Wiedza Medyczna

Awatar użytkownika
Isane
Postać porzucona
Posty: 374
Rejestracja: 15 kwie 2021, o 18:12
Wiek postaci: 22
Ranga: Dōkō
Multikonta: Nana

Re: Wiedza Medyczna

Post autor: Isane »

Może źle to opisałam ogólnie uważam, że cały pomysł jest super wiec dla Iseia +1. Po prostu jeśli będzie to wyprawa B to dyskwalifikuje to w ten sposób wszystkich bez transferów, którzy grają mniej niż kilka lat. I trochę się nie opłaca. Dużo łatwiej jest po prostu otworzyć Iryo w takim wypadku. Tylko o to mi chodziło.
0 x
Volatile Arrogant Passionate Selfish Confident Inventive
Charming Ruthless Manipulative Insincere Intense Mercurial
Awatar użytkownika
Ao
Postać porzucona
Posty: 297
Rejestracja: 22 kwie 2021, o 23:19
Wiek postaci: 16
Ranga: Samuraj
Krótki wygląd: Wysoki, szczupły, dobrze zbudowany, przystojny brunet o niebieskich oczach, ubrany w ciemnogranatowe kimono.
Widoczny ekwipunek: Wakizashi przy pasie.
GG/Discord: Aka#1339
Multikonta: Akio Maji, Doge

Re: Wiedza Medyczna

Post autor: Ao »

Meh. Jak ktoś może robić wyprawę B, to jest mnóstwo innych rzeczy po które chce się iść. Zaproponowanie wypraw po wiedzę medyczną to nic innego, jak dawanie iluzji wyboru.
0 x
Obrazek
Awatar użytkownika
Kisuke
Martwa postać
Posty: 2178
Rejestracja: 26 wrz 2020, o 15:40
Wiek postaci: 22
Ranga: Sentoki
Widoczny ekwipunek: ~ Zbroja
~ Gurda przy lewym boku
~ Kabura na prawej i lewej nodze
~ Torba z tyłu na pasie
~ Duży zwój na plecach
Multikonta: Daisuke

Re: Wiedza Medyczna

Post autor: Kisuke »

Mówimy tutaj o robieniu wyprawy C bądź B, po rzecz, którą można zdobyć za 50 lub 150(łącznie) PH? Przecież to jest robienie jakiegoś dziwnego obejścia, całkowicie bezsensownego dla zaoszczędzenia praktycznie niczego.

Tymczasem tworzy nam to wielkie problemy, jak chociażby np. wymaganie Iryo B przy tworzeniu ludzkich lalek u Ayatsuri. Skoro możliwa będzie wiedza do zdobycia, to może i tam zmienimy, że można zrobić wyprawę po wiedzę o tworzenie ludzkich lalek i nie będzie potrzeby posiadania Iryo.
A to tylko pierwszy przykład z brzegu.

Jak już zostało powiedziane, temat był omówiony i odrzucony, nie widzę powodu wrzucania go na forum publiczne ponownie, bo odpowiedź jest w sumie jedna: nope.
0 x
Kuzuri Kai
Postać porzucona
Posty: 39
Rejestracja: 8 maja 2021, o 16:52
Wiek postaci: 20
Ranga: Samuraj
Krótki wygląd: Atletyczny, słusznego wzrostu mężczyzna. Szmaragdowo-zielone oczy z domieszką brązu. Przedzielająca lewą brew na dwie części blizna - pamiątka harców lat młodości.
Widoczny ekwipunek: Torba przy pasie i... tfu, na razie,... wielki kunai.
GG/Discord: corpus#3610

Re: Wiedza Medyczna

Post autor: Kuzuri Kai »

Ja zgadzam się z Seinarem, ewentualnie po części z Kutaro i Airan. Jeśli ktoś potrzebuje wiedzy medycznej, to ma wybór - iryo. Teraz rozważane jest lekkie ustępstwo, które jednak nie może pójść za daleko z dość oczywistych względów, o których pisał Seinar, a potem wspominał chyba Kutaro. Dlatego też wysoki wymóg dla osób, które chcą ją dodatkowo zdobyć jest tutaj, moim zdaniem, jedynym rozsądnym rozwiązaniem. W dodatku, dostęp do wiedzy maksymalnie. 1. i 2. poziomu. Również jestem świeżakiem forumowym, ale właściwie nie widzę powodu, dlaczego coś takiego powinno być dla nas łatwo dostępne. Niemniej, tak jak pisze Seinar i chyba teraz Kisuke, którego post pojawił się tuż przed dodaniem mojego, nie widzę sensu otwierania czegoś takiego poza iryo.
0 x
Awatar użytkownika
Isane
Postać porzucona
Posty: 374
Rejestracja: 15 kwie 2021, o 18:12
Wiek postaci: 22
Ranga: Dōkō
Multikonta: Nana

Re: Wiedza Medyczna

Post autor: Isane »

Nie wiem czy to ma jakiekolwiek znacznie, ale chciałam tylko dodać, że anatomia jest podstawową wiedza medyczną, której wszyscy uczymy się zaraz na początku. Wiem, że forum nie jest jak rl. To tylko taka luźna myśl, nie musicie jej brać pod uwagę. Wiedza medyczna jest bardzo rozbudowana, więc poziom 1 to dla mnie anatomia, chemia, funkcjonowanie organizmu, jakieś inne podstawy itp. Poziom 2 to typowo już przydatne rzeczy typu symptomy, tworzenie odpowiednich leków, postawienie trafnej diagnozy, wiedza o poszczególnych chorobach czy przypadkach itp.
Przynajmniej tak by to pasowało w porównaniu z rl, żeby seido miało wymóg tylko poziomu 1. No ale to forum, więc rozumiem różnice.
Buziaki!

Jeśli ta dyskusja jest już zamknięta to przepraszam : D
0 x
Volatile Arrogant Passionate Selfish Confident Inventive
Charming Ruthless Manipulative Insincere Intense Mercurial
Awatar użytkownika
Misae
Posty: 1523
Rejestracja: 17 gru 2017, o 10:38
Wiek postaci: 28
Ranga: Akoraito
Krótki wygląd: Białowłosa, o dwukolorowych tęczówkach - lewa srebrzysto-biała, a prawa fiołkowa, ubrana w płaszcz, rękawiczki ze stalowym ochraniaczem. Na szyi kwiatowa kolia, powyżej, po prawej stronie pozioma blizna; różowe kanzashi we włosach
Widoczny ekwipunek: Torba na lewym i prawym biodrze;plecak
GG/Discord: Misae#1695

Re: Wiedza Medyczna

Post autor: Misae »

Osobiście średnio podoba mi się takie obejście - wyprawa/misja.
  • Iryonin wydaje PH by mieć dostęp do technik i wiedzy - czyli musi chodzić na misje, dostaje PH, które wydaje konkretnie na Iryo i ma wiedzę
    misje -> by mieć PH -> by otworzyć dziedzinę -> mieć wiedzę
  • Losowy kowalski idzie na misje/wyprawę po wiedzę -> dostaje za nią PH & dostaje za nią wiedzę -> kończy mając wiedzę i PH do inwestowania w to co chce nie martwiąc się Iryo
Nie ma co ukrywać, że jest to dużo bardziej opłacalna wersja jeżeli nie chce się bezpośrednio leczyć, a korzystać z wiedzy medycznej by robić trucizny czy do innych technik wymagających iryo. Tak jak wspomniał TF wiedza medyczna jest to bardzo specyficzna wiedza dostępna dla medyków. Osobiście jestem na NIE.
0 x
Obrazek
Awatar użytkownika
Minoru
Posty: 784
Rejestracja: 3 kwie 2019, o 17:58
Wiek postaci: 30
Ranga: Akoraito
Krótki wygląd: Dorosły już mężczyzna o krótko przystrzyżonej brodzie i włosach dość niechlujnie związanych w kucyk.
Widoczny ekwipunek: - 2 x Torby umieszczone na plecach, przy pasie
- 2 x Katana wisząca u lewego boku
- Kamizelka shinobi

Re: Wiedza Medyczna

Post autor: Minoru »

Pomysł na kompromis. <catgun>

Niech będą wyprawy po wiedzę, ale niech będzie to ograniczone do najniższych poziomów, żeby każdy mógł wiedzieć gdzie leży serce, ale nikt nie był mistrzem trafiania w tenketsu jeśli nie jest przeszkolony z iryo.
0 x
Prowadzone misje:
  • Tetsu Maji - D Przekleństwo pustyni (Wolna)
  • Tsukune - Wyprawa B Zdradzicecki Korikami (Przejęta)
  • Arii - Zadanie specjalne C Kress
Awatar użytkownika
Sasame
Posty: 846
Rejestracja: 21 cze 2021, o 23:40
Wiek postaci: 23
Ranga: Sentoki
Krótki wygląd: ~
- Średniego wzrostu
- Szczupła lecz dobrze zbudowana
- Burza czerwonych włosów
- Błękitne oczy
Ubiór: ~
- Czarna sukienka-kimono w czerwone chmurki
- Wysokie czarne sandały shinobi
Widoczny ekwipunek: ~
- Kabura na lewym udzie
- Kabura na prawym udzie
- Czarna torba przy pasie z tyłu na środku
- Tanto zamocowane poniżej torby
- Czarny płaszcz w czerwony chmurki
- Duży zwój
GG/Discord: MxPl#7094
Multikonta: Ruushi Fea
Lokalizacja: Nawabari (Daishi)

Re: Wiedza Medyczna

Post autor: Sasame »

Ewentualnie można zrobić wiedzę medyczną możliwą do kupienia za PH, tylko taniej niż jakby trzeba było rozwijać iryo, na przykład dać 25 PH za poziom wiedzy medycznej, wtedy Ci co chcą iść w Iryo, mają i tak wiedze w pakiecie a Ci co chcą mieć tylko wiedzę to nie muszą inwestować nie wiadomo ile PH w nową dziedzinę żeby móc korzystać z tych rzeczy.
0 x
Obrazek | Kuźnia | Ryo | KP | PH | WT |
Support nr 6
Support
Posty: 2059
Rejestracja: 9 cze 2015, o 22:55

Re: Wiedza Medyczna

Post autor: Support nr 6 »

Ostatecznie po dyskusji pomysł zostaje odrzucony i żadnych zmian w zdobywaniu wiedzy medycznej nie będzie.
0 x
Zablokowany

Wróć do „Odrzucone”

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości