Kilka pytań

Oto miejsce, w którym można pytać o wszystko, czego się nie wie w działaniu forum. Znajdziesz tutaj również samouczki pozwalające na lepszym opanowaniu niektórych cech naszego forum.
Osamu

Kilka pytań

Post autor: Osamu »

0 x
Awatar użytkownika
Kenshi
Postać porzucona
Posty: 426
Rejestracja: 3 sty 2017, o 12:21
Wiek postaci: 25
Ranga: Sentoki
Krótki wygląd: Wysoki, szczupły brunet o jasnych, żółtych tęczówkach. Cechą charakterystyczną jest głęboka blizna przecinająca twarz. Mężczyzna nosi lekki, przewiewy strój w którego skład wchodzą spodnie, tunika, okrycie głowy i szyi - wszystko w odcieniach bieli.
Widoczny ekwipunek: Płaszcz, tunika, okrycie głowy i szyji, rękawiczki, blaszane plakietki na nadgarstkach oraz pochwa z kataną przypasana u boku.
Multikonta: Azuma
Lokalizacja: Atsui

Re: Kilka pytań

Post autor: Kenshi »

  1. Odpowiadając kolejno na zadane pytania:
    1. W mojej opinii chwilkę - tyle czasu ile zajmie Ci wykonanie odpowiednich gestów, którymi uchwycisz cel i czas jaki zajmie podróż Twojej duszy. Jeśli przeciwnik swoją szybkością znacznie przewyższa Twoją percepcję - wtedy możesz mieć problem (nie wiem jednak jaka by tu musiała wystąpić dysproporcja)
    2. Wydaje mi się, że nie objawia się to w żaden zewnętrzny sposób. Podróż Twojej duszy następuje raczej w niewidoczny sposób i osoby postronne raczej niczego nie dostrzegą w ten czas
    3. Jak najbardziej jest to możliwe
    4. Tak na szybko - przychodzi mi myśl, że w ten sposób możesz kogoś ponadto skutecznie skrępować, więzić do czasu przybycia posiłków
  2. Masz na myśli prowadzenie misji? Czy poddanie ocenie swoje posty? Jeżeli to drugie lepiej zebrać większą ilość postów, aby jednak administracja nie musiała co chwilę podliczać dla jednej osoby punktów. W mojej opinie uzbierasz 20-30 postów i możesz spokojnie już podawać ocenie (choć może lepiej niech wypowie się tu jakiś oceniający fabułę Moderator/Administrator.
0 x
Wiem, że niektórzy mają ser­ca jak dzwon

Silne, głośne, pra­wie niez­niszczal­ne

Lecz zim­ne jak żela­zo, z które­go je odlano
Obrazek
Osamu

Re: Kilka pytań

Post autor: Osamu »

Wielkie dzięki. Jeszcze jedno pytanie dotyczące tego kamienia. Jak dobrze się orientuje aby powrócić trzeba zrobić specjalna pieczęć, więc jak ten kamień zostanie podrzucony to, czy ja zdążę zrobić tą pieczęć i wrócić przed uderzenie kamienia? Od czego to zależy?
0 x
Awatar użytkownika
Kenshi
Postać porzucona
Posty: 426
Rejestracja: 3 sty 2017, o 12:21
Wiek postaci: 25
Ranga: Sentoki
Krótki wygląd: Wysoki, szczupły brunet o jasnych, żółtych tęczówkach. Cechą charakterystyczną jest głęboka blizna przecinająca twarz. Mężczyzna nosi lekki, przewiewy strój w którego skład wchodzą spodnie, tunika, okrycie głowy i szyi - wszystko w odcieniach bieli.
Widoczny ekwipunek: Płaszcz, tunika, okrycie głowy i szyji, rękawiczki, blaszane plakietki na nadgarstkach oraz pochwa z kataną przypasana u boku.
Multikonta: Azuma
Lokalizacja: Atsui

Re: Kilka pytań

Post autor: Kenshi »

Przypuszczam, że to zależy od tego jak wysoko dasz radę podrzucić taki kamień, który mógłby zrobić faktycznie krzywdę. Jeżeli masz małą siłę, to wysoko nie podrzucisz, a więc będziesz miał mniej czasu na wykonanie pieczęci i powrót do swojego ciała.

Tak na logikę :)
0 x
Wiem, że niektórzy mają ser­ca jak dzwon

Silne, głośne, pra­wie niez­niszczal­ne

Lecz zim­ne jak żela­zo, z które­go je odlano
Obrazek
Osamu

Re: Kilka pytań

Post autor: Osamu »

Dzięki :)
0 x
Osamu

Re: Kilka pytań

Post autor: Osamu »

Jeszcze jedno pytanie dotyczące tej techniki, skoro władam ciałem innej osoby, to czy mogę także używać jej technik oraz czy mogę podejrzeć atrybuty tej osoby, jaką ma siłę itd.
0 x
Awatar użytkownika
Kenshi
Postać porzucona
Posty: 426
Rejestracja: 3 sty 2017, o 12:21
Wiek postaci: 25
Ranga: Sentoki
Krótki wygląd: Wysoki, szczupły brunet o jasnych, żółtych tęczówkach. Cechą charakterystyczną jest głęboka blizna przecinająca twarz. Mężczyzna nosi lekki, przewiewy strój w którego skład wchodzą spodnie, tunika, okrycie głowy i szyi - wszystko w odcieniach bieli.
Widoczny ekwipunek: Płaszcz, tunika, okrycie głowy i szyji, rękawiczki, blaszane plakietki na nadgarstkach oraz pochwa z kataną przypasana u boku.
Multikonta: Azuma
Lokalizacja: Atsui

Re: Kilka pytań

Post autor: Kenshi »

Chyba możesz używać technik tej osoby (czy aby przypadkiem Ino tak nie robiła po przejęciu kontroli nad Shikamaru?). Co do wglądu w atrybuty to raczej to nie wchodzi w grę.
0 x
Wiem, że niektórzy mają ser­ca jak dzwon

Silne, głośne, pra­wie niez­niszczal­ne

Lecz zim­ne jak żela­zo, z które­go je odlano
Obrazek
Osamu

Re: Kilka pytań

Post autor: Osamu »

OKs THX
0 x
Jun

Re: Kilka pytań

Post autor: Jun »

Nie można używać technik z tego co wiem...
0 x
Chuichi

Re: Kilka pytań

Post autor: Chuichi »

Nie możesz używać technik. To jest przejęcie kontroli nad ciałem, a nie nad ciałem, jego doświadczeniem, zdolnościami, wiedzą, uczuciami i wszystkim innym. Przejmując ciało Uchihy nie odpalisz u niego susanoo. Przejęcie kontroli nad kimś nie da Ci też wglądu w jego statystyki.
0 x
Midori

Re: Kilka pytań

Post autor: Midori »

Staty powinny być przejętego. Przynajmniej siła, szybkość , wytrzymałość , percepcja ne? Co do shara to da sie go chyba aktywować po przeszczepie bez uczenia sie dziedzin czy treningu aktywacji więc... Jak przejmiemy kogoś z aktywnym to bonus percepcji itd działa? I jak sytuacja wygląda z chakrą? Używając techniki w czyimiś ciele płacimy z jego slotów chakry bo to chyba logiczne ale czy na pewno można używać technik? Co jesli chcemy uzyc dotonu ale ktos ma inną nature? Żywiołowe odpadają jak nie jesteśmy pewni ze ktoś ma to co my? Hymm. To nie mój temat pytan wiec czemu dodaje pytania?
0 x
Jun

Re: Kilka pytań

Post autor: Jun »

W ogóle nie można używać technik w cudzym ciele, na 99% xd
0 x
Osamu

Re: Kilka pytań

Post autor: Osamu »

Widzę że są podzielne zdania:) Bardzo wszystkim dziękuje, ale chyba na poprawną odpowiedź będę musiał zaczekać od administracji ;)
0 x
Osamu

Re: Kilka pytań

Post autor: Osamu »

Mam jeszcze jedno pytanie:
Nazwa
Chakra Heāt
Pieczęci
Przelanie chakry do przekaźnika
Zasięg
Zależny od długości przekaźnika, nie większy, niż 20 metrów
Koszt
E: 12% | D: 10% | C: 6% | B: 3% | A: 2% | S: 2% | S+: 2% (3% na turę utrzymania)
Dodatkowe
Kontakt przewodnika (włosy, liny etc.) z przeciwnikiem
Opis Prosta technika, będąca w niewielkim stopniu związana z umiejętnością przejmowania ciała, opanowaną przez klan Yamanaka. Użytkownik dzięki nasyceniu swoją chakrą lino podobnego przedmiotu (dobrze przewodzące chakrę, np. własne włosy, żyłki, sznury i łańcuchy - trzy ostatnie możliwe do stworzenia w kuźni) a następnie schwytaniu nim przeciwnika zaczyna finalny etap technik. Jest to skrępowanie ruchów oponenta na tak długo, jak Yamanaka będzie przelewał chakrę przez przekaźnik. Wadą jutsu jest konieczność stania w miejscu, inaczej technika zostanie anulowana, nie wyklucza to jednak używania innych jutsu klanowych. Przy równym poziomie KC wykonawcy i celu, ofiara ma szansę odzyskać wolność, jednak dopiero po turze walki. By mieć pewność wyrwania się z pułapki, ofiara musi mieć wyższą (co najmniej o poziom) KC od użytkownika, bądź gwałtownie uwolnić duże ilości chakry (aktywacja AnK, SM, bijuu itd.), inaczej będzie zdana na łaskę telepaty.
Pisze, ze można w trakcie trwania tej techniki używać jutsu klanowych yamanaka, wiec rozumiem ze innych nie, ale moje pytanie jest takie czy w trakcie trwania tej techniki można na przykład rzucać bronią miotaną, ona nie powinna zakłócać chakry?
0 x
Support nr 6
Support
Posty: 2059
Rejestracja: 9 cze 2015, o 22:55

Re: Kilka pytań

Post autor: Support nr 6 »

https://youtu.be/Fz38cv1nX1Y?t=917 <- widać, że przelewa chakrę nogą, więc rękami możesz operować = możesz użyć broni miotanej

I co do kontroli ciała - wolałbym tu zdanie Exodi, bo imo, jak złapiesz kogoś to kontrolujesz jego ciało. Jeśli byś znał zdolności tej postaci to teoretycznie mógłbyś zmusić go do użycia jutsu (złożenia pieczęci, wykonania konkretnych ruchów tai/ken etc.) ALE kwestią pozostaje, czy to wystarczyłoby do zmuszenia układu chakry przeciwnika do współpracy. Kontrola chakry to kwestia umysły, wspomaganego pieczęciami jeśli trzeba.
A jeśli jutsu/boosty są aktywne na kontrolowanej osobie (sharingan, RnY czy coś) chyba nadal są pod kontrolą ofiary - ona decyduje, czy płaci chakrą na ich dalsze utrzymanie.

Shig - Inu używała jutsu ale za zgodą Shikamaru. Współpracowali, więc stąd brak pewności co do zmuszenia oponenta.
0 x
ODPOWIEDZ

Wróć do „FAQ”

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości