Treningi i Ryo - Powrót Herezji!

Awatar użytkownika
Noguchi Akane
Martwa postać
Posty: 261
Rejestracja: 27 paź 2020, o 00:18
Wiek postaci: 29
Ranga: Dōkō
Krótki wygląd: Akane jest dość wysoką kobietą, o pociągłej twarzy i długich, ciemnych włosach i jasnej cerze. Sylwetkę ma dość szczupłą, z lekko zarysowanymi mięśniami, sugerującymi raczej zwinność, aniżeli czystą, fizyczną siłę.
Widoczny ekwipunek: Wygodny strój podróżny, kamizelka shinobi, torba na pośladkach i kabura przy udzie. Dwa złożone Fuma Shurikeny przy pasie, na wszystko zaś narzucony ciemny, wygodny płaszcz z kapturem. Maska Oni skrywająca twarz.
Multikonta: Hoshigaki Toshiko

Treningi i Ryo - Powrót Herezji!

Post autor: Noguchi Akane »

PROBLEM Treningi jakie są, każdy widzi - niektórzy lubią je pisać, inni (patrz - ja) szczerze nie znoszą i uważają za zło wcielone. Oprócz tego w późniejszej części rozgrywki wiele postaci (no, może poza ayatsuri albo wyjątkowo aktywnymi w kuźni osobami) nie ma za bardzo na co Ryo wydawać, chyba że na zeszyt z notek wybuchowych.

CO ZROBIĆ Z TYM AMBARASEM?! Czytajcie dalej!


ROZWIĄZANIE Wprowadzić opcję wykupienia treningów za ryo, gdzie zamiast pisać 145435234534523 linijek o tym, jak to np. uderzamy pniaczek na 10 różnych sposobów możnaby opisać sprawnie i króciutko wizytę w jakimś dojo i zaznaczyć, że przez X czasu trenowało się z nauczycielem, któremu potem zostawiło się wynagrodzenie pieniężne. Projekcik niżej:

Projekt dodatku do tematu z technikami:

Projekt tematu:

DODATKOWE UWAGI Nie ma to oczywiście na celu zastąpić całkowicie pisania treningów, ale zaoferować pewną alternatywę dla tych, którzy naprawdę za tą częścią fabuły nie przepadają i są gotowi poświęcić zarobione ryo na skrócenie linijek, zamiast na przydatne na misjach itemki.

Jeszcze nie mam pełnej listy treningów specjalistycznych per prowincja, tutaj jestem otwarty na propozycje i uwagi.
0 x
Awatar użytkownika
Kazuma
Posty: 848
Rejestracja: 28 kwie 2021, o 13:23
Wiek postaci: 18
Ranga: Dōkō
GG/Discord: Avarice#3584
Multikonta: Avarice

Re: Treningi i Ryo - Powrót Herezji!

Post autor: Kazuma »

W sumie ciekawe rozwiązanie i nauczone techniki z racji uiszczenia opłaty nie biorą się z powietrza. Więc jak dla mnie, jeśli administracja chce to można coś takiego jak najbardziej wprowadzić.

Nie wiem czy bym wprowadzał treningi specjalistyczne. Bo to niepotrzebna zabawa w jakieś ustalanie tego. Dać wymóg, że klanowe jedynie w prowincji klanu. Jakieś żywiołowe i inne takie właściwie wszędzie się znajdzie kogoś.
0 x
~ Zawsze i wszędzie, reberu j... będzie ~ Obrazek
Henge
Awatar użytkownika
Airan
Posty: 330
Rejestracja: 31 maja 2021, o 23:10
Wiek postaci: 25
Ranga: Akoraito / Rekrut
Krótki wygląd: Dość wysoka, opalona, kruczoczarne włosy do pasa, fiołkowe oczy.
Multikonta: Yukirin

Re: Treningi i Ryo - Powrót Herezji!

Post autor: Airan »

Był to pomysł, który rozważaliśmy w gronie administratorskim już jakiś czas temu, ale więcej z tym było niezgody niż zgody. Zdania były podzielone z naciskiem, że to nie jest najlepszy pomysł. EWENTUALNIE, moim skromnym zdaniem, możliwość skrócenia treningu, a nie jego wyeliminowanie, ale za znaaacznie większe ceny niż zaproponowane. Bardzo nie podobał i nadal nie podoba mi sie pomysł z wyspecjalizowaniem prowincji, bo to by sugerowało, że nie ma tam specjalistów w innych ogólnych dziedzinach - a to nieprawda, bo wszędzie znajdzie się suitoniarz, dotoniarz, fuinuser itd.

Więc tak podsumowując: osobiście jestem na nie, ewentualnie dużo DUŻO większe ceny za skrócenie, a nie pominięcie treningu. Ale tak jak pisałam - my to omawialiśmy w gronie administracji, o czym Hanuman przecież wie <catgiggle>
0 x
Obrazek
·
nie przetnie białej ciszy pod chmurą ołowianą
lotu swego nie zniży nad łąki złotą plamą
przeraża mnie ta chwila, która jej wolność skradła
jaskółka czarny brylant wrzucony tu przez diabła
Awatar użytkownika
Aiden
Gracz nieobecny
Posty: 16
Rejestracja: 30 maja 2021, o 14:39

Re: Treningi i Ryo - Powrót Herezji!

Post autor: Aiden »

0 x
Obrazek
Awatar użytkownika
Kazuma
Posty: 848
Rejestracja: 28 kwie 2021, o 13:23
Wiek postaci: 18
Ranga: Dōkō
GG/Discord: Avarice#3584
Multikonta: Avarice

Re: Treningi i Ryo - Powrót Herezji!

Post autor: Kazuma »

Czy ja wiem? Zaproponowane ceny wydają się adekwatne jak na brak potrzeby pisania iluś tam linijek tekstu. Właściwie to nic nie dostajemy poza możliwością ominięcia elementu, który komuś może psuć rogrywkę. Nie bardzo rozumiem skąd jakaś duża opozycja co do tego skoro w obecnej propozycji i tak trzeba te 5 linijek machnąć <catwhat>
0 x
~ Zawsze i wszędzie, reberu j... będzie ~ Obrazek
Henge
Awatar użytkownika
Ryuujin
Martwa postać
Posty: 361
Rejestracja: 29 kwie 2021, o 14:42
Wiek postaci: 18
Ranga: Dōkō
Krótki wygląd: Długie czarne włosy częściowo spięte w kucyk, reszta puszczona luzem
przez co jeden kosmyk zasłania lekko lewą część twarzy. Spore płatki uszu w
których znajdują się duże, okrągłe czarne kolczyki. Ubiera się w stylu buddyjskich mnichów.
GG/Discord: Aogiri#3463
Multikonta: Zenin Toji

Re: Treningi i Ryo - Powrót Herezji!

Post autor: Ryuujin »

0 x
Obrazek
Słowa|BattleTheme | +18 | Theme|Myśli
Jeśli to czytasz to chciałbym Ci życzyć cudownego dnia! ❤️
Lepiej tu nie zaglądać.
BabyRyuujin
Awatar użytkownika
Airan
Posty: 330
Rejestracja: 31 maja 2021, o 23:10
Wiek postaci: 25
Ranga: Akoraito / Rekrut
Krótki wygląd: Dość wysoka, opalona, kruczoczarne włosy do pasa, fiołkowe oczy.
Multikonta: Yukirin

Re: Treningi i Ryo - Powrót Herezji!

Post autor: Airan »

@Kazuma
Opozycja do tego stąd, że no cóż, gramy na forum - grze tekstowej, która opiera się na... pisaniu. Treningi nie wymagają absolutnie niczego oprócz po prostu go napisania, pomijając wykupienie odpowiedniej dziedziny za PH. Jakby zależało nam na tym, by każda postać miała każdą możliwą technikę bez choćby kiwnięcia palcem, to usunęlibyśmy treningi całkowicie. Zbieranie ryo to nie problem u nas na forum, kto pograł trochę dłużej (i nie jest Ayatsuri) wie, że ostatecznie ma sie w banku kupę hajsu i on tak leży - i zamiast maleć rośnie. A takie zaproponowane ceny sprawiłyby, że większość technik, zwłaszcza A i S w momencie, gdy dana osoba może je w ogóle opanować, byłaby w zasadzie do wzięcia tak o, bez większego wysiłku, i jeszcze by coś zostało na przyszłość. Sama nie jestem fanką treningów - kto pisał treningi na reberu co rangę ten wie, jaki to wrzód na tyłku, bo praktycznie co rangę piszesz DOKŁADNIE to samo, tylko dłużej (w końcu reberu nie działa inaczej, po prostu ma lepsze statystyki i koniec różnic), albo treningi taijutsu (pozdrawiam serdecznie techniki, które różnią się tylko tym, że uderza się pięścią, albo otwartą ręką, a opis mają na jedną linijkę <catgun> ), ale i tak uważam, że jest to jak najbardziej fair i potrzebne. Tak przynajmniej się każdy zastanowi dwa razy, czy dana technika jest mu w ogóle potrzebna.

I dlatego uważam, że treningi powinny zostać - ewentualnie skrócone. Nie wiem, na przykład o połowę. Ale na pewno nie za tę cenę, bo to jest, moim zdaniem, na waciki. A miałaby to być alternatywa, a nie główny sposób pozyskiwania technik do KP. No i zwracam uwagę, że jest różnica pomiędzy napisaniem 5 linijek czystego treningu, a 5 linijek posta, gdzie postać przychodzi do instruktora, gada sobie z nim i stwierdza, że się uczy.
0 x
Obrazek
·
nie przetnie białej ciszy pod chmurą ołowianą
lotu swego nie zniży nad łąki złotą plamą
przeraża mnie ta chwila, która jej wolność skradła
jaskółka czarny brylant wrzucony tu przez diabła
Awatar użytkownika
Shinsu
Posty: 811
Rejestracja: 18 kwie 2021, o 10:40
Wiek postaci: 23
Widoczny ekwipunek: Dwie torby u pasa.
GG/Discord: Shins#7007

Re: Treningi i Ryo - Powrót Herezji!

Post autor: Shinsu »

Ja jestem generalnie za, bo akurat nuka technik na pierdyliard linijek jest dla mnie bardzo uciążliwa. Ja jestem osobą, która pisze raczej zwięźle, bo taki mam charakter, że raczej swoje myśli przekazuję krótko i konkretnie, a nie w formie wypracowania na 250 wyrazów jak na maturze. Z tego powodu bardzo ciężko mi napisać dłuższe teksty o tym niczym, bo w zasadzie o czym miałbym pisać przy jutsu robiącym ścianę. 40 linijek tekstu o tym, że ściana wyszła nie za dobra i trzeba ją poprawić. Osobiście czerpałbym więcej radości z progresu mojej postaci, gdyby dało się jakoś uniknąć, czy chociażby skrócić ten beznadziejny element, jakim są treningi.

Przyznam jednak szczerze, że skrócenie treningu techniki rangi S do 5 linijek to może przesada, ale spokojnie skrócenie o połowę wydaje się być ok.

Co do cen - zaproponowane przez kogoś* odpowiadają (a nawet przekraczają) dochód z 2 misji danej rangi. To jest naprawdę tak mało Waszym zdaniem? Jak się trzaska misje A co dwa tygodnie to pewnie ma się sporo gotówki, ale podejrzewam, że większość osób nawet jeśli dojdzie do poziomu 4-5k PH, to jednak te misje A będzie wykonywała raczej znacznie wolniej, więc z tą ilością gotówki to bym tak nie przesadzał. Szczególnie, że zakup jakiegoś lepszego ekwipunku defensywnego też potrafi pociągnąć za kieszeń.

*Nie pamiętam przez kogo, a nie chce mi się drugi raz postów czytać
0 x
Awatar użytkownika
Noguchi Akane
Martwa postać
Posty: 261
Rejestracja: 27 paź 2020, o 00:18
Wiek postaci: 29
Ranga: Dōkō
Krótki wygląd: Akane jest dość wysoką kobietą, o pociągłej twarzy i długich, ciemnych włosach i jasnej cerze. Sylwetkę ma dość szczupłą, z lekko zarysowanymi mięśniami, sugerującymi raczej zwinność, aniżeli czystą, fizyczną siłę.
Widoczny ekwipunek: Wygodny strój podróżny, kamizelka shinobi, torba na pośladkach i kabura przy udzie. Dwa złożone Fuma Shurikeny przy pasie, na wszystko zaś narzucony ciemny, wygodny płaszcz z kapturem. Maska Oni skrywająca twarz.
Multikonta: Hoshigaki Toshiko

Re: Treningi i Ryo - Powrót Herezji!

Post autor: Noguchi Akane »

0 x
Awatar użytkownika
Ayatsuri Yuu
Posty: 578
Rejestracja: 25 wrz 2020, o 14:23
Wiek postaci: 22
Ranga: Ogar
Krótki wygląd: szczupły, delikatnie umięśniony, czarnowłosy, zielonooki
Widoczny ekwipunek: odznaka ninja, duża torba, bandaże na rękach, dwie kabury na broń, duży pojemnik na substancję na ramieniu (pełen piasku), Yakei, płaszcz

Re: Treningi i Ryo - Powrót Herezji!

Post autor: Ayatsuri Yuu »

Imho ja uważam, że można coś takiego zrobić, tylko jak powiedziano wyżej, nie do poziomu najkrótszego dozwolonego posta tylko skrócenie o te 25%, może ewentualnie 50%, nie więcej, tudzież o jakieś stałe X linijek. Natomiast o ile propsuję to przy technikach niższej rangi, tak kategoryczne nie dla skracania w ten sposób technik rangi S, skłaniałbym się nawet ku A, aczkolwiek to do przemyślenia. Ale jak to, niektórzy zapytają, przecież to właśnie są te najbardziej uciążliwe i najdłuższe. A no tak, że techniki tej rangi znają tylko najwyższej klasy shinobi i to już nawet nie wspominając zakazanych, a "zwykłe". Szczerze powątpiewam, by przesiadywali sobie w jakimś dojo, bo a nuż ktoś zechce się nauczyć tego super fuuina rangi S (wymyślam teraz, to na szybko) albo czegoś, a inaczej dostaną marne grosze za uczenie dzieciaków jakichś technik D. No i nie uważam, że każda wioska powinna mieć ludzi potrafiących każdą możliwą dziedzinę poza klanówkami na S, więc to już by fabularnie nawet wymuszało jakieś specjalizacje. Więc no, moim zdaniem wywalić techniki S i A najlepiej też, a przy okazji trochę podwyższyć koszta od B wzwyż (jeśli A zostaną), bo to też już potężne rzeczy, a D i C niech sobie zostaną tak jak są
0 x
Awatar użytkownika
Rokuramen Sennin
Support
Posty: 1033
Rejestracja: 12 lut 2015, o 13:07
Multikonta: Akihiko Maji i Jugo Misaki

Re: Treningi i Ryo - Powrót Herezji!

Post autor: Rokuramen Sennin »

Jak już zostało powiedziane, temat był omówiony i odrzucony, nie widzę powodu wrzucania go na forum publiczne, bo odpowiedź jest w sumie jedna: nope. Jedyną opcją jest dla mnie skrócenie jakieś tam tych treningów za wysoką cenę ryo.

Gramy na forum tekstowym opierającym się o pisaniu. Konieczność napisania treningu blokuje w wielu wypadkach, a jeszcze inni są leniuszkami i nie chce im się ich pisać - ich strata. Dostępność technik na naszym forum jest i tak za duża, każdy ma wszystkie techniki, wystarczy... napisać kilka linijek treningu. Nie zawsze te treningi pisze się fajnie, ale właściwie można się przy nich nawet bawić. Jak się je pisze z kimś, chociażby.
0 x
Support i twórca najlepszego ramen w świecie shinobi
Awatar użytkownika
Azuma
Posty: 1012
Rejestracja: 6 lis 2019, o 18:50
Wiek postaci: 17
Ranga: Sentoki
Krótki wygląd: - czarne włosy, ciemne oczy
- delikatnie zarysowane kości, mały nos
- szczupła budowa, przeciętny wzrost
Widoczny ekwipunek: - ochraniacz na czoło z emblematem klanu
- skórzana kamizelka shinobi
- kabury na broń na lewym i prawym biodrze
- torba z ekwipunkiem na lewym pośladku
- szary płaszcz (bez zdobień)

Re: Treningi i Ryo - Powrót Herezji!

Post autor: Azuma »

W każdym razie ogólnie nie przepadam za nimi, bardzo delikatnie rzecz ujmując, jednak byłbym przeciwko jakimś zmianom w procesie ich opanowywania. Grałem kiedyś na forko gdzie techniki się kupowało za PD i powiem wam, że lipa to była straszna bo się wykupował wszystko po kolei nawet nie myśląc czy choć raz tego użyje. Ot, wysokopoziomowa technika to wezmę bo mam punkty. Finalnie mając techniki S nawet nie czułem tego, różnica była tylko taka że jak ich używałem to częściej ktoś giną od razu, a nie w drugim poście.
Tu jednak jak pisze te treningi, a robię to strasznie niechętnie to jednak czuje że jako postać wykonuję progres. Wiadomo, że jest grupa graczy których nie interesuje coś takiego ale są tacy którym na tym faktycznie zależy. Statystyki czy rozwijanie dziedzin nie wymagają tego więc ukłon dla pierwszej grupy, techniki wymagają i to jest ukłon w stronę drugiej grupy.
Więc na koniec podsumowując, ja bym zostawił jak jest i dziękuję za uwagę.
Kropka w kropka jak ja, ale powiem więcej. Wydaje mi się, że pisanie treningów w pewien sposób powoduje też selekcje. Jeżeli jest taka niechęć w ich nauce (pisaniu) to jakby nie patrzeć, uzyskujemy namiastkę realności w nauce jakiejś nowej umiejętności (której wiemy że by się przydała, ale nam sie nie chce). To jak to jest teraz rozwiązane pozwalaj jednocześnie w pewien sposób różnicowac ninja na tych którzy po prostu potrafią więcej od tych którym się zwyczajnie nie chciało.

Wprowadzanie treningów za ryo albo PH zaciera tą różnice. Stąd jestem również na nie.
0 x
Awatar użytkownika
Ao
Postać porzucona
Posty: 297
Rejestracja: 22 kwie 2021, o 23:19
Wiek postaci: 16
Ranga: Samuraj
Krótki wygląd: Wysoki, szczupły, dobrze zbudowany, przystojny brunet o niebieskich oczach, ubrany w ciemnogranatowe kimono.
Widoczny ekwipunek: Wakizashi przy pasie.
GG/Discord: Aka#1339
Multikonta: Akio Maji, Doge

Re: Treningi i Ryo - Powrót Herezji!

Post autor: Ao »

Dajcie mi kasę to wam napiszę te treningi <huehue>

A tak trochę poważniej: jak najbardziej za. Treningi to jakiś nieśmieszny żart i utrudniacz. Większość treningów i tak leci w hajdach, a czytają je dwie osoby: piszący i sprawdzający. Nie ma to zazwyczaj żadnego wkładu fabularnego i jest najzwyczajniej w świecie męczące.
Pozdrawiam - 55 linijek treningu bram. Czyli opisywania jak przesyłam chakrę, a potem macham ręką/nogą/dupą. <catok>
0 x
Obrazek
Awatar użytkownika
Jun
Postać porzucona
Posty: 1735
Rejestracja: 31 maja 2020, o 01:14
Wiek postaci: 22
Ranga: Kenshi | Akoraito
Krótki wygląd: Kapelusz
Widoczny ekwipunek: Zbroja
Duża torba
Miecz i śpiwór
Manierka
GG/Discord: Tario#3987/64789656
Multikonta: Maname | Kabuki
Aktualna postać: Kayo
Lokalizacja: Shigashi no Kibu

Re: Treningi i Ryo - Powrót Herezji!

Post autor: Jun »

Właściwie to jest takie forum, gdzie treningów nie trzeba, nawet misji robić nie trzeba, ani fabuły rozliczać w imię bóstw immersji, bo idzie z samych nagród zrobić silną postać

Sam mam mieszane zdanie. Fanem treningów nie jestem, a jednak uważam tutaj jak Ryujin. Z innej paki natomiast uważam, że trzeba mieć na co wydawać kasę, ale czy to jest najlepsze rozwiązanie? Nie wiem. Imo tacy nauczyciele mogliby wymagać czegoś jeszcze prócz kasy, ot zrobienia misji, by im udowodnić, że jesteśmy godni, czy jesteśmy w porządku, by nas uczyli. Potrzeba tutaj jakiejś podkładki i byłoby wtedy fajnie, a co do kosztów - brak mi przekonania obecnie.

Same kwestie ilości pieniądza zaproponowane są jednak dużo zbyt małe. Powinny być dużo większe. Druga rzecz - nauka to czas długotrwały, więc i limit do takiego uczenia należałoby wprowadzić... A to znowu komplikuje sprawe i idziemy w cyferki i nie wiem co o tym sądzić, bo nagle się okaże, że ktoś dowala taki trening sobie i potem na drugi dzień idzie grać fabułe z kimś i umie wszystko. Nie podobają mi się potencjalne fikoły z tym.

I podpisuje się w zupełności pod Azumą również - chociaż to też bardziej "rozróżnienie OOC" o którym wspomniał, nie mniej prowadzi do pewnych różnic.
0 x
" RP/PBF to nie zabawa już "
Awatar użytkownika
Ren
Posty: 370
Rejestracja: 6 kwie 2020, o 14:25
Wiek postaci: 21
Ranga: Akoraito
Krótki wygląd: Bardzo wysoka, muskularna, o ciemnej skórze. Ma krótkie i ciemne włosy. Na czole wytatuowane czerwone kropki. Głowa owinięta chustą - tak, by ukryć klanowy tatuaż. Od stóp do głów okryta jasnym płótnem, zniekształcającym sylwetkę.
Widoczny ekwipunek: Duża torba u dołu pleców.
GG/Discord: rahsim
Lokalizacja: Sabishi

Re: Treningi i Ryo - Powrót Herezji!

Post autor: Ren »

Jestem na nie, niech żyją bóstwa immersji <catuwu>
0 x
Zablokowany

Wróć do „Odrzucone”

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości