Maji, pieczętowanie, zwoje

Oto miejsce, w którym można pytać o wszystko, czego się nie wie w działaniu forum. Znajdziesz tutaj również samouczki pozwalające na lepszym opanowaniu niektórych cech naszego forum.
Awatar użytkownika
Maji Bu
Gracz nieobecny
Posty: 56
Rejestracja: 8 mar 2020, o 17:16
Wiek postaci: 17
Ranga: Dōkō
Krótki wygląd: Czarne włosy, średni wzrost, przeciętna budowa. Jasnobrązowy płaszcz z kapturem, biały szal, stary i bardzo zużyty shamisen.
Widoczny ekwipunek: Duża torba (przyczepiona z tyłu do pasa)
GG/Discord: Januszaj#1963

Maji, pieczętowanie, zwoje

Post autor: Maji Bu »

Mam trzy małe pytanka, z góry dzięki za odpowiedź.

1. Pytanie dotyczy tejże techniki:
Nazwa
Jishaku Ninpō
Ranga
D
Pieczęci
Brak
Zasięg Max.
Bezpośredni | Po osiągnięciu rangi B zasięg równy zasięgowi pola magnetycznego
Koszt E: 1,75% | D: 1,5% | C: 1,25% | B: 1% | A: 0,75% | S: 0,5% | S+: 0,25 (20 jednostek objętości)
Dodatkowe Przedmiot musi być metalowy w całości/większości. Maksymalny limit namagnesowanych przedmiotów ograniczony jest przez limit opanowanego przez Maji Reberu. W przypadku namagnesowywania na dystans Maji musi widzieć przedmiot.
Opis Podstawowa technika klanu Maji. Dzięki niej możliwe jest namagnesowanie przedmiotów i tym samym uzyskanie nad nimi pełnej kontroli. Nie trzeba składać żadnych pieczęci, wystarczy odrobina chakry. Przedmioty oczywiście muszą być w większości metalowe, by technika mogła zadziałać. Wszelkiego rodzaju bronie białe pokroju mieczy, kunai, shurikenów, a nawet przedmioty codziennego użytku - wszystko to jesteśmy w stanie przemieszczać w zasięgu ograniczanym jedynie przez poziom naszych umiejętności klanowych. Daje to duże możliwości zarówno bezpiecznej walki na dystans, jak i skrytobójczych ataków z zaskoczenia. Wartym zaznaczenia jest, że jest to jednorazowy koszt pokrycia obiektu magnetyczną powłoką. Jej siła i koszty kontroli nad pokrytymi przedmiotami są zależne od poziomu Reberu. Użytkownik jest świadom położenia namagnesowanych obiektów. Od rangi B użytkownik może użyć tej techniki na odległość, używając pola magnetycznego. Należy pamiętać, że technika ta służy do nadania na przedmiot swojego rodzaju "znacznika", a do kontroli tak namagnesowanych przedmiotów należy użyć i ponieść koszta reberu.
A konkretnie chodzi mi o fragment: "W przypadku namagnesowywania na dystans Maji musi widzieć przedmiot".

Czy "widzieć" należy rozumieć tu dosłownie, czy chodzi bardziej o świadomość położenia przedmiotu? Przykładowo wkładam sobie do kieszeni/kabury/torby shurikena i wiem dokładnie gdzie się znajduje - mogę go w takim wypadku namagnesować bez kontaktu wzrokowego czy musi jednak zostać zahipnotyzowany przez mój Maji-Sharingan?

2. Technika Fūin no Jutsu opisana jest głównie pod względem pieczętowania, ale jak wygląda sprawa z zasięgiem i chakrowym kosztem przy odpieczętowywaniu przedmiotów ze zwoju?

3. Czy mogę założyć, że sklepowe zwoje sprzedawane są również w wariantach z metalowymi rolkami czy jest to raczej sprawa dla kuźni?
0 x
Awatar użytkownika
Youmu Nanatsuki
Postać porzucona
Posty: 430
Rejestracja: 10 lis 2018, o 20:11
Wiek postaci: 21
Ranga: Akoraito
Krótki wygląd: W KP znajdziesz wszystko.
Widoczny ekwipunek: Po dużej, czarnej torbie nad pośladkami - nieco na boku, rozłożony fūma shuriken na plecach, katana o czarnym wykończeniu przytroczona do lewego boku
Multikonta: Airen Akamori

Re: Maji, pieczętowanie, zwoje

Post autor: Youmu Nanatsuki »

Widzę, że nikt nie garnie się do odpowiedzi, my fellow Maji.
1. Ja korzystam z tego tak, że duży shuriken, który noszę na plecach i bezpośrednio dotykam go, mogę namagnesować dotykiem, chociaż go nie widzę, bo go czuję. Jeżeli jednak mam coś w torbie na ekwipunek, to nie magnesuję tego na dystans, bo chociaż wiem gdzie jest, to nie widzę. Dosyć dosłownie traktuję tę notkę, aby nie było nieporozumień później.
2. Odpieczętowanie zwoju nie kosztuje chakry, a zasięg... jeżeli dobrze myślę co chcesz zrobić, to raczej musisz to wykonać własnoręcznie i na odległość tego nie zrobisz. Raczej zwój nie zadziała na odległość, bo oprócz samego rozwinięcia, trzeba przesłać do niego odrobinę chakry, niezauważalne ilości, stąd brak kosztu.
3. To kwestia do kuźni. Wszystko co nie jest klasycznym wariantem ze sklepu musi przejść przez kuźnię. Przez kuźnie nie muszą przechodzić takie rzeczy jak np. kolor sayi czy oplotu na rękojeści katany, jakieś zdobienia na niej i inne duperele, które nijak mają się mechanicznie i są czysto estetyczne. W przypadku Twoich metalowych rolek... nie, to musi przejść przez kuźnię.
0 x
Obrazek
| Youmu Nanatsuki |
Embrace | the | Perfection
Awatar użytkownika
Maji Bu
Gracz nieobecny
Posty: 56
Rejestracja: 8 mar 2020, o 17:16
Wiek postaci: 17
Ranga: Dōkō
Krótki wygląd: Czarne włosy, średni wzrost, przeciętna budowa. Jasnobrązowy płaszcz z kapturem, biały szal, stary i bardzo zużyty shamisen.
Widoczny ekwipunek: Duża torba (przyczepiona z tyłu do pasa)
GG/Discord: Januszaj#1963

Re: Maji, pieczętowanie, zwoje

Post autor: Maji Bu »

Okej, dzięki za odpowiedź. Jeśli nikt nie ma zamiaru wnieść sprzeciwu, to myślę, że temat wyczerpany. ;)
0 x
ODPOWIEDZ

Wróć do „FAQ”

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości