Prosta sprawa

Awatar użytkownika
Shiyasu
Postać porzucona
Posty: 119
Rejestracja: 20 lut 2020, o 14:03
Wiek postaci: 17
Krótki wygląd: White Rabbit
Widoczny ekwipunek: Czerwony płaszcz z kapturem, wakizashi przy pasie.
GG/Discord: 12377440
Lokalizacja: tuż obok

Prosta sprawa

Post autor: Shiyasu »

0 x
Awatar użytkownika
Kōga
Martwa postać
Posty: 35
Rejestracja: 17 mar 2020, o 22:42
Wiek postaci: 16
Ranga: Nowicjusz

Re: Prosta sprawa

Post autor: Kōga »

Nie wiem jaki mój głos ma znaczenie, ale brzmi to sensownie. Jestem za xd
0 x
Awatar użytkownika
Harisham
Martwa postać
Posty: 797
Rejestracja: 17 sty 2020, o 01:23
Multikonta: Harikido, Prosiaczek

Re: Prosta sprawa

Post autor: Harisham »

Hmmm, nawet podoba mi się takie rozwiązanie. Rasenshuriken to rzeczywiście bardzo trudna technika do zdobycia, no i Futon ma najmniej technik S z wszystkich żywiołów. Skoro jednak wzmacnialibyśmy Futon: Atsugai, to wyprawa po tę technikę również musiałaby być trudniejsza.
0 x
5 linijek i do przodu. To moje nindo. Dobre, nie?

W związku z licznymi problemami:
Mianownik: Harisham
Dopełniacz: Harishama
Celownik: Harishamowi
Biernik: Harishama
Narzędnik: Harishamem
Miejscownik: o Harishamie
Wołacz: Harishamie
Awatar użytkownika
Shiyasu
Postać porzucona
Posty: 119
Rejestracja: 20 lut 2020, o 14:03
Wiek postaci: 17
Krótki wygląd: White Rabbit
Widoczny ekwipunek: Czerwony płaszcz z kapturem, wakizashi przy pasie.
GG/Discord: 12377440
Lokalizacja: tuż obok

Re: Prosta sprawa

Post autor: Shiyasu »

0 x
Awatar użytkownika
Harisham
Martwa postać
Posty: 797
Rejestracja: 17 sty 2020, o 01:23
Multikonta: Harikido, Prosiaczek

Re: Prosta sprawa

Post autor: Harisham »

Zmieniając rangę techniki, zmieniasz również jej statystyki etc. Atsugai na randze A może zostać odparte przez technikę defensywną rangi S. Atsugai rangi S już niekoniecznie (zależy od techniki defensywnej). To co proponujesz to nie jest jeydnie zmiana kosmetyczna, ale też konkretne wzmocnienie danej techniki. Dlatego wraz z tym wzmocnieniem powinno iść utrudnienie w zdobyciu tego kinjutsu. Dlatego wrzucając Atsugai na rangę S, wyprawa po zdobycie zwoju powinna odpowiednio wzrosnąć do rangi A.
0 x
5 linijek i do przodu. To moje nindo. Dobre, nie?

W związku z licznymi problemami:
Mianownik: Harisham
Dopełniacz: Harishama
Celownik: Harishamowi
Biernik: Harishama
Narzędnik: Harishamem
Miejscownik: o Harishamie
Wołacz: Harishamie
Awatar użytkownika
Shiyasu
Postać porzucona
Posty: 119
Rejestracja: 20 lut 2020, o 14:03
Wiek postaci: 17
Krótki wygląd: White Rabbit
Widoczny ekwipunek: Czerwony płaszcz z kapturem, wakizashi przy pasie.
GG/Discord: 12377440
Lokalizacja: tuż obok

Re: Prosta sprawa

Post autor: Shiyasu »

0 x
Awatar użytkownika
Asaka
Postać porzucona
Posty: 1498
Rejestracja: 18 maja 2018, o 13:08
Wiek postaci: 27
Ranga: Sentoki
Krótki wygląd: Białowłosa, złotooka, niewysoka
Widoczny ekwipunek: Kabury na broń na udach; duża torba na pośladkach; bransoletka na prawym nadgarstku; obrączka na palcu; wielki wachlarz na plecach
Aktualna postać: Airan

Re: Prosta sprawa

Post autor: Asaka »

Do niedawna Katon miał wszystkie techniki rangi S zakazane. Teraz ma jedną, która przechodziła przez Brakujące Techniki. Futon ma więc tyle samo ogólnodostępnych technik co Katon na najwyższej randze. Nadal jest też dział WT, można próbować robić techniki rangi S przez WT - do tego żywioł się więc opłaca rozwijać. Nie rozumiem sensu przerzucenia zakazanej techniki rangi A na rangę S - bo zupełnie nic to nie zmieni w kwestii opłacalności rozwijania żywiołu na rangę S. To nadal będzie zakazana, po którą trzeba będzie uzyskać zgodę i pójść na wyprawę by zdobyć zwój. A tych zwojów jest całe 2.
0 x
· ·

Obrazek
· · ·
seasons don't fear the reaper
nor do the wind, the sun or the rain
Awatar użytkownika
Harisham
Martwa postać
Posty: 797
Rejestracja: 17 sty 2020, o 01:23
Multikonta: Harikido, Prosiaczek

Re: Prosta sprawa

Post autor: Harisham »

Jasne, do niedawna Katon S miał same zakazane techniki. Już nie ma, bo ustalono w dziale Pomysłów, że to niesprawiedliwe w porównaniu do innych żywiołów. Teraz podobnie ma się sprawa z Futonem, który ma najmniej technik rangi S. Fakt, że coś można robić w WT niczego moim zdaniem nie zmienia. Według mnie nie chodzi tutaj bowiem o to, czy opłaca się podnosić Futon do rangi S, a czy Futon rangi S ma podobną ilość i siłę technik co inne żywioły. Niestety okazuje się, że ma jedną ogólnie dostępną technikę i jedną praktycznie niemożliwą do zdobycia (3 wyprawy, to naprawdę dużo). Wspominany tutaj Katon ma 3 techniki, z czego jedną ogólnie dostępną. Przerzucenie jednej techniki z rangi A do S wciąż pozostawia Futon S na najgorszej pozycji względem innych żywiołów, jednak nie odstaje wtedy aż tak bardzo.
0 x
5 linijek i do przodu. To moje nindo. Dobre, nie?

W związku z licznymi problemami:
Mianownik: Harisham
Dopełniacz: Harishama
Celownik: Harishamowi
Biernik: Harishama
Narzędnik: Harishamem
Miejscownik: o Harishamie
Wołacz: Harishamie
Awatar użytkownika
Asaka
Postać porzucona
Posty: 1498
Rejestracja: 18 maja 2018, o 13:08
Wiek postaci: 27
Ranga: Sentoki
Krótki wygląd: Białowłosa, złotooka, niewysoka
Widoczny ekwipunek: Kabury na broń na udach; duża torba na pośladkach; bransoletka na prawym nadgarstku; obrączka na palcu; wielki wachlarz na plecach
Aktualna postać: Airan

Re: Prosta sprawa

Post autor: Asaka »

Żadna z istniejących technik Katonu nie straciła rangi zakazanej. Jak mówiłam - na S przeszła i weszła inna technika przez BT. Pomysł więc by ściągnąć kinjutsu z obecnych technik Katonu nie przeszedł. Przez pomysły natomiast ustaliliśmy wszystkie wyprawy po kinjutsu indywidualnie a nie zależnie od rangi. Katon ma więc na randze S 1 technikę niezakazaną i 3 kinjutsu, Futon ma 1 technikę niezakazaną i 1 kinjutsu. Dla mnie matematyka jest prosta. Oba żywioły mają dokładnie tyle samo technik niezakazanych, a więc ogólnego użytku. Argumenty są więc wg mnie przynajmniej kiepskie (:

Raiton też ma nieźle. Co prawda 8 technik rangi S, z czego 4 zakazane, co daje 4 niezakazane, a w tych 4 niezakazanych są 2 wymagające Raikiri (a więc zakazana z A wymagajaca Chidori, a więc zakazanej z B (((((;), a jedna wymaga Kuropansy (rangi A, która wymaga Kuroi Kaminari, czyli zakazanej z B dostęonej za zasługi w klanie Kaminari... albo wyprawa). Mamy więc całą 1 niezakazaną, ogólnodostępną technikę rangi S w raitonie na 8 technik. To dopiero opłacalne. Wychodzi więc na to, że ma tyle samo niezakazanych co Katon i Futon na randze S. W ogóle ranga A w raitonie dopiero pozostawia wiele do życzenia, jedna technika wymaga artefaktu, reszta wymaga albo Chidori albo Kuroi Kaminari i generalnie zostają całe 2 techniki rangi A ogólnodostępne. Futon ma takich... 11.

Dlatego uważam, że nie ma tutaj potrzeby niczego zmieniać. I żeby była jasność - nie uważam też, by w raitonie była potrzeba coś zmieniać.
0 x
· ·

Obrazek
· · ·
seasons don't fear the reaper
nor do the wind, the sun or the rain
Awatar użytkownika
Yasuo
Posty: 1481
Rejestracja: 20 lip 2017, o 20:57
Wiek postaci: 28
Ranga: Samuraj
Widoczny ekwipunek: ---
- Wakizashi ze Stali Kantańskiej (imię tego miecza to Nikushi ( ニキシー ) co oznacza "Rusałkę".) (znajdujące się w pochwie przy pasie po lewej stronie)
- Torba #1 (przypięta do pasa, w okolicach lewego pośladka).
- Worek Mikołaja (przewieszony przez ramię, znajdujący się na plecach).
- Zbroja (ubrana) - opis w KP. Wizualizacja Zbroi: https://i.pinimg.com/564x/5c/f8/84/5cf8 ... cb17a6.jpg
- Opaska na głowę z różkami jelonka, działa jak ochraniacz na czoło (na czole)
- Namiot (na plecach, pod Workiem Mikołaja)
- Płaszcz (ubrany)
- Rękawiczki z blaszkami (na dłoniach)
GG/Discord: .iwaru
Multikonta: Tenshi

Re: Prosta sprawa

Post autor: Yasuo »

Czytałem komentarze, bo sam nie wiedziałem co o tym sądzić. Ale generalnie popieram Asakę i Harishama. Atsugai na randze S będzie miał dużo większą moc. Można by zmienić opis techniki, dpisując, że technika ma siłę rangi A i wtedy przerzucić na S, ale moim zdaniem nie ma sensu. Atsugai w obecnej formie powinienem wymagać wyprawy rangi A co najmniej, bo technika jest bardzo mocna. Tak swoją drogą...

Całość rozbija się o ilość wypraw, które trzeba wykonać, by odblokować wszystkie techniki rangi S danego żywiołu i ilość zakazanych technik, które możemy odblokować . Sprawdzałem na szybko tylko Fuuton, Katon i Raiton i jest jakoś tak (mogłem się pomylić w obliczeniach):

Katon: Zakazane: 3, Ilość wypraw: 3
Fuuton: Zakazane: 1, Ilość wypraw: 3
Raiton: Zakazane: 7, Ilość wypraw: 11

Plus, warto pamiętać, że każda dodatkowa wyprawa daje nam dostęp do innych technik. Więc to nie jest tak, że nic nie dostajesz.

Plus, warto pamiętać, że techniki rangi S same w sobie są mega potężne. Ta Shinkurenpa... 220 szybkości, zdolność do przecinania każdego ciała stałego, łącznie z Susano. To nie jest słaba technika. Wywalisz to komuś na twarz z 20 metrów, to insta kill w większości przypadków. Katon na S, niezakazany... takiego OP badziewia to jeszcze nie widziałem xD. A Raiton... też bardzo silny.

Podsumowując, masz możliwość tworzenia WT. I masz możliwość wstawienia brakujących technik z Fuutonu. A dla jednej Shinkurenpy opłaca się rozwijać Fuuton na S. Serio. OP badziewie. Iczir ze swoim Reberu zostałby poszatkowany (tak mi się wydaje, ale pewności nie mam).

Jestem na nie.
0 x
- Mowa
"Myśli"
Prowadzone Misje: -

Wzór Misji:
Wzór Nowej Lokacji:
[/list][/fieldset]
Plotki i Ciekawostki
  • Brak - brak
[/quote][/code]
Awatar użytkownika
Harisham
Martwa postać
Posty: 797
Rejestracja: 17 sty 2020, o 01:23
Multikonta: Harikido, Prosiaczek

Re: Prosta sprawa

Post autor: Harisham »

Tak, rozumiem, że przy Katonie wyglądało to nieco inaczej. Wciąż jednak nie wiem, dlaczego liczymy techniki ogólnodostępne, a nie kinjutsu. Po wspominanych zmianach w katonie każdy żywioł ma przynajmniej jedną technikę ogólnodostępną i w tym jest jakaś równość. Odnośnie kinjutsu jednak tego nie ma, a łatwo można sprawić, aby było.
Argument odnośnie ilości technik A uważam za dziwny. Owszem w teorii można poprzesuwać techniki tak, aby każdy żywioł miał mniej więcej po równo na każdej randze, ale musielibyśmy zacząć od tego, że każdy żywioł powinien mieć podobną ilość technik w ogóle, a to już nierealne. Ponadto jeśli wciąż wszyscy mówią o opłacalności rozwijania danej dziedziny, to mała ilość technik na randze A, niewiele znaczy, bo daje nam możliwość rozwinięcia dziedziny na rangę S. Ba, uważam wręcz, że powoływanie się na ilość technik A jest raczej argumentem za przesunięciem jednej A na S. W końcu ranga A wciąż będzie miała sporo technik i zbyt mocno nie ucierpi, za to S już będzie wyglądała dużo lepiej.
Jakkolwiek trzeba też przyznać, że obecnie nie jest źle i nie uważam, aby to była jakoś koniecznie potrzebna zmiana. Jest to jednak zmiana, którą uważam za słuszną.
0 x
5 linijek i do przodu. To moje nindo. Dobre, nie?

W związku z licznymi problemami:
Mianownik: Harisham
Dopełniacz: Harishama
Celownik: Harishamowi
Biernik: Harishama
Narzędnik: Harishamem
Miejscownik: o Harishamie
Wołacz: Harishamie
Awatar użytkownika
Shiyasu
Postać porzucona
Posty: 119
Rejestracja: 20 lut 2020, o 14:03
Wiek postaci: 17
Krótki wygląd: White Rabbit
Widoczny ekwipunek: Czerwony płaszcz z kapturem, wakizashi przy pasie.
GG/Discord: 12377440
Lokalizacja: tuż obok

Re: Prosta sprawa

Post autor: Shiyasu »

0 x
Awatar użytkownika
Yami
Posty: 2835
Rejestracja: 25 paź 2017, o 20:14
Wiek postaci: 25
Multikonta: Reigen

Re: Prosta sprawa

Post autor: Yami »

Powiem krótko.
Podbicie Atsugai jako kin do S ostatecznie nic nie zmieni. Powiedziałbym nawet, że pogorszy bo przecież razem ze zwiększoną siłą pójdzie podwyższony próg wyprawy, a tych na forum robi się i tak już mało. Powiedziałbym, że ta zmiana jeszcze bardziej uderzyłaby w Futon.
Na ten moment Atsugai na A jest bardzo silną techniką ze względu na swój astronomiczny zasięg i wyprawa rangi B jest kusząca mimo sporego ryzyka. Gdyby była techniką S z wyprawą Rangi A to nawet jeśli Futon dostaje 1 technikę S to i tak szansa, że ktoś ją zdobędzie tym bardziej się zmniejsza.

A co do kwestii Rasenshurikena.
Dostajesz w tych wyprawach dodatkowo najlepszą technikę klonowania po którą warto się wybrać dla niej samej.
Jakby patrzeć od razu idealnym ustawieniu z SM to wyjdzie tobie naprawdę spora wyprawa po samą technikę ale ilość boostów które dostaje się dodatkowo jest równie wartościowa co sam RS
0 x
Support nr 6
Support
Posty: 2059
Rejestracja: 9 cze 2015, o 22:55

Re: Prosta sprawa

Post autor: Support nr 6 »

Jako, że chciałbym powoli czyścić dział i brak nowych poruszanych kwestii
48h i pomysł do odrzuconych :)
0 x
Zablokowany

Wróć do „Odrzucone”

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 10 gości