ponoć nie ma głupich pytań xdd

Oto miejsce, w którym można pytać o wszystko, czego się nie wie w działaniu forum. Znajdziesz tutaj również samouczki pozwalające na lepszym opanowaniu niektórych cech naszego forum.
Jinta
Postać porzucona
Posty: 73
Rejestracja: 23 lip 2020, o 03:07
Wiek postaci: 22
Ranga: Ronin
Krótki wygląd: Murzyn z afro
Widoczny ekwipunek: Tachi przy lewym boku

ponoć nie ma głupich pytań xdd

Post autor: Jinta »

wrqwfeg
0 x
Awatar użytkownika
Kakita Asagi
Gracz nieobecny
Posty: 1834
Rejestracja: 15 gru 2017, o 17:45
Wiek postaci: 28
Ranga: Samuraj (Hatamoto)
Krótki wygląd: Mężczyzna o ciemnych włosach i niebieskich oczach, wzrostu około 170 cm. Ubrany w kremowe kosode, z brązową hakama oraz granatowym haori z rodowym symbolem. Na głowie wysłużony, ale nadal w dobrym stanie kapelusz.
Widoczny ekwipunek: - Zbroja
- Tachi + Wakizashi
- Długi łuk + Kołczan
GG/Discord: 9017321
Multikonta: Hayabusa Jin
Lokalizacja: Wrocław

Re: ponoć nie ma głupich pytań :v

Post autor: Kakita Asagi »

Generalnie, to nie wiem, ale się wypowiem...

1. Na moje, jak najbardziej TAK. Tylko pewnie trzeba spełnić te wszystkie straszne wymagania (wiadomo, przysłużyć się klanowi itp itd).

2. Ostatnio się z tym robi problematyczna kwestia. Osobiście sądzę, że w grę wchodzi: Yari/Naginata/Katana/Wakizashi/Tachi - dlaczego? Mamy 3 samurajskie szkoły, które są opisane i wiemy z realiów, że pierwszy miecz dostaje się od swojego nauczyciela, ergo nie powinien taki samuraj mieć Nodachi, miecza tasaka czy właśnie zanbato, albo innego rodzaju broni. Z jednej strony trochę to mechaniczny rak (że broń za 5k ryo za samą KP), a dwa trzymajmy się logiki świata - orężem podstawowym samuraja jest "zwykły" miecz albo "zwykła" włócznia.

3. Bardzo dobre pytanie... Na które z tego co wiem, odpowiedź brzmi - NIE. Samuraj nie może mieć paktu, może powalczymy o to propozycjach ;)

4. Na moje, dlaczego by nie? Już się na misjach zdarzali z tego co wiem samurajowie z przeszczepem (tutaj pytanie do "czerwonych" czy nie zostało to zawetowane), ale dla mnie, przeszczep jest dla wszystkich.
0 x
Obrazek

Poza tym, uważam, że należy skasować Henge i Kawarimi.


Heroic battle Theme|Asagi-sensei Theme|Bank|Punkty historii|Własne techniki| Przedmioty z Kuźni | Inne ujęcie | Pieczątka
Lista samurajek, które były na forum, ale nie zostały moimi uczennicami i na pewno przez to nie grają.
  • Mokoto (walczyła na Murze)
  • Mitsuyo (nigdy nie opuściła Yinzin)
  • Inari (była uczennicą Seinara)
  • Sakiko (byłą roninką, obierała ziemniaki na misji D)
Awatar użytkownika
Sans
Administrator
Posty: 5407
Rejestracja: 14 lut 2015, o 11:23
Wiek postaci: 8
Multikonta: Yuki Hoshi; Uchiha Hiromi; Papyrus

Re: ponoć nie ma głupich pytań :v

Post autor: Sans »

Odpowiem więc tylko na ostatnie pytanie bo resztę poprawnie wyłożył Asagi.

4. Tak, samuraj może mieć przeszczep.
0 x
Obrazek
Jinta
Postać porzucona
Posty: 73
Rejestracja: 23 lip 2020, o 03:07
Wiek postaci: 22
Ranga: Ronin
Krótki wygląd: Murzyn z afro
Widoczny ekwipunek: Tachi przy lewym boku

Re: ponoć nie ma głupich pytań :v

Post autor: Jinta »

Dziekuje bardzo <kek>
0 x
ODPOWIEDZ

Wróć do „FAQ”

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość