Zmiana regulaminu

Support nr 6
Support
Posty: 2059
Rejestracja: 9 cze 2015, o 22:55

Re: Zmiana regulaminu

Post autor: Support nr 6 »

Ja w sumie powiem od siebie, że żadnych zmian w regulaminie WT/kuźni nie przewiduję BO (to jest moje zdanie jako moda technicznego, ale nie przegadywaliśmy tego na żadnej konfie ani nicz):

1. Czy zmiana 48 na 24 albo dopisanie "gdy nastąpiła wypowiedź" cokolwiek zmieni? To znaczy, czy nagle zwolni to czas modom w prawdziwym życiu? Będą mogli iść do dziewczyny/żony/szefa i powiedzieć "sorry dzisiaj nie mam czasu bo mi zmienili regulamin kuźni"? Nie wydaje mi się, żeby problem leżał w regulaminie i żeby powodem tych opóźnień było świadome wykorzystywanie tego czasu na odpis do maksimum, skoro i tak niejednokrotnie jest on przekraczany.
Oczywiście będzie można wcześniej zacząć truć komuś tyłek o odpis na komunikatorach, co tylko zwiększy frustrację między graczami, bo ponownie: gdy ktoś nie ma czasu to i tak nie przeanalizuje i nie odpisze w danym temacie. I co wtedy? Będziecie mu machać przed nosem linkiem do regulaminu? Dziecinne i bez sensu. I wyprzedzając już kolejne pomysły: modzi nie są nagradzani za pracę w WT/kuźni, więc nie będą też karani.

2. Oczywiście ja wiem, że obecnie tempo przepychania czegokolwiek w wt/kuźni jest tragiczne i moim zdaniem jest to spowodowane zbyt małą aktywnością Budysia i Yukirin. Nie wiem jak u Budysia (który ostatnio chyba jest już częściej), ale Yukirin ma chyba ostatnio nawał pracy irl. To w sumie nie moja sprawa, bo chodzi mi o to, że gdy sam byłem modem całkiem niedawno, to bez aktywnych ludzi, którzy mają kierować działem, w ogóle nie było presji aby zajrzeć do tych technik i tam odpisać. Gdy szef nie daje przykładu i się nie stara, to pracownicy automatycznie rozluźniają się w podobny sposób i to widać w obecnej sytuacji. To pociąga za sobą kolejne konsekwencje, bo o wiele wolniej zamyka się temat w WT, gdy najpierw opracowują go modzi, a potem admin/mod przychodzi na gotowe żeby tylko klepnąć i przenieść. Jeśli sytuacja jest odwrotna i admin/mod prowadzi dyskusję i to on jest motorem do zmian i poprawek, to wtedy pozostali modzi zamiast rzucania każdy swoim oryginalnym pomysłem, też mają ułatwione zadanie i mogą odnosić się do jednej, konkretnej wersji, co znacznie usprawnia cały proces.

Podsumowując, moim zdaniem proponowana zmiana w regulaminie nie zmieni nic w działaniu tych działów, zmieni natomiast relacje między modami a graczami na gorsze. Moim proponowanym rozwiązaniem jest pogadanka Yukirin ze swoimi modami i większe zaangażowanie szefów tych działów w ich funkcjonowanie. Niestety nikogo nie weźmiemy za łeb i nie wetkniemy głowy w monitor na otwartej stronie z WT, nawet zmieniając REGULAMIN.
0 x
Awatar użytkownika
Kazuma
Posty: 848
Rejestracja: 28 kwie 2021, o 13:23
Wiek postaci: 18
Ranga: Dōkō
GG/Discord: Avarice#3584
Multikonta: Avarice

Re: Zmiana regulaminu

Post autor: Kazuma »

Ogólnie widzę straszne obracanie kota ogonem wokół zapisu, który jest po prostu błędny. Rozumiem, że ktoś może nie mieć czasu albo musi się zastanowić. Może mu wypaść sytuacja losowa i nie odpisze. Ale jaki ma to związek z tym, że może legalnie olewać technikę / przedmiot i napisać sobie jak cała robota zrobiona? Twoface wyciągnął rzecz jasna właściwą diagnozę problemu, ponieważ przynajmniej ja na aktywność modów WT w moich tematach jakoś bardzo narzekać nie mogę. Natomiast z ogólnymi różnie bywa i nawet pierdołowate rzeczy, które bez żadnej dyskusji modów WT miały same akcepty potrafiły leżeć pomimo zapewnień z nie tak dawnego tematu z alchemią, że rzeczy potrafią przejść w parę godzin. Nie, nie potrafią.

Natomiast powtórzę, obecny zapis to luka którą można legalnie wykorzystywać. Nie chodzi o to by spamować komuś non stop, ale grzecznie przypomnieć żeby się wypowiedział. A w ekstremalnych przypadkach złożyć skargę do administracji, że się nie wywiązuje ze swoich obowiązków, a wgląd w twórczość graczy ma przez zna ich build. Na pewno prędzej czy później się taki kwiatek trafi.

Brak aktywności sprawia problemy, bo kilka osób będzie miało różną wizję na jakiś przedmiot / technikę zwłaszcza ktoś z ogólnych, których akcept jest przecież wymagany. Człowiek dostosuje się do tego co mu mówią, a tu ktoś wyskoczy niczym Filip z konopi i on chce inaczej. Doprowadza to do stanu, że bardzo często by coś przeszło przez WT musi być słabsze od technik kanonicznych albo wchodzi na absurdalne rangi. Również uważam za błędne założenie jak to tam Ao ujął:
Coś takiego uważam, za zwykłe chamstwo. Po to jest się tym cholernym modem by przedstawić komuś alternatywę w jaki sposób to mogłoby przejść jeśli może. Jeśli tak nie będzie to następuje konkurs kto da większego nerfa i dostosuj się bo jak nie to mam cię w dupie, a jak mi się nie spodoba to i tak nie masz akcepta. No i nie zapomnijmy że odpiszę sobie po 48h na każdą z wersji bo czemu nie. Jak już dział ma funkcjonować powoli to niech chociaż będzie efektywny i niech modzi wyciągają rękę do gracza a nie na nią plują. Bo ciężko odnieść inne wrażenie gdy widzę takie wypowiedzi.
0 x
~ Zawsze i wszędzie, reberu j... będzie ~ Obrazek
Henge
Awatar użytkownika
Ao
Postać porzucona
Posty: 297
Rejestracja: 22 kwie 2021, o 23:19
Wiek postaci: 16
Ranga: Samuraj
Krótki wygląd: Wysoki, szczupły, dobrze zbudowany, przystojny brunet o niebieskich oczach, ubrany w ciemnogranatowe kimono.
Widoczny ekwipunek: Wakizashi przy pasie.
GG/Discord: Aka#1339
Multikonta: Akio Maji, Doge

Re: Zmiana regulaminu

Post autor: Ao »

To sobie uważaj to za chamstwo. Nie masz pojęcia z jakimi tekstami od graczy spotykamy się w kuźni :) Nie będziemy doradzać ludziom, którzy plują na nas, kiedy im chcemy coś znerfić. Z ludźmi, którzy podważają nasze zdanie i biegną do administracji wykłócać się (a i tak administracja przyznaje nam racje). My jesteśmy od akceptowania i odrzucania, a to nasza dobra wola, czy komuś coś doradzimy czy nie. Jak ktoś jest chamem i wytyka nam wszystko, do tego wytyka nam niekompetencje, to nie wiem jak można liczyć na coś więcej niż akcept/odrzucam.

PS:
Tak wyglądają niektóre techniki wymyślone przez naszych graczy.
0 x
Obrazek
Awatar użytkownika
Kisuke
Martwa postać
Posty: 2187
Rejestracja: 26 wrz 2020, o 15:40
Wiek postaci: 22
Ranga: Sentoki
Widoczny ekwipunek: ~ Zbroja
~ Gurda przy lewym boku
~ Kabura na prawej i lewej nodze
~ Torba z tyłu na pasie
~ Duży zwój na plecach
Multikonta: Daisuke

Re: Zmiana regulaminu

Post autor: Kisuke »

Personalne wycieczki zostawcie sobie na prywatne rozmowy. Temat dotyczył naginania regulaminu, czy wręcz notorycznego łamania, a nie tego kto i za co mógł się obrazić.

Do argumentu przekraczania 48h na odpis nie odniósł się żaden z modów, cały czas nie widząc w tym żadnej swojej winy.
Co do braku czasu jeszcze tylko powiem. W kuźni/WT jest 5 modów i 2 adminów, to daje 7 osób i teraz wystarczy że raz na 48h wypowie się JEDNA z nich. Mimo tego, wszyscy olewają to równo.
0 x
Awatar użytkownika
Ayatsuri Yuu
Posty: 578
Rejestracja: 25 wrz 2020, o 14:23
Wiek postaci: 22
Ranga: Ogar
Krótki wygląd: szczupły, delikatnie umięśniony, czarnowłosy, zielonooki
Widoczny ekwipunek: odznaka ninja, duża torba, bandaże na rękach, dwie kabury na broń, duży pojemnik na substancję na ramieniu (pełen piasku), Yakei, płaszcz

Re: Zmiana regulaminu

Post autor: Ayatsuri Yuu »

Seinar, połowicznie się z Tobą zgadzam. Rozumiem całkowicie, że modzi mają swoje sprawy, życie i nie będą przedkładać nad nie forum. Kwestia jednak jest taka, że nie mówimy o pojedynczych przypadkach, a o sytuacjach, które zdarzają się notorycznie. Jeśli ktoś ciągle nie ma czasu na zajmowanie się takim działem, powinien zrezygnować, takie jest moje zdanie. My naprawdę nie narzekamy dlatego, że przekroczenie czasu zdarzyło się raz czy dwa, tylko dlatego, że jest to sytuacja powtarzająca się ciągle.
Co do zasady pewnie nie robią tego, byle wykorzystać czas na maksa, jednak nawet w tym temacie mamy przykład Shinsa, który przyznaje, że jak ktoś porusza w temacie jakąś kwestię, a on chce omówić inną to temat olewa. Właśnie z takimi patologiami chcemy walczyć przez zaproponowany zapis w regulaminie. Czy sprawi on, że będzie idealnie? Szczerze wątpię. Czy sprawi, że będzie lepiej niż teraz? To już według mnie jak najbardziej. Jesteśmy dorośli, więc jak napiszę do moda X o czas, a ten da mi znać, że sorry, ale nawał pracy, rocznica związku, lekarz, cokolwiek i potrzebuje więcej czasu to spoko, zaakceptuję to. To samo oczywiście jakby nie podał przyczyny, a zwyczajne "nie zdążyłem" też ok, nie każdy chce się dzielić szczegółami życia z randomami w necie. Ten zapis nie ma służyć temu, by zmuszać ludzi do rezygnacji z prywatnego życia, a najlepiej jeszcze z własnych postaci, by siedzieli cały czas w WT i Kuźni, ale ma być "batem" na tych, którzy sobie to olewają.
Ponownie rzucę przykładem, który już tu pisałem, ale może nie wybrzmiał dostatecznie. Jak mod X napisze mi "zmień to", to modzi Y i Z nie muszą wcale czekać z napisaniem aż to się stanie. Może być tak, że zależy mi na dyskutowanym punkcie, milczenie innych modów traktuję zazwyczaj jako cichą zgodę, ale o wiele lepiej byłoby gdyby napisali "Zgadzam się z X, trzeba to zmienić"/"Jak dla mnie to może zostać, ale zmień coś innego/akcept".
Według niektórych to może być mało konstruktywne, ale graczowi może umożliwić przejście techniki w formie, jaką preferuje, przez zwyczajne przegłosowanie przez pozostałych jakiejś opcji. Obecnie to wygląda często tak, że każdy sobie rzepkę skrobie, co nie powinno mieć miejsca.

Co do punktu 2, w sumie się zgadzam, natomiast uważam, że proponowana zmiana mimo wszystko polepszy działanie tych działów.
Pogadanka Yukirin z modami oczywiście na plus, ale moim zdaniem powinny być obie opcje.

No i naprawdę, przestańcie z tym "to wina tylko kilku osób, usunąć Ayatsuri". To nie do Seinara, bo jego zarzuty były merytoryczne, natomiast taki zarzut widać i u Shinsa i u Ao

Kazuma, ponownie bardzo trafnie
0 x
Awatar użytkownika
Yugen
Postać porzucona
Posty: 301
Rejestracja: 31 maja 2021, o 14:28
Wiek postaci: 20
Ranga: Akoraito
GG/Discord: Angel Sanada#9776
Multikonta: Yue, Koala

Re: Zmiana regulaminu

Post autor: Yugen »

Biorąc pod uwagę, że każdy mod robi to dobrowolnie, a gracze czują się pokrzywdzeni, proponuję usunąć ten zapisek i usunąć ograniczenie czasowe nakładane na modów. Rozwiąże to problem całkowicie.

Ani WT ani kuźnia nigdy nie jest potrzebna na już na gwałt. Jak się komuś nudzi to zajęcie łatwo sobie znaleźć w dobie internetu.
0 x
Obrazek

N ormality is a paved road:
It's comfortable to walk, but no flowers grow.
- Vincent van Gogh


Bokka - Town of Strangers
Awatar użytkownika
Ario
Posty: 2143
Rejestracja: 18 maja 2020, o 10:21
Wiek postaci: 19
Ranga: Sentoki
Krótki wygląd: Pomarańczowo-włosy chłopak, noszący na plecach płaszcz z znakiem Kropli.
Widoczny ekwipunek: Na plecach ma duży, dziwny plecak, a na jego barku spoczywa czarna salamandra w zółte kropki.
GG/Discord: Boyos#3562

Re: Zmiana regulaminu

Post autor: Ario »

0 x
Awatar użytkownika
Kazuma
Posty: 848
Rejestracja: 28 kwie 2021, o 13:23
Wiek postaci: 18
Ranga: Dōkō
GG/Discord: Avarice#3584
Multikonta: Avarice

Re: Zmiana regulaminu

Post autor: Kazuma »

To ja proponuję wybierać modów powszechnym głosowaniem bez udziału administracji, a także usuwać. Wtedy pozostają ci spełniający wymogi graczy :) Jeśli społeczności odpowiadać będzie ilość czasu którą poświęcają no to świetnie. Obecnie jednak mamy sytuację w której to administracja odpowiada za sprawność działania forum to niech ją usprawnia, a nie tłumaczenie brakiem wynagrodzeń (czyli dobrowolnością). Jak byłem na stołku proponowałem żeby były. Wtedy można się bardziej skupić na pełnionej funkcji niż grze, ale zostało to odrzucone więc tłumaczenie się pracą charytatywną jest niepoważne.
0 x
~ Zawsze i wszędzie, reberu j... będzie ~ Obrazek
Henge
Awatar użytkownika
Kisuke
Martwa postać
Posty: 2187
Rejestracja: 26 wrz 2020, o 15:40
Wiek postaci: 22
Ranga: Sentoki
Widoczny ekwipunek: ~ Zbroja
~ Gurda przy lewym boku
~ Kabura na prawej i lewej nodze
~ Torba z tyłu na pasie
~ Duży zwój na plecach
Multikonta: Daisuke

Re: Zmiana regulaminu

Post autor: Kisuke »


Słowo klucz to "ROBI". Bo jeżeli nie robi i ma problemy z przestrzeganiem zasad, to się takiego wymienia. Kuźnia i WT są dobrowolne, nie powinno być w nich osób, które nie dość, że nie potrafią przestrzegać zasad i regulaminu nałożonego przez forum, to jeszcze powodują dysatysfakcę użytkowników. To pokazuje brak ich zainteresowania tym, żeby forum było lepsze, a daje tylko wątpliwą władzę i możliwość pokazywania, że są "lepsi" od innych.
0 x
Awatar użytkownika
Shinsu
Posty: 811
Rejestracja: 18 kwie 2021, o 10:40
Wiek postaci: 23
Widoczny ekwipunek: Dwie torby u pasa.
GG/Discord: Shins#7007

Re: Zmiana regulaminu

Post autor: Shinsu »

@Yuu proszę nie przekręcać moich słów. Ja nigdzie nie pisałem, że temat olewam. Jeśli widzę, że coś jest przez kogoś omawiane i zgadzam się z tym kierunkiem, to zwyczajnie nic nie piszę, ale nie ignoruję tematu. A jak widzę, że się gracz nie potrafi dogadać z danym modem, to wtedy piszę swoje stanowisko. To, że nie ma tam fizycznie śladu po tym, że czytam dyskusje na bieżąco nie oznacza, że ignoruję tematy.
0 x
Awatar użytkownika
Ayatsuri Yuu
Posty: 578
Rejestracja: 25 wrz 2020, o 14:23
Wiek postaci: 22
Ranga: Ogar
Krótki wygląd: szczupły, delikatnie umięśniony, czarnowłosy, zielonooki
Widoczny ekwipunek: odznaka ninja, duża torba, bandaże na rękach, dwie kabury na broń, duży pojemnik na substancję na ramieniu (pełen piasku), Yakei, płaszcz

Re: Zmiana regulaminu

Post autor: Ayatsuri Yuu »

No to jak mówię, jeśli się zgadzasz to też pisać.

I wciąż czekam na przykłady kiedy to olewałem czyjeś propozycje zmian. Jedyna sytuacja, gdzie na coś komuś nie odpisałem, jaką pamiętam, to z obecnego projektu, gdzie nie odpowiedziałem na jeden zarzut, bo Isei zedytował posta, jak mu odpisywałem, a jak tylko mi o tym powiedział to dodałem i na to odpowiedź

Edit: przy czym mówiłem o sytuacji gdy chcesz wprowadzić inną zmianę niż obecnie dyskutowana. Może nie powiedziałeś wprost, że olewasz, ale napisałeś o czekaniu aż temat zostanie omówiony by dopiero potem poruszyć inny
0 x
Awatar użytkownika
Jun
Postać porzucona
Posty: 1735
Rejestracja: 31 maja 2020, o 01:14
Wiek postaci: 22
Ranga: Kenshi | Akoraito
Krótki wygląd: Kapelusz
Widoczny ekwipunek: Zbroja
Duża torba
Miecz i śpiwór
Manierka
GG/Discord: Tario#3987/64789656
Multikonta: Maname | Kabuki
Aktualna postać: Kayo
Lokalizacja: Shigashi no Kibu

Re: Zmiana regulaminu

Post autor: Jun »

No to wiecie. Zawsze można wykorzystać pierwotny pomysł yuu i dać limit na jakieś 72 godziny na odpis i potem truć takiemu, że nie odpowiada. <catpat>
0 x
" RP/PBF to nie zabawa już "
Awatar użytkownika
Kisuke
Martwa postać
Posty: 2187
Rejestracja: 26 wrz 2020, o 15:40
Wiek postaci: 22
Ranga: Sentoki
Widoczny ekwipunek: ~ Zbroja
~ Gurda przy lewym boku
~ Kabura na prawej i lewej nodze
~ Torba z tyłu na pasie
~ Duży zwój na plecach
Multikonta: Daisuke

Re: Zmiana regulaminu

Post autor: Kisuke »

Czy mogę prosić wreszcie o jakieś poważne odpowiedzi, a nie ciągłe śmieszki? Wielu osobom bardzo przeszkadza to co dzieje się w kuźni, a tymczasem Administracja przychodzi tutaj potrollować(z kont graczy, żeby nie było aż tak widać).

Anyway.
Danie 72h niczego nie rozwiązuje, bo będzie ten sam problem, tylko z większymi odstępami
0 x
Awatar użytkownika
Azuma
Posty: 1022
Rejestracja: 6 lis 2019, o 18:50
Wiek postaci: 17
Ranga: Sentoki
Krótki wygląd: - czarne włosy, ciemne oczy
- delikatnie zarysowane kości, mały nos
- szczupła budowa, przeciętny wzrost
Widoczny ekwipunek: - ochraniacz na czoło z emblematem klanu
- skórzana kamizelka shinobi
- kabury na broń na lewym i prawym biodrze
- torba z ekwipunkiem na lewym pośladku
- szary płaszcz (bez zdobień)

Re: Zmiana regulaminu

Post autor: Azuma »

Rzadziej będą się gracze przypominać <catok>
0 x
Awatar użytkownika
Ryuujin
Martwa postać
Posty: 361
Rejestracja: 29 kwie 2021, o 14:42
Wiek postaci: 18
Ranga: Dōkō
Krótki wygląd: Długie czarne włosy częściowo spięte w kucyk, reszta puszczona luzem
przez co jeden kosmyk zasłania lekko lewą część twarzy. Spore płatki uszu w
których znajdują się duże, okrągłe czarne kolczyki. Ubiera się w stylu buddyjskich mnichów.
GG/Discord: Aogiri#3463
Multikonta: Zenin Toji

Re: Zmiana regulaminu

Post autor: Ryuujin »

0 x
Obrazek
Słowa|BattleTheme | +18 | Theme|Myśli
Jeśli to czytasz to chciałbym Ci życzyć cudownego dnia! ❤️
Lepiej tu nie zaglądać.
BabyRyuujin
Zablokowany

Wróć do „Odrzucone”

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości