Rework Ranmaru. Again!

Awatar użytkownika
Kisho
Gracz nieobecny
Posty: 455
Rejestracja: 19 paź 2016, o 19:49
Wiek postaci: 20
Ranga: Wyrzutek D
Krótki wygląd: Długie brązowo-blond włosy, błękitne oczy, jasna karnacja, czarne spodnie, czerwono-czarna bluza i jasnobrązowy bezrękawnik z kominem
Widoczny ekwipunek: kabura na broń (na prawym udzie) i torba (na lewym pośladku)

Rework Ranmaru. Again!

Post autor: Kisho »

PROBLEM
Po poprawkach w Ranmaru pojawiła się pewna sprzeczność, a przynajmniej tak mi się wydaje. Mianowicie w opisie mechaniki są dwa punkty:
- "Tsūjitegan pozwala widzieć przez przeszkody,[...]"
- "Zamknięcie powiek oznacza brak widzenia, tak jak jest to normalnie."

Jak dla mnie powieka to po prostu kolejka przeszkoda, przez którą mimo wszystko powinno się widzieć, a nie silna brama czy inny chakrowy twór.
Aktualnie zamykam powieki i nic nie widzę(KG się wyłącza), a w przypadku gdy zakryję oczy dłonią, albo ktoś to zrobi za mnie, a mam otwarte powieki, to sprawa ma się inaczej? Trochę chore i mało logiczne, bo i palce/dłoń i powieki to naturalna przeszkoda.
ROZWIĄZANIE
Usunięcie ostatniego punktu przy opisie mechaniki Tsūjitegana. Opcjonalnie, sensownie wyjaśnienie...

DODATKOWE UWAGI
Zamykanie oczu przy aktywnym KG było czymś, co dość często wykorzystywałem, zwłaszcza w ciemnościach, by nie zostać wykrytym(czerwona poświata z patrzałek) a mimo wszystko dalej widzieć. Dodatkowo nadal nie sprawdziłem tej metody(zamykanie powiek przy aktywnym KG) w przypadku konfrontacji z technikami sharingana :/
0 x
Obrazek
Awatar użytkownika
Yamanaka Inoshi
Postać porzucona
Posty: 3434
Rejestracja: 12 lut 2018, o 22:35
Wiek postaci: 18
Ranga: Dōkō
Krótki wygląd: - Akcent Karmazynowych szczytów - Francuski
- Blond włosy długością do ramion
- Zielone oczy - w stylu Yamanaka
- Wzrost 161
- Łuskowaty kombinezon
- Widoczne bandaże na dłoniach.
Widoczny ekwipunek: Stalowe elementy pancerza, maska
Duży miecz na plecach
Plecak
Kabura z prawej strony na udzie.
GG/Discord: Tario#3987/64789656
Multikonta: Hoshigaki Maname
Aktualna postać: Jun
Lokalizacja: Soso

Re: Rework Ranmaru. Again!

Post autor: Yamanaka Inoshi »

No po prostu teraz zamykasz oczy to automatycznie wyłączasz tsujke inaczej oślepniesz od patrzenia w słońce, kappa

Przecież to co napisałem to logiczne i dla potrzebujących fizyczne wyjaśnienie dlaczego nie widzi przez powieki już nie rozwadniając się nawet nad wadami i zaletami...
0 x
Awatar użytkownika
Jawa
Administrator
Posty: 4110
Rejestracja: 10 mar 2015, o 23:33
Ranga: Admin Ogólny
GG/Discord: MxPl#7094
Multikonta: Sasame | Ruushi Fea

Re: Rework Ranmaru. Again!

Post autor: Jawa »

Dla powiek został zastosowany wyjątek. Po pierwsze, chciałem dać im możliwość normalnej obrony w sytuacji, gdyby ktoś rzucił im notkę wybuchową pod nogi. Po drugie, chciałem uniknąć takiego rozwiązanie, jakie właśnie zostało zaproponowane. Skoro zamykanie oczu nie zmieniałoby nic w percepcji doujutsu, jaki byłby sens w ich otwieraniu? Nie dość, że pojawia się element zaskoczenia, eliminuje wadę czerwonej poświaty z oczu, to jeszcze ogranicza się działanie pyłu, kurzu i tak dalej.

@Inoshi, dział pomysłów to nie jest miejsce na takie żarciki. Za następną taką wypowiedź otrzymasz ostrzeżenie.
0 x
Awatar użytkownika
Kisho
Gracz nieobecny
Posty: 455
Rejestracja: 19 paź 2016, o 19:49
Wiek postaci: 20
Ranga: Wyrzutek D
Krótki wygląd: Długie brązowo-blond włosy, błękitne oczy, jasna karnacja, czarne spodnie, czerwono-czarna bluza i jasnobrązowy bezrękawnik z kominem
Widoczny ekwipunek: kabura na broń (na prawym udzie) i torba (na lewym pośladku)

Re: Rework Ranmaru. Again!

Post autor: Kisho »

Kwestia rozwiązana. Zatem temat chyba do zamknięcia.
0 x
Obrazek
Awatar użytkownika
Defrevin
Założyciel Forum
Posty: 2109
Rejestracja: 11 lut 2015, o 22:31

Re: Rework Ranmaru. Again!

Post autor: Defrevin »

Odrzucam.
0 x
Jeśli masz ważną sprawę, pytanie lub potrzebujesz pomocy związanej z funkcjonowaniem forum, proszę wyślij do mnie prywatną wiadomość. Z chęcią zapoznam się ze sprawą i rozwieje wszelkie wątpliwości.
Zablokowany

Wróć do „Odrzucone”

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 11 gości