Pieski

Oto miejsce, w którym można pytać o wszystko, czego się nie wie w działaniu forum. Znajdziesz tutaj również samouczki pozwalające na lepszym opanowaniu niektórych cech naszego forum.
Awatar użytkownika
Sayona Kidori
Gracz nieobecny
Posty: 282
Rejestracja: 25 sie 2020, o 14:05
Multikonta: -

Pieski

Post autor: Sayona Kidori »

Cześć wszystkim!

Czytając o klanie Inuzuka naszła mnie pewna wątpliwość, której nie udało mi się w jednoznaczny sposób wyjaśnić na mini-czacie.
Otóż każdy piesek dostaje dodatkowe statystyki za każdy poziom oraz bonus procentowy. Dodatkowo pieskowi można kupować statystyki za własne PH. Moje pytanie brzmi - jak przy kupowaniu statystyk traktować te bonusy.

No bo można je traktować jako bonus, czyli tak jak we wzorze KP napisane, po kresce i kupowane liczyć oddzielne, a bonusowe oddzielnie.

Albo można je sumować i kupować statystyki od całości. I oh boy, tu się zaczyna zabawa.

I tak na przykład, mając pieska na poziomie D nasz piesek ma (biorę przykładowo jednego z piesków)
Siła + 15
Wytrzymałość + 15
Szybkość + 25
Percepcja + 25
Konsekwencja +15
Więc teraz się kupuje atrybuty z pierwszej przedziału, tego od 1-50. No to powiedzmy kupiliśmy pieskowi.. 35 siły. I wydaliśmy na to 70 PH. I teraz rozwijamy tego pieska na powiedzmy B i wtedy ma.. O ile się nie mylę, te statystyki wyżej razy trzy i te 35 siły kupione.
Siła + 80
Wytrzymałość + 45
Szybkość + 75
Percepcja + 75
Konsekwencja +45.
No i w sumie gites. Tyle, że jeśli od razu rozwiniemy pieska na poziom B i będzie miał wtedy staty wyższe:
Siła + 45
Wytrzymałość + 45
Szybkość + 75
Percepcja + 75
Konsekwencja +45
to jak chcemy mu kupić te 35 siy, to wychodzi już znacznie więcej PH. Jak dobrze obliczyłam z kalkulatorka, wtedy zapłacimy 100 PH. Przy tych samych statach, 30 PH więcej. A im wyższy poziom tym różnica oczywiście większa.

Czy to wgl działa w ten sposób? Czy to ja gdzieś zgubiam rozum w tych obliczeniach? Pomocy xD
0 x
Awatar użytkownika
Seinaru
Martwa postać
Posty: 2530
Rejestracja: 5 lip 2017, o 13:55
Wiek postaci: 29
Ranga: Samuraj
Krótki wygląd: Trupioblada cera, charakterystyczny brak głowy
Widoczny ekwipunek: Nagrobek

Re: Pieski

Post autor: Seinaru »

Gdyby bonusy traktowano jako wartości dodane zawsze do bazowego poziomu atrybutów, a ty musiałabyś podnosić tylko tą bazową wartość, wtedy Twój przykładowy piesek zyskiwałby na wyższych poziomach +125 szybkości (klanówka S). W efekcie omijałby najdroższe przedziały atrybutów i dostawał darmowe jakieś 900PH z samej szybkości (koszt rozwoju od 125 do 250). Do tego dochodzi podobny lub mniejszy zysk w pozostałych atrybutach.

Dlatego żeby tego uniknąć, rozwój klanówki daje Ci bonus do statów w momencie podniesienia dziedziny jako jednorazowy zastrzyk i tyle. Koszt kolejnych punktów atrybutów ponosisz tak, jakby bazą było to co kupiłaś wcześniej + otrzymany bonus po podniesieniu dziedziny klanowej.

Taki system może i jest bardziej skomplikowany w liczeniu (ale wciąż nie jest za trudny), ale eliminuje oczywisty exploit, w którym to Inuzuka nigdy nie musiałby ponosić najwyższych kosztów atrybutów dla swoich czworonogów bo dostawałby je pasywnie za darmo, a zapłacić musiałby tylko za rozwój do wspomnianych 120 punktów. Poza tym zniechęca graczy do tego co opisałaś, czyli do odkładania rozwoju dziedziny klanowej do późnej fazy gry, co dawałoby ogromny zastrzyk atrybutów psom, prawdopodobnie kosztowo przekraczający większość możliwych wzmocnień.

Co do bonusu procentowego dla każdej z ras, ten jest doliczany do całości zebranych punktów atrybutów, czyli po prostu całkowita wartość powiększona o opisane tam 25%.
0 x
Jeśli czytasz ten podpis to znaczy, że jestem już martwy...
Awatar użytkownika
Sayona Kidori
Gracz nieobecny
Posty: 282
Rejestracja: 25 sie 2020, o 14:05
Multikonta: -

Re: Pieski

Post autor: Sayona Kidori »

Ahhhaaam. Okey. To mi trochę rozjaśniło sytuację, dziękuje!
0 x
Awatar użytkownika
Jawa
Administrator
Posty: 4104
Rejestracja: 10 mar 2015, o 23:33
Ranga: Admin Ogólny
GG/Discord: MxPl#7094
Multikonta: Sasame | Ruushi Fea

Re: Pieski

Post autor: Jawa »

Podbijam wyjaśnienia Seinaru. PH na psa warto czytelnie wydawać w swoim temacie rozliczeń (na jaką statystykę, z jakiej wartości do jakiej) żeby uniknąć problemów w przyszłości, gdyby trzeba było cofnąć się i sprawdzić lub wprowadzić jakieś korekty.
0 x
ODPOWIEDZ

Wróć do „FAQ”

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości