szamuraje

Oto miejsce, w którym można pytać o wszystko, czego się nie wie w działaniu forum. Znajdziesz tutaj również samouczki pozwalające na lepszym opanowaniu niektórych cech naszego forum.
Awatar użytkownika
Seinaru
Martwa postać
Posty: 2530
Rejestracja: 5 lip 2017, o 13:55
Wiek postaci: 29
Ranga: Samuraj
Krótki wygląd: Trupioblada cera, charakterystyczny brak głowy
Widoczny ekwipunek: Nagrobek

szamuraje

Post autor: Seinaru »

Problem wyszedł przy okazji mojego WT ale już jej nie dotyczy, dlatego przenoszę dyskusję o tym tutaj.
Od razu do rzeczy. Mamy styl battodo. Styl do opanowania tylko dla samurajów. Widać w nim jasno i klarownie, że bonusy w technikach stylu battodo są już zwiększone o 50% na swojej randze w porównaniu do innych stylów buki/tai:
na randze D +15 zamiast + 10
na randze C +45 zamiast + 30 itd.

Widać zatem, że battodo w systemie mamy już "usprawnione", czy jednak jest możliwość wzięcia "nieusprawnionego", zwykłego battodo, które nie daje tych 50% bonusów?

Zobaczmy przykłady z tematu o samurajach:
Mamy więc styl battodo - mokuzai, który daje 50% i styl battodo, który również ma już systemowo +50% o czym pisałem powyżej. Mamy więc dwa style z bonusami +50% w takim wariancie.
Tutaj mamy dwa style normalne i jeden styl z bonusami +50% (battodo)

PROBLEM? Nie możemy mieć takiej kombinacji:
1. Battodo - Mokuzai
2. Goken
3. Chanbara
Chociaż tutaj też mamy tylko jeden styl, który daje nam bonusy +50%, jak w przykładzie 2.

PYTANIE: Czy battodo jest takim uprzywilejowanym stylem, że mimo że ma +50% do statystyk to nie blokuje trzeciego stylu walki? Bo w temacie o samurajach nie ma mowy o tym, że można mieć Battodo - Battodo, czyli usprawnione battodo, które dopiero wtedy dawałoby te +50%, jak w przypadku mokuzaia czy chanbary? Więc teoretycznie nasz temat o samurajach przewiduje tylko jedno "nieusprawnione" battodo, które jednak już posiada wliczone 50% bonusy.

Ten temat nie jest w pomysłach, bo nie chcę niczego nerfić ani boostować. Chcę żeby ktoś mi to wytłumaczył.
0 x
Jeśli czytasz ten podpis to znaczy, że jestem już martwy...
Awatar użytkownika
Sans
Administrator
Posty: 5407
Rejestracja: 14 lut 2015, o 11:23
Wiek postaci: 8
Multikonta: Yuki Hoshi; Uchiha Hiromi; Papyrus

Re: szamuraje

Post autor: Sans »

Jeżeli masz battodo Mokuzai możesz wziąć inny styl do Walii katana, ale battodo katany z technikami tego typu zabierają dwa style i mają dodatkowe staty. Tak to obecnie wygląda, cóż w FAQ to nie jest dział do zmiany, więc mówię jak jest.
0 x
Obrazek
Awatar użytkownika
Seinaru
Martwa postać
Posty: 2530
Rejestracja: 5 lip 2017, o 13:55
Wiek postaci: 29
Ranga: Samuraj
Krótki wygląd: Trupioblada cera, charakterystyczny brak głowy
Widoczny ekwipunek: Nagrobek

Re: szamuraje

Post autor: Seinaru »

No ja wiem, ale zobacz drugi przytoczony przeze mnie przykład. Tam jest battodo na katany, które jest już zboostowane +50%, tak jak battodo-mokuzai, a jednak nie zabiera dwóch slotów styli tylko jeden, bo do tego w przykładzie masz jeszcze goken i chanbare.
Czyli styl z technikami +50% + zwykły styl + zwykły styl - taki jest drugi przykład. To jest ok? Ze battodo-mokuzai/chanbara zabiera dwa sloty, a battodo zwykłe jeden slot, chociaż też ma techniki +50%?
0 x
Jeśli czytasz ten podpis to znaczy, że jestem już martwy...
Yujiro

Re: szamuraje

Post autor: Yujiro »

W sumie dobre pytanie - czemu wybierając jeden ulepszony styl blokuje to nam trzeci styl?

Praktycznie rzecz biorąc powinna być jakaś konsekwencja w tym, że "Battodo (jako dopisek)" powinno zajmować albo jeden, albo dwa sloty niezależnie od tego jakiego stylu dotyczy. Czy walki drzewcem, czy kataną czy cegłami. Bo co w przypadku, gdy samuraj stworzy sobie styl walki Battodo-Cegła? Zajmie on dwa miejsca, czy jedno? Cegła jest tu dużą przenośnią jakby ktoś nie rozumiał :v
W sumie wychodzi to dziwnie, że mając dwóch samurajów, można dać im te same style walki (powiedzmy pierwszy Battodo, Battodo-Mokuzai, a drugi gość Battodo, Mokuzai) i ten drugi ma trochę słabsze te techniki, ale może mieć trzeci styl i większą różnorodność ataku :v
0 x
Awatar użytkownika
Seinaru
Martwa postać
Posty: 2530
Rejestracja: 5 lip 2017, o 13:55
Wiek postaci: 29
Ranga: Samuraj
Krótki wygląd: Trupioblada cera, charakterystyczny brak głowy
Widoczny ekwipunek: Nagrobek

Re: szamuraje

Post autor: Seinaru »

no właśnie chodzi o to, że usprawnienie katany zajmuje jeden slot, a usprawnienie mokuzaia, chanbary itd. dwa sloty
0 x
Jeśli czytasz ten podpis to znaczy, że jestem już martwy...
Yamiyo

Re: szamuraje

Post autor: Yamiyo »

Tak jest, bo ktoś stwierdził, że samuraje byliby wtedy zbyt silni i dlatego ograniczyli ilość stylów.

I teraz tak: Nie ma czegoś takiego jak "zwyczajne Battodo". "Zwyczajne Battodo" to "Battodo-Chanbara", bo rozwijając Battodo masz dostęp także do technik Chanbary.

Możesz sobie - jeśli mówimy pod kątem Twojej postaci - wziąć np.:
a) Battodo-Mokuzai + Battodo - czyli usprawnioną walkę włócznią i mieczem, co zajmuje 3 sloty.
albo
b) Battodo-Mokuzai, Chanbara i jakiś trzeci styl - wtedy Chanbara nie będzie Ci dawała zwiększonych bonusów, ale będziesz miał trzy style walki zamiast dwóch. Nie będziesz mógł korzystać z technik Battodo, ale z technik Chanbary już tak. Dodatkowo będziesz miał ulepszony styl walki bronią drzewcową.

Mogę się mylić, ale ja to tak właśnie interpretuję :).
0 x
Awatar użytkownika
Seinaru
Martwa postać
Posty: 2530
Rejestracja: 5 lip 2017, o 13:55
Wiek postaci: 29
Ranga: Samuraj
Krótki wygląd: Trupioblada cera, charakterystyczny brak głowy
Widoczny ekwipunek: Nagrobek

Re: szamuraje

Post autor: Seinaru »

no właśnie nie mogę mieć battodo-mokuzai + 2 inne style chyba (np. goken i seido), bo jeśli mogę to by się wszystko zgadzało.
Czyli blok na trzeci styl dotyczy tylko jednej kombinacji:
battodo-mokuzai + battodo? (techniki +50% z mokuzaia, techniki +50% z battodo i normalne techniki z chanbary)

bo biorąc battodo-chanbara, masz techniki +50% z battodo, techniki + 50% z chanbary w jednym slocie, więc ilu stylów możesz jeszcze się douczyć?
0 x
Jeśli czytasz ten podpis to znaczy, że jestem już martwy...
Yamiyo

Re: szamuraje

Post autor: Yamiyo »

Battodo(-Chanbara) daje Ci +50% więcej statystyk zarówno do Chanbary jak i Battodo (już wliczone). To liczy się jako jeden styl/jeden slot, no chyba, że masz Battodo-Mokuzai, wtedy liczy się jako półtora stylu. Chyba.

Battodo + Battodo-Mokuzai = +50% do Chanbary, Mokuzai i Battodo.

I na 90% możesz mieć Battodo-Mokuzai i dwa inne style, które nie są Battodo.
0 x
Awatar użytkownika
Hikari
Martwa postać
Posty: 2493
Rejestracja: 24 sie 2015, o 18:56
Wiek postaci: 26
Ranga: Akoraito
Krótki wygląd: Prawe oko mocna zieleń, lewe intensywnej czerwieni. Długie kruczoczarne włosy sięgające do połowy ud. Ogólnie mówiąc dobrze zbudowany mężczyzna mierzący 182cm.

Re: szamuraje

Post autor: Hikari »

Tak Seinaru możesz mieć Battodo Mokuzai i dwa inne style w tym np. Chanbarę i Seido.

Sama chanbara wzięta nie ma bonusów +50%.

Jeżeli weźmiesz Battodo zwykłe wtedy masz techniki i z battodo i z chanbary z bonusem +50%, ale zwykły styl bez battodo go nie będzie posiadać.

Dlatego to są ulepszone style, bo tylko one posiadają dodatkowe staty.
0 x
I'm never on fire
Cause i'm the real fire.
ODPOWIEDZ

Wróć do „FAQ”

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 11 gości