Podniesienie płacy minimalnej

Awatar użytkownika
Yosuke
Martwa postać
Posty: 583
Rejestracja: 17 sty 2020, o 14:50
Wiek postaci: 13
Ranga: Dōkō
Multikonta: Daisuke

Re: Podniesienie płacy minimalnej

Post autor: Yosuke »

Duża ilość PH zachęca do grania, duża ilość Ryo to "inflacja" xD
Mało ilość Ryo - "nie graj klanem polegającym na kasie", mała ilość PH - "jak to ma niby zachęcić do grania" xDD
0 x
Awatar użytkownika
Papyrus
Administrator
Posty: 3694
Rejestracja: 8 gru 2015, o 15:36
Ranga: Fabular
GG/Discord: Enjintou1#8970
Multikonta: Yuki Hoshi; Uchiha Hiromi; Sans

Re: Podniesienie płacy minimalnej

Post autor: Papyrus »

Okej, więc przejrzyjmy sobie klany które mogą faktycznie wymagać ogromnego przypływu gotówki.
  • Ayatsuri to chyba najlepszy przykład, bo mają swoje kukiełki i mechanizmy w nich potrafią być kosztowne. Na wczesnym etapie gry jednak możesz 1-2 kukły kontrolować. Są sklepowe tanie alternatywy dla kukieł własnych i tutaj okej, może być problem z pieniędzmi.
  • Akimichi. Mają piguły, ale jest to coś czego zdecydowanie nie chcesz brać hurtowo. A styl gdy Akimichich nie zachęca za bardzo do kupowania wielu drogich broni.
  • Dohito. Kilogram gliny to 150 Ryo, za kilogram zrobisz 2 ogromne smoki na randze A. Tutaj hajs problemem nie jest.
  • Gazo. Zwoje nie są aż takie drogie i są wielokrotnego użytku. Atrament i przyrządy do malowania po taniości.
  • Nara. Potrzebują czasami bombek świetlnych i innych taktycznych akcesoriów.
  • Maji. Tutaj bronie są głównym orężem do rangi B, gdzie masz opcję metalowego piachu. Od tamtego momentu bronie to tylko suplement.
  • Samuraiowie. Dostają broń za darmo na start.
  • Szermierze innego kalibru. Oni już muszą sobie kupować broń. A bronie są drogie, jak zauważyliśmy już, z konkretnego powodu. Tutaj trzeba nieco pracy włożyć, ale sama broń to wydatek stosunkowo jednorazowy. Ale jako substytut masz nawet wielki kunai i to powinno na start starczyć.
  • Medycy. Nasiona, zioła, statywy i inne duperele. Potrafi zmęczyć ale medycyna to ogólnie dziedzina powolna. I to też jak idziesz w trucizny mocno i pośpiesznie.
  • Ludzie upychający broń do zwojów żeby nią strzelać. Mam nadzieję że nikogo takiego nie ma.
Wielkie miecze i ogólnie bronie szermiercze tak mają że są drogie. Bo wymagają tony pracy, tony surowca i umiejętności. Szermierz z definicji korzysta uwaga, z miecza. A nie z innych drugich dupereli pokroju notek czy bombek.

Wydaje mi się że ta zmiana ma wynikać z błędnego założenia, że 2 misje D = 1 misja C. I z założenia, że trzeba jak najszybciej pędzić po swoją wymarzoną broń. I z założenia że "ja chcę więc tak będzie" (pozdro Yasuo).

Czy warto zmieniać cały system gotówki dla 1-2 klanów i ludzi którzy chcą mieć wszystko od razu? Nie. Zdecydowanie nie.

@Yosuke. Dlaczego warto robić misje D same? Nie warto, bo nie możesz robić dużej ilości misji z rzędu. Dlatego spamowanie D nic nie da i robienie misji wyższych rang z wyższymi nagrodami zaprowadzi dalej.
0 x
you best prepare for a hilariously bad time
Support nr 6
Support
Posty: 2059
Rejestracja: 9 cze 2015, o 22:55

Re: Podniesienie płacy minimalnej

Post autor: Support nr 6 »

Każdy klan potrzebuje PH nie ma czegoś jak klan pod pieniądze a PH do wora i do jeziora.

Jeśli wynagrodzenia za prowadzenie w Ryo tyle dają może powinniśmy pomyśleć nad zrównaniem ich jak w przypadku PH tj. połowa z ogólnego wynagrodzenia ale raczej nikt nie będzie z tego powodu zadowolony.

Poza tym można przecież od kogoś pożyczyć, chyba, że gramy tutaj w KOX WAR i jedyne co robimy to farmienie misji no to przepraszam ale to wtedy jest spore "X" i "D".

W kwestii pożyczek istniałaby możliwość ich udzielania na procent przez Gildie Kupieckie/Rody jednak pytanie czy budować nową mechanikę dla jednego klanu? To zostawię bez komentarza.


Z tego co widzę większość na nie.
48h i zamykam temat.
0 x
Awatar użytkownika
Yasuo
Posty: 1481
Rejestracja: 20 lip 2017, o 20:57
Wiek postaci: 28
Ranga: Samuraj
Widoczny ekwipunek: ---
- Wakizashi ze Stali Kantańskiej (imię tego miecza to Nikushi ( ニキシー ) co oznacza "Rusałkę".) (znajdujące się w pochwie przy pasie po lewej stronie)
- Torba #1 (przypięta do pasa, w okolicach lewego pośladka).
- Worek Mikołaja (przewieszony przez ramię, znajdujący się na plecach).
- Zbroja (ubrana) - opis w KP. Wizualizacja Zbroi: https://i.pinimg.com/564x/5c/f8/84/5cf8 ... cb17a6.jpg
- Opaska na głowę z różkami jelonka, działa jak ochraniacz na czoło (na czole)
- Namiot (na plecach, pod Workiem Mikołaja)
- Płaszcz (ubrany)
- Rękawiczki z blaszkami (na dłoniach)
GG/Discord: .iwaru
Multikonta: Tenshi

Re: Podniesienie płacy minimalnej

Post autor: Yasuo »

Ok. Sprawa wyjaśniona, ale skoro dostałem takie piękne pozdrowienia od samego Musa, to nie mogę również drogiego Pana Administratora nie pozdrowić (chociaż to bardziej jak kolejny prztyczek w nos, ale co ja tam wiem). Tak więc, pozdrawiam Cię, drogi Musie i chciałbym, żebyś wiedział, że ja nigdy nie miałem takiego podejścia jak sugerujesz (w spoilerze taka mała dygresja, która nie ma związku z tematem, więc nie musicie czytać).
Gdyby tak było już dawno bym zarabiał te wymarzone 4 tysiące PLN na rękę, mieszkał sam i całe dnie grał w Lola. No, a póki co robię co mogę w swojej pracy, licząc na to, że kiedyś szef mi da tyle ile mi się marzy i uważam, że pracownikiem jestem akurat dobrym.
Ale wracając do forum, bo o to się wszystko rozbija. Ten PBF jest wasz, nie mój, więc zrobicie co będziecie chcieli. Dlatego nie będę Was na siłę przekonywał do swoich racji. Nie mam ani czasu, ani ochoty, by się z Wami ponownie kłócić. Po prostu uważam, że ceny przedmiotów na forum (nawet jeśli podyktowane kwestiami fabularnymi) są zbyt wysokie w porównaniu do wynagrodzenia za odbycie misji. Takie jest moje zdanie, co z nim zrobicie to już nie moja sprawa.

I tyle ode mnie.
0 x
- Mowa
"Myśli"
Prowadzone Misje: -

Wzór Misji:
Wzór Nowej Lokacji:
[/list][/fieldset]
Plotki i Ciekawostki
  • Brak - brak
[/quote][/code]
Awatar użytkownika
Tsukune
Posty: 2725
Rejestracja: 24 maja 2015, o 23:14
Wiek postaci: 30
Krótki wygląd: Czarne lub szarawe włosy, brudnoczerwony kolor oczu. "Szeroki" uśmiech. Wystające dwa kiełki. Na szyi materiałowa opaska z krzyżem i trumną. Zabandażowane lewe przedramię, pod którym znajduje się tatuaż 2 głowego węża
Widoczny ekwipunek: Futerał na plecach, wachlarz w pokrowcu przyczepiony do paska, rękawica łańcuchowa na lewej ręce, dziwna rękawica na prawej ręce, pasek z biczem, laska

Re: Podniesienie płacy minimalnej

Post autor: Tsukune »

A może zamiast zwiększać jakoś pieniądze lub ph zrobić jak to bywa w grach przeglądarkowych bądź w grze Darkest Dungeon?

np jak ktoś chce mieć więcej pieniędzy to zamiast dawać PH niech administracja ustali np: za 1 PH zamieniony w misji na walutę dostaniemy dodatkowe 50 ryo...niby marna kasa ale jak komuś zależy tylko na pieniądzach niech zrobi to w ten sposób. Zaś jak ktoś chciałby zyskać więcej PH to za 100-150 ryo na misji może zyskać 1-2 PH dodatkowe.

Taka moja durna propozycja. Nie trzeba nic zmieniać tylko dodać taką swoistą "wymianę". Oczywiście administracja by stwierdziła ile w misjach "kosztowałby" 1 PH za pozbycie sie Ryo [fabularnie można to uznać, że po prostu zamiast wziąć pieniądze oddajemy je zleceniodawcy i w ten sposób zyskujemy "dodatkowy" honor] zaś odwrotnie cóż...zamiast zyskać doświadczenie po prostu wykonaliśmy dane zadanie na "odwal się" ale tak aby tego pracodawca nie widział więc nic poza kasą nie zyskaliśmy. Takie lekkie proste pseudo wyjaśnienie fabularne takich "sytuacji". Jednak mi to tam rybka bo i w małej ilości misji biorę udział a tym bardziej prowadzę misje.

Edit: Ewentualnie za np: całe PH w misji można dostać dodatkowo połowę normalnej wartości Ryo w zaokrągleniu w dół. Zaś jeżeli chodzi odwrotnie to za całą kasę możnaby zyskać 1/4 normalnej ilości PH. Oczywiście jak byłyby ułamki to z zaokrągleniem w dół. Niby "niewielka" ilość PH ale podobna ilosć jest z Bonusów...no i oczywiście wtedy "bonusy" by nie obowiązywały. Coś za coś jak to się mawia.
0 x
Awatar użytkownika
Sasha
Martwa postać
Posty: 109
Rejestracja: 31 lip 2020, o 22:48
Wiek postaci: 15
Ranga: Wyrzutek [D]
Krótki wygląd: Białe chaotycznie ułożone włosy. Bandaże na krzyż zakrywające oczy i na przedramionach. Minimalistyczne bordowe tatuaże na zewnętrznych częściach dłoni przedstawiające oko. Szara postrzępiona szata do kolan. Czarna pelerynka. Brak spodni i butów.
Widoczny ekwipunek: Parasolka, kabura na udzie pod szatą.

Re: Podniesienie płacy minimalnej

Post autor: Sasha »

  • Ludzie upychający broń do zwojów żeby nią strzelać. Mam nadzieję że nikogo takiego nie ma.
Są! Proszę nie zapominać o mnie <angrypepe>

Jak się wprowadzi ogólne zwiększenie dla wszystkich, to nadal będzie problem balansu, bo ci co mieli normalną ilość pieniędzy będą mieli ich za dużo, a ci co mieli za mało będą mieli normalną ilość. Najlepsze imo wydaje się danie wolnego wyboru w priorytecie co jest dla danego gracza ważniejsze PH czy Ryo, lub rozwiązania systemowe dla tych najbardziej pieniądzożernych buildów.

Nie sądzę żeby pożyczanie pieniędzy było dobrym pomysłem. Pożyczanie od graczy jest dziwne i psuje balans(jeśli w ogóle jest możliwe), a jeśli stworzyć by specjalną mechanikę, to... Czas dla każdej postaci płynie inaczej, każdy ma też różną ilość czasu. Musiałoby to nie być naliczane w skali realnych dni, tylko odejmowane z wynagrodzenia każdej kolejnej misji. Tylko to faktycznie dodatkowy zachód, sprawdzanie czy ktoś ma kredyt, zamęt.

Co do PH-żerności, każda postać chętnie przygarnie PH, jednak niektóre buildy nie wymagają rozwijania wielu statystyk i dziedzin. Dla Genusera wystarczy głównie jedna cecha, a taiuser musi mieć silną siłę i szybkość, przy czym jeszcze ogranicza go to, że musi mieć połowę tych cech w percepcji i wytrzymałości. Jedni potrzebują kilka dziedzin na wysokim poziomie, niektórym wystarczy jedna. Niektórzy bardziej potrzebują Ryo.

Największym problemem wydaje się Seido i Ayatsuri. Ayatsuri ma trochę przecen, choć Seido nie ma nic. Uważam, że dobrym systemowym rozwiązaniem jest dla nich obu obniżka cen w sklepie na bronie. Dodatkowo indywidualnie możliwość wymiany PH na Ryo przy wynagrodzeniu(tylko nie na odwót), jeśli ktoś czuje, że ma taką potrzebę.
0 x
Support nr 6
Support
Posty: 2059
Rejestracja: 9 cze 2015, o 22:55

Re: Podniesienie płacy minimalnej

Post autor: Support nr 6 »

Bron to sobie możesz pozbierać po walce i tym samym nic nie tracić.

Na ten moment zamykam. Bo nic się nowego nie pojawia a wątek stoi i mi w rozliczeniach miesięcznych potrącą z wynagrodzenia.
Na ten moment na nie. Może coś w przyszłości.
0 x
Zablokowany

Wróć do „Odrzucone”

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 8 gości