, ale wyrazić swoją opinię, dziękuję.

Nieistotne? To po co to poruszasz i o tym piszesz? Wystarczyło wstawić bez pierwszego akapitu i byłoby git! (;

Przelicznik PH za event nie jest do końca jawny, ale pod koniec jest wypisane co za co i widać te wynagrodzenia, więc łatwo wywnioskować chociażby "bazę", a bonusy to wiadomo, znów uznaniowe. Przelicznik za wyprawę jest jawny(a przynajmniej jego baza tylko w przypadku dla mg), chyba ktoś nie zna swojego forum
To cytacik oczywiście z tego tematu: viewtopic.php?f=41&t=151, "ale to tam szczegół ;)"

Uważam dalej, że po udostępnieniu przelicznika nie dałoby się dokładnie określić czyjegoś PH, a jak sama wskazałaś, jak ktoś chce to i tak sobie policzy przybliżoną ilość, czy zrobi to z przelicznikiem, czy nie, bo przecież ma też swoje rozliczenia i na ich podstawie też może sobie takie kalkulacje zrobić. Dużo to nie zmieni, a nietryhardom ułatwi prowadzenie fabuły i może nawet ujawnienie tego skusi ludzi do tego, aby więcej fabułowali i tryhardów i nietryhardów. Poza tym nowi będą mieli od razu na papierze alternatywę do misji w postaci fabuły i będą mieli przynajmniej czarno na białym ile mniej więcej mogą się spodziewać i czy np taki gracz fabularny mógłby się skupić na fabule i od czasu do czasu walnąć misję, czy jednak trzeba klepać te D/C częściej.

Skoro możesz mniej-więcej powiedzieć tutaj, to chyba fajnie by było jakby chociaż taka informacja była w temacie wyceny fabuł. Coś na zasadzie "wskazówek"? Dunno, ale myślę, że chociaż coś takiego powinno się tam znaleźć żeby ludzie nie musieli szukać po jakichś starych tematach albo offtopach.

Jun, temat powstał w offtopie nie jako pomysł(bo jeszcze dostałbym bana lub osta), tylko luźna dyskusja, bo byłem ciekaw co sądzą o tym inni. Pozytywnie się zaskoczyłem, bo myślałem, że zdania będą bardziej podzielone. Niestety problem leży po prostu w tym, że pewne osoby w administracji tego nie chcą i kropka, bez dyskusji, nawet ze sporą większością :P Także nie była to rewolucja, a zwykła "sonda". Dzięki też za zachowanie dyskusji na poziomie <catgun>

EDIT: Przepraszam za poprzednią wstawkę, źle odebrałem intencje autorki ;)
0 x
Awatar użytkownika
Mikoto
Postać porzucona
Posty: 341
Rejestracja: 10 paź 2020, o 15:37
Wiek postaci: 24
Ranga: Wyrzutek A
Krótki wygląd: - Niska i drobna
- Białe włosy
- Niebieskie oczy
Widoczny ekwipunek: - Wielki wachlarz na plecach
- Duża torba przy pasie
Multikonta: Rida

Re: Przelicznik fabuły

Post autor: Mikoto »

Również uważam, że przelicznik częściowo powinien być jawny, pomijając jakieś dodatkowe bonusy, chociaż w misjach wiadomo ile maksymalnie można dostać bonusu za każdą rangę. To, że ktoś może siąść i sobie przeliczyć rozbawiło mnie niesamowicie jako argument, zwłaszcza że większość daje fabułę do wyceny w hide i w hide dostaje odpowiedź. Nikt bez uprawnień nie jest w stanie sprawdzić od jakiego momentu rzeczywiście osoba wrzuciła fabułę do wyceny, a co za tym idzie, ile postów wrzuciła na raz. No i jak ktoś jest uparty to sobie niech przelicza, ale nigdy nie będzie w stu procentach pewny.

Odniosę się też do jawności wycen z misji i eventów, bo wyprawy są tajne. Dla mnie wyceny misji i eventów również powinny być tajne, z tym że w obu przypadkach widać, ile można dostać PH. W misjach każda ranga jest opisana łącznie z wynagrodzeniem, zaś w eventach, niemal zawsze dostało się więcej niż 100PH.

Podsumowując, ujawnić przelicznik fabuły z konkretnymi wytycznymi, bez bonusów. Utajnić rozliczenia wynagrodzenia misji i eventów.
0 x
Awatar użytkownika
Sukuna
Posty: 222
Rejestracja: 31 sty 2021, o 03:16
Wiek postaci: 16
Ranga: Łuska (Ginkara)
Krótki wygląd: patrz av albo kp
Widoczny ekwipunek: .
• Płaszcz
• Torba na prawym pośladku
• Kabura na broń (prawe i lewe biodro)
GG/Discord: bombel#4444
Multikonta: -

Re: Przelicznik fabuły

Post autor: Sukuna »

Ja od siebie powiem dość krótko. Osobiście jestem za ujawnieniem przelicznika, bo wtedy będzie to jaśniejsze, mi jako względnie nowemu graczowi na pewno coś takiego by pomogło na początku, ale to Toshir już dobrze opisał.

Głównie odniosę się do zagrożenia pod tytułem "będą wiedzieć ile kto ma ph". To ja wam powiem tak. Jeśli ktoś chce się tego dowiedzieć, to nawet teraz, bez tych przeliczników, się dowie i to w zasadzie łatwiej i szybciej. Spekulować można na wiele sposobów, śledzić co ludzie piszą na chacie, patrzeć jakie misje kto robi i z jaką łatwością mu to idzie. Te przeliczniki natomiast nie sprawią, że nagle stanie się to dużo łatwiejsze, a wystarczająco uparty znajdzie sposób i tak. Ogólnie to co chciałbym tutaj powiedzieć to, żeby nie uzależniać zmian względem kilku osób, które w oczach administracji i innych są "tryhardami" i pierwszymi do wykorzystywania exploitów, tylko do większości osób, bo takimi działaniami uderzając w tych "tryhardów" i tak bardziej uderza się w resztę graczy. Więc apeluję, żeby mniej zwracać uwagę na "tamtych", a bardziej na "większość" <catlove>

edit: tak sobie teraz pomyślałem, że nawet z niejawnymi przelicznikami taki tryhard przecież sam mógłby sobie przeliczyć co mu się bardziej opłaca - wziąć sobie pod lupę weźmy na to dwa miesiące, w jednym będzie wykonywać misje, w drugim fabułę, tak żeby jakość postów była podobna i ich ilość była identyczna i sobie policzą. Więc ogólnie byłbym za totalnym odrzuceniem tego argumentu i ujawnieniem przeliczników, ale się tylko powtarzam <catboi>
0 x
Obrazek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Piszemy o wszystkim!”

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość