"Konsekwencje" podsumowanie eventu i zapowiedź wojny

Awatar użytkownika
Minoru
Posty: 784
Rejestracja: 3 kwie 2019, o 17:58
Wiek postaci: 30
Ranga: Akoraito
Krótki wygląd: Dorosły już mężczyzna o krótko przystrzyżonej brodzie i włosach dość niechlujnie związanych w kucyk.
Widoczny ekwipunek: - 2 x Torby umieszczone na plecach, przy pasie
- 2 x Katana wisząca u lewego boku
- Kamizelka shinobi

Re: "Konsekwencje" podsumowanie eventu i zapowiedź wojny

Post autor: Minoru »

Odbieram nagrodę PH i Ryo

Odnośnie samego eventu powiedziano już właściwie wszystko, więc nie mam nic do dodania.
0 x
Prowadzone misje:
  • Tetsu Maji - D Przekleństwo pustyni (Wolna)
  • Tsukune - Wyprawa B Zdradzicecki Korikami (Przejęta)
  • Arii - Zadanie specjalne C Kress
Awatar użytkownika
Azuma
Posty: 1006
Rejestracja: 6 lis 2019, o 18:50
Wiek postaci: 17
Ranga: Akoraito
Krótki wygląd: - czarne włosy, ciemne oczy
- delikatnie zarysowane kości, mały nos
- szczupła budowa, przeciętny wzrost
Widoczny ekwipunek: - ochraniacz na czoło z emblematem klanu
- skórzana kamizelka shinobi
- kabury na broń na lewym i prawym biodrze
- torba z ekwipunkiem na lewym pośladku
- szary płaszcz (bez zdobień)

Re: "Konsekwencje" podsumowanie eventu i zapowiedź wojny

Post autor: Azuma »

Odbieram PH i Ryo.

To co się wydarzyło będzie niewątpliwie dużym kopniakiem dla mojej postaci. Nieudana akcja na murze da do myślenia, a wybuch konfliktu zbrojnego będzie znacznym motywatorem do działania.

Doceniam ogrom wysiłku jaki administracja musiała włożyć w poprowadzenie tego - ilośc uczestników na pewno porażała. Nie chcę nawet myśleć ile czasu zajmowało zapoznanie się z wszystkimi ukrytymi akcjami, a potem na wymyślaniu jak to zgrabnie połączyć.

I fakt, ja również dostrzegałem pewne problemy - ale z Koalą mogłem zawsze niejasności wyjaśnić. Z eventu jednak musiałem wcześniej zrezygnować - termin wyjazdu wakacyjnego współgrał tutaj zasadniczo z poleceniami wydanymi przez NPC Shiro, co oczywiście musiało zaowocować mniejszym wynagrodzeniem w doświadczeniu. W pełni zrozumiałe.

Zbliżając się więc do brzegu tej przydługiej wiadomości - dziękuje, bawiłem się przednio. Zażyłem prawdziwego PvP, choć zabolało gdy moi współtowarzysze nie mogli wrócić ze mną. Ci odnaleźli się jednak na nowych postaciach (z tego co widzę) więc jestem w gruncie rzeczy zadowolony.

Do następnego <cathug>
0 x
Awatar użytkownika
Sugiyama Orochi
Posty: 243
Rejestracja: 19 cze 2021, o 23:33
Wiek postaci: 26
Ranga: Doko
Multikonta: Hoshigaki Toshiko

Re: "Konsekwencje" podsumowanie eventu i zapowiedź wojny

Post autor: Sugiyama Orochi »

Odbieram PH.

Co do eventu - mogę się odnieść oczywiście tylko do jego początku, gdzie bardzo problematyczne dla mnie było to, o czym pisał np. Sasame, tj. niemożność dobrania się w jakiś komplementarny sposób na akcję, tylko poszło bardziej czysto po PH (a przynajmniej tak to wyglądało). Z fabularnej strony trochę ciężko mi było uwierzyć, w jaki sposób do tak krytycznej akcji Uchiha zbierają najemników nijak niesprawdzonych (co prowadziło chociażby do IC zdrad), czy też nie zabezpieczają się na wypadek porażki (chociażby wypierając się tych najemników i uznając za jakiś buntowniczy element). I tak, wiem że inne klany podobnie robiły na poprzednich eventach, czy też Feniksy - ale w obu poprzednich przypadkach żadna akcja nie nosiła znamion tajnej operacji z poważnymi reperkusjami politycznymi.

Ogólnie, jakkolwiek doceniam wysiłek włożony w przygotowanie, tak ze wszystkich eventów w jakich brałem udział, ten wydawał się najsłabszy.
0 x
Avki podrasowane przez Nanę. <3
Awatar użytkownika
Ame Meitou
Posty: 188
Rejestracja: 23 cze 2021, o 11:59
Wiek postaci: 16
Ranga: Łuska
Krótki wygląd: Jak na avku
Widoczny ekwipunek: torba na zadku
Multikonta: nje

Re: "Konsekwencje" podsumowanie eventu i zapowiedź wojny

Post autor: Ame Meitou »

Odbieram PH.

Generalnie było fajnie, w momencie gdy padłem to nie żałowałem tak bardzo postaci jak tego, że już dla mnie się skończyło.

Z perspektywy momentu śmierci - było fajnie. Z perspektywy post eventowej jest gorzej. Mam wrażenie, że event był bezsensu przez swoją liniowość (albo wrażenie, jest jak jest, a plany mogły być inne) . Widać brak wpływu decyzji graczy na cokolwiek. Równie dobrze mogło się to stać w formie ogłoszenia jako taki animowy offscreen, o którym ktoś opowiedział, że tak było (a potem dodał - "nie zmyślam).

Z perspektywy eventu pvp - tutaj porażka na całej linii, bo pvp było tylko jedno. Wynikało to z dysproporcji, bo każdy mógł wybrać stronę wedle uznania. Rozwiązaniem byłoby wyznaczeniem limitu graczy dla każdej ze stron. Kolejnym problemem było to, że w pvp do tej pory czuje, że przegraliśmy z NPC a nie z graczami (nie umniejszam Wam, a przynajmniej nie chce). Generalnie uważam z perspektywy czasu, że zabawniej byłoby gdyby żadna ze stron nie miała NPCka lub istniała możliwość skoordynowania akcji ze swoim npc, gdyż w pewnej turze mieliśmy więcej wiedzy o Shirogane niż o naszym własnym kapitanie przez co w zasadzie dublowałem z nim swoją akcję).

Tak czy siak uczucia mówią mi, że mimo wad całość jest na plus, bo ostatecznie całej akcji towarzyszyły jakieś emocje, a liczą się wspomnienia. <catpopcorn> <cathug>
0 x
Obrazek
Awatar użytkownika
Ayatsuri Yuu
Posty: 578
Rejestracja: 25 wrz 2020, o 14:23
Wiek postaci: 22
Ranga: Ogar
Krótki wygląd: szczupły, delikatnie umięśniony, czarnowłosy, zielonooki
Widoczny ekwipunek: odznaka ninja, duża torba, bandaże na rękach, dwie kabury na broń, duży pojemnik na substancję na ramieniu (pełen piasku), Yakei, płaszcz

Re: "Konsekwencje" podsumowanie eventu i zapowiedź wojny

Post autor: Ayatsuri Yuu »

Odbieram nagrodę.
Co prawda dużo już powiedziano, ale dorzucę od siebie parę groszy:
Bardzo na plus osobiste wprowadzanie w fabułę eventu jeszcze przed nim w przypadku Shinsengumi i możliwość bycia człowiekiem Uchiha wewnątrz. Niestety to ostatnie nie do końca zostało mi umożliwione, czego do tej pory bardzo żałuję, bo sabotowanie działań Muru byłoby z pewnością świetną zabawą.
Jak powiedziano wyżej, jako event PvP kompletna klapa, PvE już trochę lepiej, musiałby być faktycznie limit na grupy, by jedna się tak bardzo nie rozrosła względem drugiej.
Niektóre rzeczy były wyraźnie niedogadane wśród prowadzących (szpital bez okien chociażby), a inne moim skromnym zdaniem wręcz absurdalne - do tej pory nie rozumiem, czemu Shirogane mnie by już wysyłał na sąd, a na o wiele wyższego rangą zdrajcę, który stał obok nawet nie spojrzał.
Cieszę się jednak, że Yuu jednak zdołał trochę podziałać mimo bycia wciąż bambikiem, choć trochę inaczej niż się tego spodziewałem. Zwłaszcza cieszy mnie, że poczułem możliwość realnego wpłynięcia na przebieg eventu mimo poza tym roli raczej marginalnej (gdy miałem opcję spotkania grupy Murowej w stajniach - wciąż pluję sobie w brodę, że jednak zająłem się rannymi zamiast tego po zobaczeniu zawartości zwoju, który przewozili)
Ten Bijuu trochę absurdalny był, muszę się zgodzić z większością.

Z rad na przyszłość: jeśli znowu będziemy mieli takie duże wydarzenie w miejscu, które jednak część postaci może dobrze znać to absolutnie konieczna jest mapa tego miejsca (w sensie całości, a nie tylko te przy walkach), bo to że osoby z Muru takiej nie miały to masakra. Nie że jakaś super szczegółowa, ale jednak wiedza jak położone są względem siebie szpital, stajnie, magazyny i siedziba Niedźwiedzia jest dosyć podstawowa, a może się okazać kluczowa.
0 x
Awatar użytkownika
Tatsuo
Postać porzucona
Posty: 547
Rejestracja: 2 lut 2020, o 23:16
Wiek postaci: 29
Ranga: Doko
Krótki wygląd: Długie rude włosy opadające swobodnie na ramiona, blizny od oparzeń na prawej stronie twarzy.
Widoczny ekwipunek: Płaszczyk i przyczepiona do niego biwa.
GG/Discord: Kraze#5092
Multikonta: Don Patch | Fujiko

Re: "Konsekwencje" podsumowanie eventu i zapowiedź wojny

Post autor: Tatsuo »

A bo ja tutaj nie napisałem, że odbieram. Odbieram! A event taki, że z Reiem balujemy już drugi dzień na murze.
0 x
Obrazek
Awatar użytkownika
Sukuna
Posty: 222
Rejestracja: 31 sty 2021, o 03:16
Wiek postaci: 16
Ranga: Łuska (Ginkara)
Krótki wygląd: patrz av albo kp
Widoczny ekwipunek: .
• Płaszcz
• Torba na prawym pośladku
• Kabura na broń (prawe i lewe biodro)
GG/Discord: bombel#4444
Multikonta: -

Re: "Konsekwencje" podsumowanie eventu i zapowiedź wojny

Post autor: Sukuna »

odbieram!
a i dodam coś od siebie. Ogólnie podbije słowa Nany, jestem bardzo wdzięczny, że wzięto nas pod uwagę i mieliśmy z deczka inne zadanie, trochę z oddali, lecz wciąż bazujące na wykonaniu zadania od uciapów co było na plus. Myślałem chwilę czy by nie dodać, że minusem był NPC Yujime, ale ostatecznie się z tego wycofam - analizując go, to on od samego początku dawał po sobie poznać, że żaden z niego koks, a bardziej lama <catpat>
Ogólnie bardzo doceniam, że Exodia był zawsze dostępny i skory do odpowiedzi na pytanie jakie zadawałem, nie było też problemów, kiedy zgłaszałem jakieś tam mniejsze spóźnienia, za co serdecznie dziękuje.
Od siebie dodam, że nooo nagrody mogłyby być większe, tzn nie w ph i goldzie, bo to jest akurat spoko, ale raczej w takich typowych itemach, które trudno zdobyć poza eventem, ktoś wyżej już pisał co to mogłoby być. Byłoby spoko, każdy byłby szczęśliwy <3
Bardzo też dziękuje za czas poświęcony eventowi i staraniom nad ogarnięciem tylu grup, co z pewnością nie należało do najprostszych zadań.
I dzięki eventowi poznałem też nieco więcej zawiłości mechanicznych, więc to dla mnie również na plus, jako że jestem jeszcze początkowym graczem C:
podsumowując, dziękuje i miłych wakacji everyone!
0 x
Obrazek
Awatar użytkownika
Sans
Administrator
Posty: 5407
Rejestracja: 14 lut 2015, o 11:23
Wiek postaci: 8
Multikonta: Yuki Hoshi; Uchiha Hiromi; Papyrus

Re: "Konsekwencje" podsumowanie eventu i zapowiedź wojny

Post autor: Sans »

0 x
Obrazek
Zablokowany

Wróć do „Wydarzenia”

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości