Techniki Zakazane

Oto miejsce, w którym można pytać o wszystko, czego się nie wie w działaniu forum. Znajdziesz tutaj również samouczki pozwalające na lepszym opanowaniu niektórych cech naszego forum.
Awatar użytkownika
Mikoto
Postać porzucona
Posty: 341
Rejestracja: 10 paź 2020, o 15:37
Wiek postaci: 24
Ranga: Wyrzutek A
Krótki wygląd: - Niska i drobna
- Białe włosy
- Niebieskie oczy
Widoczny ekwipunek: - Wielki wachlarz na plecach
- Duża torba przy pasie
Multikonta: Rida

Techniki Zakazane

Post autor: Mikoto »

Widzę, że temat pomysłów został zamknięty przez nawał śmie...khem...tematów, więc napiszę tutaj. Ogólnie to mam bardziej pytanie i to skierowane głównie do Administracji. Jak w temacie, chodzi o techniki zakazane, a konkretnie o tą cześć w temacie ''Dziedziny i Jutsu'':
Nie ma nic o uczeniu się od kogoś innego, kto wcześniej zdobył taką technikę i miał chęć przekazać ją dalej. Pytam ze względu na to, że doszły do mnie dziwne słuchy, jakoby nie można było uczyć technik zakazanych, nie mając przy sobie zwoju. (Pamiętam, że były o to wąty, jak Reika nauczyła Natsume Kage Klonów, nie mają zwoju). Jak to wreszcie jest, a jeśli rzeczywiście powstał jakiś dziwny niepisany zakaz, to na jakiej podstawie? Proszę więc o stanowisko w tej sprawie i wyjaśnienie wątpliwości.
0 x
Awatar użytkownika
Sans
Administrator
Posty: 5407
Rejestracja: 14 lut 2015, o 11:23
Wiek postaci: 8
Multikonta: Yuki Hoshi; Uchiha Hiromi; Papyrus

Re: Techniki Zakazane

Post autor: Sans »

Zgadza się, nie posiadając zwoju nie można przekazać innym graczom techniki zakazanej. Potrzeba mieć zwój, aby móc kogoś nauczyć. Wynika to z tego, by jednak ktoś, kto się nauczył od kogoś techniki zakazanej nie mógł jej tak prosto nauczyć kolejnej osoby, tym samym obchodząc wymóg wypraw. Nadal jest to jednak możliwe - wystarczy zgłosić się do kogoś, kto posiada zwój.

Zostanie to dopisane w odpowiednim miejscu, by nie było więcej wątpliwości.
0 x
Obrazek
Awatar użytkownika
Mikoto
Postać porzucona
Posty: 341
Rejestracja: 10 paź 2020, o 15:37
Wiek postaci: 24
Ranga: Wyrzutek A
Krótki wygląd: - Niska i drobna
- Białe włosy
- Niebieskie oczy
Widoczny ekwipunek: - Wielki wachlarz na plecach
- Duża torba przy pasie
Multikonta: Rida

Re: Techniki Zakazane

Post autor: Mikoto »

Ok, rozumiem zamysł, ale jest to dość słabe, bo wystarczy, że ktoś sobie zdobędzie zwój i da potem każdemu swojemu ziomkowi do nauczenia. Na jedno wyjdzie. Przykładowo w organizacji jedno zdobywa zwój, cała reszta uczy się z niego, obchodząc wymóg wyprawy. Słabe i nielogiczne, bo na raz osoba, która zna technikę i jej mechanikę, nie może przekazać wiedzy dalej, bo nie. Wydaje mi się, że tutaj nie powinno być takiego utrudnienia, chyba że ktoś naprawdę to nagina, a jeszcze nie widziałam nadużyć w tym temacie. A skoro już jesteśmy przy obchodzeniu wymogu wyprawy, to wiedza o przeszczepach jest już tak powszechna i łatwo dostępna, a przecież też ma wymagania ;) Nie chcę krytykować, ale zdobywanie wiedzy z ust do ust jest powszechne i nie powinno być zablokowane, jeśli jest w granicach zdrowego rozsądku. Może warto byłoby rozważyć kontrolowanie tego poprzez prośby do administracji tylko i wyłącznie, czy jakoś inaczej to oceniać i weryfikować, a nie całkiem blokować, bo nie?
0 x
Awatar użytkownika
Jun
Postać porzucona
Posty: 1735
Rejestracja: 31 maja 2020, o 01:14
Wiek postaci: 22
Ranga: Kenshi | Akoraito
Krótki wygląd: Kapelusz
Widoczny ekwipunek: Zbroja
Duża torba
Miecz i śpiwór
Manierka
GG/Discord: Tario#3987/64789656
Multikonta: Maname | Kabuki
Aktualna postać: Kayo
Lokalizacja: Shigashi no Kibu

Re: Techniki Zakazane

Post autor: Jun »

Nie widzę, by była wypisana w temacie dotyczącym wiedzy powszechnej.
0 x
" RP/PBF to nie zabawa już "
Awatar użytkownika
Mikoto
Postać porzucona
Posty: 341
Rejestracja: 10 paź 2020, o 15:37
Wiek postaci: 24
Ranga: Wyrzutek A
Krótki wygląd: - Niska i drobna
- Białe włosy
- Niebieskie oczy
Widoczny ekwipunek: - Wielki wachlarz na plecach
- Duża torba przy pasie
Multikonta: Rida

Re: Techniki Zakazane

Post autor: Mikoto »

Mam na myśli to, że trochę osób już wie o przeszczepach i przekazuje tą wiedzę dalej. Wystarczy się dobrze zakręcić przy odpowiedniej osobie i też omija się wymóg.
0 x
Awatar użytkownika
Sans
Administrator
Posty: 5407
Rejestracja: 14 lut 2015, o 11:23
Wiek postaci: 8
Multikonta: Yuki Hoshi; Uchiha Hiromi; Papyrus

Re: Techniki Zakazane

Post autor: Sans »

No sama napisałam, że jest możliwe nauczyć się wszystkiego od osoby, która zwój użyła. Tak, jest to w pewnym sensie sztuczna blokada, ale na ten moment nie wymyśliliśmy niczego lepszego.

Co do wiedzy o przeszczepach - jest to zupełnie inny kaliber wiedzy. Przede wszystkim nie dostaje się tego na zwoju. Poza tym jest to wyprawa rangi C. Mało tego, w samym temacie o przeszczepach jest wyszczególnione, że można się tego nauczyć fabularnie, bo sama wiedza to trochę za mało, żeby coś podziałać. Z kolei wyprawy po zwoje zaczynają się od rangi B. Nie wiem czy jest jakaś rangi C prawdę mówiąc, jeśli jest, to pewnie jedna. Tym niemniej wiedza o przeszczepach, a posiadanie jutsu, którego się używa, to dwie zupełnie inne rzeczy.
0 x
Obrazek
Awatar użytkownika
Mikoto
Postać porzucona
Posty: 341
Rejestracja: 10 paź 2020, o 15:37
Wiek postaci: 24
Ranga: Wyrzutek A
Krótki wygląd: - Niska i drobna
- Białe włosy
- Niebieskie oczy
Widoczny ekwipunek: - Wielki wachlarz na plecach
- Duża torba przy pasie
Multikonta: Rida

Re: Techniki Zakazane

Post autor: Mikoto »

Rozumiem to na tej zasadzie, że osoba, która sama nauczyła się ze zwoju, może przekazać wiedzę bez niego, ale już ta druga kolejnej nie może. Tak to zabrzmiało że zwrotem "użyła zwoju".
0 x
Awatar użytkownika
Ayatsuri Yuu
Posty: 578
Rejestracja: 25 wrz 2020, o 14:23
Wiek postaci: 22
Ranga: Ogar
Krótki wygląd: szczupły, delikatnie umięśniony, czarnowłosy, zielonooki
Widoczny ekwipunek: odznaka ninja, duża torba, bandaże na rękach, dwie kabury na broń, duży pojemnik na substancję na ramieniu (pełen piasku), Yakei, płaszcz

Re: Techniki Zakazane

Post autor: Ayatsuri Yuu »

Tak tylko podrzucę, żeby było wiadomo o czym mowa:
Nazwa
Hijutsu Ishibari
Ranga
B
Pieczęci
Brak
Zasięg
Zależny od żyłki i kunaia
Koszt
E: 36% | D: 28% | C: 20% | B: 16% | A: 12% | S: 8% | S+: 4%(1/2 za turę)
Dodatkowe W przypadku jeżeli przeciwnik jest silniejszy od nas, wtedy zablokowany jest jedynie przez 1 turę
Opis Technika polega na rzuceniu w przeciwnika kunai z doczepionymi stalowymi żyłkami poprzez które przesyłamy naszą chakrę, która powoduje paraliż przeciwnika. Paraliż trwa do chwili w której skończy nam się chakra bądź wyciągniemy kunai. W trakcie używania techniki nie jesteśmy w stanie wykonywać innych jutsu.
Uwaga Jest to kinjutsu, możliwe do nauki tylko ze specjalnego, zdobycznego zwoju (wyprawa Rangi C) - na świecie istnieją jedynie 3 sztuki zawierające tę wiedzę.
Innej techniki z wyprawą C chyba nie ma, ale pewności nie mam. Natomiast wzbudza to pewien dysonans poznawczy: czy to znaczy że tej techniki będę mógł nauczyć się od kogoś bez zwoju? Inaczej to w sumie żaden argument, że przy wiedzy o przeszczepach jest wyprawa C, skoro tutaj też taką mamy.
0 x
Awatar użytkownika
Sans
Administrator
Posty: 5407
Rejestracja: 14 lut 2015, o 11:23
Wiek postaci: 8
Multikonta: Yuki Hoshi; Uchiha Hiromi; Papyrus

Re: Techniki Zakazane

Post autor: Sans »

Miałam oczywiście na myli osobę, która zwój zdobyła, nie użyła XD nie. wiedzę może przekazać posiadając zwój. Bez zwoju nie da się nikogo nauczyć techniki zakazanej - dlatego napisałam, że można się zgłosić do kogoś, kto zwój zdobył bo najprawdopodobniej będzie go nadal posiadać. Chodzi o to, by kolejna osoba w sznurku nie mogła przekazać techniki.
Przecież napisałam wyraźnie, że nie. "nie posiadając zwoju nie można przekazać innym graczom techniki zakazanej." Proszę o nie wyrywanie z kontekstu i nie przeinaczanie słów - bo tak się szerzy dezinformację, tym bardziej, że wyżej jest jasna i klarowna odpowiedź, która nie wymaga kolejnych interpretacji. Napisałam też, że "Tym niemniej wiedza o przeszczepach posiadanie jutsu, którego się używa, to dwie zupełnie inne rzeczy." Sama wiedza o czymś =/= używanie czegoś. Można też sie udać na misję/wyprawę po wiedzę o jakąś technikę i nie oznacza to od razu, że się wie, jak wykonać dane jutsu. A wciąż można tę wiedzę przekazać - o tym, że coś takiego istnieje.
0 x
Obrazek
Awatar użytkownika
Mikoto
Postać porzucona
Posty: 341
Rejestracja: 10 paź 2020, o 15:37
Wiek postaci: 24
Ranga: Wyrzutek A
Krótki wygląd: - Niska i drobna
- Białe włosy
- Niebieskie oczy
Widoczny ekwipunek: - Wielki wachlarz na plecach
- Duża torba przy pasie
Multikonta: Rida

Re: Techniki Zakazane

Post autor: Mikoto »

Ok, wszystko teraz jasne. Szkoda tylko, że musiała powstać taka sztuczna blokada, nawet dla tej pierwszej osoby, która sama nauczyła się ze zwoju i zwyczajnie nie taszczy go ze sobą z różnych powodów. Dla przyszłego kolekcjonera będzie to upierdliwe kappa
0 x
Awatar użytkownika
Ayatsuri Yuu
Posty: 578
Rejestracja: 25 wrz 2020, o 14:23
Wiek postaci: 22
Ranga: Ogar
Krótki wygląd: szczupły, delikatnie umięśniony, czarnowłosy, zielonooki
Widoczny ekwipunek: odznaka ninja, duża torba, bandaże na rękach, dwie kabury na broń, duży pojemnik na substancję na ramieniu (pełen piasku), Yakei, płaszcz

Re: Techniki Zakazane

Post autor: Ayatsuri Yuu »

Może nie wybrzmiało, ale to było pytanie retoryczne, które zastosowałem chcąc wykazać bezsens części argumentacji - jeśli argumentacja jest, że to dlatego, że to wyprawa rangi C, a nie B to proszę bardzo, mamy wyprawę też rangi C. Takie próby uzasadniania nieprzystające do realiów mogą tylko spowodować namnażanie interpretacji sprzecznych z zamysłem. Argument, że nie dostaje się informacji na zwoju jest chyba jeszcze bardziej chybiony, równie dobrze mogę ucząc się od kogoś przepisać sobie zawartość zwoju do notesiku słowo w słowo i na luziku uczyć innych jeśli to jest powód, dla którego takie coś nie przechodzi.

Imho powiedzcie po prostu, że nie bo balans a nie wymyślajcie jakieś powody, które się kupy nie trzymają xD

Mikoto - jak w zwoju nie ma nic zapieczętowane, a tylko ma technikę opisaną to imho da się go zapieczętować w innym
0 x
ODPOWIEDZ

Wróć do „FAQ”

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości