Wiedza Medyczna

Awatar użytkownika
Sasame
Posty: 870
Rejestracja: 21 cze 2021, o 23:40
Wiek postaci: 23
Ranga: Sentoki
Krótki wygląd: ~
- Średniego wzrostu
- Szczupła lecz dobrze zbudowana
- Burza czerwonych włosów
- Błękitne oczy
Ubiór: ~
- Czarna sukienka-kimono w czerwone chmurki
- Wysokie czarne sandały shinobi
Widoczny ekwipunek: ~
- Kabura na lewym udzie
- Kabura na prawym udzie
- Czarna torba przy pasie z tyłu na środku
- Tanto zamocowane poniżej torby
- Czarny płaszcz w czerwony chmurki
- Duży zwój
GG/Discord: MxPl#7094
Multikonta: Ruushi Fea
Lokalizacja: Nawabari (Daishi)

Re: Wiedza Medyczna

Post autor: Sasame »

Wyprawa C i Misja B to jest generalnie taki sam poziom trudności przeciwnika, więc nie wiem w czym problem? Chodzi przecież o czas odnowienia a nie o to jaka literka
0 x
Obrazek | Kuźnia | Ryo | KP | PH | WT |
Awatar użytkownika
Kisuke
Martwa postać
Posty: 2186
Rejestracja: 26 wrz 2020, o 15:40
Wiek postaci: 22
Ranga: Sentoki
Widoczny ekwipunek: ~ Zbroja
~ Gurda przy lewym boku
~ Kabura na prawej i lewej nodze
~ Torba z tyłu na pasie
~ Duży zwój na plecach
Multikonta: Daisuke

Re: Wiedza Medyczna

Post autor: Kisuke »

A moim zdaniem to głupota. Wiedza medyczna to wiedza medyczna i zdobywa się ją razem z rozwijaniem Iryo.
Inaczej zaraz pojawi się pomysły robienia przeszczepów bez posiadanego Iryo, a tylko z wiedzą medyczną. Podobnie z tworzeniem trucizn czy medykamentów. Pojawia się głosy, że przecież mam wiedzę i zrobię misję gdzie ktoś mi pomoże. W bardzo złą stronę to idzie.
Jest to też jeden z bonusów trudnego do rozwijania Iryo(wymóg KC B), więc zostawilbym to tak jak jest, żeby dodatkowo nie osłabiać Iryo.

Jeśli ktoś chce wiedzę to niech się wysili i wbije to Iryo.
0 x
Support nr 6
Support
Posty: 2059
Rejestracja: 9 cze 2015, o 22:55

Re: Wiedza Medyczna

Post autor: Support nr 6 »

Było już tłumaczone wielokrotnie, dlaczego wiedza medyczna przysługuje tylko iryoninom i naprawdę to już trzecia rzecz w ostatnich dwóch dniach, na którą ktoś ma "pomysł", a która była wałkowana już wiele razy. Wiedza medyczna to rzecz, którą iryonini otrzymali jako dodatek do rozwoju dziedziny iryojutsu, aby na jej podstawie móc stawiać diagnozy i aplikować swoje techniki lecznicze w odpowiedni sposób i w odpowiednie miejsca. Ponieważ pojawiało się wiele WT "skanujących" rannych, aby właściwie ocenić ich stan, dodano taką wiedzę, aby medycy mogli sobie z tym poradzić domyślnie, bez robienia pod to bliźniaczych własnych technik.
Dlatego wiedzę medyczną zdobywa się wraz z rozwojem dziedziny odpowiadającej za leczenie, a nie na misjach, gdzie ktoś nam zrobi szybki kurs z anatomii. Wszelkie techniki opierające się na wykorzystaniu słabych punktów organizmu wynikających z doskonałej znajomości ludzkiego ciała powinni mieć ci, którzy naprawdę są na tą wiedzę nakierowani, mimo że wiem jaki to jest atrakcyjny kąsek, aby mieć tą wiedzę i połączyć ją z jakąś bojową dziedziną, a nie tam jakimś niepotrzebnym zabójcom iryojutsu, co nie? Z mojej perspektywy, to najbardziej za pomysłem lobbują ludzie, którzy sami by tą wiedzę sobie chętnie przytulili, bo im to potrzebne do robienia WT bez wydawania zbędnych PH i dlatego dyskutowaliśmy o tym najpierw dwa razy na czacie, teraz jesteśmy w pomysłach, a za tydzień wylądujemy na discordzie i w prośbach. Ja jestem zdecydowanie na nie.
0 x
Awatar użytkownika
Yugen
Postać porzucona
Posty: 301
Rejestracja: 31 maja 2021, o 14:28
Wiek postaci: 20
Ranga: Akoraito
GG/Discord: Angel Sanada#9776
Multikonta: Yue, Koala

Re: Wiedza Medyczna

Post autor: Yugen »

Wiedza medyczna została wprowadzona jako ułatwienie i nie istnieje żadne przeciwskazanie, żeby ją blokować fabularnie ludziom. Tym bardziej, jak po samą wiedzę człowiek chce się wybrać.
Nie jest to dla mnie żaden argument w stosunku do WT, chociaż przyznam, że się ultra dziwaczna maniera porobiła pt blokowania wszystkiego co związane z ciałem ludzkim xD do tej pory takiej nie było, ktoś ją wprowadził, inni chcą się wysilić i pójść w tym celu na misje. Nawet po wprowadzeniu tej wiedzy jakoś nie miałam problemu z moimi technikami celującymi bezpośrednio w bardzo precyzyjne punkty ludzkiej anatomii i te najbardziej wrażliwe. Innymi słowy - wiedza medyczna miała ułatwiać medykom CO WIEDZĄ, a nie nagle blokować resztę ninja i czynić z nich prawdziwych debili w walce.
0 x
Obrazek

N ormality is a paved road:
It's comfortable to walk, but no flowers grow.
- Vincent van Gogh


Bokka - Town of Strangers
Awatar użytkownika
Isei
Martwa postać
Posty: 442
Rejestracja: 17 wrz 2019, o 23:53
Wiek postaci: 24
Ranga: Doko
Krótki wygląd: Dosyć wysoki facet, o kruczoczarnych włosach średniej długości. Wąskie, delikatnie przymróżone oczy również w kolorze czarnym. Wyraźnie widoczne kości policzkowe, które podkreślają kształt twarzy.
Widoczny ekwipunek: Czarny płaszcz z wysokim kołnierzem, pozbawiony kaptura. Na plecach zawieszone złożone Fuuma shuriken, układające się w kształt litery 'X'. Zawsze posiada przy sobie parasol, który często zawieszony jest przy pasie chłopaka. Na prawym palcu wskazującym złoty pierścień z wygrawerowanym emblematem Uchiha.
GG/Discord: Silens#9436

Re: Wiedza Medyczna

Post autor: Isei »

Nie wiem czy ogarniacie, ale medycy dalej mieli by te wiedze z buta, a osoba która te wiedze chce w innym celu musialaby latac na misje.
0 x
Obrazek

It's pointless...
Don't you know? Because that's the way death works.
Wandering the world of the living unnoticed as a spirit, that isn't a continuation of life.
When you die, that's it... There's nothing more... Nothing new begins.
No matter how much you regret or wish, if you couldn't do something in life, you can't suddenly do it when you die. That's just how it works, no way to defy it, try and you end up like this.
We no longer have future to fight for.
Awatar użytkownika
Kisuke
Martwa postać
Posty: 2186
Rejestracja: 26 wrz 2020, o 15:40
Wiek postaci: 22
Ranga: Sentoki
Widoczny ekwipunek: ~ Zbroja
~ Gurda przy lewym boku
~ Kabura na prawej i lewej nodze
~ Torba z tyłu na pasie
~ Duży zwój na plecach
Multikonta: Daisuke

Re: Wiedza Medyczna

Post autor: Kisuke »

Kilka misji ma dawać to co wydanie wieluset PH. No moim zdaniem to żart.
Twoface ma rację, to będzie furtka do tworzenia technik wykorzystujących bonus ze znajomości anatomii człowieka.

No i przypominam, że taki pomysł już się pojawiał. Był odrzucany.
0 x
Awatar użytkownika
Jun
Postać porzucona
Posty: 1735
Rejestracja: 31 maja 2020, o 01:14
Wiek postaci: 22
Ranga: Kenshi | Akoraito
Krótki wygląd: Kapelusz
Widoczny ekwipunek: Zbroja
Duża torba
Miecz i śpiwór
Manierka
GG/Discord: Tario#3987/64789656
Multikonta: Maname | Kabuki
Aktualna postać: Kayo
Lokalizacja: Shigashi no Kibu

Re: Wiedza Medyczna

Post autor: Jun »

Tak sobie porozmawiałem, poczytałem tutaj temat i w sumie toooo...

Doszedłem do wniosku, że rzeczywiście udostępnianie pełnej wiedzy mogłoby nie aż tak bardzo fair [choć i tak wykorzystanie jej jest bardzo ograniczone bez iryo]
Nie mniej wiedza poziomu 1 i 2 mogłaby być udostępniona.
0 x
" RP/PBF to nie zabawa już "
Awatar użytkownika
Kutaro
Posty: 885
Rejestracja: 25 lip 2020, o 21:35
Wiek postaci: 23
Ranga: Dōkō
Krótki wygląd: Wysoki, młody mężczyzna. Czarne ścięte przy czaszce włosy, ciemne okrągłe okulary, kwadratowa szczęka. Popielaty płaszcz do kolan, bez rękawów, ciemne spodnie.
Widoczny ekwipunek: Duży kunai przy pasie, czerwony karwasz na lewej ręce
GG/Discord: Templar#5431
Multikonta: Templar

Re: Wiedza Medyczna

Post autor: Kutaro »

Osobiście byłbym fanem wiedzy 1 i 2 na wyprawie C. Nie wiem otrzymuje się jakiś zwój ze szczegółami, plus talon na miesięczny kurs anatomii. Wydaje mi się, że można to zorganizować. Natomiast jestem przeciwnikiem, żeby za pomocą misji/wypraw można było osiągnąć wiedzę wyższą jak 2. Poziomy 3 i 4 powinny być zarezerwowane dla Iryo.
Tak dla przypomnienia co w walce daje poziom 2:
Nie jest to coś kosmicznie trudnego czego się nie można nauczyć za pomocą "Tajnych schematów ze zwojów".
Od razu chciałbym zaznaczyć, że wolę talon na kurs, gdyż blokuje rozdawanie wiedzy komu popadnie.
0 x
"ale odkąd doszedł Templar, stał się wyrocznią na wszystko,
samemu wkładając w cokolwiek minimum pracy i effortu"

Obrazek
Awatar użytkownika
Yami
Posty: 2830
Rejestracja: 25 paź 2017, o 20:14
Wiek postaci: 25
Multikonta: Reigen

Re: Wiedza Medyczna

Post autor: Yami »

Jun ale to tak naprawdę propozycja misji tak naprawdę jest tylko spamerską próbą przepchnięcia czegoś co gracz i tak robi - farmi misje. Nie dość, że dostanie PH, to jeszcze nagrodę jak z wyprawy za taką samą jakość postów. W takim wypadku już zwykły trening będzie lepszy bo gracz będzie musiał napisać coś więcej niż 'przy okazji do farmienia PH'
0 x
Awatar użytkownika
Kazuma
Posty: 848
Rejestracja: 28 kwie 2021, o 13:23
Wiek postaci: 18
Ranga: Dōkō
GG/Discord: Avarice#3584
Multikonta: Avarice

Re: Wiedza Medyczna

Post autor: Kazuma »

Generalnie argumentacja strony przeciwnej mnie przekonuje. Prawdopodobnie jeśli pomysł miałby przejść w jakiejś formie to udostępnienie wiedzy I i II poziomu i to z wyprawy bo omijamy skutecznie potrzebę wydania PH. Alternatywę mógłby stanowić trening z graczem, który jest medykiem. Czyli te dwie drogi (razem) zupełnie jak to jest z wiedzą o przeszczepach, którą można nabyć od kogoś kto to wie lub udać się po nią na wyprawę.

Oprócz tego...
Na ten podstawowy poziom można otworzyć Iryo na rangę D i nie jest to jeszcze kosmiczny koszt. Ranga C również i znajduje się na niej fajna ofensywna technika, którą można połączyć z jakimś stylem walki. Wiem, że to brzmi dziwnie jak poruszam wielokrotnie temat mety na maksowanie jednej rzeczy, ale jest to jedna z nielicznych dziedzin gdzie faktycznie otworzenie jej na rangę C daje nam coś użytecznego czego nie dostarczą nam inne dziedziny i może mieć to sens. Bo w przypadku dajmy na to żywiołowych otwieranie ich na niską rangę dla walorów ofensywnych nie ma sensu. Tam po prostu tak jak tutaj idzie się po utility. Jakieś wejście pod ziemię, mgła z wody itd. Zakładając, że to coś dodatkowego, a nie nasza główna ścieżka rozwoju rzecz jasna.
0 x
~ Zawsze i wszędzie, reberu j... będzie ~ Obrazek
Henge
Awatar użytkownika
Jun
Postać porzucona
Posty: 1735
Rejestracja: 31 maja 2020, o 01:14
Wiek postaci: 22
Ranga: Kenshi | Akoraito
Krótki wygląd: Kapelusz
Widoczny ekwipunek: Zbroja
Duża torba
Miecz i śpiwór
Manierka
GG/Discord: Tario#3987/64789656
Multikonta: Maname | Kabuki
Aktualna postać: Kayo
Lokalizacja: Shigashi no Kibu

Re: Wiedza Medyczna

Post autor: Jun »

Jeśli dać tutaj wyprawę to...

Wiedza o przeszczepach - wyprawa C
Wiedza medyczna poziom 1 lub 2 - Wyprawa C
Ciężarki - Wyprawa C
i tak dalej...

Wyprawa raz na 3 miesiące, biorąc pod uwagę, że na wyprawie się jest ze 2 max 3 moze trzy miesiące, czasem więcej, to daje ci max 2 wyprawy na rok.

Także have fun i wybieraj mądrze.


Właśnie dlatego wyprawa to zbyt duży overkill nieproporcjonalny do nagrody.
0 x
" RP/PBF to nie zabawa już "
Awatar użytkownika
Kutaro
Posty: 885
Rejestracja: 25 lip 2020, o 21:35
Wiek postaci: 23
Ranga: Dōkō
Krótki wygląd: Wysoki, młody mężczyzna. Czarne ścięte przy czaszce włosy, ciemne okrągłe okulary, kwadratowa szczęka. Popielaty płaszcz do kolan, bez rękawów, ciemne spodnie.
Widoczny ekwipunek: Duży kunai przy pasie, czerwony karwasz na lewej ręce
GG/Discord: Templar#5431
Multikonta: Templar

Re: Wiedza Medyczna

Post autor: Kutaro »

Wciąż wiedza medyczna to nie jest jakiś must-have. Osobiście jestem zdania, że podstawowym sposobem jej zdobycia powinno być Iryo. Taka wyprawa to udogodnienie jeśli komuś pasuje do postaci, nie jakiś obowiązek, który każdy musi odbyć. Nawiasem mówiąc ciężarki powoli stają się takim wymuszeniem wyprawy.

Tldr: wiedza medyczna nie powinna być wygodna w zdobyciu
0 x
"ale odkąd doszedł Templar, stał się wyrocznią na wszystko,
samemu wkładając w cokolwiek minimum pracy i effortu"

Obrazek
Awatar użytkownika
Airan
Posty: 330
Rejestracja: 31 maja 2021, o 23:10
Wiek postaci: 25
Ranga: Akoraito / Rekrut
Krótki wygląd: Dość wysoka, opalona, kruczoczarne włosy do pasa, fiołkowe oczy.
Multikonta: Yukirin

Re: Wiedza Medyczna

Post autor: Airan »

Zgadzam się z Kutaro. Tak jak pisałam - jeśli już to na wyprawie, to w końcu ominięcie wymogu wbijania dziedzin, no i wyprawami można to łatwo kontrolować i się każdy zastanowi dwa razy czy to w ogóle potrzebne, zamiast po prostu robić sobie tematycznej misji by dostać dodatkowa wiedzę, która normalnie przysługuje tylko i wyłącznie iryoninom. Przy okazji faktycznie do zdobycia powinny być tylko dwa poziomy, a nie wszystkie.
0 x
Obrazek
·
nie przetnie białej ciszy pod chmurą ołowianą
lotu swego nie zniży nad łąki złotą plamą
przeraża mnie ta chwila, która jej wolność skradła
jaskółka czarny brylant wrzucony tu przez diabła
Awatar użytkownika
Isane
Postać porzucona
Posty: 374
Rejestracja: 15 kwie 2021, o 18:12
Wiek postaci: 22
Ranga: Dōkō
Multikonta: Nana

Re: Wiedza Medyczna

Post autor: Isane »

Jeśli będzie misja C a potem nawet B to zabierzecie tą możliwość nam wszystkim bambikom. Większość z nas nie osiągnie możliwości pójścia samemu na misje czy wyprawę B przez następne kilka lat : ). Przez to, że większość osób gra bardzo długo albo ma transfery poprzeczkę stawiacie bardzo wysoko. Przez to większość nowych graczy zaczyna grać i szybko rezygnuje. Wiedza medyczna jest jednym z wielu dziedzin/problemów
0 x
Volatile Arrogant Passionate Selfish Confident Inventive
Charming Ruthless Manipulative Insincere Intense Mercurial
Awatar użytkownika
Airan
Posty: 330
Rejestracja: 31 maja 2021, o 23:10
Wiek postaci: 25
Ranga: Akoraito / Rekrut
Krótki wygląd: Dość wysoka, opalona, kruczoczarne włosy do pasa, fiołkowe oczy.
Multikonta: Yukirin

Re: Wiedza Medyczna

Post autor: Airan »

@Isane
Ale to nie jest jedyna możliwość zdobycia tej wiedzy. Ona przysługuje automatycznie podczas rozwijania Iryojitsu. Jasne, nie jest to dziedzina tak całkowicie dla nowych postaci - ale nie ma być. Tym niemniej na pewno łatwiej rozwinąć Iryojitsu niż iść na misję/wyprawę, a ten temat jest o alternatywnym zdobyciu wiedzy, która domyślnie miała być tylko i wyłącznie dla osób rozwijających iryo, więc nie do końca rozumiem Twoje stanowisko w tej sprawie jeśli mam być szczera.
0 x
Obrazek
·
nie przetnie białej ciszy pod chmurą ołowianą
lotu swego nie zniży nad łąki złotą plamą
przeraża mnie ta chwila, która jej wolność skradła
jaskółka czarny brylant wrzucony tu przez diabła
Zablokowany

Wróć do „Odrzucone”

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość