Zmiana regulaminu

Awatar użytkownika
Kazuma
Posty: 848
Rejestracja: 28 kwie 2021, o 13:23
Wiek postaci: 18
Ranga: Dōkō
GG/Discord: Avarice#3584
Multikonta: Avarice

Zmiana regulaminu

Post autor: Kazuma »

0 x
~ Zawsze i wszędzie, reberu j... będzie ~ Obrazek
Henge
Awatar użytkownika
Ayatsuri Yuu
Posty: 578
Rejestracja: 25 wrz 2020, o 14:23
Wiek postaci: 22
Ranga: Ogar
Krótki wygląd: szczupły, delikatnie umięśniony, czarnowłosy, zielonooki
Widoczny ekwipunek: odznaka ninja, duża torba, bandaże na rękach, dwie kabury na broń, duży pojemnik na substancję na ramieniu (pełen piasku), Yakei, płaszcz

Re: Zmiana regulaminu

Post autor: Ayatsuri Yuu »

Tak, podpisuję się obiema rękoma pod tym, oczywiście wersja druga lepsza, ale przynajmniej pierwsza z nich. Wypadałoby dodać tam moderatora ogólnego też obok administratora ogólnego i modów WT.
Przy czym, mimo bycia optymistą, nie wiem na ile to cokolwkek zmieni, bo jak powiedział ostatnio moderator ogólny, jak robi rundkę po kuźni/WT i widzi pingowanie to przekłada dany temat na kolejną rundkę, co jest oczywiście totalną patologią i zachowaniem dziecinnym, które nie przystoi członkowi administracji, natomiast uważam, że należy to poruszyć tutaj. Może faktycznie najwyższy czas zastanowić się nad egzekwowaniem jakimś przestrzegania tego czasu na odpowiedź?
0 x
Awatar użytkownika
Kazuma
Posty: 848
Rejestracja: 28 kwie 2021, o 13:23
Wiek postaci: 18
Ranga: Dōkō
GG/Discord: Avarice#3584
Multikonta: Avarice

Re: Zmiana regulaminu

Post autor: Kazuma »

Dodałem Admina łamanego na moda <catok>
0 x
~ Zawsze i wszędzie, reberu j... będzie ~ Obrazek
Henge
Awatar użytkownika
Shinsu
Posty: 811
Rejestracja: 18 kwie 2021, o 10:40
Wiek postaci: 23
Widoczny ekwipunek: Dwie torby u pasa.
GG/Discord: Shins#7007

Re: Zmiana regulaminu

Post autor: Shinsu »

Jestem na nie <catknife>

Wam się wydaje, że my tak złośliwie nie odpisujemy. Albo, że jak będzie ktoś inny, to nagle odpisy będą co 4h dawane. No tak to nie wygląda. Pewna grupa osób niestety dla siebie ma bardzo specyficzne projekty, które wymagają sporo czasu, żeby się za nie zabrać, niektórzy czasem wrzucają takie projekty, Kazuma, że jak się je czyta to momentami włosy na głowie stają, no a żeby to ocenić nie wystarczy z głowy napisać "nie, bo nie", tylko jakoś się odnieść do realiów (albo "tak", ale to rzadziej, bo jak ktoś wydziwia to na ogół wymaga to jednak większej dyskusji). Co na przykład wymaga przeczytania dwóch, albo i więcej, tematów z technikami żeby mieć jakieś odniesienie do stanu aktualnego. No niestety to zabiera czas, a nie zawsze się go ma. Ja np. czasem o tym, kiedy wrócę z roboty do domu dowiaduję się 20 min. przed wyjściem i się okazuje, że muszę posiedzieć jeszcze 2h bo coś tam. I są to sytuacje czysto losowe. Niespecjalnie wiem, jak skracanie czasu w oficjalnego miałoby jakoś przyspieszyć moje odpisywanie w takich sytuacjach.
0 x
Awatar użytkownika
Yami
Posty: 2824
Rejestracja: 25 paź 2017, o 20:14
Wiek postaci: 25
Multikonta: Reigen

Re: Zmiana regulaminu

Post autor: Yami »

Ja powiem krócej.
Dajcie ludziom żyć.
0 x
Awatar użytkownika
Isei
Martwa postać
Posty: 442
Rejestracja: 17 wrz 2019, o 23:53
Wiek postaci: 24
Ranga: Doko
Krótki wygląd: Dosyć wysoki facet, o kruczoczarnych włosach średniej długości. Wąskie, delikatnie przymróżone oczy również w kolorze czarnym. Wyraźnie widoczne kości policzkowe, które podkreślają kształt twarzy.
Widoczny ekwipunek: Czarny płaszcz z wysokim kołnierzem, pozbawiony kaptura. Na plecach zawieszone złożone Fuuma shuriken, układające się w kształt litery 'X'. Zawsze posiada przy sobie parasol, który często zawieszony jest przy pasie chłopaka. Na prawym palcu wskazującym złoty pierścień z wygrawerowanym emblematem Uchiha.
GG/Discord: Silens#9436

Re: Zmiana regulaminu

Post autor: Isei »

0 x
Obrazek

It's pointless...
Don't you know? Because that's the way death works.
Wandering the world of the living unnoticed as a spirit, that isn't a continuation of life.
When you die, that's it... There's nothing more... Nothing new begins.
No matter how much you regret or wish, if you couldn't do something in life, you can't suddenly do it when you die. That's just how it works, no way to defy it, try and you end up like this.
We no longer have future to fight for.
Awatar użytkownika
Kazuma
Posty: 848
Rejestracja: 28 kwie 2021, o 13:23
Wiek postaci: 18
Ranga: Dōkō
GG/Discord: Avarice#3584
Multikonta: Avarice

Re: Zmiana regulaminu

Post autor: Kazuma »

No ale o czym my tu mówimy. Obecnie mamy lukę w regulaminie, która pozwala olewać jakąś technikę/przedmiot bo autor dostosowuje się do uwag innych. Nie podoba się skracanie czasu to ok. Ale oczekiwanie wypowiedzi po 48h chyba nie jest przesadą prawda?

Funkcja moda WT/Kuźni nie jest aż tak niezbędna i jeśli faktycznie ktoś nie ma na to czasu może zrezygnować. Zresztą już były takie przypadki i po ustabilizowaniu sytuacji poza forumowej w wyniku czego z powrotem ktoś miał czas, zgłaszał się przy rekrutacji i wracał.
0 x
~ Zawsze i wszędzie, reberu j... będzie ~ Obrazek
Henge
Awatar użytkownika
Ryuujin
Martwa postać
Posty: 361
Rejestracja: 29 kwie 2021, o 14:42
Wiek postaci: 18
Ranga: Dōkō
Krótki wygląd: Długie czarne włosy częściowo spięte w kucyk, reszta puszczona luzem
przez co jeden kosmyk zasłania lekko lewą część twarzy. Spore płatki uszu w
których znajdują się duże, okrągłe czarne kolczyki. Ubiera się w stylu buddyjskich mnichów.
GG/Discord: Aogiri#3463
Multikonta: Zenin Toji

Re: Zmiana regulaminu

Post autor: Ryuujin »

0 x
Obrazek
Słowa|BattleTheme | +18 | Theme|Myśli
Jeśli to czytasz to chciałbym Ci życzyć cudownego dnia! ❤️
Lepiej tu nie zaglądać.
BabyRyuujin
Awatar użytkownika
Shinsu
Posty: 811
Rejestracja: 18 kwie 2021, o 10:40
Wiek postaci: 23
Widoczny ekwipunek: Dwie torby u pasa.
GG/Discord: Shins#7007

Re: Zmiana regulaminu

Post autor: Shinsu »

Kazuma często jest tak, że 1 lub 2 modów omawia z graczem jakiś projekt i nikt nie ma nic konstruktywnego do dodania w danym zagadnieniu. Czasem po takim jednym opracowaniu projekt przechodzi, a czasem inny mod zacznie omawiać coś innego, nie związanego z poprzednią sprawą. Nie wiem jaki sens ma wymuszanie na modach pisania "w tym temacie nie mam nic do dodania, jak ustalicie podejmę inny temat" co 24h aż zostanie omówione aktualne zagadnienie.
0 x
Awatar użytkownika
Ayatsuri Yuu
Posty: 578
Rejestracja: 25 wrz 2020, o 14:23
Wiek postaci: 22
Ranga: Ogar
Krótki wygląd: szczupły, delikatnie umięśniony, czarnowłosy, zielonooki
Widoczny ekwipunek: odznaka ninja, duża torba, bandaże na rękach, dwie kabury na broń, duży pojemnik na substancję na ramieniu (pełen piasku), Yakei, płaszcz

Re: Zmiana regulaminu

Post autor: Ayatsuri Yuu »

Jak jest do omówienia coś innego to można to omawiać równolegle, nie ma żadnych przeciwwskazań. Wręcz przeciwnie, na plus taka opcja bo szybciej przechodzi temat. Dwa, nawet jeśli tylko jedna kwestia jest do poprawy to warto się odezwać, by gracz wiedział, jakie ma opcje, czy koniecznie musi daną zmianę wprowadzać czy może jednak inni mu puszczą w obecnej wersji. Może zaproponowane przez jednego moda zmiany mu się nie podobają, ale nie widzi innego wyjścia, a wystarczyłoby, żeby inny napisał, że dla niegonw obecnej wersji spoko i już może kombinować i liczyć sobie, kto czego wymaga. Napisanie "X ma rację, zmień to"/"Jak dla mnie tego nie potrzeba, w tej wersji też dam akcept", które według Ciebie nie jest konstruktywne, może istotnie wpłynąć na ostateczny kształt projektu.
W tym momencie jeden mod może sobie coś omawiać z postem co 48h, a reszta lecieć sobie w kulki i olewać temat na przykład przez tydzień, co nie jest wcale wyimaginowaną sytuacją, bo tak się zdarzało.

I wytłumacz mi, bo nie rozumiem, jeśli masz do poruszenia jakąś kwestię, która Ci w danym WT/projekcie nie odpowiada to czemu czekać z podjęciem tego tematu do omówienia czegoś innego? To tylko marnowanie czasu gracza, a projekt musi przez to dłużej czekać na akcepty.

Ryuujin, na podstawie praktyki
0 x
Awatar użytkownika
Ario
Posty: 2128
Rejestracja: 18 maja 2020, o 10:21
Wiek postaci: 19
Ranga: Sentoki
Krótki wygląd: Pomarańczowo-włosy chłopak, noszący na plecach płaszcz z znakiem Kropli.
Widoczny ekwipunek: Na plecach ma duży, dziwny plecak, a na jego barku spoczywa czarna salamandra w zółte kropki.
GG/Discord: Boyos#3562

Re: Zmiana regulaminu

Post autor: Ario »

0 x
Awatar użytkownika
Shinsu
Posty: 811
Rejestracja: 18 kwie 2021, o 10:40
Wiek postaci: 23
Widoczny ekwipunek: Dwie torby u pasa.
GG/Discord: Shins#7007

Re: Zmiana regulaminu

Post autor: Shinsu »

@Yuu pracuję jako mod od jakiś dobrych 2 lat już. Z praktyki widzę, że jak się graczowi daje 2 albo 3 rzeczy do poprawy, to sobie gracz wybiera co mu pasuje zmienić a resztę ignoruje. W praktyce omawianie kilku rzeczy na raz się nie sprawdza. I to się tyczy w dużej mierze kilku Twoich projektów, gdzie między wersjami po prostu ignorowałeś co się do Ciebie pisze.

@Ario - balans rozgrywki jest bardzo istotny. Już kiedyś taki przykład podawałem, ale jak robi ktoś WT pod zbroję, to zawsze jest ona porównywalna do Doton: Domu. Pewne różnice są dozwolone oczywiście, ale generalnie cała konstrukcja zbroi wygląda podobnie. Nie myślcie, że takie ograniczenia tyczą się tylko Was.

Poza tym mam wrażenie, że problemy z tymi działami mają w zasadzie z 4 osoby. I to osoby, które często w swoich wątkach albo jawnie exploitują (z czym się nie kryją), albo ignorują co się do nich pisze i sobie wybierają do czego się dostosować, a od czego nie (i to paradoksalnie wtedy, gdy wszyscy modzi są zgodni, że to trzeba zmienić). W przypadku takich osób dwa razy trzeba wszystko sprawdzić, poczytać na nowo kilka tematów żeby sprawdzić do czego się odwołują czy na czym bazują i czy to się trzyma kupy. No sorry Panowie, ale gracie z nami w kotka i myszkę, czy uda nam się znaleźć jakieś ukryte pułapki w tych projektach i tak to potem wygląda, że do Waszych projektów to się trzeba psychicznie przygotować.
0 x
Awatar użytkownika
Ayatsuri Yuu
Posty: 578
Rejestracja: 25 wrz 2020, o 14:23
Wiek postaci: 22
Ranga: Ogar
Krótki wygląd: szczupły, delikatnie umięśniony, czarnowłosy, zielonooki
Widoczny ekwipunek: odznaka ninja, duża torba, bandaże na rękach, dwie kabury na broń, duży pojemnik na substancję na ramieniu (pełen piasku), Yakei, płaszcz

Re: Zmiana regulaminu

Post autor: Ayatsuri Yuu »

O, pod tym co napisał Ario też się od razu podpisuję. Może nie miałem aż tak drastycznej sytuacji jak ta opisana przez Ario, ale budowałem lalkę z pojemnikiem na człowieka zanim weszła łatka do tego i nie chciano mi tego puścić, bo zbyt OP, ewentualnie po kilkakrotnym upomnieniu się weszła propozycja nerfa z kosmosu (-50%speeda lalki), mimo że mechanika w żaden sposób tego nie regulowała.

Od razu proponuję punkt 9, do "Co dalej?", by nie zbyto nas, że nie ma konkretnej propozycji.
No i generalnie, Ario, jakby to były poślizgi rzędu kilka godzin, to imho nikt by nie robił dramy, kwestia tego, że niektóre projekty się tak ciągną tygodniami.

Shinsu, proszę o konkretny przykład - z tego co pamiętam, z tego co pamiętam (choć pamięć jest zawodna), zawsze starałem się odnosić do wszystkich uwag, nawet jeśli uważałem je za absurdalne to chyba ich nie olewałem, a ewentualnie tłumaczyłem, dlaczego nie wprowadzam zaproponowanych zmian. Jeśli uważasz inaczej, zapraszam do udowodnienia konkretnymi linkami. Gracz z tego co wiem ma prawo nie zgodzić się na jakąś zmianę, jeśli uważa, że jest to zbyt duży nerf xD (inna sprawa czy potem projekt przejdzie)
0 x
Awatar użytkownika
Ao
Postać porzucona
Posty: 297
Rejestracja: 22 kwie 2021, o 23:19
Wiek postaci: 16
Ranga: Samuraj
Krótki wygląd: Wysoki, szczupły, dobrze zbudowany, przystojny brunet o niebieskich oczach, ubrany w ciemnogranatowe kimono.
Widoczny ekwipunek: Wakizashi przy pasie.
GG/Discord: Aka#1339
Multikonta: Akio Maji, Doge

Re: Zmiana regulaminu

Post autor: Ao »

Ile jeszcze razy ta dyskusja się pojawi? Potraficie wrzucać perfidne raki i jeszcze się oburzacie, jak blokujemy wasze pomysły z powodu fikołów mechanicznych albo ewidentnego przesadzenia z siłą.

Zrozumcie, że nie jest naszym obowiązkiem dawanie wam ppodpowiedzi, albo targowanie się z wami. Notorycznie macie nasze opinie gdzieś i potraficie rzucić tekstem typu "chcę by Ocir się wypowiedział". Nie dziwcie się więc, że odpisujemy wam zdawkowo, bo nikomu nie chce się tłumaczyć wam, skoro i tak wiecie swoje.

Problem dotyczy kilku osób, głównie marionetkarzy, którzy próbują zrobić z klanu władającym lalkami jakąś bandę superbohaterów z linkami ścinającymi głowy, albo skaczącymi po ścianach jak spiderman.
0 x
Obrazek
Awatar użytkownika
Kisuke
Martwa postać
Posty: 2178
Rejestracja: 26 wrz 2020, o 15:40
Wiek postaci: 22
Ranga: Sentoki
Widoczny ekwipunek: ~ Zbroja
~ Gurda przy lewym boku
~ Kabura na prawej i lewej nodze
~ Torba z tyłu na pasie
~ Duży zwój na plecach
Multikonta: Daisuke

Re: Zmiana regulaminu

Post autor: Kisuke »

Zignoruje ciągłe oskarżenia, że problemem są wyłącznie 4 osoby i zwrócę uwagę, że odpisy ponad 48h zdarzają się cały czas u większości osób, które coś wrzucają do kuźni.
Bez różnicy czy to jest rak, kunai ze stali kantaiskiej czy fikuśna zbroja, modzi w WT/kuźni mają obowiązek, według regulaminu, na odpis w 48h, wielokrotnie ten czas jest przekraczany i nikt z tym nic nie robi.
0 x
Zablokowany

Wróć do „Odrzucone”

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość