Pakiety wiedzy

Awatar użytkownika
Azuma
Posty: 1005
Rejestracja: 6 lis 2019, o 18:50
Wiek postaci: 17
Ranga: Akoraito
Krótki wygląd: - czarne włosy, ciemne oczy
- delikatnie zarysowane kości, mały nos
- szczupła budowa, przeciętny wzrost
Widoczny ekwipunek: - ochraniacz na czoło z emblematem klanu
- skórzana kamizelka shinobi
- kabury na broń na lewym i prawym biodrze
- torba z ekwipunkiem na lewym pośladku
- szary płaszcz (bez zdobień)

Pakiety wiedzy

Post autor: Azuma »

PROBLEM
Właściwie może to nie jest problem, ale być może pewne utrudnienie. Chodzi o naszą wiedzę - a raczej jej zdobywanie. Pewne światowe fakty są traktowane po macoszemu. Czasem nie wiadomo - nie wprost wynika z danego eventu - co jest wiadome, a co nie jest. Wszystko poniekąd opiera sie o pewną dowolność gracza (przynajmniej dopóki nie zostanie to spisane w kalendarium ze streszczeniem). Pomyślałem, że może jest na to rozwiązanie.

ROZWIĄZANIE
Pakiety wiedzy, a właściwie jakby progi wtajemniczenia w wiedzę. Ustrukturyzowalibyśmy wiedzę na forum. Wpisalibyśmy to w tabelkę i ustalili od jakiego pułapu (sławy, rozpoznawalności - albo rangi) ujawniane by były graczowi kolejne progi wiedzy (nie tylko historii, ale także większą wiedzę o bijuu, o bramach, o SM, o podstawowych dziedzinach i związanych z nimi technikami ogólnodostępnymi). Zresztą nie tylko - można by tam też uwzględnić że na pewnym poziomie gracz np. wie o jednostkach z sławą x a więc mniejszą niż faktycznie powinien być rozpoznawany.

DODATKOWE UWAGI
Chyba nic ponad to. Nie mam konkretnej wizji. Jest to zalązek pomysłu jaki mi się pojawił (po pewnej inspiracji innym forko, nvm). Nie wiem na ile to duży problem (i czy faktycznie to jest problem - może przesadzam). Odnoszę jednak wciąż wrażenie, że poziom informacji jaka przysługuje albo powinien przysługiwać jest dość problematyczny.
0 x
Support nr 6
Support
Posty: 2059
Rejestracja: 9 cze 2015, o 22:55

Re: Pakiety wiedzy

Post autor: Support nr 6 »

Co do wiedzy o światowych wydarzeniach, to imo powinna być rola fabularów aby po jakimś evencie, jeśli wydarzenia na nim miałyby zyskać rozgłos, dopisać je do wiedzy powszechnej (tak jak są turnieje, wojny itp.)
Co do wspomagaczy, to większą wiedzę o nich moim zdaniem powinno się zdobywać tylko indywidualnie i fabularnie, a nie żeby wskakiwała sama od jakiegoś progu czy rangi.
Co do znajomości dziedzin i technik, to byłoby utrudnienie jeśli na przykład warunkiem nauczenia jakiejś techniki najpierw byłoby zdobycie wiedzy o niej. A jeśli mówimy o zdobywaniu wiedzy o technikach z dziedzin, których nie mamy opanowanych, no to moim zdaniem jest tutaj zagrożenie w usprawiedliwianiu OOC, gdy postać ma wiedzę o wszystkich technikach ogólnodostępnych.

Ja szczerze mówiąc nie widzę problemu albo potrzeby wprowadzania tutaj jakichś systemików zdobywania wiedzy, moim zdaniem to co jest teraz, jest w porządku.
0 x
Support nr 6
Support
Posty: 2059
Rejestracja: 9 cze 2015, o 22:55

Re: Pakiety wiedzy

Post autor: Support nr 6 »

48h jeśli ktoś chciałby się wypowiedzieć, po tym czasie idzie do odrzuconych
0 x
Support nr 6
Support
Posty: 2059
Rejestracja: 9 cze 2015, o 22:55

Re: Pakiety wiedzy

Post autor: Support nr 6 »

Przenoszę do odrzuconych bo ja nie widzę problemu w aktualnych sposobach zdobywania wiedzy i jak widać gracze też go nie widzą, albo w ogóle nie zauważyli tego tematu.
0 x
Zablokowany

Wróć do „Odrzucone”

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość