Zmiana regulaminu

Awatar użytkownika
Sans
Administrator
Posty: 5407
Rejestracja: 14 lut 2015, o 11:23
Wiek postaci: 8
Multikonta: Yuki Hoshi; Uchiha Hiromi; Papyrus

Re: Zmiana regulaminu

Post autor: Sans »

Temat poruszany jest ponownie, a poprzedni, który co prawda odnosił się niby do czegoś innego, skończył tak jak ten – czyli garstka osób, które notorycznie mają problem ze swoimi tworami w WT i Kuźni, przerzucała się na argumenty z moderatorami, którzy się w tych działach udzielają. Wrzucam linka, może ktoś cokolwiek z tej rozmowy tam wyciągnie: http://shinobiwar.pl/viewtopic.php?f=35&t=9395

Tak niestety wygląda rzeczywistość – dosłownie kilka osób (i to zawsze tych samych) ma notorycznie problem z WT i Kuźnią. Dlaczego nikt inny nie ma? Przyczyn na to jest kilka, nie będę ich wywlekać publicznie, bo nie ma to sensu i nie zależy mi na żadnym ostracyzmie. Rozumiem niezadowolenie z tego, że czeka się na wypowiedź moderatorów – naprawdę, jednak należy wziąć jednak pod uwagę, że może to nie w moderatorach jest problem, skoro skład się zmienił i znowu ciągle te same osoby mają jakieś ale? Czy może jednak wrzucony tutaj wczoraj temat spowodowany był jednorazowym opóźnieniem? Przypominam, że skład moderatorów zmienił się ledwo tydzień temu i został wymieniony w ponad połowie i na ile miałam czas się zorientować jak nowi modzi pracują, to opóźnień brak (a czasu za wiele nie miałam, co już TwoFace tutaj zauważył, że mam chyba nawał pracy irl – bo owszem, mam. Urlop miałam wpisany nie bez powodu, a jeśli prześledzić jego historię, to widać ile razy w tym roku trzaskałam nadgodziny i pracowałam również w weekendy, ale nie przyszłam się tutaj tłumaczyć). Najgorsze jest też to, że ludzie nie sprawdzają czy ktoś sobie ten urlop wpisał i z jakiego powodu, więc masowo do wszystkich co się nie wypowiedzieli leci PW z ponagleniem.

Regulaminu WT ani Kuźni zmieniać nie zamierzam. Nie zamierzam też karać ludzi za to, że nie odpisali gdzieś na czas. Już takie pomysły od niektórych graczy były, ale jeśli chce się kogoś za coś karać, to musi być do tego przeciwwaga w postaci nagrody. Jeśli chce się dawać baty, a brak marchewki, to prędzej czy później nie będzie nikogo do oceniania twórczości własnej graczy. A wynagrodzenia za modowanie w WT i Kuźni również nie planuję dawać. Tak jak nie ma wynagrodzenia za prowadzenie eventów, za wykonywanie reworków, za sprawdzanie fabuł, misji czy za masę innych rzeczy. Jedyne co się z tego ma, to niezadowolenie graczy, jeśli nie zrobiło się czegoś na czas, albo nie po myśli danej osoby – i takie ciągłe narzekanie na to, że tu gdzieś mod nie napisał w terminie jest zwyczajnie demotywujące i gwarantuję wam, że modzi mniej chętnie wtedy się w takich tematach udzielają. Perspektywa mocno się zmienia, kiedy z narzekającego gracza siada się po drugiej stronie.

To nie jest tak, że nie odpisujemy ze złośliwości, a jeśli już pingujecie – to proszę, sprawdźcie, czy może jednak dana osoba ma jakiś powód, dla którego wam nie odpisuje. Przecież po to te tematy z urlopami są. Inna sprawa, że były też przypadki, kiedy gracze ignorowali to co pisali modzi, to co pisał moderator i administrator ogólny i czekano na technicznego. To też nie sprawia, że chce się z taką osobą rozmawiać, bo po co, skoro zaraz kompetencje wszystkich wokół są podważane i liczy się na co w sumie? Że admin techniczny powie „macie dawać akcepty”? Z jakiej racji? Jeśli jest to jakaś nagląca sprawa, że nie wiadomo czy jest coś możliwe z punktu widzenia mechanicznego no to jasne, czeka się na technicznych, ale w większości jest to chyba tylko po to, żeby coś na kimś wymusić. Przy okazji „nie, bo nie” nie jest pochwalane. Można dać akcepta bez większego komentarza, bo co tu komentować, skoro wszystko pasuje? Natomiast jeśli mod się nie zgadza, to wymagany jest komentarz zwrotny. Jak długo w tych działach pracuję, tak długo też nigdy nie było tak, że technika czy przedmiot został komuś cofnięty „bo tak” bez wyjaśnienia (a cofek takich z efektem usunięcia było kilka, niemniej zdarzają się naprawdę rzadko). I nie, obowiązkiem modów wcale nie jest dawać kontrpomysły. Często modzi to robią, jeśli jednak ktoś jest niemiły czy notorycznie problematyczny – to wcale się nie dziwię, że ich rola ogranicza się wtedy tylko do komentowania.

Dobrze, ale dość o tym wszystkim, bo mogłabym tak pisać elaboraty, których nikt i tak czytać nie będzie. Ze swojej strony mogę zapewnić, że porozmawiam z moderatorami na temat zostawiania śladu w tematach – bo mnie osobiście również irytuje to, że nie wiadomo, czy ktoś temat ignoruje, czy śledzi. Może to dla niektórych „puste nic nie znaczące posty”, ale jednak zostawiają ślad, że jednak się przeczytało, zastanawia się i że czeka się na koniec jakiejś dyskusji – bo nie, milczenie wcale nie oznacza zgody. Ale to tak samo jak z ponownymi akceptami po jakichś zmianach: również wolę, jeśli zostaną powtórzone by mieć pewność, że wszyscy się zgadzają na zmianę, a nie bawimy się w zgadywanki.
0 x
Obrazek
Awatar użytkownika
Kisuke
Martwa postać
Posty: 2178
Rejestracja: 26 wrz 2020, o 15:40
Wiek postaci: 22
Ranga: Sentoki
Widoczny ekwipunek: ~ Zbroja
~ Gurda przy lewym boku
~ Kabura na prawej i lewej nodze
~ Torba z tyłu na pasie
~ Duży zwój na plecach
Multikonta: Daisuke

Re: Zmiana regulaminu

Post autor: Kisuke »

Najpierw problem z kuźnią dotyczył tylko Ario i było czepianie się go, że to tylko jego problem przez jego plany lalek.
Potem problem z kuźnią zaczął dotyczyć mnie, bo dyskutowany był jeden grubszy temat, w który wielokrotnie byłem ignorowany i musiałem pingować wiele razy.
Potem problem z kuźnią dotyczył też Yuu, bo nagle i jego lalki zaczęły się robić problematyczne.
Teraz problem dostrzega też Kazuma.

To nie jest tak że "problem dotyczy ciągle tych samych osób", po prostu grono, które ma tego dość powiększa się. Większość ludzi nie potrzebuje nic w kuźni robić, więc im zwisa czy dostaną akcept na bardziej fancy miecz czy zbroję, ale dla wielu osób to podstawa do gry. To trochę tak jakby każdy dziwny ruch przy pomocy reberu gracze potrzebowali przepychać przez WT. Natychmiastowo by więcej osób dostrzegło problem.

"Regulaminu WT ani Kuźni zmieniać nie zamierzam." Ja nie proszę o jego zmianę, ja proszę o jego przestrzeganie. Macie wpisane, że przed upływem 48h KTOKOLWIEK musi się wypowiedzieć. Bronisz się tym, że niektórzy są na urlopie. Świetnie, ale właśnie po to grono osób jest tak liczne, żeby KTOKOLWIEK się wypowiedział. Tymczasem ciągle zdarza się przekraczanie tego czasu, bo nie ma żadnej kary za to. Jakby gracze nie dostawali ostrzeżeń za najmniejsze przewinienia, to też szybko zrobiły się burdel. Dlaczego zwykły gracz ma się przestrzegać regulaminu i nie dostaje za to ABSOLUTNIE nic w zamian. A już próba jakiegokolwiek zachęcenia do przestrzegania regulaminu traktowana jest jakbyśmy was chcieli wszystkich na stosie spalić.

My naprawdę nie wymagany wiele. Po prostu dawajcie znać w tematach. Jak jakiś mod ma coś do napisania, niech to napisze, a nie czeka, aż gracz przez tydzień będzie boksował się z innym modem, za każdym razem czekając 48h na odpis.
I na litość boską, wstrzymajcie się z tymi śmiesznymi groźbami, że celowo będziecie odpisywać po 47h i 59minutach. To było zabawne przy pierwszym razie.
0 x
Support nr 6
Support
Posty: 2059
Rejestracja: 9 cze 2015, o 22:55

Re: Zmiana regulaminu

Post autor: Support nr 6 »

Tak jak było wspomniane, regulaminu nie będziemy zmieniać (wbrew pozorom nie ma tam "dziur logicznych" czy jak tam to zostało nazwane). Problem został chyba po raz n-ty nakreślony, po raz n-ty padły obietnice i przykre słowa, więc chyba nie ma sensu dalej tego ciągnąć. Dopóki nie padnie lepszy pomysł jak to usprawnić, receptą musi być stosowanie kompetencji miękkich szefów działów. Przenoszę do odrzuconych.
0 x
Zablokowany

Wróć do „Odrzucone”

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość