Pytanka no ... Moje

Oto miejsce, w którym można pytać o wszystko, czego się nie wie w działaniu forum. Znajdziesz tutaj również samouczki pozwalające na lepszym opanowaniu niektórych cech naszego forum.
Awatar użytkownika
Yasuo
Posty: 1475
Rejestracja: 20 lip 2017, o 20:57
Wiek postaci: 28
Ranga: Samuraj
Widoczny ekwipunek: ---
- Wakizashi ze Stali Kantańskiej (imię tego miecza to Nikushi ( ニキシー ) co oznacza "Rusałkę".) (znajdujące się w pochwie przy pasie po lewej stronie)
- Torba #1 (przypięta do pasa, w okolicach lewego pośladka).
- Worek Mikołaja (przewieszony przez ramię, znajdujący się na plecach).
- Zbroja (ubrana) - opis w KP. Wizualizacja Zbroi: https://i.pinimg.com/564x/5c/f8/84/5cf8 ... cb17a6.jpg
- Opaska na głowę z różkami jelonka, działa jak ochraniacz na czoło (na czole)
- Namiot (na plecach, pod Workiem Mikołaja)
- Płaszcz (ubrany)
- Rękawiczki z blaszkami (na dłoniach)
GG/Discord: .iwaru
Multikonta: Tenshi

Re: Pytanka no ... Moje

Post autor: Yasuo »

Hej. Szybkie pytanko do osób, które się orientują. A właściwie trzy pytanka (dla pewności):
  1. Z jakiegoś eventu lub innego wydarzenia dostałem "50 PH na rozwój dowolnej dziedziny (bez Kontroli Chakry i Dziedzin Żywiołowych)" - czyli, że mogę to sobie przeznaczyć np. na ninjutsu? Pewnie tak, ale wolę się upewnić.
  2. Z jakiegoś eventu lub innego wydarzenia dostałem "50 PH do wydaniana w każdą dziedzinę (prócz żywiołowej i klanowej)" - mogę sobie to przeznaczyć na kontrolę chakry? W sumie tutaj nie jestem pewien... czy KC to dziedzina?
  3. Jak to w końcu jest z tym KC? Trzeba na KC pisać trening czy nie trzeba? Bo nie jestem w temacie od dawna... gram samurajem i nie rozwijam takich rzeczy, ale warto by było jednak o tym pomysleć xD.
Z góry dzięki :)
0 x
- Mowa
"Myśli"
Prowadzone Misje: -

Wzór Misji:
Wzór Nowej Lokacji:
[/list][/fieldset]
Plotki i Ciekawostki
  • Brak - brak
[/quote][/code]
Awatar użytkownika
Shins
Martwa postać
Posty: 1682
Rejestracja: 7 kwie 2018, o 16:44
Wiek postaci: 22
Ranga: Dōkō, Pazur
Krótki wygląd: Nijaki. Zazwyczaj skryty w czarnym stroju ninja - do misji się przebiera. Brak cech szczególnych poza ustami na rękach i piersi.
Widoczny ekwipunek: Torba na glinę u pasa, dwie torby z tyłu. Maska na twarzy, rękawiczki na dłoniach. Miecz zawieszony na plecach. Płaszcz.

Re: Pytanka no ... Moje

Post autor: Shins »

Na dwa pierwsze pytania nie jestem pewien odpowiedzi, ale na 3 już tak. Na KC musisz rozpisać trening i wydać PH. Na KC rangi D trening na 5 linijek, na KC rang wyższych zawsze po 10. Ale jeszcze upewnij się co do wartości w temacie o KC w mechanice.
0 x
Karta Postaci <> Mechanika technik rodu Dōhito <> WT <> Kuźnia <> Dziennik młodego zabójcy Twarda spacja:
Awatar użytkownika
Asaka
Postać porzucona
Posty: 1498
Rejestracja: 18 maja 2018, o 13:08
Wiek postaci: 27
Ranga: Sentoki
Krótki wygląd: Białowłosa, złotooka, niewysoka
Widoczny ekwipunek: Kabury na broń na udach; duża torba na pośladkach; bransoletka na prawym nadgarstku; obrączka na palcu; wielki wachlarz na plecach
Aktualna postać: Airan

Re: Pytanka no ... Moje

Post autor: Asaka »

  1. Tak, Ninjutsu to dziedzina, więc możesz. Tutaj chodzi o Ninjutsu, Iryo, Gen, Fuin, Klanówki i wykupienie stylu walki, bo to też rozwijalna dziedzina.
  2. Nie, KC nie jest dziedziną, więc nie możesz (:
  3. Tak, trzeba pisać trening, ale skróciliśmy liczbę wymaganych linijek na wyższych rangach.
0 x
· ·

Obrazek
· · ·
seasons don't fear the reaper
nor do the wind, the sun or the rain
Awatar użytkownika
Yasuo
Posty: 1475
Rejestracja: 20 lip 2017, o 20:57
Wiek postaci: 28
Ranga: Samuraj
Widoczny ekwipunek: ---
- Wakizashi ze Stali Kantańskiej (imię tego miecza to Nikushi ( ニキシー ) co oznacza "Rusałkę".) (znajdujące się w pochwie przy pasie po lewej stronie)
- Torba #1 (przypięta do pasa, w okolicach lewego pośladka).
- Worek Mikołaja (przewieszony przez ramię, znajdujący się na plecach).
- Zbroja (ubrana) - opis w KP. Wizualizacja Zbroi: https://i.pinimg.com/564x/5c/f8/84/5cf8 ... cb17a6.jpg
- Opaska na głowę z różkami jelonka, działa jak ochraniacz na czoło (na czole)
- Namiot (na plecach, pod Workiem Mikołaja)
- Płaszcz (ubrany)
- Rękawiczki z blaszkami (na dłoniach)
GG/Discord: .iwaru
Multikonta: Tenshi

Re: Pytanka no ... Moje

Post autor: Yasuo »

Dzięki za odpowiedzi, Asako droga ;).

Ale mam dodatkowe pytania odnośnie mechanik Seido i Fuinjutsu. Chyba zacząłem się tym interesować odkąd mnie Ekko tym rozwalił. W cholerę mocne są te techniki kappa.
  1. Nazwa
    Fūin no Jutsu
    Ranga
    E
    Pieczęci
    Przy pieczętowaniu Tygrys, przy odpieczętowaniu brak
    Zasięg
    Bezpośredni
    Koszt E: 7% | D: 5% | C: 4% | B: 3% | A: 2% | S: 1% | S+: Niezauważalny (jednorazowe pieczętowanie)
    Dodatkowe
    Użytkownik musi stać obok zwoju (i takowy posiadać, rzecz jasna)
    Opis Podstawowa technika specjalistów w pieczętowaniu, wymagająca użycia zwoju. Ninja staje w pobliżu papirusu i nakłada na papier (lub obok, jeżeli przedmiot jest za duży) to, co ma zostać zapieczętowane wewnątrz. Następnie przelewa do obu - przedmiotu i zwoju - swoją chakrę i składa pieczęć tygrysa. Efektem jest zamknięcie wewnątrz papieru docelowego przedmiotu, który następnie można w każdej chwili ponownie odpieczętować.
    Uwaga -Pieczętowanie materiałów organicznych (m.in. materiałów do przeszczepu) możliwe jest przy pomocy tej techniki dopiero od Fūinjutsu C (ludzkie zwłoki zajmują 500 objętości).
    -Na randze E z Fūinjutsu możemy pieczętować przedmioty tylko w małych zwojach.
    -W przypadku samurajów technika jest dostępna od Fūinjutsu rangi D
    Zgodnie z rozpiską objętości zwojów, na randze D możemy zapieczętować w małym zwoju 150 pojemności. Czy skoro samuraj ma technikę pieczętowania dostępną dopiero na randze D, to ta rozpiska liczy się tak jakby samuraj był o poziom niżej? W sensie czy samuraj mając rangę D w Fuinjutsu może pieczętować 150 przedmiotów w małym zwoju czy tylko 75 (tak jak na randze E)?
  2. Nazwa
    Bakuryūgeki
    Ranga
    D
    Pieczęci
    Tygrys
    Zasięg
    10 metrów
    Koszt
    E: 14% | D: 12% | C: 10% | B: 8% | A: 6% | S: 4% | S+: 2% (aktywacja)
    Dodatkowe
    Wymaga posiadania notek wybuchowych
    Opis Jutsu to jest o tyle specyficzne, że pozwala użyć destrukcyjnej mocy notek wybuchowych... nie wywołując wybuchu. Technika wpływa bezpośrednio na pieczęć, zmieniając nieco jej właściwość - po aktywacji notki cała energia chakry zostaje przekierowana na wytworzenie płomienia, który przyjmuje kształt głowy smoka i automatycznie mknie w kierunku oponenta. Notka po użyciu tej techniki nie nadaje się już do użytku.
    Czy zasięg tej techniki to zasięg jaki smok może przelecieć? Czy maksymalny zasięg notki od użytkownika? Czy np. mogę przykleić notkę na ścianę, odejść sobie 10 metrów dalej, złożyć pieczęć i aktywować tą technikę na tej notce, co jest na ścianie? Jeśli mogę, to jaki dystans ten smok może przelecieć?
  3. Nazwa
    Kuchiyose: Raikō Kenka
    Ranga
    C
    Pieczęci
    Brak
    Zasięg
    Bezpośredni
    Koszt Stworzenie pieczęci: E: 24% | D: 18% | C: 15% | B: 12% | A: 9% | S: 6% | S+ 3%
    Odpieczętowanie - brak
    Dodatkowe Plakietka większa niż 8cm na 8cm lub inny podobny przedmiot do pieczętowania
    Opis Technika polega na stworzeniu małej pieczęci na metalowej plakietce czy innym nośniku, którego wymiary nie mogą być mniejsze niż sama pieczęć, dzięki czemu uzyskujemy mały schowek o pojemności małego zwoju (uwzględnia się przeliczniki za rangę Fuuin). W pieczęci, za pomocą podstawowej techniki Fuuin no Jutsu, możemy zapieczętować broń i niewielkie przedmioty, o ile nie przekraczają objętości 40. Żeby odpieczętować przedmioty, należy przyłożyć rękę do plakietki, a te pojawiają się w przykładanej dłoni, przy czym dokładna pozycja jest zależna od użytkownika. Przykładowo można przyzwać małe shurikeny pomiędzy palcami, żeby te były od razu gotowe do rzutu. Pieczęć można stworzyć na niemal każdej sztywniejszej powierzchni, która zapewni jej względną trwałość i zachowa kształt - na materiałach szybko niszczejących pieczęć może szybko przestać być zdatna do użytku (odpadają zwykłe ubrania czy kartki papieru). W zależności od poziomu rozwoju fūinjutsu możemy mieć w jednej chwili aktywną następującą ilość pieczęci Raiko Kenka: C - 2 | B - 3 | A - 4 | S - 5.
    Tutaj trzy pytania:
    1. Czy mogę sobie odpieczętować tą techniką tylko wybrane przedmioty czy pojawiają się wszystkie na raz? Trochę głupio by było odpieczętować jednocześnie 20 bokkenów xD.
    2. Czy pieczęć po odpieczętowaniu przestaje istnieć? A może istnieje wiecznie, dopóki przedmiot, na którym ją zrobiłem istnieje? A może po jakimś czasie samoczynnie się ulatnia do atmosfery łącznie ze wszystkimi przedmiotami? xD A może po jakimś czasie samoczynnie się ulatnia do atmosfery, a potem spada mi na głowę deszcze zapieczętowanego żelastwa? xD
    3. Koszt odpieczętowania nie istnieje. Koszt stworzenia pieczęci jest podany. Co z kosztem pieczętowania przedmiotów? Taki sam jak w technice Fuin no Jutsu (tj. trzeba użyć Fuin no Jutsu, by zapieczętować przedmioty)?
  4. Nazwa
    Sōshōryū
    Ranga
    C
    Pieczęci
    Tygrys -> Smok -> Małpa -> Zając -> Wąż -> Skrzyżowanie rąk
    Zasięg
    Do 30 metrów
    Koszt E: 7% | D: 5% | C: 4% | B: 3% | A: 2% | S: 1% | S+: Niezauważalny - przy użyciu z ziemi
    Dodatkowe Wymagane są zwoje z zapieczętowanymi broniami|Podczas wykonywania techniki: +20 Percepcji.
    Opis Bardzo silna technika, mająca dwie opcje wykorzystania. Pierwsza z nich polega na położeniu zwojów na ziemi, które po złożeniu pieczęci rozwijają się błyskawicznie w górę, tworząc coś w rodzaju spiralnego walca. Chwilę później sam użytkownik skacze do góry i utrzymując się w powietrzu zaczyna wyrzucać dużą ilość broni zapieczętowanych w zwojach. W tym przypadku ponosimy koszta chakry związane właśnie z zawiśnięciem w powietrzu. Druga polega na rozwinięciu zwoju i obracaniu się w miejscu. Płótno wiruje razem z użytkownikiem, który na bieżąco wystrzeliwuje zapieczętowane bronie skierowane na przeciwnika - w tym przypadku nie ponosimy kosztu chakry. W zwojach można schować różne bronie, od shurikenów czy kunai'ów, po bomby, granaty dymne, notki wybuchowe, żyłki. By technikę wykonać takowy zwój trzeba oczywiście wcześniej przygotować (najlepiej przed walką). Najporęczniejsze w użyciu są zwoje małe - średnie i duże z racji swoich rozmiarów i wagi mogą być znacznie trudniejsze w użyciu.
    I kolejne dwa pytania:
    1. Czy wykorzystując tą technikę można wystrzelić tylko tyle broni ile się chce czy od razu trzeba wszystkie?
    2. Uścislenie kosztu chakry: Czy mając KC na S+ w przypadku lotu też koszt jest niezauważalny?
  5. Nazwa
    Kyōsei no Kaifū
    Ranga
    C
    Pieczęci
    Brak
    Zasięg
    20 metrów
    Koszt
    E: 7% | D: 5% | C: 4% | B: 3% | A: 2% | S: 1% | S+: Niezauważalny
    Wymagania
    Przynajmniej Fuinjutsu C
    Dodatkowe
    Podczas wykonywania techniki: +20 Percepcji.
    Opis Kyōsei no Kaifū polega na odpieczętowaniu broni miotanych zawartych ze zwoju wykorzystując do tego większą niż zazwyczaj ilość chakry. Efektem tego jest wystrzelenie małej broni miotanej o łącznej objętości nie większej niż 60 w żądanym kierunku. Bronie poruszają się wyłącznie w linii prostej z prędkością 60. Odpieczętowanie w ten sposób broni nieprzeznaczonych do walki dystansowej niesie ze sobą o wiele większe ryzyko chybienia, koziołkowania w locie itp. co znacznie zmniejsza efektywność techniki.
    Nazwa
    Sōgu: Tensasai
    Ranga
    B
    Pieczęci
    Tygrys
    Zasięg
    Koło o promieniu 20 metrów
    Koszt
    E: 7% | D: 5% | C: 4% | B: 3% | A: 2% | S: 1% | S+: Niezauważalny
    Dodatkowe Potrzebne jest posiadanie dużego zwoju całkowicie wypełnionego bronią | Podczas wykonywania techniki: +30 Percepcji.
    Opis Najsilniejsza z technik Shurikenjutsu, cechująca się tym, że wymaga sporej ilości sprzętu - lecz jest to bardzo opłacalne. Użytkownik wyrzuca w powietrze duży zwój z zapieczętowanymi narzędziami zagłady, które po złożeniu pieczęci wystrzeliwują w przeciwnika z ogromną szybkością. Kontakt użytkownika ze zwojem nie jest wymagany. Technika potrafi całkowicie pokryć obszar spadającym metalem, który z uwagi na ilość i prędkość może pokonywać niektóre osłony do rangi C włącznie. Pole rażenia może być mniejsze bądź większe, zależy to od zapełniania zwoju i wysokości na jaką zostanie wyrzucony.
    Czy w przypadku tych technik można odpieczętować tylko tyle broni ile się chce czy od razu trzeba wszystkie na raz?
  6. Nazwa
    Hikō keiro
    Ranga
    B
    Pieczęci
    Brak
    Zasięg
    Zasięg rzutu zależy od samego użytkownika
    Koszt
    Brak
    Dodatkowe
    Percepcja powyżej 140 | Podczas wykonywania techniki: +30 Percepcji.
    Opis Zaawansowana technika shurikenjutsu polegająca na zmienieniu trajektorii lecącej broni za pomocą innej broni. Trafiając w locie kunaia za pomocą innego, możliwym jest znacząca korekta lotu tego pierwszego, nawet o 90 stopni, tym samym kierując drugi w pożądanym kierunku. Broń może niespodziewanie całkowicie skręcić, co zaskoczy przeciwnika który właśnie wykonał unik i uważał się za bezpiecznego. W przeciwieństwie do techniki Sōshuriken no Jutsu, zmianie ulega nie tylko kierunek, ale i siła. Broń uderzona inną znacząco zwiększa swoją prędkość, dodatkowo nie potrzeba żyłki. Sama technika jest jednak znacznie trudniejsza do wykonania z uwagi na ogromne wyczucie niezbędne do odpowiedniego odbicia broni.
    Czy w przypadku tej techniki trzeba robić wygibasy wypitasy w powietrzu jak Itacz przez godzinę, dostając 10 kul ognia, 20 raitonów, 30 kamieni, 50 litrów wody, 120 tornad (bo są szybsze) i 4 i pół tysiąca shurikenów i Kami-sama wie co jeszcze na ryj w tym czasie? xDDD Czy po prostu można sobie tak w sekundę tą technikę wykonać, rzucając dwa kunaie, stojąc w miejscu?
I to chyba wszystko kappa
0 x
- Mowa
"Myśli"
Prowadzone Misje: -

Wzór Misji:
Wzór Nowej Lokacji:
[/list][/fieldset]
Plotki i Ciekawostki
  • Brak - brak
[/quote][/code]
Awatar użytkownika
Yasuo
Posty: 1475
Rejestracja: 20 lip 2017, o 20:57
Wiek postaci: 28
Ranga: Samuraj
Widoczny ekwipunek: ---
- Wakizashi ze Stali Kantańskiej (imię tego miecza to Nikushi ( ニキシー ) co oznacza "Rusałkę".) (znajdujące się w pochwie przy pasie po lewej stronie)
- Torba #1 (przypięta do pasa, w okolicach lewego pośladka).
- Worek Mikołaja (przewieszony przez ramię, znajdujący się na plecach).
- Zbroja (ubrana) - opis w KP. Wizualizacja Zbroi: https://i.pinimg.com/564x/5c/f8/84/5cf8 ... cb17a6.jpg
- Opaska na głowę z różkami jelonka, działa jak ochraniacz na czoło (na czole)
- Namiot (na plecach, pod Workiem Mikołaja)
- Płaszcz (ubrany)
- Rękawiczki z blaszkami (na dłoniach)
GG/Discord: .iwaru
Multikonta: Tenshi

Re: Pytanka no ... Moje

Post autor: Yasuo »

Podbijam temat, bo nie dostałem odpowiedzi. Plus dorzucam pytanie, ale tylko do administracji.
  Ukryty tekst
0 x
- Mowa
"Myśli"
Prowadzone Misje: -

Wzór Misji:
Wzór Nowej Lokacji:
[/list][/fieldset]
Plotki i Ciekawostki
  • Brak - brak
[/quote][/code]
Awatar użytkownika
Sagisa
Gracz nieobecny
Posty: 668
Rejestracja: 30 kwie 2017, o 20:26
Wiek postaci: 21
Ranga: Dōkō
Krótki wygląd: - długie czerwone włosy, stalowoszare oczy
- koszula z długim rękawem, długie ciemne spodnie, wygodne buty
- cienkie pajęczynki blizn po raitonie pod ubraniem
- sygnet na łańcuszku schowany pod koszulą
- płaszcz podróżny z kapturem
Widoczny ekwipunek: - torba na biodrze, po prawej
- kabury na udach
- wakizashi za pasem
- manierka z wodą przy pasie

Re: Pytanka no ... Moje

Post autor: Sagisa »

1. To, że samuraj może mieć fuin dopiero od rangi D to osobna kwestia, pojemność zwoju liczy się od aktualnej rangi dziedziny fuin, czyli jak D to dla D.

2. Wydaje mi się, że to jest zasięg od samej notki, w sensie zasięg techniki. Notkę aktywujesz pieczęcią, jak normalnie byś ją aktywował, czyli musi być w zasięgu wzroku/musisz wiedzieć, gdzie jest. Tak to przynajmniej wynika na logikę.

3.1. Odpieczętowujesz to, co chcesz, niekoniecznie wszystko na raz - tak jak przy zwykłym fuin no jutsu.
3.2. Pieczęć istnieje, póki coś jest w niej zapieczętowane. Jak odpieczętujesz wszystko - znika, jak tylko część - zostaje. Nie ma raczej samoczynnego znikania pieczęci z zawartością, chociaż jak pieczęć zostanie zniszczona, to tracisz to, co zapieczętowałeś ;)
3.3. Tworząc pieczęć, od razu coś zapieczętujesz. Nie możesz zrobić pustej pieczęci, bo to będzie tylko plakietka. Więc koszt stworzenia pieczęci = koszt pieczętowania przedmiotu w plakietce.

4.1. Tak jak w poprzedniej technice (i każdej innej z fuinjutsu) - odpieczętowujesz to, co chcesz; chociaż w tej technice chodzi o zmasowany atak odpieczętowanej broni, soł... :v
4.2. Powinny być te same koszta, technika ma po prostu dwie wariacje użytku.

5. Jak wyżej - użytkownik decyduje co i w jakiej ilości odpieczętowuje.

6. Tu chodzi po prostu o to, że rzucasz jednym kunaiem, a potem drugim, który zmienia tor lotu tego pierwszego. Nie trzeba wygibasów xD Z tego, co kojarzę, dobrze to było zobrazowane w Boruto, gdy Sasek uczył młodego rzutów ^^
0 x
Obrazek
Awatar użytkownika
Yasuo
Posty: 1475
Rejestracja: 20 lip 2017, o 20:57
Wiek postaci: 28
Ranga: Samuraj
Widoczny ekwipunek: ---
- Wakizashi ze Stali Kantańskiej (imię tego miecza to Nikushi ( ニキシー ) co oznacza "Rusałkę".) (znajdujące się w pochwie przy pasie po lewej stronie)
- Torba #1 (przypięta do pasa, w okolicach lewego pośladka).
- Worek Mikołaja (przewieszony przez ramię, znajdujący się na plecach).
- Zbroja (ubrana) - opis w KP. Wizualizacja Zbroi: https://i.pinimg.com/564x/5c/f8/84/5cf8 ... cb17a6.jpg
- Opaska na głowę z różkami jelonka, działa jak ochraniacz na czoło (na czole)
- Namiot (na plecach, pod Workiem Mikołaja)
- Płaszcz (ubrany)
- Rękawiczki z blaszkami (na dłoniach)
GG/Discord: .iwaru
Multikonta: Tenshi

Re: Pytanka no ... Moje

Post autor: Yasuo »

Dzięki, Saga ;).
I dodatkowe pytanie, które wpadło mi do głowy.

Ciężarki - dostajemy jedną parę za 2000 ryo. Możemy sobie ubrać ją na ręce lub nogi. To znaczy, że możemy dostać bonus do szybkości tylko na ręce (że nasze ciosy będą szybsze) lub tylko na nogi (że szybciej będziemy biegać)? Czy na to i na to? Czy może trzeba zdobyć dwie pary po jednej na ręce i nogi? Można dwie pary na jednej wyprawie zdobyć?
0 x
- Mowa
"Myśli"
Prowadzone Misje: -

Wzór Misji:
Wzór Nowej Lokacji:
[/list][/fieldset]
Plotki i Ciekawostki
  • Brak - brak
[/quote][/code]
Awatar użytkownika
Tsukune
Posty: 2715
Rejestracja: 24 maja 2015, o 23:14
Wiek postaci: 30
Krótki wygląd: Czarne lub szarawe włosy, brudnoczerwony kolor oczu. "Szeroki" uśmiech. Wystające dwa kiełki. Na szyi materiałowa opaska z krzyżem i trumną. Zabandażowane lewe przedramię, pod którym znajduje się tatuaż 2 głowego węża
Widoczny ekwipunek: Futerał na plecach, wachlarz w pokrowcu przyczepiony do paska, rękawica łańcuchowa na lewej ręce, dziwna rękawica na prawej ręce, pasek z biczem, laska

Re: Pytanka no ... Moje

Post autor: Tsukune »

Z tego co mi wiadomo to tutaj jest to brane jako całość...Nie ważne czy masz na rękach czy nogach całe ciało zyskuje na szybkości.
0 x
ODPOWIEDZ

Wróć do „FAQ”

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości